Kansloze missie Het Witte Paard Drie keer goud voor stal Hexagon PZC Swift na overwinning weer wat zekerder van lijfsbehoud Schakers Terneuzen blijven aan de leiding na knappe zege 21 Sasse schakers verliezen ruim in Rotterdam Zwaargewicht Danny Roelofs wint in België Vijfde plaats Erik Goossen in marathon Tweede plaats voor Salawane Van de Grift vijfde op NK onder 20 Sprinkhuizen blijft onverslaanbaar Talentenboot wint IMS 1-klasse Driedubbel succes Minderhoud maandag 6 februari 2006 Hnnr Koen de Vries BOTTERDAM - De schakers van het Witte Paard reisden za- terdag zonder hoge verwachtin- l geu af naar Rotterdam. Het tien- tal uit Sas van Gent moest in de - Meesterklasse zwaar gehavend aantreden tegen de plaatselijke trots SO Rotterdam, de nummer drie van de ranglijst. De voorge- voelens werden bewaarheid, d HWP verloor met 7,5-2,5. £)at het momenteel niet lekker loopt met Het Witte Paard is een understatement. Alledrie landelijke teams van de club die J dit jaar het vijftigjarig bestaan viert, vechten tegen degradatie. MEERHOUT - Danny Roelofs uit Middelburg heeft afgelopen weekeinde een bokswedstrijd in het Belgische Meerhout gewon- Roelofs, die uitkomt in de klasse i voor zwaargewichten (tot 91 ki- logram), moest het in Meerhout i opnemen tegen Philip Verlinden van Bulls Gym. Na vier ronden van twee minuten bleek Roelofs i te sterk voor Verlinden. In de i derde ronde liet Roelofs wel even zijn dekking zakken, Ver linden haalde uit en de scheids- rechter besloot vervolgens een korte pauze in te lassen. Na de nodige woorden van de trainer herstelde Roelofs zich in de vier de ronde. De Middelburger behaalde daar- i door zijn twaalfde overwinning in dertien wedstrijden. Danny Roelofs heeft zich inmid dels ook ingeschreven voor de I Zuid-Hollandse kampioenschap pen, maar het is nog even af wachten of er een geschikte te genstander voor hem gevonden kan worden. Het aantal boksers I in de klasse voor zwaargewich ten is namelijk beperkt. APELDOORN - Erik Goossen van Scheldesport uit Terneuzen heeft gisteren bij de midwinter marathon in Apeldoorn de vijf de plaats behaald. Hij liep de klassieke afstand van ruim 42 ki lometer in een tijd van 2 uur, 46 minuten en 24 seconden. Goossen kwam ruim tien minu ten tekort om Jan van Ommen (Cialfo) van het ereschavot te verdringen. De wedstrijd werd gewonnen door de Pool Lukas Panfil in 2.28.25. Wim Besuyen (Dynamica) was goed voor de'zesde plaats bij de masters H50 in 3 uur, 13 minu ten en 14 seconden. Bij de masters H60 legde Joop Lasseur op de vijfde plaats. De atleet van Delta Sport finishte in 3.34.46. BELSELE - Shemara Salawane heeft gisteren zilver gewonnen bij een interfederale jiu-jitsu- wedstrijd in het Belgische Belse- le. De Vlissingse lijkt daardoor in vorm voor het NK. Salawane behaalde in de klasse tot 60 kilogram drie winst partijen met vol ippon en ver loor één duel op punten. Voor Salawane was de wedstrijd in Belsele een voorbereiding op het NK, dat in april gehouden wordt. Aan de interfederale wedstrijd van gisteren deden jiu-jitsuka's uit Duitsland, Frankrijk, Neder land en Oostenrijk mee. Omdat het tweede team zich weinig kan veroorloven en tegen Rotterdam 2 de punten hard no dig had, kon het eerste team geen beroep doen op de beste spelers van de tweede keus. HWP boekte dit seizoen één ze ge, op het veel te zwakke Stuk- kenjagers. Stunts die de ploeg de afgelopen jaren in de meester klasse