ipzc Trainingskamp bewijst nut Mytilus wint felle tweestrijd Daniel Ward heeft één doel al bereikt Savok maakt werk van lijfsbehoud Schweertman stort volledig in op NK 19 3 Kloetinge pakt vierde punt na winterstop Van den Pol benadert pr Dorst stopt bij Kloetinge Kriens trainer GPC Vlissingen Bronzen plak voor De Block Van Dam wint trainingsrit Krappen sneuvelt snel in Brabant Veldhuis boekt elfde WB-zege maandag 6 februari 2006 SCHEVENINGEN - De finan ciële middelen mogen dan be perkt zijn, een mini-trainings kamp tijdens de winterstop la ten de voetballers van Kloetinge ui niet ontzeggen. Desnoods trekken ze zelf de buidel. Het weekendje uit hoort er bij en heeft zijn waarde in het verle den meer dan eens bewezen. Deze winter trok Kloetinge drie dagen lang naar Kijkduin. Er werd getraind, gepraat en ge dold, De spelers konden er weer tegenaan. De basis voor een goe de tweede competitiehelft was gelegd, Hoe heilzaam het was ge weest, bleek twee weken gele den al toen tegen Excelsior Maassluis een punt werd ge pakt. Zaterdag in het tweede competitieduel na de winterstop werden er nog eens drie punten aan het totaal toegevoegd. Kloe tinge klopte Scheveningen met 2-0 op het sportpark aan het Schapenatjesduin. Saillant detail was dat dat onge veer 200 meter van de plek was waar Kloetinge deze winter zijn tenten opsloeg. Het nut van een •CU ïtïl sing kc- Utsi trainingskamp is zo langzamer- hêf hand wel bewezen, oordeelde Emiel Dorst zaterdagmiddag. 25-1 „Ik speel al heel wat jaren bij levE| Kloetinge en elke keer komen we goed uit de winterstop. Dat kan geen toeval zijn." Over het geheim van het driedaagse on- kk deronsje deed de maker van het tweede doelpunt zaterdag niet moeilijk. „Het is een beetje flau- wekullen, een spelletje spelen en wat trainen, maar voor het groepsproces is het o zo belang rijk. Je groeit toch weer meer naar elkaar toe." Trainer Diederik Hiensch: „In augustus trekken we er ook al tijd een paar dagen op uit, maar dan is alles nog nieuw. Dan ben je nog maar kort bij elkaar en heb je nog geen competitiewed strijden gespeeld. In de winter is het anders. Dan heb je emotie meegemaakt, heb je nederlagen geleden. Ik organiseer tijdens zo'n trainingskamp wat activi teiten, waarbij ik steeds meer Regilio Pinas moet het in de lucht afleggen tegen Scheveningen-doelman Rody Hoegee. verantwoordelijkheid bij de spe lers leg. Dus dat de spelers op den duur de dingen gaan zeggen die de coach normaliter voor zijn rekening zou nemen. Als trainer merk je dan dat de groep hechter wordt. De acceptatie is ook groter, zowel op de training als tijdens de wedstrijd." Onverzettelijk Het zou te ver voeren om de ze ge van zaterdag op Schevenin gen geheel toe te schrijven aan het waardevolle trainingskamp, maar Kloetinge presenteerde zich zaterdag voor 500 toeschou wers wel als een onverzettelijke ploeg. De wil om een goede re sultaat te halen, straalde 90 mi nuten lang van de ploeg af. Daarnaast bleek maar weer eens hoe belangrijk een goede keeper is voor een ploeg, die in de onderste regionen bivak keert. Jaco van der Schee hield zijn ploeg niet voor het eerst dit seizoen overeind. Zo voorkwam hij in de eerste helft tot twee keer toe de gelijkmaker en bij een 2-Q-veorsprong voor Kloe tinge diep in de tweede helft red de hij miraculeus op doelpogin gen van Maurice Escalona en Ni no Furfaro. „Hij heeft twee pun ten voor ons gepakt", vond Hiensch. - Kloetinge ging in de eerste twin tig minuten gebukt onder een Scheveningse storm. De thuis ploeg hanteerde een hoog tempo en gooide veel fysieke kracht in de strijd. Toen de Zuid-Hollan ders op het zware, maar goed be speelbare veld uitgeraasd wa ren, kroop Kloetinge uit zijn schulp. De ploeg plaatste enkele prima tegenstoten, waarbij vanuit de verdediging snel werd overge schakeld naar de aanval. In de 27e minuut leverde dat de 0-1 op. Daan Esser beoordeelde