Met de fiets aan de toog Gfr D0US PZC Interieurbeurs in Antwerpen Wegmisbruiker krijgt laatste kans van politierechter 16 bezoektijden PZC lezers schrijven Cartoons II Cartoons III Diekstra Ontkokeren Ziek Op slot Effecten II agenda VOC-wrak Toneelspel door Heer Hendrik Jubileum kunstroute Tholen dinsdag 14 februari 2006 Zeeland Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, 4382 EE Vlissingen tel.(0118)425000 dag.: 15.00-20.00 uur Bezoek: Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur. afd. Psychiatrie dag. 19.00-20.00 uur en woe, za en zo 14.00-16.30 uur. afd. IC/CCU en Stroke Unit CVA dag. 15.00 -16.00 en 19.00-20.00 uur. Oosterscheldeziekenhuis 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113)234000 dag. 13.00-13.45 en 18.30-19.45 uur Afdeling A/B (kinder/kraamafdeling); dag. 14.30-19.30 uur Afdeling H (IC/MC): dag. 11.00-11.30, 14.00-14.30 en19.00-19.30 uur Afdeling F (neurologie): 14.00-20.00 uur. Max. 2 personen per patiënt. Lindenhof revalidatie 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113)236236 ma t/m vrij: 14.00-21.00 uur zat en zon: 12.00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101 4481 PM Kloetinge, tel. (0113) 267000 woe, zat en zon: 14.00-21.00 uur ma, di, do en vrij: 18.30-21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie de Honte Wielingenlaan 2 4535 PA Terneuzen, tel. (0115) 688000 Afd. A1, A2, BI, B2, Cl, Obstetrie en Gynaecologie dag. 14.30-1600 en 18.30-20.00 uur; afd. Psychiatrie ma, di, do en vrij 18.00-20.00uur, woe, weekeinde, feestdagen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag.14.30-15.15 en 19.00-20.00 uur. Kinderafd. 14.00-19.00 uur Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6 4501 AJ Oostburg, tel. (0117) 459000 afd.2:14.30-16.00/18.30-20.00 uur; afd.4: 09.00-21.00 uur. Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22 3247 BW Dirksland, tel. (0187) 607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45-19.30 uur, zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom, tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30-20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur. GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8 4661 AA Halsteren, tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Rotterdam Erasmus MC (Dijkzigt) Dr. Molewaterplein 40 3015 GD Rotterdam, tel. (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektij den van alle afdelingen) Erasmus MC Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam, tel. (010) 4636363 Bezoektijden ouders: 07.00-12,00 uur Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 uur afd. Verloskunde: dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur Voor partner/echtgenoot: 09.00-12.00 en 15.00-21.00 uur. Erasmus MC Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam, tel. (010)4391911 dag, 16.00-20.00 uur België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Brugge Ruddershovelaan 10 tel. (0032) 50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Brugge Sint Lucaslaan 29 tel.(0032)50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel. (0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen Wilrijkstraat 10 2650 Edegem tel. (0032)3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00-20.00 uur, weekeinde en feest dagen 14.00-20.00 uur Afd. B1 (cardiologie) dag. 16.00-17.30 en 18.30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14.30 en 19.00-19.30 uur De Provinciale Zeeuwse Courant - waarin opgenomen de Middelburg- sche, Vlissingsche,Goesche en Bres- kensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich niet bindt aan levensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromin gen of partijen. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt- naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bron nen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Bridge, Deutsche Presse Agentur DPS, Agence France Presse (AFP), Reu ters (RTR), Belga en European Press-Photo Agency (EPA). BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aange sloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Beeldrecht te Amstel- door Frank Gijsel Toeristenstad Brugge wordt dagelijks overspoeld door buitenlandse toeris ten op zoek naar een brok cultuur en historie. Objecten daarvan zijn in ruime mate aanwezig. Echter, het uitgaansle ven is voor velen een nog onbekend ter rein. Om de vele bezoekers wegwijs te maken in dit wereldje is nu de cafégids Op stap in bruisend Brugge op de markt gebracht. Het uitgaanswereldje werd letterlijk en figuurlijk in kaart ge bracht om de inwoner, toerist en stu dent de weg te wijzen naar gezellig ver tier. In de gids zijn niet minder dan achten zestig café's opgenomen met telkens een korte beschrijving van de zaak, de specialiteiten en het muziekgenre. Gele genheden die iets extra's bieden, de zo genaamde +cafés worden nog eens apart in de kijker gezet. Van die zaken is een korte omschrijving gemaakt met het genre kroeg, de muziekstijlen, spe cialiteiten en de aanwezigheid van een disc-jockey. Het plusteken wijst op een café met een meerwaarde. Het geeft aan dat de uitba ter zich ertoe bindt mee te werken aan een positief uitgaansklimaat. Het ver taalt zich concreet in een degelijk perso neelsbeleid, het opstellen van een huis reglement omtrent drugs, schenkge- drag, spijbelproblematiek en alle vor- men van overlast. Ook deelname aan de campagnes van de preventiedienst is een plusje waard. Verder moet de uitba ter het 'goed nabuurschap' nastreven en deelnemen aan het horeca-overleg. Het +caféproject loopt ondertussen al enkele jaren. Avondje uit De Brugse gids besteedt verder aan dacht aan alles dat te maken heeft met de voorbereiding van een avondje uit in de stad. Er wordt onder meer informa tie verstrekt over het avondtarief voor de ondergrondse parkings. In de twee grote ondergrondse parkeergelegenhe- den 't Zand en de Biekorf nabij het cen trum kan de gehele nacht voor een spe ciaal tarief van tweeënhalve euro gepar keerd worden. Ook de rijtijden van de bussen van De Lijn worden vermeld, net als de taxistandplaatsen en fietsstal- lingen. De gids bevat een grote hoeveelheid tips voor een aangenaam verblijf. Bezoe kers die last hebben van hoge nood wor- De gids Op stap in Brugge brengt het uitgaanswereldje van de stad letterlijk en figuurlijk in kaart. foto Peter Nicolai den verwezen naar de openbare uri noirs in de stad. Wildplassen in Brugge staat gelijk aan een boete van 153 euro. Onder het motto Met de fiets aan de -f—' toog wordt gevraagd gebruik te maken van de vele fietsstallingen in de directe omgeving van de favoriete kroegen. Er werden voorlopig twintigduizend exemplaren gedrukt van de cafégids, die volgens de initiatiefnemers perfect past bij het streven van het fonds Brug ge Studentenstad om van Brugge een stad te maken waar studenten zich thuis voelen. De hogescholen hebben dan ook de nodige steun verleend aan de verwezenlijking van het naslagwerk je, Volgens burgemeester Patrick Moenart hoef je met de gids in de hand niet verlo ren te lopen in het Brugse uitgaansle ven. „We hebben als stadsbestuur niet de pretentie om te denken dat we zelf al le ideeën voorhanden hebben om een po sitief uitgaansklimaat in de stad te vor men. We laten ons graag inspireren door het +caféproject. Onze preventie dienst is blijvend op zoek naar goede middelen om het uitgaansklimaat te ver beteren. Binnenkort starten we ook met een overleg met de eigenaren van nacht winkels om hen te wijzen op een aantal afspraken, die moeten worden nage