Een Zorgeloos weekend Dempen bouwput niet eenvoudig Zondag geopend bhübË Feestelijke heipaal voor school Koudekerke Gratis waterpark kinderclub J)UWENPOLDER - Wat is er J3I mei 1944 gebeurd met het ■tse landingsvaartuig voor [Veerse Gat? Daar is de Wrak- jkstichting De Roompot be- Ewd naar. Gisteren zijn le- X van de stichting naar het ak gedoken om te filmen, een jaar doet de stichting on- izoek naar de F920. „We zoe- Onderzoek naar Duits wrak in Veerse Meer longen beroofd 'an brommer www.gobest.nl fmaken diepe parkeerkelder is technisch mogelijk Lrnemuidenaar ishandeld Vlissingse in woning beroofd Celstraffen geëist voor wietteelt Opruiming! KOM OP ZATERDAG zeeuwse almanak Loods fectie 0113-315649 ftr. pzc.nl feil:redactie@pzc.nl Ibus 31,4460 AA Goes Ertentie-exploitatie: Kd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ijws-Vlaanderen: 0114-372770; lonaal: 020-4562500. :erdag 4 februari 2006 editie Walcheren |>r Miriam van den Broek ken informatie in archieven be kijken het schip ter plaatse. We hopen de geschiedenis van dit voertuig te kunnen reconstrue ren door de filmbeelden te kop pelen aan de informatie die we vinden", vertelt Fred Groen. Vermoed wordt dat het 47 meter lange en 6,5 metér brede vaar tuig op 31 mei 1944 op een mijn is gelopen. „We denken dat de ankerkabel vastgedraaid is in de schroef en dat het schip daar door moeilijk bestuurbaar werd, van koers is geraakt en op een mijn liep", zegt Groen. „Maar er is nog veel onbekend. We weten dat er in die dagen luchtaanvallen hebben plaatsge vonden. Was het schip op pa trouille? Hoeveel bemanningsle den waren er aan boord? Gezien de afmeting van het schip kon den er wel tweehonderd mensen op. We hebben nog zo veel vra gen. Eigenlijk moeten we naar een archief in Duitsland waar veel van dat soort informatie ligt. Daar zijn we nog niet aan toe gekomen. Maar als mensen uit de omgeving iets over dit lan dingsvaartuig weten, mogen ze ons ook bellen." Het schip ligt op z'n kop half on der het zand. „We hebben hem met de hand een stuk uitgegra ven zodat we konden zien of het inderdaad het schip was dat we dachten. De kop van het schip is flink beschadigd. Maar verder is dit waarschijnlijk het meest complete exemplaar dat er is. Of er nog munitie of lichamen aan boord zijn, weten we niet. Daarom geven we de plek nog niet prijs. We weten niet hoe veel risico mensen lopen als ze naar het schip duiken." ft jongen stond daar met twee ?Jderen toen er een stuk of ze- Kjn scooters kwamen aanrijden. Kn jongen stapte van zijn scoo- ft af en gaf de Arnemuidenaar Rn kopstoot en een vuistslag, hk werd hij geschopt. Vrien- Mi grepen in waarna de jon- ftis op de scooters wegreden. ■Arnemuidenaar is na de mis- ftndeling door een dokter be- Bndeld SRNEUZEN - Een 15-jarige igen uit Terneuzen is gisteren zijn woonplaats tussen kwart 'er vier en kwart voor vijf be- ofd van zijn brommer. jongen reed met zijn broertje de Ar'nelaan toen twee jon- ns op een fiets hen dwong af stappen. De belagers lieten de its achter en namen de brom- sr mee in de richting van scho- igemeenschap Zeldenrust. Om beurten gingen gisteren alle klassen van basisschool De Sprong naar het bouwterrein om de eerste paal te beschilderen. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - Een heipaal is ook maar een saaie paal. Zelfs als het de eerste is. Voor de nieuwbouw van basisschool De Sprong in Koudekerke is daar om besloten de 'eerste paal' die maandag geslagen wordt voor de bouw van hun nieuwe school, vrolijk te beschilderen. Om beurten gingen gisteren alle klassen naar het bouwterrein aan de Biggekerksestraat waar de paal klaar lag. Voor alle groe- Advertentie) (Advertentie) Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. pen was een stukje gereser veerd. Maar groep 4 gaat zo en thousiast aan de slag dat er bin nen een mum van tijd bijna geen kaal stukje meer te vinden is. De leraren lachen: „We wilden van die grijze paal af, maar in middels zijn er zo veel kleuren door elkaar gemengd, dat de paal weer grijs is geworden." Het is een grote kliederboel rond de heipaal. De niet-uitwas bare verf belandt op jassen, broeken, schoenen en tassen. Ook de toeschouwers moeten uit kijken voor rondvliegende spet ters. De laag verf op de heipaal is zo dik dat die er bijna af druipt. De achtjarige Myrthe van Rijn