pzc Meer aandacht voor jeugdbeleid PZC Een moord voor een antiek modelletje Een hoeraatje voor pupil Joep D66 verbaasd over toestemming voor plaatsen umts-mast ,11 Woord-Beveland komt met nieuwe voorzieningen r touffelmarkt in Borssele Havenmeesters tegen registratie opvarenden Snertconcert barbershopkoor Miniatuurauto's Senior Games als promotie voor Middelburg Op ramkoers met politieauto Twaalf bekeuringen bij controle Poging diefstal vrachtauto Inbraken in Sint-Maartensdijk Stofzuiger oorzaak van brand agenda GEVRAAGD ANTIEK maandag 6 februari 2006 j^Harmen van der Werf m IfISSENKEEKE - Het jeugdhe ld! lid op Noord-Beveland krijgt „n oppepper- Het college van B r ffwil dat doen door een aan- |al nieuwe voorzieningen in het leven roepen. )p Noord-Beveland gebeurt al reel voor kinderen en jongeren, olgens B en W, en er wordt veel ebmik gemaakt van bestaande iciliteiten. Zo bezoekt 85 pro- ent van de Noord-Bevelandse lUl- tot vierjarigen een peuter- peelzaal. In andere Zeeuwse ge- neenten ligt dat lager, op gemid- leld 57 procent. Om de positie an peuterspeelzalen nog te ver- terken is begin dit jaar een pro- kan Aftik Ans iORSSELE - In het dorpshuis fijverzicht in hartje Borssele is aterdag een snuffelmarkt van 3.00 tot 16.00 uur. Wie dat wil, an er een tafel huren voor twee- lalve euro. Inlichtingen bij tos Kloet, 0113-35.17.29. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl fessionele coördinator aange steld. Noord-Beveland heeft ook jon geren 'wat' te bieden. Zo zijn er actieve sozen in Kamperland, Colijnsplaat en Geersdijk. De ge meente heeft voor jongeren in Wissenkerke en Colijnsplaat ont moetingsplekken gemaakt in de vorm van zeecontainers. Ook in Geersdijk komt zo'n plek en in Kats wordt met jongeren gespro ken over het heroprichten van de jeugdsoos. Al gebeurt er veel, het kan altijd beter, realiseren B en W van Noord-Beveland zich. Zo ont breekt er een vaste jongerenwer ker die zijn oor te luisteren kan leggen. Op Noord-Beveland heeft er één de afgelopen vier maanden proef gedraaid en die blijft voor vier uur in de week, als het aan het college van B en Wligt. Consultatieteam Voor de basisscholen komt er dit jaar een consultatieteam dat leerkrachten kan bijstaan in de begeleiding van kinderen met problemen. Het team wordt ge vormd uit een maatschappelijk werker, een arts van de gezond heidsdienst GGD, een pedagoog van de schoolbegeleidingsdienst en een intern begeleider van de basisschool. Noord-Bevelandse basisscholen hebben voor de komst van een consultatieteam gepleit als 'een geweldige aan vulling op het aanbod van hulp aan kinderen'. Van de kant van peuterspeelzaalleidsters kwam de vraag om deskundigheidsbe vordering. De overgang van peu terspeelzaal naar basisschool is bijvoorbeeld niet altijd gemak kelijk. B en W spelen in op de wens van de leidsters en stelt de gemeenteraad voor om geld uit te trekken voor deskundigheids bevordering van jeugdbegelei ders. En er wordt voorgesteld om cursussen te gaan houden over opgroeiende kinderen en opvoeden voor ouders. Amdere punten waarop het colle ge van B en W actie wil onderne men, zijn onder meer de bouw van starters woningen om jonge ren aan huisvesting te helpen, het bevorderen dat alle kinde ren vanaf zes jaar zwemles ne men én aandacht vragen bij bus maatschappij Connexxion om in elke dorpskern een halte aan te doen. Het laatste speelt voor al in Colijnsplaat, waar scholie ren eerst naar de hoofdweg