Dorpsclub met gedreven coach HVV'24 sterk op kunstgras Goes Voorwaarts raakt achterop I PZC Magere scores en weinig punten voor poloteams 4 Belgische routinier Ivan de Herdt inspireert korfballers van Zaamslag uitslagen Vermeulen in bandstootflnale veruit sterkste Middelburgse dammers naar tweede plaats ]0 Sasse biljarters zijn weg kwijt Titels Leeuwis en Van den Berg maandag 6 februari 2006 door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Zijn club verloor met 14-11 van Blauw Wit, maar voor trai ner Ivan de Herdt kwam dat niet als een verrassing. De Belg, die vorige week zijn contract met korfbalvereni ging Zaamslag weer met een jaar ver lengde, kent de verhoudingen en weet dat zijn formatie de handen vol zal heb ben om behoud veilig te stellen. ,,Ik had er wel meer van verwacht", stelde De Herdt, die in Zaamslag alom wordt gewaardeerd. De Belg is bezig aan zijn vijfde seizoen en kwam vorige week met het bestuur van de club over een om er nog een jaartje aan vast te plakken. Dat is opmerkelijk, omdat de oefenmeester in België twee jaar assis tent-trainer is geweest op het niveau van de hoofdklasse en met Zaamslag in de zaal al jaren tegen degradatie vecht. Voor De Herdt is Zaamslag een ideale club. De trainingsintensiteit ligt er een stuk lager en de trainer is niet belast met de coaching van drie teams op één dag, zoals in zijn eigen land gebruike lijk is. „Bovendien primeert hier het plezier", weet de trainer. „We willen natuurlijk winnen, maar de druk om te presteren is veel minder groot dan op het hoogste niveau. Het familiale van de club spreekt me enorm aan. Ik heb vorig jaar drie jonge mensen aan de eer ste ploeg toegevoegd. Dat begint nu ren dement op te leveren. Als je al zes jaar ergens zit, weten ze wat er wel en niet mag. Iedereen kent je manier van wer ken. Dat kan een nadeel zijn. Het wordt elk jaar moeilijker om variatie in je training aan te brengen. Ik heb ook gezegd dat ik gerust nog wilde blijven, maar alleen als iedereen honderd pro cent achter me zou staan." Ervaringen Ivan de Herdt speelde met het Antwerp se Kontich jaren in de derde hoogste klasse van België en maakte ooit deel uit van de Belgische nationale beloften- ploeg. „Dat zijn toch mooie ervarin gen", vindt hij. „Omdat je met betere korfballers speelde, ging je eigen ni veau ook omhoog. Bovendien heb ik als assistent in de hoofdklasse heel veel ge leerd." Ik had soms het gevoel dat spelers mij meer konden leren dan zij van mij", be kent hij. „Dat komt door een verschil in scholing. Het is wat makkelijker wer ken, omdat je ze bijna niets meer moet leren. In een eerste ploeg van een hoofd klasser gaat het alleen maar om aan scherpen en finesses aanbrengen. Het is meer entertainen en scherp houden. Het team maakt in feite de coach." Hoewel het niveau aanzienlijk lager is, geniet De Herdt van de mogelijkheden bij de dorpsclub. „Op het niveau van Zaamslag kun je spelers keer op keer iets leren. Het wordt straks mijn zesde jaar,' maar ik heb nog elke week oefenin gen die ze niet kennen en toch prettig vinden. Het is voor een trainer prettig als je ziet dat ze dingen die je ze geleerd hebt, in de wedstrijd toepassen. Maar als ze onder druk komen, ontwikkelen ze niet hun eigen spel. De Herdt voerde bij Zaamslag vorig sei zoen, verjonging door en is als trainer van alle seniorenteams in de gelegen heid om op termijn meer jeugd aan de selectie toe te voegen. „Zaamslag is een kleine vereniging, die een enorme ex pansie doormaakt", weet hij. „De club groeit sterk en er is een goede