Hulst proeftuin leefbaarheid m 14 I PZC Jeannine is vergroeid met Van Kampen mm PZC VVD: Bio-energie is toekomst Kanaalzone 'LEGE MUUR? ëlii ZEELANDHALLEN GOES =13 Gemeente krijgt bijna drie ton subsidie Ovenpalen als dank voor verse koeken Jongen (15) beroofd van brommer 1 D66 wil stadsbus in Terneuzen PvdA vraagt behoud kunstwerken Zeelandbrug gestremd Huurster eist herstel van gebreken aan woning HORGEN zondag 5 febiuari 12,00-11.00 1 SCHILDERIJEN KIJKEN www.autosturm .nl E MODELBOUWSHOW NEDERLANDS GROOTSTE zaterdag 4 februari 2006 iteiffl tos, jnor Harold de Puysseleijr lierbs' i HULST - De leefbaarheid in de gemeente Hulst krijgt de komen- iefc de anderhalf jaar een extra im puls. Hulst fungeert voor het mi- nisterie van Volksgezondheid, 2 Welzijn en Sport (VWS) als 1 proeftuin op dat gebied, maai r 10nl' De gemeente krijgt 290.000 euro voor de uitvoering van het proef project. De Tweede Kamer ■oost. neemt op 14 februari een besluit over het wetsvoorstel voor de nieuwe Wet Maatschappelijke 12 Ondersteuning (WMO). Die wordt vervolgens waarschijnlijk op 1 januari 2007 van kracht. De bedoeling van de WMO is s dat mensen zo veel mogelijk voor zichzelf en elkaar zorgen. Als het iemand niet lukt om zelf ondersteuning te regelen, kan hij bij de gemeente terecht. Die kan dan een vrijwilligers- of een professionele organisatie inscha kelen. De gemeente is verant woordelijk voor de maatschap- r, pelijke ondersteuning en moet ervoor zorgen dat iedere burger volwaardig kan deelnemen aan de maatschappij. Daarbij mo gen bijvoorbeeld ouderen en enn;ï mensen met een beperking geen drempels ervaren. lenJ In het pilotproject 'Leefbaar- heid in de buurt en wijk' moet Hulst het voorbeeld geven hoe de gemeente dat aan kan pak ken. „We hebben ons aangemeld om als proeftuin te fungeren omdat wij eigenlijk al volop bezig zijn om in het kader van de nieuwe wet initiatieven te ontplooien om de sociale samenhang te ver beteren", legt wethouder F. van Driessche (Welzijn) uit. Zelfstandig Hij wijst in dat verband onder meer op de stuurgroep Leefbaar heid en de initiatieven die in het kader van Wonen, Welzijn en Zorg in samenwerking met de in 1, Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl woningcorporaties en welzijns organisaties al zijn genomen. Ook het project Ruimte voor Re sultaat is er een voorbeeld van. Dit richt zich erop mensen zo lang mogelijk zelfstandig thuis te laten wonen. De gemeente moet nog concrete plannen maken voor het proef tuinproject. Volgens de wethou ders ligt het in de bedoeling daar in de loop van dit jaar in twee of drie dorpen van de ge meente te beginnen. Het leefbaarheidsproject is niet bedoeld voor een specifieke doel groep. „Iedereen moet er in prin cipe aan mee kunnen doen, al dus Van Driessche. Hij bena drukt dat niet het volledige be drag dat de gemeente van het Rijk ontvangt besteedbaar is aan welzijnsactiviteiten in de dorpen. „We hebben tot septem ber 2007 een projectleider aange trokken om deze kar te trekken. Daarnaast zijn er andere perso neelskosten." door Paül Begijn TERNEUZEN - Een groep ver standelijk gehandicapte cliën ten van de Stichting Tragel heeft gisteren vijf zelfgemaakte ovenpalen overhandigd aan Scholengemeenschap De Rede Elke vrijdag is de groep te gast op de school in Terneuzen, waar ze gebruik mogen maken van het timmerlokaal. In de middag pauze worden ze getrakteerd op verse koeken uit eigen oven, ge maakt door de leerlingen van de afdeling Bakkerij. Als teken van dank wilden de jongens van Tra gel iets terug doen voor de school en de leerlingen. Docent brood en banket Hugo Staelens bracht de werklieden van de Zeeuws-Vlaamse stichting daar om op het idee om ovenpalen te maken. Dat liet de Tragelgroep zich geen twee keer zeggen. De afgelopen weken stond het vrij- 'i L,; I /jÉ - 'tL - - jB| Docent Staelens (links) neemt de ovenpalen in ontvangst. foto Wim Kooyman dagprogramma van de jongens in het teken van het maken van de vijf ovenpalen, die ze hele maal zelf timmerden en bewerk ten. Een ovenpaal is een houten, vuurvaste schop om brood in en uit de