moe ten fietsen om de bus te pakken. Ze komen daar soms al drijfnat aan. Wat betreft de zwemlessen is gebleken dat niet elke basis school die aanbiedt, ook al is de gemeente bereid alle kosten op zich te nemen. Slechts twee scholen gaan 's zomers met een aantal groepen schoolzwemmen in Wissenkerke. ïa" MIDDELBURG - Het kabinets- t01 Iplan om havenmeesters van klei- Ine aan zee gelegen (jacht)havens !een lijst te laten bijhouden van jalle opvarenden die in- of uitrei zen, is volgens de havenmees ters niet uitvoerbaar. De admini stratie zou zoveel werk opleve ren, dat er extra personeel inge zet moet worden en het aanme- ,ren voor de schippers duurder wordt. De maatregel zou I juli 2007 moeten ingaan. Dat zeiden de havenmeesters vanBruinisse en Middelburg za terdag. Als een schip nu in de ha ven aankomt, meert het aan en laat de schipper bij de haven meester weten hoeveel mensen aanboord zijn. De schipper be taalt dan liggeld en toeristenbe lasting. In Middelburg ziet ha venmeester Contant het niet zit ten om alle schepen te controle ren. In die haven meren dage lijks tussen de 150 en 200 sche pen aan. In Bruinisse staat ha venmeester De Boer ook niet te juichen om het systeem in te voe ren. „Zonder financiële tege moetkoming is dit gewoon niet te doen." ANP I0ES - Het barbershopkoor de loose City Singers geeft zondag- 12 februari een concert n De Tweern in Goes, iledewerking verlenen The Gag- [ling Ganders Gang, het dames- iwartet Knock on Wood en het eugdtheaterkoor de Suzen en leGuzen. De aanvang is 14.30 iur. In de pauze is er gratis inert, koffie of thee. Kenners bekijken de miniatuur autootjes op de modelautobeurs in Heinkenszand door Willem van Dam HEINKENSZAND - Ja, knikt organisa tor Jan van 't Veen, eigenlijk zijn al die grote kerels diep in hun hart jongetjes gebleven. Met z'n hoevelen zijn ze; twee honderd, driehonderd? Ze schuifelen met een blik waaruit begeerte spreekt langs de kraampjes. Duizenden model autootjes staan er uitgestald. De goed koopste mag weg voor een euro. De duurste kost al gauw een paar honderd. Zaterdagochtend rond de klok van el ven in het zalencomplex van De Stenge te Heinkenszand. Jan van 't Veen leunt tevreden achterover en neemt een slok koffie. Veel volk over de vloer, consta teert hij content. Ze komen van overal: uit Zeeland natuurlijk, maar ook uit Brabant en België. Ze vai'iëren zeer in leeftijd. De jongste zal een jaar of vijf tien zijn, de oudste misschien tegen de de tachtig. Ze hebben één ding gemeen: allen zijn op jacht naar het autootje dat in hun verzameling ontbreekt. De een 'is helemaal in Opel', de ander verzamelt alles wat op een brandweer auto lijkt, een derde stroopt stad en land af op zoek naar leuke Matchbox- jes, weer een ander propt zijn huis vol met uitsluitend Dinky Toys en nummer vijf zou zelfs zijn vrouw inruilen voor een vooroorlogs modelletje van een Fiat Topolino. Sommigen gingen aan het verzamelen uit heimwee naar de jaren, waarin ze als jonge jongens in korte broek op hun knieën op de grond zaten, met hun speelgoedautootjes over het Heugafelt- tapijt roetsjten en 'heng-heng' deden. Anderen begonnen omdat ze altijd maar weer met hun vrouw mee moesten naar een rommelmarkt, zich daar stier lijk verveelden en - om toch maar iets om handen te hebben - autootjes gingen kopen. Weer anderen herinnerden zich maar al te goed het antieke Lloydje (met 'dubbele kluts') waarin hun vader ooit rondreed, troffen daarvan ooit