Liefde op herhaling PZC Vrijbrief voor El Guapo Stuntteam Cara krijgt tijdelijk steun van Ierse violist woensdag 8 februari 2006 Het Nederlandse debuut van Cara was vorig jaar de gro te verrassing in het folkprogram- ma van het Arsenaaltheater in Vlissingen. De band is zondag vanaf 15.00 uur opnieuw te be luisteren in hetzelfde theater. Cara is een Keltische folkgroep uit Duitsland. In Ierland zelf wordt de formatie geroemd om haar aanpak van de Ierse mu ziek. Fiddler Gudrun Walther kreeg het stempel 'best kept se cret outside Ireland' toegedicht. Cara -vrienden in het Gaelic- be staat naast Walther (fiddle, vio la, zang) en gastspeler Wagels uit Sandra Gunkel (piano, fluit, zang), Claus Steinort (fluiten, whistles, uillean pipes concerti na) en Jurgen Treyz (gitaren). Het uitgebreide en wat afwijken de instrumentarium schept bij zondere en veelvuldige combina tiemogelijkheden. Daarnaast be schikt Cara over twee voortreffe lijke zangeressen. Oude balla den worden nieuw leven ingebla zen door middel van verfrissen de en creatieve interpretaties met naadloze vocale harmonie ën. Het repertoire wordt aangevuld met eigen composities, van jigs en reels tot verstilde airs en snel le dansmelodieën met Balkanin vloeden. Tevens worden oude teksten van nieuwe melodieën voorzien. Cara beperkt zich niet tot Ierse muziek. Een hoogtepunt op de debuutcd In Colour is een bewerking van de epische Britse ballade Three Ravens en het opgewekte ope ningslied The king and the fair maideen eigen compositie van Walther dat niet van een echte traditional te onderscheiden valt. Ondertussen is Cara actief met opnamen voor een tweede cd. De mix van songs en tunes zal ook op deze opvolger terugke ren. Het verschil zit hem meer in het geluid. „De sound is ener gieker en meer een afspiegeling van wat we live brengen. In Co lour vinden we nu toch wat te gecontroleerd klinken", ver klaart Walther. De uitgave is vertraagd. Een maand geleden, midden in de op nameperiode, brak Walther haar arm. In de herstelperiode wordt de groep tijdelijk ver sterkt met de Ierse violist Tola Custy, die ook in Vlissingen aan wezig zal zijn. Marius Roeting Voor het optreden van Cara, zondag vanaf 15.00 uur in het Arsenaalthea ter Vlissingen, is slechts een beperkt aantal restkaarten beschikbaar. Will van Kralingen en Peter Tuinman in Een tweede kans. foto Ben van Duin ill van Kralingen is een bijzondere actrice. Gezegend met een vrijwel leef tij dsloze uitstraling schakelt ze moeite loos tussen tragedie en kome die. Nadat ze vorig jaar zo wel de zware solo Vrouwen van Picasso speelde, staat ze nu met Peter Tuinman in de lichte komedie Een tweede kans. Dat je iemand van lang gele den terugziet, en dat je dan vergeet dat je in de tussen tijd twintig jaar ouder bent ge worden. Iedereen die wel eens een schoolreünie heeft meege maakt, kent dat gevoel. Wellicht komen de kriebels van toen weer terug. Daar kun je best een paar toneel stukken over schrijven. Will van Kralingen en Peter Tuinman staan nu samen in zo'n toneel stuk. Een tweede kans heet het, geschreven door de hier onbe kende Britse auteur Derek Ben- field. Voor Will van Kralingen en Peter Tuinman is het stuk ook een soort tweede kans. Vorig jaar speelden ze een succesvolle