Kasper is vlijmscherp C PZC Leoni Jansen is een theaterdier n September 80 viert uitgesteld jubileumfeestje Woodstock komt tot leven in Oostburg M ov woensdag 1 februari 2006 Het is feest voor de bandle den van September 80. Waarom, zal niet zo moeilijk te raden zijn als we naar de naam kijken. Afgelopen september be stond deze Zeeuwse formatie 25 jaar. Komende zaterdag gaan ze dat vieren in café De Piek. Zanger Karei Hoogerheijde kampte vorig jaar met gezond heidsproblemen waardoor het jubileum niet gevierd kon wor den. Nu hij weer fit is, is het als nog feest voor de rockers. De muziek van September 80 is geïnspireerd door de jaren ze ventig en tachtig. AC/DC. Saxon, Led Zeppelin, Black Sab bat, Ted Nugent, Neil Young zijn enkele artiesten waar de he ren zich door hebben laten inspi reren. Maar de band speelt ook veel eigen werk. September 80 wisselde in 25 jaar nogal eens van bezetting, alleen gitarist Jan de Quelery bleef door de jaren heen. Naast De Quelery en Hoogerheijde be staat de band nu uit gitarist Jeroen Weezepoel, bassist Ba rend de Jong en Hans van der Peijl op drums. In zoveel jaren is er veel ge beurd. Na meerdere malen de politie aan de deur te hebben ge had vanwege geluidsoverlast, toen de band nog bij De Quelery thuis aan de Vlissingse Bonedij- kestraat oefende, moest de band uitwijken naar een oefenruimte. In menig kroeg en kleine zaal hebben de mannen gerockt. En enkele jaren geleden namen ze de cd Rokjoorsoksof op. De rauwe rockband Massa Cri sta verzorgt de supportact bij dit jubileum. September 80 treedt zaterdag in Café De Piek, Vlissingen, vanaf 22.00 uur. Vooropgesteld: 't is gewaagd. Toch denkt de theaterband J.A.M. genoeg in huis te hebben om het roemruchte Woodstock Festival - augustus 1969 - in het theater te doen herleven. De band staat vanavond op het po dium van het Oostburgse Ledel- theater met het theaterconcert Woodstock! De theaterband J.A.M. bestaat uit de drie zangeressen Julya Lo'ko, Angela Groothuizen en Berget Lewis. In hun laatste voorstelling Mes sage in a Bottle brachten de drie dames liedjes van Sting ten ge hore. Het succes van dit pro gramma was aanleiding om het Woodstock-project op te zetten. Want 'waarom dan geen Jimi Hendrix, Janis Joplin of The Who'? Voor Woodstock! maakte band leider Erwin van Ligten arrange menten op liedjes van Crosby, Stills, Nash Young, Janis Jop lin, The Who, Santana, Joe Cocker en Jimi Hendrix. J.A.M. treedt vanavond vanaf 20.15 uur op in het Ledelrheater in Oost burg Boven alles wat heel goed is aan Kasper van Kootens tweede caba retsolo Geestdrift, staat zijn vertelkunst. Weinigen zullen de neiging kunnen weerstaan te zeggen; die heeft ie dan niet van een vreemde. De zoon van Kees treedt met Geestdrift echter nog nadrukkelijker uit va ders schaduw, voor zover daar al sprake van was, dan met zijn debuutprogramma Lijfspreuk. Kon je van dat eerste nog zeggen dat je aan de stijl van de cabaretier Kasper van Kooten moest wennen, met Geestdrift is de wisselende kwa liteit ingeruild voor een constan te hoge. Een heerlijk program ma is het, van een jongen die al les heeft om een zaal anderhalf uur in zijn greep te houden, te laten lachen, een beetje huilen en nadenken. Hier is dus een échte cabaretier aan de gang. Zeg nooit tegen Kasper van Kooten dat iets niet kan. Dan gaat hij het juist proberen en zo danig dat de omgeving er gek van kan worden. Zeg nooit dat iets niet mag. Kasper heeft na melijk een