PSV waant zich snel buiten schot Dolle dinsdag moet geen regel worden Tennisbabes in Tokio Feyenoord druk, Groningen kalm Neus van Wieteke staat een beetje scheef Kaartjes finale Uefacup schaars Bondscoach Zuid-Afrika ontslagen Boonen weer sneller dan Zabel Federer niet in selectie Daviscup Slippens en Stam winnen Berlijn f FC Groningen komt van 3-0 achter terug tot 3-2 in bekerduel rii" Van de Goor ton stapt nu al op Topclubs laten punten liggen in Engeland Rini Coolen neemt ontslag bij FC Twente Peter Bosz volgt Mark Wotte op bij Feyenoord Lampard weer beste speler in Engeland donderdag 2 februari 2006 19 EINDHOVEN - Neutrale voetballiefhebbers die een kaart je willen kopen voor de Uefa Cup-finale in het Philips Sta dion in Eindhoven hebben geluk nodig. Voor het duel op woensdagavond 10 mei zijn zesduizend tickets beschik baar voor 'niet-gebonden' toeschouwers. De beide finalis ten krijgen elk 9200 kaarten. De verkoop van de 6000 'neutrale' kaarten begint 20 februari om 12.00 uur via de website van de Europese voetbalbond (www.uefa.com). De inschrijving sluit 20 maart om 12.00 uur. GPD JOHANNESBURG - Ted Dumitru is het eerste slachtof fer van tegenvallende prestaties bij het toernooi om dé Afrika Cup. De bondscoach van Zuid-Afrika kreeg bij te rugkeer in Johannesburg te horen dat hij is ontslagen. Het Zuid-Afrikaanse voetbalelftal verloor in Egypte alle drie wedstrijden in de voorronde. Dumitru, een in Roeme nië geboren Amerikaan, nam in november het werk over van de Engelsman Stuart Baxter. ANP/RTR DOHA - Het begint al bijna te vervelen, maar Tom Boo nen heeft ook de derde etappe van de Ronde van Qatar op zijn naam gebracht. De Belgische sprinter was na 160 ki lometer koers Erik Zabel opnieuw te snel af. In het alge meen klassement heeft Boonen, die nog ongeslagen is, twaalf seconden voorsprong op de Duitser. Wereldkampioen Boonen had in de slotfase, die zwaar was was doordat de wind vol op kop stond, veel steun aan Steven de Jongh. De Nederlander, door de Belgische wie- Ierformatie Quick-Step overgenomen van Rabobank, neu traliseerde met Guido Trenti een demarrage van de Zwit ser Fabian Cancellara onder de vlag voor de laatste kilo meter. De Jongh finishte zelf nog als zesde, achter de Deen Mickael Breschel, de Italiaan Paride Grillo en de Duitser Robert Förster. ANP/AFP GENEVE - Roger Federer, winnaar van het Australian Open, maakt geen deel uit van de voorlopige Zwitserse tennisselectie voor de Daviscupwedstrijd tegen Australië, die van 10 tot en met 12 februari wordt gespeeld. Captain Severin Luthi riep Stanislav Wawrinka, Georg Bastl, Mi chael Lammer en Yves Allegro op. Luthi heeft echter tot een uur voor de loting, volgende week donderdag, de tijd nog veranderingen aan te bren gen. Federer, die na Melbourne even rust heeft genomen, heeft eerder gezegd wel iets te voelen voor een optreden in de Davis Cup. Australië moet het in Genève, waar ge speeld wordt op indoorgravel, definitief stellen zonder Lleyton Hewitt. Hij is niet op tijd hersteld van een enkel blessure. ANP/RTR BERLIJN - De baanwielrenners Robert Slippens en Dan ny Stam hebben in de nacht van dinsdag op woensdag de Zesdaagse van Berlijn op hun naam geschreven. Voor het Nederlandse duo was het al de derde zesdaagsewinst in dit kalenderjaar. Vorige maand won het duo in Rotter dam en Bremen. ANP doorJohan Stobbe HEERENVEEN - Het was Carl j Verheijen en Jochem Uyt- I dehaage bij het EK allround- L schaatsen in Hamar al overko men. Op het ijs van Thialf kwa- au. men gistermiddag Wieteke Cra- hQ0 mer en Annette Gerritsen hard met