tournee van Slippersde klassie ker van de Britse komedieko ning Alan Ayckbourn. Gaan ze nu een vast duo vormen? „Nee", zegt Will van Kralingen beslist. „Vaste duo's liggen me niet. Maar ik heb wel met meer colle ga's waarmee ik het goed kon vinden bewust gekozen voor nog een keer. Ik ken Peter na tuurlijk al van jaren terug bij het Nationale Toneel. Toen de den we ook een Ayckbourn: Be tween Ourselves. Die was als voorstelling dan wel niet hele maal geslaagd, maar onze sa menwerking beviel buitenge woon. Daarna hebben we vaker samengewerkt, en het hoogte punt daarvan was natuurlijk Huis en Tuin, ook weer een Ay ckbourn. Als mens en als colle ga kunnen we het goed met el kaar vinden." „Benfield is een voor mij onbe kende schrijver. Ik weet dat hij acteur is en schrijver. Ik voel bij het lezen al dat hij van sommige scènes zit te genieten, dat hij het zelf ook zou willen doen. Het stuk heeft niet heel veel om het lijf, maar het is wel een feest van herkenning. Mensen die ooit veel voor elkaar gevoeld hebben, maar die toch een eigen leven gaan leiden. Benfield heeft daar een verhaal omheen gemaakt waarin we talloze rol len spelen. Het hangt achter het toneel helemaal vol met kos tuums." „Een klucht is het zeker niet. Het is wel cabaretesk. We ne men de oude geliefden, het stel op middelbare leeftijd, heel se rieus. Waarom zou je daar flau wekul over maken? Het zijn twee mensen die eigenlijk nog steeds veel om elkaar geven. Ze willen onderzoeken of dat nog een kans heeft. De cabareteske momenten zitten in de snelle wisselingen. Dat is ook heel technisch: ïitme en timing zijn belangrijk. Daarom hebben we Wannie de Wijn ook gevraagd voor de regie. Dat is een heel erg muzikaal ingestelde jongen. Het is ook spannend om met een nieuwe regisseur te werken. Ik moet tenslotte zo nu en dan ook een beetje opgeschud worden, niet?" „Ik ben iemand die voor ande ren speelt. Ik ben te aardig en geef anderen te veel ruimte. Er zijn acteurs die spelen voor zich zelf en die vinden dat de rest kan doodvallen. Ik zou daar wel eens een fractie van willen le ren. Soms denk ik dat dat aardi ge van mij mijn rol niet altijd ten goede komt. Ik blijf dan te veel het moederdier dat aan geeft wat ik denk dat de andere persoon nodig heeft om te kun nen floreren." „Het komediespelen wil ik graag verder onderzoeken. Ik weet niet hoe ver ik daarin kan gaan. Ik denk niet dat ik ooit in hele vette kluchten zal kunnen spelen. Ik wil kijken hoe leef tijdsloos ik nog lol kan hebben, en dat ik niet ga vastroesten in systeempjes." Wijbrand Schaap Een tweede kans, met Will van Kra- lingen en Peter Tuinman zaterdag vanaf 20.00 uur in de Stadsschouw burg van Middelburg. Het heeft even geduurd, maar het Belgische El Gua- po Stuntteam doet zaterdag dan toch het Temeuzense jonge rencentrum Kalashnikov aan. Het optreden was in eerste in stantie eind vorig jaar gepland, maar klachten van een buurtbe woner over geluidsoverlast gooi den roet in het eten. Geluidsme tingen tijdens concerten toon den aan dat de maximale uit stoot aan decibellen soms inder daad werd overschreden. De gèmeente Terneuzen zoekt naar een nieuwe locatie voor het jongerencentrum. Tot die tijd moet Kalashnikov het doen met een beperkt aantal onthef fingen voor