een snijdende pass van Niels Kole op de juiste waarde en verraste Scheveningen-doelman Rody Hoegee met een diagonale schui- foto Jos van Leeuwen ver. Ferry Alfons en Regilio Pi nas waren hierna ook nog kans rijk, maar Hoegee wist tot twee keer toe te redden. Omsingeling Na de pauze posteerde Scheven ingen de razendsnelle Nino Fur faro op de rechtsbuitenplaats en kwam Mitchell de Bas op de lin kervleugel te spelen. Verder schoof aanvoerder Michiel Sol nadrukkelijker dan voorheen door naar het middenveld. Het had veel weg van een omsinge ling, maar Kloetinge hield stand en gaf in eerste instantie weinig kansen weg. De defensie, met een uitblinkende Erwin van der i k:: door Peter van Kouteren GOES - Met de tweede opeenvol gende volle winst deden de vol- leybalsters van Savok aan de staart van de ranglijst in de re giodivisie goede zaken. Savok boekte als enige Zeeuwse ploeg in de regiodivisie en promotie klasse een overwinning. Savok-VOY 4-0 (27-25 25-17 25-22 28-26): De Sasse ploeg speelde in de beginfase erg rom melig en vond pas in de slotfase van de eerste set het goede rit me. Nadat een 14-20-achter- stand was weggewerkt, overleef de de thuisploeg twee setpun- ten. Na die opsteker speelde Savok vooral in de tweede en derde set erg goed. Met een hecht collectief hadden de Zeeuws-Vlamingen steeds het initiatief. In de vierde set stuitte Savok weer op meer tegenstand. Beide teams maakten het elkaar met een goede opslag lastig en gingen voortdurend gelijk op. Uiteindelijk trok Savok nipt aan het langste eind. Morres/Hulst-Fusion 0-4 (21-25 11-25, 22-25 18-25): Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was Morres/Hulst niet eens zo heel veel minder dan de koplo per van de regiodivisie. Slechts in de tweede set kwamen de Zeeuws-Vlamingen er niet aan werkend maakte Morres/Hulst het Fusion bij vla gen knap lastig. De thuisploeg bouwde in de tweede en vierde set een voorsprong op, maar er niet in die tegen een UTRECHT - De Goesé polsstok- hoogspringster Esther van den Pol heeft gisteren in Utrecht baar persoonlijk record bena derd. Met 3 meter 55 bleef ze er djf centimeter onder. Van den Pol, die in Utrecht stu deert en lid is van Phoenix, doet over twee weken mee aan het NK indoor in Gent. Door haar winst in Utrecht - de concurren te kwam niet hoger dan 3,20 me ter - gaat ze met een lekker ge joel naar dat kampioenschap. Dat ze over 3,55 meter ging, be wees ook dat ze goed hersteld is van een duimblessure. sterk spelende opponent vast te houden. Voko/Finenzo-Kwiek 3-1 (21-25 25-20 25-11 25-21): Kwiek was tegen de nummer twee van de ranglijst dicht bij een vijfde set, maar verzuimde in de slotfase van de vierde set een voor sprong (19-21) te verzilveren. Hoewel de thuisploeg in de eer ste set binnen de kortste keren op 5-1 stond, slaagde Kwiek er in om de bakens te verzetten. Sonja de Wit scoorde aan de lo pende band en nam haar team op sleeptouw. Daarna had Kwiek geen antwoord op de op slag van de thuisploeg. Voko zet te steeds series van vier, vijf pun ten neer en legde daarmee de ba sis voor drie setzeges op rij. Morres/Hulst 2-Sliedrecht Sport 2 0-4 (15-25 12-25 14-25 19-25): De Hulst-reserves kon den eigenlijk slechts in de vier de set enige tegenstand bieden, maar ook toen ging de winst naar de bezoekers. In de eerste drie sets stond er geen maat op het spel-van Sliedrecht Sport 2, dat geen moment in de proble men kwam. Mannen WS'92-Benevia 2-3 (23-25 21-25 25-20 25-18 17-19): De eerste vijfsetter die niet in Vlis- sings voordeel kon worden afge sloten. Het ontbrak de thuis ploeg in de eerste twee sets aan felheid in de verdediging, waar door de Vlissingers steeds ach ter de feiten aanliepen. Met een beter scorende middenaanval kwam WS'92 daarna op toeren. Dat resulteerde in twee setzeges op rij. Hoewel de thuisploeg in de vijfde set een 10-6-voor- sprong opbouwde en drie keer op