Sportclubs Kapelle uit de brand PZC Geen uurtje brullen en koffie drinken Vier tegen één in politiek debat Borsele Corporatie is kritiek op bouwlust beu Getuige van overval in Grijpskerke meldt zich Gemeenteraad aarzelend akkoord met plan nieuwe accommodatie Koorschool en - Excelsior samen in Goese Mythe Enquête welstandsbeleid Borsele Inbraak in woning Tholen Thoolse zorgen over verlichting Dikke boete voor radarverklikker Getuigen van aanrijding gezocht rastelevn agenda woensdag 8 februari 2006 b 13 "a doorSelmaOsmSIL w® F 'rw QU1JPSKEKKE - De uitzen- er'tó 'ding van Opsporing Verzocht rit or, jjstcren heeft de politie een stap verder gebracht in het onder- Mek naar de gewapende overval op een tankstation in Grijpsker- ke. De televisie-uitzending leverde lijf tips op. Een van de bellers opt ren it was een getuige, naar wie de po litie al enige tijd op zoek was. Deze automobilist werd op de Middelburgseweg bijna aangere den door de auto waarmee de da ders vermoedelijk zijn wegge vlucht. Over de inhoud van de andere tips kon een woordvoer der van de politie gisteravond niets zeggen. Die worden onder zocht. Het programma toonde beelden van de twee daders, opgenomen door een bewakingscamera. Daarop zijn de mannen nauwe lijks herkenbaar. Verder was in een reconstructie te zien hoe de veertigjarige medewerkster werd vastgegrepen en onder be dreiging van een pistool werd ge dwongen de kassa te openen. Het tankstation aan de Middel burgseweg werd maandagavond 9 januari rond acht uur overval len door twee mannen in donke re kleding. Nadat zij de kassa hadden leeggeroofd, vluchtten de overvallers lopend weg rich ting Buttinge. De politie vermoedt dat de. twee later in een lichtkleurige auto zijn gestapt, die op de Middel burgseweg hard achteruit reed en in de buurt van de Jacob Cats weg bijna een botsing ver oorzaakte. De bestuurder van de andere auto, die ternauwer nood een botsing kon voorko men, heeft zich tijdens de uitzen ding gemeld. De Jacob Catsweg is een belangrijk punt in de zaak. Daar raakte een speur hond van de politie het spoor van de twee overvallers kwijt. De uitzending van Opsporing Verzocht wordt vanmiddag om 15.15 uur herhaald op Neder land 1. Hnnr Willem van Dam KAPELLE - De voetbalvereni ging Kapelle en de korfbalvere niging Kapelle krijgen binnen •afzienbare tijd de beschikking over een betere accommodatie. De gemeenteraad van Kapelle besloot gisteravond medewer king te verlenen aan de plannen en trok daarvoor een bedrag van bijna een miljoen euro uit. Van harte ging dat echter niet. Hoewel alle raadsfracties ervan doordrongen zijn dat de accom modatie van de voetbalvereni ging (sportpark Het Groene Woud) en die van de korfbalver eniging (Bonzijweg Wemeldin- ge) dringend verbetering be hoeven, riep het voorstel waar mee het college van burgemees ter en wethouders was gekomen weinig enthousiasme op. Het komt er op neer, dat het clubge bouw van de voetbalvereniging wordt gerenoveerd en dat de korfbalvereniging naar Het Advertentie Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt I Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Groene Woud in Kapelle ver huist. Om de verhuizing van de korfbalvereniging mogelijk te maken, moet de gemeente een stuk boomgaard aankopen. De twee verenigingen wachten al ja ren op een betere accommoda tie. Heel even leek het er gister avond op dat alleen de WD- fractie het plan zou steunen. De andere raadsfracties kwamen met een reeks bedenkingen. Zij vonden het plan slecht onder bouwd en meenden dat het te veel onzekerheden bevatte. Zo moeten nog planologische proce dures worden gevolgd. Boven dien staat niet vast in hoeverre de aan te kopen grond vervuild is (met bestrijdingsmiddelen). Verder leefden bij tal van frac ties twijfels of de voetbal- en korfbalvereniging in staat zijn de verlangde eigen bijdrage (via een huurverhoging) op