Kamer zet deur wijd open voor Poolse werknemers 10 Rellen volgens VS geregisseerd PZC «S> Y u heeft nog maar dag om een Staatslot te kopen! Celstraf en tbs voor poging doodslag baby Op weg naar de Spelen d. O Uw feestje al geboekt? Rice beschuldigt Iran en Syrië van aanwakkeren sentimenten Regeling voor vakantiewoningen Benauwde zege Feyenoord HFDÜBBÊLGLASi ""'"fliiritmimiMÉ Rotterdam krijgt grote markthal Diplomaten per koets naar koningin Ontslag redactie door cartoonrel 23 Geen excuus Franse pedofiliezaak bemzezhei ochtend middag NW Golden Tulip Westduin 1 Koudekerke (Dishoek) T. 0118-552510 F. 0118-552776 info@goldentulipwestduin.nl www.goldentulipwestduin.nl 248e jaargang no. 34 donderdag 9 februari 2006 los nummer 1,25 Onderzoeksrechter Fabrice Burgaud, door wiens toe doen veertien vermeende pedofielen onschuldig in de cel belandden, heeft giste ren gezegd dat hij mogelijk fouten heeft gemaakt. Tot excuses van de rechter kwam het echter niet. Minister Dekker van Volkshuisvesting heeft met de Twee de Kamer een akkoord bereikt over de permanente bewo ning van vakantiehuizen. Dekker gaat gemeenten die nog geen maatregelen hebben genomen op het matje roepen. Bovendien gaat ze regelen dat mensen die onte recht uit hun vakantiehuis zijn gezet, een woon- vergunning kunnen eisen. I Feyenoord heeft gisteren maar ternauwernood van NEC gewonnen. Na een 1-O-achterstand stelden de Rotterdammers in de slotfa se alsnog drie punten vei lig. Ook PSV won, dankij twee doelpun ten van Farfan (foto). I -"ry< O philips Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio en Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 15; Sport: 17, 18 en 19; Economie: 21, 22, 23 en 25. trt Vleessector doodt 3500 varkens wegens dioxine DEN HAAG - De problemen als van dioxine in Neder lands veevoer zijn nog niet voor bij. Gisteren besloot de vleessector uit voorzorg circa 3500 varkens af te maken van tien bedrijven met het meeste vervuilde voer. Na het ruimingsbesluit is direct begonnen met het doden en ver nietigen van de dieren. „Dit is duidelijke maatregel die er voor zorgt dat een betrouwbaar stukje varkensvlees in de schap pen ligt", verklaart zegsman M. van der Lee van vleesverwer- Vion Food Group het be sluit. Het besluit moet voorko men dat consumenten karbo- en speklapjes met te veel dioxine zullen eten. Op tien bedrijven worden daar om alle varkens die nu 50 kilo gram of meer wegen, geslacht, berekeningen van de en Waren Autoriteit (VWA) houden deze dieren ook oa het eten van schoon voer een te hoog gehalte van de kan kerverwekkende stof in hun vet ten. De VWA heeft eind januari ze ven Zeeuwse veebedrijven ge blokkeerd in verband met het onderzoek naar de dioxinever- Jttüing. Of ook op een van deze Zeeuwse bedrijven varkens wor den afgemaakt, was gisteren oiet bij het VWA bekend. ANP TURIJN - In Turijn is alles en iedereen klaar voor de twintigste Olympische Win terspelen. De accommodaties zijn al enkele weken gereed en de sporters zijn inmid dels allemaal gearriveerd. Gisteren was er een welkomstceremonie voor de Nederlandse equipe in het olym pisch dorp, dat op loopafstand van de schaatsbaan ligt. Op de route ligt een brug over de Po, die gisteren al in een mysterieus licht baadde. foto Andy Clark/RTR pagina 19 koukleum voorspelt succes voor Timmer, Wennemars en Bos Hedrick alleen tevreden met vijf gouden medailles (Advertentie) Super isolerend! Glashandel I MELIESTE i Vakkundige montage i>'ngstoneweg 20. GOES. Tel. (01131227854 j door Hans van Soest DEN HAAG - Een Kamermeer derheid wil dat Poolse werkne mers niet meer worden geweerd aan de grens. Het kabinet