Verkamman in conflict met Nike Dorfmeister heeft last van trauma PZC Alles zit Gretha Smit tegen Spanjaarden volgen Van Gaal nog steeds 21 Journalist uit Kats overweegt juridische stappen om nieuwe tenues Oranje ïennisser Beek rijgt schorsing van twee jaar loret wint rit ïRuta del Sol Hom en Vink in hogere groep Je zweet, maar je blijft droog Roddick beslist duel met Roemenië Loting voor het EK basketbal 2007 Thomas Dekker start in Tirreno Zelezny kondigt zijn afscheid aan Knieoperatie voor Van Duijnhoven Henman onzeker voor Rotterdam olympische uitslagen csmsaMHaaHMMi Blessure Agassi Loting 500 meter I* (^Rarrv van der Hooft J (jlïBRSUM/KATS - Matty Mamman en zijn collega Hu- „Borst hebben een advocaat in J jt arm genomen om hun gelijk K halen in een zaak waarin de jjnnve tenues van het Neder- [jnds voetbalelftal centraal slaan. De twee journalisten me- jafc jtndat hun ideeën over de nieu- r Jf outfits financieel moeten lorden gecompenseerd door Ni- jf Het Amerikaanse sportmerk rê,dt echter dat zij niets hoeft «betalen. Depresentatie van de nieuwe te nses van het Nederlands elftal, ag in het Europese oofdkantoor van Nike in Hil- rsisum, duurde daarom korter lepland. In het programma ruimte vrijgemaakt voor ten gesproken column van Ver- taruman, maar toen de onthul ling een feit was, had de journa list uil Kats Hilversum al verla- Kit. ftrkamman wilde voorafgaand aan de column de situatie rond- «n Borst en zichzelf uitleggen, jaar de verantwoordelijke men- a van Nike spraken hun veto intoverdat 'voorwoord'. De Ne- elftal-historicus be- «loot daarop meteen te vertrek- ien. Lelijkheid Takamman en Borst hadden en- ide jaren geleden in columns t tijdens televisie-optredens de aiues van het Nederlands elftal side grond gelijkgemaakt. Ze isfoeiden de 'Amerikaanse le- Sjkheid* en hielden een pleidooi csterug te keren naar meer his- dinsdag 14 februari 2006 „Buudjlamler M14A8 AZ wacht vanmid- ee,i warm welkom in Sevil le grote belangstelling heeft .,eiste maken met de uitschake ls vorig jaar van Villarreal, „aar alles met de trainer. Want ^Ikmaarse tegenstander van geal Betis, morgenavond in de lefa Cup, is in Spanje vooral de dub van Louis van Gaal. Van Gaal zegt dat de terugkeer naar het land waar hij tot twee keer toe als trainer van Barce lona zowel bewierookt als ver guisd werd, hem niets doet. De wedstrijden tegen de kwakkelen de nummer zestien van de Pri- mera Division betekenen voor de trainer van AZ een weerzien met Lorenzo Serra Ferrer, die destijds als trainer van Mallorca naar Barcelona kwam om er on der Van Gaal directeur opleidin gen te worden. „Hij heeft als trainer nog stage bij me gelopen bij Ajax. Een liefhebber van de Hollandse school, die zijn elftal ook zo probeert te laten spelen. Zij het op een aangepaste ma nier. Alleen als hij heel erg veel risico neemt, wordt er 4-4-2 ge speeld." Louis van Gaal schat de kansen voor beide ploegen gelijkwaar dig. „Misschien is AZ licht in het voordeel omdat wij in har monie naar deze wedstrijd kun nen toewerken en Betis in de hoek zit waar de klappen val len. Maar dat zegt me niet zo veel. Ze begonnen in de Cham pions League en hebben toen van Chelsea gewonnen. Er zijn niet veel ploegen die dat kunnen zeggen." Van Gaal