hielden, blijven totnutoe achterwege. In de plaats van kopman Paul Motwani en het talent Koen Leenhouts speelden nu Ivo Tim mermans en Marnix van der Zalm, die beiden genadeloos aan de kant werden geschoven. Bovendien kwamen de Rotter dammers met een sterk team op de proppen. De ploeg deed een beroep op de sterke Chinees Li Shilong, voormalig Europees vrouwenkampioen Zhao Qin Peng en erkende broodschakers als Karei van der Weide, Maar ten Solleveld, Dimitri Reinder- man en de Belg van Turkse af komst Cemil Gülbas. Eenrichtingsverkeer HWP kon daardoor geen mo ment hopen op een succesje. Ivo Timmermans, Mark de Waal en Marnix van der Zalm verloren al snel en tegenover dat een richtingsverkeer konden de Sas- senaren alleen een remise van Hans Groffen tegen Gülbas zet ten. Johan Goormachtigh, Helmut Cardon zorgden daarna beiden voor een halfje, maar Steven Geirnaert, Tom Piceu en Kees Nieuwelink moesten vervolgens buigen. Dat gebeurde op een ma nier waar spelers van HWP dit seizoen een abonnement lijken te hebben. Ze verloren nadat ze zich aanvankelijk op goede stel lingen konden beroepen. De enige zege van Het Witte Paard kwam op naam van Gun- ter Deleijn. Toen iedereen de stukken al had opgeborgen, kreeg de Belgische tandarts die zich sinds kort gevestigd heeft in Almere zijn tegenstander Frenk van Harreveld op een voor hem vreemde wijze op de knieën. Terwijl Deleijn de man is van het betere gooi-en-smijt- werk won hij nu na langdurige omzichtige acties. Punten pakken „We moeten hopen op een stunt", gaf Vlissinger Hans Grof fen na afloop gelaten aan. „Eerst moeten we tegen het veel sterkere Breda. In die wedstrijd zijn we kansloos. Daarna krij gen we HMC Calder en Esgoo nog. Ook die ploegen zijn op pa pier sterker, maar als we erin willen blijven moeten tegen hen punten pakken." SO Rotterdam-Het Witte Paard 7,5-2,5: Li Shilong-Steven Geirnae rt 1-0, Karei van der Weide-Johan Goormachtigh remise, Jeroen Bosch-Helmut Cardon remise, Di mitri Reinderman-Ivo Timmer mans 1-0, Maarten Solleveld-Tom Piceu 1-0, Zhao Qin Peng-Mark de Waal 1-0, Cemil Gülbas-Hans Grof fen remise, Martin Martens-Kees Nieuwelink 1-0, Frenk van Harre- veld-Gunter Deleijn 0-1, Fred van der Vliet-Marnix van der Zalm 1-0. Thamar Zweistra won met de nog maar zesjarige ruin Hexagons Truppa de klasse Z2 van het Zeeuws kampioenschap. door Lucien Roelandt RENESSE - Amazones van de Hexagon-stal uit Schore gin gen er zaterdag tijdens het Zeeuws dressuurkampioen- schap in Renesse drie keer met de hoofdprijs vandoor. Thamar Zweistra pakte met Hexagons Truppa de titel in de klasse Z2, Raz Nitzani toonde zich met Hexagons Truman in Z1 de bes te en Jessica Nijpjes zegevierde in de M2 met Utah onder het za del. In de klasse Ml ging de titel verrassend naar Daniëlle van der Schee met Unesto. De Bel gische Ellen Cools, uitkomend voor de ruiterclub Hulst, bleef met Ramazotti in de klasse L2 de Nederlanders de baas. Door het veroveren van de titel door de Israëlische Raz Nitzani en de in grensplaats Stekene wonende Ellen Cools, doet zich het unieke feit voor dat Zeeuw se kleuren tijdens de nationale titelstrijd in Wanroy door drie verschillende nationaliteiten wordt verdedigd. Vorm De voorselectie wierp zijn vruchten af. Het was duidelijk dat de besten zich hadden ge plaatst voor de finale. Jurylid Matty Boomaars uit Breda: „Bij een vrije inschrijving vraag je je soms wel eens af: wat heeft zo'n combinatie