Tweede lift bij NS-station «PZC PZC Weer een ruitje stuk, weer een plank los College steunt toekomstvisie van ondernemers Oostkapelle 1 ^jy\j\Muziek Onderzoek naar betere manier van gladheidsbestrij ding 13 Prorail begint volgende week met bouw in Middelburg Vesperkoor in Sint Jacobskerk i i Den Dekker Tafeltennisclub Middelburg houdt rommelmarkt Themamiddag in Ter Reede agenda Neckermann helpt De Mikke Papyrus staat los van wietteelt Alleen gsm-mast Wolphaartsdijk Ruzie over uitsmijter bestraft Debat over verkiezingen in Vlissingen Kledingbeurs Linedance dinsdag 7 februari 2006 I Contract voor - zorgboerderij J jn Ouwerkerk anoj ftngr Ali Pankow OUWERKERK - Schouwen-Dui- veland krijgt haar eerste zorg boerderij. Met het ondertekenen van de contracten bekrachtig den wethouder R. van der Wek ken en initiatiefneemster A. de Buiter-van Kleeff gistermiddag de realisering van een adhd-zorgboerderij aan de Blo- tewegin Ouwerkerk. Er is ontzettend veel behoefte aan een logeeradres voor kinde ren met adhd", zegt J. Roumen van de stichting Buitenkans, een organisatie die ondernemers begeleidt bij de opzet van zorg boerderijen in Zeeland. De Rui- ter-van Kleeff weet daar alles van. Zij is zelf moeder van drie superdrukke zoons. Ze heeft zich de afgelopen jaren intensief geschoold in de benadering van adhd, een afkorting die staat voor attention hyperactivity disorder. Zij verklaart met een weten schappelijke benadering het ge drag van kinderen met adhd, maar kent ook de behoefte van ouders af en toe even verlost te zijn van hun drukke kroost. Met de zorgboerderij in Ouwerkerk wil zij een logeeradres aan maxi maal acht kinderen tijdens weekenden en vakanties bieden. Tijdens dit verblijf wordt speci fiek gelet op de positieve dingen van de levenslustige logeetjes. 'Die worden opgetekend in een 'goed-gedaan-rapport'. Van der Wekken zegt vanaf het eerste gesprek met De Ruiter vertrouwen te hebben in de op zet van deze zorgboerderij. „We hebben als gemeente dan ook graag onze medewerking ver leend. Toch duren procedures 'weieens langer dan je zou wil len, maar sinds november zijn de zaken in een stroomversnel ling gekomen", aldus de wethou der. Voor de realisering van deze zorgboerderij is een versnelde wijziging van het bestemmings plan doorgevoerd. De bouwver gunning levert geen problemen meer op. Vandaar dat de wet houder gistermiddag persoon lijk naar Ouwerkerk kwam voor de ondertekening van het con tract. (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Na de voor Zeeland slechte berichten over de sluiting van de stations in Ar- nemuiden en Krabbendijke, is er ook goed nieuws van het spoor: het NS-station in Middel burg krijgt een tweede lift. Het perron aan de zuidzijde voor de treinen richting Goes, perron 2, is tot nu toe alleen via trappen en een hellingbaan te bereiken. Vooral voor mensen in een rolstoel of met een kinder wagen is dat soms lastig. Maar ook reizigers met zware koffers voelen het gemis van een lift. Over een half jaar zijn zij ver lost van dat ongemak. Spoorbe- heerder Prorail heeft gisteren be kendgemaakt dat volgende week maandag, 13 februari, wordt begonnen met de bouw van de tweede lift. Die wordt, verwacht het bedrijf, halverwe ge dit jaar in gebruik genomen. De lift komt bij de tunnel onder het spoor tussen de twee per rons, tegenover de trap naar per ron 2. De tunnel blijft tijdens de werkzaamheden gewoon open voor treinreizigers. Zij zullen wel wat last hebben van de bouw, voorspelt Prorail. Een deel van de tunnelwand wordt gesloopt. Daar komen bouwhek- ken en houten wanden te staan. De doorgang door de tunnel wordt daardoor iets smaller. In Middelburg wordt al jaren uitgekeken naar de bouw van de tweede lift. De