Deel wal wijkt voor nieuwbouw PZC Dit jaar geen geld voor De Rede Actiecomité Doel roept op tot investeren Verkoop Edah-filialen bron van zorg in Breskens Pierewieten al druk in de weer met lichtparade :U Conflicten dreigen over plakken pamfletten in Hulst Gemeente Hulst wil twee appartementencomplexen bouwen aan Houtenkwartier Advies van dorpsraad moet meer gewicht krijgen Bomen vernield in Hulst Rechtbank wachl met oordeel over stalkster Bewoners Oostburgse wijl pleiten voor behoud groen Fracties Hulst boos over negativisme ambtenarij donderdag 2 februari 2006 door Harold de Puysseleijr HULST - De politieke partijen in de gemeente Hulst moeten kunnen beschikken over grotere aanplakborden voor hun verkie zingsposters. Anders komt er ru zie. Fractievoorzitster A. Hegger van Progressief Hulst merkte dat gisteravond op tijdens de vergadering van de commissie algemeen bestuurlijke zaken. Aanleiding voor die vraag was niet de wilde plakactie waarmee de Socialistische Partij gisteren het nieuws haalde, maar een be lofte die drie jaar geleden vol gens Hegger door het college van burgemeester en wethou ders was gedaan. „Er kunnen echt geen acht par tijen op die borden plakken", voerde Hegger aan. „Ik heb na vraag gedaan bij de ambtenaren en die willen hun hand ervoor in het vuur steken dat de borden net zo groot zijn. Maar vorige keer waren de borden echt drie keer zo groot." Volgens het raadslid van Pro gressief Hulst zijn er geen af spraken gemaakt over de maxi male grootte van de campagne posters en liggen conflicten daarmee op de loer. „Je krijgt ge donder dat er over elkaar heen geplakt gaat worden. Dus zou ik toch willen vragen of er nog iets aan gedaan kan worden. Laat de ambtenaren desnoods de bor den groter maken door wat plan ken aan elkaar te timmeren." Burgemeester J.F. Mulder zegde actie van de zijde van de ge meente toe. „We gaan kijken wat we er nog aan kunnen doen", zei hij. door Sheila van Doorsselaer HULST - Voor de bouw van een appartementencomplex aan het Houtenkwartier in Hulst, wil de gemeente Hulst een deel van de stadswallen opofferen. Op de plaats waar tot twee maanden geleden het gelijkna mige activiteitencentrum Het Houtenkwartier (de voormalige ambachtsschool) stond, verrijst nieuwbouw. De oorspronkelijke plannen gingen uit van nieuwbouw op de plaats van het Houten kwartier, maar de schetsen zijn gewijzigd. Er komen niet één, maar twee appartementencom plexen. Het ene komt op de plaats van het gesloopte dien stencentrum, het andere wordt er rechts naast gebouwd. Dat be tekent dat een gedeelte van de historische stadswal opgeofferd wordt. Volgens directeur J. Val- ckx van de Woonstichting is en wordt hierover overleg gevoerd met diverse instanties als de Mo numenten- en Welstandscom missie. Doorkijkje Hoewel het afgraven van een gedeelte van de wallen zeer ingrijpend is, vindt Valckx het verantwoord. „Het zicht op de stadswal werd vanuit de Vestdijkstraat belemmerd door het Houtenkwartier. Door het kiezen voor twee gebouwen in plaats van één is er straks wel een mooi uitzicht op de wal len." Tussen de twee gebouwen komt een doorkijkje waardoor er weer zicht komt op de vesting werken. Volgens architect H. ter Beek WESTDORPE - Een dorpsraad moet een duidelijke en zwaar der wegende adviesfunctie krijgen voor een college van burgemeester en wethouders. Daarvoor ijverde de nieuwe dorpsraadvoorzitter D. Erkel gisteravond tijdens de jaarverga dering in Westdorpe. Hij zei dit nadat scheidend voorzitter M. Hemelsoet, zij wordt secretaris en vice-voorzit- ter, de bestuurswijzigingen ken baar had gemaakt. S. Capello neemt in de nieuwe samenstel ling de taak als penningmeester op zich. „Met de aankomende glastuin bouw in het dorp, moet de ge meente maar wat terugdoen voor Westdorpe. Als de bedrij ven in de toekomst deze kant op komen, moet het dorp