vindt het niet leuk dat er zo geknoeid wordt. „Ik had mijn naam er op geschilderd en een mooie dolfijn gemaakt. Maar andere kinderen zijn er overheen gegaan. Nu is er niks meer van te zien." De heipaal wordt maandag om 14.00 uur de grond in geslagen. Het is de bedoeling dat de nieu we school in augustus in ge bruik kan worden genomen. De leerlingen van de Sprong zitten sinds september vorig jaar in een tijdelijk gebouw aan de Big gekerksestraat. Het nieuwe ge bouw bestaat straks uit twee de len. Een glazen gedeelte en een deel dat opgetrokken is uit zwar te bakstenen. Als de zon erop schijnt, gaan ze schitteren. door Maurits Sep DOMBURG - Dat het maar een leuk en zorgeloos weekend mag worden. Dat was de wens, ver klapt Charlotte Burgers, die ze net aan een ballon heeft opgela ten. En dat is ook de wens van haar moeder, mede-oprichtster van Stichting Zorgeloos, die sinds gisteren weekendopvang aanbiedt voor kinderen met een autistische stoornis. De naam van de stichting heeft een dubbele lading, zegt Petra Burgers uit Middelburg. „Zorge loos voor de kinderen, die een minivakantie kunnen hebben, en zorgeloos voor de ouders, die hun kind in veilige handen kun nen achterlaten en thuis een rus tig weekeinde kunnen hebben. En dan tijd kunnen besteden aan hun andere kinderen. Door de zorg om hun autistische kind schieten de anderen er wel eens bij in." Burgers heeft zelf twee kinde ren met zo'n stoornis, Olivier van zeven en Charlotte van tien. Samen met Marnie van Dalen, ook een Middelburgse moeder van een kind met autisme, peil de ze in november vorig jaar de Stichting Zorgeloos biedt in vakantiepark Hof Domburg weekend- opvang aan voor kinderen met een autistische stoornis. foto Ruben Oreel belangstelling voor weekendop vang. Die bleek zo groot, dat al in januari de stichting is opge richt en dat gisteren het eerste weekend begon. Op vakantiepark Hof Domburg zijn drie huisjes gehuurd voor acht kinderen. De kinderen vormen afhankelijk van hun leeftijd twee groepjes van drie en één van twee. Op elke groep is 24 uur per dag een deskundi ge begeleider aanwezig die werkt in de sociaal-pedagogi sche hulpverlening. Overdag zijn er per drie kinderen twee be geleiders. De kinderen blijven tot zondag middag vier uur. „We hebben ge kozen voor Hof Domburg omdat we daar ook kunnen zwemmen en bowlen", vertelt Burgers. „Maar wat we doen, hangt af van de kinderen. De insteek is ze een leuk weekend te bezor gen, maar we gunnen ze ook veel rust. Autistische kinderen nemen anders waar. Ze krijgen toch al heel veel prikkels, dus ze zijn ook snel overprikkeld." Stichting Zorgeloos heeft voor alsnog'tien weekenden gepland voor 2006. Die vallen allemaal buiten de schoolvakanties en de drukke periodes op Hof Domburg. Dat scheelt in de kos ten. Want ook al heeft Burgers een gunstige afspraak kunnen maken met het vakantiepark, de ouders moeten het verblijf wel zelf betalen, bijvoorbeeld door een persoonsgebonden budget voor hun kind aan te vragen. De kinderen die gistermiddag op Hof Domburg aankwamen, hadden het al snel naar de zin. Burgers: „Ze vinden het leuk, maar ook erg spannend. Week endopvang is belangrijk voor ze. Ze komen in contact met an dere kinderen die min of meer dezelfde stoornis hebben. Ze hoeven elkaar dus weinig uit te leggen. Het klikt onderling erg nrNadia Berkelder DDELBURG - Het dempen a de bouwput aan de Middel- rgse Zuidsingel is niet zonder ico. Daarbij moeten dezelfde Örzorgsmaatregelen worden Bomen als bij de bouw van i parkeergarage van drie la- gaat het wel eens mis met bouw projecten. De uitkomst, een stil gelegd bouwproject, is volgens het centrum wel uniek. De poli tieke en maatschappelijke dis cussie over theaterlocaties is de discussie over de techniek gaan domineren. In andere gevallen waarbij een bouwproject mis liep, is juist geprobeerd om een technische oplossing te zoeken die voor iedereen aanvaardbaar is. In Middelburg is de bouw van het theater aan de Zuidzin- gel afgeblazen. Het COB is een kenniscentrum voor alles wat met ondergronds bouwen te maken heeft. Het cen trum vindt dat ondergronds ruimtegebruik bijdraagt 'aan een mooi, leefbaar en slagvaar dig Nederland'. Uit de visie blijkt dat het centrum het zonde vindt om de bouwput niet te ge bruiken, nu hij er toch ligt. De 'moeizaam gewonnen ruimte' zou daarmee 