PZC Samenwerking beroepsonderwijs Weg met de rode stoeltjes Het bieden kan beginnen! KORTING Sakkerse vmbo-scholen sluiten overeenkomst Rozen en kaarten als liefdesverklaring 21 Man gewond bij bedrijfsongeval Dijkrock-actie levert 1700 euro op Auto botst tegen vangrail Kabel van bijna 3700 kilo gestolen TILROE OPTIEK De veiling opent vandaag om 09.00 uur op www.veilingkranten.nl f veilingkranten.nl 0113-315649 - K0uo»--u -2 Sfredactiepzc.ni £,31, 4460 AA Goes IEtentie-exploitatie: I Midden-Zeeland: 0113-315520; ÏLviaanderen: 0114-372770; fanaal: 020-4562500 14februari 2006 editie Walcheren GISSINGEN - De Walcherse jdiolen voor het voorbereidend I middelbaar beroepsonderwijs juibo) gaan nauw samenwer- jd,, zij sluiten een Regionaal Arrangement om meer opleidin- lfn te kunnen aanbieden en om je doorstroming naar het ROC en het bedrijfsleven te lerbeteren. get Galvijn College, de-CSW, jiehalennia en Scheldemond on- pkenen volgende week een joeenkomst die hen meer mo- biedt voor het aan talen van nieuwe opleidingen, fearstaat tegenover dat zij on- [erling ook afspreken wie zich ®t welke opleidingen profi- kert. je samenwerking betekent ezin ook een kleine beper- van de eigen vrijheid om te in voor bepaalde opleidin- Üs je samenwerkt, mag je van k! ministerie van Onderwijs aer opleidingen aanbieden", irklaart Van Arenthals van Scheldemond in Vlissingen na- de samenwerkende vm- ho-scholen..Voorwaarde is wel Ie ene school een pro- biedt, dat de andere itholen dat niet doen. Dat voor tent wildgroei." Eigen profiel I Ik scholen zullen ieder een ei- ga profiel kiezen, voorspelt Tan Arenthals. „Wij zullen als Scheldemond kiezen voor sport, Xehaiennia voor kunst en cul tuur Het Calvijn College profi les! zich met zijn signatuur en identiteit en biedt daarbinnen emzobreed mogelijk lespakket Muzeeum toont eeuwenoude itadsgezichten VLISSINGEN - Vlissingse top stukken op papier, zo heet de tentoonstelling die tot en met 19 Baart in het Maritiem Muzeeum ia Vlissingen aan de Nieuwen- ijkte zien is. aan. Dat geldt in zekere zin ook voor de CSW." Scheldemond wordt de eerste die van de sa menwerking profiteert. Op de Vlissingse school is met ingang van komend schooljaar het pro gramma sport, dienstverlening en veiligheid te volgen. In de ko mende vijf jaar - de tijd waar voor het Regionaal Arrange ment geldt - zullen ook de ande re scholen hun cursusaanbod uit breiden, Nehalennia begint bij voorbeeld een opleiding gra- fi-media. Allevier de scholen geven op ter mijn de programma's zorg/ wel zijn-breed en handel/ admini stratie-breed. Nehalennia, CSW en Scheldemond breiden hun aanbod ook uit met tech niek-breed; Calvijn College, CSW en Nehalennia voegen tech nologie aan hun pakket toe. Die 'brede' programma's passen in het streven van de vier vm bo-scholen om hun aanbod zo groot mogelijk te maken. „Ons credo is: breed waar het kan, smal waar het moet", zegt Van Arenthals. Smal duidt op de benadering van de individuele leerlingen. Jongeren die speciale begelei ding nodig hebben, krijgen die. Ook daarin vervult het Regio naal Arrangement een rol, stelt Van Arenthals. „We maken namelijk ook afspra ken met het ROC Zeeland en het bedrijfsleven over wat wij de zorgstructuur noemen. Leerlin gen die bij ons speciale zorg krij gen, krijgen die door die afspra ken ook op het ROC en in de praktijk bij de bedrijven."Bo vendien moet de aansluiting van het onderwijs op de vmbo-scho len naar de lessen op het ROC Zeeland worden verbeterd. De vmbo-scholen overleggen nu al veelvuldig met het ROC, maar doen dat vaak los van elkaar. Ook dat gaat veranderen door het Regionaal Arrangement. Dorfmeister wil in afdaling nog een keer vlammen NIEUWDORP - Een 55-jarige man uit Arkel is gisteroch tend gewond geraakt bij een bedrijfsongeval in Nieuw- dorp. De man was aan het werk bij Heerema. Even voor negen -uur brak het touw waarmee een metalen hijsstrop was vastgezet. De strop, die tussen de vijfhonderd en duizend kilo weegt, viel naar beneden en gleed naar het werkplat- form waar de man uit Arkel bezig was. Hij kreeg de strop tegen zich aan en daarbij brak hij zijn arm. Omdat de man viel en bekneld raakte, werden de