Vergeten periode van Jehovah's Containerterminal levert meer kosten dan baten op Nieuwe Iraakse officier moet nog veel leren PZC uyr Druk op Erdogan voor vervroegde verkiezingen stijgt Kamp Vught wijdt expositie aan vervolging in Tweede Wereldoorlog te gast 1 februari 1956 r #it j woensdag 1 februari 2006 door Mark John Het zijn nu nog softvvare- specialisten, gymleraren en schoolverlaters met de vu rige wens soldaat te worden. Maar over een jaar zijn het hooggeplaatste officieren in het nieuwe Iraakse leger. De rekruten van de Iraakse Mili taire Academie in Rusta- miya, ten zuid-westen van Bagdad, hebben een zware training voor de boeg. Maar een ding staat vast: allen wil len ze met hart en ziel hun land dienen. „Dit zal mijn doodskist zijn", zegt een jonge student, wij zend naar zijn kogelvrije vest. Hij staat te springen om de strijd aan te gaan met de re bellen in zijn land, maar durft net als zijn medestuden ten zijn naam niet te geven, uit angst voor represailles te gen zijn familie. Het succes van de opleiding, gegeven door personeel van de door de VS geleide coalitie en de Na- vo, is uiteindelijk bepalend voor het tijdstip waarop de buitenlandse troepen zich uit Irak zullen terugtrekken. Op Rustamiya worden cadet ten, officieren en veiligheids specialisten opgeleid. Vooral aan onderofficieren bestaat nog een groot gebrek. „Wij willen hun vooral duidelijk maken dat leiderschap geen recht, maar een verantwoor delijkheid is", vertelt de Ame rikaanse luitenant-generaal en algemeen bevelhebber van de militaire opleidingen in Irak, Martin Dempsey. „Dat betekent concreet dat zij als eersten patrouilleren, als laat ste eten en samen strijden met de.soldaten." De kandidaat-studenten krij gen een nummer waarop ze worden ingeloot, zodat hun anonimiteit gewaarborgd blijft. De maatregel is tevens bedoeld om iedereen gelijkt kansen te geven en etnischt spanningen tussen de sjiieti- sche, soennitische en Koerdi schs rekruten buiten de poort te houden. Veel studenten ver tellen hun familie niet wat zij in Rustamiya doen, uit veilig heidsoverwegingen of uil angst voor kritiek. Sommige studenten uit Bagdad wisse len op weg naar de academie wel vier keer van taxi om hun bestemming te verhullen. De opleiding van een jaar leert de studenten leider schap en militaire technieken en is overgenomen van de Britse Koninklijke Militaire Academie Sandhurst. De Iraakse cursus is vooral toege spitst op het bestrijden van het gewapende verzet. Het les materiaal is gedeeltelijk in het Arabisch. „Motivatie is het probleem niet", zegt de Britse kapitein en docent, Duncan Forbes. „Ze geloven oprecht in een nieuw Irak. Ie dereen hier kent mensen die door opstandelingen gedood zijn en weet dat hij over twaalf maanden de volle con frontatie zal aangaan." Beslissingen Wat nog wel een probleem vormt, is dat veel rekruten moeite hebben met het nemen van beslissingen en het tonen van leiderschap, een erfenis uit het tijdperk van Saddam Hoessein toen dit slechts was voorbehouden aan de elite. Zelfs hogere officieren en vei ligheidsspecialisten die de op leiding voor gevorderden vol-' gen, hebben het moeilijk met. de verantwoordelijkheden die ze onder Saddam nooit ge kend hebben. „Democrati sche principes zijn volledig nieuw voor mij", zegt een ko-1 lonel van middelbare leeftijd. „Dat het leger wordt ingezet om burgers te helpen was vroeger ondenkbaar." RTR De vervolging van Jehovah's Ge tuigen door de nazi's is een hiaat in de publieke beeldvor ming van de Tweede Wereldoor log. In Nederland arresteerde de bezetter 541 Getuigen. Van hen kwamen er 130 om het leven in concentratiekampen. Het Natio naal Monument Kamp Vught wijdt er de