Elk dorp krijgt loket jeugdzorg r Bl0f wil niet in CDA-spotje PZC VS prijzen Nederlands besluit over Uruzgan Meisje overleden door ongeval bij Kamperland Een nieuwe Philips LCD TV voor de helft! Kaalslag musea na Goudstikkerbesluit jongeren moeten met hun problemen naar de gemeente Mishandeling oorzaak dood Terneuzen Rijexamen eind 2007 verzwaard Vreemde daklozen staan in de kou Rel spotprenten eist eerste levens File bij de zorgverzekeraars Krook toe aan achtste Spelen 19 mm 248e jaargang no. 32 dinsdag 7 februari 2006 los nummer 1,25 De eerste de beste Ook voor (schuifdeur-) kasten op maat Hubo de Bezige Hand Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel 01 18 461241 woensdag gesloten HAAG - Jongeren en jun verzorgers kunnen voor taan bij de gemeente aan- ppen als er problemen jjjn, in elke stad en dorp komt een Centrum voor Jeugd en Gezin waarin alle instellingen die zich met zorg bezighouden sa menwerken. J! hij efe£ or op Op die manier wordt voorko men dat jongeren tussen wal en het schip vallen. Bij een werkbe zoek gisteren aan Rotterdam maalde staatssecretaris Ross de ze plannen van het kabinet be kend. Jeugdbeleid is nu nog erg versnipperd. Er zijn welzijnsinstelling'en mee bezig, scholen, gemeentelijke ge zondheidsdiensten en bijvoor beeld politie en justitie. Vaak weten die instellingen niet van elkaar waar zij mee bezig zijn. Alle dossiers moeten worden sa mengevoegd, vindt het kabinet. Zo wordt in één oogopslag dui delijk welke problemen er spe len en wat er aan gedaan kan worden. Van kinderen die vanaf volgend jaar geboren worden, komt een elektronisch kinddossier, waar in alle informatie over het kind staat. Voor die kinderen is de in formatie vanaf het begin cen traal geregistreerd. Wethouder Om de problemen goed in kaart te krijgen wil het kabinet jaar lijks een monitor jeugdbeleid maken. Elke gemeente krijgt een wethouder die verantwoor delijk is voor het jeugdbeleid. Die wethouder kan aan de hand van de monitor bepalen welke problemen met voorrang moe ten worden aangepakt. De ge meenteraad kan aan de hand van de monitor jaarlijks beoor delen of er vooruitgang wordt geboekt bij de aanpak. Om het beleid goed uit te voeren krijgen de gemeenten de regie over de jeugdzorg. Als er problemen zijn en de ge meenten kunnen het niet oplos sen, dan kunnen zij hulp inko pen bij de provinciale bureaus jeugdzorg. Dat kost de gemeen ten extra geld. De bedoeling is dat gemeenten zo geprikkeld worden meer te doen aan het voorkomen van de problemen. GPD pagina 4 jeugdzorg is kapot geregeld TERNEUZEN - Het vier maan den oude dochtertje van de 13-jarige man uit Terneuzen die afgelopen donderdag is aange houden, is vrijwel zeker overle den aan de gevolgen van mishan deling door haar vader. Dat is de voorlopige conclusie van sec tie op het lichaam van het meis- De politie Zeeland begon onmid dellijk een onderzoek nadat de huisarts van het gezin diezelfde dagmelding maakte van een mo gelijk misdrijf. Voorlichtster Pilaar van het Openbaar Mi- ilerie in Middelburg wilde 6cen details kwijt over de ver radingen van de baby. Tijdens politieverhoor heeft de va- uv, de mishandeling van zijn dochtertje bekend. Hij blijft in hechtenis. DEN HAAG - Vanaf eind vol gend jaar moeten automobilis ten in spe een verzwaard rijexa men afleggen zonder dat dit de kandidaat op extra kosten Aspecten als verkeersinzicht, het herkennen van gevaar en indig rijden komen meer aan bod dan nu, zo maakte het ministerie van Verkeer en Water staat gisteren bekend. bedoeling is om het grote aantal ongevallen onder begin nende bestuurders omlaag te _en. Een kwart van de 881 verkeersdoden in 2004 kwam voor rekening van jongeren on der de 25 jaar. Zowel het theo rie- als