leefd. Daarbij denk ik onder meer aan de leeftijdsgrens voor de verkoop van al coholische dranken. Brugge wil ook on derzoeken of er een passend antwoord kan worden gegeven op de vraag naar meer openbaar sanitair in de uitgaans buurten." Toffe cafés Moenaert is zeer in z'n nopjes met de gids, waarin naast rustige praatcafee- tjes en bruine cafés ook hippe jongeren- cafés zijn vermeld, zeventig in totaal. De burgemeester; „We willen tonen dat Brugge wel degelijk over toffe cafés be schikt. En we willen de cafés, die samen met ons werken aan een positief uit gaansklimaat en agressie, geweld en middelengebruik aanpakken, een steun tje in de rug geven." De gids in tal van openbare gebouwen te krijgen. En na tuurlijk in de horeca-etablissementen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Mevrouw Hirshi Ali stookt het vuur over de spotprenten nog eens lekker op. Je moet alles maar dan ook alles kunnen zeg gen. De woorden respect, nor men en waarden kent ze niet. Vrije meningsuiting gaat boven alles ook al wordt er enorme schade aangericht en sterven er onschuldige mensen. Mevrouw Ali is veel in het buitenland. Zij geeft daar lezingen tegen flinke vergoedingen en trekt volle za len, vooral met journalisten die haar opruiende praatjes graag aanhoren. Zij is lid van de Twee de Kamer. Zou ze daar eigenlijk niet eens wat meer moeten zit ten om andere wellicht voor haar saaie maar voor de burgers belangrijke zaken aan te kaar ten? Als ze zo dapper is en alles durft te zeggen waarom laat ze zich dan op kosten van de belas ting betalen zo zwaar bewaken? Een oud spreekwoord zegt; Schelden doet geen zeer, slaan veel meer, helaas lokt het eerste het laatste uit. A. v.d. Berge Arnelaan 31 Middelburg De beruchte aanslag van Ni- ne-Eleven op de Twin-towers in New York was duidelijk gericht tegen de Verenigde Staten en niet zozeer tegen West-Europa. Echter, na de omstreden oorlog in Irak, de mishandelingen van gevangenen in de Abu-Graib ge vangenis en Guantanamo-Bay, door het publiek bekend wor den van het mishandelen van Irakese tieners door Britse mili tairen, het verspreiden van om streden cartoons door Deense kranten en door een in heilige verontwaardiging ontstoken imam, escaleert de haatverhou- ding Moslimwereld versus VS steeds meer in een haatverhou- ding Moslims versus Christenen (al dan niet praktiserend) ofte wel tegen de Westerse wereld in het algemeen met Israël onge wild als katalysator. Als je ver neemt dat de VS, ondanks een schrikbarend rapport van Britse wetenschappers, zelfs een aan valsplan voor Iran in de maak hebben, dan wordt die verhou ding er niet beter op. Er wordt alleen meer haat gezaaid. Blijk baar is er van Afghanistan en Irak weinig geleerd. De hemel beware ons voor nog een oorlog. Er is al verdriet genoeg. Wirn van Gilst Boogerdlaan 23 Kortgene René W.F. Diekstra vindt dat het te denken geeft 'dat de oor sprong van de cartoon-rellen bij een krant gezocht moeten wor den' (PZC 10-2) Wat mij betreft mag hij daaruit de consequentie trekken niet meer voor kranten te schrijven, laat staan daaraan te verdienen. Op de vraag of zijn bedenkingen terecht zijn, kan ik een kort antwoord formuleren. Wellicht klopt het dat politici en de media zich minder parle mentair uitdrukken dan voor heen. Dat betekent nog niet dat ze daarom minder beschaafd zijn dan vroeger en symptoom of oorsprong zijn van moderne 'verruwing'. Diekstra spreekt voor zijn beurt. Is dat ook verru wing? Of het signaleren van verruwing waan van de dag is, dan wel se rieus moet worden genomen, is een vraag die ik in dit bestek niet kan beantwoorden: de inge zonden brief is een ruw middel. J. Popken Goedleven 15 Waterlandkerkje In de PZC van 13-02 stelt gede puteerde G. van Heukelom dat de lokale overheid niet meer naar