er wel ge likt bijliggen en daarin zien wij als dorpsraad dan ook onze kan sen. We moet dan wel een ge kwalificeerd adviesrecht krij gen om dingen aan te dragen, die dan ook daadwerkelijk wor den meegenomen door BenW en niet zomaar als niet te realise ren worden afgedaan", aldus Er kel. Politiewerkplan Aan het einde van de vergade ring werd het politiewerkplan 2006 gepresenteerd en gaf C. Leijssen, teamchef politie Sas van Gent, uitleg over het po litiewerk. mag de architectuur van het tweede gebouw best markant zijn omdat men vanuit de Minderbroederstraat op de altijd minder mooie 'kopse kant' van het complex blijft kijken. In de twee gebouwen worden 35 appartementen gerealiseerd. Er komen huurappartementen voor jongeren en alleenstaanden en ook zelfstandige woonruimte voor cliënten van Stichting Tra gel, mensen met een verstandelij ke beperking. De bouwhoogte zal variëren. Het links gebouw telt afwisselend drie en vier bouwlagen, het rechtse vier. Valckx hoopt rond de zomerva kantie een begin te maken met de bouw. Naar verwachting wor den de appartementen een jaar later opgeleverd. Tijdens de informatieavond over de gemaakte vorderingen bij het project De Nieuwe Bier kaai, woensdagavond 1 maart in het stadskantoor, hoopt Valckx ook de tekeningen voor het Hou tenkwartier te kunnen presente ren. De Pierewieten bezig met de bouw van hun bijdrage aan de lichtstoet. door Patricia de Ryck SAS VAN GENT - Carnaval komt steeds dichterbij. Wagenbouwers beginnen steeds zenuwachtiger te worden. Zal al les wel op tijd klaar zijn? De Pierewieten uit Sas van Gent zijn er nog drukker mee. Naast de bouw van hun wagen, or ganiseren ze dit jaar de lichtparade op carnavalsdinsdag in Sas van Gent. De lichtparade is ontstaan als een droom van een carnavalsliefhebber. Het begon allemaal heel klein, met een kaars op een bolhoed. Daarna volgden er verlichte op tredens van Sabrina en Pavarotti. „Vorig jaar werd de eerste tocht georganiseerd. Het was zo'n succes, dat wij als carnaval stichting nu de organisatie op ons heb ben genomen", legt John van Water schoot van de Pierewieten uit. De organisatie van de eerste optocht ver liep moeizaam, maar dit jaar heeft de or ganisatie alles onder controle. Van Waterschoot: „Vorig jaar kwam al les heel laat op gang, waardoor er organi satorisch wat schermutselingen waren, maar nu hebben we alles al geregeld met de gemeente en politie. Alle neuzen staan nu de zelfde kant op." De vereniging stelt een aantal voorwaar den aan deelnemende verenigingen. Open vuur, zoals fakkels en kaarsen, is verboden. Daarnaast moet er een brand blusser aanwezig zijn. De wagen moet veilig door de straten van Sas van Gent kunnen rijden, zonder daarbij iets kapot te maken of het pu bliek te raken. Ook het publiek mag niet in het bezit zijn van bijvoorbeeld lampionnen. „Daar letten we goed op. Als we iets zien dat niet door de beugel kan, zeggen we er meteen wat van. Je corrigeert elkaar toch makkelijk, omdat je elkaar allemaal kent." De aanmeldingen voor de optocht die op carnavalsdinsdag om 20.00 uur van start gaat, druppelen binnen. Lichtsnoeren „De reacties zijn in ieder geval ont zettend positief. Er zijn al toezeggingen gedaan door de grotere wagenbouw foto Peter Nicolai ersverenigingen. Afgelopen jaar moesten de deelnemers hun afgewerkte creaties op het laatste moment voorzien van lamp jes en lichtsnoeren. Dit jaar treffen de meeste verenigingen al voorzieningen, zo dat ze snel gereed zijn voor de Lichtpara de." Op dit moment zijn de Pierewieten voor al druk aan het bouwen, want organisato risch is alles rond. „Alles staat op papier, politie en gemeente zijn op de hoogte en we hebben de benodigde vergunningen. Iedereen die zich aanmeldt, krijgt ons re glement toegezonden. Maandag moeten we de verlichting aanbrengen om dins dag voor de start klaar te staan