Delta Sport is geen echt team PZC Slecht weekeinde Scaldinateams Leuk verzetje in winterseizoen Prljzenkast Lijnema raakt aardig gevuld Geen stunt Mevo'80 tegen Scheldesport 2 Dammers PWG ook volgend jaar in de hoofdklasse Ringelberg valt en wordt tweede Zierikzeese handballers lijden tegen Tachos 2 veertiende nederlaag: 22-17 EMM wint van hekkensluiter Scaldinajeugd dik de boot in uitslagen SKNWK nog niet gewend aan nieuwe manden maandag 6 februari 2006 door Joop van den Oudenhoven SINT WILLEBRORD - Peter Lijnema uit Vlissingen is tijdens het regionaal kampioenschap bandstoten vijfde klasse tweede geworden. Alleen Ricardo Rens uit Bergen op Zoom was sterker dan de VEGABV-biljarter. De Brabander bleef ongeslagen. De opening en het slot deden Peter Lijnema de das om, maar daartussen speelde hij een goed toernooi. Hij verloor zijn eerste wedstrijd, maar won daarna vijf keer op rij. In de finale stond hij echter tegen de ongeslagen en ook onverslaanbare Ricardo Rens. Lijnema: „Hij is verder in dit spelletje dan ik. Desondanks ben ik tevreden met mijn resul taat hier. Het is trouwens toch een mooi seizoen voor mij. De prijzenkast is aardig gevuld met deze tweede plaats en de vierde plaats in het libre." Lijnema ein digde met tien punten uit zeven partijen en haalde een moyenne van 1.122. Een troostprijs was er in de vorm van de hoogste toernooiserie van 12. Dat er goed werd gespeeld in het walhalla van biljartend Sint Willebrord blijkt uit het toer- nooigemiddelde: 0.979. Cees van Gessel van HIO met zes punten en Herber Goudzwaard van Or, der Vrienden met vier eindigdes op de zesde en zevende stek, Hei moyenne van Goudzwaard mei 1.064 was een bevestiging var zijn eerder behaalde promotie maar in Sint Willebrord kon hi: het vaak net niet afmaken. NAALDWIJK - Hij werd uitge. roepen tot man van de wei strijd, maar schaatser Jacco Rid - gelberg eindigde zaterdag wf| als tweede in een marathonwei strijd in Naaldwijk. De uit Zierikzee maar in Goes wonende er/wielrenner toonde zich uiter mate strijdlustig, reed lang al- leen aan kop, had tot vijf den voor het einde ook ka op de zege, maar kwam toen on gelukkig ten val. Zijn mede vluchter Jarno van Wingerde-i die iets eerder was aangeslote: bij de Goesenaar, profiteerde van de val en reed weg. berg kon de Zwijndrechtenaai in de laatste ronden niet mea bijhalen, maar hield wel het ont ketende peloton achter zich. TERNEUZEN - De basketbal lers van Mevo'80 hebben de uit wedstrijd tegen koploper Schel desport 2 met 55-36 verloren. Zonder drie afwezige spelers kwam de Schouwse ploeg nooit in de buurt van een stunt. ,,Het verlies kwam niet geheel onverwacht", liet speler Jan-Kees Jongejan weten. „Het is wel de koploper waar we te gen speelden. Je hoopt natuur lijk op een stunt, maar het zat er nooit in." Slechts in het derde kwart naderde Mevo'80 Scheldesport tot twee punten, maar hierna liep de thuisploeg uit Terneuze weer verder uit. Mevo'8 het ontbreken van Henk va Donk, Kees Kooman en Mie Pikard als excuus aanvoeren. Door de nederlaag wordt strijd om de vierde plaats recht geeft op deelname aan ft eventuele play-offs aan het ein de van het seizoen) nog span nend. Mevo'80 strijdt same met Dynamo om die felbegeerd! positie op de ranglijst. Vrijdai treffen beide ploegen elkaar: Burgh-Haamstede. Scores Mevo'80: Jan-Kees Jongt jan 14, Martin Pikard 12, Gustm Pereira 10. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Langzaam maar zeker komt het manco bij LifeDesign/Delta Sport boven drijven. Gisteren ging de als los zand aan elkaar hangende ploeg voor de veertiende keer onder uit in de eerste klasse van het handbal. Het bezoekende Tachos 2 was de Zierikzeese handballers eenvoudig de baas, 22-17. De vorige week teruggekeerde Guido de Graaf had het graag anders gezien. Hij probeerde het verschil ook te maken, maar de linkeropbouwer miste vrijwel el ke kans en kwam nooit in zijn spel. Op een gegeven moment raakte hij, na zijn zoveelste mis ser, zo gefrustreerd dat hij zijn woede op het publiek afreageer de. „Dat is natuurlijk niet goed, MIDDELBURG - Het blijft goed gaan met EMM. De Middel burgse handballers wonnen dit keer gemakkelijk van hekken sluiter DOS'80: 25-14. Het duel had zomaar kunnen ontsporen omdat de gasten veel te hard speelden in sporthal aan de Nassaulaan. Tweedelijn-spe ler Vincent van der Meijden: „Van alle kanten kreeg je klap pen. Ik ben zelfs een stuk tand kwijt. Het was het enige dat ze konden doen: de boel ontregelen en hard verdedigen." Speler/trainer Eric Dingeman- se: „Het was een verplicht num mertje, maar gelukkig hebben we met het kopje gespeeld." EMM liet DOS'80 voor de pauze alle hoeken van het veld zien. Na één helft hadden de Middel burgers een gat van acht tref fers geslagen. Scores EMM: Alexander Benoit en Vincent van der Meijden 5, Tijs de Vos en Jean-Marie Toubiana 4, Harold van Zwieten 3, Edwin Da- vidse 2, Eric Dingemanse en Elian Minnaert 1 maar als niks lukt, gaat alles te gen je werken en speel je jezelf eigenlijk helemaal uit de wed strijd. Dan ga je soms ook zo rea geren", legde de teleurgestelde De Graaf uit. Hij wilde echter niet, twee wedstrijden na zijn rentree, alweer de handdoek in de ring gooien. „Ik blijf optimis tisch. Het seizoen is nog niet voorbij. Volgens mij moet het lukken om in deze poule te blij ven." De Graaf wist wel waar de oor zaken liggen van de matige pres taties. „Het begint bij de trai ningsopkomst. Omdat we nooit compleet zijn, is het moeilijk om de voor handbal belangrijke sys temen te trainen. Ik zie dat we onvoldoende op elkaar zijn inge speeld. Vandaag waren we ook weer geen team. Dat ligt aan de training en moet veranderen. Anders komt het nooit goed." De Graaf hoopte zo snel moge lijk weer voldoende wedstrijdrit me op te doen. „Ik ben het niet gewend dat dingen niet lukken. Ik ben nog aan het zoeken, maar ik zal het zeker weten te vin den." Gisteren in sporthal Onderdak wisten sw hoekspelers Guust Sluijs en Jimmy Niemans met hun individuele hoogstandjes het publiek nog enigszins te ver maken. Topscorer Niemans (zes treffers) ging voorop in de strijd, maar het mocht niet ba ten. „Als het bij het team niet lukt, wil ik daar altijd wat aan doen. Dan wil ik juist graag sco ren." Plumpudding Over de eerste helft was de Nieu- werkerkse hoekspeler redelijk tevreden. „Maar in de tweede helft zakte het hele team als een plumpudding in elkaar. Dat gaat nu al weken zo. We zijn geen team en niet op elkaar inge speeld. Als je nu alleen al naar mijn positie kijkt. Ik heb dit sei zoen al vier of vijf verschillende opbouwers naast me gehad. Daar moet je telkens aan wen nen, want ze spelen allemaal an ders." Trainer/coach Bert de Vos ging gisteren mee met zijn hoekspe- Rechterhoekspeler Guust Sluijs brengt in de 24e minuut al vallend de score op 16-19. Ier. „Alle automatismen ontbre ken. We zijn te veel afhankelijk van individuele acties. Het is los zand. We moeten maar eens in de spiegel kijken na vanmiddag. Ik verwijt het de spelers dat ze te weinig wil hebben om te win nen." Tachos 2, met oud-international Frank Coenders en Pools in ternational Piotr Konitz, liet zich gisteren in Zierikzee niet van zijn beste kant zien. Ontel bare keren eindigden doelpogin gen op het houtwerk of naast. Vooral Coenders had het vizier