bissers willen mossels verplaatsen Zondag geopend Tegenstanders appartementen Bruinisse stappen naar rechter I Horeca Renesse betreurt onderzoek van Justitie isterie moet in actie komen om kw eekrendement Waddenzee op te schroeven Gasbrand door graafwerk «gen (15) ihandeld in ddelburg jratis waterpark kinderclub Zeelandbrug gestremd Jongen (15) beroofd van brommer KOM OP ZATERDAG lelandNet www.gobest.nl I Reizen i Daar moetje naar toe. Opruiming! Vandaag Open dag zeeuwse almanak Loods - «se: 0113-315649 factie® pzc.nl 531,4460 AA Goes Mie-exploitatie: Midden-Zeeland: 0113-315520; „5-Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. Ldag 4 februari 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland fPietKleemans jgZEE - Er moet in de fcazee daadwerkelijk ruim- nen voor een goede 'zilte en wel door verplaatsing losselpercelen. Dat is één ^belangrijkste zaken waar krereniging Helpt Elkan- ty komende jaar hard aan jtrken. Dat zei voorzitter de vissersvereniging tiiot gisteren in zijn jaarre- zich niet te willen voe- lin wat hij betitelde als de jper-maffia', maar een aan haken moest hem gisteren van het hart. Het verbete- het kweekrendement de bodemcultuur-mosselen [bij de minister weliswaar ap de innovatieagenda, het jg niet erg vlotten. En dat ide visie van Schot toch al aan het ministerie van jouw, Natuur en Voedsel- Steit (LNV). Optimalisatie jercelen en het vissen op de voor beter zaad noemde :als belangrijke stappen in imieuwingsproces van de jdiervissen jOpvallend in die kortetermijnza- - :og geen stap is gezet. De aardappel van percelenver- sing op de Waddenzee ivan de ene kant naar de I ie geschoven, maar er komt ian de grond. Volgens ons ie eerste verantwoordelijk- iaervoor bij de verhuurder iepercelen, het ministerie NV." ren voor meer lijn in het vergun ningstelsel voor de visserij met vaste vistuigen en de kreeften vissers. Met name voor laatstge noemde bedrijfstak was 2005 volgens Schot een bizar jaar. „Het jaar 2005 gaat te boek als de slag om de kreeften. Veel te veel vissers die zich er mee be moeiden en nog vergunning had den ook." Om het hoofd boven water te houden is volgens Schot saamho righeid en samenwerking bin nen de sector erg belangrijk. „Ik bespeur gelatenheid, lijdzaam heid. Laat van je horen. Juist ook als je het er niet mee eens bent." Verder wil Helpt Elkander alles op alles zetten om vergunning voor de voorjaarsvisserij binnen te slepen en wordt hard gewerkt aan het realiseren van een leer stoel schelpdierkunde in Wage- ningen. Schot: „We hebben van alle kanten steun nodig om te overleven." Natuurbeschermers De dialoog tussen vissers en na tuurbeschermers staat onder druk. Gastspreker F. Neumann van het Instituut voor infrastruc tuur, milieu en innovatie (IMI) raadde de vissers sterk aan toch met de natuurbeschermers te blijven praten. Door in een vroeg stadium met elkaar om ta fel te gaan kun je, betoogde Neu mann, in een later stadium ver traging voorkomen. Directeur visserij van het minis terie A. Vermuë zei optimistisch te zijn over de toekomstkansen van de schelpdiervisserij. Voor wat betreft de voorj aars visserij zei hij geen reden te zien waar om de vissers daar géén vergun ning voor zouden krijgen. Vermuë erkende dat de optimali satie van de percelen in de Wad denzee nog problemen geeft. Maar dat is in zijn visie deels ook de verantwoordelijkheid van de vissers zelf. Hij raadde de vissers aan de krachten te bundelen en richting Den Haag met één gezamenlijk breed ge dragen standpunt te komen. genoemde optimalisatie losselpercelen gaat de vis- ireniging onder meer ijve- MUIDEN - Een vijftienja rigen uit Arnemuiden is middag op de Sir Winston thilllaan in Middelburg indeld. jnemuidenaar stond daar see anderen toen er een of zeven scooters kwa- ianrijden. Een jongen stap- 3 zijn scooter af, stapte op Luemuidenaar af en gaf «n