Hulst vast aan vervoerscontract j|M<orting Het bieden kan beginnen! Olympische Winterspelen in Zaamslag Schoonmaakbeurt TILROE OPTIEK De veiling opent vandaag om 09.00 uur op www.veilingkranten.nl veilingkranten.nl Foutparkeerders gewaarschuwd Kabel van bijna 3700 kilo gestolen Gewonden bij aanrijding Huiselijk geweld bestraft Akkoord over plan Buitenweg gemeente tornt aan beginselen samenwerkingsverband collectief vervoer Aanrijding bij oprit A58 Blikvanger keuze in trouwpakken! editie Zeeuws-Vlaanderen OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKENj EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2006 INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN LEVERANCIER VAN ALLE ZORGVERZEKERAARS WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC ,„....e:0113-315649 L?|bus31, 4460 AA Goes irtentie-exp'oitat'e: EB Midden-Zeeland: 0113-315520: '„«-Vlaanderen: 0114-372770: Bal: 020-4562500. dinsdag 14 februari 2006 STEKENE - De politie in de grensgemeenten Sint-Gil- lis-Waas en Stekene besteedt de komende maanden extra aandacht aan foutparkeren. De campagne 'Plaats ge noeg?' richt zich hierop. De campagne wil de automobilis ten eraan herinneren dat ze de weg delen met de zwakke weggebruikers. j „Vaak komt de zwakke weggebruiker in het gevaar door dat een nietsvermoedende automobilist zich eventjes op het fiets- of voetpad, parkeert. De fietser of voetganger wordt zo verplicht om het veilige fiets- of voetpad te ver laten en zich op de onveilige weg te begeven. In een schoolomgeving durven sommige automobilisten hun wa gen zelfs op het zebrapad te parkeren", aldus M. Colmari van het politiekorps voor Sint-Gillis-Waas en Stekene. Drie affiches met elk een andere situatieschets moeten de automobilist wijzen op hun onveilig gedrag en hen aan-; sporen om dit gedrag aan te passen. De campagne, die wordt ondersteund door extra controles, loopt tot 12 maart. KAPELLE - Aan de Witte Weelweg in Biezelinge is in de loop van vorige week een haspel gestolen met 511 meter drie-aderige kabel. De haspel plus kabel weegt 3652 kilo en heeft een waarde van duizenden euro's. Het spul was weggezet voor werkzaamheden aan de Witte Weelweg, een polderweg die parallel loopt aan Rijksweg A58, tus sen het viaduct over de A58 richting Eversdijk. WATERLANDKERKJE - Een 27-jarige en een 31-jarige vrouw uit de gemeente Sluis zijn gisteravond rond kwart voor acht gewond geraakt bij een aanrijding op de Philips- weg in Waterlandkerkje. De 27-jarige vrouw stond met haar auto stil op een par- keerstrook, met de voorzijde van haar auto in de richting van Oostburg. Toen ze schuin naar links wegreed om te keren en in de richting van Waterlandkerkje te rijden, liet ze de achteropkomende, 31-jarige automobiliste, niet voorgaan. De 27-jarige liep nekletsel op en de 31-jarige vrouw had buikklachten. Zij zijn allebei overgebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 52-jarige inwoner van Co- lijnsplaat voor huiselijk geweld tot vier weken voorwaar delijke gevangenisstraf en 28 uur werkstraf. De Beveland- se man had op 2 april vorig jaar zijn echtgenote mishan deld. iloorEucjène Verstraeten ela=|AXEL - De gemeente Terneu- en Woongoed Zeeuws- hebben overeen- lemniing bereikt over de exploi- alie van de nieuwe woonwijk luitenweg in Axel. Woongoed neemt de exploitatie an het plan Buitenweg over. lanvankelijk was de woning- ouwcorporatie er wat huiverig oor, omdat er een flink tekort het plan is becijferd. Reden oorVVD-raadslid P. Broekhuy- aiom er schriftelijke raadsvra- 5nover te stellen. «gemeente voert al overleg Jet Woongoed sinds de tweede tót van 2003. Dat de afron- tóg van het plan Buitenweg in Ixd vertraging heeft opgelo- öi, heeft meerdere redenen, zo 'oorden burgemeester en louders op de VVD-vragen. eerste instantie is er een gat lallen als gevolg van het sa- van de gemeenten', Njft het college. 