deze middag niet goed afge steld. Mede daarom kwam Delta Sport in het begin op voor sprong: 7-4. „In de eerste helft misten we in derdaad te veel kansen. Tijdens de rust heb ik ze opgedragen om zo snel mogelijk op voorsprong te komen en een psychologisch voordeel te bereiken. Dat lukte. Na tien minuten was het 12-8 voor ons en het was gedaan", al dus Konitz die zestien jaar gele den naar Nederland emigreerde. foto Marijke Folkertsma Voor Delta Sport is het van le vensbelang dat de komende wed strijden punten worden gepakt. „Maar ik denk dat het lastig zal worden", verzuchtte Bert de Vos. Scores Delta Sport: Jimmy Nie mans 6, Guust Sluijs 5, Peter Lefèvre 2, Erwin Bos 2, Bob van Lint 1, Rick Evertse 1. van onze sportredactie GOES - Zeven van de tien Scaldinateams hebben dit week einde het hoofd moeten buigen voor hun tegenstanders. Het eerste tafeltennisteam van Kerk- werve kreeg klop van Arne- muiden 3, maar de reserves wonnen de derby van Scaldina 2. Scaldina-Het Markiezaat 3 2-8. Hans Volkeri, Arjan Bom en Cor Smalheer konden het niet bol werken tegen Het Markiezaat. In het begin leek het de goede kant op te gaan. Scaldina kwam op een 2-1-voorsprong door winst van Volkeri en Bom. Ook in de dubbel hadden Bom en Volkeri veel kansen, maar die partij ging nipt verloren, net als de rest van de duels. Kerkwerve-Araemuiden 3 1-9. Arnemuiden 3 is kampioens kandidaat en bewees dat tegen Kerk werve. Alleen Stoffel van de Wekken speelde een vijfga- mer. Arie de Mik slaagde er niet in te winnen. Ook invaller Albert de Vos kon niet winnen in het enkelspel. Het enige punt kwam uit de dub bel van Van de Wekken en De Mik. Kerkwerve 2-Scaldina 2 7-3. Al- bert de Vos zorgde in zijn eentje voor de drie punten van Kerk werve. Hij won van Pang Yuen, Kees Deurloo en Jeffrey Bakvis. Scaldina 2 trad aan met twee invallers. Jaap Huigens won ZIERIKZEE - Het eerste jeugd- team van Scaldina heeft het moeilijk in de landelijke klasse C. De Zierikzeese tafeltennis- jeugd kreeg een flink pak slaag van HBC 4, 9-1. Niels en Koen van Velthoven en Dennis Smalheer hadden niets in te brengen tegen het team uit Heemstede. Koen van Velthoven redde de eer door in drie sets te winnen van Sandra Kuijt. Ook het tweede jeugdteam met Jeffrey Bakvis, Nicole Verbraak en Marlijn van der Maas ver loor. In de tweede klasse was Oudelande met 9-1 te sterk. Al leen Bakvis kon winnen. twee partijen. Jeugdspeler Jef frey Bakvis van Scaldina le verde een knappe prestatie door de geroutineerde Appie Kroeze- man in vijf sets te verslaan. Scaldina 3-Westerzicht 2 4-6. Mario van Popering won twee keer. Richard Smalheer en Jan Remmers kwamen allebei slechts één keer tot winst. Kerkwerve 3-Oudelande 2 5-5. Jos Lindeman kwam twee keer tot winst. John Hage, weer van de partij na een lange afwezig heid, won ook twee duels en Henk 't Hart bleef één keer zijn tegenstander de baas. Oudelan de behaalde het vijfde punt door een zege in de dubbel. Scaldina 4-Kapelle 4 7-3. Kees Deurloo, Arno van Grunsven en Youri van Dijken namen met de zege voorzichtig afscheid van de degradatiezone. Sterk, met drie overwinningen, was Deurloo. Van Grunsven pakte twee keer de winst en Van Dijken kon ook een punt binnenslepen. Het dub belspel was een makkie voor Deurloo en Van Grunsven. Kerkwerve 4-Arnemuiden 6 3-7. Anja Plandsoen, John Hage en Leo Flikweert konden alleen winnen van Arnemuiden-speler Melle Huijszoon. Scaldina 5-Oudelande 5 6-4. De thuisploeg kreeg twee punten kado omdat Oudelande met slechts twee spelers kwam op draven. Joop van Houdt, Koop Broekhuizen en Ed Voshol won nen vrij gemakkelijk van Karl Jacobs. Het dubbel ging verlo