PZC Verzet tegen nieuwbouw in Goes nFEB Ms de wiedeweerga aan de slag tegen wateroverlast HARRY SACKSIONI PRIKT PHOTO Cito-toets zonder zenuwen GRATIS 2 VERGROTINGEN Rechtszaak van BBR tegen oud-raadslid geschrapt na betaling Claim op winst uit vervuilde grond Kinderverkiezingen Nrd-Beveland Rijverbod voor drankrijder Mishandeling fiewoners Nieuw West: Gepland gebouw te kolossaal en te dicht bij het spoor Boete voor bedreigen vriend zeeuwse almanak Mijn THEATERCONCERT editie Bevelanden-Tholen Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken nu GRATIS |wee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. ledactie: 0113-315649 uyyW.pZC.nl iil:redactie@ pzc.nl 'ostbus 314460 AA Goes irfvertentie-exploitatie: Ed-en Midden-Zeeland: 0113-315520; fcpiiws-Vlaanderen: 0114-372770; £naal: 020-4562500. yoensdag 8 februari 2006 MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie wil 476.286 euro hebben van een 47-jarige landbouwer uit Kruinin- gen. Dat bedrag zou de Kruininger hebben overgehouden aan de opslag van vervuilde grond: de zogeheten tarra- grond. Officier van justitie A. Flikweert eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg dat de boer de vermeende winst wordt ontnomen. De aardappelsorteergrond (droge tarra) was afkomstig van de fritesfabrieken in Kruiningen en Bergen op Zoom. Gedurende vier jaar, eind jaren negentig en begin 2000, was er restgrond van de aardappelen naar het Kruiningse bedrijf vervoerd. Voor de op'slag van de tarragrond had het bedrijf geen milieuvergunning. De rechtbank in Middelburg veroordeelde de landbouwer eind 2003 tot al 40.000 euro boete, waarvan de helft voor waardelijk. De helft van de boete kwam voor rekening van de BV, de rechtspersoon. Het gerechtshof in Den Haag stelde 6 juli vorig jaar de boete bij naar 25.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. De boetes werden ge splitst over de BV en de ondernemer. De rechtbank doet 7 maart uitspraak in de plukze-vordering WISSENKERKE - Noord-Beveland houdt op 14, 20 en 21 februari kinderverkiezingen in het gemeentehuis in Wis- senkerke. Alle leerlingen van de groepen 7 en 8 zijn uitge nodigd. Ze mogen op een stemmachine 'oefenen', door bij voorbeeld hun favoriete popster te kiezen. En ze krijgen voorlichting over gemeenteraadsverkiezingen, een rond leiding door het gemeentehuis én mogen de ambtsketen van de burgemeester omdoen. MIDDELBURG - Een hardleerse drankrijder uit 's-Gra- venpolder moest gisteren in Middelburg zijn gedrag beko pen met een langdurige rijontzegging. „Ik ben alles kwijt. Mijn baan en mijn schoolopleiding", realiseerde hij zich te laat de gevolgen. De 21-jarige man had volgens officier van justitie R. Rammeloo beter moeten weten, want er hing een jaar rijontzegging boven zijn hoofd. Tijdens zijn proeftijd was hij opnieuw in de fout gegaan. De officier eiste negentien maanden rijontzegging en 700 euro boete. Politierechter A. Janssens-van Kampen legde de verdachte veertien maanden rijontzegging plus drie maanden voorwaardelijk en 700 euro boete, waarvan 300 euro voorwaardelijk op. „Het is superstom wat u heeft ge daan. U heeft een groot probleem voor uzelf gecreëerd", reageerde ze vol onbegrip. De man was op 30 november vorig jaar in zijn woonplaats voor de derde keer betrapt op rijden onder invloed. Dit keer was het alcoholgehalte 660 microgram; precies drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. ERNEUZEN - In de Zuiderpar- ilaan in Terneuzen zijn maan- agavond twee jongens van ze- rentien jaar, beiden afkomstig lit Terneuzen, mishandeld. )e twee jongens werden na een oetbaltraining, waarbij een unflict op het veld was ont- taan, door een aantal jongens iishandeld. teide jongens hebben bij de poli- ieaangifte gedaan van mishan- w ip.nfiUarmen van der Werf GOES - Nieuwbouw komt in ioes slecht van de grond, maar Ie gemeente slaagt er ook keer p keer in omwonenden tegen ach in het harnas te jagen. Zo ijnonlangs 37 bewoners van de joese wijk Nieuw West in het eweer gekomen tegen de komst een appartementengebouw foor hun woningen. wen", zegt Minnaar. „Je zadelt mensen daarmee toch op met een probleem. En dan wordt er verteld dat het complex voor ons gunstig zou zijn. Dat wij minder last zouden hebben van de treinen en het wegverkeer, maar wie wil er in een geluids wal wonen?" Inmiddels is een bezwaarschrift bij de gemeente ingediend, on dertekend door 37 bewoners. 