jeugdwer king. We hebben geen spelers van bui tenaf. Het is allemaal eigen kweek. In de toekomst willen we een draaiboek maken, waarin staat wat op welke leef tijd moet worden aangeleerd." Dat moet ertoe leiden dat Zaamslag tot een stevige middenmoter uitgroeit. „We spelen al een aantal seizoenen in de re serveklasse, maar we moeten elk jaar te gen degradatie knokken. Toch zijn ze in de loop der jaren absoluut beter gaan spelen", vindt De Herdt. „Maar ik zou graag een middenmoter maken van Zaamslag en als coach wel eens een ont spannen seizoen willen meemaken." Beleving is er meer dan genoeg, stelt hij tevreden vast. „Je kunt eens een minde re dag hebben, maar ze willen allemaal. Ik heb er nog nooit iemand moeten uit zetten, omdat er geen inzet werd ge toond. Ik heb ook nog nooit problemen gehad met iemand die ik ernaast heb ge zet." „Ik wil het niet meemaken dat ik een club met problemen moet verlaten. Er zijn hier Belgen trainer geweest, die van een veel hoger niveau kwamen. Maar die waren er vaker niet dan dat ze er wel waren. Dat zal bij mij niet gebeu ren. Als ik ergens aan begin, dan sta ik er altijd." Korfbalcoach Ivan de Herdt geniet van de prettige familiale sfeer in Zaamslag, maar wil de club ook naar een hoger niveau brengen. foto Wim Kooyman Luctor knokt en neemt revanche TEKNEUZEN - De korfbal- Iers van Luctor boekten winst op Volharding, Zaam slag verloor in de slotminu ten van Blauw Wit en BKC hoefde niet in actie te ko men voor de competitie. Volharding-Luctor 13-18: Met een ruime zege nam Luctor revanche voor de wanprestatie een week eer der tegen Scheldevogels. Al vroeg in de wedstrijd werd duidelijk dat het Ter- neuzense team de betere ploeg in de zaal had staan, maar de thuisploeg kon op basis van inzet en karakter lang aanklampen. Na een ruststand van 10-7 voor Luctor bleef de score gelijk opgaan. Ferry de Waele was de onbetwiste uitblin ker in de wedstrijd die met 18-13 in Luctors voordeel eindigde. Scores Luctor: Ferry de Waele 7, Marjolein Durink 4, Evelien van den Dool 3, Davy Jonker 2, Petra Geene en Adrie de Jonge 1. Zaamslag - Blauw Wit 11-14: Na een eerste helft waarin Blauw Wit de tegen stander een lesje gaf op het gebied van balcirculatie en schotkracht, leek bij 5-9 in de rust de wedstrijd al be slist. „We krijgen best kan sen, maar de ploeg scoort te weinig", vond coach De Herdt. Al snel in de tweede helft keek Zaamslag zelfs tegen 5-11 aan, maar net als een week eerder kende de ploeg een periode waarin de aan val met scherp schoot. In een handvol minuten werd de achterstand naar 11-10 teruggebracht en leek er zelfs meer in te zitten. Maar Zaamslag viel aanval lend stil en miste bij 12-11 achter een dot van een kans. Daardoor verloor de ploeg toch nog met 14-11. Bij Zaamslag was Frans Verpoorte in zijn laatste zaal wedstrijd van dit sei zoen (hij gaat op vakantie naar Nieuw-Zeeland) top scorer, bij Blauw Wit scoor den de mannen dertien van de veertien doelpunten. Scores Zaamslag: Frans Verpoorte 4, Annet Schee- Ie, Debby Cerpentier en Jo ris de Bree 2, Wilco van de Ree 1. Zaamslag houdt het één helft uit tegen titelkandidaat SSV'65 (5-1) TERNEUZEN - Zowel op zater dag als zondag werd in het Zeeuwse voetbal bijna alles afge last. Toch werd er volop geoe fend door de clubs. Terneuzense Boys won overtuigend bij FC Dauwendaele (3-0). Zaamslag bood één helft tegenstand aan SSV'65, maar werd daarna weg getikt (5-1). Halsteren-Terneu- zen eindigde in 1-1 en HVV'24 won verrassend en knap van Goes (0-3). SSV'65-Zaamslag 5-1. Zaam slag