Geen interesse voor Mondragon "FEB "21 HARRY SACKSIONI Politieke partijen laten Mondragon gaan GRATIS 2 VERGROTINGEN CDA knokt tegen alcohol op straat Mishandeling barkeeper bestraft Actie tegen overlast koffieshops Vijf tips overval Grijpskerke Oranjevereniging trekt aan de bel zeeuwse almanak Mijn Cultuurwethouder noemt enige reactie onbespreekbaar THEATERCONCERT Getuigen gezocht Redactie: 0113-315649 Lww.pzc.nl c.maifcredactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Wnnrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 8 februari 2006 Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht von tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 31-jarige inwoner van Vlissingen vooi een mishandeling van een barkeeper tot 28 uur werkstraf. De officier van justitie had twee weken gevangenisstrai geëist, onder meer omdat de verdachte eerder voor ge weldsdelicten is veroordeeld. De verdachte zei zich niet meer te kunnen herinneren de barman in een Vlissingse seksclub meermalen te hebben geslagen. Het incidenl vond vorig jaar op 6 december plaats. Zijn raadsman betoogde dat zijn cliënt zijn leven weer op de rails heeft. Hij bepleitte een werkstraf. „Dit was een uitschieter." De politierechter nam het voorstel van de strafpleiter over. TERNEUZEN - Met een pakket maatregelen poogt de ge meente Terneuzen de overlast rond de koffieshops Check point en Miami in de Westkolkstraat in het stadscentrum terug te dringen. Sinds de verhuizing van Checkpoint richting Grenulaan klagen omwonenden steen en been over met name parkeeroverlast. Burgemeester J. Lonink pleegde gistermiddag spoedover leg met wethouder J. van Schaik (parkeren), gemeentese cretaris F. Lauret en vertegenwoordigers van Wijkbeheer. Lonink: „De leefbaarheid in de omgeving van de twee kof fieshops heeft duidelijk te lijden onder de nieuwe omstan digheden en dat vereist een hardere, strakkere benade ring. Vorige week al was besloten om vaker boetes uit te delen aan mensen, die de regels overtreden en die aanpak breiden we verder uit." GRIJPSKERKE - De uitzending van Opsporing Verzochl heeft de politie gisteren een stap verder gebracht in hel onderzoek naar de gewapende overval op een tankstation in Grijpskerke. De televisie-uitzending leverde vijf tips op. Een van de bellers was een getuige, waarnaar de politie a] enige tijd op zoek was. Deze automobilist werd op de Mid delburgse weg bijna aangereden door de auto waarmee de daders vermoedelijk zijn weggevlucht. Over de inhoud van de andere tips kon een woordvoerder van de politie gisteravond niets zeggen. Die worden onderzocht. Het programma toonde beelden van de twee daders, opge nomen door een bewakingscamera. Daarop zijn de man nen nauwelijks herkenbaar. Verder was in een reconstruc7 tie te zien hoe de 40-jarige medewerkster werd vastgegre pen en onder bedreiging van een pistool werd gedwongen de kassa te openen. Het tankstation aan de Middelburgseweg werd op maan dagavond 9 januari rond acht uur overvallen door twee mannen in donkere kleding. BROUWERSHAVEN - De Oran jevereniging Brouwershaven houdt maandag 13 februari de jaarlijkse vergadering in de ont spanningsruimte van Poorters hof in Brouwershaven. De club zit omhoog, omdat het ontbreekt aan voldoende vrijwil ligers. Melden zich geen nieuwe mensen aan dan zal dit het laat ste jaar zijn van de Brouwse Oranjevereniging, kondigen de organisatoren aan. Behalve hel gebrek aan medewerkers en be stuursleden staat het program ma voor Koninginnedag dit jaai en het verslag over vorig jaar op het programma. De vergadering begint om 20.00 uur. (Advertentie) Merlijn