matchpoint stond, kon er niet naar winst worden afgewik keld. OKK'70-Kwiek 3-1 (23-25 25-17 26-24 25-20): Kwiek speel de niet onverdienstelijk, maar trof een tegenstander die nog be ter was. OKK'70 is halverwege het seizoen versterkt en dat was goed te merken. Toch trok Kwiek cle eerste set na een span nende slotfase naar zich toe. Na dat de Zeeuwen in de tweede set waren weggeserveerd, leek Kwiek in de derde set bij 17-23 op rozen te zitten. Slecht pas send lukte het echter niet om winnend af te sluiten. De thuis ploeg gaf daarna geen cadeau tjes meer weg en won ook de vierde set. De smash van Mytilus-speler Joop Dees is geblokt door Sander Blommaert (links) en Edo de Looff. foto Wim Kooyman door Peter van Kouteren HULST - Het was ongetwijfeld in het vuur van het spel, maar hij haalde er zich de woede van het thuispubliek mee op de hals. Het was de slotfase van de vijf de set tussen Morres/Hulst en Mytilus, toen Rini Boutens zijn frustraties uitte. De routinier van Mytilus voegde Werner Tak luidkeels toe dat hij hoopte dat Morres/Hulst „eruit zou donde ren". Het was tekenend voor de onvre de in het Goese kamp, omdat Mytilus tegen de degradatiekan didaat uit Hulst een riant uit zicht op een ruime zege had ver speeld. De op de tweede plaats van de regiodivisie geklasseerde Bevelanders wonnen uiteinde lijk wel, maar hadden daar volkomen onverwacht vijf sets voor nodig: 2-3. De setstanden waren 21-25 15-25 26-24 25-17 10-15. Een aantal Goese spelers zocht de oorzaak voor het verval voort durend bij het arbitraal duo. Beide scheidsrechters maakten er inderdaad een potje van, maar deden dat in al hun onkun de ten koste van beide teams. Ri ni Boutens wond zich aan het eind van de partij op, omdat de tellers van de thuisploeg Morres/Hulst met een punt zou den hebben bevoordeeld. Dat gebeurde niet zo gek lang nadat aan Goese kant een opstel- lingsfout was geconstateerd. Op initiatief van de arbiter volgde een vermakelijke reconstructie, waarna werd vastgesteld dat er geen opstellingsfout was ge maakt. Werner Tak (Morres/ Hulst): „Zie je het al voor je, dat in het voetbal na een buitenspel signaal wordt gevraagd om even allemaal terug op je positie te gaan staan, op het moment dat er werd gevlagd?" Joop Dees (Mytilus) voegde de eerste scheidsrechter na afloop toe snel een cursus te volgen. „Maar we hadden de derde set gewoon moeten winnen. We heb ben twee keer een grote voor sprong gehad." De Goese coach Wilbert van Waas, die in alle tumult ijzig kalm bleef, hield zijn team tij dens time-outs steeds voor sim pel en doeltreffend te spelen. Maar zijn aanwijzingen om op tijd de juiste posities in te ne men en goed te serveren, waren in de derde en vierde set niet aan zijn spelers besteed. Gelaten Mytilus was in de eerste twee sets tegen een gelaten ogend Morres/Hulst met afstand de beste ploeg en verzekerde zich gemakkelijk van twee setzeges. Maar toen het in de derde set via 0-5, 7-12 en 14-18 zo maar 20-20 werd, rook de thuisploeg zijn kans. Morres/Hulst speelde plots met flair, dwong wat ge luk af en verzekerde zich van een zwaar bevochten zege. Vanaf dat moment ontspon zich een boeiende derby, met alles Woerdt, heerste op de grond en in het luchtruim. Probleem was dat Kloetinge nauwelijks meer onder de druk uitkwam. Voorin werd geen bal vastgehouden, terwijl op het middenveld Johan de Goederen, Niels Kole en Ronald Zuijdwegt er niet in slaagden de regie enigszins in handen te nemen. Vandaar dat Hiensch besloot Emiel Dorst in te brengen. De routinier werd in de 76e minuut in de aanval geposteerd, in de hoop dat hij als aanspeelpunt zou kunnen fungeren. Het werd meer dan dat. Hij stond twee mi nuten in het veld of hij sloeg al toe. Na een goede pass van Fer ry Alfons kapte Dorst zijn man uit en schoot hij met links prach tig raak. Kloetinge had overi gens geluk dat de grensrechter zich op dat moment niet op