Natura 2000 gooit regio in slot 14 PZC i PZC Theater past bij De Meerpaal Arsenaal haakt af voor Mondragon Innovation Island kan aan volgende fase beginnen www.autosturm .nl ZEELANDHALLEN GOES 1 3 Gemeente maakt bezwaren tegen scherpe doelen natuur Zeilwedstrijden modelbouw Celstraffen geëist voor wietteelt Vlissingse in woning beroofd Vijf euro per taalfout voor raadslid Gemeente koopt horecapanden E MODELBOUWSHOW NEDERLANDS GROOTSTE 1819 zaterdag 4februari 2006 ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland maakt zich grote zorgen over de gevol gen van Natura 2000. Dat blijkt uit een brief van het gemeente bestuur aan het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit. Natura 2000 is een Eu ropees netwerk van beschermde natuurgebieden. Ijjet gemeentebestuur vreest dat Schouwen-Duiveland 'op slot gaat' als de concept-regels voor {bescherming van natuur een feit worden. Schouwen-Duiveland wordt omgeven door natuur. Aan de ene kant Nationaal Park bosterschelde, ten westen van hel eiland 'de Voordelta', ten westen en noordwesten het toe- dig zeereservaat, in het noorden De Grevelingen en in het noord-oosten het gebied Krammer-Volkerak/Zoommeer. Bovendien ligt op het eiland het ituurgebied Kop van Schou wen, dat ook onder Natura 2000 valt. Slikken „De kaderrichtlijn met maatre gelen die er nu in concept ligt, gaat heel ver", zegt wethouder g. Houtekamer. „Neem de pro blematiek van de zandhonger in de Oosterschelde. Steeds meer zand verdwijnt in de geulen en zandplaten verdwijnen. Hier voor moet compensatie ko men." Volgens Houtekamer is vrijwel niet haalbaar om het huidige aantal schorren, slikken, platen en ondiepe wa- irgebieden in stand te houden p het huidige niveau. Als de zandplaten verdwijnen, is de kans groot dat de bijbehorende vogelsoorten ook verdwijnen - maai-juist voor al die vogelsoor ten zijn heel ambitieuze doelen Advertentie Ik Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Qrachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vastgesteld. De gemeente stelt daarom dat de doelen té ambiti eus zijn. „Aangezien Schou wen-Duiveland ons leefgebied is waar we moeten kunnen wo nen, werken en recreëren, moe ten de instandhoudingsdoelen zodanig geformuleerd worden dat er nog ruimte voor ontwik keling blijft. Want stilstand is achteruitgang." Bedrijven De gemeente maakt zich in dit kader ook zorgen over het be drijventerrein Straal weg in Zie- rikzee, evenals een bedrijf aan de Steenovenseweg. Als de hui dige doelstellingen voor de Oos terschelde worden vastgesteld, komen beide gebieden heel erg in de knel. Houtekamer maakt zich dan ook grote zorgen over de toe komst. „Straks krijg je mis schien de situatie dat over een paar jaar bij hoog water de zee honden op zandbanken rusten en dan mag geen sterveling nog zijn hoofd boven de duinen uit steken." Vervolgens haast hij zich te zeggen dat angst een slechte raadgever is en dat de ge meente er alles aan zal doen om te voorkomen dat het eiland op slot gaat. pagina 15 KvK wil Zeeuwse stranden weren uit Natura 2000 Den Dekker Muziek 1KAPELLE 0113-330330 v.dende kkermuziek.com BRU1NISSE - De jachthaven bij Aquadelta in Bruinisse is mor gen het toneel van zeilwedstrij den die meetellen voor het Ne derlands kampioenschap. Het gaat om bootjes in de zogenoem de modelbouwklasse. De organisatie is in handen van de Micro Magie afdeling Zee land. Woordvoerder S. Ghering venvacht zeker 35 deelnemers. Veel andere locaties in Neder land waar dit weekeinde zou worden gevaren voor classifica tie in de nationale titelstrijd, kampen met vorst en zijn daar door onbruikbaar, aldus Ghe ring. De zeilwedstrijden op de vierkante centimeter worden ge houden ter hoogte van Visser Watersport en beginnen om tien Scène uit Jong en Oud door jeugdtoneel vereniging Op Rolletjes. door Ali Pankow BRUINISSE - De bomen komen naar voren en uit de tijdmachine in de vorm van een grote zandloper komen felle knipperende lichtstralen. In de gloed nieuwe binnentuin bij openbare basis school De Meerpaal in Bruinisse wordt een imaginaire wereld geschapen tij dens de voorstelling Jong en Oud van jeugdtoneelvereniging Op Rolletjes. „Theater