speelde een sterke eerste helft en was daarin niet minder dan de thuisploeg. Na acht mi nuten nam de ploeg zelfs de lei ding door Peter Dieleman. Nog voor de pauze liet Chukwugbo de gelijtanaker noteren. Na de rust speelde SSV'65 veel feller en werd het klasseverschil tot. uitdrukking gebracht met doel punten van Hilary Chukwugbo, Paul Bom, Björn Langeveld en Dennis van der Welle. Dauwendaele-Terneuzense Boys 0-3. Terneuzense Boys was meer in balbezit en kreeg ook de meeste en de betere doel kansen. Toch was Dauwendae le, vaak met goed uitgevoerde tegenaanvallen, ook regelmatig gevaarlijk. De ploeg trof een keer de lat en smeekte in de slotfase tot twee keer toe om een strafschop. Marco Faassen was met drie doelpunten de man van de wedstrijd. Nieuwdorp-Hoek 2 4-0. Hoek liet veelal het initiatief aan een feller en slagvaardiger Nieuw- dorp. Bij rust was het 2-0 door doelpunten van Teun Rentmees ter (strafschop) en Robert Baas. Na rust scoorden Niels Mulder en Ferhan Topal. Heinkenszand-Rillandia 0-2. Rillandia was het meest in bal bezit en ook de gevaarlijkste ploeg. In de eerste helft werd dat overwicht uitgebuit met een doelpunt van Mehmet Dol- ma. Na de doel wisseling zorgde Raimon Schouten voor de ver diende 0-2. Halsteren-Terneuzen 1-1. Ter- neuzen kende een aardige start, maar liet de kansen onbenut. De eerste helft ging gelijkop. De thuisclub nam net voor rust de leiding door Jurgen Roeken. In de pauze werd er bij Terneu- zen driftig gewisseld. De ploeg werd sterker en kreeg opnieuw een aantal kansen. Schotvaar digheid bleek gisteren niet het sterkste wapen. Slechts één kans werd benut door Frederik Vereecke. Goes-HW'24 0-3. PIW'24 speel de een sterke wedstrijd op het kunstgras in Goes. De Zeeuws-Vlamingen waren niet minder en kregen talloze kan sen bij uitvallen. Bert Lecluyze opende de score voor HVV. Nog voor de pauze liet Kana da Ro sa Bernardo met een fraaie stift- bal 0-2 aantekenen. Na rust had Goes wel een veldover- wicht, maar ook in die fase kreeg HW'24 de betere kan sen. Uit een tegenaanval scoor de Jari Vyane 0-3. Hontenisse-Steen 1-5. Een fel ler maar ook vlotter combi nerend Steen was te sterk voor de thuisploeg. Bij rust was het 0-2 door doelpunten van San- der van Remortele. Dennis Buijs liet na de pauze 0-3 en 0-4 noteren, voordat Gert-Jan van den Dries tegen kon sco ren. Uit een strafschop bepaal de Jeroen Claessens de eind stand op 1-5. Kwadendamme-Breskens 1-1. Breskens was wel meer in bal bezit dan vijfdeklasser Kwaden- damme, maar kon niet impone ren. Het duurde tot ver in de tweede helft (70e minuut) voor dat de bezoekers de leiding na men via Johnny de Jaeger. Nau welijks tien minuten later liet Martin Smaardijk 1-1 noteren. Hoofdplaat-Biervliet 2-2. Bier vliet speelde fanatieker dan de thuisploeg en dwong op basis van inzet het gelijkspel af. De 15-jarige Ben Ongenae opende de score voor de bezoekers. Rond het halfuur liet Barry Su- tin 1-1 noteren. Kort na rust scoorde Erik de Rechter uit een strafschop 2-1. Ben Ongenae bracht Biervliet op gelijke hoog te. Ria-Groede 3-0. Op het kunst grasveld in het domein Puyen- broek in Moerbeke hield Groe- de lang stand. Pas in de tweede helft nam Ria W. afstand. Arno Verlinde opende de score uit een strafschop. Daarna duurde het tot de slotminuten voordat Ria kon uitlopen naar 0-3 door doelpunten van Pascal Wedage en Steve Kesteleijn. Vogelwaarde-HVV'24 2 1-1. In de eerste helft was Vogelwaar de gevaarlijker. De ploeg nam verdiend de leiding door een treffer van Robin Oppeneer. In de tweede