gemeente heeft in 2002 al om geld gevraagd bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De eerste lift is door de gemeente zelf betaald omdat zij af wilde van de hel lingbaan bij perron 1. Dat had te maken met de herinrichting van het busstation. In 2004 leek het zover, maar de daadwerke lijke bouw liet op zich wachten. Vorig jaar na de zomer is Pro rail begonnen met het opknap pen van het Middelburgse sta tion. Het gebouw is toen ge verfd. Nu is door Prorail en de NS ook geld vrijgemaakt uit een gezamenlijk budget dat is be doeld om de dienstverlening te verbeteren. Ook bij projectma nager A. Korlaar van Prorail is de opluchting groot dat de lift eindelijk gebouwd kan worden. „Het heeft inderdaad jaren ge duurd, helaas. Dat komt omdat het een dure lift is, die bijna een miljoen euro kost. Wij willen graag overal in het land liften bouwen bij stations, maar daar is het geld niet voor. Gelukkig zijn we er nu wel in geslaagd Middelburg naar voren te ha len." Dat is gelukt, zegt Kor laar, omdat de gemeente die eer ste lift zelf heeft betaald. „Wij vonden dat we daarna niet kon den achterblijven." VLISSINGEN - In de Sint Ja cobskerk in Vlissingen wordt zondag om vijf uur een 'even- song' gehouden. Dit gebeurt met medewerking van het Vesperkoor en organist Jos Vogel. Het koor zal alle ge bruikelijke liturgische liederen zingen en de dienst - die onge veer 45 minuten zal duren - be staat verder uit bijbellezingen en samenzang. KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Gerard en Ko Meerman in de werf van hun familie. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Het dak zakt onheil spellend door, de wind heeft wij spel in de loodsen. De scheepswerf van de fami lie Meerman in Arnemuiden is echt toe aan een opknapbeurt. Gisteren begon de restauratie officieel. Over een jaar is de werf een museum van de Stichting Behoud Hoogaars. Niet dat de loodsen zullen instorten hoor, zeggen de kenners uit Arnemui den. „Die staan er al eeuwen, ze hebben alle stormen doorstaan. Er is nog nooit een dakpan afgevallen." Maar toch, het verval begint zichtbaar te worden. De gemeente Middelburg kocht de werf drie jaar geleden, voor een symbolische euro, van de familie Meerman, die de werf eeuwenlang in het bezit heeft ge had. Stichting Behoud Hoogaars heeft de af gelopen twee jaar vooral nodig gehad om de inventaris van de loodsen in kaart te brengen. Vrijwilligers hebben alles gefotografeerd om ook voor later een beeld te hebben hoe alles eruit zag. „Alle gereedschappen en machines zijn in een container gestopt", vertelt Ria Geluk van de stichting. „Alles wordt nu geregistreerd en onderzocht." De restauratie van de werf duurt bijna vier maanden. Daarna kan de construc tie van de loods de stormen nog beter aan, dan kunnen de wijwilligers van de stichting aan boten werken zonder weg te tochten en dan heeft de stichting ook een splinternieuw onderkomen in een nieuwe loods. „Toen we hier kwamen was er twintig jaar niet in gewerkt", zegt Geluk. „En eigenlijk was de loods toen het mooiste. Maar zo zal het nooit meer worden." Want de loodsen waren wel mooi en au thentiek, maar weinig praktisch. En ze voldeden al helemaal niet aan moderne eisen van arbo en milieu. De lemen vloer liet bijvoorbeeld alle vloeistoffen door, met bodemvervuiling als gevolg. Eronder komt een vloeistofdichte vloer, de lemen vloer blijft. Ook de helling om de schepen uit het water te trekken moest worden aangepast. De twee oude loodsen blijven zoveel mo gelijk intact. In de ene zullen schepen worden gerepareerd, de ander wordt straks een museum. Het pekkot, waarin vroeger de planken voor de schepen wer den kromgetrokken, krijgt een overkap ping. Als alles goed gaat is de