elkaar in aanraking. Cra mer hield een gebroken neus en een stijve nek over aan de bot sing, Gerritsen een stijve schou der. „Ik was in gedachten, deed mijn hoofd even naar beneden en knalde op Annette, die net klaar stond om te starten. Dikke vette pech", aldus Cramer. De Nederlands kampioene all round klapte hard op de schou der van Gerritsen. Cramer stond gisteren wel gewoon weer op het ijs, ondanks haar gebroken neus. „Ik heb wel wat pijn, maar ze doen er verder niets aan. Als ze hem recht gaan zet ten, moet ik onder narcose." Dat zou haar een condititionele achterstand van twee maanden opleveren. In voorbereiding op het WK allround, dat half maart wordt gereden in het Canadese Calgary, past Cramer daarvoor. Veel last heeft ze er ook niet van. „De neus staat een beetje scheef, maar als je het niet weet, zie je het niet eens."GPD door Frank van den Heuvel J GRONINGEN - PSV had zich voorbereid op een moeilijk be keravondje tegen een FC Gronin- gen-in-vorm, maar echt heet - werd het alleen in de laatste mi nuten. De Eindhovenaren leken P het karwei in een vloek en een zucht af te maken, leidden bin nen een halfuur met 0-3, maar a moesten in de slotfase toch nog zweten: 2-3. Het publiek in het Euroborg-sta- jjgj dion, het prachtige nieuwe on- u derkomen van de Groningers, keek met ongeloof toe hoe PSV fi" wegliep van de thuisploeg in de j eerste fase van de kwartfinale. Niet dat er een groot overwicht aan ten grondslag lag, maar de regerend landskampioen én be- ar I kerhouder profiteerde optimaal van lankmoedig verdedigen van FC Groningen én een fout van de arbitrage. Want bij het eerste doelpunt er stond Cocu in buitenspelpositie. liet ao-: APELDOORN - Bas van de f js Goor stapt per direct op als tech- nisch directeur van volleybal- 00r club Piet Zoomers/D. "f De ex-international is na ruim een half jaar tot de conclusie ge- komen dat de functie niet bij hem past en vroeg om ontbin- ding van zijn contract. Van de ^oor was no£ we^ bereid het sei- uj_ zoen af te maken, maar kreeg van het stichtingsbestuur de vrij- heid meteen ontslag te nemen. GPD De aanvoerder tikte binnen na dat Timmy Simons de bal uit een vrije trap van Culina had doorgekopt. De treffer had niet goedgekeurd mogen worden, maar hielp PSV wel in het za del. Guus Hiddink had twee verande ringen doorgevoerd in verge lijking tot de wedstrijd tegen ADO van zondag. Ismaïl Aissati verving zijn maatje Ibrahim Affelay en speelde vooruit geschoven op het middenveld. Als rechtsback werd Michael Reiziger afgelost door Theo Lu cius. Na de openingstreffer plooide PSV enigszins terug en mocht FC Groningen komen, maar tot uitgespeelde kansen kwam de ploeg van Ron Jans niet. Een-tweetje In de 25e minuut leek Jefferson Farfan de beslissing te forceren. Hij schoot knap raak na een een-tweetje met de mee opgeruk te Alex. Het derde doelpunt, twee minuten later, was een ko pie van de 0-1- Nu verlengde André Ooijer de vrije trap van Culina en stond opnieuw Cocu op zijn plaats. Met een fraaie omhaal maakte hij de 0-3. De routinier, bij alle drie doel punten betrokken, bewees op nieuw zijn grote waarde. Een kwartiertje na rust werd hij, licht gekwest aan de rug, met het oog op het drukke program ma van de komende weken ver vangen door Mika Vayrynen. Juist toen de Fin klaar stond aan de zijlijn, maakte FC Gro ningen er 1-3 van. Salmon klop te Lamey en stelde Nevland in staat om voor Alex te kruipen. Het publiek begon er warempel weer in te geloven. In het oude Oosterpark was de aanhang al vaak een twaalfde man, in het compacte nieuwe huis mis schien nog wel nadrukkelijker. PSV oogde even in paniek, maar pakte toch weer de controle om het in de slotfase alsnog be nauwd te krijgen. FC Groningen kwam in de 86e minuut terug in de wedstrijd via een doelpunt van Mark-Jan Fledderus en zet te nog één keer aan, waardoor het eindsignaal warempel nog als een bevrijding kwam voor PSV. FC Groningen - PSV 2-3 (0-3). 