kijkt voor de wed strijd van morgenavond in de eerste plaats naar de omstandig heden. „Het veld is goed, net als het weer. Daar is AZ bij gebaat. En dat er op de tribunes mis schien wat meer geluid wordt ge maakt, daar liggen mijn spelers niet meer wakker van." GPD torisch getinte tenues. Nadat Verkamman voor een NOS-do- cumentaire het eerste officiële tenue van het Nederlands elftal uit 1905 had laten namaken, raakte Nike enthousiast. Een jaar geleden werd het duo uitge nodigd om over de nieuw te ont werpen kleding van Oranje te praten. „Het ei dat Nike had uit gebroed, bleek naadloos ons plan te zijn", vertelde Verkam man gisteren. „Ze hebben me vervolgens financieel tevreden gesteld door een mooi segment boeken (Oranje Toen en Nu) af te nemen. Maar Hugo kreeg hele maal niets, hij is gewoon slecht behandeld. Ik wilde voor de pre sentatie de situatie van Hugo en mij uitleggen, maar daar gingen ze niet mee akkoord. De mensen van Nike spraken him veto uit over de tekst. Op het moment dat ik mijn jas aandeed en dreig de weg te gaan, kwamen ze met een compromis. Ik mocht een nieuwe tekst bedenken, maar dat moest eerst goedgekeurd worden door de juridische afde ling van Nike. Ik heb ze verteld dat we niet in de Sovjet-Unie le ven en ben vertrokken." Verkamman erkent dat hij een dergelijk scenario eigenlijk al aan had zien komen. „Omdat ik me solidair verklaarde met Hu- go", zei de Zeeuw. „Ik zou geld ontvangen voor die boeken, ter wijl hij niets zou krijgen. Dat kan echt niet, omdat het ons idee is. Mijn zoon heeft jaren ge leden van een foto van het eer- ste Nederlands elftal uit 1905 een prachtig portret in aquarel verf gemaakt. En daar is het uit- tenue nu dus op gebaseerd. Wat wij hadden voorgesteld voor de tenues is ook exact uitgevoerd." „Nu zeggen ze bij Nike dat ze in het voortraject uitvoerig met al lerlei mensen hebben gespro ken. Daar geloof ik dus niets van. Wij gaan nu bekijken wat op juridisch gebied mogelijk is. Toch baal ik wel van de hele si tuatie. De presentatie in Hilver sum had voor ons een feestdag moeten worden, maar nu waren we er allebei niet bij." LONDEN - De Slowaakse ten- Karol Beck is door de In- Itmationale Tennis Federatie JIF) voor twee jaar geschorst tsgens dopinggebruik. fok bleek vorig jaar positief H lij een dopingcontrole bij de hal- ie finale van de Daviscup tegen entinië. In zijn urine zat jbuterol. De ITF schrapt de Elslag van het duel, dat Slowa- bjemet 4-1 won, niet. ANP WEN' - De Spaanse wielrenner I Manuel Lloret heeft de tweede üappe van de Ruta del Sol ge- 'onnen. Hij klopte in de 157 ki te* lomeler lange rit van La Guar- üanaar Jaen in Andalusië zijn alif Ugenoot Santos Capilla. töjj ^os Garcia Quesada leidt het feraent. Lloret boekte zijn tale profzege. Hij finishte na 118.19 uur en had vier secon- in voorsprong op Capilla. An- whalve minuut later werd Ma rt Calvente derde. ANP/AFP De scheidsrechters Pie- "I Vink en Kevin Blom zijn ge- v rtnoveerd op de internationa- klijst van de Uefa. steeg van groep drie naar taen Blom van vier naar drie. Uil for de promotie zullen de arbi- 'Z ^meer en betere intemationa- ANP door Barry van der Hooft HILVERSUM - Rafael van der Vaart (links) en Wesley Sneijder showden gisteren het nieuwe