ren. Kapelle 5-Kerkwerve 5 7-3. Het lukte Robin Kool, Edwin van de Bok en Marcel van Slobbe niet te winnen van Kapelle. Ze won nen alledrie van Frits Vervaet, maar verder werd alles verlo ren. Scaldina 6 - Oudelande 4 3-7. Jan Kastelein, Mar Holkers en Bert de Jong moesten hun meer dere erkennen in Oudelande. Kastelein was verantwoordelijk voor twee punten. Holkers won ook nog een partij. Scaldina 7 - Middelburg 12 8-2. Gerrit van den Bosch en Bram Vroegop wonnen al hun enkel partijen en ook het dubbelspel. Evelien Kostense won haar par tij van Marcel Kesteloo. Scaldina 8-Kapelle 8 3-7. Al leen Leon Boogaard en Evelien Kostense wonnen een partij en zegevierden ook in het dubbel spel. door Koen de Vries 's-GRA VENPOLDER - De dam mers van PWG/'s-Gravenpolder hebben zich zaterdag verzekerd van een langer verblijf in de hoofdklasse. Het Zuid-Beveland- se tiental versloeg Huissen 2 met 13-7, waardoor het gat met de concurrentie één wedstrijd voor het eind van de competitie groot genoeg is. Het 's-Gravenpolderse tiental bekeek de hoofdklasse dit jaar van een andere kant. De afgelo pen jaren streed de ploeg steeds mee om een plaats in de hoogste klasse van Nederland. Door het vertrek van Johnny de Leeuw en Bennie Provoost werd echter zo veel kwaliteit ingeleverd dat 's-Gravenpolder opeens geen ti telkandidaat meer was, maar de gradatiekandidaat. De oude garde van 's-Gravenpol der knapte zaterdag tegen Huis sen 2 het vuile werk op. De nes tors Kees Rijk (63) en Aart Wal raven (63) en de (iets) jongere Jaap Veerhoek en Jan van de Weteringh namen plaats achter de hoogste borden, waardoor de 'jeugd' punten kon scoren tegen de zwakkere tegenstanders. Die jongelingen van de Zuid-Beve- landse ploeg kweten zich goed van hun taak. Na drie uur dam- men haalde Arjo Kousemate de eerste zege binnen en te daarna namen Martijn meester en Henk Gunter de fel: citaties in ontvangst. 's-Gravei- polder liep vervolgens uit na: 9-5. Rijk en Veerhoek moeste toen nog vechten voor een punt je en de situatie op het bord vis Erwin Hamers was onduidelijk Toen Rijk vrede sloot met Lei;- sen ging er een zucht van opluch ting door Ons Dorpsleven 's-Gravenpolder. Lang daarci wist ook Veerhoek een puntji binnen te halen en Hamers de met slimme manoeuvres man het zwijgen op. 's-Gravenpolder-Huissen 2 13-1; 1. Andres van den Berge - Leenii Rooij 0-2, 2. Jaap Veerhoek-M Schrooten 1-1, 3. Kees Rijk-Emit Leijser 1-1, 4. Aart Walraven-A- no Arends 1-1, 5. Jan van de Welf- ringh-Remco Vredenberg 1-1, Erwin Hamers-Jo Weijman 2-0 Daaf Kasse-Jan Linssen 1-1, Ai' jo Kousemaker-Henk Kemperm 2-0, 9. Martijn Rentmeester-Mi'1 cel Janssen 2-0, 10. Henk Gi» ter-Jo ten Westeneind 2-0. OOST-SOUBURG - De eerst kennismaking van de korfbal Iers van SKNWK met de nieuw plastic manden is niet goed be vallen. De ploeg uit Nieuwe' kerk verloor met 7-6 van Foils Wissenkerke. Eindstand Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J. Mathia: A-groep. 1. Gilles Sturm Serooskerke; 2. Kees Davidse Meliskerke (hoogste se rie 24); 3. Toon Rijnberg Burgh Haam stede; 4. Jacques Feijen Vlissingen; 5. Leen Coppoolse Middelburg; 6. Kees Boone Oostkapelle (hoogste partij 8.00); 7. Martin Sturm Serooskerke; 8. Gerard Schipper Grijpskerke. B-groep. 