>zc eere blundert met financiën Een Festival Mundial in het Middengebied ijverbod voor Sloeliin maakt verdere groei Vlissingen-Oost mogelijk KOM VANDAAG fout in software leverde verkeerde bedragen op otorrijder uit int-Philipsland racties CDA aan meer (samenwerken Winkeldiefstal Ramkraak in Heinkenszand Bouwplan voor huizen Ramsburg 1000 euro voor tip verbrand katje Speciale zuiger voor baggeren vest Grootste uitverkoop ooit! tot wel 70% Korting op alles! er zeeuwse almanak Mozart jjj feaptie: 0113-315649 35'ctie®pzc.nl 31.4460 AA Goes Midden-Zeeland: 0113-315520; «s-Vlaanderen: 0114-372770; naai: 020-4562500. aterdag 11 februari 2006 potht'ok rentes! editie Walcheren [^pr Miriam van den Broek IMBURG - De gemeente heeft geblunderd met de lanciën. Een onopgemerkte in de software heeft ervoor jrgd dat er een verkeerd i|d is ontstaan van tekorten inkomsten. Aan de hand van foute cijfers, is in november •begroting vastgesteld. ebegrepen er al zo weinig van, de gemeente. Hoe kon het dat het Rijk te weinig geld ter compensatie van de af schaffing van het gebruikers deel van de onroerendzaakbelas- ting. Tot aan de hoogste instan tie in Den Haag heeft de gemeen te geklaagd. „Zelfs Balkenende heeft ons visitekaartje nu", zei wethouder W. van Tatenhove. „Het ergste wat een wethouder financiën kon gebeuren, is ge beurd. Het is verklaarbaar, maar het is niet goed te praten. De softwareleverancier heeft ons al in november een algeme ne mail gestuurd waarin stond dat ze de fout hadden gevonden en dat die was rechtgezet. Al leen hebben wij die mail niet op gemerkt. Pas eind januari kwa men we erachter. Die fout mag u me aanrekenen." Te weinig De gemeente was in de veronder stelling dat het ministerie van Binnenlandse Zaken 361.000 eu ro te weinig had uitgekeerd ter compensatie van de gemiste ozb-inkomsten. Om dat gat te dichten, besloot de raad in no vember het ozb-tarief voor eige naren van woningen te verho gen met 14,6 procent. Er werd afgesproken dat zodra Den Haag toch met het geld over de brug zou komen, de verhoging teruggedraaid zou worden. Nu blijkt dat de ozb-compensa- tie wel volledig is uitgekeerd, maar dat de algemene uitkering van het Rijk op andere punten lager is uitgevallen. Zo heeft de gemeente bijvoorbeeld 244.000 euro minder gekregen voor on derwijshuisvesting. De gemeenteraad heeft ondanks de eerdere toezegging, donder dag besloten de verhoging van het ozb-tarief niet volledig te rug te draaien. Alleen zo kan het resterende tekort worden weggewerkt. De ChristenUnie en Dorpsbelangen en Toerisme Veere vonden dat de raad zijn eerder gedane belofte aan de in woners moest nakomen en stem den daarom tegen het voorstel. De SGP vond dat de wethouder ernstig in gebreke was gebleven omdat hij de raad verkeerde in formatie had voorgeschoteld. Even leek het erop dat de fractie een motie van wantrouwen zou indienen, maar na een korte schorsing zag ze daar toch van af. „We hebben het totale beleid van financiën van de afgelopen vier jaren geëvalueerd", zei frac tievoorzitter K. Houmes. „De wethouder heeft in die jaren zo danig gehandeld dat de burger er bij heeft weigevaren. Boven dien heeft de wethouder zojuist spijt betuigd. Dat maakt dat we toch nog vertrouwen hebben in zijn functioneren." Van Tatenho ve benadrukte geen informatie te hebben achtergehouden. „We hebben gegeven wat bekend was; niet datgene wat bekend had kunnen zijn." DELBURG - Een 23-jarige oner van Sint-Philipsland is voor het veroorzaken