van drie heeft een merkwaardige taalontwikke ling. Zo heeft hij grote moeite met het onderscheid tussen 'jouw' en 'mijn' en draait hij de betekenissen ervan conse quent om. Pogingen van zijn ouders om hem te corrigeren leveren soms vermakelijke dialogen op: - „Dat is jouw beer. - „Nee, dat is jouw beer." - „Neehee, dat is jóuw beer." En nu maar hopen dat hij la ter wel het verschil tussen mijn en dijn kent. waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland :CHUTSE BURGH-HAAMSTEDE -kerveer via 0900-3300033 of per i ■''ww theaterverkoopzeeland.nl aap k nieuwbouw op de plek van het huidige Brogum aan de Julia- nastraat. „Maar dan iets eenvou digere in de hoedanigheid van een cultuurhuis. Met pakweg 200 tot 250 zitplaatsen, waar plek is voor meerdere discipli nes uit de theater- en muziekwe reld. We moeten op Schou wen-Duiveland kleinschaliger denken." Toplocatie De nieuwbouw kan volgens het WD-raadslid voor een belang rijk deel worden betaald uit de verkoop van Mondragon. In dat geval levert de toplocatie ook veel meer geld op dan de huidi ge zes ton die de gemeente nu vraagt. Een cultuurhuis aan de Julianastraat sluit bovendien mooi aan bij de plannen om op het CZAV-terrein woningen te bouwen, aldus Meulblok, en kan dan zelfs gaan dienen als een multifunctionele wijkvoorzie- ning. CDA'er N. de Danschutter is be nieuwd wat het de gemeente extra gaat kosten om Mondra gon alsnog een nieuw leven te schenken. Maar ook hij praat lie ver over een andere locatie. Het CDA denkt richting aanbouw bij de Pontes Pieter Zeeman, al of niet in combinatie met een nieuwe bibliotheek. „We zullen ons toch moeten afvragen: hoe veel een alternatief gaat kosten en of we het wel moeten doen. In feite is een groot theater in Goes en Rotterdam-Zuid toch dichtbij." Het filmtheater Fizi en de mu ziekschool denkt De Danschut ter 'eenvoudiger' elders te kun nen onderbrengen. Ook voor het jeugdtheater in Renesse ziet hij een plekje onder de vleugels van het Pontes-complex. De locatie Mondragon komt daarmee vrij voor appartementenbouw. De Danschutter vindt evenwel dat de gemeente dat dan zelf moet rfnnr Ali Pankow ZIERIKZEE - Het bedrijfsleven is niet geïnteresseerd in het bou wen en exploiteren van een thea- lervoorziening in Zierikzee. Ten minste niet tegen de voorwaar den die de gemeenteraad daar aan stelt. Slechts één reactie kwam er binnen, maar die vol doet niet aan de voorwaarden wordt derhalve niet serieus genomen door het dagelijks ge meentebestuur. jDie inschrijving komt van 'Het Mondragonst'. Het betreft een gezamenlijk initiatief van Hop man Interheemgroep BV, een on afhankelijke, middelgrote ont wikkelaar uit Gouda, Appartho- telBommeljé in Domburg en Li fe Design voor grafische vormge vingen reclame in Zierikzee. ,Ze vragen nader overleg over de vraagprijs van 631.500 euro over een hogere structurele bijdrage van de gemeente dan de toegezegde 120.000 euro per jaar. Dat is niet bespreekbaar", zegt wethouder W. Renden (cul tuur). „De raad heeft die bedra gen als bindende voorwaarden op tafel gelegd. Daarom hebben we in het college besloten deze 'inschrijving niet in behandeling te nemen." IHij erkent teleurgesteld te zijn met dit magere resultaat. Zeker :nadat acht belangstellenden het aanbestedingspakket hadden op gevraagd. Directeur B. Stinen- bosch van het Vlissingse Arse naaltheater was een van die aan vragers, maar die haakte af. Hij liet eerder al tegenover deze krant weten dat de gemeente zelf meer geld moet bijleggen om het project interessant te ma kenvoor financiers. „We zijn na vier jaar nog geen stap verder. Dat