komende maanden een expositie aan. door John van Miltenburg De brieven die de twee hoog bejaarde vriendinnen el kaar schrijven, beginnen stee vast met 'Lieve Siamees'. Tij dens de oorlog waren Jo Wild schut en haar vriendin Annie de Min als Jehovah's Getuigen ac tief in 'de prediking van huis tot huis'. Een 'Siamese twee ling' noemden de Duitsers hen in het concentratiekamp. Ruim zestig jaar na de oorlog koeste ren zij die karakterisering nog als geuzennaam. In mei 1943 belandden de twee in een politiecel. Jehovah's Ge tuigen stonden evenals joden, zi geuners en homoseksuelen bloot aan de nazi-vervolging. Vanwe ge hun geloof werden Jo Wild schut en Annie de Min na zeven weken op het Rotterdamse poli tiebureau in opdracht van de be zetter op transport gezet naar het concentratiekamp Vught. Jo, 86 jaar oud nu: „We waren goed op de hoogte. Mijn vader was sociaal-democraat. Thuis la zen ze Het Volk. Die krant be schreef alles wat er in Duitsland gebeurde nadat Hitier aan de macht was gekomen. Maar angst heb ik nooit gekend." Jehovah's Getuigen waren al sinds de machtsovername dooi de nazi's in 1933 in Duitsland doelwit van vervolging. Zij wei gerden openlijk 'Heil Hitier' te zeggen 'omdat zij alle heil van God verwachtten'. Jehovah's Ge tuigen weigerden ook de na zi-vlag te groeten, krijgsdienst te verrichten en te werken in de oorlogsindustrie. Net als Duitse joden vluchtten ook Duitse Jeho vah's in de jaren dertig naar Ne derland voor de nazi-terreur. Kort na de Duitse inval maakte de bezetter ook in Nederland een eind aan het Wachttorenge nootschap, de organisatie van de Jehovah's Getuigen. De Ge tuigen bleven vanuit schuilplaat sen prediken en erediensten bij wonen. De tol die zij daarvoor betaalden was hoog. Van de 541 gearresteerde Nederlandse Jeho vah's Getuigen werden er 317 ge deporteerd. Van de 130 als ge volg van mishandeling, ziekten en ontberingen omgekomen Je hovah's Getuigen stierven er vijf in het concentratiekamp Vught. Het Nationaal Monument Kamp Vught richt in samenwerking met het Wachttorengenootschap de schijnwerper op de onderbe lichte geschiedenis van de ver volging van de Nederlandse Je hovah's Getuigen tijdens de Tweede Wereldoorlog. In kamp Vught zetten Annie de Min en Jo Wildschut hun predi- kingsdrang onder medegevange nen voort. In de zomer van 1943 kwamen zij als eerste vrouwelij ke Jehovah's Getuigen in het kamp aan. Vanuit het Frauenlager moesten de twee huishoudelijk werk doen in de verblijven van de SS-bewakers. Annie de Min en Jo Wildschut zagen het concen tratiekamp als 'nieuwe gebieds- toewijzing' om hun geloof te ver kondigen. Zij hebben nooit over wogen om hun geloof af tezwe- ren om aan de verschrikkingen te ontkomen. „Dan kon je wel vrij komen", zegt Jo. „Maar als je vrij komt door zo'n verkla ring te ondertekenen ben je niet werkelijk vrij. Je geweten zou je altijd blijven veroordelen." Bijbelvergaderingen Op de bovenste laag van de sta pelbedden in de barakken orga niseerden ze bijbelvergaderin gen. „De SS heeft het nooit ont dekt", vertelt Jo. „Als SS'ers in aantocht waren zeiden we bij voorbeeld 'dikke lucht'. Dan was iedereen gewaarschuwd." Er was ook humor. De barakken hadden stenen goten. „Als het mooi weer was gingen we in zo'n goot liggen om uit te rus Jo Wildschut en Joop van de Haar bij het crematorium in het Nationaal Monument Kamp Vught. Het lijken te verbranden van omgekomen kampbewoners. In Vught stierven vijf Jehovah's Getuigen. ten. Een van de gevangenen zei eens tegen Annie en mij: komen jullie eens ieder aan één kant van mij liggen. Dan kan ik als ik vrij kom zeggen dat ik met Jeho vah's in de goot heb gelegen." Jo Wildschut miste haar bijbel, die