kopstoot en een vuist- Ook werd de jongen ge- Eden grepen in waarna de op de scooters wegre- Loiemuidenaar is na de mis- ieling door een dokter be- door Melita Lantinq RENESSE - De horecaonderne mers in Renesse voelen zich bui tenspel gezet door de gemeente. De ondernemers waren niet op de hoogte van deelname van de badplaats aan een onderzoek van het ministerie van Justitie naar de relatie tussen alcohol en drugsgebruik enerzijds en ge weldsmisdrijven anderzijds. „We weten van niets en dat is spijtig." R. Oudesluis - secretaris van de stichting Horeca Renesse - vindt het onbegrijpelijk dat de ge meente niet de moeite heeft ge nomen om hierover contact op te nemen met de stichting. „Nu hebben we zo veel overleg met politie en gemeente, en we ho ren hier niets van", reageert hij. „Zoiets komt zomaar uit de lucht vallen. Dadelijk worden Renesse, cocaïne, geweld en alco hol in één adem genoemd in de landelijke media en dat is iets wat we nu juist niet willen." Gisteren werd bekend dat het ministerie, van Justitie op twee plaatsen in Nederland gaat bij houden hoeveel geweldsinciden ten plaatsvinden waarbij sprake is van gecombineerd alcohol- en cocaïnegebruik. Justitie doet dit in het kader van het landelijk ac tieplan tegen geweld. Naast Re nesse gaat de politie ook turven in studentenstad Wageningen. Volgens justitie is er tot nu toe te weinig inzicht in cijfers van gecombineerd alcohol-cocaïne gebruik. Oudesluis betreurt het dat dit onderzoek nu juist in Renesse gaat plaatsvinden. „Daar had- (Advertentie) GEERSDIJK - Vijf, zes meter hoge vlammen torenden gis termiddag boven het wegdek van de Schoolstraat in Geersdijk uit. Een kraanmachinist had bij graafwerk zaamheden zowel de gas- als de elektriciteitsleiding ge raakt. Een elektriciteitsvonkje was genoeg om het ont snappende gas te laten ontbranden. Tegen half twee ontstond de gasbrand, een kleine twee uur later was die uit. De machinist waarschuwde zelf de brandweer. Blussen had geen zin. De groep Kamperland van de Noord-Bevelandse brandweer kon niet veel meer doen dan het publiek op afstand houden en wachten op medewerkers van de gasafdeling van Delta die de gaslei ding moesten afdichten. Om dat te kunnen doen, moest aan weerszijden van het gaslek een gat worden gegraven om een soort prop in de leiding te brengen. Van direct gevaar is geen sprake geweest. De afstand van het gaslek tot de eerste woning was vijfentwintig meter. Die hoefde niet te worden ontruimd. Omdat ook de elek triciteitsleiding was geraakt, hebben enkele omwonenden even zonder stroom gezeten. Gas bleef beschikbaar, al was de druk lager dan gebruikelijk. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maan dag 6 op dinsdag 7 februari afgesloten voor al het wegver keer. De stremming duurt van middernacht tot ongeveer vijf uur in de ochtend. In die nacht worden wegdek en fietspad op de brug schoongemaakt door een speciale on- derhoudswagen. Daarnaast worden de steunen en rails ge deeltelijk weer terug geplaatst, die moesten wijken om de conserveringswerkzaamheden aan de betonnen pijlers mo gelijk te maken. Het verkeer wordt omgeleid via de stormvloedkering. In geval van nood is het wel mogelijk dat ambulances de brug gebruiken. TERNEUZEN - Een vijftienjarige jongen is gistermiddag in de Arnelaan in zijn woonplaats beroofd van zijn brom mer. Hij reed met zijn broertje door de straat toen twee jongens hen dwongen af te stappen. De belagers namen de brommer mee, maar lieten een fiets achter. Advertentie De visserijsector kwam gisteren in Zierikzee bijeen. Verenigingsvoorzitter Schot maande er tot actie inzake de mosselkwekerij in de Waddenzee: „De hete aardappel van percelenverplaatsing op de Waddenzee wordt van de ene kant naar de andere geschoven, maar er komt niets van de grond." foto Marijke Folkertsma den ze nu voor de verandering ook wel eens Zierikzee voor kun nen uitkiezen." Er zijn volgens Oudesluis in de badplaats geen grote problemen met alcohol en deze specifieke drug. „Het gebeurt wel, maar niet in extreme mate." Het onderzoek van het minis terie zal - als alles volgens plan verloopt - deze zomer be ginnen. 