vind ik heel jammer en ik heb voor mezelf even een minuut stilte in acht ge nomen. Zo vlak voor de verkie zingen had ik graag met een be tere boodschap gekomen. Maar wellicht moest dit traject wor den afgelegd om helder te krij gen dat het op deze manier niet lukt met Mondragon", zegt Ren den. Volgens hem beraden B en W zich nu over de verdere aanpak van dit probleem. In de kunst en cultuurvisie die de gemeente raad kort geleden heeft vastge steld wordt de behoefte aan een multifunctionele podiumvoorzie ning onderschreven. De wethou der erkent dat de zorgen over be tere huisvesting voor poppo dium Brogum, filmtheater Fizi en de Muziekschool zich nu ook weer volop aandienen. In alle projectomschrijvingen voor de herleving van Mondragon wordt als alternatief steeds de bouw van luxe appartementen ge noemd indien het niet mocht lukken hier een multifunctio neel zalencomplex rond te krij gen. „Het is een van de mogelijk heden. Het zou ook iets heel an ders kunnen worden als de raad bepaalt dat er simpelweg het bord 'te koop' op moet komen. Een hotel bijvoorbeeld, al dan niet met een extra zaal erin", al dus Renden. JROUWENPOLDER - De poli tie zoekt getuigen van een aan- die maandagavond Jaatsvond op de Dorpsdijk in ■Vrouwenpolder. Een Ford Es- Icort en een Volkswagen Golf Kwamen rond 22,45 uur met el- paar in botsing. De bestuurders Hellen allebei een ander ver- laai over de aanrijding. Volgens Ide politie daagden de bestuur- ders elkaar uit, maar wat er pre- Iciesgebeurd is, is niet duidelijk. CDA'er N. de Danschutter gaat de strijd aan met alcohol. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Schouwen-Dui- velandse CDA-fractie zet de strijd tegen alcoholgebruik op straat voort. In plaats van een - onhaalbaar - algeheel alcohol verbod in de buitenlucht in alle kernen, mikken de christen-democraten nu op een verbod dat gekoppeld is aan over last. De partij pleit voor een verbod om 'alco holische dranken te nuttigen op of aan de weg als dit gepaard gaat met gedragin gen die de openbare orde verstoren, het woon- en leefklimaat aantasten of an derszins overlast veroorzaken'. Dat geeft meer mogelijkheden om in te grijpen als er sprake is van hinderlijk drankgebruik in de openbare ruimte, verklaart CDA'er N. de Danschutter. Zijn partij reageert met dit initiatiefvoor stel op incidenten die enkele maanden ge leden onder meer in Zierikzee en Ooster- land hebben plaatsgevonden. Ook schrikbarende cijfers over alcoholge bruik onder jongeren zette De Danschut ter aan het denken. Zijn partij heeft daar op de mogelijkheid onderzocht om een al geheel alcoholverbod op straat in te voe ren. Ontheffing Voor bepaalde feestdagen en evenemen ten zoals kermis zou dan een ontheffing kunnen worden verleend. Nu al geldt een dergelijk verbod al voor bepaalde plaat sen - en in bepaalde perioden - in en om Renesse, Zierikzee, Burgh- Haamstede foto Marijke Folkertsma en Scharendijke. Maar hoewel effectief bleek het niet haalbaar via de algemeen plaatselijke verordening (APV) een alco holverbod voor het hele eiland in te stel len. Dus zette De Danschutter zijn onder zoek voort om bij de gemeente Rotter dam op een andere aanpak te stuiten. Geen verbod, maar wel handgrepen die het makkelijker maken aan alcohol gere lateerde overlast direct te bestrijden. De ze aanpak wordt door het CDA tijdens de raadsvergadering op donderdag 23 fe bruari als initiatiefvoorstel ingebracht. I door Marcel Modde lenAli Pankow 5RIKZEE - Vijf jaar na slui- I ling van theater Mondragon in ■Zierikzee en vele discussies ver- Ider, is de gemeente Schou- fen-Duiveland weer