restaura tie deze zomer klaar. Het museum opent volgend voorjaar. De stichting heeft de tijd hard nodig om alles in te richten. De oude Meerman sloot zijn werf in 1986. De laatste 25 jaar zijn er geen hoogaarzen meer gemaakt, in de glorie foto Ruben Oreel tijd produceerde de werf zeven schepen per jaar. Ko en Gerard Meerman, zoons van de laatste eigenaar, verrichtten gis teren de officiële handeling. Ze trokken een doek van het bouwbord. Vader Meerman (91) was er niet. „Het is alle maal een beetje te veel voor hem", zegt Gerard. De Meermannen vinden dat het hoog tijd wordt dat de opknapbeurt begint. „Mijn vader loopt hier nog veel rond. Dan komt hij thuis en vertelt dat er weer een ruitje stuk is of dat er weer planken loshangen", zegt Gerard. „Al les duurt zo lang. Vergunningen, proce dures, je bent zo weer een maand ver der." De beslissing om de werf te verkopen is met pijn in het hart genomen, zegt hij. „Ze zeggen wel eens dat het zonde is om dit weg te doen. Maar het was de enige manier om de werf te behouden. Voor ons was het economisch niet haalbaar. Zo'n stichting kan subsidies krijgen, als particulier kom je daar niet voor in aan merking." MIDDELBURG - Tafeltennis- combinatie Middelburg houdt zaterdag de jaarlijkse rommel markt. Er zijn onder meer boeken, pla ten, huishoudelijke artikelen, klein meubilair en curiosa te koop. Deze week worden in de wijken Griffioen en Breewijk spullen opgehaald voor de markt. Dé opbrengst is bestemd voor de club. De rommelmarkt duurt van 9.00 tot 14.00 uur en wordt gehouden in clubgebouw De Zandkuil aan de Breeweg 94f. VLISSINGEN - Ouderenbond Anbo houdt maandag een thema middag in de recreatiezaal van verzorgingshuis Ter Reede in Vlissingen. Voor de pauze wordt een demon stratie van huidverzorgingspro ducten gehouden. Na de pauze is er bingo. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur. door Selma Osman OOSTKAPELLE - Voor eetcafé De Babbelaar komt volgend jaar een pleintje te liggen waar het goed toeven is. Dat leidt T. Vermeulen van de projectgroep Oostkapelle 2010 af uit de reac tie van het Veerse college van B en W op de toekomstvisie voor het dorp. Het stuk is opgesteld door een groep ondernemers, die hun ideeën eerst hebben voorgelegd aan de dorpsraad. Het eindrap- port is onlangs aangeboden aan de gemeente. Het college kan zich bijna helemaal vinden in de plannen. Veel ideeën worden positief be oordeeld, omdat ze in overeen stemming zijn met het huidige beleid van de gemeente. Zo is. een aantal projecten al op gang gekomen. In januari is begon nen met het terugplanten van heggen in het Walcherse land schap. Ook zit er schot in de komst van nieuwe landgoederen rond Oostkapelle. Een aantal nieuwe plannen wil het college in ogenschouw nemen, zoals het verleggen van de weg voor eetca fé De Babbelaar en het Chinese restaurant. Hierdoor kan een pleintje ontstaan. Het anders inrichten van de Dorpsstraat ziet het college niet zitten. De projectgroep denkt dat de straat aantrekkelijker wordt door de niveauverschillen weg te halen en de snelheid voor het verkeer te verlagen. Het col lege voelt daar niets voor. De straat is in 1987 opgeknapt en ligt er nog goed bij. Bovendien is er indertijd vanwege de veilig heid juist voor gekozen om voet gangers, fietsers en autoverkeer te scheiden. De projectgroep vond bij de ondernemers onvol doende draagvlak om de straat in het zomerseizoen volledig af te sluiten voor verkeer. Dat zou volgens Vermeulen wel beter zijn. De gemeente staat wel positief tegenover het idee om de Duin weg aan te pakken. Als het aan de projectgroep ligt, wordt de weg die het dorp met het strand verbindt een mooie laan met bo men. Net als op de Ramblas in Barcelona, moeten fietsers