er gens een modelletje aan en zijn sinds dien nauwelijks nog te stoppen. Frans van Eenennaam ('s-Heerenhoek) verzamelt alles wat los en vast zit, als er maar Scania of Daf op staat. Van sleu telhanger tot kop en schotel. Ongeveer zeshonderd modelautomobielen ('Maar dat is nog niks: ik heb een kennis, die heeft er elfhonderd') staan er bij hem thuis. Nee, die hoeft zijn vrouw niet af te stoffen. Dat doet hij liever zelf. Héél voorzichtig, met een make-up-kwastje. Zijn twee zoons zijn ook fanatieke ver zamelaars. Net als zijn schoondochter, 'die is helemaal weg van Amerikaanse auto's.' Daarmee vormt zij een uitzonde ring. Want, zegt Jan van 't Veen, erg veel vrouwen treft hij niet aan onder de miniatuurautoverzamelaars. En hoe dat komt? Geen idee. Eerlijk gezegd, bekent Van 't Veen, is hijzelf 'meer een treinenman'. Vooral de oude stoomtreinen met hun ingenieuze mechanismen intrigeren hem. Meer dan vijftien jaar al organiseert hij in Zee land modeltreinbeurzen. Van modelau to's wist hij niet zo heel veel. Tot hij een jaar of wat geleden werd benaderd door modelautoverzamelaars. Die hadden el kaar vele jaren met regelmaat getroffen foto Willem Wieras op een beurs in het dorpshuis in Krui- ningen. Daar sloeg de sleet echter toe, de beurs verdween en Van 't Veen werd gevraagd om iets dergelijk weer op te touw te zetten. Nou, waarom niet? En sindsdien ontmoeten autootjesverzame- laars en -handelaren elkaar om de zo veel maanden te Heinkenszand. Van 't Veen zou graag een vuiltje verwij derd willen zien. Er wordt, zegt hij, nog al eens meewarig gesproken over model- trein- en miniatuurautoverzamelaars. Schaamte En dat geeft in die kringen soms schaamte. Het gebeurt hoor, dat een ver zamelaar uit Goes naar Middelburg gaat (en omgekeerd natuurlijkom daar - alleen maar uit vrees voor de hoon van de buurman - een nieuw au tootje te kopen. Het felstbegeerde object? Die vraagt leidt slechts tot enig schouderophalen; het ligt er maar aan wat je zoekt. Buiten, op het parkeerterrein, loopt een zestiger opgewekt naar zijn auto. Met in zijn zak een betonmortelautootje van Matchbox. Een mooier weekend had hij zich niet kunnen wensen. MIDDELBURG - D66 Middel burg grijpt de komst van de se- niorenspelen in 2009 naar Zee land aan om de stad te promo ten. De partij stelt de raad in een ini tiatiefvoorstel voor om 30.000 euro opzij te zetten om Middel burg onder de aandacht te bren gen bij zowel de naar schatting vijfduizend sporters als bij de mensen die via de media het eve nement volgen. De gemeente raad moet er op 20 februari een besluit over nemen. De seniorenspelen zijn een soort Olympische spelen voor mensen van 55 jaar en ouder. De kans is groot dat Zeeland de 'Senior Ga mes' in 2009 zal organiseren. Het provinciebestuur heeft daar vorig jaar al 50.000 euro voor uitgetrokken. D66 streeft naar samenwerking met het lokale be drijfsleven, waaronder midden stand en horeca. De bedrijven zouden ook moeten meebetalen om nog meer geld vrij te maken voor de seniorenspelen en voor de promotie van Middelburg. door Willem van Dam KLOETINGE - En natuurlijk klonk er zaterdagochtend een luid 'Hieperdepiep Hoera!' voor de zesjarige Joep Korstanje uit Goes. Joep werd even voor de aanvang van de training door voorzitter J. van der Weele van de voetbalvereniging Kloetinge in het zonnetje gezet. Want met de aanmelding van Joep, hij speelt in de ministars, haalde de vv Kloetinge haar zevenhon derdste lid