een desillu sie rijker. Anders dan de meer- jrheid van de raad dacht, pjkt er in heel Europa geen rktpartij geïnteresseerd in giwbouw van een podium- foorziening op de huidige loca tie. Althans niet zonder dat de imeente daar een flinke zak ïfeid bijgeeft. Be belangrijkste spelers op het Tolitieke schaakbord geven toe «at de ingeslagen weg voor een leuw Mondragon achteraf niet f juiste is. De roep om een 'dkoper alternatief op een an- e locatie in Zierikzee wordt per D-woordvoerder D. Meul- p°k wil 'links- of rechtsom' duidelijkheid over de toe- |mst van een nieuwe podium voorziening in Zierikzee „Het moet nu geen jaar meer duren. Alert! heeft de mond vol van het theater, maar heeft de boel in de besluitvorming wel dusdanig dichtgetimmerd, dat niemand er wat mee kan." Meulblok doelt daarbij speci fiek op het maximum van 120.000 euro dat de raadsmeer- derheid beschikbaar wil stellen voor de jaarlijkse exploitatie. „Want daar blijft het hoe dan ook toch op steken. De bouw van een complex waarin ook ap partementen zitten, is nog wel te financieren. Daarentegen vormt de exploitatie een uiterst onzekere factor. En zo lang je die niet rondkrijgt, zul je de fi nanciering ook niet rondkrij- gen." Het gaat Meublok te ver om dan maar te concluderen dat er flink wat geld van de gemeente bij moet. „Dat zou kunnen, maar je hebt het dan niet over 20.000 eu ro, maar zeker een paar ton wil het wat zoden aan de dijk zet ten." Hij voelt, veel meer voor (laten) doen en niet in zee moet gaan met een projectontwikke laar. Dit om grondspeculatie en verdere vertraging te voorko men. Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) wil eveneens naar een al ternatieve locatie toewerken, zegt fractiewoordvoerder R. Lie- vense. „Dat de marktpartijen on der de huidige voorwaarden zou den toehappen, hebben wij nooit verwacht. We zullen de za ken nu wat moeten aanpassen. Wij hebben altijd al gepleit voor een multifunctionele podium voorziening, maar dan in de vorm van een dorpshuis met al lure in Zierikzee. Dat willen we nog steeds. Het hoeft allemaal niet zo groot als er maar veel verschillende dingen kunnen plaatsvinden. We hebben daar voor al eens eerder de locatie van het tijdelijk gemeentehuis genoemd. Wat Brogum betreft: het poppodium moet blijven op de plek waar het zit, aan de Julianastraat." Lievense wil een hogere verkoopprijs van Mon dragon gebruiken om de alterna tieven te realiseren. De PvdA wil lang zo ver nog niet gaan. Fractievoorzitter B. van de Sande-Troost vindt de reacties van de andere partijen te voorbarig. „Vooralsnog hou den wij vast aan de locatie Mon dragon en meer kan ik er nog niet over zeggen." Volgens J. Schoneman van Alert! heeft de gemeente het zichzelf lastig gemaakt door alle gunningscriteria in de Europese aanbesteding. „Dat legt een on dernemer te veel aan banden." Ook de jaarlijkse 120.00 mille in breng van de gemeente, is te wei nig, erkent hij nu. „Bovendien moet de koper ook nog op eigen kosten het asbest verwijderen en archeologisch bodemonder zoek veirichten." Voor Alert! was de herleving van Mondragon vier jaar gele den dé inzet voor de verkiezin gen. Schoneman: „We willen er nog steeds een aardige boom over op zetten. Het pand moet zonder al te strenge voorwaarden in de markt worden gezet. Een thea terzaal en een grand-café moe ten er natuurlijk wel komen. Daar heeft Zierikzee behoefte aan." In heel Europa is geen geschikte marktpartij geïnteresseerd in nieuwbouw van een podiumvoorziening op de huidige locatie van Mondragon. foto Marijke Folkertsma (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39