trauma helikopter en de brandweer opgeroepen. De traumaheli kopter hoefde niet gebruikt te worden. De Arkelaar is met een ambulance naar het ziekenhuis in Gopes ge bracht. De Arbeidsinspectie onderzoekt het bedrijfsonge val. RILLAND - De actie van de stichting Dijkrock ten bate van Kika, een organisatie die fondsen werft voor kinder kankercentra, heeft 1700 euro opgeleverd. In het kader van de actie verkochten vrijwilligers van Dijkrock speelgoedberen in Rilland, Krabendijke, Hooger- heide en Ossendrecht. Begin deze maand werd in het dorpshuis van Rilland-Bath een benefietfestival gehou den, waaraan drie bands meededen. In het najaar vindt opnieuw een benefietconcert plaats. ARNEMUIDEN - Op de A58 ter hoogte van Arnemuiden is gistermiddag rond kwart over twee een 62-jarige auto mobilist uit Gent met zijn auto tegen de vangrail gereden. De man verloor door nog onbekende oorzaak de controle over zijn voertuig en botste tegen de vangrail. Zowel de auto als de vangrail raakten beschadigd. KAPELLE - Aan de Witte Weelweg in Biezelinge is in de loop van vorige week een haspel gestolen met 511 meter drie-aderige kabel. De haspel plus kabel weegt 3652 kilo en heeft een waarde van duizenden euro's. Het spul was weggezet voor werk zaamheden aan de Witte Weelweg, een polderweg die pa rallel loopt aan Rijksweg A58, tussen het viaduct over de A58 richting Eversdijk. (Advertentie) 50% OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECT1E 2006 INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN LEVERANCIER VAN ALLE ZORGVERZEKERAARS WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl (Advertentie) Dé regionale veilingsite van BN/DeStem en de PZC zeeuwse almanak Blikvanger Auto'smotoren, voetbal, Zor- ro, riddersAsterix en Obelix en andere helden. De interes ses van de driejarige Vlissin- ger Robin passen geheel bij het klassieke rolpatroon voor jongetjes. Wachtend bij het verkeers licht, achterop de fiets bij moeder, kwam een bromfiet ser langszij. Het glanzende en ronkende apparaat en de ge helmde berijder kregen alle aandacht van het jongetje; En I Robin zou Robin niet zijn, als i hij zijn bewondering niet hardop kenbaar zou maken, i Helaas voor de stoere brom merrijder was het een compli- i ment dat zulke knullen liever niet toebedeeld krijgen in de publieke ruimte. Want opge- j wekt wees de peuter naar de broekspijpen van de jonge- man: „Jij hebt Idéfix-sokken aan! Ik ook. Mooi, hè?" fmstenaars als J.C. Schotel, lArends, E. van Bimmel en IH. Koekoek tekenden en schil- feden de stad zoals die er in de Étiende en negentiende eeuw Éizag. Bij elkaar geven de wer- een indruk van de roerige ischiedenis van de havenstad (c een overzicht van het veran- Een medewerkster van Citybloem in Vlissingse Walstraat werkt aan de Valentijnsuitstalling van de winkel. fel tekeningen zijn vanuit zee maakt. Een vaak terugkerend fenent voor de kunstenaars is GevangentorenDeze toren, i de volksmond ook wel de fenvrije genoemd, is in allerlei mnen te zien. Gezien vanuit 'i Spuikom op een achttiende fflwsl tekening van J. Arends EoP een voorstel voor restaura- kvan de toren van rond 1900. Waarschijnlijk een tekening van LH- Cuypers, de architect van ©ier meer het Rijksmuseum in j Ésterdam. hbetwiste topper is volgens fe museum een werk van IC. Schotel uit 1830. Een ge- jjcht vanuit de haven naar zee. i 'Jt de kunstenaar de werkelijk- bid naar eigen hand heeft ge- d, wordt duidelijk gemaakt ®t de afbeeldingen die er bij Die zijn topografisch «1 gedetailleerder en juister, «t materiaal voor de expositie ®t uit de rijke collectie Histo- Topografische Atlas: een ezameüng topografische kaar- prenten, plattegronden en leningen uit het Vlissingse ge- tentearchief. tentoonstelling is de eerste «toonstelling die wordt inge- •ht met werken uit de histori eatlas. gpum is open van maandag 'e,i met vrijdag tussen 10.00 17.00 uur. Op zaterdag en van 13.00 tot 17.00 uur, 0118- 412498. door Elian van 't Westeinde MIDDELBURG - Rode hartvormige kus sentjes, kaarten met harten, pluchen beertjes met een hartje om hun nek, van daag is het Valentijnsdag. Van oorsprong is het een dag om iemand anoniem de lief de te