CNV eist looncompensatie Nehalennia kampt met extreme uitval !<r> 14 $P Verkiezingen in Haïti lopen uit op chaos PZC Tuurlijk... foto's gratis op CD! ispectie wil rtsen Millecam itel afnemen Zware straf voor Turkse voetballers Veel leden van vakcentrale zien salaris slinken ADHD-kinderen fluiten om hulp Haatprediker krijgt zeven jaar Huisarts heeft apotheek nodig Provincie wil tunnel verkopen AZ probleemloos langs zwak RBC ochtend middag 248e jaargang no. 33 „oensdag 8 februari 2006 |0S nummer €1,25 aHöBS®$ssa DEN HAAG - Drie artsen die ac trice Sylvia Millecam hebben be handeld, dreigen hun medische titel te verliezen. De Inspectie voor de Gezondheidszorg vindt dat het drietal zodanig over de schreef is gegaan, dat zij een der gelijke straf gisteren bepleitte het medisch tuchtcollege. !e actrice was in onder meer het Antonie van Leeuwenhoek iiekenhuis borstkanker gecon- tateerd. Daarop raadpleegde tij drie medici, die zich vooral net alternatieve geneesmetho- ienbezighouden. Volgens de in- iectie hebben die haar echter jet volgens de professionele Mijnen behandeld. lecam overleed in augustus !001 aan borstkanker. Volgens Te inspectie hebben de drie art- haar misleid. De eerste van R, Broekhuijse die een prak tijk had in De Nieuwe Ham, toft volgens de partner van de ïctrice zelfs herhaaldelijk en iet veel zekerheid giezegd dat let geen kanker was,, maar een 'icterie, die bovendien met een ital weken genezen'zou zijn. Jen ander, de internist E. Dank- ieijer uit Bunnik, schreef home- iathische middelen vöor, waar- lij hij zich liet leiden door de kl achten van het 'helend medium' tomanda. De derde, J. Koonen, die een Me- Gentrum in Millingen aan de Rijn heeft, zou ten onrechte hebben verzwegen wat de gevol gen zijn van het niet behandelen borstkanker. Ook heeft hij Millecam niet voorge- ichtover de niet-bewezen werk zaamheid van de alternatieve be handelmethoden. GPD lENEVE - De nationale voet- lalploeg van Turkije moet de eerstkomende zes interlands op recinde bodem en zonder pu- liek afwerken. De wereldvoet- albond Fifa straft de formatie oor de ernstige ongeregeldhe- enna afloop van de WK-kwali- catiewedstrijd tegen Zwitser - nd, in november in Istanbul. iwitserland kwalificeerde zich s ten koste van Turkije oor het WK. Na afloop van het iuel zochten spelers en trainers an de Turkse ploeg in de speler tunnel de confrontatie met de Iwitsers. De spelers Alpay en !mre zijn nu voor zes duels ge- :horst. Ook de Zwitser, Huggel s voor zes duels geschorst. Hij oist het WK. De Turkse assis- pt-coach Ozdilek is voor een aar geschorst. De Turkse voet- albond kreeg ook nog ëen boe evan bijna 150.000 euro. ANP door Marijn van der Pas UTRECHT - Het CNV is ge schrokken van de hoeveel heid leden die er op 1 janua ri op achteruit is gegaan. De vakcentrale eist daarom voor iedereen compensatie van het kabinet. Dat heeft voorzitter R. Paas van het CNV gisteren gezegd. De af gelopen weken heeft de vakcen trale tijdens informatiebijeen komsten zijn leden gevraagd naar hun loonstrookje. „Er is geen lijn in te ontdekken", al dus Paas. „De maatregelen en gevolgen van het kabinetsbeleid zijn zo individueel, dat je alleen maar door een generieke com pensatiemaatregel kunt zorgen voor wat meer zoet naast het zuur. Het CNV herhaalt zijn eis dat ie dereen er minimaal 500 euro op vooruit moet gaan. De komende weken onderzoekt de vakcentra le welke groepen het meest heb ben ingeleverd. Blijft het beeld negatief, dan zullen de CNV-bonden tijdens cao-onder- handelingen meer loon eisen. De vakcentrale zal alleen afzien van een stevige looneis als het kabinet met geld over de brug komt. „We willen hoe dan ook dat het kabinet niet zomaar over de belangen van mensen met lagere inkomens heenstapt en het afdoet