een ernstig verkeersongeval form de eis tot een half jaar (zegging en 1500 euro boe- veroordeeld. man reed 27 augustus vorig in zijn woonplaats een voet- aan. Het slachtoffer liep gecompliceerde open been- op. Volgens getuigen haal de motorrijder een snelheid zeventig tot honderd kilome- per uur. Ook zagen ze hem het naderen van de kruising ip de Zuiddijk op één wiel rij- ien. In Sint-Philipsland staat bj bekend als een bravourerij- Jer die er de gewoonte van maakt om op het achterwiel van de motor door het dorp te scheu- en De officier van justitie D. reive zag zijn eis ingewilligd rden door politierechter A. aakeer. k 'iliv! foorNadia Berkelder DDELBURG - De CDA-frac- es in Middelburg en Vlissingen ebben hun ruzie bijgelegd. Ze ebben afgesproken in het ver- olgbeter te communiceren. Ie Middelburgse fractie vond al de Vlissingse collega's zich veel bemoeiden met Middel- irgse zaken. De Vlissingers ffl bijvoorbeeld de komst van et Zeeuws Evenementen Po- (ZEP) niet erg zitten. Ze ang dat de winkels bij het musementspark gaan concurre- enmet winkels in de Vlissingse innenstad. Vlissingen heeft bo- ®dien plannen om het Schelde- ïrein te ontwikkelen. De plan- n hebben op onderdelen over gingen, «n gesprek tussen de twee acties is afgesproken dat er in et vervolg vaker met elkaar ge- anmuniceerd zal worden, zegt Middelburgse fractievoorzit- 11. Kodde. Publicaties in de iaat kunnen tot misverstanden Wen. Dat gebeurde onder eer na een raadsvergadering 'aarin de Vlissingse bezwaren tgeii ZEP werden besproken. het moment dat je zoiets moet je gewoon even met el- aar bellen", zegt de Vlissingse actievoorzitter C. Seijbel. ^sproken is dat de twee par ijn voortaan regelmatig stads- *estelijke zaken met elkaar ®rspreken. Seijbel: „Vroeger. wdat ik in de raad kwam, Wden de fracties ook regelma- [overleg. Dat is op zich wel lo- !fh omdat de steden op een Wal gebieden samenwerken, at overleg gaan we na de ver in nieuw leven 'inbla- Vlissingse fractie is niet van om van standpunt te veran- jen, zegt Seijbel. „We hebben Woei eigen belangen ten op- te van onze steden. Onze op gingen blijven overeind." GISSINGEN - Een 44-jarige -'Se is gistermiddag rond e uur aangehouden in een e'aan de Gildeweg in haai rats. Ze had een dvd-spe- irm baar tas verstopt en wilde uennee de winkel uitlopen. Een ™kelmedewerker zag dat en S aarbii de deur tegen. Op Politiebureau kreeg de °mv een proces-verbaal. Er wordt hard gewerkt aan een omleiding voor het verkeer op de A58 om de aanleg van de Sloelijn bij Arnemuiden mogelijk te maken. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Met de nieuwe Sloelijn krijgt Zeeland er niet zomaar drie kilometer spoor bij. De nieuwe goederenlijn tussen Vlissingen-Oost en het Zeeuwse hoofdspoor bij Arnemuiden is dé bypass voor een van de econo mische harten van de provincie, zei provinciaal bestuurder M. Ie Roy (PvdA, havens) gisteren in Nieuwdorp bij het officiële start sein voor de aanleg van de Sloe lijn. Om de groei erin te kunnen hou den in Vlissingen-Oost, was het haven- en industriegebied hard toe aan een nieuwe goederenver binding. De oude lijn loopt vlak langs Pleinkenszand en Eindewege (bij 's-Heer Arendskerke), is met vierentwintig spoorwegover gangen onveilig en ook nog niet geëlektrificeerd, toonde be stuursvoorzitter B. Klerk van spoorbeheerder Prorail de nood zaak van de investering van ruim zestig miljoen euro aan. De nieuwe Sloelijn, die op het scheidsvlak van Walcheren en Zuid-Bevelancl