'teniet' worden ge daan. De ChristenUnie zal het rapport aanbieden aan de commissie Te Veldhuis, die het referendum over de theaterlocatie voorbe reidt, zegt gemeenteraadslid E. Heringa, „Het is informatie die belangrijk is. Uit dit rapport blijkt dat het om een technisch probleem gaat waar de politiek mee aan de haal is gegaan." Intussen lopen er allerlei onder zoeken. Naar de mogelijkheid om een theater te bouwen op Mi niatuur Walcheren of op de plaats van de huidige schouw burg bijvoorbeeld. Ook wordt onderzocht of het mogelijk is om een parkeergarage aan de Zuidsingel te exploiteren zon der dat de kosten te hoog wor den. De onderzoeksresultaten zijn over twee weken bekend. it stelt het Centrum Onder- inds Bouwen (COB) in een vi- jover de Middelburgse bouw- t. Het COB heeft die visie op rzoek van de fractie van de iristenUnie gemaakt. Het bou rn van een parkeerkelder met fi verdieping moet niet als een npele opgave worden gezien, idt het centrum. !t is technisch mogelijk om de uwput te herstellen door er li extra bak in te bouwen, jjkt uit de visie. „Dit proces is enals elk ander bouwproces ft zonder risico's, maar de risi- 's zijn aantoonbaar kleiner n die van het oorspronkelijke gwerp." Het door de gemeente gehuurde adviesbureau Toom- L en partners had dat eerder U'l geconcludeerd. \liddelburgse situatie is tech- Jch gezien niet bijzonder, stelt ft-COB. Overal in Nederland NEMUIDEN - Een vijftienja- ge jongen uit Arnemuiden is ptermiddag op de Sir Winston nurchilllaan in Middelburg [ishandeld. De Pagter Antiek Interieur De meest complete collectie: van Iff eeuws antiek tot de nieuwste trends Herenstraat 9 Kaai 53 Segeersstraat 8 Veere Middelburg u'\v» .antiekhandeldepagter.nl VLISSINGEN - Een 58-jarige vrouw uit Vlissingen is gis terochtend tussen kwart voor negen en negen uur in haar woning aan de Jacoba van Beierenweg beroofd. De vrouw hield de deur op een kier nadat er was aange beld. Ze werd verrast door een man die de woning binnen drong. Hij zette de vrouw een mes op haar keel en eiste geld. De vrouw kwam daarbij ten val. Nadat het slachtof fer geld had gegeven, kon ze uit de woning vluchten. De overvaller rende weg in de richting van een B-weg. De vrouw heeft een pijnlijke kaak en rug en een bult op haar hoofd opgelopen. MIDDELBURG - De politie trof op 20 april vorig jaar in Bruinisse een hennepkwekerij met 25.000 wietplanten aan. Officier van justitie H. Benaissa eiste gisteren bij de politierechter in Middelburg tegen zes mannen celstraf fen van drie maanden tot een half jaar en tegen een 29-ja- rige vrouw tachtig uur werkstraf. Een 34-jarige man uit Hellevoetsluis en een 31-jarige man uit Spijkenisse hoorden een halfjaar cel tégen zich ei sen. Tegen twee mannen uit Delft (56 en 35 jaar) eiste de officier vijf maanden gevangenisstraf. Het viertal heeft zich eerder beziggehouden met hennepteelt. De rol van de andere verdachten was volgens de officier beperkter. De verdachten reageerden nonchalant op de eis. „Jullie doen er lacherig over, maar het gaat wel om ge vangenisstraffen", merkte politierechter N. van Sprons- sen op. De politierechter zag gisteren nog geen kans een uit spraak te doen. Zij wil een aanvullend onderzoek: onder meer naar de aanleiding tot de inval in de loods aan de Nijverheidsweg. De zaak is terugverwezen naar de rechter-commissaris. Advertentie www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Jaar zit méér dan je denkl (Advertentie) 11 FEBRUARI NAAR ONZE OPEN DAG Ervaar digitale telefonie, razendsnel internet en digitale televisie en maak kans op een gratis decoder! Kijk voor meer informatie op www.zeelandnet.nl/opendag De gepensioneerde loods in Terneuzen stapte eerder deze week onbezorgd zijn stam kroeg binnen. Hij mag er, in het gezelschap van andere mannen van de waterkant, de dag graag beginnen met een kopje koffie. Dat er later stee vast iets sterkers volgt, laat zich raden. Zo gaat dat nu eenmaal met zeebonken on der elkaar. De stamgasten ontvingen hem dit keer echter anders dan anders. Een van hen sloeg de krant dicht, waarin melding werd gemaakt van een dronken loods, die de stranding van een kustvaar der op z'n geweten had. Hij zette z'n leesbrilletje af, keek de gepensioneerde in dringend aan en zei: „Ik dacht dat jij gestopt was?!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11