helft had HW'24 2 het beste van het spel. Door een doelpunt van Tristan van Acker kwamen de Hulster reser ves gelijk. door Aector Dooms AXEL - Met twee kansloze par tijen was er voor de basketbal teams van Voorwaarts in de Axelse sporthal weinig reden tot juichen. Het mannenteam werd afgedroogd door Mara thon uit Vlissingen (51-75) de vrouwenploeg gooide tegen de zelfde club maar heel weinig bal len door de basket: 27-51. De mannenploeg van Schelde- sport uit Terneuzen speelde op een hoger niveau in Oosterhout een ongelukkige wedstrijd tegen Fast4Ward. Door oponthoud bij een ongeval onderweg kwam een deel van de spelers maar laat in de sporthal in Ooster hout. De thuisploeg had een veel betere start en legde daarin de basis voor de winst (74-62). De reserves van Scheldesport werden dankzij een 54-36-zege tegen Mevo'80 kampioen van de Zeeuwse klasse. Fast4Ward-Scheldesport 74-62 (43-36). De slechte voorberei ding van Scheldesport, door het oponthoud onderweg, vertaalde zich meteen in de beginfase in een 17-2-achterstand. De Ter- neuzenaren kregen daarna een nieuwe tegenslag te verwerken. Maurits van Aalst, die zonder warming-up aan het duel moest beginnen, viel bij het eerste bal contact al uit met een enkelbles sure. Het wegvallen van een van de betere spelers betekende een fikse aderlating. Scheldesport stortte zich nog wel in een inhaalrace. Bij de Marathon doet een poging om te scoren in de wedstrijd tegen Voor waarts. foto Wim Kooyman rust was het verschil nog maar zeven punten (43-36). „We had den vooral moeite met de lengte van de tegenstander. Bij de te genstander liepen drie spelers van meer dan twee meter", gaf coach Vladimir Dielemans na af loop aan. Na het uitvallen van Maurits van Aalst en door de foutenlast van Joeri van Aalst moest er bij Scheldesport wor den geïmproviseerd. De omscha keling leek te slagen, want de ploeg naderde de Brabanders tot twee punten. Daarna liep de tegenstander weer verder uit. Rochardi Maduro was vaak het eindstation van de aanval bij Scheldesport. De center was topscorer met 22 punten, ge volgd door Daniël Koch (18). Scheldesport 2-Mevo'80 54-36 (32-14). De reserves van Schelde sport werden op één wedstrijd van het einde kampioen in de Zeeuwse afdeling. De Terneuze- naren wonnen riant van Me vo'80. De basis voor de zege werd in de eerste helft gelegd. Voor Scheldesport scoorden Joery Buijze (22) en Dicky Wul- lems (16) de meeste punten. Voorwaarts-Marathon 51-75 (24-29). Voor de rust konden de Axelaars het aardig bijbenen, maar na een slechte periode in de tweede helft was de wed strijd eigenlijk al gespeeld. Het verschil liep na een tempover snelling van de Vlissingers op tot dertig punten. In de slotfase herstelde Voorwaarts zich enigs zins. Jeugdspeler Joris de Splen- ter viel op met zeventien pun ten. Stefan de Clerck was goed voor twaalf punten. Voorwaarts-Marathon 27-51 (14-29). De Axelse vrouwen wa ren ook niet opgewassen tegen Marathon. De fysiek sterke ver dediging van de tegenstander gaf Voorwaarts aanvallend wei nig kansen. Daardoor moest er vaak van afstand worden ge schoten. Voorwaarts was amper succesvol met dat wapen. Van de magere Axelse productie nam Petra Geelhoedt meer dan de helft (16) voor haar rekening. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De water- poloërs van De Schelde sleepten zaterdag in de laatste minuten een kostbaar punt uit het tref fen met SWNZ. En net voor tijd zat er zelfs nog meer in dan de 5-5 die op het scorebord kwam. Het reserveteam van de Terneu zense club verloor van Zuidwest hoek met 12-7, de Schelde-vrou wen gingen in een doelpuntar- me wedstrijd met 4-3 onderuit tegen TRB/RES. Voor de man nen van De Bruinvis was er ook al geen succes weggelegd: ze ver loren met 6-3 van Nayade. De Schelde-SWNZ 5-5: Het ging vooral mis voor De Schelde in het eerste part van de wed strijd, toen SWNZ naar een 3-0-voorsprong uitliep. Pas in het derde bedrijf vocht de Ter neuzense ploeg zich terug en kwam er een tussenstand van 3-4 op het bord. Wat volgde was een boeiend slot. De thuisploeg kwam op gelijke hoogte, maar zag SWNZ toch weer de voor sprong nemen: 4-5. Bij het in gaan van de laatste minuut stond het weer gelijk. En door dat De Schelde in die laatste fa se met een man meer mocht spe len, leek de winst nog voor het oprapen. Op het cruciale mo ment ging het in de afwerking mis. Scores De Schelde: Cees van Hou- welingen en Chris van Roy en 2, Jel- ko Siveegers 1. Zuidwesthoek-De Schelde 2 12-7: De reserves speelden een barslechte eerste periode, waar in de tegenstander uitliep naar 7-1. Met name door scores van Michiel Wondergem en Leander Klanderman bleef de schade be perkt, maar kansen op winst kreeg De Schelde niet meer. Scores De Schelde 2: Michiel Won dergem 3, Leander Klanderman 2, Martijn Buijze en Jeroen Kamp 1 De Schelde-TRB/RES 3-4: De vrouwenploeg van De Schelde liet een aardige pot waterpolo zien, maar kwam in een wed strijd met slechts zeven treffers Terneuzen. Kampioenschap vierde klasse driebanden BFTS. Eindstand: 1J. de Coussemaeker (BC Wilhelmina), 2. J. Adriaanse (BC Wilhelmina) (promo tie), 3. T. de Kort ('t Keldertje) (promo tie), 4. G. Kombrink (Concordia), 5. J. Bakker (BW), 6. C. van de Kooi (BW), 7. A. Snap ('t Keldertje), 8. D. Versluis ('t Keldertje) (promotie). Terneuzen. Poolbiljarten, district Kanaalzone: The Black Lions-Dream Team 24-5, The Riff-Whatever 16-19, Mi- lord-Den Ambiance 23-12, Pooli- gans-Outlaws 20-11. Stand: The Black Lions 12-262, De Pub 11-245, Milord 12-231, Pooligans 11-205, Whatever 12-180, Den Ambiance 12-162, Outlaws 11-155, Dream Team 12-141, The Riff 11-140. Seniorencompetitie kanaalzone: Hulst-De Vlaschaard 442-339, De Veste- 't Steen 361-323, Gregorius-De Lieve 354-320, De Warande-Het Dorpshuis 308-222, Koewacht-De Lovenhoek 269-233, St. Albert-Bachten Dieke 230-177, Malpertuus-Het Trefpunt 379-278, Het Kasteeltje-Het Meulengat 185-166. Stand aan kop: 1. Malper- tuus 107,593, 2. 't Steen 104,797, 3. Greorius 103,971, 4. Het Trefpunt 102,33, 5. De Lieve 102,276, 6. Hulst 101,488, 7. St. Albert 99,865, 8. Het Dorpshuis 98,744, 9. Het Kasteeltje 98,491,10. Bachten Dieke 98,438. Sas van Gent. Recreatieve bedrijfs- competitie. Vrouwen: Stoffels Cleaning-Esplanada 1-2 (21-25, 24-26, 13-10), Swagema- kers-Savok/J de Block 0-3 (14-25, 21-25, HOEK - Met overmacht is Jean-Pierre Vermeulen van JBH uit Hulst kampioen van de vier de klasse bandstoten geworden van de Zeeuws-Vlaamse biljart bond. Voordat de finale begon, was hij al zeker van de titel. Al in de eerste ronde gaf Ver meulen zijn visitekaartje af. In slechts zestien beurten liet hij de kortste partij noteren tegen Piet Paulusse: 40-28. In diezelf de ronde ontsnapte de latere fi nalist Theo Voermans aan een remise. Hij had de veertig ca ramboles al gemaakt toen tegen stander Paul Dimmers nog aan de nabeurt moest beginnen. Die moest nog negen caramboles produceren om alsnog een matchpunt in de wacht te sle pen. Hij strandde op één caram bole van die remise. Toen de finalepartij begon, was het kampioenschap al beslist. Door verlies van