hier te zoeken? Daar was vandaag geen sprake van." De vorm van de dag was in de klasse Z2 dan ook in hoge mate bepalend voor de titel. De rui ters konden zich beslist geen fout permitteren. Hoewel het, als die wel gemaakt werd, niet altijd aan de amazone lag. Zo werden Iris Verhagen (Westvee- rs Heidi) en Stephanie de Frel (Berkenhorst Artrax) de dupe van de techniek. Tijdens de kür viel bij hen de muziek even uit. Maar het zou te ver voeren om het missen van de titel door dit duo hieraan toe te schrijven. De Frel: „Ik heb het in de klas sieke proef laten liggen. Die was zeker niet slecht, maar niet goed genoeg. Door een uit zonderlijk goed gereden kür zou ik misschien nog een kans je op de titel maken. Maar dat kon ik na dat incident met de muziek meteen al schudden. Protesteren had weinig zin, want Thamar reed geweldig." Alleen een perfecte proef was inderdaad de enige mogelijk heid om Zweistra zaterdag van de titel af te houden. De vorm van de dag was bij de amazone en Hexagons Truppa duidelijk aanwezig. De international uit Schore heeft een grote staat van dienst en kan bogen op een rijke ervaring. Die kwam haar in de klassieke proef goed van pas. In zijn ij ver wilde de voortreffelijk be wegende ruin nog wel eens het heft in handen nemen. Maar de zesjarige Rubiquil-zoon werd door zijn amazone professio neel in de hand gehouden. Dit leverde de combinatie al in het eerste onderdeel een behoorlij ke voorsprong op. Die gaf Zweistra in de kür niet meer uit handen. Op de tonen van Dreamer (Supertramp) danste de ruin naar een score 73,30 procent. Goed gangwerk Zweistra: „Truppa is een paard dat voor zo'n jonge leeftijd al een goed gangwerk heeft. Dat maakt het gemakkelijker om hem regelmatig te houden. Voor zo'n groot paard, hij is 1.73 meter, laat hij zich gemak kelijk sluiten en beschikt hij over veel souplesse. Truppa is gewoon heel handig met zijn lijf." Met een achterstand van ruim vier procent greep Chantal de Rooy met Nairobi de reserveti- tel. De achterstand had beslist wat kleiner had kunnen zijn. De kür van de amazone uit Yer- seke werd door jurylid Boom- aards duidelijk ondergewaar deerd. Het verschil met zijn collega bedroeg ruim vijf pro cent. Raz Nitzani stuurde Hexagon's Truman overtuigend naar de ti tel in de klasse Z1 en lijkt daar mee de weg naar boven weer te hebben gevonden. Het is niet voor de eerste keer dat de Israë lische Zeeland gaat vertegen woordigen op het nationaal kampioenschap. Twee jaar gele den werd ze met Razelma al kampioen in de klasse M2. „Dat paard is toen verkocht naar Amerika. Maar Truman is zeker zo goed", zei Nitzani. foto Marijke Folkertsma Het heeft er alle schijn van dat voor de Zeeuwen het gevaar in het zuiden schuilt. Er zijn steeds meer Belgen die de over stap naar een Nederlandse vere niging maken en de zuiderbu ren laten zich niet onbetuigd. Ellen Cools onderstreepte dat door de merrie Ramazotti naar de provinciale titel in de L2 te sturen. De studente economie en moderne talen heeft geen spijt van haar stap naar Neder land. „Bij ons in België wordt de dressuur niet serieus geno men", zei Cools. „Hier is alles veel beter geregeld. De oplei ding, de organisatie en de pro motie. Als je bij ons een wed strijd wint, moet je een klasse hoger gaan rijden. Of je er klaar voor bent of niet. Dat is de doodsteek voor de door braak in België. Wil je hier pro motie maken dan zal je moeten bewijzen dat je