te bren gen. De voetbalvereniging krijgt te maken met een huurverho ging van 7000 euro per jaar, de korfbalvereniging moet straks 3000 euro meer betalen. De hui dige huren bedragen respectieve lijk 5300 en 500 euro. Verantwoordelijk wethouder J. Herselman (WD) verzekerde de raad dat de betrokken vereni gingen hebben gegarandeerd dat zij in staat zijn om - zij het met moeite - dergelijke forse ta rieven te betalen. Herselman gaf toe, dat het plan een aantal risi co's in zich herbergt. Die risi- co's zijn echter, naar zijn idee, alleszins acceptabel. Een poging van de SGP-fractie om de finale beslissing op het bord te schuiven van de toekom stige raad, strandde. Begin Vermoedelijk kan al over enkele maanden een begin worden ge maakt met de renovatie van de accommodatie van de voetbalve reniging Kapelle. De korfbalver eniging kan mogelijk in het voor jaar van 2007 haar wedstrijden op de nieuwe korfbalvelden bij Het Groene Woud spelen. De voetbalvereniging Wemel- dinge kan doorgaan met de nieuwbouw van haar kleedac commodatie. De raad stelde voor dat doel een aanvullend krediet van 60.000 euro beschik baar. De nieuwbouw valt aan zienlijk duurder uit dan was ge pland; in de gemeentebegroting was uitgegaan van een bedrag van 170.000 euro. Het herinrichtingsplan voor het Cederhofgebied kreeg gister avond eveneens de goedkeuring van de raad. Extra kosten: 150.000 euro. Wij zijn verhuisd m Middelburg naar Goes Aniundsenweg 15 Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl GOES - Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke geeft zater dag een concert in theater De Mythe in Goes, waaraan ook wordt meegewerkt door de Zeeuwse Koorschool. 'Excelsior en de Zeeuwse Koor school treden gezamenlijk en apart op. De 's-Heer Arends- kerkse brassband, opgericht in 1893, staat onder leiding van Ger Blom en telt veertig actieve leden. De Zeeuwse Koorschool bestaat uit veertig jongens van vijf tot veertien jaar. Dirigent is Marcel van Westen. Het dubbelconcert in De Mythe begint zaterdag om half acht 's avonds. De Christelijke Oratoriumvereniging uit Goes repeteert elke maandag in gereformeerde kerk De Hoeksteen, door Cornelleke Blok GOES - De Christelijke Oratoriumvere niging (COV) uit Goes heeft mannen no dig. En snel ook. Het koor oefent voor een concert op 28 oktober aanstaande, waarin de muziek van Wolfgang Ama- deus Mozart en zijn tijdgenoten Ludwig von Beethoven en Antonio Salieri cen traal staat. COV wil met het concert aandacht besteden aan de 250e geboor tedag van Mozart, die dit jaar wereld wijd wordt gevierd. Als je op maandagavond door de Noord- hoeklaan in Goes rijdt, komt het klassie ke gezang je tegemoet. De Goese orato riumvereniging repeteert daar weke lijks in de gereformeerde kerk De Hoek steen. De oratoriumvereniging, die sinds 17 september 1918 bestaat, is niet zomaar een koor. Het gaat er professioneel aan toe. Dirigent Bernhard Touwen, die het koor nu vier jaar leidt, is afgestudeerd aan het conservatorium en werkt als pianodocent. „Hij zorgt voor een heel goede sfeer", complimenteert voorzit ster Irène van den Hondel hem. „Je hebt zo'n professionele dirigent echt no dig." De repetities van de COV zijn dan ook geen verkapte theekransjes. Van den Hondel: „Mensen komen hier om te zingen. Natuurlijk is gezelligheid be langrijk, maar het is absoluut geen uur tje brullen en koffie drinken." Per jaar geeft de COV één of twee con certen: de Matthaus Passion, Johannes Passion en werken van Johann Sebasti an Bach of Igor Stravinsky. Sinds sep tember oefent de oratoriumvereniging, die ongeveer honderd leden telt, voor een avondvullend concert op 28 oktober aanstaande. De avond staat in het teken van Mozart en zijn tijdgenoten Beethoven en Salie ri. „Overal wordt de geboortedag van Mozart gevierd, dus wij kunnen niet achterblijven. Daarom hebben we een concert samengesteld