Huntelaar flapt er van alles uit We hebben nu een leuk elftal PZC In Egypte wordt gewoon gevoetbald Hiddink wil Alex voor PSV behouden RBC kan zich richten op eerste divisie www.autosturm .nl 19 nSpits neemt ook bij zijn nieuwe club Ajax geen blad voor de mond Opnieuw knieproblemen Kluivert Lauren lang uitgeschakeld Benfica-speler betrapt op doping Wielrenner Traksel botst op auto Sluiter halvefinalist Eén duel ernaast om middelvinger w 1 Excelsior loopt uit na winst op De Graafschap zaterdag 4 februari 2006 j(|maas-Jan Huntelaar is niet al tijd de makkelijkste, zegt Klaas- Jan Huntelaar. Hij lacht er Vriendelijk bij. Zijn jongensge zicht en het piekhaar vertellen: met de nieuwe spits van Ajax is het niet kwaad kersen eten. I Maar ik ben soms licht ont- HnnrPickSintenie AMSTERDAM - Het zijn mo- menten waar hij zelf niet trots op is. De momenten dat de recht vaardigheid voor zijn gevoel in het geding is en Huntelaar zich zelf soms verliest. „Vroeger op straat, bij een ruzietje, als er echt onrecht in het spel was, beet ik me net zo lang vast tot ik het gevoel had dat ik mijn punt had gemaakt. Achteraf denk je wel eens: dat had ook anders ge kund, Klaas-Jan. Maar aan de andere kant, ik ben wie ik ben." 'Vroeger op straat' was in Hum- melo, een dorp nabij de IJssel, tussen Doetinchem en Does burg. Een kleine gemeenschap waarin iedereen elkaar kent en iedereen elkaar tegenkomt. Op school, bij de voetbalclub, op straat. Klaas-Jan Huntelaar viel er niet op, ook niet toen hij op zijn tiende werd gescout door De Graafschap. Na schooltijd voetbalde hij gewoon op straat, maar hij moest alleen wat eer der afhaken. „Dan kwam het busje van De Graafschap en ging ik trainen." Huntelaar (22) heeft de discipli ne en het egoïsme dat nodig is om als sportman hogerop te ko men. Toen PSV zich voor hem meldde, zestien jaar oud, hoefde hij geen seconde na te denken. Hij pakte zijn plunjezak en ver liet het ouderlijk huis om in een gastgezin in Veldhoven te gaan wonen. Heimwee? „Nooit gehad", zegt hij aan de vooravond van Feye- inoord-Ajax, zijn eerste klassie ker. „Ik kan me in een klein ge selschap goed vermaken. Ik zoek de drukte niet op. In grote gezelschappen kijk ik de kat uit de boom." Hij heeft wel eens gedacht dat hij als proftennisser - misschien wel het eenzaamste beroep ter wereld - ook uitstekend zou kun nen leven. Het doet vermoeden dat Huntelaar zich als een ein- zelganger beweegt onder zijn collega-voetballers. Het tegen deel is waar. „Ik vind makkelijk aansluiting, maar ik ben geen al lemansvriend. Daar heb ik zo'n hekel aan. Bij Ajax trek ik wel naar bepaalde jongens toe, Heit- inga, Stekelenburg, Ema- nuelson. Maar ik klit niet sa men." Het leven bestaat uit keuzes ma ken en Klaas-Jan Huntelaar heeft er geen moeite mee. „Soms kies je op gevoel, soms met je verstand en soms is het een mix van allebei. Is de keuze eenmaal gemaakt, dan is er geen weg te rug. Moet je ook niet meer zani ken. Ik heb nooit spijt achter af." Hij voelde dat hij zijn kans bij PSV in het eerste elftal nooit zou krijgen. Enerzijds omdat hij fysiek misschien nog niet klaar was voor het grote werk, an derzijds omdat Mateja Kezman en Jan Vennegoor of Hesselink hem het zicht op een doorbraak ontnamen. „Maar het heeft ook te maken met een gebrek aan lef bij PSV. Tot voor kort stelde die club niet snel jonge spelers op." Statistieken PSV verhuurde hem tijdelijk aan De Graafschap. „Daarna kon ik terug, maar ik dacht: hoe vaak schopt een door PSV verhuurde speler het later alsnog tot het eerste elftal? Ik kon alleen Wilfred Bouma be denken." Die statistieken en zijn gevoel („Ik had het hoofd stuk PSV eigenlijk al afgeslo ten") dreven hem naar Apeldoorn. De spits kwam tot overeenstemming met AGOW. Een moedige stap, om PSV te verruilen voor de eerste divisie. Trainer Jurrie Koolhof was voor zichtig en zei: „Ik weet niet of je. elke