past binnen het profiel van on ze school", zegt directeur Ad Fluit van De Meerpaal. Hij verleent de jeugdto neelvereniging graag onderdak in zijn school voor repetities en opvoeringen, zoals die gisteravond werden gegeven. De artistieke meetlat wordt daarbij niet zeer hoog gelegd. Regisseuse Neeltje Meerman stelt geen al te hoge eisen aan de kinderen. „Jullie moeten wel de tek sten wat beter leren", vermaant ze vier dagen voor de opvoeringen. „Vrijdag moet het er echt op rolletjes uitkomen", benadrukt ze tijdens de laatste repeti ties. Dankzij de recente verbouwing van de beide Bruse basisscholen zijn de moge lijkheden voor toneelopvoeringen wat groter geworden. De afgelopen maan den was het een beetje passen en meten, maar dat leed is nu geleden. Al blijft het een vereiste creatief om te gaan met de ruimte. Dat blijkt tijdens de repetitie van de dans tijdens de tweede voorstel ling Sander is zo cool door vijf tiener meiden. Een van hen stoot haar hoofd tegen de muur bij een achterwaartse be weging". „Die tafels staan ook veel te dichtbij", constateert een van de speel sters boos. De regisseuse laat zich niet van de wijs brengen en vermaant de da mes dat ze wat beter moeten opletten. Elke maandagavond repeteert Op Rolle tjes in obs De Meerpaal, een deel van de groep met de jongste kinderen wordt ge vormd door leerlingen van de school, het andere deel komt van elders. Het volgende uur is het de beurt aan de tie ners die al in de brugklas zitten. Gisteravond brachten beide groepen hun voorstellingen ten tonele na een re petitieperiode van enkele maanden. Tijdmachine „Beide voorstellingen zijn grotendeels vanuit de kinderen zelf ontstaan", zegt Meerman. De jongste groep droeg het idee van een tijdmachine aan en daarop schreef de regisseuse scènes die zich af spelen in een virtuele, fantasierijke we reld. Aan de tieners gaf Meerman wat meer ruimte voor eigen invulling van teksten en dansscène. Amber, Janneke, Anne, Joleen en Quirien bevechten elkaar de sympathie van Sander, een favoriete leerling die ze allemaal graag als hun exclusieve vriendje zouden hebben. De samenwerking tussen De Meerpaal foto Marijke Folkertsma en de jeugdtoneelvereniging is vooral tot stand gekomen door toedoen van Yo- landa Krepel. Zij is voorzitter van Op Rolletjes en tevens leerkracht op deze school. Evenals directeur Fluit is zij er van overtuigd dat toneelspelen jonge ren kan helpen bij hun persoonlijke ont plooiing. Zij spant zich ervoor in dat de deelnemers niet alleen zelf toneelspe len, maar ook voorbeelden van mooie producties elders kunnen zien. Zo wer den in het recente verleden voorstellin gen bezocht in Rotterdam en Podium 't Beest in Goes. De Bruse jeugdtoneel vereniging kan re kenen op bescheiden steun van de ge meente. Hoewel meer professionalise ring van het jeugdtoneel een speerpunt vormt in de recent vastgestelde gemeen telijke kunst- en cultuurvisie moet het beschikbare budget worden gedeeld met het jongerentoneel in Renesse. „We hebben vorig jaar 750 euro toebedeeld gekregen. Als de gemeente dat nou ein delijk eens zou overmaken, konden we eens een betere geluidsinstallatie aan schaffen", zegt Yolanda Krepel. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De bouw van een nieuw theater in Zierikzee wordt onder de huidige voor waarden een zware dobber. Vol gens directeur B. Stinenbosch van het Vlissingse Arsenaalthea ter moet de gemeente Schou wen-Duiveland er zelf meer geld bijleggen, wil het project in teressant zijn voor financiers. De raad is daar altijd op tegen geweest. Het Arsenaaltheater was een se rieuze kandidaat voor nieuw bouw en exploitatie van Mon dragon in Zierikzee. Stinen bosch moest echter in het zicht van de eindstreep afhaken om dat hij er niet in slaagde finan ciers mee te krijgen voor zijn plan. Ze vinden het risico onder de voorschreven condities te hoog en willen er alleen aan be ginnen met een onderpand, al dus Stinenbosch. „Dat doe ik dus nooit en dus zijn we afge haakt." Donderdag sloot de inschrij vingstermijn van de Europese openbare aanbesteding van Schouwen-Duiveland. Gisteren (Advertentie) AL HET LAATSTE NIEUWS OVER NISSAN STAAT NATUURLIJK