dat niveau aan kan." Bij de pony's klasse Z1 ging de titel naar Maxime Osse met Easy Dancer. De amazone uit Baarland stuurde de vos mer rie naar het totaal van 191 pun ten. Dinja van Lieren werd met La keside de verrassende winnaar in de klasse Z2. De amazone uit Wemeldinge verwees de ge doodverfde favoriet Kimberly Cornelissen met Morwin Collin naar het zilver. door Pieter van Klinken GOES - De korfballers van het Middelburgse Swift hebben za terdag met een 7-10-overwin- ning goede zaken gedaan. ODO, de nummer voorlaatst, werd daarmee op vier punten achter- stai)d gezet. Met nog drie wed strijden te gaan, is trainer if Ralph Gillissen nu vrijwel zeker van lijfsbehoud en kan hij zelfs weer kijken naar promotie. o| ODO-Swift 7-10: Swift pakte te- recht de punten tegen ODO uit Maasland. De Middelburgse eer steklasser speelde niet zo goed, maar door veel strijd en vecht lust won de ploeg toch. Swift kwam met 2-0 achter, maar daarna scoorde het achttal van Ralph Gillissen vier keer op rij. De voorsprong ging echter weer terug naar ODO, dat via 5-5 op 7-5 kwam. In de laatste twintig minuten scoorde de thuisploeg echter niet meer, Swift daarente gen wel. Scores Swift: Ivo de Hond 3, Ri chard Geldof en Roel Klootwijk 2, Mabel van de Velde, Eefje van den Berg en Paul van den Berg 1 Olympia S-TOP 11-11: Aange zien geen van beide tweedeklas sers in de wedstrijd een keer een serieuze voorsprong nam, was een gelijkspel niet meer dan lo gisch. TOP Amemuiden korfbal de wel goed, vooral verdedigend was het spel in orde. Maar juist in defensief opzicht liet TOP in de slotfase het beslissende steek je vallen. Scores TOP: Jantine Meulmeester en Petra de Ridder 3, Nelleke van Belzen en Ad Bezemer 2, Peter van Belzen 1. Korbatjo-Togo 15-8: Natuurlijk won Korbatjo van Togo. De kop loper in de derde klasse verloor namelijk nog geen punt dit sei zoen en kan volgende week bij het Vlissingse Seolto de titel grij pen. Maar de Goese opponent, die de laatste weken weer posi tieve dingen laat zien, kon lang goed meekomen in de wedstrijd. Het scoren was moeilijk, maar de aanvallen verliepen gestruc tureerd en werden rustig opbou wend. Het verschil in cijfers maakte Korbatjo pas na rust, toen het nog maar 7-4 was. Scores Togo: Marcel Joziasse 3, Yvonne Joziasse 2, Corné van Rooi- jen, Martin Crucq en Annique Elen- baas 1. Seolto-Atlas 13-9: Het Vlissing se Seolto stond bijna heel de wedstrijd voor, was wat beter dan het Ritthemse Atlas, maar drukte dat niet uit in scores. De ploeg had met scherper spel een grotere overwinning uit het vuur moeten slepen, maar wat telt zijn de twee punten. Atlas speelde op zich ook een goede partij. De ploeg kwam twee keer terug van een achter stand. Eerst van 7-2 naar 7-6 en daarna van 11-7 naar 11-9. Maar het verschil werd nooit he lemaal goedgemaakt. Scores Seolto: Remy Schuuring 4, Harry Kerkhof 3, Anja Ovaa en Jo- landa Harthoorn 2, Ineke Stroo en Rob Harthoorn 1. Scores Atlas: Michel Wezemer 3, Tim Dybala en Ellen de Pagter 2, Rob de Pagter en André Polfliet 1 In de vierde klasse won Blauw Wit uit Kloetinge zaterdag met 11-14 bij Zaamslag. Het Yersek- se Volharding kwam er net niet aan te pas tegen het Terneu- zense Luctor en verloor met 13-18. De Kapelse ploeg van KVK ver loor met grote cijfers van Schel- devogels uit Bergen op Zoom: 8-17. NIJMEGEN - Het is Ramon van de Grift (Judo Ryu van Schaik) niet gelukt om het podium te halen tijdens