5. Cocu 0-1, 25. Farfan 0-2, 27. Co cu 0-3, 55. Nevland 1-3, 87. Fled derus 2-3. Scheidsrechter: Tem mink. Gele kaart: Van de Laak (FC Groningen). Aantal toeschou wers: 17.000. FC Groningen: Roorda; Silva, San- koh, Van der Linden en Florén; Van de Laak, Matthijs, Lindgren (30. Comelisse) en Levtsjenko (46. Fledderus); Salmon en Nevland. PSV: Gomes; Ooijer, Alex en La mey; Lucius, Simons, Aissati (68. Afellay) en Cocu (57. Vayrynen); Culina, Farfan en Beasley. De PSV'er Farfan viert zijn treffer tegen FC Groningen met Cocu en Ooijer. De koploper van de eredivisie moest na een snelle start (3-0-voorsprong) toch nog op zijn tenen lopen om de winst binnen te halen. foto Dennis Beek/ANP TOKYO - De tennissende dames Hingis, Sjarapova, Miskina en andere grootheden uit het internationale circuit zijn na de eerste gro te krachtmeting in de Australian Open neergestreken in Tokyo. Daar treffen ze elkaar in de Pan Pacific Open. Martina Hingis mepte haar Zuid-Koreaanse tegenstander Cho al in de eerste ronde van de baan met 6-0 en 6-0. De Tsjechische Nicole Vaidisova (foto) is al een rondje verder na een vlotte tweesetter tegen thuisspeelster Saori Obata (6-4 6-4). foto Yuriko Nadao/RTR tie B LONDEN - In de Engelse com- dw-2 petitie hield Aston Villa gis- 'nD.. teravond kampioen Chelsea op Do 1-1. In Birmingham hielp Aijen Rob- ben de koploper aan een voor- BM; sprong. J Diep in de tweede helft was het Luke Moore die namens de gast- heren, vijftiende op de ranglijst, gelijkmaakte. HIT: Chelsea was niet de enige top- en-J club met problemen. Man- Chester United, bezig aan een en/Si moeizame fase in de Engelse Hl Te voetbalcompetitie, verloor met 4! 4-3 bij Blackburn Rovers. D:ïj Aan Ruud van Nistelrooij lag dat niet. Hij begon op de bank, l; E| maar nadat Van der Sar vier bowl keer was gepasseerd werd hij spoj een half uur voor tijd ingezet, y Van Nistelrooij maakte het ysotï tweede en derde doelpunt voor !er,-; United. Saha was de andere HeJ schutter voor Manchester. Held .4, K van de Rovers was David Bent- ley, die drie keer doel trof. Ook Arsenal verloor. West Ham United ging op Highbury aan de en-1 haal met de drie punten: 2-3. Reo-Coker en Zamora zetten West Ham op 0-2. Vlak voor ■ets; rust scoorde Thierry Henri te- 'Brj gen. Het werd tien minuten voor (lts tijd 1-3 door Etherington. De 1 2-3 door Pires pal voor het ein- £g9 de bracht geen redding meer. ook ANP (Zw esch e ENSCHEDE - Trainer Rini J Coolen heeft met onmiddellijke recj ingang ontslag genomen bij FC 11de; ^wente- Hij stapt op wegens de »rali teSenvabende resultaten en de onrust die daardoor rond de club en bij de supporters is ont- lelif staan' leb ^00^en *s van mening dat deze t :J negatieve sfeer van invloed is op Prestaties van zijn selectie. Door zijn terugtreden wil hij een bijdrage leveren aan een mo- 'eec" geliïk herstel, aldus de clublei- •stel *n een verklaring, chtè °U(hspeler Jan van Staa maakt gj het seizoen als hoofdtrainer van - ori FC Twente ak Hij was dit sei zoen de assistent van Coolen. j ANP door Alexander van Eenennaam RIJSWIJK - Nu de maand janua ri voorbij is, valt de balans van transfers in de Nederlandse ere divisie op te maken. In de tijd dat de spelersmarkt geopend