geluidsoverlast. Eén van die 'vrijbriefjes' wordt gebruikt voor het optreden van speedrockband El Guapo Stunt team. De vijf muzikanten vinden el kaar in 1995 in Plasselt. Zij con stateren in hun directe omge ving een schreeuwend tekort aan hardrockbands en dus stor ten de Vlamingen zich vol op het stevigere werk uit de jaren zeventig en tachtig. Hun debuutsingle Soul Machi ne ziet in 1997 het levenslicht. Twee jaar later volgt een titello ze elpee. In 2001 is de schijf Year of the Panther de aanzet tot een platencontract bij Su burban Records. Onder die vlag volgt in 2004 Battles Across The Stereo Spec trum, waarop de band zijn hardrockroots combineert met old school metal en rock-'n-roll. Een tournee met de gerenommeerde acts Peter Pan Speedrock en Danko Jones geeft El Guapo Stuntteam in 2005 nog eens een extra zetje naar internationale faam. Cedric Maes en Christophe Dex- ters tekenen voor de gitaar- en zangpartijen, Jethro Volders houdt het alleen bij gitaarspel. Michel Truyens is bassist en Mi- cha Volders drumt. In Terneu zen worden de speedrockers ver gezeld door The Goods. Tot voor kort ging deze Eindhoven- se band door het leven als The Homoos, maar met een wat se rieuzere naam hoopt de groep het dit jaar ver te schoppen. The Goods fungeert vanaf 21.00 uur als opwarmer voor El Gua po Stuntteam. Raymond de Frel El Guapo Stuntteam en The Goods treden zaterdagavond vanaf 21.00 uur op in Kalashnikov in Terneuzen. Cabaret Katinka Polderman en Nathalie Baartman verzorgen een dubbelprogramma. Cabaretière Katinka uit 's Heer Abtskerke won de Jury-ec Publieksprijs van het Leids Cabaretfestival vorig jaar. Na- thalie is winnares van de Publieksprijs Cameretten 2004. •De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur Thriller Het Syndicaat speelt de thriller Lijk Een gezellig familieweekend ontaardt in een bizarre psvcfe logische thriller wanneer een leeg graf wordt ontdekt in de achtertuin. Iedereen verdenkt de ander ervan het voor hen of haar te hebben gegraven. •Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Cabaret Guido Weijers brengt Xipnao. Het betreft een try-out van dit nieuwe programma. Devo® stelling is uitverkocht. •Meulvliet, Tholen, 20.15 uur Toneel Toneelvereniging Heer Hendrik speelt Het huis van Bernai da Alba. Spel en dans worden gecombineerd in dit stuk van se schrijver Federico Garcia Lorca. Regie: André Gijssel; choreografie: Jikke van Loo. •Heer Hendrikhuis, 's Heer Hendrikskinderen, 20.30 uur De Jeugd van Tegenwoordig De Jeugd van Tegenwoordig en DJ Sandstorm treden op. Rappers, taalvernieuwers, straatschoffies, vernielzuchtige belhamels: het trio uit Amsterdam-Noord zijn het allemaal Na afloop van hun optreden komt de rest van de avond vos rekening van Sander Verhaar alias DJ Sandstorm. •Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur ZATERDAG Folk Triskell speelt muziek met Keltische inslag. De bezetting: Lianne Timmerman (zang en fluit), Renske Breeman (harp en piano), Pieter van Dort (gitaar en zang)e Hans Timmerman ((basgitaar en zang.) •De Drukkery, Middelburg, 15.00 uur Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke concerteert, samen met de Zeeuwse Koorschool. De brassband o.l.v. Ger Blom bestaat uit ongeveer veertig musici. De Zeeuwse Koorschool, in 1954 opgericht, wordtg vormd door jongens van 5 tot 14 jaar. •Theater De Mythe, Goes, 19.30 uur. Harmonieconcert Harmonievereniging Nut Uitspanning geeft haar jaarlii] se uitvoering. Het opleidingsorkest Minimonie treedt op onder leiding dirigent Hans Reijerse, gevolgd door het harmonieorkestc rigeerd door Stephan Krekelberg. 