hadden de Duitsers haar af genomen. „In Vught kon je pak jes van buiten het kamp krijgen, maar de SS controleerde die. Op een dag kreeg ik een pakje met een groot hard gebakken bruin brood. We konden het niet door snijden. Toen we het uit elkaar trokken bleek er een bijbeltje in te zitten. Later hoorde ik dat mijn broer het samen met twee geloofsgenoten had gestuurd." Jo Wildschut heeft het bijbeltje nog. „Dat God ons gebed ver hoorde, maakte ons geloof zo sterk." Stiekem Het evangelisatiewerk in Vught bleef niet zonder resultaat. Een van de bekeerlingen was Joop van de Haar (85) uit Voorthui zen, van huis uit gereformeerd. Geïnspireerd door zijn geloof kwam hij bij een gewapende ver zetsgroep van gereformeerden. In 1943 werd hij gearresteerd. Van de Haar had stamkaarten van joden en revolverpatronen op zak. De munitie kon hij on derweg weggooien. Op het poli tiebureau wist een kennis de stamkaarten te verdonkerema nen. In kamp Vught kwam hij met de Jehovah's Getuigen in aanraking. „Na een tijdje liet ik weten dat ik wel gedoopt wilde worden als ik buiten het kamp was." Binnen een week werd Joop van de Haar stiekem ge doopt, ondergedompeld in een wasbak terwijl andere Jeho vah's Getuigen op de uitkijk stonden. Joop van de Haar en Jo Wild schut zijn beiden naar Duits land gedeporteerd. Jo kwam met Annie de Min in een veewa gon in Ravensbrück aan. In plaats van een paarse driehoek (waarmee Jehovah's Getuigen waren getekend) kregen zij de rode driehoek voor politieke ge- crematorium werd gebruikt om de foto Sandra Peerenboom/GPD vangenen. „Die wilden wij niet, want als je iemand zag met de zelfde driehoek wist je dat is een Getuige." De vriendinnen moesten boomstammen zagen en varkenshokken schoonma ken. Jo Wildschut: „Wij zeiden: het grootste zwijn, Adolf Hitler, loopt nog vrij rond. Het was een verschrikkelijke tijd maar het heeft ons geloof heel sterk ge maakt. Ik denk nooit meer aan die tijd en veroordeel de mensen die ons dit hebben aangedaan niet. In de Bijbel staat dat God de wraak toekomt en dat hij zal vergelden." GPD Expositie in Nationaal Monument Kamp Vught over vervolging Jeho vah's Getuigen tot en met 23 april. door Fidan Ekiz De regering van de Turkse premier Tayyip Erdogan wordt door de grootste opposi tiepartij steeds meer onder druk gezet om vervroegde ver kiezingen uit te schrijven. Die staan nu gepland voor novem ber volgend jaar, zes maanden na de presidentsverkiezingen. Oppositiepartij CHP wil voorko men dat de opvolger van presi dent Sezer gekozen wordt door een parlement waarin de partij van Erdogan een meerderheid heeft. De kans is dan namelijk groot dat Erdogan het nieuwe staatshoofd wordt. Belangrijk ste bezwaar is dat zijn vrouw een hoofddoek draagt. Voor veel Turken die vinden dat kerk en staat strikt gescheiden moeten zijn, is het al een doorn in het oog dat de echtgenote van een premier een hoofddoek draagt. Zelfs binnen Erdogans eigen islamitische AK-partij (AKP) klinken hierover kriti sche geluiden. In Turkije is het afmaken van een regeertermijn de afgelopen decennia eerder uitzondering dan regel. De laatste keer dat een kabinet de volle rit uitzat, was 22 jaar geleden. Erdogan is vastbesloten die traditie in ere te herstellen en zijn ambtster mijn van vijf jaar te voltooien. „Verkiezingen zullen voortaan op vastgestelde data worden ge houden. Turkije moet wennen aan een stabieler politiek sys teem, dus verwacht geen verras singen van deze regering", aldus de premier. Diplomaten menen dat Erdogan geen zin heeft in vervroegde verkiezingen omdat zijn partij er in de peilingen niet erg florissant voorstaat. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2004 behaalde zijn AK-partij nog een winst van 10 procent, maar volgens recente peilingen verliest zijn partij veel aanhang. Een van de problemen waarmee de partij worstelt is de verdeeld heid tussen diverse groeperin gen, zoals de strenge islamisten en de conservatieve nationalis ten. Bij zijn aantreden als pre mier keerde Erdogan de streng religieuze elementen in zijn isla mitische partij de rug toe, en ver klaarde zich een voorstander van een democratische partij waarin religie een ondergeschik te rol speelt. Tot ongenoegen van de islamisten, die de pre mier regelmatig onder druk zet ten om het verbod op hoofddoek jes in openbare gebouwen op te heffen. Moet Erdogan hun in de aanloop naar verkiezingen tege moet komen? Lastige bijkomstig heid voor hem is dat het Europe se Hof bepaalde dat het hoofd doekenverbod is toegestaan. De verwachting is dat Erdogan niet alleen steun verliest van zijn religieuze achterban, maar ook veel stemmen aan nationa listische partijen kwijt zal ra ken. Dat houdt direct verband met de kwestie-Cyprus. Om toe treding tot de Europese Unie mogelijk te maken is een oplos sing voor het opgedeelde Cyprus (in een Turks en een Grieks deel) cruciaal voor Turkije. Tege lijkertijd is het moeilijker dan ooit voor Ankara om dit moge lijk te maken, nu de nationalisti sche sentimenten in het land al leen maar toenemen. Concessies Erdogan en zijn minister Gül van Buitenlandse Zaken willen dat de Turkse en Griekse leiders van het opgedeelde eiland weer om de tafel gaan zitten om het conflict bij te leggen. Maar Grieks-Cyprus wijst dit af. Een oplossing lijkt ver weg, mits An kara bereid is tot concessies, door bijvoorbeeld zijn troepen die nu op het eiland verblijven terug te roepen. De Turkse pre mier heeft al eens laten door schemeren daar geen problemen mee te hebben. Maar een derge lijke actie zou politieke zelf moord betekenen voor Erdogan. Conservatieve partijleden laten namelijk liever de regering val len dan dat ze de Cyprioten tege moetkomen. De verwachting is dat Erdogan zal proberen om tot de algeme ne verkiezingen van volgend jaar november iedereen te vriend te houden. Of dat met de kwestie-Cyprus ook lukt is maar de vraag, benadrukken analisten. Veel zal volgens hen afhangen van de mate waarin de Europese Unie begrip toont voor de binnenlandse gevoelig heden betreffende Cyprus. Ont breekt het aan dat begrip, dan zal Erdogan november 2007 niet halen als premier. GPD door Peter de Dreu Gedeputeerde Thijs Kramer noemde het strand van de Kaloot 'drie keer niks'. Niet ge hinderd door kennis van zaken kun je inderdaad tot deze con clusie komen, want velen met hem denken er net zo over. Op het eerste gezicht bevind je je op een strand met industrie op de achtergrond, gescheiden door estuarine duintjes die zich gevormd hebben op de zeewe ring. Verder wordt het strand niet schoongemaakt zoals de commerciële stranden langs de Noordzeekust. Al met al een val se start als je het hebt over beeldvorming. Wanneer je daar doorheen piïkt, ontstaat een heel ander beeld. De Kaloot komt al voor op oude kaarten van Zeeland. Een prachtig na tuurgebied dat in al zijn glorie is beschreven door Hans War ren. Een groot deel van dit na tuurgebied is opgeofferd aan de industriële ontwikkeling van het Sloegebied ten gevolge van het initiatief van gedeputeerde Kaland. Aanvankelijk was Sloepoort be doeld als reparatiewed: van De Schelde, daar de toenmalige werf niet uit kon breiden in de binnenstad van Vlissingen. De reparatiewed kwam er. Maar er kwam meer. Het waren met na me energievretende bedrijven zoals de aluminiumsmelterij van Pechiney en de fosforfa- briek van Hoechst, later gevolgd door de raffinaderij van