wedstrijd in de basis staat." Huntelaar zei: „Ik denk van wel." Hij moet er nu om lachen, maar schaamt zich niet. „Ik flapte het er gewoon uit, omdat ik over- Klaas-Jan Huntelaar is stellig over het Ajax van nu: „Het is heel simpel: het loopt niet, dan moet je terug naar de basis. Vaste taken, yaste waarden. Eerst moet iedereen doen wat hij moet doen en daarna kun je dat-uitbouwen naar iets mooiers of frivolers." foto Bastiaan Heus/GPD tuigd was van mezelf." Met 26 doelpunten in 35 wedstrijden maakte Huntelaar zich waar. „Tijdens dat seizoen zei ik al te gen Ted van Leeuwen (tech nisch manager AGOW): 'Ik wil naar Ajax'." Zijn opa komt uit Amsterdam, uit de Pijp, dus dat schept een band met de club uit die stad. Bovendien is zijn vader voor Ajax en dus was Klaas-Jan het ook. „Zo gaat dat. Bij PSV is de liefde tijdelijk afgezwakt. Ik er gerde me toen ook wel aan die spelertjes van Ajax. In het veld kwamen ze arrogant over, daar kon je best een hekel aan heb ben." Maar zijn favoriete club is nooit uit zijn hart geweest. Op het mo ment dat Ajax' technisch direc teur Martin van Geel en trainer Danny Blind bij hem aanklop ten, was hun verhaal eigenlijk niet zo belangrijk voor Huntel aar. „Mijn voorkeur ging uit naar Ajax. Daardoor was ik ei genlijk niet meer objectief. Maar er moest natuurlijk wel een goed idee achter zitten." Afbreukrisico Dat het afbreukrisico voor spit sen in de Arena de laatste jaren groot is, deerde hem niet. „Het is misschien niet de makkelijk ste weg die ik kies, maar dat past wel bij me." Twee opvallen de uitspraken typeren Klaas- Jan Huntelaar: 'Als je niet durft te falen, heb je ook geen kans om te slagen' en 'ik scoor overal, zolang ik maar de kans krijg'. „Vertrouwen is heel belangrijk. Als je lekker in je vel zit, gaan de dingen vanzelf. Maak je de juiste keuzes. Geen spits die uit kan leggen hoe dat werkt. Je moet er ook niet te veel over na denken. Je loopt in het veld ei genlijk je gevoel achterna." Het negativisme dat rond Ajax hangt, raakt hem niet. „Het is heel simpel: het loopt niet, dan moet je terug naar de basis. Vas te taken, vaste waarden. Eerst moet iedereen doen wat hij moet doen en daarna kun je dat uitbouwen naar iets mooiers of frivolers." Zo, dan is dat ook weer gezegd. Huntelaar neemt geen blad voor de mond. Dat doet hij ook niet in de spelersgroep. „Ik moet me zelf wel eens corrigeren. Rustig aan, denk ik dan. Je bent net binnen. Je hoeft niet meteen als een betweter over te komen." Bij een topclub heeft hij immers nog alles te bewijzen. De spits kent zijn sterke punten, maar hij weet ook waar het aan schort: snelheid. „Ik ben nog niet explosief genoeg", zei hij al. „Daar moet ik aan werken." GPD MADRID - Patrick Kluivert heeft opnieuw last van een knieblessure. De ex-intemational kreeg gisteren op de training van zijn club Valencia last van het gewricht in zijn rechterbeen. Hij heeft inmiddels toestemming gekre gen om zijn knie in Nederland te laten onderzoeken. Zijn transfer van Newcastle United naar Valencia, afgelo pen zomer, werd vertraagd door een probleem aan zijn lin kerknie. Hij liet het gewricht na het seizoen in de Premier League schoonmaken, waarna Valencia meer tijd wilde om er zeker van te zijn dat de blessure genezen was. Helemaal fit is hij dit seizoen nooit geworden. Hij speelde slechts 190 minuten mee bij Valencia. ANP/RTR LONDEN - Arsenal-verdediger Lauren is de rest van het seizoen uitgeschakeld. De voormalig international van Kameroen heeft een ernstige knieblessure. „Slecht nieuws", zei Arsenal-coach Arsene Wenger gisteren. „Hij is iemand die overal kan spelen. Links, rechts, centraal. Het is een ramp omdat we al veel geblesseerden hebben." Naast Lauren kan Wenger door blessures geen beroep doen op de verdedigers Cygan, Cole, Clichy en Gilbert. Daarnaast zit Campbell niet in de selectie vanwege per soonlijke problemen. ANP/RTR