komt, langs de Quarlespolder, gaat aan alle vei ligheidseisen voor een moderne spoorweg voldoen, met onder meer vier viaducten. Eén ervan, de grootste, komt over Rijksweg A58 tussen Arnemuiden en Le- wedorp. Omleiding Om dit kunstwerk op te kunnen trekken, is de laatste weken hard gewerkt om een omleiding voor het verkeer op de A58 te maken. Volgend weekeinde wordt die voltooid. De zuidelij ke baan van cle A58, van Middel burg richting Goes, gaat vrijdag om 21.00 uur dicht om de omlei ding te voltooien. Maandag 20 februari gaat die open om 5.00 uur. Tot september dit jaar gaat de omleiding op de A58 duren. Het noordelijk deel van het via duct moet dan klaar zijn. Het zuidelijke deel, onder meer over de Postweg, volgt van oktober dit jaar tot maart 2007. De hele foto Willem Mieras Sloelijn moet eind 2007 af zijn. Gedeputeerde Le Roy keek giste ren alvast vooruit naar een vol gend spoorproject. Ze kon het als Zeeuws-Vlaamse niet laten aan te dringen op de aanleg van de spoorlijn Axelse Vlakte-Bel- gië. Over dat ontbrekende stuk spoor wordt al langer gepraat dan over de Sloelijn, waarvoor het voorwerk in 1997 is begon nen. (Advertentie) door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Maar goed dat de Ravensteinschool in Vlissingen nog niet is geraakt door de sloophamer. De school kan tijdens het openingsfeest van het Middengebied nog mooi als gastlokaal dienen. De flats in de Bonedijkebuurt zijn al een tijdje weg, het gras groeit hard. Vlissingers erge ren zich er groen en geel aan. Maar toch lijkt er iets te gaan gebeuren. Het eerste weekein de van maart houdt de gemeen te alvast een pre-housewar- ming in de oude Ravenstein school. Het begint zaterdag met de vertoning van een Afghaanse film, met een nog niet zo heel vrolijke titel Schaduw van de Dood. Om 20.00 uur kan ieder een naar binnen. Een dag later belandt een gro te feesttent op het schoolplein. Die moet de thuisbasis van een multicultureel festijn wor den. „Een soort Festival Mun dial, zoals in Tilburg", tipt M. Jongejan, voorlichter bij de ge meente. „Dat is een interculturele markt en dat gaan we in Vlis singen ook doen. We zijn met bandjes aan het praten voor de muziek en mensen uit de buurt gaan hapjes verzorgen. Dat zullen dus hapjes uit aller lei culturen worden." De lokalen van de school zijn ingericht voor allerlei work shops. Kinderen kunnen te recht in een voorleeshoekje, voor ouderen is er een work shop bewegen, jongeren laten stunts op bmx-fietsen zien, er zijn twee workshops om weer baarheid te testen en er is een kleine cursus buikdansen. Bl0f En toevallig dat de videotheek eigenaar uit het Middengebied de mannen van Blof kent. Die komen dus ook. „Twee dagen tevoren presenteren ze hun nieu we cd in het Arsenaalthea ter", zegt Jongejan. „Zondag geven ze een interview en een signeersessie. Op een scherm zijn beelden van hun nieuwe dvd zien." Maar er zijn nog meer beel den. Beelden, die de gemiddel de Vlissinger misschien nog meer kunnen behagen: tekenin gen van de huizen die in de nieuwe wijk komen. Een ma quette, en artist's impressions. Alleen moet de raad het veran derde stedenbouwkundige plan wel goedkeuren, waar schuwt Jongejan. „Het is dus onder voorbehoud. In elk ge val is de sfeer goed te proe ven." De sfeer beleven, dat duurt nog even. De eerste paal gaat na de bouwvak de grond in. Tot die tijd heeft de gemeente haar handen vol aan grond werk. Straten als de Cruquius- straat en de Keldermansstraat gaan eruit en