Zondag geopend .Scheldeoord fors uit J1 SGP bepleit fusie ambtelijke diensten op de Bevelanden Gasbrand na lekkage in Geersdijk Opruiming! zeeuwse almanak Loods Zeelandbrug gestremd Gemeente koopt horecapanden Jongen (15) beroofd van brommer ongen (15) tiishandeld n Middelburg Auto botst tegen loom op Tholen 1 Recreatiesector durft te investeren KOM OP ZATERDAG ielandNet Lactie: 0113-315649 71 (tvww.pzc.nl 4(e.mail:redactie@pzc.nl lostbus 31,4460 AA Goes Rdvertentie-exploitatie: Snnrd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; lleeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Bonaal: 020-4562500. Saterdag 4 februari 2006 editie Bevelanden-Tholen www.woonboulevardbreda.nl 11 nn tot 17 nn uur Daar zit méér dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! De gepensioneerde loods in Temeuzen stapte eerder deze week onbezorgd zijn stam kroeg binnen. Hij mag er, in het gezelschap van andere mannen van de waterkant, de dag graag beginnen met een kopje koffie. Dat er later stee vast iets sterkers volgt, laat zich raden. Zo gaat dat nu eenmaal met zeebonken on der elkaar. De stamgasten ontvingen hem dit keer echter anders dan anders. Een van hen sloeg de krant dicht, waarin melding werd gemaakt van een dronken loods, die de stranding van een kustvaar der op z'n geweten had. Hij zette z'n leesbrilletje af, keek de gepensioneerde in dringend aan en zei: „Ik dacht dat jij gestopt was?!" ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is in de nacht van maan dag 6 op dinsdag 7 februari afgesloten voor al het wegver keer. De stremming duurt van middernacht tot ongeveer vijf uur in de ochtend. In die nacht worden wegdek en fietspad op de brug schoongemaakt door een speciale on- derhoudswagen. Daarnaast worden de steunen en rails ge deeltelijk weer terug geplaatst, die moesten wijken om de conserveringswerkzaamheden aan de betonnen pijlers mo gelijk te maken. Het verkeer wordt omgeleid via de storm vloedkering. In geval van nood is het wel mogelijk dat amulances de brug gebruiken. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen trekt 330.000 euro uit voor de aankoop van twee horecapanden in Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. De gebouwen, respectievelijk aan de Kaaistraat en de Voorstraat, wor den door de eigenaar te koop aangeboden. In het verleden waren ze in gebruik als café en in die hoe danigheid veroorzaakten ze de nodige overlast voor om wonenden. Om te voorkomen dat dat opnieuw gebeurt, koopt de gemeente de panden. Daarna wordt de horecabe- stemming eraf gehaald en worden ze doorverkocht als woonhuis of winkel. De gemeenteraad moet de aankoop nog goedkeuren. TERNEUZEN - Een vijftienjarige jongen is gistermiddag in de Arnelaan in zijn woonplaats beroofd van zijn brom mer. Hij reed met zijn broertje door de straat toen twee jongen hen dwongen af te stappen. De belagers namen de brommer mee, maar lieten een fiets achter. (Advertentie) BNEMUIDEN - Een vijftienja- jongen uit Arnemuiden is islermiddag op de Sir Winston burchilllaan in Middelburg iiishandeld. )e jongen stond daar met twee inderen toen er een stuk of ze en scooters kwamen aanrijden, lenjongen stapte van zijn scoo- erafen gaf de Arnemuidenaar en kopstoot en een vuistslag, lok werd hij geschopt. Vrien- fen grepen in waarna de jon- ?ns op de scooters wegreden. )e Arnemuidenaar is na de mis- andeling door een dokter be- andeld. IUD-V0SSEMEER - Een 42-ja- man uit de gemeente Tho rn is gistermiddag met zijn au- Jgen een boom gebotst. reed over de Molendijk ko- ende uit de richting Oud-Vos meer. Zijn auto werd geheel niield. Zelf raakte hij niet ge- ond. door Harmen van der Werf GEERSDIJK - Vijf, zes meter hoge vlammen torenden gister middag