met een schouder ophalen", aldus Paas. Onrustig Ook collega-vakcentrale FNV maakt zich ernstig zorgen om de loonstrookjes. Uit een eigen le denpeiling blijkt dat onder ande ren ouderen met een aanvullend pensioen, ambtenaren, onderwij zers en de minima erop achter uit gaan. „Wij worden onrustig van deze peiling", aldus een woordvoerder. Op dit moment onderzoekt de FNV de effecten op de koop kracht voor deze groepen. Vol gens de woordvoerder houdt de vakcentrale het kabinet aan zijn woord dat iedereen er dit jaar in koopkracht op vooruit zal gaan. De FNV mikt op specifieke maatregelen vöor de groepen die getroffen worden. ANP Duizenden kiezers staan te dringen bij de ingang van een stembureau in de hoofdstad Port-au-Prince. door Hans Heijt PORT-AU-PRINCE - De verkie zingen gisteren in Haïti zijn ont sierd door geweld en chaotische taferelen. Veel stemlokalen gin gen te laat of helemaal niet open. Zeker drie mensen kwa men om door wanordelijke toe standen bij de stembureaus. Een 75-jarige man overleed in het gedrang bij een stemlokaal in de wijk Petionville in hoofd stad Port-au-Prince. Na de dood van de man posteerde de VN-vredesmacht extra militai ren bij de stembureaus. In de plaats Gros-Morne in het noor den van het land schoot een poli tieman een vrouw dood tijdens een woordenwisseling bij een stembureau. Woedende omstan ders brachten de politieman daarna om. In het tumult raak ten vier personen zwaargewond. Ook bij andere stembureaus was het onrustig en stonden lan ge rijen mensen. Tientallen men sen raakten gewond. Haïtiaanse radiozenders lieten in hun uit zendingen tal van burgers aan het woord, die klaagden dat zij niet de gelegenheid kregen om te stemmen of dat zij lang moes ten wachten. De stembussen zouden aanvan kelijk om 22.00 uur (Nederland se tijd) dichtgaan, maar omdat gisteravond nog lange rijen men sen stonden te wachten om hun stem uit te brengen, besloot de VN-vredesmacht de stemloka len langer open te houden. De presidents- en parlementsverkie zingen van gisteren zijn de eer ste sinds het gedwongen vertrek van president Jean-Bertrand Aristide bijna twee jaar gele den. De belangrijkste kanshebber voor het presidentschap is René Préval, die tussen 1996 en 2001 staatshoofd was. Préval was een Eén op drie leerlingen ziek in vestiging havo/vwo DEN HAAG - Enkele tientallen kinderen met ADHD hebben gisteren in de Tweede Kamer Wet toeters en fluitjes gedemonstreerd, omdat Z'J een betere vergoeding willen voor nieuwe Medicijnen tegen ADHD. De Kamer heeft mi nster Hoogervorst van Volksgezondheid al ge waagd om opnieuw te laten onderzoeken of die middelen worden vergoed. Het College voor Zorgverzekeringen dat dit doet, moet daarbij ook beter letten op de manier waarop die medi cijnen worden toegediend. Juist voor kinderen kan het belangrijk zijn dat zij maar één keer per dag een pil hoeven te slikken, vinden CDA, PvdA en WD. foto Robin Utrecht/ANP *8 door Selma Osman MIDDELBURG - Op scholenge meenschap Nehalennia in Mid delburg is één op de drie havo- en vwo-leerlingen ziek. De GGD Zeeland noemt het aantal zieke leerlingen extreem en over weegt vandaag een onderzoek in te stellen. Bij Nehalennia bleven gisteren op de locatie aan de Breeweg 290 van de ruim 850 leerlingen thuis met hoofdpijn, keelpijn, koorts of een zware verkoud heid. Vrijdag begon het aantal ziek meldingen op te lopen en maan dag bereikte het aantal volgens de GGD met driehonderd een piek. Ook op de vmbo-locatie aan de Kruisweg waren meer leerlingen afwezig dan normaal, namelijk één op de vijf. Nieuw virus Infectieziektenarts E. van Dijk van de GGD vermoedt dat op de school een nieuw virus circu leert. „Dat maakt in een geslo ten gemeenschap snel veel men sen ziek." Volgens de GGD-arts is er geen