binnen. En dat is - zeker in het jaar dat de voetbal club het 75-jarig bestaan viert - een mooie mijlpaal. Nooit eer der telde Kloetinge zoveel le den. Pupil Joep werd zaterdag be loond met een jaar gratis lid maatschap, een oorkonde en een koker vol met snoep. De w Kloetinge is een van de grootste voetbalverenigingen in Zeeland. Volgens voorzitter Van der Weele heeft de club haar uit straling onder meer te danken aan de goede jeugdopleiding. De w Kloetinge ontleent haar aan trekkingskracht zeker niet aan haar accommodatie. Die laat al 's-HEERENHOEK - Een 47-jarige automobilist uit de ge meente Borsele is in de nacht van zaterdag op zondag aan gehouden omdat hij onder de invloed van alcohol een sterk staaltje gevaarlijk rijgedrag demonstreerde. De man reed rond kwart voor één op de Noldijk in 's-Heerenhoek recht op een politieauto af, die ver de berm in moest om een aanrijding te voorkomen. Op het laatste moment week de man iets uit en reed rakelings langs de poli tieauto. Op de Noldijk is de man staande gehouden. Omdat een blaasproef niet lukte en de man zelf aangaf gedronken te hebben, werd een bloedproef gedaan. Zijn rijbewijs is, in afwachting van de uitslag van de bloedproef, ingevor derd. NIEUWDORP - De politie Zeeland heeft zaterdag tijdens een verkeerscontrole ter hoogte van de milieustraat op de Polenweg in Nieuwdorp twaalf bekeuringen uitgeschre ven. De controle was vooral gericht op personenauto's met aanhangwagens. In totaal werden dertig auto's gecon troleerd. Bijna de helft vertoonde technische mankemen ten. Meerdere bestuurders beschikten niet over de vereis te papaieren. De controle werd gehouden in samenwer king met de Koninklijke Marcechausse. GOES - Tussen vrijdagavond en zaterdagochtend is ge probeerd een vrachtauto te stelen die geparkeerd stond aan de Pearyweg in Goes. De vrachtwagen werd openge broken, het stuurslot en de bekleding beschadigd. SINT-MAARTENSDIJK- Bij een inbraak in een woning aan de Kluutlaan in Sint-Maartensdijk zijn sieraden met een waarde van enige honderden euro's buitgemaakt. Vol gens de politie moet de inbraak tussen vrijdagmiddag en vrijdagavond hebben plaatsgevonden. De daders kwamen binnenj nadat ze een raam hadden opengebroken. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in een auto die geparkeerd stond aan de Hogeweg, eveneens in Sint-Maartensdijk. Uit de auto werden navigatie-appa- ratuur en computerspullen meegenomen. MIDDELBURG - Een kapotte stofzuiger heeft vermoede lijk een brand veroorzaakt in het souterrain van een pand aan de Rotterdamsekaai in Middelburg. Een voorbijgan ger zag in de nacht van zaterdag op zondag rook uit het pand komen en waarschuwde de brandweer. Er was zo veel rook, dat de brandweer moeite had de plaats van de brand te ontdekken. Uiteindelijk bleek de houten parket vloer te branden. Boven het souterrain is een kantoor en daarboven wonen mensen. Daarom riep de brandweer extra wagens op om te blussen en, vanwege de grote hoe veelheid rook, te ventileren. Niemand raakte gewond, om dat de bewoners van de woningen al snel buiten waren. Hun woningen en het kantoor liepen geen schade op. Het souterrain wel, voornamelijk door de rook. De brandweer schat die schade op enkele tienduizenden euro's. door Willem van Dam GOES - De fractie van D66 in de gemeenteraad van Goes heeft 'met grote bezorgdheid en verba zing' kennis genomen van het voornemen van het college van B en W om Vodafone toestem ming te geven voor de plaatsing van een umts-mast aan de Veer- weg in Wolphaartsdijk. D66 meldt dat in schriftelijke vragen aan het dagelijks gemeentebe stuur. Daarin spreekt de D66-raads- fractie er haar verwondering over uit, dat het college na een aanvankelijke weigering om mee te werken aan de installatie van zo'n mast, alsnog overstag gaat. D66 zegt onaangenaam ge troffen te zijn door deze - wat zij noemt - ommezwaai van het college. Eind vorige week verklaarde wethouder M. 