en voetgangers zo min mogelijk ge stoord worden door het autover keer. Met een zachtgele bestra ting voor voetgangers en blauwe golfjes voor fietsers, wordt de Duinweg een stuk kleurrijker. Die kleuren symboliseren zee en strand. Speels Verder willen de opstellers van de toekomstvisie een speels the ma langs de route, zoals om de paar meter een grote schep, vlie ger, windscherm of krab. Bij de duinovergang moet een glijbaan komen en een zitje waar mensen hun handen en voeten kunnen afspoelen. De gemeente is van plan om de Duinweg in 2008 te reconstrue ren. Eerst moeten aan de weg een woonzorgcentrum en een wijk met zestig woningen wor den gebouwd. Of er geld is om de hele Duinweg op te knappen, weet het college nog niet. De projectgroep Oostkapelle 2010 wordt bij het plan betrokken. Vermeulen is blij met de toezeg gingen van de gemeente. Tegelij kertijd realiseert hij zich dat de projectgroep nog heel wat werk zal moeten verzetten om van Oostkapelle een groene, kind vriendelijke badplaats te ma ken. „We hebben de buit nog niet binnen." STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkcentrum Palet: 13.30 - 16.30: Seniorenclub, met oa bil jarten, kaarten, koersbal en sjoelen; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar; VLISSINGEN - Open Hof, 16.15 uur: Po wer yoga; 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- sen. MIDDELBURG - Postorderbedrijf Neckermann heeft on geveer tweehonderd lege inktcartridges gegeven aan vo gel- en zoogdierenopvang De Mikke in Middelburg. De Mikke levert die in en krijgt er geld voor, dat besteed wordt aan de dieren in de opvang. De vrijwilligers en de beheerster waren erg blij met het ge baar, dat mede in samenwerking met de Dierenbescher ming Zeeuws-Vlaanderen tot stand is gekomen. HULST - Shoarmazaak Papyrus in de Fr. van Waesberghestraat in Hulst heeft niets te maken met de hennepkwekerij die afgelopen vrijdag in de woning bo ven de eetgelegenheid is ontmanteld. Dat zeggen Hossam en Sonja Amer, het echtpaar dat de shoarmazaak uitbaat. „Zoals het in de krant stond, lijkt het alsof de bovenwoning bij de shoarmazaak hoort, maar dit is dus niet het geval." Het echtpaar zegt het afgelopen weekeinde door verschil lende mensen te zijn gebeld met de vraag of het paar be trokken is bij de hennepkweek. „Ook zijn we verschillende keren op straat aangesproken met die vraag. Maar de shoarmazaak heeft hier niets mee te maken." De politie in Middelburg bevestigt hun relaas. Met betrekking tot de hennepkwekerij is geen aanhou ding verricht. WOLPHAARTSDIJK - Aan de Veerweg in Wolphaarts dijk wil telecombedrijf Vodafone een zendmast plaatsen waarin voorlopig alleen een gsm-antenne komt te han gen. Vorige week maakte de gemeente Goes er melding van dat er sprake zou van de plaatsing van een UMTS-anten- ne. Volgens Vodafone-woord voerder A. van der Eisen is dat echter vooralsnog niet het geval. „Niet nu en ook niet over een jaar." Vodafone heeft in Wolphaartsdijk en omgeving een slechte gsm-dekking en wil dat euvel verhelpen door de nieuwe zendmast te plaat sen met een gsm-antenne. „In onze aanvraag wordt ook expliciteit over gsm gespro ken", aldus Van der Eisen. De plaatsing van UMTS- antennes ligt gevoelig, nadat een discussie over eventuele nadelige effecten op de gezondheid plotseling her en der de kop opstak. MIDDELBURG - De uitsmijter speelde gisteren in Mid delburg ongewild een hoofdrol bij een incident tussen een 37-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk en een 30-jarige man uit Rotterdam. In een café in Sint-Maartensdijk werd op 24 december 2004 de Rotterdammer gestoord tijdens het eten van een uitsmijter. Toen de 37-jarige bezoeker de helft van de uitsmijter tot zich nam, haalde