Bedrog kan best mooi zijn Bon Vivant duidelijk no-nonsense en vooral Zeeuws Pulsar Nietmachine Strijkijzer Tiptoetsen 4 februari 2006 Redactie bijlagen: 0113-315680 'vvww.pzc.nl JÉ-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. FEM ME mode organiseert: 10 februari outletsale DYRBERG/KERN van 10.00 tot 17.00 uur. Vele sieraden tegen bodemprijzen! Vorststraat 41-43, Goes, 0113-229670 Door het stadse doorkijkje lijkt de tuin een stuk groter. Niets minder dan een 'geheel nieuwe poetservaring'. Dat biedt de Oral-B Pulsar. In deze tandenborstel zijn trillende Mi- croPulse-haartjes ingeplant. Die komen volgens de fabrikant dieper tussen de tanden dan ge wone haartjes. Op de haren zit ten blauwe laagjes van elasto meer, die plak en etensresten wegvegen. Ook masseert de Pulsar het tandvlees en stimu leert zo de doorbloeding. Oral B-Pulsar put zijn energie uit een batterij, die drie maanden meegaat. Hij is vanaf maart te koop voor 5,99 euro. Grote bloemen doen het goed op de muur. Zwembad aan de rand van de zee, met dank aan het Panorama Mes- dach Uitzicht op een zomer groen bos? Of New York in de huiskamer? Met een aantal eenvoudige ingre pen verandert een klein huis in een ogenschijnlijk ruime woning. Bijvoorbeeld met een bedrieglijke trom- pe-l'oeil. Maar ook fotobe- hang en kunstdoek voor de tuin kunnen voor zo'n fraai effect zorgen. Een mooi strand, zee en be wolkte lucht. Het lijkt echt maar is het niet. Karin Veldman is trots op de door haar geschil derde muur aan de rand van een binnenzwembad. Schijn bedriegt. En dat is vol gens Veldman van Veldman Veltman decoratieschilders in Groningen precies de bedoeling. Door de imposante muurschilde ring - geïnspireerd op Panora ma Mesdag in Den Haag - lijkt het binnenbad ineens buiten. En ongeacht de seizoenen doet het weer altijd 's zomers aan. Gezichtsbedrog of trompe-T oeil. Zo heet deze manier, van schilderen die honderden jaren geleden al werd toegepast door de Romeinen. Met de techniek suggereerden ze onder meer de aanwezigheid van echte pilaren, standbeelden of landschappen. Maar eenvoudiger kan ook. Een paal die van marmer lijkt maar die in werkelijkheid van hout of beton is. Of een gladde deur waarop zich ogenschijnlijk een lijst in jaren dertig stijl bevindt. Karin Veldman en collega Janti- na Veltman krijgen sinds de start van hun bedrijf in 1996 re gelmatig de vraag of ze derge lijk gezichtsbedrog willen aan brengen. Volgens Veldman, die zich ver schillende decoratieve schilder technieken in België eigen maak te, wordt het tweetal tegenwoor dig vooral ingeschakeld voor res- tauratieklussen. Toch klopt ook de particulier regelmatig aan. Die wil met een trompe-1'oeil een meerwaarde aan de woning geven, denkt de decoratieschil der. Het mag anders zijn dan bij de buren, zegt ze. Ook het ruim telijk effect speelt volgens haar een rol. „We hebben wel eens een trompe-l'oeil aangebracht op een donkere overloop, waar door deze aanzienlijk groter en lichter leek." Maar het kan ook anders. Naast de schildertechniek zijn er tegen woordig meerdere mogelijkhe den om met gezichtsbedrog een ruimtelijk effect te bereiken. Zo neemt de belangstelling voor fo- tobehang enorm toe. In de slip stream van de retro-trend, want al in de jaren zeventig dook het behang (onder meer afbeeldin gen van de skyline van New York) op in het interieur. Popu lair? Dat is volgens Bianka Ver hees van Van Doorn Interieur in Eindhoven een understatement. Het behang gaat als de spreek woordelijke warme broodjes over de toonbank. Het begon met afbeeldingen van bergen en bossen, maar tegenwoordig kan bijna alles. Het aanbod beperkt zich boven dien niet alleen meer tot ge zichtsbedrog. „Er is veel waag naar bloemen die sterk zijn uit vergroot", aldus Verhees, die de interesse mede verklaart vanuit de aandacht op televisie en in tijdschriften. „Ook het behang voor de kinderkamer, dat sinds een half jaar verkrijgbaar is, loopt erg goed", heeft ze ge merkt. Sinds kort werkt Van Doom In terieur ook samen met kunstena res Miranda Ebbeling. Zij maakt speciale afbeeldingen voor de kinderkamer die op be hang worden gedrukt. Ze zor gen niet