oven te schuiven. Gister middag werden de palen uitge reikt. ïarleli Dempen put van Middelburg niet zonder risico MIDDELBURG - Het dempen "r van de bouwput aan de Middel- burgse Zuidsingel is niet zonder risico. Daarbij moeten dezelfde voorzorgsmaatregelen worden genomen als bij de bouw van een parkeergarage van drie la- Dat stelt het Centrum Onder gronds Bouwen (COB) in een vi sie over de Middelburgse bouw put. Het COB heeft die op ver zoek van de fractie van de Chris tenunie gemaakt. Het bouwen van een parkeerkelder met één verdieping moet niet als een sim pele opgave worden gezien, vindt het centrum. Het is moge lijk om de bouwput te herstellen door er een extra bak in te bou wen, blijkt uit de visie. Alleen werken op de herenafdeling vond Jeannine Veesaert eng. door Wilma Valk OOSTBURG - Veertien dagen, langer zou ze het niet volhouden. Haar moeder was daar heilig van overtuigd. Al die an dere meiden met oogschaduw, netkou sen en petticoats! Dat was niet haar we reld. Op 1 maart is Jeannine Veesaert veertig jaar in dienst van schoenhandel en lederwarenzaak Van Kampen in Oostburg. Toch dapper volgehouden dus. In januari 1966 solliciteerde ze naar de baan van administratieve kracht/ ver koopster. Verder leren was in een arbei dersgezin als dat van de Veesaerts toen geen optie: „Misschien had ik meer ini tiatief moeten opbrengen en verder le ren. Tegenwoordig vragen ze eerst naar papieren en diploma's; heel anders dan veertig jaar geleden. Ik ben niet zo avon tuurlijk en heel honkvast. Solliciteren deed ik samen met mijn moeder." Een heel behoudend gezin in het Vlaam se Sint Margriete, net over de grens. „We hadden de advertentie gelezen in het Advertentieblad bij oma. Die woon de in Oostburg. Moeder vond dat maar een grote stad vol verderf." Maar Jeannine paste zich zonder proble men aan. „We waren toch altijd al een beetje op Oostburg gericht voor grotere inkopen. Het ligt maar zeven kilometer van Sint Margriete, terwijl het naar Eeklo nog altijd vijftien kilometer is." Thuisgebracht „Ik kwam op de fiets naar mijn werk. Die stalde ik hier achter op het plein bij Piet van Kampen, de oprichter van het bedrijf en overgrootvader van mijn hui dige chef Reinout Op woensdag, koopa vond, werd ik met de auto naar huis ge bracht." Dat was zelfs contractueel vastgelegd. Het werk in de schoenenzaak verander de door de jaren heen enorm. „Alles, van de correspondentie tot de schoenen, die hier stonden voor reparatie, werd vroeger alfabetisch, lexicografisch opge borgen. Van Kampen senior, de zoon van de oprichter, was heel precies. En vroeger besteedden we veel meer aan dacht aan de etalage. Met veel klanten ging je gewoon naar buiten, waar ze de schoenen aanwezen, die ze wilden pas sen. De klanten zijn veel mondiger ge worden. Ze weten als ze binnenkomen precies wat ze wel of juist niet willen." In één ding was Veesaert, ondanks haar opvoeding, heel modern: „Ik bleef wer ken, ook na mijn zwangerschap. Heel bijzonder in die tijd. Een van onze klan ten zei toen: je wordt nooit een goede moeder! Nu werkt haar eigen dochter en die heeft drie kinderen! Alles wat betrekking heeft op haar foto Camile Schelstraete werk bij de familie Van Kampen heeft Jeannine bewaard. Van de brief, waarin staat dat ze aangenomen was, trouw-, geboorte- en rouwbrieven zelfs de me nukaart van het huwelijk van Jan van Kampen. Alle ansichtkaarten, ooit ont vangen van de familie, waarvan ze op den duur ook een beetje deel uitmaakte. En veel krantenknipsels. Alles verza meld en opgeborgen in een, hoe kan het ook anders, schoenendoos. Lekker Nu werkt ze nog maar twee dagen per week: „Ik zie er naar uit, goed aankle den, sieraden aan, opmaken en lekker gaan werken." „Straks betaalt ze ons om te mogen ko men werken, het lijkt wel een soort the rapie voor haar", lachen Jan en Reinout van Kampen. „Er was in al die jaren maar één ding dat ze niet graag deed, vooral niet in het begin; ze hield niet van werken op de herenafdeling." Die mannen vond ze eerlijk gezegd maar eng. door Wout Bareman PHILIPPINE - De agrarische sector en de industrie