1. Frans Meulenberg Kamperland: 2. Henk van Overbeek Vlissingen; 3. Rem- ko Blok Colijnsplaat (hoogste partij 5.71, hoogste serie 16); John Kodde Vrouwenpolder; 5. Stoffel Schipper Grijpskerke; 6. David Wisse Domburg; 7. Rinus Schot Burgh Haamstede; 8. PeterTilroe Kortgene. Weissensee. Wedstrijd over 200 km: André van den Ende (Nisse) 8.52 uur, Cor Schipper (Middelburg) 7.48 uur, René van den Berge (Krabbendijke) 8.32 uur, Hans Bostelaar (Middelburg) 8.01 uur, Harry Gubbels (Goes) 8.50 uur, Dick van Houwelingen (Zoutelan- de) 8.04 uur Het was voor SKNWK de eerst wedstrijd met de nieuwe koif balmanden. Voor de plot Cees Bax was het een vi ervaring. Het was van beide kas ten een matige wedstrijd ent de eerste helft was de ploeg ui' Nieuwerkerk veel te afwacb tend. Bij rust stond het 4-2. Na de pauze waren er kans* voor SKNWK om de wedstif te doen kantelen, maar de mid denmoter in de reserve klasse kon niet echt een vnis maken. Tegen het einde kwam SKNW terug tot 7-6, maar een gelijl spel zat er niet meer in. Scores SKNWK: Johan van de ti de 3, Jacco Folmer 2, Wouter w Marie 1 De favorieten Johnny Quaak (links) en Camiel Folmer werden in de halve finale uitgeschakeld door Jacco de Looff en Pieter Boot. foto Marijke Folkertsma door Job van den Enk BURGH-HAAMSTEDE - Het gaat er misschien tijdens de ral ly's wel fanatiek aan toe, maar verder gaat het op het Schouw se dubbeltoernooi vooral om het plezier. Na een jaartje rust organiseerde Peter Godrie za terdag weer het tennistoer nooi. „Een leuk verzetje in het rustige winterseizoen", aldus de organisator. Vanuit de kantine van sport centrum Westerschouwen kijkt de toeschouwer slechts op baan één uit. Alleen in de gang naar de kleedkamers zijn alle banen te zien. In die gang staan zaterdagmiddag drie tennisliefhebbers naar de par tijen te kijken. Begeesterd pra ten ze over tennis en het ver toonde spel. Ze lijken het toer nooi serieuzer te nemen dan de meeste mannen op de baan. Organisator Peter Godrie staat samen met Jan-Willem de Co- ninck tegen John Otte en Jan-Cees van der Stigchel op baan één. Tijdens de rally's gaat het er serieus aan toe, maar er wordt vooral veel gela chen en gedold. Op een gege ven moment smasht Godrie een bal in het net. Wat hij schreeuwt is niet te horen in de gang, maar je hoeft niet geoe fend te zijn in liplezen om het te begrijpen. Serieuzer Godries partner De Coninck kan er om lachen, net als de te genstanders. Godrie lijkt het partijtje iets serieuzer te ne men dan zijn medespelers. „Het is bedoeld als leuk verzet je in het rustige wintersei zoen", zegt Godrie na zijn par tij. „Maar als je eenmaal op die baan staat, wil je winnen." Op baan twee is tegelijkertijd een ware prestigestrijd aan de gang. Michel de Vlieger en zijn partner Wim Dettingmeijer spelen tegen Jan van de Berge en Edward Volmer. Dropshots, lobjes, returns door de benen: alles wordt uit de kast gehaald om elkaar op de mooist mogelij ke manier te verslaan. Zakelijk tennis is niet te zien op baan twee. De spelers lijken elkaar vooral zo veel mogelijk te wil len laten lopen en proberen el kaar te vernederen. De tennissers zijn ingedeeld in drie poules van drie koppels. De poule wedstrijden zijn een veredelde warming-up voor het afvalsysteem waaraan ie dereen mee mag doen. Wie dan verliest, ligt eruit. Na de poulewedstrijden wordt er gezamenlijk gegeten. Daar na starten de af val wedstrijden. In afwachting van het diner drinken de mannen wat. Hoe serieus de spelers het toernooi némen, blijkt uit de glazen op de dienbladen. De vaasjes bier en de non-alcoholische dran ken zijn in evenwicht. Favorieten Uiteindelijk zijn Johan van Urk en Leon Nou wen in de fi nale sterker dan Jacco de Looff en Pieter Boot. Het laatstgenoemde koppel heeft in de halve finale de favorieten Johnny Quaak en Camiel Fol mer verslagen. De finale gaat gelijk op en beide dubbels ver liezen een keer hun service. In de laatste game verliest Pieter Boot zijn service bij een 7-7-stand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32