zozeer voor een ruimte lijk effect, maar brengen wel een bijzondere sfeer in de ruim te. Dat ruimtelijk effect hebben wel de Garden View kunstdoe ken van Vri Art. Deze doeken, sinds half 2005 verkrijgbaar, zijn eigenlijk een soort trompe -l'oeils voor de tuin. Volgens Ri chard de Vries van het bedrijf is het product, verkrijgbaar vanaf 99 euro per vierkante meter, en thousiast ontvangen. „Mensen betrekken hun tuin meer en meer bij de woning en zijn steeds op zoek naar iets nieuws", verklaart hij. „De con sument is vooral gecharmeerd van de dieptewerking die ze met de verschillende doeken kunnen creëren. Daardoor lijkt zelfs een kleine tuin groot." Kamerbreed Het principe dat hij toepast is eigenlijk niet nieuw. De Vries kwam op het idee doordat hij kunst op canvas printte. Canvas is in dit geval vervangen door een doek van kunststof, dat weer- en windbestendig is. Het doek heeft een maximale lengte van vijftig meter en kan op ver schillende manieren tegen de wand worden bevestigd. Volgens De Vries doen vooral de afbeeldingen van typisch Neder landse landschappen het goed. „Want niet iedereen heeft groe ne vingers. Het doek is boven dien onderhoudsvrij. Een doek je erover of even sproeien met de hogedrukspuit en het is weer schoon." Desgewenst kan iedere afbeel ding op het doek worden ge drukt. Dat geldt eveneens voor het behang. Van iedere digitale foto kan Van Doorn Interieur vanaf 39,95 euro een wandvul- lend behang maken. Paul Geerts Meer informatie: www.veldma- nenveltman.nl; www.garden- view.nl; www.debehangsite.nl Een nietmachine, zo mooi dat je hem bij wijze van spreken als sieraad aan je oor zou hangen. Ze overdrijven wel een beetje bij Leitz, maar de boodschap is duidelijk. Overal stuiten we op design, dus waarom niet in de bureauaccessoires? Natuurlijk wordt marktonderzoek aange haald, dat onderstreept dat er grote behoefte is aan functione le én mooie spulletjes. Want de consument schijnt zich op elk moment te willen onderschei den. Zo ziet de Allura-lijn het levenslicht. Met nietmachines, perforatoren, sorteermappen, brievenbakjes en documenten boxen. En wat moet zo'n de sign-mini-nietmachine dan kos ten? Drie euro. Boeddha aan bed Siemens heeft een led-lichtje in gebouwd in het nieuwste strijk ijzer. Want, zo blijkt, in zeven van de tien huishoudens strij ken mensen in slecht verlichte ruimtes als rommelkamers. Zo zien de strijkers vouwen en kreu kels over het hoofd. De licht glij dende, krasbestendige strijkzool van Siemens' nieuweling weet al stomend wel raad met onef fenheden. Zeker bij het strijken van donkere stof is het resultaat opvallend. De TB 11391 heeft een vermogen van 2400 Watt en is dus snel op stoom. Hij is te koop voor 99 euro. De menukaart is niet alleenzaligma kend bij Restaurant Bon Vivant in Goes. De nieuwe uitbaters opereren bij voorkeur buiten de kaart om. Welis waar is mijn eerste indruk die van een enigszins wispelturig bewind, maar gastheer John Raas heeft een plausibe le verklaring. Hij legt uit dat zijn broer Danny, die achter het nieuwe fornuis staat, bovenop de markt zit. Als zich dan iets buitengewoon moois aandient, kan hij dat niet laten liggen. Anderzijds neemt hij ook gemakkelijk afscheid van producten die hun kwali tatieve hoogtepunt hebben gehad, Van daar dat de zeetong tijdelijk uit het re pertoire verdwijnt. Jammer overigens dat de witte heilbot met coquilles St. Jacques en scheermes sen die afgelopen weekeinde buiten de kaart om grif van de hand ging, niet meer voorradig is. John Raas beschrijft hoe hij die prachtige vis uit het verre noorden mocht opdienen, op een bedje van meiknol met een dillevinaigrette voor 23,50. Met een babykreeftje met huisgemaakte mayonaise 18,-) voor af, een leuke maaltijd. Een proefje van dat babykreeftje krijg ik als amuse, opgediend in het staart- stukje, leuk om te zien, zeer smakelijk op de tong. Gastvrouw Joanne van Koe- veringe, die helaas binnenkort naar Texel emigreert, schenkt als alcoholvrij aperitief een Zeeuwse Appelaere. Het zoet van de drank en van de kreeft har moniëren bovenwei. Die scheermessen intrigeren me, het zijn schelpdieren die voor de storm vloedkering