reden tot bezorgd en^ mm heid. „Ik heb gehoord dat ieder een snel herstelt." Van Dijk vindt het aantal zie ken op Nehalennia opmerkelijk hoog. Ter vergelijking: bij een behoorlijke griepepidemie zijn vijftien op de tienduizend men sen geveld. Om vast te stellen welk virus er actief is, vraagt de GGD van daag toestemming aan de school om bij enkele leerlingen mon sters af te nemen. Het gaat om een uitstrijkje van de keel of neus. Uitzieken Directeur M. Wagens veld van Nehalennia, locatie Breeweg, hield het verschijnsel gistermid dag nog op een ordinair griepje. „De aard van de klachten geeft niet aan dat het iets meer zou zijn. Het is een kwestie van ge woon uitzieken." Het aantal ziekmeldingen is wel extremer dan normaal, gaf zij toe. Mede werkers van de school waren tot halverwege de middag bezig met het invoeren van de ziekmel dingen. Elders bleven de schoolbanken gisteren vol. Bij de Christelijke Scholengemeenschap Walche- mm i HARDGIAZEN DEUREN Vakkundige montage! Glashandel MELIESTE J Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 foto Shannon Stapleton/RTR soort tussenpaus voor de volks beweging Lavalas, cle partij van Aristide. Préval neemt het op te gen onder anderen een hoogle raar in de rechten, Leslie Mani- gat, en een rijke blanke onderne mer, Charles Henry Baker. Het duurt vermoedelijk nog dagen voordat bekend is wie de nieu we president wordt. ANP/EFE/AFP/DPA Uit de kleren voor de kunst De radicale moslimleider Hamza is in Londen veroor deeld tot zeven jaar gevangenisstraf wegens het aanspo ren van zijn volgelingen tot geweld tegen niet-moslims. De geestelijk leider werd ook schuldig bevon den aan het bezit van videobanden met zijn haatpreken met het doel die te verspreiden. Als apothekers makkelij ker een extra vestiging in kleine kernen kunnen ope nen, dreigt de apotheekhou- dende huisarts uit te ster ven. Dat zegt Rene van Tol, zelf huisarts (mét apo theek) in Veere. Van Tol wil dat de apotheekhouden- de huisartsen worden be schermd via bepalingen in de nieuwe Ge neesmiddelen- wet. W Gedeputeerde Staten van Zeeland willen samen met mi nister Zalm van Financiën de Westerscheldetunnel verko pen. Het extra geld dat dat oplevert, wordt besteed aan de aanleg van een tolvrije tunnel onder het Ka naal Gent-Terneuzen bij Sluiskil. Wat de tun- nel moet opleveren, wordt niet bekendgemaakt. I AZ won gisteravond op nieuw met ruime cijfers van RBC: 5-0. Met zijn hon derdste competitietreffer in het betaalde voetbal opende Barry van Galen (foto) de score. Topscorer Arveladze maakte na de rust een zuivere hattrick. Meerdink bracht het ande re doelpunt op zijn naam. AZ won de thuiswedstrijd al met 7-0. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20 en 21; Kunst: 23, 24, 25 en 27; Uit: 29, 30 en 31 Advertentie het alfabet van Zeeland (Advertentie) ren (havo/vwo) schreef C. van der Voet 'nog geen twee kantjes A4' met absenten vol, op een to taal van 1280 leerlingen. Ook het Scheldemond in Vlissin- gen had niet meer ziekmeldin gen dan anders. Het Goese Ly ceum heeft in de maanden janua ri en februari gemiddeld zes tot acht procent zieke leerlingen. Gisteren bleven 117 van de 1400 scholieren thuis. Dat is een nor maal beeld voor de tijd van het jaar. Teamleider vwo L. Heesters van Het Goese Lyceum vindt het ziekteverzuim op Nehalennia (34 procent) opvallend hoog. „Bij ons ligt de top in december en zelfs dan halen we maar tien procent." (Advertentie) www.meliesteglas.nl nummerpostcode: .plaats: telefoon; e-mail: Jgpsljbankrekeningnumnier Handtekening:j PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,55)'. G per kwartaal met automatische incasso 59,75)*. D per jaar met automatische incasso 229,20)'. met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1