probleem met gezag. Scheidsrechters op een voetbal veld kregen van hem de zenu wen, tijdens de drumlessen die hij later als kind nam om de agressie in goede banen te lei den, sneuvelden verschillende drumstellen. Zelfs het paard waarop hij les kreeg, 'met de be lachelijke naam Marco', sloeg op hol als Kasper er met zijn overdosis geestdrift op ging zit ten. Geestdrift begint met zo'n Kasper van Kootens tweede cabaretsolo heet Geestdrift. drumles en is een vertelling met een mooie kop en een fraaie staart van een jongen die de prikkels van het hedendaagse stadsleven, de 'urban way of li fe', niet goed kan hanteren. Men sen doen alsof dit het echte le ven is, maar Van Kooten ziet slechts opgeblazen types en leeg te en ervaart dat zijn geestdrifti ge ontdekkingstocht tot zelfdes tructie leidt. Het jongetje dat vroeger op de naden van de stoeptegels móest lopen omdat dit geluk bracht, merkt in de grote stad dat tegelspelletjes ge vaarlijk zijn. Wanneer hij dus de verwachte hengst voor zijn kop krijgt en buiten westen in het ziekenhuis ligt, krijgt hij een visioen van een leven dat er echt toe doet... een dorpsleven. Met een huis en een vrouw, een kerk en een kroeg en met maar één dorps gek. Zoals het hoort. In de stad concurreren de gekken elkaar dood. Kasper van Kootens intermez zo's in dit verhaal vallen alle maal op de goede plekken. Zijn liedjes zijn stuk voor stuk sterk in tekst en muziek. Vlijmscherp en spottend is er eentje over de loungeclub vol Patty Brard-ty- pes. Zijn stadsversie van Mars mans Denkend aan Holland druipt van sarcasme, zijn koket te verhandeling over de heden daagse cabaretier die 'het voor het geld niet hoeft te doen, maar uit pure noodzaak op het po dium staat', eindigt in een op merkelijk snerende imitatie van een zingende Youp van 't Hek. Opmerkelijk, omdat de imitator tot voor kort nog onderdak had bij Hekwerk, het impresariaat van zijn doelwit. Maar zelfs als die daardoor wat minder geest drift kan opbrengen voor dit programma, ook hij zal moeten erkennen dat Kasper van Koot en een puik theaterprogramma heeft gemaakt. Ruud Buurman Geestdrift door Kasper van Kooten, is vandaag te zien in de Stadsschouw burg Middelburg en 16 maart in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Ze houdt van grote shows, het liefst met zoveel moge lijk vrouwen. 'Ik ben een moe derlijk type dat graag mensen bindt', zegt zangeres Leoni Jan sen. Ze staat vrijdag met She got game 3 in de Middelburgse Stadsschouwburg Leoni Jansen is al lang niet meer op tv te zien. „Al vijftien jaar niet meer. Ik heb daar heel bewust een streep onder gezet, omdat ik me uiteindelijk toch het meeste thuisvoel in het thea ter. Ik ben een theaterdier. Daar heb je een zaal, een pu bliek, een band. Daar kun je de dingen doen die je graag wil doen en heb je alles in eigen hand. Op televisie zit je maar voor die camera, in zo'n sfeerlo ze studio. Op een gegeven mo ment had ik daar genoeg van. Ik begon het theater te missen. De eerste jaren dat ik weer op de planken stond, was puur ge nieten. Nog steeds trouwens. Werken met andere zangeres sen bevalt haar goed. „Ik durf zelfs te beweren dat het heel leuk is. Het is in ieder geval de manier waarop ik het liefste werk. Ik hou van grote produc ties, van het werken met vrou wen, het liefst met zo verschil lend mogelijke culturele achter gronden. Ik hou van wereldmu ziek. Van mij mogen alle stijlen tot uiting komen, mag iedereen schitteren. In dit