11 FEBRUARI NAAR ONZE OPEN DAG Ervaar digitale telefonie, razendsnel internet en digitale televisie en maak kans op een gratis decoder! Kijk voor meer informatie op www, zeelandnet.nl/opendag Elke week in de zaterdagkrant www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! door Piet Kleemans BRUINISSE - Een groep omwonenden van toekomstige appartementencomplexen Bru- Ville en Hertenhof is naar de rechter ge stapt in een ultieme poging de plannen stop gezet te krijgen. Bij de rechtbank in Middel burg is een zogeheten 'voorlopige voorzie ning' aangevraagd. BruVille is een nieuwbouwproject van wo ningbouwcorporatie Zeeuwland en voorziet in de bouw van een 36 appartementen tellend complex. Bij het Hertenhof gaat het om 21 luxe appartementen in een gebouw op de plek waar ooit het Bruse gemeen tehuis stond. Over beide plannen wordt al jaren gekib beld. Een groep van zeventien omwonenden heeft de krachten gebundeld en is ten strij de getrokken tegen de in hun ogen onzalige bouwplannen. Ze vinden de geplande com plexen te groot, te hoog en te dicht bij de straat staan. Ook wordt gevreesd voor ge luidsoverlast, aantasting van de privacy en meer verkeersdrukte. De strijd van de omwonenden is tot nu toe vergeefs, constateert juridisch adviseur van de bewonersgroep W. Boogaart uit Nieu- werkerk. Boogaart beschuldigt de gemeente Schouwen-Duiveland ervan willens en we tens de omwonenden door allerlei juridi sche trucs te hebben beknot in hun rechten. Zo zou volgens Boogaart het recht van om wonenden om binnen zes weken bezwaar aan te kunnen tekenen tegen een besluit be knot te zijn tot vijf weken. Volgens Boo- gaart heeft de gemeente verschillende proce- durele fouten gemaakt waar de omwonen- (Advertentie) Op de plek waar ooit het gemeentehuis stond, wil woningbouwcorporatie Zeeuwland com plex BruVille neerzetten. Omwonenden zien dat absoluut niet zitten. foto Marijke Folkertsma den nu de dupe van dreigen te worden. Boogaart neemt daarbij termen als 'mislei dend, onrechtmatig en onfatsoenlijk' in de mond. Hij voegt er aan toe dat de omwonen den de handdoek nog lang niet in de ring gooien. Procedurele en inhoudelijke bezwaren zijn onlangs voorgelegd aan de commissie be roeps- en bezwaarschriften. De commissie heeft de bezwaarschriften ontvankelijk maar ongegrond verklaard. De omwonen den hebben echter nog meer pijlen op de boog. Bij de rechtbank in Middelburg is een voorlopige voorziening aangevraagd. Boog aart verwacht binnen enkele weken uit spraak. Wethouder R. van der Wekken van de ge meente Schouwen-Duiveland werpt de be schuldiging dat de gemeente juridische trucs zou hebben uitgehaald verre van zich. „Daar is absoluut geen sprake van." Vol gens de wethouder hebben de omwonenden meer dan voldoende gelegenheid gehad zich over de plannen uit te spreken. Voor het ove rige onthoudt Van der Wekken zich van commentaar op de kwestie. De gepensioneerde loods in Terneuzen stapte eerder deze week onbezorgd zijn stam kroeg binnen. Hij mag er de dag graag, in het gezelschap van andere mannen van de waterkant, beginnen met een kopje koffie. Dat er later stee vast iets sterkers volgt, laat zich raden. Zo gaat dat nu eenmaal met zeebonken on der elkaar. De stamgasten ontvingen hem dit keer echter anders dan anders. Een van hen sloeg de krant dicht, waarin melding werd gemaakt van een dronken loods, die de stranding van een kustvaar der op z'n geweten had. Hij zette z'n leesbrilletje af, keek de gepensioneerde in dringend aan en zei: „Ik dacht dat jij gestopttwas?!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67