boven het wegdek van de Schoolstraat in Geersdijk uit. Een kraanmachinist had bij graafwerkzaamheden zowel de gas- als de elektriciteitsleiding geraakt. Een elektriciteits vonkje was genoeg om het ont snappende gas te laten ontbran den. Tegen half twee ontstond de gas- brand, een kleine twee uur later was die uit. De machinist waar schuwde zelf de brandweer. Blussen had geen zin. De groep Kamperland van de Noord-Be- velandse brandweer kon niet veel meer doen dan het publiek op afstand houden en wachten op medewerkers van de gas afde ling van Delta die de gasleiding moesten afdichten. Aan weers zijden van het gaslek werd een gat gegraven om een soort prop in de leiding te brengen. De lei ding moest daarvoor worden opengezaagd. De brandweer schermde tijdens deze werk zaamheden de gasvlam aan weerszijden af met een water- scherm. Bij het openzagen van de gasleiding had anders weer brand kunnen ontstaan. Van direct gevaar is geen sprake geweest. De afstand van het gaslek tot de eerste woning was 25 meter. Die hoefde niet te wor den ontruimd. Omdat ook de elektriciteitslei ding was geraakt, hebben enke le omwonenden even zonder stroom gezeten. Gas bleef be schikbaar, al was de druk lager dan gebruikelijk. foto Ruben Oreel Hnnr Harmen van der Werf BAARLAND - De recreatiesec tor op Zuid-Beveland lijkt te blaken van vertrouwen in de toe- in' komst. Camping Scheldeoord Ibij Baarland wacht een forse uit- Leiding, nadat eerder al drie jkampeerondernemers bij Wol- jphaartsdijk groen licht kregen voor het vergroten van hun be drijven. igld P. Northolt, eigenaar van Schel- leloord, heeft twaalf jaar met per ^ijn plan rondgelopen. Hij heeft ren bet in die jaren een tijd in de ijs kast bewaard, maar inmiddels reis s hij volop bezig. Bij camping ten Jcheldeoord, dat aan boorden iof van de Westerschelde ligt, komt een groot nieuw park met 140 halets. Hoge eisen JJ )e eerste twee, in een Zeeuwse itijl opgetrokken chalets staan irom te bezichtigen. Voor 1 juni de noet het eerste deel van het 'ark gereed zijn met vijfen- ieertig vakantiewoningen. Nor tholt is toe aan uitbreiding. „De pelgroep die wij willen be- B Ts>dienen, stelt behoorlijk hoge ei- *813 en. Het gaat om zowel gezin- len met jonge kinderen als 5-plussers die naar ons toeko- tseto men voor de rust. Om die doel- 'ANÏ roep aan ons te binden, hebben rij de laatste jaren de staan- ilaatsen moeten vergroten, yaardoor onze capaciteit is ge- j ri-haald van 518 naar 430 plaat- en. We moeten wel uitbreiden om dezelfde capaciteit te behou den. Straks, als het nieuwe cha letpark klaar is, hebben we 570 plaatsen." Zeelandhof Het Stuyvesant is het chaletpark gedoopt. Om de uitbreiding goed in het Zuid-Be- velandse landschap in te passen, heeft Northolt een natuurplan laten maken door de stichting Landschapsbeheer Zeeland. In het park is al een hertenpark aangelegd. In het verlengde daarvan komt een speeltuin, een jeu de boules-baan en een grote waterpartij. Die is in wording. „Zo ontstaat er een centrale groene en autoluwe as in het park." De meeste van de 45 chalets die er voor 1 juni moeten staan, zijn verkocht aan beleggers. Nort holt: „De particuliere markt kijkt een beetje de kat uit de boom. Zoals het er nu bij ligt, kunnen veel mensen zich er nog geen voorstelling van maken. Dat komt na de eerste fase van zelf wel." Vliegvakanties Wanneer Zeelandhof Het Stuy vesant - zo vernoemd naar een verdronken dorp bij Baarland - helemaal klaar is, durft de eige naar niet te voorspellen. Hij is optimistisch, omdat het animo voor buitenlandse vliegvakan- P. Northolt: „De doelgroep die wij willen bedienen, stelt behoorlijk hoge eisen." foto Willem Mieras ties volgens hem afneemt. „Een groep schrikt al terug vanwege de toch erg hoge brandstoftoe slagen." Scheldeoord, ontstaan in 1963 en al tien jaar achter elkaar uit geroepen tot Superplatz door de Duitse automobilistenorganisa tie Adac, heeft er bovendien van af deze zomer een nieuwe troef bij. Het ooit door de stroming verdwenen strandje voor de deur, direct achter de dijk langs de Westerschelde, komt rond mei terug. 