Voermans stond Vermeulen al twee match- punten los. Vermeulen had ook een veel beter algemeen gemid delde dan Voermans. De partij eindigde in remise. In de nabeurt forceerde Jean-Pier- re Vermeulen met een serietje van drie. met nul punten uit de strijd Daardoor blijft de ploeg in gradatiegevaar. De Schelde had even meer bij een 2-1-voorsprong' Daarna sloop er wat slordigheid in de ploeg en haperde de score, TRB/RES liep in de derde perio de naar 2-3 en in de laatste naar 2-4 uit. Verder dan één goal kwam de thuisploeg °njè| meer. Scores De Schelde: Gwendolen Hordijk, Suzanne Tanghe en ca Koster allen 1. Nayade-De Bruinvis 3-6: De mannen van De Bruinvis open den zwak en keken snel tege een achterstand van 4-0 aar Het eerste Sasse doelpunt kvvar er pas in de tweede periode bii 1-6. ,JI Jan Willem Ramond, die drie de treffers voor zijn reke ning nam, zorgde bij het eii schot nog voor een 3-6-score. MIDDELBURG - Dankzij 12-8-overwinning op de re ves van Gorinchem is burgse damclub op plaats geëindigd in klasse E. De Middelburgers traden im slechts negen man aan, maarte gen het zwakke Zuid-Hollandse team bleek dat geen probleem. Vooral combinatief was Middel burg veel sterker dan de stander: Arie Kammeraat profi teerde al op de twaalfde zet van een ernstige fout en later sloe gen ook Jaap de Jonge, Davü Davidse en Gerard Krijger ver nietigend toe. Wim Koppejar zorgde voor de vijfde zege:' blies een vleugel van zijn oppo nent op. Twee Middelburgers lie pen zaterdag tegen een laag aan: Frans Blaas verloorop de klok en Ad Trapman liep u een dam. 21-25), Haers-Esplanada 2 2-1 (25-10. 25-21,13-25). Stand: Savok/J de Block 14-34, Stoffels Cleaning 14-33, Swagemakers 13-19.5, Esplanada 13-16, Haers 13-9.5, Esplans da 2 13-8. Gemengd: Garage Bode - Savok/Oulu kumpu 0-3 (19-25,23-25,18-22), 't ke-C Line 0-3 (21-25, 10-25, 19-251 Doeland/Westdorpe-Robs Jobs l-i (20-25, 25-22, 16-25), ABAB-Acke 0-i (9-25, 8-25, 6-25). Stand: Savok/Outukumpu 14-37, Gare ge Bode 13-30, Robs Jobs 13-24.5,Cli ne 14-22, Acke 12-21.5, Doeland/We» dorpe 13-14, ABAB 11-5, 't Kliekt 13-2. dins los r SAS VAN GENT - De drieban ders van Royal/De Parel speelden in de thuiswedstrijd te gen Verhoeven de kans op suc ces in de eindfase van de tijen. Voor de Sassenaren stond na afloop een 6-2-nederlaag op het scorebord. Theo Plat jouw en tegenstandoi Persoons speelden een boeiende partij, die op het laatst kanten uit kon. Het dubbeltje viel voor de Axelaar de verkeer: de kant op. Platjouw twee punten van de eindstreep steken. Uit de moyennes biet' dat het een prima partij we 0.750 en 0.795. Eddy van Goethem overkwa min of meer hetzelfde in zij» partij tegen Van den Brande. I» een gelijkopgaande strandde hij op vier punten. Jens van Dam had een off-day en was kansloos Van den Heuvel. Carlo van Dan redde de eer door tegen Verhoe ven voor de enige winst te zorj gen. De Sasse ploeg blijft dooi de nederlaag in de gevarenzone. Theo Platjouw-G. Persoons 33-35 44 beurten; Eddy van Goethem' M. van de Brande 31-35, 59; M van Dam - M. van den Heid 15-30, 47; Carlo van Dam - J- Ver hoeven 30-22, 56. GENT - Johan van den Berg e» Mar jon Leeuwis hebben in Gent de nationale indoortitels vero verd op de meerkamp. Van den Berg won het goud de zevenkamp: hij had s' acht punten meer dan I: Vos. Leeuwis zette de vijfkamp naar haar hand. Slechts vier mannen - het einde van de titelstrijd-Jij Eugène Martineau, de voor-'j naamste kandidaat voor g viel uit met een blessure. A1VP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38