in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone moeten snel aanhaken bij de ont wikkelingen op het gebied van de bio-energie. Waar mogelijk moet daarbij samenwerking worden gezocht met de universi teiten en producenten in de Gentse Kanaalzone, die nu al wordt gepromoot als bio-valley Gent. Als het aan de WD in de Kanaalzone ligt, is er straks sprake van een bio-valley Ka naalzone. Het 'nieuwe boeren' kan de eco nomie in de Kanaalzone een enorme impuls geven. Industrieën als Cerestar en Ne- dalco, maar ook Dow Benelux richten zich al volop op de toe komstige productie van bio- energie. De landbouw moet daarbij aanhaken. Kandidaat-raadslid E. Beumer, zei donderdagavond bij de start van de verkiezingscampagne van de liberalen in Philippine: „Op korte termijn zullen in onze gemeente veel agrarische bedrij ven stoppen en anderen zullen zoeken naar nieuwe mogelijkhe den. Telen van nieuwe gewassen voor de productie van energie is zo'n kans, zeker wanneer de in dustrie in de Kanaalzone de mo gelijkheden krijgt om bio-ener gie te produceren en de grond stoffen hiervoor te verwerken." In de Gentse Kanaalzone is de eerste aanzet voor de productie van biogassen al in gang gezet. Landbouwers en bedrijven aan deze kant van de grens kunnen profiteren van de daar inmid dels opgedane kennis en boven dien zonder al teveel financiële offers gebruikmaken van de knowhow van wetenschappers aan de universiteiten van Gent en Antwerpen. De grensoverschrijdende samen werking moet niet alleen op het vlak van de bio-energie opti maal worden benut; ook op ma ritiem gebied, in de zorgsector en het onderwijs liggen er volop kansen. Voorzover die nog niet zijn benut, verdienen ze de ko mende raadsperiode extra aan dacht. Uitgangspunt voor een verdere economische samenwerking is de bouw van de nieuwe, grotere zeesluis bij Terneuzen. Het brengt een verdere ontwikke ling op de westelijke kanaal oever (logistiek park, product verwerking) een stuk dichterbij. De WD kijkt, zo bleek donder dagavond, vooral naar het zui den. Er wordt opnieuw nadruk kelijk gepleit voor een snelle ver- TERNEUZEN - Een vijftienjarige jongen is gistermiddag in de Arnelaan in zijn woonplaats beroofd van zijn brom mer. Hij reed met zijn broertje door de straat toen twee jongen hen dwongen af te stappen. De belagers namen de brommer mee, maar lieten een fiets achter. TERNEUZEN - D66 Terneuzen maakt zich sterk voor stadsbusvervoer binnen de hoofdkern Terneuzen. De democraten zeggen dat in hun verkiezingsprogramma voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Ze denken hierbij aan een halfuurdienst tussen de West- sluis en het ziekenhuis via verschillende wijken en het centrum van de stad. In de avonduren zou er een uur- dienst moeten rijden. „Vooi-waarde hierbij is vergroting van het transferium Westsluis en aanleg van een transferium Ziekenhuis", al dus het programma. „Voor het vervoer van en naar de ker nen denken wij aan inpassing binnen het huidige busver voer en aan een transferium belbus." D66 hoop zo het cen trum 'blikvrij' te maken, de veiligheid te verhogen, par keerproblemen mede op te lossen en werk-, koop- en uit gaanspubliek een betere service te bieden dan nu het ge val is. De partij wil dit realiseren met behulp van kleine, veilige en milieuvriendelijke bussen op alternatieve scho ne brandstof. TERNEUZEN - De kunstobjecten bij de huidige basis scholen Oude Vaart en Willibrord in Terneuzen moeten behouden blijven voor de gemeenschap van Terneuzen. Daarvoor pleit PvdA-raadslid G. van den Berg in schrifte lijke vragen aan B en W. Het gaat om de kunstwerken 'Omgevings vormgeving De Oude Vaart', van Hedda Buijs en het 'Tegeltableau H. Willibrord'. Het eerste object da teert uit 1982 en bestaat uit een rond glooiend dijkje en di verse coördinatiepunten bestaande uit ritmisch gerang schikte paaltjes en zitplaatsen. Het tegelplateau bij de Willibrordschool stelt de grootheid van de heilige Willi brord voor en dateert van 1957. Volgens Van den Berg zijn beide objecten onlosmakelijk met de twee scholen ver bonden. Voor beide scholen is nieuwbouw voorzien en het raadslid pleit er voor om de kunstobjecten een plaatjes te geven in de nieuwe scholen. „Want het zou zonde zijn om deze stukjes cultureel erfgoed verloren te laten gaan." Van den Berg wijst ook op het belang van een goede inven tarisatie van de verschillende kunstobjecten in de gemeen te. Hij kondigt alvast aan dat zijn fractie een dergelijke in ventarisatie 'van harte' zal ondersteunen. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maan dag 6 op dinsdag 7 februari afgesloten voor al het wegver keer. De stremming duurt van middernacht tot ongeveer vijf uur in de ochtend. In die nacht worden wegdek en fietspad op de brug schoongemaakt door een speciale on- derhoudswagen. Daarnaast worden de steunen en rails ge deeltelijk weer terug geplaatst, die moesten wijken om de conserveringswerkzaamheden aan de betonnen pijlers mo gelijk te maken. Het verkeer wordt omgeleid via de storm vloedkering. In geval van nood is het wel mogelijk dat am bulances de brug gebruiken. door René van Stee TERNEUZEN - Christel van den Dobbelsteen (60) uit Terneu zen vindt dat zij totaal geen woongenot heeft van het huur huis dat zij twee jaar geleden aan de Grenulaan betrok. Zij zit al twee winters langere periodes in de kou, omdat de verwar mingsketel niet goed werkt. Van den Dobbelsteen: „Door de kou en het vocht trek ik binnen regelmatig een jas en handschoe nen aan. De situatie is onhoud baar, want ik ben ook reuma tisch. Daar komt nog eens bij dat ik juli vorig jaar waterscha de heb opgelopen door een hoos bui. Het dak bleek te lekken. En ook dat is nog steeds niet goed gerepareerd. De schimmel staat overal." Verhuizen is geen optie want daar heeft ze geen geld voor. Van den Dobbelsteen heeft de zaak voorgelegd aan de huurcommissie in Middelburg. Die doet in maart uitspraak. Verhuurder P. de Keuning is zich van geen kwaad bewust. „Toen haar kachel kapotging, is die meteen vervangen. Het klopt dat de huidige kachel niet goed werkt, maar inmiddels is beslo ten dat er weer een nieuwe wordt geplaatst", aldus De Keu ning. De waterschade van Van den Dobbelsteen is volgens hem een verzekeringskwestie. „Want het dak is gewoon in orde. Wij hebben destijds gevraagd of zij na die hoosbui problemen had. Toen zei ze dat er niets aan de hand aan was." De Keuning ziet de uitspraak van de huurcommissie met ver trouwen tegemoet. Hoewel hij niet verwacht dat die nadelig voor hem zal uitvallen, zal hij zich eraan conformeren. „Als wij iets moeten herstellen of ver beteren, zullen wij dat doen." Raadslid P. Clijsen (Groen- Links) wil van het college van B en W weten wat de gemeente kan doen als een probleem tus sen huurder en huisbaas aan sleept. Advertentie f Klassiek en modem; ook heel grote doeken. LAGE PRIJZEN! CULTUREEL CENTRUM DE HALLE I Pr. Rooseveltlaan 1a, Axel ^www.schilderijenkijken.nl (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com wezenlijking van de oostelijke spoorlijn Axelse Vlakte-Zelzate, maar ook voor vaart achter de plannen voor de kanaaltunnel bij Sluiskil. In combinatie met de aanleg van een nieuw haven gebied op de westelijke kanaal oever (tussen het sluizencom- plex en de route naar de toekom stige kanaaltunnel) zou ook moe ten worden gekeken naar een westelijke ontsluitingsweg, die de Westerscheldetunnel ver bindt met het verkeersknoop punt op de westoever bij Zelza- te. De WD gaat de verkiezingen in onder het motto 'Liberaal maar vooral lokaal!' (Advertentie) www.project-verhuizingen.nl monoua mouEBS feliciteert Kredietbank Walcheren (Advertentie) AL HET LAATSTE NIEUWS OVER NISSAN STAAT NATUURLIJK OP: (Advertentie) CA. 700 CLUBLEDEN OP 10.000 M2 IN 2 HALLEN ZATERDAG ZONDAG FEBRUARI FEBRUARI 10.00-18.00 uur H 10.00-18.00 uur modeltrucks rc.racewagens modelscheepsbouw 'vliegtuigen houtbouw modelstoom modelspoorbanen minicircus poppenhuizen kartonbouw landbouw- kraan- en autominiaturen legermini'S nieuw: lego Toegang: 7,- p.p. kinderen tot 12 jaar 3,50 TEVENS ALLERLEI VERKOOPSTANDS Info: 0113_- 221020 www.zeelandhallen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 75