verklaren. Romantici genieten er van. Critici betitelen het als een commer cieel fenomeen. Liefhebbers grijpen Valentijnsdag aan om hun geliefde eens flink te verrassen. De rode roos is daarbij voor veel romanti ci favoriet. E. Malcorps, eigenaar van Ci tybloem in Middelburg weet wat zijn klanten willen. „Voor Valentijnsdag koop ik extra rozen in. De helft van de klanten koopt rode rozen." Deze bloe- menman is niet de enige die weet waai de Valentijnsklant naar op zoek is. De run op de rosa rubra met Valentijnsdag doet de prijzen op de veiling omhoog schieten. „Ik heb het nog nooit zo gek meegemaakt. Normaal kost een bloem an derhalve euro, nu betaalt de klant drie keer zoveel." J. Wiessner koopt een boeket rode rozen. Maar niet om een geliefde te verrassen. „Ik maak op verzoek van mijn vriendin een bloemstukje. Zij geeft het weg. Ano niem." Valentijnsdag wordt gevierd op 14 fe bruari. De dag is oorspronkelijk bedoeld voor mensen die anoniem de liefde wil den verklaren aan iemand. Met het stu ren van een kaart maakten ze deze heime lijke liefde bekend. Tegenwoordig is dat anders. Uit de duizenden kaarten in de cadeauwinkel Expo kiezen R. van Ham en O. Klinic een kaart voor hun mannen. Geen cryptische teksten: als afzender schrijven ze gewoon hun eigen naam er op. S. van der Tol koopt een kaart met een foto Lex de Meester voorgedrukte liefdesverklaring. „Voor mijn moeder. Ik vind het wel lief om mijn liefde voor haar te laten zien." Voor anderen heeft Valentijnsdag dezelf de reputatie als moederdag. Volgens hen is het maar niks, zij noemen het commer cieel sentiment. Daarnaast zijn er veel mensen die nuch ter opmerken: „Je kan toch het hele jaar door je geliefde verwennen?" Tot de cate gorie mensen die zelf geen kaartje stuurt, maar stiekem wel een aardigheidje van een ander verwacht behooi't P. Christ. „Geen kaartje, geen bloemen. Ik wacht hoopvol af", zegt hij. door Selma Osman VEERE - 'Actie, actie, weg er mee.' Zo'n dertig Veerenarén protesteerden gisteren voor de televisiecamera van Goedemor gen Nederland tegen het moder ne meubilair in het voormalige stadhuis. „Als dit lelijke meubilair ver dwijnt, hangen we de vlag uit en wordt het feest in Veere", ver telt Netty de Meester aan de ver slaggever van het televisiepro gramma. Die is met zijn groene Volkswagenbusje, de Stembus, naar Veere gekomen, op zoek naar 'hete lokale verkiezings kwesties'. Stembus Ploewel het dagelijkse gemeente bestuur de discussie over het nieuwe rood/oranje meubilair in de trouwzaal onlangs heeft ge sloten, laat een aantal inwoners het er niet bij zitten. De Meester heeft de Stembus uitgenodigd en hoopt dat in de gemeente Veere een partij opstaat dig het opneemt voor het historische stadje. Sinds de herindeling in 1997 is Veere ondergesneeuwd, vindt ze. „We worden wel gehoord, maar (Advertentie) er wordt niet geluisterd."„Waar is de wethouder?", roept een vrouw uit het publiek. De men sen die maandag naar het stad huis op de Markt zijn gekomen, pikken het niet dat het antiek ogende meubilair vorig jaar april zonder overleg is vervan gen door felgekleurde stoeltjes van een kantoormeubelenfabri kant. Aan het bordes hangt een geel spandoek met daarop de zo ge hate rode stoelen. Een vrouw loopt rond met een bord op een mattenklopper: 'B en W wees groot, maak een klein gebaar.' De Stichting Veere en de Stads raad Veere leggen zich evenmin neer bij het besluit om de discus sie te beëindigen. Zij hebben gis teren de gemeenteraad' een brief gestuurd met het verzoek om de herinrichting van de voormalige raadszaal terug te draaien. De organisaties die opkomen voor het Veerse belang willen een bij het vijftiende-eeuwse monu ment passende inrichting. Daar is Netty de Meester het roerend mee eens. Zij weet wel wat er in Veere moet gebeuren. „Haal zo gauw mogelijk die matrassen van de muur en die stoelen weg." Goedemorgen Nederland zendt het item over Veere ivaarschijn- lijk op dinsdag 21 februari uit. De uitzending is op Nederland 1 tussen 7 en 9 uur. Veerenaren protesteren tegen de in hun ogen veel te moderne stoeltjes in het historische stadhuis van Veere. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13