Total. Ten behoeve van deze industrie ën werd een kerncentrale ge bouwd die nog steeds met het no dige wantrouwen is omgeven. In middels is het Sloegebied ver worden tot een belangrijke ver- werkings- en opslagplaats van afval. Sinds gedeputeerde Bruinooge de geest kreeg, moet koste wat het kost een 'world class contai nerterminal' gerealiseerd wor den op het laatste stukje natuur gebied dat overgebleven is van de Kaloot. En natuurgebied is het! Nergens ter wereld wordt zo'n grote verscheidenheid aan fossielen gevonden. De bekend ste daarvan zijn uiteraard de haaientanden, waarvoor velen naar het strand van De Kaloot komen. -Voor wetenschappers zijn het niet alleen de haaientan den die van belang zijn maar ook de fossiele schelpen en res ten van botten van prehistori sche dieren. Vooral de werk groep Geologie van het Konink lijk Zeeuwsch Genootschap dei- Wetenschappen verricht samen met vertegenwoordigers van Na- turalis uit Leiden veel weten schappelijk onderzoek op de Ka loot. Veelvuldig worden er inte ressante vondsten gedaan. De werkgroep Geologie kan mede daardoor een viertal conservato ren leveren voor het Zeeuws Mu seum. Wat mij vooral in de discussies over de WCT is opgevallen is dat de WCT tot doel is verheven in plaats van middel voor de ver betering van de werkgelegen heid voor Zeeland. Het lijkt wel of Zeeland verloren is indien de WCT er niet komt. Zowel de sta ten van Zeeland als Zeeland Seaport hebben al hun troeven gezet op logistiek. En dat is op z'n zachtst gezegd wonderlijk, want de logistiek is de bedrijfs tak waarin de verdiensten aan zienlijk lager liggen dan in de in dustrie. Zeeland investeert voor namelijk in wegen (N57, N61) en spoor (Sloelijn en Bocht van Bruinooge). Het is onbegrijpelijk dat Zee land niet investeert in de verde re ontwikkeling van haar kern kwaliteiten, water, agro-indus- trie, fijnchemische industrie, toerisme en een ideaal woonkli maat. Het nieuwe omgevings plan Zeeland biedt daartoe alle mogelijkheden. Fruit Zo zou de haven in het Sloege bied ingericht kunnen worden voor het verwerken van fruit uit Afrika en Zuid-Amerika alsme de een knooppunt voor de aan voer en verwerking van tropisch hardhout met FSC certificaat. Daarnaast is de uitbreiding van de fijn-chemische industrie rondom Total een optie die in economische zin aantrekkelijk is. Natuurlijk zal transport over zee plaatsvinden met behulp van containerschepen, maar de ze zijn aanzienlijk kleiner dan de containergiganten die pro- POSTKANTOOR - Aan de Ire- nestraat in Rilland is gisteren een nieuw postkantoor ge opend. P. Waale, directeur van het postdistrict Middelburg wenste kantoorhouder J. van de Boomgaard geluk met het nieuwe complex waaraan ook een woning is gebouwd. OLYMPISCHE TITEL - De Zweed Sigge Ericsson heeft in het Italiaanse Misurina de olympische titel op de tien kilo meter schaatsen behaald. Met een tijd van 16.35,9 reed Erics son tevens een nieuw olym pisch record. De Noor Knut Johannesen werd tweede, de Rus Gontsja- renko derde. WINTERS - Plet winterse weer heeft Zeeland gisteren flink parten gespeeld. Door de harde wind viel de bootdienst Zierikzee-Katse- veer uit en werd de telefoonver binding vanuit Schouwen-Dui- veland naar Katseveer verbro ken. Ook de veerdienst Vlissin- gen-Breskens had last van het slechte weer. Niet meer dan ze ven overtochten werden er ge maakt. Het treinverkeer in Zeeland liep vertraging op als gevolg van bevroren spoorwissels. Op de publieke tribune bij de Statenvergadering van 7 oktober vorig jaar zitten zuster Fossiel en dok ter Kloot die de mensen met het WCT-virus beter denken te kunnen maken. foto Mechteld Jansen ducten vanuit China naar Euro pa