't Bruust besluit deavo: met dansmuziek. Dorpshuis Zonnemaire, 19.30 uur Toneel Toneelvereniging De Plattelanders speelt Pjotr Ivanov. Zie vrijdag. •Ledeltheater, Oostburg, 20.00 uur Theaterconcert Mathilde Santing en Frank Boeijen verzorgen een concert Zie vrijdag. •Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Popkorenfestival Popkoor Seaside Rendez-Vous uit Goes organiseert het eer ste Popkorenfestival Zeeland. Deelnemende koren zijn naast Seaside Rendez-vous: Back uit Hoek, Pop-Wave uit Zierikzee en D'Accord uit ft lijnsplaat. •De Stenge, Heinkenszand, 20.00 uur Theaterconcert Harry Sacksioni presenteert City. De gitarist treedt op met de funky Digmon Roovers (TheFt ve Great Guitars), die bas op de gitaar- speelt en de percuss: niste Wieke Garcia (Herman van Veen) met een keur aanè ginstrumenten en Keltische harp. •De Schutse, Burg-Haamstede, 20.00 uur Komedie Wil van Kralingen en Peter Tuinman krijgen Een Tweede Kans. Een man en een vrouw ontmoeten elkaar weer na 22 jaar. Destijds waren zij stapelverliefd en hadden ze trouwplan nen. Hoe kwam het dat zij elkaar volledig uit het oog verin ren? Deze komedie van Derek Benfield is uitverkocht. •Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur ANTWERPEN Amadeus. Theaterstuk over de strijd om ta lent en het duel tussen Mozart en Salieri, door Aron Wade en Herbert Flack, met li vemuziek van beide componisten, wo. do. vr. za. en di. Stadsschouwburg 20.00 uur, zo. 15.00 uur Herotiek. Theaterstuk met ode aan het Hel dendom, de Goedheid en de Schoonheid door Monk (NI). do. vr. en za. Belgische première Monty 20.30 uur We will live storm Woordenloze voorstel ling over dat wat we niet kunnen zeggen, over onderweg zijn en de angst ten onder te gaan, van Benjamin Verdonck door Nieuwpoorttheater. wo. do. en vr. Leopold- straat 31A Behoud de begeerte Voorstelling waarin al les om de liefde draait, met Nederlandstali ge en internationale schrijvers, muzikale intermezzo's en video, door Saint Amour, zo. Bourla 20.00 uur Musycloop Theaterstuk van Pierre Pla teau, over Guy Valan, gebaseerd op waar gebeurde feiten, do. vr. en za. Klokhuis 20.30 uur Boter bij de vis Blijspel van Michael Cooney over een man, die ontslagen is en fraudeert met fictieve huurders, vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur Vakantie zonder zorgen. Klucht van Fran cis Joffo met tal van persoons- en situatie verwisselingen in een chalet in de Arden nen. do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15.00 uur Voorstellingen in het Fakkeltheater: Pijnstiller, stand-up comedian Danny van Britsom, do. vr. en za. zwarte zaal 20.30 uur; Cabaret Follies ...goes to..., internatio nale komische travestieshow van Raf Breens, za. en ma. 20.30 uur, zo. 15.00 uur Voorstellingen in de Arenberg: The Levellers, akoestisch concert door Britse formatie, wo. 20.15 uur; Jacko Bond, popconcert Riet