LISSABON - Benfica heeft voetballer Nuno Assis ge schorst vanwege doping. De middenvelder van de club van trainer Ronald Koeman werd na de wedstrijd tegen Maritimo Funchal betrapt op het gebruik van het verbo den prestatieverhogende middel nandrolon. Inmiddels heeft een contra-expertise het eerste positieve resultaat bevestigd. Nuno Assis blijft geschorst tot de Portugese voetbalbond een definitieve uitsluiting oplegt. Er hangt hem een schorsing van maximaal twee jaar boven het hoofd. Zelf ontkent hij het gebruik van nandrolon. ANP ALES - Wielrenner Bobbie Traksel is gisteren tijdens de derde etappe van de Ster van Bessèges in een afdaling op een tegemoetkomende auto gereden. Traksel had nog ge luk: hij kwam er vanaf met twee gebroken tenen, een ge broken hiel, een gebroken vinger, een fikse wond aan zijn rechterbeen en veel hoofdpijn. „Ik heb hartstikke veel geluk gehad", zei Traksel gister avond in het ziekenhuis van Alès. De renner van Uni- bet.com moet ter observatie een nacht blijven. „Het had veel erger kunnen zijn. In eerste instantie dacht ik dat mijn enkel gebroken was." De renner ziet wel de voorbe reidingen op het voorjaar ernstig in het gedrang komen. Zijn voet moet drie weken in het gips. Vorig jaar was Traksel lange tijd uit de roulatie na een val, eveneens in de Ster van Bessèges. ANP ANDREZIEUX - Raemon Sluiter heeft zich gisteren ge kwalificeerd voor de halve finale van het challenger-ten- nistoernooi in het Franse Andrezieux. De Rotterdammer versloeg in de kwartfinale de Duitser Lars Burgsmüller met 2-6 7-6 (2) 6-3. ANP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Guus Hiddink legt zich nog niet neer bij een vertrek van Alex aan het eind van dit seizoen. „Het hoeft niet per se zo te zijn dat hij weggaat bij PSV. Ik ben nog wat dingen aan het bedenken om hem te be houden", zei Hiddink gisteren, aan de vooravond van het com petitieduel met Roda JC. Alex is eigendom van Chelsea en die club kan hem komende zo mer opeisen. Omdat de Brazili aan geen international is, komt hij echter niet in aanmerking voor een werkvergunning in En geland. Chelsea zou hem moge lijk willen verkopen, „maar Alex heeft zelf ook nog een stem metje", aldus Hiddink. „Daar- MANCHESTER - De Europese voetbalbond Uefa heeft Man chester United-aanvaller Cristi- ano Ronaldo voor één wedstrijd geschorst. De twintigjarige Portugees stak in het Champions League-duel in Estadio da Luz tegen Benfica een middelvinger op naar de lans van die club. Manchester United verloor het duel met 2-1 en was daardoor uitgeschakeld voor verder Europees voetbal. Omdat Manchester dit seizoen niet meer over de landsgrenzen sPeelt, gaat de schorsing pas vol gend seizoen in. ANP over zijn nu gesprekken gaan de." PSV heeft twee opties: Alex nog een jaar huren van Chelsea of hem overnemen en een langjarig contract aanbieden. „Dat laat ste zou mooi zijn. Voor hem en voor Gomes", meent Hiddink, die denkt aan een constructie waarbij de spelers in het nieuw op te richten spelersfonds wor den ondergebracht. Verder hoopt PSV ook André Ooijer en Michael Lamey voor langere tijd aan zich te binden. Het contract met Ooijer loopt af in 2007. „Hij heeft zich vooral dit seizoen heel goed gemanifes teerd", vindt de coach. „André is een jongen die bij de club hoort. Lamey doet het ook goed. Met beiden gaan we snel pra ten." Eric Addo is de enige speler wiens contract komende zomer afloopt. PSV wil hem niet trans fervrij laten vertrekken en over weegt om ook hem een nieuw contract aan te bieden. Vanavond ontbreekt Ooijer bij PSV; hij is geschorst. Hiddink wil de vrije plek in het centrum laten innemen door Reiziger of Addo. Hij verwacht dat Roda JC, net als Groningen woens dag, met twee spitsen zal spelen en laat het tactisch concept zo veel mogelijk intact. De ver wachting is wel dat Vennegoor of Hesselink terugkeert in de ba sis. Hij was woensdag