be slist waarschijnlijk in maart of het de beperkende maatregelen voor Oost-Europese werkne mers met een jaar verlengt. Staatssecretaris Van Hoof (Werkgelegenheid) wil nog niet op die beslissing vooruitlopen. Nu is het nog zo dat werkne mers uit Polen en andere Mid den- en Oost-Europese landen die recent tot de EU zijn toege treden, hier niet vrijelijk mogen komen werken. Alleen voor de land- en tuinbouw, slachterijen en vleesverwerkende industrie geldt een uitzondering. WD, PvdA, D66 en GroenLinks wil len dat alle belemmeringen wor den opgeschort, mits ze werken onder dezelfde regelgeving als Nederlanders zoals de arbowet. Het bedrijfsleven pleit al langer voor open grenzen, omdat in Ne derland een tekort dreigt aan goede vakmensen. De werkge vers verwachten dat de verdrin ging van Nederlandse werklo zen meevalt, omdat veel vacatu res nu al niet vervuld kunnen worden. Ook de vakbeweging is voor. Wel moet er dan goed op worden toegezien dat Polen hier niet gaan werken tegen lonen die lager liggen dan per cao is af gesproken, zodat oneerlijke con currentie ontstaat met Neder landse collega's. Volgende week publiceert het ministerie van So ciale Zaken een onderzoek waar uit blijkt dat het aantal voorna melijk Poolse werknemers meer dan verdubbelt wanneer het ka binet besluit de grens voor hen helemaal open te stellen. In 2005 werden er ongeveer 30.000 werkvergunningen voor hen ver leend. Als de beperkende maat regelen worden opgeheven, kan dat aantal oplopen tot 72.000. De onderzoekers wijzen op het mogelijke gevaar dat Nederland se werklozen worden verdron gen. Ze verwachten dat op de korte termijn vooral lager opge leide Nederlanders er last van hebben, omdat veel Polen hier laaggeschoold werk zullen doen, zoals in de bouw en het loodgietersvak. Overigens voor spellen de onderzoekers dat het aantal Poolse werkzoekers over een aantal jaren weer afneemt, omdat door de aantrekkende economie in Oost-Europa de lo nen daar stijgen en veel Polen dan niet meer in het Westen wil len komen werken. Het kabinet moet de EU voor 1 mei laten weten of het de beper kende maatregelen verlengt. In 2011 moeten de grenzen hoe dan ook helemaal open. GPD pagina 22 mogelijk meer arbeiders uit EU ROTTERDAM - In Rotterdam komt een grote markthal naast de markt op de Binnerotte. De hal van 110 meter lang, 70 meter breed en met een koepel dak tot 40 meter hoog, zal in 2009 onderdak bieden aan ze ventig marktkramen, horeca, vaste winkels en een onder grondse supermarkt. De hal ver rijst aan de Binnenrotte, pal naast de grootste openlucht- markt van Nederland. Rotter dam vergelijkt het gebouw met de markthallen in Valencia, Stockholm en Barcelona. GPD trekking februari (Advertentie) door Aector Dooms MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 31-jarige man uit Baarland voor poging tot doodslag op zijn drie maanden oude baby tbs met dwangverpleging en drie jaar cel opgelegd. De rechtbank vond het buitenge woon schokkend dat een vader zijn kind zó ernstig mishandelt. In het vonnis werd verwezen naar de ernstige hersenbeschadi ging, waardoor het kind voor de rest van zijn leven geestelijk en lichamelijk gehandicapt blijft. Bewezen werd geacht dat de Baarlander op 29 september 2004 in de woning zijn zoontje door de keuken heeft gegooid en door elkaar heeft geschud. De man raakte gestrest en verloor zijn zelfbeheersing toen hij de baby twee keer uit zijn handen liet vallen. De rechtbank hield vast aan het laatste verhoor bij de politie, waar de man in woord en ge baar de tragedie nauwgezet be schreef. De straf viel aanmerkelijk zwaarder uit dan de eis van het Openbaar