'De belang- jte reden is echter, dat later 'is besloten het plange- uit te breiden met de Ci- [terreinen en het uitplaatsen ihet gasontvangststation'. daarvan moest onder ?reen nieuw stedenbouwkun- worden ontwikkeld, ok moest een nieuwe grondex- jitatieberekening worden op- Held. harnaast heeft er onderzoek hatsgevonden naar de techni cs en financiële haalbaarheid het toepassen van aqua- een nieuwe methode van Het regenwater onder de straten '^vangen, waardoor er min- r waterberging in de vorm 1 een vijver nodig is. Daar- !cr kan er in het plan Buiten- Eg ongeveer duizend vierkante Eter meer bouwgrond uitgege- nieuwe woonwijk komen i alleen koophuizen, maar huurwoningen. Woongoed jwtie als vervanging van te pen huurwoningen elders in pi Axel. 1(1 december werd met 'ngoed overeenstemming be- t °ver de overname van het door Woongoed", aldus het legevanBenW. „Met alle fi- tiële afspraken die zijn ge- tórt acht Woongoed het in ex- j i tie brengen van het plange- ie Buitenweg, inclusief de Wvan huurwoningen, finan- J' verantwoord." frnrSheila van Doorsselaer HJLS'f - De gemeente Hulst 3D niet zonder contractbreuk eplegen per 2007 uit het geza- 0tulijk leerlingenvervoer stap an, Hulst kan formeel pas per 108 het leerlingvervoer zelf re- elcn, maar dat houdt ook in lal Hulst volledig moet stoppen ie| het samenwerkingsver- and. Partieel opzeggen is name- ijkniet mogelijk. Uit een brief van de secretaris isnhet Samenwerkingsverband Collectief Vervoer aan de raads elen van Hulst, blijkt nu dat de duister politiek al twee maan- Itn soebat over iets dat zonder gevolgen eigenlijk hele maal niet kan: het in eigen be- uitvoeren van het leerlin- envervoer. Een meerderheid .het Hulster college van bur gmeester en wethouders wil 2007 het leerlingenvervoer Kif gaan uitvoeren omdat dit en beter van kwali- at zou zijn. lesamenwerking op vervoersge bied tussen de drie Zeeuws- flaamse gemeenten omvat ech- er meer clan alleen het leerlin- envervoer. Ook het vervoer van [deren en gehandicapten zit in let pakket, Volgens het contract an een gemeente niet op één on- Weel de samenwerking opzeg- pi. Het is alles of niets. Als Juist besluit per 2008 het leer- ïgenvervoer zelf te gaan uit- leien, dan houdt dat in dat ulst helemaal uit het CW noei stappen, en dus ook het ouderen- en gehandicaptenver- li roer zelf moet gaan regelen, bijl ian deze consequentie in het contract is men in Hulst hele maal voorbijgegaan. De discus sie heeft zich de afgelopen tijd enkel toegespitst op het leerlin genvervoer. Een aantal fracties in Hulst was woest omdat de ambtenaren verzuimd hadden het contract voor het leerlingen vervoer op tijd op te zeggen. Dat moest hoegenaamd voor 1 janua ri gebeurd zijn, zodat Hulst per 2007 de handen vrij had. Ook al was de opzegbrief op tijd verstuurd, dan nog zou Hulst niet zonder kleerscheuren het leerlingenvervoer zelf kunnen uitvoeren. Volgens de secretaris van het samenwerkingsverband zou dan mogelijk 'gerechtelijke afdwinging' volgen. De extra kosten waarmee Ter- neuzen en Sluis geconfronteerd worden als Hulst het leerlingen vervoer toch zelf gaat doen en die vervolgensop Hulst ver haald worden, zijn volgens de se cretaris 'ondoenlijk te bereke nen'. Voorzitter J. van Schaik van het samenwerkingsverband wees de Hulster afgevaardigden er giste ren in de vergadering van het CVV op dat een Hulster 'nee' te gen het gezamenlijk uitvoeren van het leerlingenvervoer wordt gerespecteerd door Sluis en Ter- neuzen, maar dat dit ook gevol gen heeft voor de andere onder delen binnen het collectief ver voer. „Het gehele samenwerkingsver band komt zo onder druk te staan. Burgers, oftewel de klan ten van het collectief vervoer, worden tekort gedaan als ge meenten voor zichzelf gaan be kijken bij welk onderdeel ze wel of geen voordeel kunnen beha len. Het lijkt me niet verstandig dat we de vervoersstromen af zonderlijk laten lopen. We zou den als gemeenten juist samen moeten werken." De Hulster wethouder P. Wee- maes stelt dat hij onlangs een ge sprek heeft gehad met de leden van het dagelijks bestuur van het samenwerkingsverband. Vol gens Weemaes wordt de soep niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend. „Toen is gezegd: Als je uit het leerlingenvervoer wilt stappen, dan kan dat. Hulst zou dus niet gebonden worden aan allerlei regeltjes en we zouden vrij zijn in onze keuze. Het zou nu toch raar zijn als de bestuurs leden terugkomen op hun woor den." Het dagelijks bestuur hoopt 3 april het bestek voor de volgen de periode 'voor het collectief vervoer te kunnen overleggen aan het algemeen bestuur. Voor die tijd moet dan ook bekend zijn wat Hulst aan wil met het leerlingenvervoer. zeeuwse almanak Auto's, motoren, voetbal, Zor- ro, ridders, Asterix en Obelix en andere helden. De interes ses van de driejarige Vlissin- ger Robin passen geheel bij het klassieke rolpatroon voor jongetjes. Wachtend bij het verkeers licht, achterop de fiets bij moeder, kwam een