was (de hele maand januari), hebben de achttien clubs samen veertig voetballers aangetrok ken. De opvallendste overgangen wa ren die van Klaas-Jan Huntel- aar van SC Heerenveen naar Ajax en Pierre van Hooijdonk van NAC Breda en Ron Vlaar van AZ naar Feyenoord. De geruchtmakendste transfer was die van de Griekse spits Samaras van SC Heerenveen naar Manchester City. Samaras verloor bij de KNVB een arbi tragezaak tegen Heerenveen, maar mocht kort daarna vertrek ken. FC Groningen hield zich muis stil op de transfermarkt en zag niemand komen en niemand weggaan. Feyenoord was het ac tiefst. De Rotterdammers trok ken twee spelers aan en lieten er twaalf vertrekken. Willem n en ADO Den Haag zijn koploper voor wat betreft gehuurde of ge kochte spelers: beide clubs ver welkomden vijf voetballers. Het overzicht bij de belangrijk ste clubs in de eredivisie: Ajax. Nieuw: Klaas-Jan Huntelaar (SC Heerenveen). Weg: Julien Es- cudé (Sevilla), Bogdan Lobont (Roe/Fiorentina), Nigel de Jong (HSV), Maxwell (Bra/komend sei zoen Internazionale). AZ. Nieuw: Rogier Molhoek (RKC Waalwijk). Weg: Ron Vlaar (Feye noord), Danny Mathijssen (RKC Waalwijk, verhuurd), Aclil Ramzi (Mar/FC Utrecht) Feyenoord. Nieuw: Ron Vlaar (AZ), Pierre van Hooijdonk (NAC Breda). Weg: Feme Snoyl (Aber deen, verhuurd), Cory Gibbs (VSt/ ADO Den Haag, verhuurd), Karim Saïdi (Tun/Lecce, verhuurd), John Owoeri (Nig/Westerlo, verhuurd), Hossam Ghaly (Egy/Tottenham Hotspur), Timothy Derijck (Bel/ NAC Breda, verhuurd). Leonardo (Bra/NAC Breda), Evander Sno (NAC Breda, verhuurd), Shinji Ono (Jap/Urawa), Alexander Ost- lund (Zwe/Southampton), Bruno Basto (Por/Saint-Etienne), Dust- ley Mulder (RKC- Waalwijk). SC Heerenveen. Nieuw: Mark de Vries (Hearts), Jakob Poulsen (Den/Esbjerg FB), Kevin Moeliker (Stormvogels/Telstar), Michael Bradley (VSt/New York Metro stars). Weg: Georgios Samaras (Gri/Manchester City), Klaas-Jan Huntelaar (Ajax), Said Bakkati (ADO Den Haag). NAC Breda. Nieuw: Leonardo (Bra/Feyenoord), Evander Sno (Feyenoord, gehumd), Timothy De rijck (Bel/Feyenoord, gehuurd). Weg: Pierre van Hooijdonk (Feye noord). PSV. Nieuw: Lee Nguyen (VSt/Dallas Texans), Archie Thompson (Aus/Melbourne Victor rygehuurd). Weg: niemand. RBC Roosendaal Nieuw: Henk Vos (amateurbasis). Weg: niemand. ALMELO - Peter Bosz wordt de nieuwe technisch directeur bij Feyenoord. De 42-jarige hoofd trainer van Heracles Almelo neemt per 1 juli de stoel in die onlangs is verlaten door Mark Wotte. Bosz laat op de website van Feyenoord weten dat zijn keuze is ingegeven door zijn clublief de. 'Feyenoord is mijn duppie. Als je club bij je aanbelt, hoef je niet lang na te denken.' Bij Heracles is teleurgesteld ge reageerd op het besluit van Bosz, die financieel al akkoord was met de clubleiding. Peter Bosz speelde van 1991 tot 1996 bij Feyenoord. Hij was bij de Feyenoordsupporters zeer ge liefd vanwege zijn inzet. GPD LONDEN - Frank Lampard is voor het tweede achtereenvol gende jaar gekozen tot Engel$ voetballer van het jaar. De 27-jarige middenvelder van Chelsea hield in de verkiezing van de Engelse voetbalfederatie op internet Steven Gerrard van Liverpool en Wayne Rooney ach ter zich. Lampard (27) heeft een uitste kend 2005 achter de rug. Bij de verkiezingen van de Europees en wereldvoetballer voetballer van het jaar werd hij twee keer tweede. Spelmaker Ronaldinho van Barcelona bleef hem in bei de gevallen voor. ANP/RTR door Henri van der Steen DEN HAAG - Hilarisch hoogte punt van de week: op de website van Tottenham Hotspur werd met trots gemeld dat de club er in geslaagd was de