Ministerie. Officier van justitie G. Oosterveld nam het advies van de gedragsdes kundigen over en eiste tbs-be handeling met voorwaarden (maximale duur van vier jaar). De rechtbank vond een dergelij ke behandeling te riskant en geen garantie bieden dat de Baarlander na vier jaar geen ge vaar meer voor de samenleving oplevert. Daarom was volgens de rechtbank het opleggen van tbs met dwangverpleging, die le venslang kan duren, noodzake lijk. De kans op herhaling wordt door de gedragsdeskundi gen groot geacht. De Baarlander was overigens zelf niet aanwe zig bij de uitspraak. Raadsman A. Bals kondigde aan in hoger beroep te gaan. (Advertentie) DEN HAAG - De ambassadeurs van Botswana en Moldavië worden per koets naar Huis ten Bosch gere den. Normaliter ontvangt koningin Beatrix nieuwe ambassadeurs op haar werkpaleis op het Noordein de. In verband met haar knieoperatie, waarvan zij herstellende is, zijn de geloofsbrieven gisteren op haar huisadres aangeboden. foto Phil Nijhuis/GPD mm vmm >-■ mm mm straat nummer: postcode plaats. telefoon- e-mail. (post)bankrekeningnummen Handtekening: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor €14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,55)". per kwartaal met automatische incasso 59,75)* O per jaar met automatische incasso (€229,20)*. met gratis PZC-paraplu Ki/k op wwvr.pzc.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 ol stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 4460 W8 Goes 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland NEW YORK - De redactie van het kleine dagblad The New York Press is opgestapt, nadat de directie plaatsing van omstre den spotprenten van Moham med had verboden. De redactie had de tekeningen willen gebrui ken bij een verhaal over de inter nationale rel. De directie stak daar op het laatste moment een stokje voor. De viermansredac tie nam daarop ontslag. ANP nonze redactie buitenland WASHINGTON - De rege ringen van Iran en Syrië sti muleren doelbewust de woe de-uitbarstingen in de mos limwereld over Deense is- lam-spotprenten. Die beschuldiging uitte de Ame- nkaanse minister van Buiten- ;e Zaken, Rice, gisteren na een onderhoud met haar Israëli sche ambtgenoot Livni. Jran en Syrië hebben er alles ian gedaan om sentimenten aan te wakkeren en deze voor hun ei gen doeleinden te gebruiken. De wereld moet ze daarop aanspre ken", aldus Rice. is de vérgaandste uitlating een Amerikaanse regerings functionaris tot nu toe over de zaak. De VS hadden Syrië en Iran hiervoor alleen verweten niet genoeg te doen om een ein- :de te maken aan de rellen. De Amerikaanse president Bush had de regeringen van islamiti sche landen eerder op de dag op geroepen er alles aan te doen om een eind te maken aan de rellen naar aanleiding van de Deense spotprenten. „Geweld is geen middel om je ongenoegen over publicaties in de vrije pers te ui ten", zei Bush na overleg met de Jordaanse koning Abdullah. Die keurde het geweld ook af. De voormalige radicaal-islamiti sche machthebbers in Afghanis tan, de Taliban, hebben een prijs gezet op het hoofd van de tekenaar van de omstreden Deense spotprenten over de pro feet Mohammed. Wie hem ver moordt, kan een beloning van honderd kilo goud tegemoet zien. Dat zei mullah Dadullah, een Talibanleider, gisteren. Bo vendien hebben de Taliban naar verluidt een beloning uitgeloofd van vijf kilo goud voor iedere ge dode Deense, Noorse of Duitse militair. ANP/AFP/RTR pagina 4 religies verdeeld over afbeelden goden commentaar pagina 5 in Kopenhagen is alles rustig Splitsing, zegen of vloek?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1