het praktijkexamen wordt aangepast. ANP Een boordschutter van een Cougar-helikopter zit achter een machinegeweer tijdens de presentatie in de Prinses Margriet-kazerne in Wezep. van onze redactie buitenland WASHINGTON - De Ameri kaanse regering heeft zijn waar dering uitgesproken voor het be sluit van het Nederland om de Navo-missie in Uruzgan te on dersteunen. Daniel Fried, een hoge functionaris op het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken, zei gisteren blij te zijn met het resultaat. Vorige maand had Fried gezegd 'perplex' te staan over het debat in Nederland, maar gisteren had hij volop begrip voor de 'moeilij ke' discussie over de uitzending van twaalf- tot veertienhonderd Nederlandse militairen naar de Afghaanse provincie. De weifelachtigheid in Neder land zorgde voor opgetrokken wenkbrauwen bij andere Na- vo-partners, maar bij Fried was geen enkele bitterheid te mer ken over de internationale druk die op Nederland moest worden uitgeoefend. Zo'n 850 kwartier makers vertrekken vanaf volgen de maand naar Afghanistan om een onderkomen op te bouwen voor de Nederlandse troepen macht. In augustus moet de klus klaar zijn. Dan komt de hoofd macht die tot opdracht heeft meer veiligheid te brengen in de ze gevaarlijke provincie, zodat er een begin kan worden ge maakt met de opbouw van een menswaardig bestaan voor een volk dat de afgelopen twintig jaar alleen maar oorlog heeft meegemaakt. In de Prinses Mar griet-kazerne in Wezep, thuisba sis van het 101 Geniebataljon, wordt met spanning uitgekeken naar de missie. „Het is een grote uitdaging", zei kolonel H. Mor- sink, commandant van de kwar tiermakers gisteren tijdens een perspresentatie. Zij hebben maar enkele maanden de tijd om in een vijandige omgeving drie Nederlandse bases in te richten, een op de vliegbasis Kandahar, een bij de provincie foto Vincent Jannink/ANP hoofdstad Tarin Kowt in Uruz gan en een westelijk van deze stad bij Deh Rawod. De Neder landers nemen in Uruzgan de ba ses over van de Amerikanen. Tij dens de opbouw is de genie te gast bij de Amerikanen. GPD/ANP pagina 7 bevolking Uruzgan is argwanend gevaren baren ouders zorgen Advertentie door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het CDA moet een verkiezingsspotje aanpas sen. De partij heeft zonder toe stemming muziek van Blof ge bruikt en dat pikt de popgroep niet. Het gaat om een spotje in het ka der van de zendtijd voor politie ke partijen. Daarvoor is de ver sie gebruikt die Blof heeft opge nomen van 'Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder' van Ramses Shaffy. Manager F, van der Meijden laat weten dat Blof niet met het CDA geassocieerd wenst te wor den. „Als onze muziek in zo'n spotje zit, lijkt het of wij ons conformeren aan de standpun ten van het CDA en dat doen we niet. We willen met geen enkele politieke partij in verband wor den gebracht." Voor hetzelfde spotje heeft het CDA ook Willy Alberti's 'De glimlach van een kind' gebruikt, zoals uitgevoerd door Acda De Munnik. Ook het duo heeft laten weten daar op geen prijs te stellen. „Allebei de liedjes staan op de cd Made in Holland die vorig jaar is uitgekomen tijdens de Platentiendaagse verklaart CD A-campagneleider J. de Vries. „Die oude Nederlandse liedjes in een nieuw jasje von den we goed passen bij onze campagne voor de gemeente raadsverkiezingen. We hebben er keurig de rechten voor be taald. Ik heb nog niet met Blof gesproken maar als de groep dat niet wil, gaan we wat anders ver zinnen. In de zendtijd voor poli tieke partijen wordt vaak be staande muziek gebruikt, maar als dat gevoelig ligt, moet je daar niet moeilijk over doen. door Harmen van der Werf KAMPERLAND - Bij een eenzij dig verkeersongeval op de Rui- terplaatweg