jpzc oosheid over actie Weststrate Tobben op terrein Ter Valcke Zee aan bloemen Handtekeningen tegen sluiten station .rnÜmmSk déÜRVKKERY your ^Future zeeuwse almanak Mobieltje Automobilist rijdt tegen bord Fracties vinden citeren uit vertrouwelijke stukken laakbaar 18 MEE begint Thools servicepunt Atlas Blaeu wordt gedigitaliseerd Bodemvervuiling Scherpenisse CDA: Begonia is rare straatnaam Hennepkwekerij editie Bevelanden-Tholen (Advertentie) Wim zonder titel over het beeldende werk van Wim Hofman, door Jan van Damme en Ernst-Jan Rozendaal 35,00 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met kruidige groentesoep en stamppot rucola en ijscake €12,50 of€io,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 van vr. 3 t/m za. 11 februari Stamppottenweek elke dag tijdens lunchtijd 7,50 za. 4 februari 15.00 -16.30 uur Louis de Sousa Tentoonstellingen Wim zonder titel Wim Hofman Muur der begoochelingen Geer Huybers Markt 51 Middelburg T0118 886 886 www. de-drvkkery. nl Open Dagen ROC Zeeland Alle opleidingen* ::vx: Vrijdag 3 februari van 15.00 tot 21.30 uur Zaterdag 4 februari van 9.00 tot 13.00 uur Behalve Cluster CIOS Goes. Maritieni Instituut De Ruyter alleen op 4 februari van 10.30 tot 15.00 uur. MflaM Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl Vol trots demonstreerde die jonge inwoonster van Goes haar nieuwe mobiele telefoon aan haar bejaarde grootva der. De vele functies van het toestel en de snelheid waar mee zijn kleindochter ze liet zien, verbijsterden hem. Het bleek ook mogelijk foto's te maken met het mobieltje. Vaardig zoomde de kleindoch ter in op een plastic bloemetje op het dressoir. Een logische functie voor een telefoontoe stel, knikte opa begrijpend. Hij had maar één vraag: „En waar stop je het filmrolletje in?" door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Gewapend met 1750 handtekeningen trok ken Arnoud Lievense (14) en en kele klasgenoten gisteren naar het gemeentehuis in Kruinin- gen. Hun doel: het openhouden van station Krabbendijke. Lievense verzet zich tegen het plan van de Nederlandse Spoor wegen om per 2008 geen treinen meer te laten stoppen in Krab bendijke. Hij maakte een websi te waarop mensen hun reacties kwijt konden en haalde samen met zijn neefje Roel van Beve- ren en zijn klasgenoten Christel Knuist, Rosanne van de Vreede, Mariëlle de Hamer en Hanneke Hoogerland handtekeningen op in het dorp. De tieners gingen langs deuren en stonden bij de plaatselijke supermarkt. De Reimerswaalse burgemees ter A. Huisman, die de handteke ningen gisteren in ontvangst nam, zei het bijzonder te vinden dat juist zulke jonge mensen in de bres springen voor de leef baarheid van hun dorp. Hij beloofde de handtekeningen te zullen overhandigen aan de NS. Ook de gemeenteraad doet er al les aan om het station open te houden. Dinsdag nam ze una niem een motie van de Christen- Unie aan. Daarin wordt sluiting van het station onacceptabel ge noemd. Het college moet er alles aan doen om dat te voorkomen. Dat was burgemeester Huisman sowieso wel van plan. „We laten het station niet zomaar sluiten", zei hij gisteren strijdbaar. OUD-VOSSEMEER - Op de kruising van de Krabbenkreek- weg en de Broekseweg in Oud- Vossemeer is gistermiddag om 16.45 uur een 79-jarige automo bilist uit Tholen-stad tegen een verkeersbord gereden. De man reed over de Krabben- kreekweg uit de richting van Sint-Philipsland. Hij verloor de controle over zijn auto en botste tegen een verkeersbord. Zijn au to raakte beschadigd, het ver keersbord werd vernield. Advertentie dactie: 0113-315649 