zichzelf moet kijken, maar moet ontkokeren. In zijn ziens wijze moeten de gemeenten, or ganisaties en instellingen hun ei gen belangen loslaten en hande len in het belang van de Zeeuw se burger. Inderdaad kunnen veel procedures fatsoenlijker. Bijvoorbeeld door omwonenden direct als belanghebbende aan te merken. En door de burger recht te geven op 6 weken be zwaartermijn, terwijl nu door dat bekendmaking en publicatie 1 tot 2 weken verschillen, de bur ger slechts 4-5 weken bezwaar termijn heeft. Maar was het niet de provincie, die bij het ontpol- deren de eigen belangen voor liet gaan? Was het niet het eigen provinciale stokpaardje van het terugbrengen van (hele oude) na tuurlijke waarden wat feitelijk het argument was voor het ont- polderen? De Zeeuwse burger is inderdaad gediend met het ont kokeren van de overheden. De Provincie kan het voorbeeld ge ven. Wim Boogaart Erling Steenstraat 14 Nieuwerkerk De PZC van 8-02 maakt mel ding van van extreme uitval we gens ziekte op scholengemeen schap Nehalennia in Middel burg. Er zijn inderdaad nogal wat leerlingen ziek, en dat er door de GGD een onderzoek naar de oorzaak ervan wordt in gesteld is een goede zaak. Maar wat mij ten zeerste verbaast is de reactie van andere scholen op Walcheren dat er daar bijna geen sprake is van zieke leerlin gen. De heer Van der Voet schrijft in het bewuste stuk dat hij nog geen twee kantjes A4 met absenten heeft. Van ver schillende kanten heb ik echter vernomen dat de zaken wat dat betreft verdraaid worden. Op de locatie havo/vwo van het CSW is wel degelijk een fors aantal zieke leerlingen. Elf 11 zieke leerlingen op een klas van 24 leerlingen is extreem. Dat er ge woonweg klassen naar huis ge stuurd zouden zijn, wordt ont kend. Dit is ziekelijk. Het moet voor een uitstekende school met altijd goede resultaten zoals Ne halennia zeer frustrerend zijn om alleen als er iets negatief is op de voorpagina in het nieuws te komen. Positieve dingen zoals de uitstekend door leerlingen en docenten gespeelde musical Ro ma in de schouwburg moet ik bijna in de kleintjes zoeken. An dere scholen zouden bij iets der gelijks dan wel in de belangstel ling staan. Het is zeer vreemd dat dit zo moet gebeuren. Wie of wat zit hier achter? Hopelijk komt hier in de toekomst veran dering in en krijgt een ieder waar hij recht op heeft. J.B Verdaasdonk 't Zanddorp 61 Middelburg De politie in Gouda adviseert met de campagne 'Gordel om, ook voor je handtas' autobe stuurders de handtas aan de vei ligheidsriem vast te zetten (PZC 10/02). Fout! Gewoon de deuren van de auto afsluiten zodra je in de auto zit en op deze manier komt er niemand onverwacht je auto in. Bijna alle auto's zijn van binnenuit centraal te ver grendelen en dan is ook de kof ferdeksel op slot. De meeste sys temen ontgrendelen zichzelf bij een ongeval, dus men hoeft niet bang te zijn om in zo'n situatie opgesloten te zijn. Zoals wel va ker in Nederland loopt de poli tie weer eens achter de muziek aan en wordt er weer campagne geld (belastinggeld dus) op een verkeerde manier gebruikt. Als ze nog eens op studiereis naar Amerika gaan (daar kunnen ze heel veel over verkeer en ver keersveiligheid leren) dan zul len ze tot hun grote verbazing merken, dat de meeste auto's daar automatisch alle portieren vergrendelen als de versnelling/ automaat ingeschakeld wordt. En niet zonder reden! In Florida is na een aantal moorden op toe risten die in een huurauto wa ren verdwaald, een dergelijk sys teem verplicht gesteld. Aad van Leeuwen Brouwerijweg 21 Wemeldinge Wat drs. W. T. van Gelder, Com missaris van de Koningin, met zijn ingezonden brief 'Effecten' precies beoogt, is mij niet hele maal duidelijk. In ieder geval vermeldt hij, dat de Westerschel- detunnel Zeeuws-Vlaanderen tot nu toe een