de Ne derlandse kampioenschappen judo tot 20 jaar. De Vlissin ger werd in Nijmegen vijfde. Vorig jaar had hij op dezelf de titelstrijd zilver gewonnen in de klasse -60 kilogram. Van de Grift moest in de week voor het NK nog heel wat kilo's kwijtraken: liefst acht. Maar het lukte hem. In de eerste ronde kreeg hij echter al meteen een domper te ver werken. Hij verloor, waardoor hij een nieuwe finaleplek kon vergeten. Via de herkansingen schopte Van de Grift het nog wel tot de strijd om het brons, maar die verloor hij. GOES - Stijn Sprinkhuizen blijft onverstoorbaar door gaan met winnen bij het jeugdtenniscircuit Janvier Dan- cemastei's. In al zijn acht partijen in de A-poule pakte Sprinkhuizen de volle winst. Met zestien punten laat hij de nummer twee, Roelof van Gilst, ver achter zich. Zater dag had Sprinkhuizen in Goes weinig moeite om Thomas le Clercq te verslaan. Le Clercq is de nummer drie in de poule, maar werd toch met 5-2 verslagen. Van Gilst maakt nu vrijwel geen kans meer om Sprinkhuizen in te halen. Hij verloor de vorige speeldag al met 6-3 van Sprinkhuizen en verspeelde zaterdag punten door het met 5-4 af te leggen tegen Diederik de Rave. Even later won hij echter wel weer met ruime cijfers (7-1) van Arjan Jonkman. In de B-poule heeft Vincent Bol de leiding. Bol kon het za terdag echter net niet bolwerken tegen Job-Joris Eren- treich: 7-7. De kans dat hij nog wordt ingehaald door de concurrentie, onder wie Erentreich, is klein. COLIJNSPLAAT - De Goofies zeilrace van zaterdag, die werd gevaren op de Oosterschelde, is in de IMS 1-klasse gewonnen door de talentenboot Holmatro van schipper Meijer. De equipe uit Dordrecht en Kortgene bleef de Checkmate III van schipper De Ridder uit Gorinchem nipt voor: 25 seconden na correctie. In de IMS 2 was het verschil nog kleiner, namelijk 6 seconden. In die klasse won Swisslife van schipper Ralph Bei'kmans uit Antwer pen, voor de Jess van schipper Jan van der Werff uit Goes. Als derde eindigde het schip Kopje Kleiner van Hans de Waal uit Bruinisse. Hans de Jager uit Wolphaartsdijk was met zijn boot Chas seur de snelste in de First 31.7. Hij klopte Johan Dirk van der Endt uit Yerseke, die met de Magnifique meedeed. Bij de ORC-club werd schipper Huiszoon uit Middelburg der de met de Sula. Rinus de Jonge uit Wemeldinge eindigde als tweede met De Leeuw van Zeeland bij de ongemeten boten. DEN BOSCH - Dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud, afkomstig uit Westkapelle, heeft zaterdag in Den Bosch de finale van de Mitsubishi Hengstencompetitie in alle klassen winnend afgesloten. Plij kreeg daarvoor de VHO- trofee uitgereikt. In de klasse M eindigde hij met Tolando bovenaan. In de klasse L deed hij dat met Uptown en in de klasse Z/ZZ Licht/LT met Florencio. door Roeland Alders GOES - De schakers van Ter neuzen behouden hun kopposi tie in de derde klasse van de lan delijke schaakcompetitie, door een knappe zege tegen Messema- ker. Souburg volgt door de winst op De Wolstad op één punt. In de tweede klasse waren het tweede team van Het Witte Paard en Middelburg minder succesvol. Middelburg-Bergen op Zoom 3-5: In een vierpuntenwedstrijd was het achttal van Bergen op Zoom het gelukkigst. Ewoud van Hecke bracht zijn team met een overwinning op een voor sprong, maar lang genieten van die voorsprong was het niet. Jo han de Wolf ging voor de remi se, terwijl hij goed stond en Wil lem-Jan Pannekoek haalde