krijgen een nieu we naam. Pas als de grond he lemaal bouwrijp is kunnen de bouwers aan de slag. TUSSEN 11.00 EN 16.00 UUR NAAR ONZE OPEN DAG Ervaar digitale telefonie, razendsnel internet en digitale televisie en maak kans op een gratis decoder! Kijk voor meer informatie op www.zeelandnet.nl/opendag elandNet HEINKENSZAND - Bij fotohandel Moison aan de Dorps straat in Heinkenszand heeft gisterochtend rond vijf uur een ramkraak plaatsgevonden. De daders reden met een auto de winkelruit binnen en na men fotoapparatuur mee. Eigenaar F. Moison, die boven de winkel woont, werd wakker van het lawaai en rende meteen naar het winkelpand. Toen hij daar aankwam, wa ren de daders al verdwenen. „De buren hebben nog wel een auto weg zien rijden", aldus Moison. Uit het winkel pand zijn vooral digitale camera's gestolen. De schade loopt in de duizenden euro's. De winkel is gisteren ge woon open geweest. De technische recherche doet sporenonderzoek naar de ramkraak. Getuigen kunnen zich melden bij de politie in Goes of bellen met telefoonnummer 0900-8844. MIDDELBURG - Een pi-ojectontwikkelaar heeft een plan ingediend voor de bouw van 51 woningen op bedrijventer rein Ramsburg in Middelburg. De gemeente onderzoekt of het plan gerealiseerd kan worden. Het gaat om een stuk grond ten oosten van de toekomstige N57, vlakbij de plek waar de tunnel onder het Kanaal door Walcheren straks uitkomt. De ontwikkelaar heeft de grond in zijn be zit, zegt wethouder H. Kool-Blokland. Ze weet niet om welke ontwikkelaar het gaat. „Het plan verraste ons volle dig", zegt Kool. „Ik ken het plan niet. Ik weet niet of het voldoende kwaliteit heeft en of het in het bestemmings plan past. Dat moeten we zorgvuldig beoordelen." VLISSINGEN - Het vex-haal over het mishandelde katje uit Koudekerke heeft nobele gevoelens losgemaakt aan de Badhuisstraat in Vlissingen. Kees Grims, die daar een kantoor heeft, looft een beloning van 1000 euro uit voor degene die kan vertellen wie het diertje met hete olie heeft overgoten. „Van het idee krijg ik koude rillingen. Ik had het gevoel dat ik iets moest doen. MIDDELBURG - De Middelburgse noordvest wordt van af volgende week uitgebaggerd. Dat gebeurt met een zui ger. Afgelopen week zijn voorbereidingen getroffen voor de klus. Er is bijvoorbeeld een buis aangelegd voor het af voeren van het slib. De werkzaamheden maken deel uit van een grote baggerronde door de hele stad. Op andere plaatsen in Middelburg worden de wateren uitgebaggerd met behulp van een kraan. Advertentie Alles gaat weg tegen bodemprijzen Kom nu snel uw voordeel halen HORLOGES Seiko, Pusar, Jacob Jensen, Prisma, Ëbel. Bonard SIERADEN Lappönia, Diamonde, Desiree. AS. Y studio en nog meeri Alle gouden sieraden fors afgeprijsd KLOKKEN Alles col 40%. Juweliers - Diamantairs - Horloger HRD Gecertificeerd Diamantair Nieuwe Burg 14 - 16, Middelburg Tel. 0118-635275 RUIL UW OUD GOUD IN WIJ KOPEN OOK IN! Nwe coll. Seiko en Pulsar vraag voorwaarden (Advertentie) Gekopieerde cd'tjes van he dendaagse helden als The Black Eyed Peas, Sugababes en 50 Cent regeren in hun slaapkamers, maar die groep tieners van het Hulster Rey- naertcollege kent natuurlijk wel haar klassiekers. Hoewel... toen een leraar, al om geroemd om zijn onuitput telijke wijsheid, vertelde dat hij in het weekend naar een concert van Mozart ivas ge weest, sloeg bij één van de gie- cheltjes de tioijfel toe. „Mo zart? Is die dan niet dood?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11