verschepen. Binnen de Sloe- havens zullen derhalve contai nerfaciliteiten gerealiseerd moe ten worden die de aan- en af voer van de genoemde produc ten mogelijk moet maken. De ruimte daarvoor is beschikbaar, mits de politieke spelletjes tus sen Rotterdam, Zeeland Seaport en Verbrugge tot een eind ko men. De WCT is daarin geen optie, want dan is er uitsluitend spra ke van logistieke activiteiten die Zeeland meer lasten dan baten op zullen leveren. Maar stel dat de WCT meer wordt dan een lo gistiek knooppunt en er ont staat waag naar verwerkingsca paciteit. Waar moet dit plaats vinden? In de vroegere Sloepol- ders of op de Axelse Vlakte? Dat lijkt me voor Zeeland geen pret- tig vooruitzicht, want dat bete kent dat Zeeland wordt omge vormd tot een soort Botlekge- bied tussen Antwerpen en Rot terdam. Peter H. de Dreu is voorzitter van de werkgroep Geologie van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc.nl Hoofdredactie: A. L. Oosthoek Bezorgklachten: D. Bosscher (adjunct) 0800-0231231 A. L Kroon (adjunct) op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden, Centrale redactie: zaterdags tot 12.00 uur. Stationspark 28 Postbus 31 Abonnementen: 4460 AA Goes 0800-0231231 Tel: (0113)315500 autom. afschrijving acceptgiro Fax:(0113)315669 per maand: 20,55 n.v.t E-mail: redactie@pzc.nl per kwartaal: 59,75 62,00 per jaar: €229.20 233,30 Lezersredacteur: A. J. Snel Voor toezending per post geldt een Stationspark 28 toeslag. Postbus 31 E-mail. lezersservice@pzc.nl 4460 AA Goes Beëindiging van abonnementen Tel: (0113)315660 uilsluitend schriftelijk, 1 maand voor het Fax:(0113)315609 einde van de betaalperiode. E-mail: lezersredacteur@pzc.nl PZC, t.a.v. lezersservice, Postbus 314460 AA Goes Middelburg: Losse nummers per stuk' Buitenrustslraat18 maandag t/m vrijdag: 1,25 Postbus 8070 zaterdag: 1,80 4330 EB Middelburg Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Tel: (0118)493000 Fax: (0118)493009 Bankrelaties: E-mail: redwalch@pzc.nl ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Goes: Stationspark 28 Postbus 31 Advertenties: 4460 AA Goes Alle advertentie-orders worden uitgevoerd Tel. (0113)315670 overeenkomstig de Algemene Fax. (0113)315669 Voorwaarden van Wegener NV en volgens E-mail: redgoes@pzc.nl de Regelen voor het Advertentiewezen. Terneuzen: Overlijdensadvertenties: Willem Alexanderlaan 45 maandag t/m vrijdag: Postbus 145 tijdens kantooruren 4530 AC Terneuzen zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0115)645769 Tel. (076)5312550 Fax. (0115)645742 Fax. (076)5312340 E-mail: redtern@pzc.nl Personeelsadvertenties: Hulst: Baudeloo 16 Tel: (076)5312240 Postbus 62 Fax:(076)5312340 4560 AB Hulst Tel: (0114)372776 Rubrieksadvertenties (kleintjes): Fax:(0114)372771 Tel. (076)5312104 E-mail: redhulst@pzc.nl Fax. (076)5312340 Zierikzee: Grachtweg 23a Voor gewone advertenties: Postbus 80 Noord-en Midden-Zeeland 4300 AB Zierikzee Tel. (0113)315520 Tel: (0111)454651 Fax. (0113)315529 Fax. (0111)454657 Zeeuws-Vlaanderen E-mail: redzzee@pzc.nl Tel: (0114)372770 Fax:(0114)372771 Opening kantoren Business to Business/Onroerend goed Goes, Zierikzee Tel: (076)5312277 en hulst: Fax:(076)5312274 Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17,00 uur Internet: www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is e n onderdeel van het Wegener-concorn. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)administratie en om u te (laten informeron over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteer- de derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC. Ie- zersservice, Postbus 314460 AA Goes. Behoort tot WGGGNGR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 4