Muylaert, wo. 20.30 uur; Hagar Peeters, poezie, do. 20.30 uur; Tutu Puoane met Celebrating Songbirds, ode aan alle diva's die Puoane uit Pretoria geïnspireerd hebben, vr. 20.15 uur; Kunst bende, za. 13.00 uur; Open Podium, voor aankomend talent met het Rariteitenkabi net, rock'-n/toll komiek Geert Eerdekens en The Low Countries: Engelstalige sin ger-songwriters, zo. 20.30 uur; De naakte waarheid door 123 Comedy Club - Valen- tijnspecial, voorstelling over de waarheid, di. 20.30 en 22.30 uur Voorstellingen in Rataplan: Bert Joris en vrienden, jazzconcert, do. 20.30 uur; Bobo Stenson Trio, jazzconcert, vr. 20.30 uur Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Van 'Eva Luna' tot 'Zorro', Hilde Uitterlin- den leest voor uit Isabel Allende, literaire voorstelling met muzikale omlijsting, wo. 20.30 uur; Manoio Franco, gitaarconcert met zang en dans rond de flamenco, do. 20.30 uur; Maulwerke 2005, multimediale realisatie van het muziekstuk Maulwerke van Dieter Schnebel, za. 20.30 uur Concerten en voorstellingen in De Singel: Rotterdams Philharmonisch Orkest - Ne derlands Omroepkoor o.l.v. Valerie Ger- giev, concert met La Damnation de Faust van Berlioz, wo. blauwe zaal 20.00 uur; Di rectory 3: Tattoo, concept met dans, video en performance met muziek van Machnik door Frankürter Küche o.l.v. Deufert +Plischke, wo. t/m za. rode zaal 20.00 uur; I've heard about... lezing door Francois Roche van R&Sie(n) architectencollectief, do. blauwe zaal 20.00 uur; Irwin Gage pre senteert jonge Liedduo's, met liederen van Schubert, Brahms en Schönberg m.m.v. Caroline Melzer, sopraan en Anette Fi- scher-Lichdi, piano, vr. blauwe zaal 20.00 uur; publieke masterclasses voor liedduo's door Irwin Gage, za. en zo. 10.00 - 18.00 uur; Wroclaw State Philharmonic Or chestra 'Witold Lutoslawski' o.l.v. Daniel Raiskin m.m.v. Benjamin Schmid, viool: concert met werk van Dvorak, Wieniawski en Brahms, zo. blauwe zaal 20.00 urn-; De keizer van het verlies - De koning van het plagiaat, monoloog van Jan Fabre Trou- bleyn, vertolkt door Dirk Roothooft, di. ro de zaal 20.00 uur Alia Tedesca. Lunchconcert met werk van Brahms en Webern door Finarovsky Strijk kwartet m.m.v. solisten, wo. Elzenveld 12.30 uur De Toverfluit. Opera van Mozart: in het Nederlands gezongen zangspel, za. Elcker- lyc 11.00 en 15.00 uur Concerten in de Kon. Elisabethzaal: Nationaal Orkest van België, Cofenacon- cert: Orchestre Philharmonique de Luxem bourg o.l.v. Bramwell Tovey, Choeur Na tional du Luxembourg o.l.v. Florent Stros- ser m.m.v. Measha Brüggergosman, so praan en Jane Irwin, mezzosopraan, vr. 20.00 urn*; DeFilharmonie o.l.v. Daniele Callegari m.m.v Michelle De Young, mez zosopraan en Giuseppe Sabbatini, tenor, concert met werk van Strauss en Mahler, za. 20.00 uur Turkse dans- en thetaervoorstellingen in Monty: Playback, Turks theaterstuk door Ve Di- ger Seyler Toplulugu (Vedst Theatre Group), wo. 20.30 uur; Dubbelvoorstelling hedendaagse dans: Tired III - Like a Pil low, sluitstuk van een driedelig dansdocu- ment van choreograaf en danser Ilyas Od- man, naar Kafka's Metamorfose; Solum, choreografie met afwisselende solo' door Taldans, wo. 20.30 uur; Doorlopende beel dende kunst/performance door Meryem Bayram, wo. GENT Voorstellingen