op de Oostdam. Het gaat helemaal goed ko men." door Frank van Cooten BRESKENS - Nu supermarkt concern Laurus de Edah-filia- len in de etalage heeft gezegd, hoopt eigenaar Ronald Lohman van de Edah in Breskens snel zijn nieuwe supermarkt te mo gen bouwen. „Anders heb ik een groot probleem." Als Laurus de winkels snel ver koopt aan een concurrent, is Lohman genoodzaakt nog te in vesteren in zijn huidige super markt in de Mercuriusstraat. „Stel dat de Edah over twee maanden is verkocht, ben ik ge noodzaakt mijn winkel om te bouwen. De Edah houdt immers op te bestaan. Mijn huidige su permarkt moet dan voldoen aan de nieuwe winkelformule. Dat zijn forse investeringen." Die is voor de ondernemer uit Breskens dus eigenlijk wegge gooid geld, omdat hij een nieu we winkel gaat bouwen in Bres kens. „De beste oplossing is dat de Edah blijft totdat de nieuw bouw klaar is. Voor mij is snel bouwen daarom heel belangrijk. Ik hoop dat de gemeente daar aan mee wil werken." Lohman noemt het besluit van Laurus om de filialen van Kon- mar en Edah te verkopen 'heel vervelend'. „Veel mensen denken dat mijn supermarkt dicht gaat en dat de nieuwbouw niet doorgaat. De su permarkt blijft gewoon open. Al leen straks onder een andere naam. En de nieuwbouw gaat ge woon door. Het is wel heel erg jammer dat Laurus niet de mo gelijkheid heeft gekregen van de banken de winkelformule ver der uit te bouwen. Ach, wij heb ben wel vaker in zwaar weer ver keerd. Deze strijd gaan we ook weer winnen." Volgens Lohman is het niet mo gelijk als zelfstandige Edah door te gaan tot het moment dat de nieuwbouw van zijn super markt klaar is. „Zodra de Edah is verkocht, houdt de naam op te bestaan." door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft dit jaar geen geld om een uitbreiding van de Stedelijke Scholengemeenschap De Rede te betalen. Burgemeester en wethouders hebben wel het goede voorne men gemaakt om daarvoor vol gend jaar geld beschikbaar te stellen. Op zich is uitbreiding niet dringend, vindt het college. Immers, met het hoofdgebouw aan de Oude Vaart en een dislo catie in de Evertsenlaan is er vol doende huisvestingscapaciteit. Echter, het onderbrengen van de gehele school op één locatie heeft de voorkeur. Maar het mes snijdt aan nog meer kanten. Als de locatie Evertsenlaan vrij komt is er een mogelijkheid om de al toegeken de uitbreiding voor de praktijk school De Sprong te realiseren. De gymlessen voor de Sprong kunnen dan ook in het daar aan wezige gymlokaal gegeven wor den, schrijven B en W aan de ge meenteraad. Verder zou er een mogelijke dependance van de Korczakschool ondergebracht kunnen worden en kan er een toekomstige voorziening 'zorg- structuur voortgezet onderwijs' gerealiseerd worden. Voorlopig gaan de beschikbare budgetten voor onderwijshuis- vesting voor 2005 en 2006 naar de brede-schoolprojecten Lie- venspolder, Serlippenspolder en Oudelandse Hoeve en naar nieuwbouw van de basisschool Oude Vaart aan de Tamarinde straat. Met dat laatste project wordt in ieder geval wel de ruim te geschapen voor een toekomsti ge uitbreiding van De Rede. Voor de vier projecten is eerder al meer dan drie miljoen euro ge reserveerd. Daar moet nu echter nog bijna 6,5 miljoen euro bij, zo blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad. In de reservering voor onderwijshuisvesting over 2005 en 2006 is nog een bedrag beschikbaar van ruim 6, miljoen euro. Dat betekent dat de ge meenteraad nog een aanvullend krediet van 425.00 euro beschik baar moet stellen. In het regelmatig overleg met de schoolbesturen kon het voorstel van de gemeente op instemming rekenen bij de betrokken basis scholen. De bestuurscommissie van De Rede en het bestuur van De Sprong waren minder tevre den. De huisvestingsperikelen ko men dinsdag 7 februari om 19.30 uur aan de orde in de raadscommissie samenleving in