worden opgevist en in Zee land ook wel bekend zijn als meshef ten. Enkele jaren geleden kookten Zeeuwse koks voor een proeverij op de hotelschool in Middelburg meer dan twintig gerechten met scheermessen. Enthousiaste reacties, maar vrijwel geen enkel restaurant in onze provincie serveert ze, het is een Zeeuws export product, in Zuid-Europa zijn ze er gek op. De gastheer belooft me een voorafje van scheermessen, maar komt met een teleurstellend bericht terug uit de keu ken. Een jeugdig lid van de enthousias te kokbrigade heeft de schelpdieren zo juist verwerkt tot een rouleau voor late re consumptie. Ook daar sta ik dus naast. Dan maar een ander voorgerecht, een tartaartje van verse riinderlende met kappertjes, pijnboompitjes en uitgebak ken spekjes omringd door frisse krui denmayonaise 16,50) wellicht? Of de salade van verse Hollandse garnaaltjes met een dressing van tomaat, basili cum, oregano en tijm 14,50)? Het half dozijn Zeeuwse platte oesters (4 nullen)'op gekneusd ijs 17,50) laat ik om allergische redenen buiten beschou wing. Het wordt het 'heerlijk', dun ge sneden, licht gerookt Zeeuws hamme tje met Zeeuws brood en roomboter AAN TAFEL Rien van Reems 14,50). Een aanrader volgens John en ik moet hem gelijk geven. Dit Zeeuwse hammetje kan wedijveren met een mooie Italiaanse prosciutto, het is Zeeuwse charcuterie op z'n best. Werkelijk superb. John Raas adviseert er een gekoelde Brouilly bij te nemen. Ik ben geen Beau- jolaisfan maar deze is goed. Joanne zet voor het proeven van de wijn een glaas je water en een crackertje neer. Dit is mij nog nimmer vertoond maai' het is wel correct. We willen het niveau om hoog tillen, verklaren Danny en John Raas. Ik signaleer op de kaart huisgemaakte visoep met een taartje van kabeljauw en zalm (€8,50), rijkelijk gevulde kreef tensoep met een vleugje cognacroom 11,50) en seizoensoep 7,50). Bij de warme voorgerechten naast gegrilde creuses 12,50) en een half kreeftje na turel of gegratineerd voor 2 persdonen 30,-) ook griet op een stamppotje van kouseband met stroop van Grimbergen 17,50). De kookstijl van Danny Raas is moei lijk te omschrijven, het is duidelijk no-nonsense en vooral Zeeuws. Als ik mijmer over Thaise vissoep, reageert de patron-aan-het-fomuis fel en ver schrikt: nooit geen Thais of fusion, gem ber is zo verschrikkelijk heftig. De hoofdgerechten zijn dan ook klassie kers: tournedos met champignons en rode ui 23,-), gebakken slibtong met ravigotte 18,50), gegrilde entrecöte op tagliatelle met knoflookroom- saus en Zeeuws spek 22,50) en 450 gram kreeft naturel of gegrild 30,-). De gegrilde gamba's op tagliatelle en roergebakken groente met een pittige kreeftensaus (€26,50) zijn formidabel. Drie op het bord en drie in een koperen pannetje, gedeeltelijk gepeld. Met goe de krokante frietjes en een verrukke lijk frisse groene salade. Hier drink ik een mooie Pouilly-Fuis- sée bij. Beide wijnen 4,50 en 5,50 per glas. Tot slot de trots van de keuken: een cho coladetaartje met een vloeibare kern als een lavaspuwende vulkaan tesamen met een parfait van tonkaboon 7,25). Buitenom de kaart en heel erg lekker. Een keuken met potentie, lekker Zeeuws eigenzinnig. Restaurant Bon Vivant Dam 2 4461 HV Goes Tel. en fax. 0113-230066 www.bonvivantgoes.nl Gesloten op dinsdag Keuken open van 11.30 tot 14.30 en van 17.30 tot 21.00 uur Creditcards: Eurocard, Visa Rolstoel: ja Kinderen: kindermenuutje Vegetarisch: op afspraak Roken: niet gescheiden, te regelen Glutenvrij: ja, vooraf bespreken Bakken, braden, koken, afwas sen of koffiezetten moet nóg makkelijker worden, zo belooft Miele. Deze witte.reus introdu ceert een serie inbouwappara- ten zonder traditionele bedie ningsknoppen. Een gebruiksaan wijzing is niet meer nodig. Want, de panelen met tiptoetsen wij zen de weg naar basisfuncties en automatische programma's. Ze staan klaar met nuttige tips. Wie bijvoorbeeld vergeten is welk vaatwasprogramma het meest geschikt is voor champag neglazen, tipt de infotoets aan. Het systeem met de sensortoet- sen heeft een mooie naam meege kregen: Navitronic TouchCon- trol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45