programma werken we met drie frontvrou wen en drie achtergrondzange ressen. Sarina Voorn is erbij, een paar Molukse sterren, As- trid Seriese. Het programma barst van de energie, van begin tot eind." Maar mijn agenda zit niet volge propt met optredens. Ik wil me niet over de kop werken. An ders is het gedaan met je ener gie. Er is dus ruimte voor iets anders. Laatst heb ik dus een symposium geleid over grond mechanica. Daar zaten professo ren uit de hele wereld. Op een of andere manier gaat me dat altijd goed af. Ik ben een moederlijk type, iemand die Leonie Jansen mensen met elkaar verbindt. Of je nu Sting zingt of Edith Piaf, die ik als drie-jarig meisje geï miteerd schijn te hebben, je bent bezig met het herscheppen van iets wat door mensen is ge maakt. Elke avond opnieuw moet dat gebeuren, elke avond zit er publiek. Daarom vind ik het ook heerlijk om af en toe te schilderen: een schilderij hoef je niet steeds opnieuw te schep pen, het is er gewoon en het blijft. Dat kan je van onze show niet zeggen. We komen op, doen onze dingen en het is voorbij. Wat blijft, is slechts de herinne ring." Herman Haverkate Loni Jansen is met She got game 3 vrijdag vanaf 20 uur te horen in de Stadsschouwburg in Middelburg Toe vader, drink Toe vader, drink is een een 19e-eeuws sprookje over het oi ontkoombare boze. Over drank. Een liefhebbende vader drinkt traag het medicijngeld voo zijn zieke dochter weg. Steeds meer wil hij weerstand bie den aan de alcohol, maar nestelt zich steeds steviger aan toog. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur VRIJDAG 48e ond n She got the game 3 Leoni Jansen castte acht jonge, talentvolle zangeressen mtJ lef, gevoel voor theater en eigen stemgeluid. De groep bestaat uit drie ervaren vrouwen uit het theater vak, twee zangeressen van het Conservatorium en drie van de Rockacademie. Ze zijn van alle markten thuis; pop, rock, folk, R&B en wey^f reldmuziek. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Hakini Hakim vertelt verhalen op zijn eigen manier. Niet alleen zijn stem, maar ook zijn mimiek gooit hij in de strijd. Hij maakt duidelijk dat het leven van een Algerijn ii Nederland hilarische anekdotes oplevert. De Meyboom, Krabbendijke, 20.00 uur oor J )EN •ndei aoett :rijg< ie chol en le klassiek. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur The Inspector General Zie woensdag. 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur The Deep River Quartet The Deep River Quartet geeft een jubileumconcert. Begeleid door een trio van piano, bas en drums swingen Brian Sporkslede, Ace Vincent, Dick Rietveld en Sybrandif* Finck zich een weg door de jazz, blues, gospel, soul, pop en)at z •en (C ëacti Jochem Myjer Cabaretier Jochem Myjer bestormt Jochem het podium |e Yeee-Haa! lendt De ingrediënten: hoge energie, perfecte imitaties van bekei|evall de Nederlanders en een ontwikkelde muzikaliteit. Uitver- Velkt kocht. nspei De Mythe, Goes, 20.00 uur jplegj Toe vader, drink Zie donderdag. |ew;r Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur (Jaar Midgard eêen nen, Er is weer en Lost Key avond in jongerencentrum Midgardils et De bands Mr. Gamble en The Dices (blues) en United Forcejijn d (punkrock) verzorgen de muzikale avond. Midgard, Middelburg, 21.00 uur files ÏDe in ;e scl minis looit Nor De O Bar American De bands Massa Crista en Badly Preserved verzorgen een zamenlijk optreden. Bar American, Middelburg, 21.00 uur Snugly Rock De