OP: werden de brieven van de gega digden geopend. Cultuurwethou der W. Renden (PvdA) wilde nog niet zeggen of er naast het Arsenaaltheater ook andere be langstellenden zijn. Evenmin wilde hij reageren op de consta tering dat de gemeente extra geld zal moeten bijleggen om een nieuw theater binnen hand bereik te brengen. Renden komt waarschijnlijk pas dinsdag met een officiële mededeling naar buiten over het verloop van de plannen en de verdere stappen die daarin zullen worden gezet, zo zei hij. Stinenbosch had aanvankelijk de bedoeling de programma's in zijn Arsenaaltheater en het nieu we Mondragon te koppelen. Een voorstelling van één artiest op beide locaties is goedkoper te boeken dan wanneer dat zoals nu wordt beperkt tot een show in Vlissingen. Zierikzee ligt hier ver genoeg vandaan, dus in die zin zou dat elkaar niet hoeven te bijten, aldus Stinenbosch. Mondragon had in de plannen van Stinenbosch een theater naar voorbeeld van het Arse naaltheater moeten worden. „Maar dan zonder de fouten waar wij hier gaandeweg tegen aan zijn gelopen." De criteria van de gemeente gaan minimaal uit van twee- tot driehonderd zitplaatsen en vierhonderd staanplaatsen voor een popcon cert. Daarnaast ziet de gemeen te ook graag een zaal ingericht voor het filmtheater FiZi en de muziekschool. De bouw van stadswoningen, appartementen danwel een hotelvoorziening is binnen het complex toegestaan. Affiniteit Stinenbosch zegt te hebben ge probeerd zijn plan met inbegrip van de bouw van appartemen ten betaalbaar te krijgen, maar hij struikelde steevast op de on zekere exploitatie. „De enige manier waarop dit gaat lukken, is wanneer de gemeente er geld bijlegt. Doen ze dat niet, dan zul je moeten hopen op een dikke projectontwikkelaar of een geld schieter van het kaliber van Van den Ende; iemand met bijzonde re affiniteit voor het theater dus die bereid is z'n nek uit te ste ken. Anders wordt Mondragon een heel moeilijk verhaal." De gemeente wil voor het huidi ge complex minimaal 631.500 euro vangen. Daarnaast heeft de raad (onder aanvoering van de fractie van Alert!) besloten maximaal 120.000 euro per jaar over te hebben als bijdrage in de exploitatie. Het bestuur gaat er van uit dat de locatie interes sant genoeg is om het particulie re bedrijfsleven te bewegen tot een investering. MIDDELBURG - De politie trof op 20 april vorig jaar in Bruinisse een hennepkwekerij met 25.000 wietplanten aan. Officier van justitie H. Benaissa eiste gisteren bij de politierechter in Middelburg tegen zes mannen celstraf fen van drie maanden tot een half jaar en tegen een 29-ja- rige vrouw tachtig uur werkstraf. Een 34-jarige man uit Hellevoetsluis en een 31-jarige man uit Spijkenisse hoorden een half jaar cel tegen zich eisen. Tegen twee mannen uit Delft 56 en 35 jaar) eiste de officier vijf maanden gevangenisstraf. Het viertal heeft zich eerder beziggehouden met hennepteelt. De rol van de andere verdachten was volgens de officier beperk ter. De verdachten reageerden nonchalant op de eis. „Jul lie doen er lacherig over, maar het gaat wel om gevange nisstraffen", merkte politierechter N. van Spronssen op. De politierechter zag gisteren nog geen kans een uit spraak te doen. Zij wil een aanvullend onderzoek: onder meer naar de aanleiding tot de inval in de loods aan de Nijverheidsweg. De zaak is terugverwezen naar de rech ter-commissaris VLISSINGEN - Een 58-jarige vrouw uit Vlissingen is gis terochtend tussen kwart voor negen en negen uur in haar woning aan de Jacoba van Beierenweg beroofd. De vrouw hield de deur op een kier nadat er was aangebeld. Ze werd verrast door een man die de woning binnendrong. Hij zette de vrouw een mes op haar keel en eiste geld. De vi'ouw kwam daarbij ten val. Nadat het slachtoffer geld had gegeven, kon ze uit de woning vluchten. De overval ler rende weg in de richting van een B-weg. De vrouw heeft een pijnlijke kaak en rug en een bult op haar hoofd opgelopen. SLUIS - Wethouder R. Leentfaar van de gemeente Sluis biedt raadslid L. Baarends van Dorpsbelangen en Toeris me (D&T) uit eigen zak vijf euro aan per gevonden taalfout in de begrotingskrant van de gemeente. Leent faar benadrukt hiermee dat de uitgever uit Groningen geen enkele invloed heeft gehad op de tekstuele inhoud van de krant. „Ik heb me vrij intensief met de redactie van de eindtekst bemoeid", zegt Leentfaar. De wethouder vindt de kritiek van D&T daarom 'nogal overtrokken'. Baarends vindt het niet kunnen dat de Sluise uitgave door een uitgever in Groningen is gemaakt. Dit heeft vol gens hem bij plaatselijke ondernemers kwaad bloed ge zet. Daarnaast vindt hij de inhoud voor veel inwoners te moeilijk. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen trekt 330.000 euro uit voor de aankoop van twee horecapanden in Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. De gebouwen, respectievelijk aan de Kaaistraat en de Voorstraat, wor den door de eigenaar te koop aangeboden. In het verleden waren ze in gebruik als café en in die hoe danigheid veroorzaakten ze de nodige overlast voor om wonenden. Om te voorkomen dat dat opnieuw gebeurt, koopt de gemeente de panden. Daarna wordt de horecabe- stemming eraf gehaald en worden ze doorverkocht als woonhuis of winkel. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Innovation Is land kan de volgende fase van ontwikkeling in. De plannen voor woningbouw en economi sche ontwikkeling voor Schou wen-Duiveland zijn 'positief- kritisch' ontvangen door zowel het college van burgemeester en wethouders op Schouwen-Dui veland als de provincie Zeeland. „De neuzen staan allemaal in de zelfde richting", vertelt C. Flip- se. Hij is bestuursvoorzitter van Prowonec, de speciaal opgerich te projectontwikkelaar voor dit project. Innovation Island is een innovatief plan voor woning bouw en economische ontwikke ling op Schouwen-Duiveland. Op zes verschillende locaties worden projecten begonnen voor woningbouw, uitbreiding van jachthavens, de aanleg van een landschapspark en een me disch servicecentrum. In totaal gaat het om ongeveer 650 nieu we huizen en 600 ligplaatsen extra voor boten. Deze plannen leveren rond de 250 structurele arbeidsplaatsen op en het inwo nertal van Schouwen-Duive land groeit erdoor met ongeveer 1450 inwoners. Wenselijkheid Het plan is tot nu toe alleen in grote lijnen besproken. „Echt in houdelijk over de verschillende projecten is nog niet gesproken, dat komt in de volgende fase. De discussie ging tot nu toe over de wenselijkheid van het plan, zeker in relatie tot dè gemeente lijke woonvisie en de reactie van de provincie daarop. Daar over wilde de gemeente vooraf duidelijkheid", legt Flipse uit. Het project Innovation Island kan niet los gezien worden van de gemeentelijke woonvisie, het gemeentelijk huisvestingsplan dat de gemeenteraad net heeft aangenomen. In de woonvisie is beleid vastgelegd over woning bouw in de komende jaren. Aangezien de gemeente niet on gebreideld mag uitbreiden van de provincie, is het van groot be lang dat niet alleen de gemeen te, maar ook de provincie vooraf helderheid geven over extra wo ningbouw op het eiland. Die hel derheid is er nu volgens Flipse. Hij toont zich content met de ontwikkelingen tot nu toe. „U spreekt met een tevreden mens." Flipse verwacht dat op redelijk korte termijn een inten tieovereenkomst gesloten kan worden. „Daarna is de weg vrij voor een inhoudelijke discus sie." Hij verwacht dat het pro ject snel na de verkiezingen op de agenda van de gemeenteraad zal komen. In cle volgende fase komt de in houd van de verschillende pro jecten aan de orde. Die projec ten, zo benadrukt Flipse, liggen nog lang niet vast. „Projecten kunnen om welke reden dan ook doorgestreept worden, uitge steld worden of andere projec ten kunnen worden toegevoegd. Wij zijn flexibel." (Advertentie) www. project-verhu izi ngen.nl CA. 700 CLUBLEDEN OP 10.000 M2 IN 2 HALLEN (Advertentie) ZATERDAG ZONDAG FEBRUARI FEBRUARI 10.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur modeltrucks rc.racewagens modelscheepsbouw vliegtuigen houtbouw modelstoom modelspoorbanen minicircus poppenhuizen kartonbouw landbouw- kraan- en autominiaturen legermini s nieuw: lego Toegang: 7,- p.p. kinderen tot 12 jaar 3,50 TEVENS ALLERLEI VERKOOPSTANDS Info: 0113 - 221020 www.zeelandhallen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69