behoorlijk aantal arbeidsplaatsen heeft gekost. Te genover de vele diensten, die naar Goes en Middelburg zijn vertrokken, noemt hij één onder neming met de hoofdvestiging in Terneuzen; Zeeland Seaports. Een wrang voorbeeld, omdat de ze onderneming onder leiding van gedeputeerde Le Roy geko zen heeft voor verdere groei van de industrie in het Sloegebied en uitbreiding van de havenacti viteiten in Vlissingen. Alles moet weer gericht worden op nauwe samenwerking met de ha ven Rotterdam: de Exploitatie maatschappij Schelde Maas (EMS) moet nieuw leven wor den ingeblazen en de Wester- schelde Container Terminal (WCT) lijkt een politiek doel op zich. Geen wonder, dat de be stuurders in Zeeuws-Vlaande ren kritisch staan tegenover het provinciebestuur. Zij willen voorkomen, dat hun gebied eco nomisch en maatschappelijk wordt leeggezogen door Goes, Middelburg en Vlissingen. Jam mer, dat het provinciebestuur niet vaker afreist naar Vlaande ren om met name de kanaalzone te laten profiteren van intensie vere samenwerking met Antwer pen en Gent. Een suggestie in die richting heb ik in de brief van de heer van Gelder niet kun nen vinden. Ton Overbeek Voltastraat 10 Terneuzen door Eugène Verstraeten ANTWERPEN - In Expo Ant werpen (Bouwcentrum) wordt tot en met zondag 19 februari voor de vierde keer de interieur- beurs 'in wonen' gehouden. De 120 exposanten hebben 10.000 vierkante meter inge richt met woonideeën. Met als centraal thema 'Aan ta fel' kan de bezoeker ontdekken hoe de keuken meer en meer het kloppend hart van de woning wordt. De beurs laat een waaier aan producten zien, van keuken design tot kookpotten en van tupperware tot tafellopers. 'In wonen' wil een inspiratiebron zijn voor stijlvol wonen en le ven. Er zijn verschillende zones 'klas siek wonen', 'modern wonen' en 'praktisch wonen' ingericht, waar woonwinkels uit Antwer pen en omgeving interieurscè nes presenteren. In het hart van zaal 4 bouwde landschapsari tect Koen Aerts een lentebos van 250 vierkante meter. Tussen de bomen staan interieurobjec- ten gepresenteerd die venvijzen' naar het bos en de natuur. Voor de derde keer wordt ook de 'in wonen' designprijs georga niseerd. Deze wedstrijd daagt professionele ontwerpers en stu denten uit om op een originele en innovatieve manier een voor- werp dat iedereen in huis hpeit te restylen. Dit keer is het the- ma een ontbijtset. De ontwer pen zijn op de beurs te zien. Het winnende ontwerp wordt ge. veild voor een goed doel. Vorig jaar trok de interieurbeurs 50.000 bezoekers. De entree kost acht euro. De beurs is vandaag, woensdag gJ donderdag geopend van lioj tot 18.00 uur, vrijdag van 110!) tot 23.00 uur en zaterdag en zon-j dag van 10.00 tot 19.00 uur. ilel 0i]i door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Sas van Gent heeft zich vorig jaar schuldig ge maakt aan een aantal verkeers delicten. Voor officier van justi tie M. Overmeer was gisteren in Middelburg de maat vol. „U brengt willens en wetens andere weggebruikers in gevaar." De officier van justitie eiste vijf tien maanden rijontzegging, waarvan drie maanden voor waardelijk, drie weken hechte nis, dertig uur werkstraf en 240 euro boete. Voor het stelen van twee duiven eiste de officier 300 euro boete. In haar eis werden ook eerdere veroordelingen voor vermogens- en verkeersdelicten meegenomen. Bij zijn aanhouding op 28 juni Met enige verbazing las ik over het VOC-wrak de 'Roompot'. Dit schip was een Zeeuwse koop vaarder die in de 19e eeuw zonk in het gelijknamige vaarwater en was geen VOC-schip. De VOC was toen reeds lang ter zie le. Het wrak van de 'Roompot', of dat wat er van over is, is sinds vele jaren een makkelijk te localiseren en weinig dieplig gend wrak waarop sinds vele ja ren amateur duikclubj es hun duiklusten