11 FEBRUARI NAAR ONZE OPEN DAG (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant k.y.: i Daar moetje naar toe. door Willem van Dam KAPELLE - De Staatkundig Ge reformeerde Partij (SGP) in de gemeente Kapelle bepleit een fu sie van alle Bevelandse ambtelij ke diensten. De SGP spreekt zich voor die vergaande vorm van intergemeentelijke samen werking uit in haar verkiezings programma 'Geef de bloesem kleur'. Een nieuwe gemeentelijke herin deling op de Bevelanden gaat de SGP te ver. Volgens de SGP ver groot een herindeling de afstand tussen bestuur en burgers. Bo vendien: „Vaak is het ook een dure oplossing en nemen de las ten voor de burgers alleen maar toe." Om voldoende kwaliteit te kun nen blijven leveren, is samen werking in de regio noodzake lijk, aldus de staatkundig-gere formeerden. „Ons perspectief: een Bevelandsbrede' fusie van al le ambtelijke diensten. Dan kan elke gemeenteraad zijn eigen po litieke keuzes blijven maken, maar profiteren de Bevelandse gemeenten van een krachtig ge zamenlijk ambtenarenappa raat." De SGP staat positief tegenover het vier jaar geleden ingevoerde duale stelsel, waarmee raadsle den en wethouders hun eigen specifieke taken en verantwoor delijkheden kregen. Pluche-plakkerij Aan pluche-plakkerij heeft de SGP een hekel. „Een wethouder die niet goed functioneert, moet ermee stoppen", stelt de Staat kundig Gereformeerde Partij vast. „Natuurlijk kan de raad in sommige situaties excuses van een wethouder accepteren, maar zeker bij politiek gevoeli ge zaken moet de raad waken voor een 'sorry-cultuur'." Ander zijds, zo schrijft de SGP, „heeft de afgelopen raadsperiode laten zien dat een wethouder wel eens te makkelijk wordt beschadigd. Dat is natuurlijk ook niet de be doeling. De SGP vindt dat we hier principieel en zorgvuldig mee om moeten gaan." Kapelle zag in de voorbije vier jaar twee wethouders 'sneuve len': de SGP-er L. Niewenhuijse en - recent - P. Ganseman (Ge meentebelang). In haar verkiezingsprogramma houdt de SGP een pleidooi voor de invoering van een vrijwilli- gerspas, waarmee vrijwilligers en mantelzorgers korting kun nen krijgen bij het zwembad, bi bliotheek, het museum en het lidmaatschap van verenigingen. Op die manier denkt de partij de animo voor vrijwilligerswerk te vergroten. De SGP staat zeer terughou dend tegenover een verdere re creatieve ontwikkeling van We- meldinge. Hoewel de partij door drongen is van de economische betekenis daarvan, vreest zij dat uitbreiding van recreatie ten koste gaat van natuur en zon dagsrust. In het programma wordt verder aandacht gevraagd voor onder meer: het opzetten van een klus- sendienst voor ouderen; het te gengaan van 'shockerende' af beeldingen op reclameborden; de aanleg van een tunneltje on der het spoor als ontsluiting van het langzaam verkeer tussen Zuidhoek en het centrum van Kapelle; een terughoudende op stelling ten aanzien van de plaat sing van umts-masten en de hon- denpoepproblematiek. De SGP lijkt het zinvol om te ko men tot klankbordgroepen (be staande uit hondenbezitters en niet-hondenbezitters), die wor den belast met de taak om hon- denuitlaatplaatsen aan te wij- (Advertentie) Ervaar digitale telefonie, razendsnel internet en digitale televisie en maak kans op een gratis decoder! Kijk voor meer informatie op www.zeelandnet.nl/opendag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59