'Te hoog en te kolossaal', luidt het voornaamste bezwaar. Ne gen andere volgen, waaronder; verstoring van het karakter van de wijk; waardevermindering van de huizen; parkeerproble men. Eén opvallend bezwaar zit er nog bij: verstoring van het broedgebied van de ijsvogel. Een ijsvogel broedde vorig jaar aan de vijver bij de Fluitekruid- straat. Het is in eerste instantie aan het college van B en W over de be zwaren te beslissen, waarna bij de gemeente het slotwoord is aan de gemeenteraad. Minnaar heeft alvast alle partijen in de Goese raad aangeschreven. „Al leen D66 heeft gereageerd, alle anderen niet. Een ontvangstbe vestiging was al genoeg ge weest, maar die heb ik niet eens gekregen." Wethouder M. 't Hart (PvdA, wo nen) wil nog niet op de bezwa ren reageren. Hij merkt er in het algemeen over op dat het niet voor niets zo moeilijk is bouw projecten van de grond te tillen. Altijd zijn er wel mensen die be zwaren maken. Minnaar vindt dat flauw. „Kijk, ik heb liever dat er helemaal niet wordt gebouwd, maai- waar om moet er zoiets groots komen? Dat kan alleen maar met geld te maken hebben." Woningcorpo ratie RWS is via ontwikkelaar Marsaki bij het plan betrokken. RWS-directeur M. Sas reageert: „De financiële haalbaarheid is natuurlijk ook hier van belang." feel meer clan een overgebleven ioekje is het niet waar de appar- ementen moeten komen aan de rand van de wijk Nieuw West, lij de Fluitekruidstraat en di rect langs de Ringbaan West. Ze sentwintig woningen in vier lagen moeten er komen. Elf ap- lartementen op de begane orond zijn bestemd voor cliën ten van de instelling voor ver- landelijk gehandicapten Het kis. Op de eerste en tweede eta- fezijn elk zes koopwoningen ge- iland en op de derde etage vier lenthouses. Het complex krijgt sn U-vorm. Te hoog )p het perceel mag gebouwd orden, dat is het probleem let, maar het ontworpen pand s dertien meter hoog en daar mee te hoog volgens het bestem- ningsplan. Tien meter is wel toe staan, dertien meter mag niet. fandaar dat het Goese college ran B en W het bestemmings plan wil wijzigen. I.Minnaar, bewoner van de Flui- ekruidstraat, is daar fel op te gen. Hij kijkt nu nog richting de Ringbaan West en de daarach ter gelegen spoorlijn. „Weet je wat ik niet begrijp? Dat ze zo vlakbij het spoor nog een appar tementencomplex willen bou- RILLAND - Leerlingen van groep acht van openbare ba sisschool De Reigersberg in Rilland maakten gisteren de Cito-toets. Heel zenuwachtig waren ze volgens groepsleerkracht M. Eversen niet. „We hebben vooraf een paar oude toetsen bekeken, zodat de jongens en mei den wisten hoe het er ongeveer uitziet", legt ze uit. „Even zo'n boekje gezien hebben, neemt vaak al de nodi ge vrees weg." Echt oefenen op de Cito-toets kan vol gens Eversen niet. „Acht jaar school is in feite de oefe ning die ze hebben gehad." De docent ziet de toets nog altijd als een prima hulpmiddel om het niveau van scho lieren te bepalen, al geeft ze toe dat de toets nooit alleen bepalend mag zijn. „Maar mijn ervaring leert dat dat ook niet zo is", zegt ze. „De scholen voor voortgezet on derwijs waar wij contact mee hebben, hechten net zo veel waarde aan ons oordeel als aan de resultaten van de toets. Bij twijfel gaan ze uit van het hoogste advies." foto Dirk-Jan Gjeltema MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 38-jarige Terneuzenaar voor bedreiging van zijn vriend conform de eis 200 euro boete opgelegd. De verdachte wilde op 11 no vember vorig jaar na een avond je stappen onder invloed van al cohol de slaapkamer van zijn vriend binnengegaan, maar die wilde hem niet binnenlaten. Daarop dreigde de Terneuze naar de deur in te trappen. Een escalatie werd voorkomen, om dat de gealarmeerde politie de woning binnentrad. De relatie is inmiddels beëindigd. Advertentie Merlijn van drie heeft een merkwaardige taalontwikke ling. Zo heeft hij grote moeite met het onderscheid tussen 'jouw' en 'mijn' en draait hij de betekenissen ervan conse quent om. Pogingen van zijn ouders om hem te corrigeren leveren soms vermakelijke dialogen op: - „Dat is jouw beer. - „Nee, dat is jouw beer." - „Neehee, dat is jóuw beer. En nu maar hopen dat hij la ter wel het