rond Mozart", ver telt dirigent Touwen. Het programma geeft een beeld van de ontwikkeling van de muziek in Europa in de tweede helft van de achttiende eeuw. Touwen: „Salieri was in zijn tijd veel beroemder dan Mozart en heeft veel invloed gehad op zijn muziek. Beet hoven leefde iets later en heeft voortge borduurd op het werk van Mozart." Het koor oefent vaak een lange periode voor één concert; voor het Mozart-con- cert zelfs een jaar. Gaat dat op den duur niet vervelen? Absoluut niet, vindt Mariëtte Everse, die al zestien jaar bij het koor zingt. „Je begint bij A en ein digt bij Z. Je kunt zo echt de puntjes op de I zetten. Je hebt ook van die ad hoc-koren, die een hele dag repeteren en 's avonds een concert geven. Dit is veel plezieriger." De christelijke achtergrond van het koor is voor de meeste leden belangrijk. Volgens Touwen is die identiteit altijd onlosmakelijk verbonden met een orato riumvereniging. „Er bestaan geen orato riumverenigingen zonder christelijke grondslag. Ons repertoire is geschreven in de christelijke traditie. We zingen ei genlijk een mis of kerkdienst, maar dan in concertvorm." Mannen Net als zoveel koren heeft de oratorium- vereniging een chronisch tekort aan mannelijke leden. Op dit moment zijn er zeventig vróuwen tegenover dertig foto Dirk-Jan Gjeltema mannen. „We zijn voor het Mozart-con- cert op zoek naar mannen die op pro jectbasis bij ons willen komen zingen. Natuurlijk mogen ze na het concert ook lid blijven, maar meestal willen mensen niet zo lang aan een koor vastzitten", beseft Van den Hondel. Op dit moment ligt de gemiddelde leeftijd van het koor zo rond de 55 jaar. „Maar we hebben geen leeftijdsgrenzen hoor." Om lid te worden van het koor moet je wel wat kunnen. „Je moet tonen na kun nen zingen en enige koorervaring heb ben. Als je een beetje noten kunt lezen, is dat mooi meegenomen." Nieuwe leden doen van tevoren een stemtest, om te kijken of ze goed genoeg zijn. Alle leden hebben een oefen-cd om thuis hun partij te repeteren. Touwen: „We willen mensen een mooie avond be zorgen bij een concert. We vragen ook entreegeld, dus dan moeten we wel zor gen dat we over kwaliteit beschikken." Een man of zeven heeft het koor in ie der geval wel nodig. Touwen: „Het liefst zou ik er nog vier bassen en drie echte tenoren bij hebben." Meer informatie over lidmaatschap via secretaris M. Vooys tel. 0113-343095, voorzitster I. van den Hondel tel. 0113-223608 of via internetpagina wivw.covgoes.nl. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Vier tegen één was het gisteravond tijdens het enige politieke debat voor de gemeenteraadsverkiezingen in Borsele. PvdA'er P. Vollaard was die éne, de andere vier wa ren de lijsttrekkers van CDA, SGP/ChristenUnie, VVD en Lo kale Partij Borsele. Hij had het kunnen weten, Vol laard. De PvdA zit sinds 2002 in de oppositie. Het CDA nam dat jaar het stokje van de sociaal-de mocraten over en regeerde in Borsele verder met SGP/Chris- tenUnie en WD. Ook de Lokale Partij Borsele nam plaats in de oppositie, maar wat wil het ge val, B. Kooiker, de nieuwe lijst trekker van de lokale partij, is een oud-CDA'er. Vollaard kreeg het dus zwaar te verduren, ook omdat de toehoor ders, leden van ondernemersver eniging Borsele, per definitie niet PvdA-achtig zijn. Dat was niet het enige. Hij nam ook te gendraadse standpunten in, over de komst van Westerschel- de Container Terminal (WCT) bijvoorbeeld. „De WCT is te grootschalig voor Borsele, voor Zeeland", zei hij. „Beperk de containeroverslag tot het huidi ge Sloegebied." M. Vermue-Vermue (CDA), F. Tollenaar (SGP/ChristenUnie), R. Boekholt (WD) en Kooiker pleitten juist voor een WCT als een nieuwe motor voor de econo mie. „Want", stelde Boekholt ronduit, „het is een utopie te denken dat aluminiumsmelter Pechiney hier blijft zitten." En niemand sprak hem tegen, opval lend genoeg. Op