vaste avond van een groep vrienden die hun eigen mu- jpect ziek draaien. .egia; De rockavond wordt gerund door vier veteranen van de ^nspe oude Snugly-bar. Hier werd altijd 'alternatieve' rock ge- jlaan draaid. ;en j Porgy en Bess, Terneuzen, 21.00 uur riet c De Concurrent eelh DJ Joerie treedt op. Deze DJ verzorgt muziek van Groove to Chill. Café De Concurrent, Vlissingen, 22.00 uur ZATERDAG OU Sneeuwwitje Rijn Trijn spelen de musical Sweeuwwitje de Zeven Dwergen. Met behulp van het publiek proberen Rijn en Trijn er een GOE feestelijke theatervoorstelling van te maken. Een spel dat ster door kwinkslagen en humor jong en oud in de ban wil hou- 4-lee den. ceun Dorpshuis Casembroot, Kamperland, 14.00 uur ven Jochem Myjer ,ot"! Zie vrijdag, uitverkocht. Nan: De Mythe, Goes, 20.00 uur KIKA benefietfestival half Stichting Dijkrock houdt een benefietfestival ten bate van Don; KIKA. rang De bands Reach, Blues Sensation en On Cue treden belange-tie loos op. Verder zijn er KIKA en Dijkrock gadgets te koop. 45-j: KIKA doet aan onderzoek naar KInderKAnker. Tagj Dorpshuis, Rilland-Bath, 20.00 uur ting Del ten I polil rijde gezi stra; ANTWERPEN Volk Theaterstuk, regie Josse De Pauw, met tekst van Peter Verhelst, over verzon nen verhalen over de passerende mens, het volk, en in hoeverre deze verzinsels juist zijn door Toneelhuis i.s.m. vzw zang en dans. wo. t/m za. Bourla 20.00 uur Voorstellingen in het Klokhuis: Adres onbekend, toneelstuk naar de ro man van Kathrine Kressman over de vriendschap en briefwisseling tussen een joodse Amerikaan en een Duitse zaken man en het gedachtegoed van Hitier, door Erik Burke en Wim Stevens, vr. 20.30 uur; Witte Nachten, toneelstuk naar een ver haal van Dostojevski met klassiek liefdes thema dat zich afspeelt in St. Petersburg, door theatergroep Suburbia, za. 20.30 uur 8 Vrouwen. Theaterstuk met muziek, zang en spel over 8 vrouwen met een motief voor het vermoorden van de echtgenoot van een van hen, naar Robert Thomas in re gie van Catrien Hermans, za. Zaal Elcker- lyc 20.15 uur Voor koningin en vaderland Shut your eyes and think of England: ko medie van Anthony Marriott en John Chapman, die zich afspeelt in hartje Lon den City in het gebouw van een beleggings maatschappij. vr. en za. Fakkeltheater ro de zaal 20.30 uur, zo. 15.00 uur Boter bij de vis Blijspel van Michael Cooney over een man, die ontslagen is en fraudeert met fictieve huurders, vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur Vakantie zonder zorgen Klucht van Francis Joffo met tal van per- soons- en situatieverwisselingen in een chalet in de Ardennen, do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15.00 uur Voorstellingen in de Arenberg: Mark Verstraete Chiel van Berkel met de Sketch Show, wo. 20.15 uur; Opening Kunstenfestival 0090, podiumkunstenplat form met Vlaamse en Turkse hedendaagse kunstenaars met o.a. Tango Spiritual Crea tie 0090, tangomuziek uit Istanbul door Se- ma Moritz, do. 20.15 uur; Cabaret Rauw Vlees met Liefde en Lust, een hilarische ca baretshow met veel muziek, do. 20.30 uur; Muziektheater Transparant John Torso met Von Tripp, muziekspektakel naar de film The Sound of Music, vr. 20.30 uur; Ballyhoo!, nieuwe slapstickshow met cir cus, acrobatiek, muziek en absurde come dy, van en door The Ashton Brothers, za. 20.15 uur Voorstellingen in Rataplan: Mister San, jongerentheater (11+) en voor stelling van en door Pascal Platei en Ste ven De Bruyn, do. en vr. 