het Terneuzense stadhuis. HULST - Langs de rijksweg 60 ter hoogte van de rotonde met de Hontenissestraat in Hulst zijn veertien jonge bomen ver nield. Rijkswaterstaat, die eind vorig jaar 250 jonge bomen liet planten ter verfraaiing van de strook grond tussen de rijksweg en de Hontenissestraat, heeft aangifte van deze daad van vandalisme gedaan bij de politie. De kostenpost bedraagt volgens woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat enkele duizenden euro's. Het merendeel van de bomen be staat uit populieren. De Feijter zegt dat Rijkswaterstaat pro beert nog voor het einde van het plantseizoen de vernielde exemplaren te laten vervangen door nieuwe bomen. Lukt dat niet, dan worden de stuk gemaakte exemplaren verwijderd en komen er eind dit jaar nieuwe bomen terug. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman DOEL - Voor het actiecomité Doel 2020 staat het nu vast: het polderdorp dat lange tijd werd bedreigd door de uitbreiding van de haven van Antwerpen, kan blijven bestaan. Dat maakt het comité op uit de vertraagde afbouw van het naburige Deur- ganckdok en het besluit van de Vlaamse regering tot uitstel van het plan voor de aanleg van het Saeftingedok op de plaats waar nu Doel ligt. Het comité koestert nieuwe hoop door uitspraken van burge meester F. Willockx van Sint-Ni- klaas, die vindt dat de havenont wikkeling nu pas op de plaats moet maken. Hij staat op het standpunt dat de huidige ver keersstromen op de Linker Scheldeoever de grens van het toelaatbare hebben bereikt en bovendien eist hij extra bescher ming voor de polderdorpen (zo als grensdorp Kieldrecht bij Nieuw-Namen). Zolang die niet kan worden gegarandeerd, ver zetten de gemeenten in het Waasland zich tegen nieuwe ont wikkelingen op hun grondge bied. Doel 2020 ziet, op basis van die uitspraken, geen enkele belem mering voor nieuwe investerin gen in het dorp. Woordvoerder J. Creve: „Het Waasland kampt met een chronisch tekort aan be taalbare woningen. Waar zit hem dan de logica om ongeveer honderdvijftig woningen in Doel bewust leeg te laten staan?!" Het comité vindt dat Willockx zijn invloed moet aanwenden om het Intergemeentelijke Sa menwerkingsverband het Land van Waas, dat verantwoordelijk is voor het wanbeheer van het woningbestand in Doel, tot de orde te roepen. „Dat beheer is in feite niets anders dan de strate gie van verschroeide aarde", meent Creve. Hij spreekt van een 'al meer dan vijf jaar aansle pende schande'. Doel 2020 juicht het pleidooi van Willockx voor hervormin, van het Antwerpse havenbt stuur tot een intergemeentelijk Antwerps-Wase instelling to; Maar dan moeten de Wase politi ci, die tot nu toe steeds naar itf pijpen van de Antwerpse haven, baronnen dansten, wel eerst he veld ruimen, oordeelt het comi té. MIDDELBURG - De reclasse ring moet met een voorstel fo men om een 28-jarige vrouw ui Terneuzen ervan te weerhoudö haar ex-vriend nog langer t< stalken. De rechtbank in Middel burg besloot gisteren haar stral zaak voor maximaal vier maan den aan te houden. Volgens de rechtbank moet e een praktisch uitvoerbaar pla: komen, waarin de stalkster von langere tijd kan worden bege leid. Bij voorkeur in Zevenaai waar haar zuster woont. „E moet voorkomen worden dat z- op eigen gelegenheid naar Ter- neuzen kan gaan", benadrukt rechter R. Reinarz gisteren. De vrouw blijft de Terneuze-i naar, met wie ze een relati- heeft gehad, voortdurend lastig vallen. Een vonnis van de poli tierechter, vorig jaar mei, waar bij ze voor belaging werd veroor deeld en tevens contactverbo; met haar ex-vriend werd opge legd, lapte ze aan haar laars. De nieuwe stalkingszaak is twe weken geleden bij de rechtbani inhoudelijk behandeld. Officie van justitie R. Jeuken had he toen moeilijk om een passend eis te formuleren. Hij eiste ee jaar gevangenisstraf, waarva: acht maanden voorwaardelijk