uit- en thuistenue van het Nederlands elftal. Ook Khalid Boulahrouz, Romeo Castelen en de bondscoaches Marco van Basten en John van 't Schip betra den in Hilversum het podium in de kleding die tijdens het WK in Duitsland zal wor den gedragen. Het uittenue, dat Van der Vaart aan heeft, is gebaseerd op het eerste officiële shirt dat het Nederlands elftal in 1905 droeg. Het oranje thuistenue dat Sneijder draagt, is geïnspireerd op de interland tussen Nederland en België (9-1) van 4 oktober 1959. Door het materiaal dat ldedingsponsor Nike heeft gebruikt, plakt het shirt niet aan de lichamen van de spelers. „Je zweet, maar je blijft droog", legde Boulahrouz uit. De broeken kunnen wel voor een probleem gaan zorgen, want hoewel Sneijder en Castelen een maatje M aan hadden, hing het kledingstuk toch over hun knieën. „Daar moeten we nog eens naar laten kijken", zei Marco van Basten, die zelf in 1988 Europees kampioen werd in één van de lelijkste shirts ooit. foto Phii Nijhuis/GPD door Roel Wiche SAN SICARIO - Met een katach tige reactie en een staaltje ho geschoolskiën hield Michaela Dorfmeister enkele weken gele- t*_i rï i n 200ó den haar olympische droom le vend. Terwijl ze in Sankt Moritz met 90 kilometer per uur naar beneden raasde, stak plotseling een verdwaalde idioot de piste over. De snelste afdaalster van Oos tenrijk gaf een ijzige schreeuw, tilde een ski omhoog en wist een fatale botsing te vermijden. Waardoor ze morgen alsnog op jacht kan naar het enige juweel dat in haar imposante vitrine ontbreekt: olympisch goud. Dorfmeister (32) draagt al een carrière lang het trauma van Na gano mee. Op de Spelen van 1998 dacht ze met een fabuleuze race de olympische titel te grij pen. Maar toen ze aan de finish op het scorebord keek, zakte ze ontgoocheld in de sneeuw onder uit. De Amerikaanse Picabo Street versloeg haar met een dra matisch verschil: 0,01 seconde. Levensstijl Het gemiste goud knalde overal in Oostenrijk van de voorpa gina's en het was niet de laatste keer dat ze in de schijnwerpers stond. Niet alleen door haar grote reeks successen (tweevou dig wereldkampioen, winnaar totaalklassement World Cup, 24 World Cup-zeges), maar ook door haar bizarre levensstijl. Zo droeg de slagersdochter uit We nen haar wilde coupe in alle kleuren van de regenboog. Ook reisde ze lang door het wereldbe kercircuit met een clubje gezwo- Voordat ze aan het eind van dit skiseizoen stopt, wil Michaela Dorf meister nog één keer schitteren: morgen op de olympische afdaling. foto Stefano Rellandini/RTR ren kameraden: twee ratten. Toen die het loodje legden, zocht 'Michi' het gezelschap op van cavia's. Die hebben echter niet dezelfde privileges: ze moe ten thuis in hun hok blijven. Schitteren Dorfmeister, die ooit keizer Her mann Maier uit haar skiklasje verwijderd zag omdat hij te klein was, krijgt binnenkort ook huisarrest. De Oostenrijkse all roundster wil tot groot verdriet van haar fanatieke fanclub na dit seizoen een dikke punt ach ter haar loopbaan zetten. Maar eerst wil ze nog éénmaal schitte ren en wel op het podium waar de meeste glorie te halen valt. Morgen, bij de olympische afda ling in San Sicario, moet ze afre kenen met haar illustere landge noten Renate Goetschl en Alexandra Meissnitzer. Ook suc cesvol en ook van plan om ver vroegd met pensioen te gaan. Zonder goud, als het aan Mi chaela Dorfmeister ligt. GPD programma •dinsdag IIHviUUr: cur,'09» poulewedstrijden. Wuur: skiën, cross country, teams- nalve finales en finales mannen ■"'"ouwen. uur: skiën, combinatie mannen, '«9 (eerste onderdeel). 