botvieren. Over de bouw en constructie van het VOC-schip is alles bekend en ook waar het de bouwtechni sche aspecten van de 'Roompot' betreft zijn er in de wereld van de onderwaterarcheologen geen vraagtekens meer. Pratende over ons cultureel erfgoed onder water dan zijn er momenteel eni ge wrakken (wrakrestanten) in beeld waaronder ook het wrak van het admiraalschip van Zee land de 'Walcheren' waarna bin nenkort een speurtocht zal wor den ondernomen. Een historich waardevoller schip is bijna niet denkbaar. Het stootte in 1689 op het Westerhavenhoofd van Vlissingen en zonk. Op dit schip voeren de admiralen Evertsen en was het betrokken bij de vele zeeslagen tegen de Engelsen. In dien na de vondst een archeolo gisch onderzoek met berging van de historisch waarvolle wrakresten en voorwerpen plaatsvindt, dan zal dit een kost baar gebeuren zijn. Het zal ech ter veel toevoegen aan de kennis over het Zeeuws maritiem onder watererfgoed. In dat geval is fi nancieel bijspringen door de Provincie van groot belang. Dr. Doeke D. Roos Rossinilaan 16 EVENEMENTEN BERGEN OP ZOOM - De Waterput, 16.30 uur: Optreden rockgroep Stream of Passion; De Maagd, 20.15. uur: Jan, Jans en de kinderen, musical; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 19.00 uur: Joost Zwagerman over American Outlaws in de Amerikaanse literatuur. FILMS 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - Toneelvereniging Heer Hendrik speelt komende donder dag- en vrijdagavond 'Het huis van Bernarda Alba'. De voorstellingen die om 20.30 uur beginnen, zijn in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hen drikskinderen. De zaal van het Heer Hendrik huis gaat open om 20.00 uur. Het toneelstuk wordt uitge voerd in een bewerking van André Gijssel. Entree kost zeven euro. Vooraf reserveren kan via telefoonnum mer 0113-233495. BERGEN OP ZOOM - Cinem'actueel, Fun with Dick Jane: 20.00 uur; Organi ze Isler: 20.00 uur; L'enfant20.30 uur; GOES -'t Beest, Crash: 20.30 uur; HULST - Koning van Engeland, Just friends: 20.00 uur; Fun with Dick Ja ne: 20.00 uur; Crash: 20.00 uur; Rumor has it: 20.00 uur; King Kong: 20.00 uur; L'enfant: 20.00 uur; MIDDELBURG - Schuttershof, Broken flowers; 20.00 uur; OOSTBURG - Ledeltheater, Broken flo wers: 20.00 uur; VLISSINGEN - Cine City, Habana blues: 20.00 uur; Prime: 19.30 uur; Casanova: 16.45,19.15 en 22.00 uur; Chicken Little (nl): 16.45 uur; Narnia: 13.45 uur; Fun with Dick Jane: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Get Rich or Die Tryin': 19.00 èn 21.45 uur; Munich: 18.45 en 21.00 uur; Nanny McPhee: 13.30 en 16.15 uur; Organize Isler: 16.30 en 19.00 uur; Plop en het vioolavon- tuur: 13.45 en 16.00 uur; Rumor has it: 14.00 en 22.00 uur; Narnia (ov): 13.30 uur; Walk the Line: 13.30,16.15 en 21.30 ZIERIKZEE - Fizi theater, Broken flo wers: 14.00 uur. TENTOONSTELLINGEN BORSSELE - Covra, 8.30-17.00 uur: Mx7, werken van de Zeeuwse kunst kring (t/m31/3); BURGH-HAAMSTEDE De Bewaer schole, 13.30-16.30 uur: Aan weerszij den van de weg, werken van o.a. Frans Baake en Marïnus van Dijke (t/m26/3); GOES - Historisch museum De Bevelan- den, 13.00-17.00 uur: Bevelanden onder stroom; Lunchcafé Stadhuis, 9.00-18.00 uur: Mathisse Arendsen, olieverf schil derijen (t/m 28/2); GRIJPSKERKE De osseberg, 13.30-16.30 uur: Batikkunst, Hakudo Sa- nada en keramiek van Michal Puszcyns- ki (t/m 11/3); HEINKENSZAND Binnenuit, 9.30-17.30 uur: Ida Mager, foto's (t/m 3/3); MIDDELBURG - Borneo (Kuipers poort) 9.00-17.00 uur: Fresco-kunstena res Annet Both (t/m 24/2); Centrum beeldende kunst, 9.00-17.00 uur: Zeeuwse lichting #05 (t/m 24/2); Csw, streetgallery, 14.30-17.00 uur: Ine ke Otte, beelden en sieraden (t/m 24/3) De Drukkerij, 9.00-18.00 uur: Geer Huy- bers, Muur der Begoochelingen (t/m 11/3); vorig jaar in