verschil tussen mijn en dijn kent. (Advertentie) door Rob Paardekam KRUININGEN - Er komt geen rechtszaak tussen de partij Be woners Belangen Reimerswaal (BBR) en gemeenteraadslid A. Kortlever. De rechtsbijstands- verzekering van Kortlever heeft besloten het door de BBR gevor derde bedrag te betalen, omdat dat goedkoper is dat het voeren van een procedure. De BBR bezette tot een jaar gele den twee zetels in de gemeente raad van Reimerswaal. In maart splitste Kortlever zich af vanwe ge interne strubbelingen. Toen J. Kramer er een maand later ook mee stopte en niemand zijn zetel wilde overnemen, was het gedaan met de BBR. De leden be sloten de partij op te doeken. Dat dat nog steeds niet officieel is gebeurd, komt doordat enkele overgebleven BBR-leden geld ei sen van Kortlever. Het zou bin nen de partij een gewoonte zijn geweest dat raadsleden jaarlijks 300 euro van hun vergoeding af droegen aan de partij, zodat ge spaard kon worden voor de vol gende verkiezingen. Kortlever heeft dat nooit gedaan. De par tij spande een rechtszaak tegen hem aan om het openstaande be drag van 600 euro alsnog te in nen. Kortlever heeft altijd ont kend dat met hem afspraken zijn gemaakt over het afdragen van geld. Dat enkele mensen uit de partij daar maanden na zijn vertrek nog mee kwamen, heeft volgens hem te maken met ran cune. Het was niet Kortlevers ei gen keuze om een rechtszaak af te wenden door de BBR te beta len, maar die van zijn rechtsbij- standsverzekering. Die heeft een kosten-batenanalyse ge maakt en komt tot de conclusie dat het goedkoper is om gewoon te betalen. In het andere geval moeten veel kosten worden ge maakt voor onder meer het op stellen van de processtukken en het deelnemen aan de zitting. Kortlever moet de keuze van de verzekeraar accepteren en spreekt van een vervelende af loop, omdat de BBR nu zijn zin krijgt. „Het is zeker geen schuld bekentenis", benadrukt hij. „Mijn rechtsbijstandsverzeke- ring zegt dat ik grote kans had om deze zaak te winnen." Bij de BBR zijn ze desondanks tevreden. R. Mieras, die de zaak namens de partij afhandelde, zegt nog even af te wachten tot alles zwart op wit staat. Daarna wordt de partij opgeheven. loorHarmen van der Werf LAMPERLAND - Ze waren het zat, de enoners van de Kamperlandse bunga- Jwparken aan het Veerse Meer. In au- istus vorig jaar liep het water voor de oveelste keer hun huizen binnen na en hevige regenbui. Het heeft gehol- ien, alle onrust. Hs de wiedeweerga is de gemeente ioord-Beveland aan de slag gegaan iel het waterschap Zeeuwse Eilanden n een plan de campagne te maken, te lag al snel op tafel en inmiddels ijn in één van de bungalowparken, de hotsman, de werkzaamheden uitge- oerd. Sloten zijn verbreed om meer ster te kunnen bergen. De wateraf- oei richting Veerse Meer is aanzien- Ik verbeterd. Ivertollig regenwater letzelfde gebeurt deze week met groot laterieel in het naastgelegen bunga- wpark de Ruiterplaat. De sloot die nóden in de wijk loopt, is vergroot, teder de Ruiterplaatweg is een duiker, astevige rioolbuis, aangelegd om het overtollige regenwater gemakkelijker naar het Veerse Meer te laten afvloeien. Dat er nooit meer sprake zal zijn van wateroverlast in zowel de Schotsman als de Ruiterplaat durft de gemeente niet te garanderen. Wie zou dat ook durven. De kans op wateroverlast is wel fors afgenomen door de maatrege len, durft de gemeente te stellen. Minder eenvoudig Vorig jaar augustus kregen ook de Van Heestraat in Kamperland en de West straat in Wissenkerke te maken met on dergelopen tuinen en woningen. Ook daar wil de gemeente actie onderne men, maar dat is minder eenvoudig. De Schotsman en de Ruiterplaat liggen buitendijks aan het Veerse Meer waar het water 'eenvoudig' naartoe kan wor den geleid. In de dorpen moet er veel meer gebeu ren om de waterafvoer te verbeteren. De gemeente wil dit vanwege de kosten meenemen bij onderhouds- en nieuw- bouwwerken. Er wordt onder meer ge dacht aan het vergroten van sloten en de aanleg van riolen voor de opvang Buizen liggen klaar voor de verbetering van de afwatering in de Kamperlandse bungalowparken aan het Veerse Meer. van hemelwater. foto Dirk-Jan Gjeltema ■liCHDTSE BURGH-HAAMSTEDE ■beweer via 0900-3300033 of per "WWTHEATERVERKOOPZEELAND.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33