gelij ke hoogte met de defensie van Scheveningen bevond, want Dorst stond op het moment dat hij werd aangespeeld een halve meter buitenspel. Scheveningen drong hierna nog hevig aan, kreeg ook kansen, maar doelman Van der Schee was paraat. Hij had prima re flexen op schoten van afstand en was bij hoge ballen sterk in de lucht. De 0-2 bleef op het sco rebord. Met die winst drukte Kloetinge opponent Scheveningen verder het moeras in en kreeg het zelf weer wat meer lucht. Met vijf tien punten uit vijftien duels staat de Bevelandse equipe iets steviger op de elfde plaats en is de afstand tot de concurrenten wat vergroot. „We liggen weer op koers", vond Hiensch. Scheveningen-Kloelinge 0-2 (0-1). 27. 0-1 Daan Esser, 78. Emiel Dorst 0-2. Scheidsrechter: M. van den Herik (Ridderkerk). Gele kaart: Michael Scholten, Virgil Gard beiden Scheveningen), Daan Esser (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jof- frey Geldof (85. Benjamin Ver west); Johan de Goederen, Niels Kole, Ronald Zuijdwegt; Regilio Pinas (80. Corné Schilperoort), Ferry Alfons, Daan Esser (76. Emiel Dorst). erop en eraan. „Het was een wedstrijd vol dramatiek", vond Wilbert van Waas. „Dan mag je als trainer/coach niet meegaan in de turbulentie van je team." Werner Tak had genoten van zijn team. „Dit was een leuke pot, met een beetje gezeik onder het net door. Nee, ik ben niet verrast door mijn team. Als ze die foutenlast eruit halen, kun nen ze echt veel. Ze spelen te vaak zonder zelfvertrouwen en dikwijls onbewust niet fel ge noeg." Met de uitslag waren beide coaches uiteindelijk tevreden. Tak zag in het goede spel van de laatste drie sets een bevestiging dat er wel degelijk kwaliteit schuilt in zijn ploeg. En Wilbert van Waas meende dat zijn ploeg het in de laatste set weer goed had opgepakt. „Morres is ge groeid, sinds Werner Tak zelf meespeelt", voegde hij eraan toe. „Dit is een niet te onder schatten team. Ik hoop echt dat ze het redden." KLOETINGE - Emiel Dorst zet aan het eind van dit voet balseizoen een punt achter zijn carrière bij Kloetinge. De 35-jarige speler vindt het na zes seizoenen welletjes en doet een stapje terug. Dorst kan bij Bruse Boys in zijn woonplaats Bruinisse aan de slag, maar heeft de knoop nog niet doorgehakt. „Ik zou ook best bij Kloetinge iets willen blijven doen", zegt hij. Naast Dorst doen ook Johan de Goederen en Ronald Zuijdwegt aan het eind van deze competitie een stapje te rug bij Kloetinge. VLISSINGEN - Edwin Kriens wordt met ingang van vol gend voetbalseizoen trainer van GPC Vlissingen. De oe- fenmeester is een verbintenis voor een jaar aangegaan met de zaterdag-tweedeklasser. Kriens, die de opvolger van Carlos de Jonge wordt, was eerder werkzaam als trainer bij ZSC'62 en DFS. Dit sei zoen is hij verantwoordelijk voor de Schouwse selectie. EINDHOVEN - Sandra de Block heeft op het Nederlands studentenkampioenschap korte cross over 3790 meter in Eindhoven de derde plaats behaald. De atlete van RK- HAV uit Hulst realiseerde een tijd van 14 minuten en 19 seconden. Vanwege een slijmbeursontsteking aan haar heup kon ze de afgelopen maand nauwelijks trainen. De Block, studen te aan de Hogeschool Zeeland, stond op het podium met de winnares Helen Hofstede (Universiteit Wageningen) en Nina Mathijsen (Vrije Universiteit Amsterdam) KRUINTNGEN - Het waren vooral de jongeren die hun gezicht lieten zien tijdens de tweede trainingsrit van wie lervereniging Theo Middelkamp. Het werd in het natuur gebied Den Inkel bij Kruiningen een aantrekkelijke wed strijd. Dirk van Dam uit Goes was uiteindelijk de snelste in de massasprint. Van Dam liet zien dat hij al behoorlijk wat trainingski lometers in de benen heeft. Ook Nico Ringelberg, John van de Vreede en Wilco Jonker deden hun uiterste best om een beslissing te forceren. Al him ontsnappingspogin gen liepen echter op niets uit en met het complete peloton werd richting