bij Kamperland is gisteravond rond zes uur een elf jarig meisje om het leven geko men. De twee andere inzittenden van de auto waarin het meisje zat, de bestuurder en een ander meis je van onbekende leeftijd, raak ten gewond. Het tweede meisje was er ernstig aan toe. Zij is naar het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam gebracht. De bestuurder is naar het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes ver voerd. De automobilist is op de Ruiter- plaatweg op een onverlichte dieplader gereden die daar was geparkeerd. De dieplader stond volgens een brandweerwoord voerder anderhalve meter op de weg en anderhalve meter in de Brakwater Oj maakt natuur typisch Zeeuws De vier grote steden, Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht, willen voortaan alleen nog 'eigen' daklozen helpen. Andere ('vreemde') daklozen worden uit de op vang geweerd. Opvangcentra vrezen dat vooral ex-gedetineerden en verslaafden slechter af zijn. Ook GroenLinks voorziet grote problemen. «3 De rel over de Deense spot prenten heeft geleid tot de eerste doden tijdens de aan houdende golf van protes ten in de moslimwereld. Ook de boycot van Deense producten krijgt een steeds grotere omvang. Iran heeft gisteravond alle handelsbe trekkingen met Denemarken verbroken. De telefoons staan roodgloeiend bij de zorgverzekeraars; OZ en CZ worden ongeveer twee keer zoveel gebeld als normaal. Tot 1 maart kunnen mensen nog hun oude polis opzeggen en dat zullen de verzekeraars weten. CZ berekent tot nu toe overigens een groei van *3 het aantal klanten met honderdduizend. Ab Krook, de topsportcoör dinator van de schaats bond, begint komende vrij dag aan zijn achtste Winter spelen. Maar hij is het eve nement niet gaan idealise ren. „We staan net als over al ter wereld gewoon op een baan van 400 meter", stelt de 61-jari ge coach uit Loosdrecht. Varia: 2; Binnenland: 3 Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 6; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 25 van onze redactie binnenland DEN HAAG - Musea in het hele land zijn 'getroffen' door het be sluit van staatssecretaris Van der Laan tot teruggave van 202 schilderijen aan de er- ven-Goudstikker. In verhouding het hardst ge raakt is het Bonnefantenmu- seum in Maastricht, dat met 38 schilderijen op de teruggavelijst staat, gevolgd door het Noord brabants Museum in Den Bosch met dertien werken. De musea krijgen geen financiële compen satie voor de kosten die zij heb ben gemaakt voor de collectie. De erven Goudstikker lieten gis teravond weten dat zij nog niet hebben besloten wat zij zullen doen. Zij bekijken wel of er aan de afwijzing van de teruggave van de veertig kunstwerken nog wat te veranderen valt. De fami lie claimt schilderijen van onder anderen Van Goyen, Ruysdael en Steen. GPD/ANP pagina 17 commissie oordeelt over claim schilderij Toorop Nederland te Daarvoor klein." In het verleden heeft Blof ook Leefbaar Nederland en de Partij voor Zeeland verboden gebruik te maken van haar muziek. (Advertentie) berm. De drie slachtoffers zijn allemaal afkomstig uit Kamper land. foto Dirk-Jan Gjeltema plaats: telefoon: e-mail: Ipostlbankrakeningnummei Ki/k op wwwpx.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 ol stuur itoe bon naar. PZC. afdeling lejersservice Antwoordnummer 713. M60 V/8 Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen praelabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daama wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20.55)" [H per kwartaal met automatische incasso l€ 59.75)* U per jaar met automatische incasso 229.20)'. met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland ms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1