(Stilte rond facelift Baskensburg Herinrichting Oudestraat in Veere begonnen PUZZELPAUZE Zeesleper na zeven jaar bijna vertrokken Overval Grijpskerke bij Opsporing Verzocht Kinderen nemen De Tuimelaar in gebruik Subsidie beschikbaar voor opknapbeurt bedrijventerrein Vlissingen Vervang uw oude pannen tijdelijk met flinke korting 15 Diefstal gereedschap uit auto Werkstraf voor geweld tegen duo Mishandeling niet bewezen keuze in trouwpakken! zeeuwse almanak Fiets editie Walcheren Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie, e-mail: infoSnrp.nl o.v.v. Nieuws gelipt voor u! door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - Het program ma Opsporing Verzocht be steedt vanavond aandacht aan de gewapende overval op het tankstation aan de Middelburg- seweg in Grijpskerke. Het tankstation werd maandag 9 januari omstreeks 20.00 uur overvallen door twee mannen. Een van de daders had een pi stool. Nadat ze de kassa had den leeggeroofd gingen ze er van- door. In de uitzending worden een reconstructie van de overval en opnames van de beveiligingscamera getoond. Kort na de overval meldde de politie dat de beveiligingscame ra niets had opgenomen. Giste ren maakte de politie bekend dat er toch nog beelden van de overval waren opgespoord. Ook is er een signalement ge maakt. De dader met het pi stool heeft een getinte huids kleur, is ongeveer 1.70 meter lang en heeft een normaal pos tuur. Hij droeg een donkere muts en een donkere sjaal die hij tot over zijn neus had opge trokken. Verder droeg hij een zwarte jas met drie witte ba nen over de arm. Hij had een donkere broek aan en donkere schoenen en sprak accentloos Nederlands. De tweede dader heeft even eens een getinte huidskleur en is ongeveer 1.80 meter. Hij had een donkere capuchon op en droeg een donkere jas tot op de heup met smalle lichte banen over de armen. Verder droeg hij een rode broek, wellicht een joggingbroek, en lichte schoenen. De uitzending van Opsporing Verzocht is op Nederland 2 van 20.30 tot 20.55 uur en van 21.30 tot 21.55 uur. Woensdag 8 februari wordt het program ma om 15.15 uur herhaald op Nederland 1. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De peuters mochten gisteren zelf meewer ken aan de verhuizing naar het nieuwe kindercentrum De Tui melaar in de Vlissingse wijk Paauwenburg. In dozen namen ze speelgoed mee, waarvan ze geen afstand konden doen. Legoblokken, au to's en poppen werden van het gebouwtje aan de Kempenaer- straat naar de Alexander Gogel- weg gesjouwd, waar een kinder dagverblijf, een peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang wor den gecombineerd. De Tuime laar is na de Zeester en de Dol fijn het derde nieuwbouwpro ject van Kinderopvang Walche ren in de gemeente Vlissingen. Julian, een van de peuters die meehelpt aan de verhuizing, vindt het wel leuk dat hij in een nieuw gebouw komt met 'alle maal andere kinderen'. „Ik wil naar de baby's kijken", zegt hij als hij binnenstapt in De Tuime laar. De officiële opening van het gebouw is dit voorjaar. foto Ruben Oreel Redactie: 0113-315649 neu"" vVVVw.pzc.nl Snail:redactie@pzc.nl Ltbus31,4460AAGoes Advertentie-exploitatie: Wnnrd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Tpeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ëonaal: 020-4562500. dinsdag 7 februari 2006 I Verkrijgbaar bij de betere huishoudspeciaalzaken en: lutna i'.r ftsnn HdWsG CB> HBHSSHHJ Vul hel diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3 x 3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. t 8 DENKSPORT PUZZELBLADEN E Hnnr Fdith Ramakers VLISSINGEN - De Kamer van Koophandel Zeeland en de Vlis singse Bedrijvenclub vinden dat het te stil is rond de revitalise ring van Bedrijventerrein Bas kensburg in Vlissingen. „En als er nu géén geld beschikbaar is voor een ingrijpende opknap beurt. dan kan ik dat rijmen", zegt M. van der Louw, voorzit tervan de bedrijvenclub. Maar volgens hem en P. Ausems van de Kamer van Koophandel heeft de gemeente twee jaar gele den circa 1,1 miljoen euro zoge noemde TIPP-subsidie via de provincie ontvangen. „Dat geld is bestemd voor Baskensburg", zegt Van der Louw. Het bedrijventerrein is sterk ver- I ouderd en de uitstraling maar matig. Daarom vroeg de gemeen te vijf jaar geleden met succes subsidie aan bij het Rijk. Een van de eisen om in aanmerking te komen voor de TIPP (Tender ilnvesterings Programma's Pro vincies) was dat er bijgedragen moest worden aan een beter re gionaal investerings- en vesti gingsklimaat voor bedrijven. „In die periode speelde ook de ontwikkeling van de woonboule vard de Mortiere in Middelburg en de autoboulevard in Goes. Vlissingen wilde niet graag dat I er bedrijven vertrokken en zei tegen ondernemers van Baskens burg dat er ook hier een facelift zou komen", verklaart Van der Louw. Een bureau legde vervolgens de zwakke en sterke punten vast van het industrieterrein, waar na een plan van aanpak werd ge presenteerd. „Maar na een goede start heb ben we nog maar weinig plan nen gezien die het gebied op poetsen en het aangezicht verbe teren", zegt Ausems, die er alert op is dat deze subsidie niet naar andere herstructureringsprojec ten in Vlissingen verdwijnt. Enkele ondernemers hebben weliswaar hun pand met subsi die van gemeente en provincie opgeknapt, maar bij een revitali sering van Baskensburg hoorde veel meer. Ook het openbaar gebied moest een injectie krijgen. De grote parkeerterreinen bijvoorbeeld zouden anders ingericht worden en de President Rooseveltlaan zou de allure moeten krijgen van een stadsentree. Beoordeling Wethouder P. van der Maden van Vlissingen beaamt dat de ge meente subsidie heeft gekregen voor de opknapbeurt. „We gaan ook nog steeds door met de be oordeling van aanvragen voor cosmetische ingrepen van com plexen. Ik kan niet precies aan geven hoeveel subsidie er al aan bedrijven voor een opknapbeurt zijn verstrekt. De behandelend ambtenaar is ziek. Maar ik vind (Advertentie) dat het winkel-, werkgebied van Baskensburg al veel aantrekke lijker is geworden." Vanaf volgende week wordt ge werkt aan de President Roose veltlaan. „Maar die werkzaamheden wor den niet gefinancierd uit het TIPP-project en vallen buiten de revitalisering", verklaart Van der Maden. „Dat zijn ver keersmaatregelen. We richten ons nu op een verkeersveilige weg, omdat de President Roose veltlaan een belangrijke black spot van de gemeente is." Hij zegt dat het bedrijventerrein Baskensburg profijt heeft van die opknapbeurt. De President Rooseveltlaan is onoverzichte lijk en gevaarlijk. Er wordt hard gereden bij onder meer de Gildeweg en de Industrieweg. De President Rooseveltlaan wordt smaller en er worden hal ve rotondes aangelegd. Van der Louw juicht het toe dat de Presi dent Rooseveltlaan wordt opge knapt. „Er gebeurt dan in elk ge val iets in Baskensburg. Maar wij zouden willen dat de hele In dustrieweg en Gildeweg worden meegenomen. Voorzover wij we ten valt ook het verbeteren van de infrastructuur onder het TIPP-project en is er nog geld." VLISSINGEN - De Oekraiense zeesleper Gepard mag dan wel weg zijn uit het dok, hij is nog niet definitief weg uit Vlissingen. Giste ren werd het schip langs de Koningsbrug naar de buitenhaven ge sleept. „Daar heeft hij aangelegd om bunkers te lossen", zegt DJ. Nederlof van Scheldepoort, een onderdeel van de Koninklijke Schel- degroep. De Gepard heeft stookolie aan boord. Die moet hij kwijt voor een eventuele reis, vertelt Nederlof. „Waarom dat is, weet ik ook niet." De Gepard ligt ruim zeven jaar 'aan de ketting' aan de Houtkade op het Scheldeterrein. Oorzaak van het lange verblijf in Vlissingen is een onbetaalde rekening. Het is ook nu nog niet zeker of de zeesle per echt vertrekt. Dat mag pas zodra de koper het geld heeft ge stort. „We controleren onze bankrekening elk halfuur", zegt Neder lof. „Het is nog niet zover. Als het binnen is, mag hij weg. Als ze niet betalen, slepen we hem gewoon weer terug." foto Ruben Oreel Scholieren in Goes nemen minister Donner onder vuur KOUDEKERKE - Inbrekers hebben tussen zondagavond acht uur en gisterochtend acht uur de ruiten van twee ge parkeerde auto's stukgeslagen. De voertuigen zijn van een bedrijf aan de Tramstraat in Koudekerke. De dieven namen voor enkele duizenden euro's gereedschap mee. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Vlissingen zestig uur werkstraf, waarvan veertig uur voorwaarde lijk, opgelegd voor geweld tegen twee mannen. De Vlissin- ger werd mild bestraft, omdat de slachtoffers hem had den uitgelokt. Het incident speelde zich af in Vlissingen op 27 februari vorig jaar. De verdachte gaf toe een kopstoot te hebben uitgedeeld, waarbij een van de twee mannen een gebroken neus op liep. De ander kreeg van de Vlissinger een klap. Bij de laatste actie vielen beide mannen door een winkelruit. De verdachte moet aan een van de slachtoffers 125 euro scha devergoeding betalen. De mishandelingen waren het gevolg van een uit de hand gelopen confrontatie tussen het duo en de Vlissinger tij dens een avondje stappen. Officier van justitie M. Overmeer verwees in dat verband naar het strafblad met geweldsdelicten, waaruit volgens haar bleek dat de verdachte moeite heeft om zich te be heersen. Zij eiste zestig uur werkstraf onvoorwaardelijk. MIDDELBURG - Over de worsteling tussen twee man nen, die hun honden uitlieten, bestond geen twijfel. Vast stond ook dat een van de mannen tijdens de confrontatie ongelukkig ten val kwam en zijn rechtervoet brak. Voor de mishandeling met ernstige gevolgen werd gisteren in Middelburg een 24-jarige inwoner van Utrecht ter verant woording geroepen. Politierechter I. Woltring achtte de verdachte niet verant woordelijk voor de worstelpartij en sprak de Utrechter vrij. De man gaf wel toe de vrouw van het slachtoffer een klap te hebben verkocht, omdat een van zijn honden vorig jaar op 22 maart in Zierikzee door haar met een riem zou zijn geslagen. De mishandeling van de vrouw was hem echter niet ten laste gelegd. De man kwam bij het uitlaten van zijn twee honden in zijn voormalige woonplaats het echtpaar, eveneens met twee honden, tegen. Toen hij door de vrouw werd aange sproken over het gedrag van een van zijn honden volgde een scheldpartij, die uitmondde in handtastelijkheden. Officier van justitie M. Overmeer meende dat de verdach te agressief had gereageerd. Zij eiste vijftig uur werk straf, maar de politierechter sprak de Utrechter vrij. door Miriam van den Broek VEERE - De herinrichting van de Oudestraat in Veere is giste ren begonnen. Hoewel de bezwa- rentermijn nog loopt, heeft de gemeente besloten toch al te be ginnen. Alleen zo kunnen de werkzaamheden nog voor He melvaartsdag afgerond worden. Al tien jaar wil de gemeente de Oudestraat opnieuw inrichten en er een eenrichtingsweg van maken. Telkens werd de recon structie uitgesteld. In oktober 2005 zouden de werkzaamheden beginnen, maar een ondernemer uit Veere stapte naar de be stuursrechter. Hij vond de re constructie te definitief. De rijstrook wordt zodanig ver smald dat het eenrichtingsver keer nooit meer ongedaan kan worden gemaakt. Ook vreesde hij dat de invoering van eenrich tingsverkeer voor een chaos kan zorgen omdat de andere twee verbindingsstraten, de Kaai en de Wagenaarstraat, niet worden omgevormd tot eenrichtingswe- gen. De bestuursrechter wees het ver zoek van de ondernemer van de hand maar vond ook dat de ge meente een nieuw verkeersbe- sluit moest nemen omdat die on voldoende onderbouwd was. Het nieuwe besluit is inmiddels genomen en ligt tot 1 maart ter inzage. Omdat het om een ver- keersbesluit gaat, kunnen de werkzaamheden gewoon begin nen. Bezwaren tegen een derge lijk besluit hebben geen schor sende werking op de uitvoering. De ondernemer uit Veere heeft inmiddels opnieuw bezwaar ge maakt. De reconstructie wordt in ver schillende fasen uitgevoerd. Als eerste gaat het deel van de Ka- pellestraat tot het adres de Oudestraat 51 op de schop. De kruising met de Kapellestraat blijft open voor het verkeer. Ver volgens wordt het gedeelte tot aan de Wagenaarstraat heringe richt, daarna is de Kapellestraat tot de Oudestraat 31 aan de beurt. Dan volgt het gedeelte tot aan de Markt en het gedeelte tus sen de Markt en het Oranje plein. Als laatste wordt de krui sing met de Wagenaarstraat aan gepakt. (Advertentie) Onze nieuwe collectie is binnen. STEÜTEL yts-lk. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage I tel. 0113 - 27 00 25 i www.steutelgoes.nl Stralend van geluk kreeg de achtjarige Tim uit Vlissingen onlangs een crossfiets cadeau van zijn op leeftijd geraakte oom Jan. Het nieuwe presentje moest natuurlijk meteen worden uit geprobeerd op een nabijgele gen veldje. Zonder zichtbare inspanning sprong Tim over de ene na de andere heuvel. A's een volleerd crossfietser lari ide hij soms meters verder op. Dat nu moest oom ook maar 's proberen. Op zijn ei gen rijwiel nam ook hij heu vel na heuvel. Tot de laatste landing. De fiets reed door. Oom Jan landde. Met het afge broken stuur in zijn vuisten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11