Daaraan verbond de officier d; voorwaarde dat de verdachte bij haar zuster gaat wonen. Daar naast moest het contact- e straatverbod van kracht blijvenj door Paul Begijn SLUIS - Bewoners van de Ster- renwijk in Oostburg zijn fel te gen de mogelijke verdwijning van het laatste stuk groen in hun wijk. Dat liet een boze buurtbewoner dinsdag weten tij dens de vergadering van de com missie ruimte in Sluis. In het uitvoeringsprogramma Woningbouw voor de kern Oost burg staat dat de bomen en plan ten tussen de Komeet en de Klei ne Beer (bij de 'voormalige BBL-bunker) moeten wijken voor nieuwe huizen. „Ik zou het erg jammer vinden als nu ook be sloten wordt een van de laatste stukjes natuur in Oostburg weg te halen", sprak F. Levels na mens de buurtbewoners. „Het zou schandalig zijn als dit plan doorgaat, vooral ook omdat een tijd geleden het KWL-park ook al is volgebouwd." De raadsleden L. Baarends (D&T), M. van 't Land (PvdA) en W. Gijsel (WD/ Gemeen'! tebelangen) sloten grotendeels aan bij het pleidoo: van Levels. Baarends: „Mijl fractie wil dat het groen in d; wijk blijft. Daarnaast moeten e op verschillende locaties in d; wijk speelvoorzieningen kornet voor de kinderen." Ook Van 'i Land noemt de speelvoorzienin-! gen in de wijk een belangrijk' punt. Verantwoord Ambtenaar M. de Paauw (ruim telijke ordening) kon de commis-l sieleden en Levels nog niet ge ruststellen. „Maar", beloofd;- hij de commisieleden, „mocht e: groen licht komen voor het uit voeringsprogramma, dan probe ren wij op een verantwoorde ma nier te bouwen. Daarbij is zeke: plaats bedacht voor het nodig; groen." De Paauw gaf aan dat de vraat om speelgelegenheden word; meegenomen in de besluitvor-j ming. door Sheila van Doorsselaer HULST - Diverse fracties in de gemeente Hulst zijn gevallen over de manier waarop de amb tenarij het plan voor de invoe ring van een parkeerkaart voor de binnenstad heeft afgescho ten. Volgens de fracties zijn de ambtenaren van het meest nega tieve scenario uitgegaan. De PvdA heeft het idee geop perd voor een parkeerkaart die alle inwoners van de gemeente voor 25 euro kunnen kopen. Ze kunnen met die kaart een jaar lang elke dag maximaal een urn- gratis parkeren in de binnen stad. De kaart zou bij wijze van proef negen maanden ingevoerd worden. Het voorstel is door de ambtenarij juridisch en finan cieel getoetst, met als resultaat dat de ambtenaren de gemeente raad voorstellen het PvdA-idee niet te steunen. Aan deze conclusie gaat een he le reeks aan nadelen van de kaart vooraf. De kaart zou de ge meente in theorie te veel geld kosten (230.000 euro), zou te fraudegevoelig zijn en zorgt voor een ongelijke behandeling tussen inwoners van de gemeen te en bezoekers van buitenaf die de kaart niet kunnen kopen. D; fracties stoorden zich aan het ne gativisme van de ambtenaren „Wij voelen ons niet serieus ge nomen", zegt PvdA-voorzitte: D. van Damme. Namens Progres sief Hulst vond A. de Rechte het ambtelijk advies „niet net jes", fractievoorzitter W. Broek hoven van Groot Honteniss had het over „jammer" en CDA er A. Sponselee sprak over „nog al negatief." De fracties vinden het idee vat de PvdA erg sympathiek en he! krijgt dan ook wel steun, maa' desondanks willen de partijen niet voorbij gaan aan de haket en ogen aan de parkeerkaart De 'geestelijk vader' van d; Hulster parkeerkaart, PvdA'e R. van Domburg wil daaroit wat schaven aan zijn idee en dal opnieuw presenteren in de ge meenteraadsvergadering op lf. februari. De Rechter greep daarop df kans nogmaals te pleiten voot de al eerder afgeschoten par-, keerkraskaart, een idee van Pro-; gressief Hulst. WD'er E. Lin-j denhovius stelde dat de Pv- dA-parkeerkaart er voor ieder een moet zijn, maar dat die dan alleen geldig zou moeten zijn op de grote parkeerplaatsen. w-' -Tb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38