de tijdscontrole niet met een goede stelling. Tot overmaat van ramp kon grootmeester Ikonnikov zijn pluspion niet verzilveren en moest Bert Henderikse toezien dat zijn dame-eindspel verloren ging. 1. V. Ikonnikov-S. Minyeyevtsev remise, 2. R. Tiggelman-T. Bruy- neels 1-0, 3. J. de Wolf-A. Severij- nen remise, 4. W.J. Pannekoek-A. Dardha 0-1, 5. E. van Hecke-M. van Herck 1-0, 6. B. Henderikse-F Schouten 0-1, 7. C. Jansen-P. Speek 0-1, 8. W. Stange-L. van Dort 0-1. Rotterdam-HWP Sas van Gent 2 5,5-2,5: Het zit de Zeeuws-Vla mingen niet mee. Op het laatste moment zegde een aantal spe lers af door ziekte. Desondanks waren de teams redelijk aan el kaar gewaagd. Maar het ging weer mis. Rudi van de Wynkele kon zijn mooie stelling niet om zetten naar winst en verloor zelfs en Walter Tonoli moest in remise berusten, waardoor de donkere wolken samenpakken boven de Sassenaren. 1. C. Goossens-T. Maenhout remi se, 2. M. Kahayasen-G. van Rij 1-0, 3. H. Logmans-W. Tonoli remi se, 4. M. Besseling-T. Ringoir 0-1, 5. H. Versteeg-N. Dubbeldam remi se, 6. R. van Arkel-H. Provoost 1-0, 7. M. Schöder-R. v/d Wynkele 1-0, 8. E. Vreugdenhil-R. Pauivels 1-0. Messemaker 184 7-Terneuzen 3,5-4,5: In een spannend duel in de top van deze klasse waren de Terneuzenaren het gelukkigst. Mede door goede overwinnin gen van Wilfried Vleeskens en Daniel Lansay werd een 3-3-tus- senstand bereikt, met Jan Breu- kelman en Jordi Gernaert als laatsten nog bezig. Breukelman moest alle zeilen bijzetten om een remise veilig te stellen en dat lukte uiteindelijk. Gernaert wist tenslotte een moeilijk toren eindspel in winst om te zetten, waardoor de koppositie gehand haafd bleef. 1. G.J. Ludden-M. Freelce remise, 2. P. v/d Hoeven-C. Ghysels 1-0, 3. W. Westerveld-J. Breukelman remi se, 4. E. Karstan-W. Vleeskens 0-1, 5. K. Brinkers-D. Lansay 0-1, 6. E. Roering-A.J. Breukelman 1-0, 7. A. v/d Leij-G. Kamminga remise, 8. R. Hylkema-J. Gernaert 0-1. De Wolstad-Souburg 2,5-5,5: De Souburgers kregen twee pun ten cadeau door twee afmeldin gen aan de kant van de Tilbur- gers. Ondanks die weelde was het niet makkelijk om de wed strijd in winst om te zetten. Cor né Boogaard wist zonder al te veel moeite te winnen, maar op de rest van de borden was het erg onduidelijk. Invaller Albert Vermue miste de winst en speel de remise, waarna Collin Boel houwer de matchpunten binnen haalde voor de Souburgers. Door deze overwinning volgen de Souburgers koploper Terneu zen op één punt. 1. N.O.-K. Zomer 0-1, 2. A. Feel- ders-J. Hekhuis remise, 3. N.O.-R. Bosters 0-1, 4. M. Viering-R. Al ders remise, 5. A. Jansen-C. Boel houwer 0-1, 6. T. Leermakers-H. Westerweele 1-0, 7. H. Leemans-A. Vermue remise, 8.M. Werkho- ven-C. Boogaard 0-1. Rotterdam 3-HWP Sas van Gent 3 4-4: In een degradatie duel werden de punten gedeeld. De Sassenaren kwamen op een 4-3-voorsprong door overwin ningen van Adrie den Hamer, Jo han de Zwart en Emiel Cardon. Teamleider Henk de Ridder was toen als enige nog bezig met een aardige stelling. De tijdnoodfa se speelde hem echter parten, met het gevolg een blunder en de verspilling van één match- punt. 1. J. Schell-A. Galle remise, 2. G. Kool-H. v/d Wynkele 1-0, 3. M. Noordijk-F. Snijders remise, 4. M. Strijdhorst-A. den Hamer 0-1, 5. W. Sparreboom-H. de Ridder 1-0, 6. G. Kastelein-J. de Zwart 0-1, 7. A. Rongen-E. Cardon 0-1, 8. A. Zonne-G. Ringoir 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21