licht ge blesseerd. Afellay lijkt de plek van Aissati weer over te nemen. Aissati heeft wat last van zijn enkel. „En we willen in deze fa se niemand overbelasten", aldus Hiddink. GPD I \y. Fode Mansare van Guinea (links) en Ferdinand Coly van Senegal strijden zij aan zij om balbezit. foto Tara Todras-Whitehill/RTR van onze sportredactie CAÏRO - Terwijl op de Rode Zee het zoeken naar overlevenden van de scheepsramp voortduurde, werd in Cairo gisteren 'ge woon' gevoetbald. Tot verbazing van velen werd de wedstrijd Egypte-Congo, een kwartfinale in het toer nooi van de Africa Cup, afgewerkt. Voor afgaand aan het duel werd weliswaar een minuut stilte gehouden, maar de beide voet balelftallen speelden niet met rouwbanden. De Egyptische veerboot 'Al Salam 98' zonk donderdagnacht op weg van Saoedi-Arabië naar Egypte. Van de ruim 1300 passagiers werden er gisteren nog bijna duizend ver mist. Het tachtigduizendkoppige publiek in Cairo liet zich echter niet weerhouden door het slechte nieuws. De treffers van de thuis ploeg werden uitbundig gevierd. Egypte won, mede dankzij twee treffers van Ahmed Hassan met 4-1 van Congo. Eerder op de dag had Senegal zich reeds voor de halve finales geplaatst dankzij een 3-2-zege op Guinee. De nationale ploeg van het West-Afrikaanse land kwam in de eerste helft nog wel op koddige wijze op een 1-0-achterstand na een enorme fout van keeper Sylva. In de tweede helft liep Sene gal echter uit naar 3-1 door goals van Bou- ba Diop, Niang en Camara. In de slotsecon den van de kwartfinale maakte Feindouno nog 3-2 uit een vrije trap. Vandaag zijn nog de kwartfinales Nige- ria-Tunesië en Kameroen-Ivoorkust. GPD Je zult maar verzamelaar van voetbal plaatjes in Schotland zijn. Denk je net een club als Heart of Midlothian een beetje op orde te hebben, kun je weer opnieuw beginnen. De club uit Edinburgh, de nummer twee op de rang lijst, schafte in januari een compleet nieuw elftal en een extra coach aan. Het was de afgelopen week in de aan loop naar het bekerduel met Aberdeen dringen in de kleedkamer(s) bij Hearts. Nadat de voorbije zomer al acht nieuwe spelers werden aangetrokken, kwamen er daar afgelopen maand nog eens elf oij. Het bracht het totaal op 47 contract spelers, waarbij dient te worden aange tekend dat twee voetballers uit de selec tie tijdelijk zijn verhuurd. 'Je moet de supporters spektakel aanbie den', vindt Vladimir Romanov, de puis sant rijke eigenaar van Hearts. En dus is het in zijn ogen de normaalste zaak van de wereld dat de club in de tweede competitiehelft over vier keepers, veer tien verdedigers, zestien middenvelders (overigens slechts drie daarvan zijn aan vallend ingesteld) en elf aanvallers kan beschikken. Keus te over voor manager Graham Rix, die na alle aankopen nog wel wat hulp kon gebruiken en deze week werd verblijd met de komst van voormalig Dundee-coach Jim Duffy. 'We hebben nu een leuk elftal', zei Rix met gevoel voor understatement. Vladimir Romanov, een zoon van een Russische militair, regeert met harde hand bij Hearts. Vorig jaar redde de Li touwse zakenman (geschat vermogen 370 miljoen euro) de club van de onder gang en sindsdien houdt hij de club in zucht naar succes voortdurend in een wurggreep. Zijn wil is wet. Zo ontsloeg de Litouwse zakenman vo rig jaar oktober coach George Burley. Die leidde Hearts weliswaar naar de eer ste plaats in de hoogste divisie, maar had nogal eens woorden met de geld schieter over het aankoopbeleid. 'Ik koop de spelers en Burley moet ze trai nen', was hierop de reactie van de geld schieter. Toen de kritiek aanhield, smeet hij de coach op de keien. Niet veel later konden ook de algemeen direc teur en de voorzitter hun biezen pak ken. 'Ze konden beschikken over mijn geld en inzet, maar ik heb niet de res pons gekregen waarop ik wachtte', ver klaarde Romanov. Wegwezen dus. Zoon Roman werd vervolgens als voorzitter en directeur aangesteld. De familie Romanov jaagt dezelfde droom na als Roman Abramovitsj bij Chelsea. Hearts moet de wereld verove ren. 