Westdorpe werf door de politie vastgesteld hij zonder geldig rijbewijs, tij dens een rijverbod en zonde verzekering op zijn motor reed. De duiven had hij op 24 maat vorig jaar in Sluiskil van eei man gestolen, omdat het slacht offer tegen alle afsprai geen vergoeding voor het klus sen had gegeven. Politierechter I. Woltrïng gafde Sassenaar nog een kans doo; ver onder de eis te gaan en de straffen grotendeels voor waardelijk op te leggen: vijftien maanden voorwaardelijke rijont zegging, veertig uur wei' vier weken voorwaardelijke; hechtenis en 600 euro waarvan de helft voorwaarde lijk. „U bent nu dubbel e dwars gewaarschuwd", verze kerde de politierechter. Kabinetten van de Vleeshal, 13.00 17.00 uur: Sec, tekeningen van M.R. van der Graaff, (t/m 2/4); Kipvis, kunstwerkplaats, 10,00-14,0! uur: Huis met hek, Nanda Rung- (t/m1/4); Gallery Maritime, 12.00-17.C wolkt, hier en daar een bootje, werfe van Geer Huybers en Winnefred an (t/m 25/3); Zeeuws Archief, 9.00-17.00 uur: h mandoline tot elektrische gitaar, Jonot Zeeuws en My generation (t/m 11/3); Zeeuwse Bibliotheek, 10.00-21.00 u: Schilderijen Herman GoetheerenAnioi ne Mes (t/m 11/3); Poem Expo, werke uit de bundel Rap (t/m4/3); Langs wster- kanten en zo, schilderijen Jan de Ke ning (t/m 18/2); RENESSE - De Blikvanger, 10.00-12.CC uur: Pasen aan zee, eierdoppen, roil- vaatjes, eieren en schilderijen (t/mlS'lt SLUIS - Raadskelder, 14.00-17.00 uir Zeven jaren mannen, schilderijen val Wil de Velde (t/m 19/3); TERNEUZEN - Galerie Echo-Audit 13.00-18.00 uur: Mandala's, Mirendf D'Hont (t/m 27/2); Stadhuis, (hal en passerelle) 9.00-17.CD uur: Werk van vijf jonge Belgische ku> stenaars (t/m17/2); VLISSINGEN - Bibliotheek 10.00-18.00 uur: Gastarbeiders, portre ten in woord en beeld (t/m28/2)ens# derijen van Willy Bollen (t/m6/3); Muzeeum, 10.00-17.00 uur: Tops op papier, materiaal uit de histc topografische atlas (t/m19/3); WESTDORPE De Ba 10.00-20.00 uur: Op en rond heiboers» hof, schilderijen Anjes Goethals-Fertó (t/m 28/2); ZIERIKZEE - Galerie Beddeweeg, 11.00-17.30 uur: Inte Feelders, Schild? rijen (t/m2/4); Galerie Galerij, 9.00-16.00 uur: Werke Jon van Riet (t/m15/4). -- li tuide HULPCENTRA rakt etlo taart salon. Ook fibal Alarmnummer: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Ztr land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst tel. 0118-615551 of 0900-0767. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, 0118-469869. Hulp- en advieslijn Blijf van m'n!i|f«r land, tel. 0118-467003 (ma t/m 9.00-17.00 uur). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800-Ck (gratis, dag. 14.00-20.00 uur). Advies Meldpunt Kindermishande ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384, Ouders en verwanten van drugsgebrui kers (LSOVD), tel. 0900-5152244 (ma t/m vr 10.00-22.00 uur). Palazzoli Huis, Voor mensen met leu ker, tel.0118-413932. SOA-spreekuur GGD Zeelan 0900-3696969. Dierenarnbulance/Dierenbescherm (24 uur bereikbaar), tel. 09 00-76734^ Zorginfo Klaverblad Zeeland, 0113-212783 (maandag t/m vnjo=3 9.00-13.00 uur). THOLEN - De Kunstroute in de stad Tholen viert het tienjarig jubileum met het thema Tholen Kunststad aan het water. Aan het thema is een gedichten wedstrijd verbonden. De ter mijn voor inzendingen loopt tot 15 maart. Gedichten kunnen naar het se cretariaat van de Kunstkring aan de Kerkstraat 12, 4691 CE Tholen of per kunst.tholen@zeelandnet.nl Ook enkele tientallen kunstenaars zijn al vc met activiteiten rond het the® lanc Tholen Kunststad aan ter. De Kunstroute is 28 en 29 apn van 11.00 tot 18.00 uur. In de week van 30 april tot® met 6 mei zijn er nog diverse® posities en muziekevenement? teil a bi i!ad. hndz 'ief va aigin lier, P°rt, Konjn verble

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 48