't Hart (PvdA) dat het college 'node' akkoord gaat met de plaatsing van de zendmast. Het dagelijks gemeen tebestuur voelt zich daartoe min of meer gedwongen, aldus 't Hart. Staatssecretaris Van Geel van Milieu liet recent weten dat hij gemeenten die weigeren mede werking te verlenen, desnoods lange tijd te wensen over. Met het oog op de komende raadsver kiezingen heeft de voetbalclub diverse raadsfracties uitgeno digd om met eigen ogen te ko men zien dat het complex van de zaterdag-hoofdklasser niet meer aan de eisen voldoet. foto Willem Mieras STREEKACTIVITEITEN HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; HEINKENSZAND - Achter de Hervorm de kerk, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - De Vroone, 09.30 uur: Schil dersclub; 10.00 uur: Internationaal dan sen; 13.00 uur: Soos, biljarten; 14.30 uur: Gymnastiek; Zaal Groenewoud, 16.45 -17.45 uur: Be wegen voor carapatiënten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 19.30 uur; schaakclub "de Zwarte Da me"; Zwembad Den Inkel, 19.00 uur: Aqua- jogging; 19.30 uur; Aquarobics; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Meer bewegen voor ouderen; WEMELDINGE - De Wemel, 9.15 - 10.00 uur en 10.00-10.45 uur: Meer be wegen voor ouderen; 13.00uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Koers- bal; YERSEKE - Zorgcentrum Vredelust, 10.30 uur: Bewegen voor ouderen; 13.30 uur: Biljarten in de hal; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. zal verplichten om toestemming te verlenen; de Staat verdient er dik aan (via het verlenen van umts-frequenties) en volgens Van Geel is tot dusver niet geble ken dat umts-straling gevaar lijk is. D66 is daar niet zeker van. Vol gens de democraten had het Goe- se college van burgemeester en wethouders er wijs aan gedaan indien het - in navolging van veel andere gemeenten - eerst de resultaten van een Zwitsers onderzoek naar umts-straling had afgewacht. Want, schrijft de fractie, 'wat is voor het college belangrijker: het dreigement van staatssecre taris Van Geel of de gezondheid van de eigen inwoners?' Volgens D66 gaat het dagelijks gemeentebestuur wel erg makke lijk voorbij aan 'mogelijke ge zondheidsproblemen die kun nen opti-eden bij inwoners van Wolphaartsdijk en Oud-Sabbin- ge'- Beroering De D66-ers spreken van een 'overhaast besluit' en vragen zich bovendien af of de dorps vereniging van Wolphaartsdijk om advies is gevraagd. Dat laat ste is echter informeren naar een heel bekende weg: het D66-raadslid Huissoon is zelf voorzitter van die dorpsvereni ging. De plaatsing van de umts-mas- ten zorgt in tal van gemeenten voor enige beroering. In Zee land bestaat niet alleen in Wol phaartsdijk ongerustheid, ook op Tholen, Schouwen-Duive- land en in Terneuzen is weer stand tegen de zendmasten van wege mogelijke gezondheidsrisi co's als gevolg van elektromag netische straling. (Advertentie) Bel voor informatie ZEEUWS VEILINGHUIS Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25