in de Tinnenpot: Fingerpicking Raga, concert met akoesti sche gitaarmuziek door Harris Newman, wo. 20.00 uur; Drie Kogels, theaterstuk door Zeeplabo met muziek van Wannes Ca- pelle, vr. 20.00 urn-; De koffie staat op tafel paard, theatervoor- stel door Wanda Eyckerman en Peter Van- meulebroecke, vr. en za. 20.00 uur; Cabaret-fier, door Jo Vermeyere, Oswald Versyp en Margriet Bruggeman, za. 20.00 uur; P.R.O.T. (Prinses Rocheline op trot), jeugd theatervoorstelling door de Vorsterschool, za. en zo. 15.00 uur; Liefdesbrieven, ver tolkt door Tine Ruysschert en Jo De Cal- uwe, zo. en ma. 20.00 uur Voorstellingen in Vooruit: Behoud de begeerte, valentijnspecial door Saint Amour, za. 20.00 uur; Editors (UK) Support: Brakes (UK), concert met melodi sche pop/rock, zo. 20.00 uur; Alcestis - Goat Song, klassiek theaterstuk naar Euri pides, met tekst van Ted Hughes, gespeeld door De Roovers, di. 20.00 uur; A Band in a Box, camera concert (film en muziek) door Zita Swoon, di. 21.30 uur Podiumkunstenfestival Festival met musical, theater, muziek, woord, dans, symfonisch orkest en jazz en lichte muziek door jong talent, vr. Capito- le 20.00 uur, za. 19.00 uur, zo. 16.30 uur We zijn niet mooimaar we bestaan Ca bareteske theatervoorstelling door Man- ManMan. di. Capitole 20.00 uur Ysayë vs. Paganini Recital door top violist Thomas Zehet- maier. zo. De Bijloke 20.00 uur Voorstellingen in de Vlaamse Opera: Alla Tedesca, lunchconcert met Brahms en Webern door Finarovsky Strijkkwartet m.m.v. solisten, vr. 12.30 uur; Die Lustige Witwe, operette van Frans Lehar o.l.v. Mi chel Tilkin, vr. en di. 20.00 uur, zo. 15.00 uur Schame dich. Hedendaagse dansperfor- mance met choreografische confrontatie van Alexander Baervoets die de pas de deux naar extreme grenzen voert. do. en vr. Minard 20.00 uur BRUGGE Mister San Theatervoorstelling door Pascale Platei, zo. Biekorf 17.00 uur Voorstellingen in De Werf: Bert Joris Quartet, jazzconcert, wo. 20.30 uur; Sketch Show, theatrale ode aan de sketch door Mark Verstraete Chiel Van Berkel en Marianne Devriese, vr. 20.30 Concerten in de Stadsschouwburg: Dirty Dozen Brass Band, jazzconcert door funky fanfare, wo. 20.00 uur; Akoestisch concert door The Levellers, za. 20.00 uur: Mozart, Barber Sjostakovitsj, conti door het strijkkwartet Jerusalem Kwais ma. 20.00 uur; Catherine Feeny, folk® eertdi. 20.00 uur Concerten en voorstellingen in het C« certgebouw in het kader Mozart06:® zartfestival: Concert met integrale van fluit-kwartetten door Kuijken Strijkkwa.' tet m.m.v. tra versospecialist BarÜft Kuijken, vr. 20.00 uur; Hobokvatf Hoorn- en Klarinetkwartet, concert o werk van Beaugiraud, Madeuf en Copp door Kuijken Strijkkwartet, za. 20.00® Integrale Haydnkwartetten door K# Strijkkwartet, zo. 15.00 en 20.00 uur Allegrissimo Klassiek concert, za. Reylandtzaal 19.00 uur Musica Sacra. Auditieconcert voor dep vincie West-Vlaanderen: koormuziekd: het Orlandusensemble o.l.v. Peter Led® en Collegium de Dunis o.l.v. IgnaceThetf lein. za. St. Jakobskerk 20.00 uur Boekenmarktconcert. Concert door Nuove Musiche Strijkkwartet, zo. SI*1 huis Damme 11.00 uur Officium zo. Kathedraal Brugge 16.00 uur bic dei ingd» ngg ie, sflH ader

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 54