bromfiet ser langszij. Het glanzende en ronkende apparaat en de ge helmde berijder kregen alle aandacht van het jongetje. En Robin zou Robin niet zijn, als hij zijn bewondering niet hardop kenbaar zou maken. Helaas voor de stoere brom merrijder ivas het een compli ment dat zulke knullen liever niet toebedeeld krijgen in de publieke ruimte. Want opge wekt wees de peuter naar de broekspijpen van de jonge man: Jij hebt Idéfix-sokken aan! Ik ook. Mooi, hè?" Dorfmeister wil in afdaling nog een keer vlammen KKUININGEN- Op de kluising met de N289 en de oprit A58 bij Kruiningen vond gistermiddag rond half twee een aanrijding plaats. Een 41-jarige automobilist uit Hulst reed over de N289, komen de uit de richting van Kapelle. Hij verleende op de kruising geen voorrang aan een van rechts komende 22-jarige be stuurster uit Yerseke. Bij de aanrijding raakte nie mand gewond. (Advertentie) door Paul Begijn ZAAMSLAG - De leerlingen van basisschool De Torenberg in Zaamslag waren er gisteren heilig van overtuigd: „Wij win nen de Olympische Winterspe len!" Met een heuse openingsceremo nie werd gisteren het startsein gegeven voor het project Olym pische Winterspelen. De hele week staat De Tox-enberg in het teken van de Spelen in Turijn. De opening werd uitgebreid gevierd met een vlaggenoptocht van de school naar het Plein in Zaamslag, waarna de twaalf jarige Ilse de olympische vlam kreeg overhandigd bij het ge meentehuis. Op het schoolplein van de school stak ze onder toe ziend oog van haar medeleerlin gen en toegestroomde ouders de door Harold de Puysseleijr WALSOORDEN - Het jaarlijkse onderhoud om de haven van Walsoorden bereikbaar te houden voor schepen is weer aan de gang. Door de stroming slibt de diepe vaargeul dicht, waardoor de laad- en loskade voor schepen onbe reikbaar zou worden als er niet gebaggerd zou worden. Het baggerwerk moet minstens een keer per jaar gebeuren. De baggerspecie wordt via de zoge noemde sleepmethode uit de haven gehaald. Dat gebeurt met een zogenoemde ploegboot. Met een apparaat wordt over de bodem geschraapt en zo wordt het slib naar een ander gedeelte van de Wes- terschelde gebracht. Rijkswaterstaat heeft de gemeente Hulst een ver gunning moeten verlenen om te mogen baggeren. Die vergunning krijgt ze alleen als het slib niet is vervuild. Uit slibmonsters die vooraf zijn geno men bleek dat van vervuiling geen sprake is. Dat was in het verleden wel anders, omdat ver vuild slib uit de Westerschelde jarenlang in een depot in de haven van Walsoorden heeft gelegen. Dat depot is echter een aantal jaren geleden ont manteld. Naar schatting wordt ongeveer 7500 ku bieke meter slib verwijderd. De baggerwerkzaam- heden worden in de loop van volgende week afge rond. foto Camile Schelstraete De 12-jarigè Ilse ontsteekt het olympisch vuur op het schoolplein van De Torenberg. foto Peter Nico la i Onze nieuwe collectie is binnen. STERTEL (Advertentie) olympische vlam. aan, die gedu rende de hele week zal blijven branden. Met hun zelfgemaakte spandoeken lieten de scholieren, al doorschemeren wie de Spelen gaat winnen. Zo ook de groepen zeven en acht, die wel heel zeker van hun zaak leken: 'Groep 7 en 8 gaan winnen, de medailles zijn al binnen', schreeuwden zij. Natuurlijk is het meedoen belangrijker dan het winnen, be seften ook Lorenzo (9) en Basti- aan (12). Samen droegen zij een houten blad met daarop de tekst: 'Sneller, hoger, sterker'. „Waar het voor staat? Volgens mij is dat- het motto van de Olympische Spelen", zei Loren zo. Voor directeur M. Hamelink vor men de Olympische Spelen een prachtige aansluiting op een pro ject over sportiviteit. „Wij heb ben twee keer per jaar een pro- jectweek. Dit jaar willen we de nadruk leggen op sport en bewe ging. De Winterspelen komen ons dus heel gunstig uit." Steprace Door middel van een sponsor- loop-steprace wil de school de kinderen donderdag laten stil staan bij het feit dat sporten ge zond is, maar tegelijkertijd niet voor iedereen vanzelfsprekend is. De opbrengst daarvan komt ten goede aan het Kinderhartèn- fonds van de Nederlandse Hart stichting. Morgen krijgen de leerlingen gastlessen van judoleraar Rob bert de Moor van Delta Sport. Naast sport en spel krijgen ze de ze week ook les in rekenen met tijden en leren ze hoe ze een in terview moeten houden. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage I tel. 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45