'Elke club die ik bezit heeft als doel kampioen te spelen', stelt de grootaan deelhouder. Ondanks alle inspanningen lukt dat vooralsnog niet. Hearts staat in de competitie op acht punten van leider Celtic. Romanov zal echter niet eerder rusten voordat zijn Hearts de titel verovert. Is het niet dit jaar, dan toch zeker volgend jaar. De eerste speler voor het nieuwe seizoen is inmiddels alweer bijna bin nen: de zeventienjarige Bulgaar Brani- mar Kostadinov. De verzamelaars moe ten vrezen dat er nog velen zullen vol gen. Jan Dagevos door Jaap van Essen TILBURG - Willem II haalde gisteren opgelucht adem. Thuis werd het degradatieduel met 3-1 gewonnen van RBC, waar door die ploeg zich kan richten op de eerste divisie. Volgens de stand zijn Willem II en RBC de twee slechtste ploe gen van de eredivisie. Die papie ren waarheid maakten beide teams gisteren volledig waar. Gelukkig was het wel heel span nend in Tilburg, omdat de kans rechtstreekse degradatie te ont lopen voor beide teams bijna vol ledig van het onderlinge treffen afhing. Niet alleen die spanning was voelbaar, natuurlijk speelden de verhoudingen tussen beide trai ners ook een rol. Tot 20 novem ber was Robert Maaskant de weinig succesvolle oefenmeester van Willem II. Hij werd ontsla gen door technisch directeur Cees Zwamborn, die vervolgens zelf het trainingspak maar weer aantrok. Maaskant tekende ver volgens voor de derde maal in zijn leven een contract bij RBC. Het gedans rond de trainers stoeltjes bracht beide teams ove rigens helemaal niets. Willem II haalde sindsdien nog drie punt jes, RBC twee. Geen wonder, met het aanwezige materiaal zouden Van Basten, Rijkaard, Hiddink en Beenhakker samen er ook geen chocolade van kun nen maken. Ook de bijna twee handenvol aankopen van Wil lem II losten niets op. Er werd louter middelmaat aangekocht, niets beter of minder dan de spe lers die er al waren. De voornaamste versterking van RBC in de transferperiode was het terughalen van Henk Vos. Die was gisteren wel be langrijk. De wedstrijd was welgeteld 1 minuut en 20 seconden bezig toen Vos de bal zomaar in het doel tikte. Het duurde de hele resterende eerste helft eer Wil lem II over die klap heen was. Met een beetje mazzel had RBC via invaller Marcelino nog twee maal kunnen scoren. Het eerste echte wapenfeit van Willem II kwam pas enkele mi nuten na rust, toen Bobson de paal raakte. Het was de opmaat voor een uiterst vermakelijke tweede helft. Net zo slecht als de eerste, maar doordat beide coaches compromisloos kozen voor de aanval vloog het spel heen en weer. Willem II was be ter, en kreeg meer mogelijkhe den. De beloning voor de thuis ploeg kwam met een prachtige treffer van Moussa Dembele. Hij knalde in de 60e minuut de bal in de bovenhoek: 1-1. De wedstrijd werd vervolgens bijna komisch. Steeds meer aan vallers verschenen binnen de lij nen, de hoofdrol was uiteinde lijk weggelegd voor Zsombor Ke- rekes, die het laatste kwartier mocht meedoen. De boomlange aanvaller versierde eerst de strafschop waaruit Hadouir 2-1 maakte, daarna sprong Kerekes onder een bal door, die vervol gens door zijn verdediger Lam mens in eigen doel werd gekopt: 3-1. Tilburg juichte, want weet zich nu voor 90 procent zeker van minstens de nacompetitie. RBC kan zich welbeschouwd als gede gradeerd beschouwen. GPD ROTTERDAM - In een competi tieronde die werd gekenmerkt door afgelastingen was Excel sior gisteravond de grote win- De Rotterdamse formatie won met 4-1 van De Graafschap en liep daarmee uit in de stand van de eerste divisie. Excelsior heeft door de zege een voorsprong van vier punten op nummer twee VVV-Venlo en zeven pun ten op FC Volendam, dat op de derde plaats staat. ANP Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19