00 uur: ijshockey, voorronden, "ouwen en mannen. r» ai1"1 Nation, 10 km sprint, man- Ndlvidueel. ;°0 uur: schaatsen, eerste heat 500 ^er vrouwen. Muur: rodelen, individueel, derde JJvrouwen. ®n' combinatie mannen, 17dn'Un s'a'om (tweede onderdeel). 0 uur: schaatsen, tweede heat 500 vrouwe uur: rodelen, individueel, vierde ^vrouwen. M uur: kunstschaatsen, kort pro- mannen. H uur: skiën, combinatie mannen, orun (tweede onderdeel). Onze verslaggever Gijs van Oos ten spreekt tijdens de Olympi sche Spelen in Turijn om de dag met schaatser Rintje Ritsma. Vandaag deel 2. „Ik ben zondagmiddag op het dak van het oude Fiat-gebouw geweest. Als autoliefhebber moest ik even de oude testbaan zien. Op uitnodiging van een sponsor heb ik daarboven in het restaurant La Vista een voorge rechtje gegeten. Daarna ben ik er op de mountainbike op uitge trokken. Vanuit het olympisch dorp ben ik in tien minuten de stad uit en fiets ik op karrenspo ren langs de landerijen. Het is heerlijk om op die manier de af valstoffen van de ijstraining uit mijn lichaam te fietsen. In de verte zag ik een mooi kas teeltje en daar ben ik naartoe ge fietst, een rondje om de vijver gemaakt en toen weer terug. Het is een uitdaging zelf de weg terug te vinden, want ik heb ver der niets bij me. Alleen mijn tele foontje, dat wel. Op de terug weg ben ik gestopt bij het Hol land House. Ik heb in de studio van Radio 538 met Edwin Evers naar de 3000 meter van de vrou wen gekeken. Ireen Wüst kan nog leuke dingen doen op de 1000 en 1500 meter. Ze heeft al vast de eerste klap uitgedeeld. Ik zat zondagavond aan tafel bij Gretha Smit en aan alles merk je dat ze ontdaan is. Ze heeft al zoveel tegenslagen gehad en dan lijkt het er op dat alles tegenzit. Gretha is er behoorlijk ziek van dat ze de 5000 meter niet mag rijden. Ze verwerkt die teleur stelling met Ingrid Paul. Ze is niet iemand die daar met ande-, ren over praat. Maar ik weet hoe ze zich voelt. Gretha wil hier haar seizoen goedmaken, maar kan het niet afmaken. Het is vreselijk voor Gretha dat ze afhankelijk was van een andere schaatsster. Het is heel jammer dat Moniek Kleinsman zeven tiende is geworden. Het heeft geen zin Moniek de schuld te geven. Ze heeft haar best gedaan, maar reed geen goe de race. Misschien baalt ze wel meer dan Gretha. Gretha zegt zelf ook dat ze niet kwaad kan zijn op Moniek. Moniek straalde tijdens de trai ningen niet uil dat ze een goede wedstrijd zou neerzetten. Ik weet niet wat er in het hoofd van Moniek is omgegaan, maar het leek wel alsof ze op de 3000 meter Gretha op haar rug mee droeg. LA JOLLA - Andy Roddick heeft het Amerikaanse Davis- cupteam op een beslissende voorsprong gezet in de eerste ronde tegen Roemenië. Hij versloeg Razvan Sabau zondef moeite in drie sets: 6-3, 6-3, 6-2. De stand kwam daarmee op 3-1. Roemenië had zaterdag pech dat Victor Hanescu geblesseerd raakte en het dubbelspel met Horia-Vlad Te- cau tegen