enig weerwoord kon Boek holt wel rekenen toen hij zich voor een tweede kerncentrale bij Borssele uitsprak. Tollenaar en Kooiker schaarden zich aan zijn zijde, maar Vermue-Ver- mue hield een slag om de arm. „Het heeft al moeite genoeg ge kost om de huidige kerncentrale open te houden." Vollaard hul digde een oud PvdA-standpunt: geen kernenergie. „Tegenover de winst van een verminderde uitstoot van kooldioxide (broei kasgas) staat een te groot ver lies, kernafval." Uit de zaal kwam toen een ver nieuwend idee: Zet alles in op de productie van de alternatieve brandstoffen biodiesel en bio- ethanol. Goed voor het milieu én goed voor de landbouwers die er gewassen voor kunnen te- HEINKENSZAND - De gemeente Borsele gaat onder aan vragers van bouwvergunningen een enquête houden over het gemeentelijk welstandsbeleid. Tot en met juni krijgen de aanvragers automatisch een formulier mee waarin zij op- en aanmerkingen kunnen maken over de advisering door en de werkwijze van de welstandscommissie. Wie meedoet aan de enquête, maakt kans op een cadeaubon. Drie stuks worden er verloot na de testperiode. In juli worden de resultaten van het (on)tevredenheidsonder- zoek bekendgemaakt; ook wordt dan duidelijk wat er met de uitkomsten wordt gedaan. THOLEN - Inbrekers hebben maandagavond hun slag ge slagen in een woning aan de Prinses Irenestraat in Tho len. Uit de woning is een ketting weggenomen. De waarde hiervan is niet bekend. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen moet te allen tijde zeggenschap houden over de kwaliteit van de openbare verlichting en de veiligheid op straat. Dat eiste maandagavond de commissie ruimte na een uitleg van wethouder E. Goossen over de gevolgen van de liberalise ring van de energiemarkt. Doordat de markt is vrijgege ven gaan de dertien Zeeuwse gemeenten samen het onder houd en beheer van de verlichting in Europees verband aanbesteden, met als doel prijsvoordeel te behalen. Vol gens Goossen is elke zorg over de kwaliteit van de verlich ting onnodig. „De veiligheid blijft gegarandeerd." Ondertussen gaat de gemeente zelf beginnen met het sane ren van oude lantaarnpalen. Masten ouder dan 35 jaar worden vervangen door verlichting die met name de ver keersveiligheid ten goede komt. De kleur van het licht moet weggebruikers straks duidelijk maken op welk type weg ze zich bevinden. TERNEUZEN - De Terneuzense kantonrechter C. Kool heeft gisteren een 32-jarige man uit Axel veroordeeld tot een boete van 300 euro voor het in bezit hebben van een radarverklikker. De man werd op 3 september 2004 staan de gehouden op de Groenendijk in Kloosterzande. Op dat moment was hij in het bezit van een verboden radarver klikker, waarmee je snelheidscontroles kunt opsporen, Omdat de radarverklikker sinds 1 januari 2004 verboden is, achtte de rechter bewezen dat de man strafbaar is. Het feit dat de man een eerder aangeboden transactie van 250 euro niet op tijd betaalde, kostte hem nog eens 50 euro extra. VROUWENPOLDER - De politie zoekt getuigen van een aanrijding die maandagavond plaatsvond op de Dorps- dijk in Vrouwenpolder. De bestuurders van een rode Ford Escort en een Volkswagen Golf kwamen rond kwart voor elf met elkaar in botsing. De automobilisten vertellen alle bei een ander verhaal over de aanrijding. Volgens de poli tie daagden de bestuurders elkaar uit, maar wat er pre- ceis gebeurd is, is onduidelijk. door Harmen van der Werf GOES - De kritiek uit de Goese gemeenteraad op de bouwlust van woningcorporatie Rws is di recteur M. Sas in het verkeerde keelgat geschoten. Rws is juist volop bezig met nieuwbouw in Goes, stelt hij. Om zijn reactie te onderbouwen heeft Sas er de cijfers over 2005 bij gepakt. Vorig jaar heeft Rws in Goes 66 woningen opgele verd, 32 in De Spinne en 34 aan de John Denverlaan. Achttien stuks, in De Spinne, zitten in de verhuursector, de rest is alle