Egyptische international Hossam Ghaly van Feyenoord vast te leggen. Bij het bericht stond een prachti ge foto van... de Tunesische in ternational Karim Saidi, ook door Feyenoord weggedaan, maar aan Lecce. Vreemd is het niet dat mensen de afgelopen dagen in de war raakten. Het was overal een ko men en gaan van voetballers. Dinsdagnacht sloot de transfer markt, dus moesten er nog even zaken worden gedaan. Het spreekt voor zich dat op het gekke, Britse eiland de vreemd ste dingen gebeurden. Dudley Campbell bleek een van de vele lachende derden. De 24-jarige voetballer speelde vorig jaar nog bij een non-Leagueclub en verdiende 420 eurootjes in de week met werken in een waren huis. Hij gaat nu een vermogen verdienen bij Birmingham in het Premiership, omdat hij enke le leuke goals heeft gemaakt in de FA Cup voor het kleine Brent ford, dat zomaar anderhalf mil joen euro ving voor Campbell. Nieuw elftal Dol ging het er helemaal aan toe bij Hearts. De Schotse club, met een Oost-Europese miljardair als eigenaar, kocht dinsdagmid dag vijf spelers en legde er 's avonds nog maar drie vast. In totaal scoorde Hearts in januari elf nieuwe spelers. De gekte is exemplarisch. Liver pool deed het slim en haalde Robbie Fowler gratis binnen, de spits die enkele jaren geleden nog voor 16,5 miljoen euro aan Leeds was verkocht. Voor één keertje mag Liverpool ook wel zuinig doen. Onder manager Houllier werd voor 150 miljoen euro ingekocht, onder diens op volger Benitez is dat bedrag al overschreden! Nederland kan niet meedoen in dat geweld, sommige clubs wil len dat niet eens. De verstandig ste zin kwam deze week, niet voor het eerst, uit de mond van Heerenveen-voorziter Riemer van der Velde, die dinsdag nog gauw even Mark de Vries huur de om het wegvallen van Huntel aar en Samaras (samen goed voor een miljoen of zestien) te compenseren. „Iedereen dacht dat wij van ons geld af wilden, maar wij dachten dat zelf niet." Geweldige quote! PSV wilde niet passen, maar moest wel, met Jaap Stam. Te duur, te veel lastige clausules; Stam wil na een jaar weg, als het hem niet be valt. Ajax vond het prima en be taalt Stam voor zijn voorwaarde lijke inzet een paar miljoen euro per jaar, grof geld voor een ver dediger van 32 met tanende am bities. Maar ja, dat is Dolle Dins- dag. Die naam komt uit de oorlog, van dinsdag 5 september 1944. De geallieerden hadden Antwer pen veroverd en Nederland was in de ban van de bevrijding. Op die Dolle Dinsdag gingen overal de vlaggen uit. De opwinding bleek voorbarig. Zo gaat het ook met Dolle Dins dag in de voetballerij. Alle clubs zijn weer happy, de opwinding zal in vele gevallen voorbarig blijken te zijn. Feyenoord gaf de afgelopen da gen impliciet wel toe dat de club een wanbeleid heeft gevoerd. Ie dereen wist dat natuurlijk al. Het desastreuze aan- en ver koopbeleid leidde de afgelopen dagen tot het afstoten van een hele serie voetballers. Theo van Seggelen, voorzitter van de internationale spelers vakbond Fifpro, had het over 'idiote toestanden'. Hij gaat bij Fifa-baas Blatter pleiten voor het afschaffen van de winterse transferperiode. „Gewoon terug naar de oude situatie dat je het hele jaar weg kan", vindt Van Seggelen. Een onzalige gedachte. Beter is het de winterse transferperiode af te schaffen en terug te keren naar de oudste situatie, waarin je alleen in de zomer van club kunt wisselen. De voetballerij noemt zich bedrijfstak, maar is niet tot zelfbeheersing in staat. Tussentijdse transfers moeten een uitzondering zijn, geen re gel. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41