de broers Bob en Mike Bryan moest worden op gegeven. Andrei Pavel had op de openingsdag voor een verrassing gezorgd door Roddick te verslaan. Door de ze ge van de Amerikanen zien de kwartfinales (7-9 april) er als volgt uit: Kroatië-Argentinië, Wit-Rusland-Australië,, Frankrijk-Rusland, Verenigde Staten-Chili. ANP UTRECHT - De Nederlandse basketballers moeten het in de kwalificatieduels voor het EK in 2007 (divisie B) opne men tegen Wit-Rusland, Slowakije, Engeland en Albanië., Oranje begint de serie op 3 september met de ontmoeting in en tegen Wit-Rusland. De vrouwen werden gekoppeld aan IJsland, Noorwegen en Ierland. De eerste wedstrijd, staat gepland op 9 september thuis tegen IJsland. ANP UTRECHT - Wielrenner Thomas Dekker rijdt in maart de, Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico, in plaats van Pa- x-ijs-Nice. Aanleiding voor het besluit was het rittensche- ma van de TixTeno, waarin voor het eerst sinds 2002 weer een tijdrit zit. Naamgenoot Erik Dekker won in dat jaar de laatste fit tegen de klok in de Tii-reno. Thomas Dekker had in het voorjaar sterk willen zijn in Parijs-Nice, maar toen bleek dat op 12 maart x*ondom Servigliano een rit te gen de klok over 20 kilometer is gepland, leek de Tirreno. een betere bestemming voor de ambitieuze renner. ANP PRAAG - De Tsjechische speerwerper Jan Zelezny heeft het einde van zijn loopbaan aangekondigd. De wereldre cordhouder zal bij het EK in augustus in Gothenburg voor de laatste keer zijn opwachting maken. De drievou dig olympisch en wereldkampioen is sinds 1996 houder, van het wereldrecord met 98,48 meter. ANP/DPA BOCHUM - Rein van Duijnhoven moet morgen een opera tie aan de linkei'knie ondei'gaan. De 38-jarige doelman heeft een beschadiging aan zijn buitenmeniscus opgelo pen. Hij zal na de ingreep vier tot zes weken niet beschik baar zijn voor zijn Duitse club VfL Bochum. ANP/DPA MARSEILLE - Het is onzeker of tennisser Tim Henman volgende week meedoet aan het ABN Amro-toei'nooi in Rottei'dam. De Engelsman heeft een rugblessui-e en meld de zich gistei'en af voor het toernooi in Marseille. „Ik kan nu niet hondei'd procent geven op de baan", zei Henman. „Ik wil ook geen risico lopen. Ik fioop dat ik vol gende week in Rotterdam kan spelen." Henman was in. 1999, 2000 en 2002 finalist in Rotterdam. ANP/RTR Vrouwen, 15 km. 1. Isjmooratova (Rus) 49.24,1/1 strafminuut. 2. Pileva (Rus) 0.45.5/1. 3. Glagow (Du.) 1.10.8/2, 4 Achatova (Rus) 1.30,9/2, 5. Henkei (Dui) 2.22.2/2, 6. Palka (Pol) 2.26.6/0. 7. Baïlly (Fra) 2.34,1/3, 8. Nazarova (WRu) 2.35,5/2, 9. Levtsjenkova (Mol) 2.47,6/2, 10. Poiree (Noo) 2:57,9/3. Mannen. Voorronde, eerste speel ronde. Nieuw-Zeeland-Zweden 3-6, Ita- lië-Groot-Brittannië 5-7, Noorwe- gen-Verenigde Staten 5-11, Finland- Zwitserland 2-7. Vrouwen. Voorron de, eerste speelronde. Noorwegen- Verenigde Staten 11-6, Canada-Zweden 5-7, Zwitserland-ltalië 11-4, Groot-Brit- tannië-Denemarken 3-2. fcf J Af. lilWHBMMB Mannen. 