maal 'koop'. In 2005 heeft Rws ook nog eens acht appartemen ten opgeleverd aan de Jasmijn straat voor cliënten van de Zuid wester. Veel meer zit er nog in de pijp lijn. In Goes zijn de Poelhoek in Goes-Zuid en de Hof van Oran je aan de Louise de Colignylaan vorig jaar in aanbouw aangeno men. De projecten zijn samen goed voor 123 wooneenheden, waarvan er 75 in de verhuur ko men. In de Hof van Oranje komt ook nog eens woonruimte voor tien cliënten van de instelling voor verstandelijk gehandicap ten Het Gors. Zorgsfeer Rws heeft verder in 2005 bij de gemeente Goes bouwvergunnin gen aangevraagd voor 49 huur- en koopwoningen aan het Pres- leypark, zestien appartementen bij de Fluitekruidstraat in Nieuw West, negen wooneenhe den aan de Beukenstraat 2 in Goes-Zuid en dertig apparte:- menten bij de toekomstige par keergarage aan het Bleekveld in hartje Goes. In de zorgsfeer zijn nog vergunningen aangevraagd voor woonruimte voor 24 cliën ten van Het Gors aan de Beuken straat 2 en elf bij de Fluitekruid straat. Aan de hand van al deze getal len kan volgens Sas niet anders worden vastgesteld dan dat Rws volop bezig is. Om te kunnen bouwen is de woningcorporatie echter afhankelijk van de be schikbare grond en de snelheid waarmee alle vergunningen wor den afgegeven. Rws wilde overi gens vorig jaar een onderzoek naar woningbehoeften doen, al dus Sas, maar daar voelde de ge meente niet voor. „Wij gaan het zonodig zelfstandig doen, als de ontwikkeling van het haven- en industriegebied in Goes meer in beeld komt." Woningbehoefte De rekenkamercommissie van de Goese raad uitte deze week in een rapport over het bouwbe leid juist kritiek op het ontbre ken van een woningbehoefteon derzoek. Advertentie JUNIORBEDDEN alles voor uw baby Lange Vorststraat 26 - 28 Goes Tel.: 0113 - 22 76 23 len. Vollaard omarmde dit idee onmiddellijk én hij oogstte voor één keer steun, van de WD'er Boekholt. Maar niet van de zij de van CDA, SGP/ChristenUnie of Lokale Partij Borsele, waar mee de verhoudingen weer dui delijk waren. Victor de Coninck leidde het de bat in De Korenbeurs in 's-Hee- renhoek. Hij besloot de avond veelzeggend met een verwijzing naar een discussie die hij eerder in Breda voorzat; Breda, een ge meente met hier en daar grote stadsproblemen. „U zit hier in Borsele in een bevoorrechte posi tie. Houen zo." - STREEKACTIVITEITEN GOES - J.P. Coenstraat 3, 9.30 uur: Bij eenkomst Aglow Goes; Hollandsche Hoeve, 13.00 - 16.30 uur: Demonstratie ambachten; Wijkgebouw De Spinne, 13.30 - 16.30 uur: Koersbal senioren; Snooker Centrum, 13.30 - 16.30 uur: Bil jart voor ouderen; De Pit, 14.00 uur; Acti viteiten voor WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen kinderen 4 tot 8 jaar; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 20.00 uur: Bingo voor da mes door vrouwengilde Hansweert; HEINKENSZAND De Stenge, 13.30 uur: Sport- en spelinstuif; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate. 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 9.30 uur Houtsnijclub; 13.00 uur: Soos, biljar ten; 14.00 uur: Sjoelen, koersbal; KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE Gymnastiekzaal Nieulandestraat, 15.30 - 16.30 uur: Be wegen voor senioren; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO-ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen Anbo; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Inter nationaal dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00 - 16.00 uur: Jeugdsoos; Oudelandestraat 11,19.30 uur: Oecume nisch avondgebed; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 9.30 uur: Digitaal lokaal. Computer ochtend; 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; bil jarten en kaarten 15.00 uur: Internatio naal dansen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00 - 17.00 uur: Biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35