20.30 uur, za. 19.00 en 21.00 uur Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Kunstenfestival 0090 met voorstellingen uit Turkije: Kassandra, muzikale theater bewerking van bekend klassiek verhaal met Trojaanse mythe en eerste deel van de trilogie Anatolische Vrouwen, door 5. So- kak Tiyatrosu (5th Street Theater) uit Tur kije, vr. 20.30 uur; Dubbelvoorstelling dans: Dervish in progress, hedendaagse dansvoorstelling waarin de nadruk op de magie ligt van het draaiende lichaam van en door de Turkse choreograaf en danser Ziya Azazi en Momentum, minimale en so bere dans door Aydin Teker, za. 20.00 en 20.45 uur; Baba Zula, concert met oosterse mix van traditionele instrumenten met basgitaar, sampler en beatbox, za. 21.30 uur; Het Bloemenmeisje, sprookje door drenkt van Oosterse thema's en motieven door Sesimiz, zo. 15.00 uur; Parallel, dans voorstelling met als uitgangspunt: het lichaam t.o.v. de ruimte, door Safak Uysal Bürge Öztürk, zo. 20.30 uur Concerten en voorstellingen in De Singel: Florestan Trio, concert door Engels txio op piano, viool en cello met werk van R. en C. Schumann, wo. en do. blauwe zaal 20.00 uur; Scorched, Belgische creatie van werk van de Brit Turnage met mix van jazz en klassieke muziek, door het Vlaams Radio Orkest o.l.v. Franck Ollu m.m.v. Catheri ne, elektrische gitaar, Aerts, bas en Ver- derame, drums, vr. blauwe zaal 20.00 uur Terza Prattica Lunchconcert met werken van Monteverdi en tijdgenoten door een historische en he dendaagse bril. wo. Elzenveld 12.30 uur Concerten in de Kon. Elisabethzaal: Heverband Groot Showorkest, vr. en za. 20.30 uur; Nationaal Orkest van België, Zooconcert met werken van Mozart, Strauss en Schumann o.l.v. Marcus Bosch m.m.v. Dimitri Baeteman, hobo, ma. 20.00 Frans Bauer in concert Eerste concertoptreden in het Sportpaleis do. vr. za. en zo. Sportpaleis 20.30 uur Voorstellingen in Monty: Frozen, theaterstuk, waarin drie persona ges samenkomen en geconfronteerd wor den met de moord op het vermiste meisje Rhona, door het Turkse gezelschap Dot uit Istanbul (in het Turks, Engelse boventite- ling), ma. 20.30 uur; Dubbelvoorstelling hedendaagse dans: Tired II, tweede luik van een driedelig dansdocument van cho reograaf en danser Ilyas Odman, naar Kaf ka's Metamorfose en Dolaap, choreografie met minimale eenvoud in de dans en met humor doorspekte acrobatische hoogstand jes, door Taldans, di. 20.30 uur GENT Amadeus Theaterstuk van Peter Shaffer: fictief verhaal over de strijd om talent, over middelmatigheid en het duel tussen Mozart en Salieri, gespeeld door Aron Wa de en Herbert Flack, met live orkest; start Mozartjaar 2006. do. vr. en za. Capitole 20.00 uur, zo. 15.00 uur Origine Originele theatervoorstelling van Peter Verhelst en proloog op de bewerking van de Bacchanten, i.s.m. danseres Lies- beth Gruwez en theatermaakster Sanne Van Rijn. wo. t/m za. NTGent schouwburg 21.00 uur Voorstellingen in Vooruit: Au nom du père, theaterstuk en vervolg op Het laatste avondmaal van Eric De Vol der, over een man en een wouw tijdens een romantisch diner, met levensgrote gro tesk-realistisch uitziende poppen, die ge manipuleerd worden door acteurs van Het Toneelhuis en Toneelgroep Ceremonia, Don Giovanni, libretto van Da Ponte, op muziek gezet door Mozart, door Walpur- gis, wo. t/m za. 20.00 uur; PJDS Kawa- da, concerten door twee rockbands uit Bel gië, wo. 21.00 uur; Teun Verbruggen, Hil- mar Jensson, Trevor Dunn en Josef Du- moulin (BE/US/IS), concert Nozzle Slag met jazz en elektronica, do. 20.00 uur; Pop- life presents 'Gitane', w. 21.00 uur; Auf den Tisch!, dans- en improvisatieproject van Damaged Goods Meg Stuart, ma. en di. 20.00 uur Concerten in de Rode Pomp: Jonge Virtuozen: concert met Clarke, Brit ten en Sjostakovitsj door Esra Pehlivani, altviool en Anastasia Sofonova, piano, wo. 20.30 uur; Theater 'Quartet' van Iiarvood o.l.v. Jacqui Tummers, do. en vr. 20.30 uur; Riga en Gent zijn zustersteden, piano concert met Brahms, Schubert, Medins, Selga, Rachmaninov, Waterlinck en Liszt door Solveiga Selga, za. 15.00 uur; Strijk aan Zet, Het Hollandse strijkkwartet on der de loep: concert met werk van Jo en zo nen Antal en Misha Sporck en werk van Lutoslawsky en Bartok, door Het Zephyr Strijk Quartet, za. 20.30 uur Concerten in De Bijloke: Chen Lei-Ji - Fleuve Jaune, concert met Chinese poëzie en volksmuziek uit de 15de en 16de eeuw, do. 20.00 uur; Pink Floyd - De herontdekking van de Waanzin, con cert met muzikale fusie van klassiek en rock door Het Hermes Ensemble, vr. 20.00 Voorstellingen in de Vlaamse Opera: Terza Prattica, lunchconcert met werken van Monteverdi en tijdgenoten door een historische en hedendaagse bril, vr. 12.30 uur; Die Lustige Witwe, operette van Frans Lehar o.l.v. Michel Tilkin, di. 20.00 uur Kadril. Folkconcert. vr. De Centrale I. C. 20.30 uur BRUGGE Voorstellingen in De Werf: Jean-Marie Machado Andaloucia Quartet, jazzconcert, vr. 20.30 uur; Mijn mond eet graag spinazie maar ik niet, jeugdtheater voorstelling (7+) door Frank Adam en Rik Teunis, zo. 15.00 uur; Iqaluit, Video naar concept van Berlin met tekst van Ivo Michiels, za. 20.30 uur Concert en voorstelling Stadsschouwburg: Absynthe Minded, jazzpop over ballads slot( De i tot dwingende rockgrooves door Gentse plaa groep, do. 20.00 uur; Alcestis - Goat Songzom klassiek theaterstuk naar Euripides, met er et tekst van Ted Hughes, gespeeld door De lieh' Roovers, di. 20.00 uur iDe ceui Voorstellingen in de Magdalenazaal: De Fiuk Csajok, 2 indringende dansstuk- bij 1 ken met het mannelijk (fiuk) en het wou--vwo welijk (csajok) universum, door Cie Pa!; Frenak, wo. 20.00 uur; Frisson, choreogra- fie voor vier dansers, met videobeelden en elektronische muziek van Planquette, ta door Cie Pal Frenak, vr. 20.00 uur CH) Naar Oom. Jeugdtheatervoorstelling en tanl muzikaal verhaal door de Kopergietery, Kaï over de gevaarlijke lange tocht van zwerf- schi kinderen, zo. De Dijk 15.00 uur aan Concerten en voorstellingen in het Con certgebouw in het kader Mozartjaar: Mo- zartfestival: II Barbiere di Seviglia, opera' door de Stichting Internationale Operapro ductie, do. 20.00 uur; M is for Man, Music, Mozart, voorstelling met film en muziek- door De Volharding o.l.v. Jussi Laatinen m.m.v. Christina Zavalloni, vocals, vr. 20.00 uur; II Gardellino - Marcel Ponselee - Jan De Winne, concert met werk van Mozart, za. 20.00 uur; Mido ri Seiter, Ute Petersilje, Jos Van Immer- seel, concert met kamermuziek voor piano forte, viool en cello van Mozart, zo. 15.00 uur KNOKKE Voorstellingen in Scharpoord: Optreden van Rick De Leeuw en Jan Hau- tekiet, wo. 19.00 uur; Tijdloos - Hommage aan Bram Vermeulen met Jan De Wilde: bevriende muzikanten, waaronder dochter Katarina, brengen een eerbetoon aan Ver meulen, za. 20.30 uur Gre heit lieu get del De No< moj wij de i ton wa; tus kus het Ro ten ge De shs ter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46