vww.pzc.nl •i-mail:redactie@pzc.nl lostbus 31, 4460 AA Goes advertentie-exploitatie: Joord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; 'ationaal: 020-4562500. donderdag 2 februari 2006 Sloor Rob Paardekam KRUININGEN - Dat fractie voorzitter M. Weststrate van Leefbaar Reimerswaal dinsdag tijdens de openbare raadsverga dering met opzet citeerde uit vertrouwelijke stukken is het college en alle andere partijen in het verkeerde keelgat gescho ten. De raad sprak dinsdag over de aankoop van een stuk grond bij Krabbendijke. Over de manier waarop die koop tot stand is ge komen, werd de gemeenteraad vertrouwelijk geïnformeerd. Weststrate trok zich daar dins dag weinig van aan en las dood leuk voor uit de vertrouwelijke [)rief. Zo kwam iedereen op de publieke tribune te weten dat de gemeente de grond heeft aan gekocht door gebruik te maken van een zogeheten ABC-formu- le. Dat wil zeggen dat ze niet on der haar eigen naam heeft gebo den, maar dat een particuliere inwoner van Krabbendijke on der zijn naam, maar wel namens de gemeente, een bod heeft uit gebracht. Het college koos voor deze manier van handelen, om dat ze bang was dat de verkoper de prijs van zijn grond fors zou verhogen als hij wist dat de ge meente de geïnteresseerde partij was. Burgemeester A. Huisman zegt dat het mogelijk moet zijn om af en toe in vertrouwen mededelin gen aan de raad te doen. „Als blijkt dat sommige raadsleden daar niet mee om kunnen gaan, moeten we het voortaan mis schien niet meer ter inzage leg gen", zegt hij. Raadslid H. Eversdijk (CDA) Stelt dat het met opzet schenden van vertrouwelijkheid strafbaar is. Toch vindt hij dat er beter geen aangifte kan worden ge daan. „Natuurlijk heeft West strate onjuist gehandeld, maal laten we het niet opblazen." De meeste andere fracties zitten ook niet op een aangifte te wach ten. Ze gunnen Weststrate de eer niet dat de zaak nog langer aandacht krijgt. Alleen M. van der Meijden (WD) vindt dat de kwestie best een staartje mag krijgen. Ze stelt dat Weststrate in een openbare vergadering be terschap moet beloven. „Als hij dat weigert, moet hij maar eens worden aangepakt." Zwijgen A. van Stee (SGP) en D. Louw rink (PvdA) vinden dat de burge meester Weststrate dinsdag het zwijgen had moeten opleggen. „Hij krijgt veel te veel ruimte om van alles te roepen", meent Louwrink. „Dat was bij de vori ge burgemeester al zo en er is niets veranderd." Burgemeester Huisman zegt dat hij ingrijpen vrij zinloos vond. „Het is geen film die je kunt terugspoelen. Hij had die dingen al gezegd." Dat het om een verkiezingsstunt gaat, staat voor alle partijen als een paal boven water. „Alles wat Weststrate doet, is een ver kiezingsstunt", zegt A. Jumelet (ChristenUnie). „Dat is op zich prima, maar hier is hij iets te ver gegaan." Van der Meijden: „Weststrate weet dat je scoort door te roepen dat er achterka mertjespolitiek wordt bedreven, maar daar was hier geen sprake van. Soms moet iets gewoon even vertrouwelijk blijven." Weststrate zegt dat hij geen ex cuses zal aanbieden. „Ze kunnen overal wel vertrouwe lijk op zetten, om zo de grootste smeerlapperij te verhullen", stelt hij. De Krabbendijkenaar vindt dat de gemeente fout heeft gehandeld door een stroman in te zetten om de grond te bemach tigen en heeft geen spijt dat hij dat feit openbaar heeft ge maakt. Een verkiezingsstunt was het volgens hem zeker niet. „Maar achteraf denk ik: als je me aanklaagt, doe het dan vóór de verkiezingen. Dan weet ik ze ker dat we flinke winst boe ken." Corina Boekei alleenheerser op de schaats SINT-MAARTENSDIJK - MEE Zeeland is gisteren be gonnen met een nieuw servicepunt in het gemeentehuis van Tholen in Sint-Maartensdijk. MEE is een organisatie die mensen met een beperking on dersteunt. Na het servicepunt in Zierikzee is het service punt in Tholen het tweede in Zeeland. Daarnaast heeft MEE vestigingen in Goes, Middelburg en Terneuzen. De reden voor het extra servicepunt is dat de afstand van Goes naar Tholen en Sint-Philipsland te groot is. Cliënten, ouders en verzorgers kunnen elke twee weken (in de oneven weken) op woensdag van 9.00 tot 12.00 uur terecht bij het nieuwe servicepunt. MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur wil de Ad- miralitatis Zeelandiae, ook wel de Atlas van Blaeu ge noemd, laten digitaliseren. Uit de negen kostbare boeken, die in totaal 599 kaarten herbergen, worden regelmatig bladzijden gefotografeerd. Het provinciebestuur gebruikt de foto's als relatiege schenk. Door al dat gesleep gaat de kwaliteit van de boe ken achteruit. Eenmaal gedigitaliseerd hoeven ze de vitri ne niet meer uit. Er kunnen dan onbeperkt hoogwaardige afdrukken worden gemaakt. Het is de bedoeling de kaar ten ook via internet toegankelijk te maken, maar dan wel in zodanig lage resolutie dat kopiëren weinig zinvol is. SCHERPENISSE - De bodem bij de Molenweg en Platte- weg in Scherpenisse is verontreinigd. De gemeente heeft dat in de zomer van 2004 ontdekt en heeft de betrokkenen inmiddels geïnformeerd. De verontreiniging kwam aan het licht bij de ontwikkeling van de woningbouwlocatie aan de Molenweg. Uit nader onderzoek bleek dat op de plaats van de verontreiniging een sloot heeft gelopen. De ze sloot is in de jaren '50 gedempt met huisvuil en puin. Het Thoolse college van B&W wil de verontreiniging zo snel mogelijk weghalen, omdat die gevaarlijk kan zijn voor mensen, dieren en planten. De provincie, die het be voegd gezag is bij bodemsanering, neemt binnenkort een besluit over de bodemverontreiniging en de daarop vol gende bodemsanering. GRAAUW - Of de gemeente Hulst de nieuwe straatnaam 'Begonia' voor de nieuw aan te leggen straat in Graauw-West wil veranderen in 'iets anders'. Het maakte CDA'er C. Nijskens- de Maat niet zoveel uit. „-Straat, -laan, -plein. Doe maar Begoniaplein. Begonia alleen vind ik maar raar klinken." VLISSINGEN - In een huis aan de Kalkoensprenk in Vlissingen is gistermiddag een wietkweke- rij ontmanteld. De politie vond 126 planten. De bewoner zal la ter deze week een verklaring af leggen op het politiebureau. Het laatste deel van de oude gebouwen, het zusterhuis, wordt gesloopt. foto Willem Mieras GOES - De afdeling Bloem van het Groen College in Goes gebruikte de open dag van gisteren om al haar fraaie bloemstukken tentoon te stellen. Be zoekers konden op die manier zien dat de paar jon gens en vele meiden van de opleiding meer leren dan alleen het schikken van een standaard bosje bloemen. In het schoolgebouw aan het Stations park in Goes waren de fraaiste creaties te bewon deren. Niet alleen de bloemstukken die met een voldoende zijn beoordeeld, werden tentoonge steld. Ook dy afgekeurde werken, zaten er tussen. Als leek haalde je die er zo snel niet uit, maar eni ge uitleg van lerares Janneke Haaksman maakte veel duidelijk. „Dit zit los", zei ze, terwijl ze een bosje bloemen dat in een groter stuk is verwerkt heen en weer bewoog. „Dat kan niet. Als je zo'n stuk moet vervoeren, gaat het mis." Het Groen College houdt vandaag, morgen en zaterdag ook nog open huis. Op die laatste dag, tussen 10.00 en 15.00 uur, verzorgen de leerlingen van de afdeling Bloem demonstraties