finishlijn gekoerst. Van Dam was de rapste, met Ringelberg en Van de Vreede op de plaatsen twee en drie. Tim Dees uit Tholen won bij de junioren, Nick Eversdijk bij de nieuwelingen. Bij de vrouwen werd het hele spel volledig uit elkaar gereden door met name Anne Evers- dijk, die de meet passeerde voor Agnieta Francke en Lisa Phernambucq. VELDHOVEN - Karin Krappen heeft het tijdens de Open Nederland niet verder kunnen schoppen dan een plaats bij cle laatste 32. De Vlissingse dartster, de nummer drie van de wereldranglijst, kon het in het Brabantse Veldho ven niet bolwerken tegen de Australische Nathalie Car ter. Karin Krappen verloor de partij met 3-1. door Roeland van Vliet GOES - Sprinter Daniel Ward heeft zich zaterdag op de 200 meter geplaatst voor de Ameri kaanse studentenkampioen schappen, die half maart in de staat Arkansas zijn. Tijdens de Frank Sevigne Husker Invitatio nal in Nebraska won de atleet uit Hulst de lange sprint in een tijd van 21,20. De 22-jarige Ward, student aan de universiteit van El Paso in Texas, kwalificeerde zich vrij dag al eenvoudig voor de finale. Hij kwam als tijdsnelste - met 20,19 - door de series. Een dag later deed hij éénhonderdste lan ger over de afstand, maar was hij de concurrentie ruim de baas. De nummer twee noteerde 21,45. Twee weken geleden was de Zeeuws-Vlaming ook al snel tij dens een wedstrijd in New Mexi co. Met een tijd van 21,01 stelde hij zich al kandidaat voor een startbewijs op de 'nationals'. Za terdag was hij weliswaar wat minder rap, maar toonde hij aan dat die 21,01 geen uitschieter was en verdiende hij definitief een ticket naar Arkansas. Daar mee heeft hij zijn eerste doel voor 2006 al bereikt. „Ik wil minstens op één nummer naar de 'nationals'", zei Ward in de cember, toen hij voor een korte vakantie in Hulst was. Andere doelen voor hem dit jaar zijn: goed presteren op het NK en een rol van betekenis kunnen spelen op het EK. Dat Daniel Ward een goede seizoenstart heeft, is in Amerika ook opgevallen. Hij werd vorige week, naar aanleiding van zijn eerste wedstrijd, uitgeroepen tot 'atleet van de week' van de Conference USA. In 2005 gebeurde hem dat ook al een keer. door Roeland van Vliet ZOETERMEER - Squasher Piëdro Schweertman is al tij dens de eerste ronde van het Ne derlands kampioenschap uitge schakeld. De 22-jarige Koude kerkenaar struikelde gisteren in Amsterdam over Tom Hoeve- naars. Het werd 1-3 (9-5 8-10 7-9 0-9). „Mijn spel was ontzettend slecht", zei Schweertman. Hij won de eerste game en kwam in de tweede met 8-0 voor. Maar toen sloeg zijn spel ineens om, zoals hij het zelf beschreef. „Ik kreeg nog wel gameballen, maar tactisch klopte er niets meer van. Ik heb ze geen van allen kunnen benutten." Triest Ook in de derde game was de Koudekerkenaar op weg naar de winst. Maar na de 7-4 stortte hij weer volledig in. Hij pakte geen punt meer. Het werd 7-9 en 0-9. „Triest was het", erken de de Walchenaar. „Waar het door kwam, weet ik echt niet. Zenuwen misschien. Want mijn tegenstander stond ook niet goed te spelen. Ik ben niet door hem weggespeeld, maar heb het zelf verspeeld." Schweertman, die in een tame lijk zwaar deel van het schema zat, had gehoopt bij de laatste acht te komen. Daarvoor moest hij wel eerst langs de vier jaar jongere Hoevenaars komen, die hij in de voorgaande twee ont moetingen nog de baas was. Nu dat gisteren niet is gelukt, kan hij via de verliezersronde nog maximaal negende worden. NEW YORK - Marleen Veldhuis heeft de 100 meter vrije slag ge wonnen van het wereldbekerga la in New York. De Nederlandse was met 53,59 de Zweedse Josefin Lillhage (54.52) en de Duitse Petra Dall- mann (54.62) te snel af. Het was voor Veldhuis al de elfde zege dit seizoen in de wereldbeker. Op de 50 vlinder won ze (26.42) zilver achter de Zweedse There- se Alshammar (25.78). ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19