500 meter. Eindklasse ment na twee runs: 1. Cheek (VS) 69,76 (34,82/34,94), 2. Dorofejev (Rus) 70,41 (35,24/ 35,09), 3. Lee (ZKo) 70,43 (35,34/35,09), 4. Oikawa (Jap) 70,56 (35,35/35,215. Yu (Chn) 70,62 (35,39/ 35,23), 6. Kato (Jap) 70,78 (35,59/ 35,19), 7. Ireland (Can) 70,88 (35,59/ 35,29), 8. Choi (ZKo) 71,04 (35,61/35,43), 9. Wotherspoon (Can) 71,05 (35,37/ 35,68), 10. Koskela (Fin) 71,09 (35,58/ 35,51), 11. Jan Bos 71,11 (35,68/ 35,43), 12. Fitzrandolph (VS) 71,12 (35,78/35,34), 13. Nagashima (Jap) 71,14 (35,67/35,47), 14. Lobkov (Rus) 71,17 (35,55/35,62), 15. Hanninen (Fin) 71,25 (35,58/35,67), 16. Erben Wenne- mars 71,30 (35,46/35,84), 17. Lee (ZKo) 71,38 (35,76/35,62), 18. Shimizu (Jap) 71,44 (35,66/35,78), 19. An (Chn) 71,56, 20. Zachrisson (Zwe) 71,61, 21. lo- SAN JOSE - Andre Agassi heeft' zich gisteren op het laatste mo ment afgemeld voor het tennis toernooi in San Jose. De Ameri kaan won het evenement tussen 1990 en 2003 maar liefst vijf keer. ANP/SID riatti (Ita) 71,68, 22. Poutala (Fin) 71,74, 23. Simon Kuipers 71,84 (36,10/ 35,74), 24. Prosjin (Rus) 71,90,25. Fred-' ricks 72,01 (VS), 26. Carpenter (VS) 72,08, 27. Kornilov (Rus) 72,24, 28. Lu- (Chn) 72,35, 29. Labrie (Can) 72,43,-JO:' Miron (Can) 72,54, 31. Carnino (Ita) 72,67, 32. Was (Pol) 73,04, 33. Li (Clm)' 73,13, 34. Zjigin (Kaz) 73,80, 35. Bjeorn Nijenhuis 84,55 (48,84/35,71), 36'. Ustynowicz (Pol) 88,01, 37. Kwon (ZK'o)' 94,79. Vrouwen, halfpipe. 1. Teter (VSt): 46,4, 2. Bleiier (VSt) 43,4, 3. Buaas (Noo) 42,0, 4. Clark (VSt) 41,1, 5. Bright (Aus) 41,0, 6. Hight (VSt) 37,8, 7. Pesko (Zwi) 35,9, 8. Vidal (Fra) 35,7, 9. Nakashi- ma (Jap) 33,1, 10. Yamaoka (Jap) 32,7, 11. Maas (Ned) 16,5. OSSSSMBHHHÉli; Vrouwen, voorronde, derde dag. Groep A: Zweden-ltalië 11-0 (3-0 5-0 3-0). Stand: 1. Canada 2-4 (28-0), 2. Zweden 2-4 (14-1), 3. Rusland 2-0- (1-15), 4. Italië 2-0 (0-27). Groep B: Fin- land-Zwitserland 4-0 (1-0 0-0 3-0). Stand: 1 Verenigde Staten 2-4 (11-0), 2. Finland 2-4 (7-0), 3. Duitsland 2-0 (0-8), 4. Zwitserland 2-0 (0-10). Vrouwen, eerste 500 meter: le rit Nemaja (Rus)-Sannes (VSl), 2e rit: Bo Ra Lee (Kor)-Myers (Can), 3e ril: Radkevilsj (WRu)- Witty (VSt), 4e rit: Weger (Can)- You Lim Kim (Kor), 5e ritVan der Star (Ned)-Simpson (Can), 6e rit: Ocho- wicz (VSt)-Zöllner (Dui). 7e rit: Gerritsen (Ned)- Hesse (Dui), 8e ritWolf (Dui)- Zjoerova (Rus), 9e- rit: Timmer (Ned)-Seung-Yong Choi (Kor), 10e ritWatanabe (Jap) -Hui Ren (Chn), He rit: Sang-Hwa Lee (Kor)-Aihua Xing (Chn), 12e rit: Osuga (Jap)-Beixing Wang (Chn), 13e rit: Manli Wang (Chn)-Yoshiï (Jap), 14e rit: Rempel (Can)-Okazaki (Jap), 15e rit: Si- mionato (Ita)-Rodriguez (VSt). Op de Olympische Spelen gebeu ren rare dingen. Moniek lijkt re delijk koel, maar ik denk dat ze behoorlijk wat spanning in haar lijf had. Als die spanning na het startschot niet weg'is, dan blok keer je. Ik zou Moniek nu niet meer in zetten voor de ploegachtervol ging. Ireen en Renate zijn zeker heden, maar de derde vrouw is een probleem. Gretha kan de achtervolging rijden, maar ze is er zelf onzeker over. Maar de achtervolging wordt pas in de laatste drie ronden beslist. Gre tha oogt fit en sterk dus ligt het voor de hand haar in te zetten. PROGNOSE 500 meter vrouwen Dinsdag 14 februari 16.00 uur Svetlana Zjoerova (Rusland) Jenny Wolf (Duitsland) Wereldrecord: Olympisch record: Nationaal record: Baanrecord: Catriona LeMay-Doan Catriona LeMay-Doan Andrea Nuyt Manli Wang Can. Can. Ned. Chin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21