bloemschikken, y foto Willem IMJeras door Frank Balkenende GOES - Bewoners moeten over de stoep naar het hoofdgebouw. Van de warmte de vrieskou in, vervolgens bergen grond en kui len omzeilend. Lastig met een rollator. Daar komt momenteel een hoop herrie en stof bij, om dat het voormalige zusterhuis wordt gesloopt. Bewoners en personeel van het Goese ver pleeghuis Ter Valcke zien wat af. De keuze om een nieuwe ver pleeghuis op de bestaande loca tie aan de Valckeslotlaan te bou wen, bezorgt bewoners en mede werkers al drie jaar ongemak. Eerst was er de bouw van de nieuwe zuidwestelijke vleugel, waar nu het gros van de 81 be woners huist. Daarna werden de oude gebou wen gesloopt, op het zusterhuis na. Dat zorgde voor veel trillin gen, herrie en stof. Nu wordt het laatste deel van het oude Ter Valcke neergehaald: het uit 1965 stammende zusterhuis. Daar woonde aanvankelijk per soneel in opleiding. Het ver pleeghuis gebruikte het de laat ste jaren als opleidingslokaal en kantoor. Daarnaast vonden er maatschappelijke organisaties zoals Vluchtelingenwerk onder dak. Over tien dagen is de boel plat en gaat Ter Valcke de laat ste fase van de nieuwbouw in. Aan de noordwestkant wordt straks de laatste tranche (zes stuks) van dertien twee-on- der-eenkapwoningen gebouwd, waar straks maximaal 45 men sen onder begeleiding wonen. In de laagbouw die in een driehoek wordt gebouwd, zodat er een binnentuin ontstaat, krijgt iede re bewoner zijn eigen voordeur, slaapkamer en tuintje. Koken doen ze met zijn zessen in een ge zamenlijke keuken. Tussen de al gerealiseerde nieuwbouw en deze woningen komt een centraal blok, dat op de begane grond een restaurant, winkel en grand café met terras herbergt. Boven is er ruimte voor paramedische voorzienin gen zoals fysiotherapie, ergothe rapie, logopedie, een behandel kamer en een laboratorium. Een overkapte verbinding koppelt de laagbouw aan het centrale blok, waarin tevens de entree komt. Op de plek van het zuster huis wordt een parkeerterrein aangelegd. Een strook aan de noordzijde van de kavel komt in handen van de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwer king (RWS), die er zes woningen voor gehandicapten laat bou wen. Rotzooi Het was het verpleeghuis een lief ding waard om op de huidi ge plek, dichtbij de binnenstad, te kunnen blijven, maar de nieuwbouwoperatie is wel tobben. „Je zit voortdurend in de rotzooi. Dan ligt de stoep vol bagger, dan wordt er weer puin weggereden", erkent locatie manager P. Kruidenier. Veel mensen moeten buitenom om van voorzieningen van het verpleeghuis gebruik te kunnen maken, waarbij de stoep een ware hindernisbaan is voor ouderen, 's Nachts moet per soneel over het geaccidenteerde terrein lopen, dat vol ligt met bergen grond en puin. Een tijdje was er ook weinig verlichting, maar dat euvel is inmiddels verholpen, laat Kruidenier we ten. Toch is er licht in de duisternis. „Na de sloop van het zusterhuis hebben we ergste wel gehad. Er is al geheid voor de woningen, dus trillingen krijgen we niet meer." In november moet het nieuwe Ter Valcke helemaal af zijn en is het leed geleden. Kruidenier overweegt dan een geste te maken naar bewoners en personeel, wiens incasserings vermogen zwaar op de proef is gesteld. „Een bloemetje, taart, wellicht een feestje. Het perso neel werkt al aan gala-avond, waarop het zal optreden voor on ze bewoners. Dus dat komt wel goed." AAN DE OEVERS VAN 'T VEERSE MEER GENIETEN OP GASTRONOMISCH NIVEAU... 113-581326, W W W. V E EjfR H LI ISN E T (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27