de Rotterdammer naar hem uit met het bestek. Het mes bleef in de jas op zijn schouder steken. Daardoor bleef het letsel beperkt. De aanstichter sloeg te rug. Politierechter I. Woltring legde de jongste verdachte 56 uur werkstraf op, terwijl de Smerdiekenaar werd veroor deeld tot 265 euro boete. door Emile Calon MIDDELBURG - Op het gebied van gladheidsbestrijding is nog een wereld te winnen als het gaat om samenwerking en effi ciëntie. Bijna elke wegbeheerder - dat zijn er in Zeeland negentien - heeft zo zijn eigen regels voor het strooien van zijn wegen, wanneer hij in actie komt en voor het type zout of pekel dat hij strooit. Ook op het gebied van inkoop van materiaal en on derhoud wordt nog maar weinig samen gewerkt. En het uitlenen van strooiwagens is al helemaal een zeldzaamheid. Daar moet verandering in ko men, zo vinden de beide water schappen, Rijkswaterstaat, de provincie, Zeeland Seaports en de NV Westerscheldetunnel. Al anderhalf jaar onderzoeken ze hoe ze beter kunnen samenwer ken. Gisteren bekrachtigden die organisaties dat onderzoek via het ondertekenen van een conve nant en ze hopen over ruim een jaar een voorstel te kunnen doen om te komen tot een pact. Als ze daarin slagen geldt vanaf de winter van 2007/2008 een strooiregiem voor de Zeeuwse wegen buiten de bebouwde kom. Nu is het nog zo dat provincie en Rijkswaterstaat strooien om gladheid te voorkomen terwijl de waterschappen pas in actie komen als het al glad is. De een strooit droog (zout), de ander nat (pekel). En ook de wegvak- ken zijn onderling verdeeld zo dat het voor kan komen dat vijf strooiers over een weg rijden en er maar één strooit omdat die an dere vier daar niet mogen strooi en. Gemeenten Al die verschillen in aanpak, al die verschillen in inkoop, be heer en afstemming moeten ver dwijnen, zo vinden de zes orga nisaties. En de gemeenten, die mogen aanhaken bij die zes en zo meedoen met het onderzoek naar een efficiënte gladheidsbe strijding in het Zeeuwse. De ge meente Kapelle heeft al laten weten dat ze maar wat graag aanhaakt, zo vertelde J. de Jon ge van Rijkswaterstaat. Hij heeft het volste vertrouwen dat over ruim een jaar besloten wordt om samen te werken. Mo gelijk gebeurt dat in fases. Maar hij is ervan overtuigd dat de Zeeuwse weggebruikers niet al te lang meer moeten wachten voor er voor de Zeeuwse wegen een uniforme manier wordt afge kondigd voor het bestrijden van gladheid. Gedeputeerde T. Pop- pelaars toonde zich in ieder ge val een warm voorstander van samenwerking. „Dat moet. Is in het belang van de veiligheid ook hard nodig." VLISSINGEN - In hotel Arion aan de boulevard in Vlissingen wordt dinsdag 21 februari een lijsttrekkersdebat gehouden. De bijeenkomst is een initiatief van de Vlissingse Bedrijven Club, de Vereniging Winkelcen trum Vlissingen, Vlissingen Pro motie en de Kamer van Koop handel. De deuren gaan open om 19.30 uur en het debat be gint om 20.00 uur. Centraal the ma is de politieke keuze van de ondernemers voor de gemeente raadsverkiezingen van 7 maart. De bijeenkomst wordt begeleid door oud-burgemeester van Vlis singen, J. van der Doef GRIJPSKERKE - Peuterspeel zaal 't Hummelhoekje houdt vrij dag 17 februari de jaarlijkse kin- derkledingbeurs. Er wordt kleding verkocht in de maten 56 tot en met 176. Daar naast is er speelgoed en zwan- gex-schapskleding te koop. De beurs wordt gehouden in de Op- standingskerk aan de Jacob Catsstraat 7 in Grijpskerke van 19.00 tot 20.30 uur. SEROOSKERKE (W) - De Coun try Coast Line Dancers houden zondag een instuifmiddag in het café van camping Olmenveld in Serooskerke. De linedance-mid- dag begint om half twee en is rond half zes afgelopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13