CJV eigenaar van De Driehoek PZC Vernuft in attributenatelier historiespel Ondernemersclub Neptunus gaat cruciale periode in Echtpaar Franke viert diamanten jubileum ZyQvereenkomst met gemeente over aankoop monumentaal pand y PvdA naar Dreischor Lagerhuisdebat voor senioren in De Schutse SP in Hulst plakt te vroeg en te veel agenda E-mailstoring gemeente ten einde Rijbewijs ingenomen Dethon verzorgt post bij gemeente Dwangsom voor geluidsoverlast Jeugd-milieuprijs niet naar Tholen woensdag 1 februari 2006 s 11 yfa door Ali Pankow 112f. ZIERIKZEE - Het Christelijk Jongeren Verbond (CJV) Samen Verder heeft overeenstemming met de gemeente bereikt over de as aankoop van De Driehoek, het monumentale pand aan Kerk hof NZ 8 in Zierikzee. Het CJV weet met deze aankoop het ver lies van een eigen accommoda- i tie te voorkomen. Sinds de ge meente ruim een jaar geleden kenbaar maakte het gebouw te willen verkopen, heeft de vereni ging zich daarvoor ingespan- nen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl exploitatie sluitend te krijgen. Over het aankoopbedrag wil CJV noch gemeente op dit mo ment al iets zeggen. „De gemeen teraad moet er nog over worden ingelicht", geeft Van der Wek ken daarvoor als verklaring. De gemeente was aanvankelijk in gesprek met woningbouwver eniging Zeeuwland over de ver koop van De Driehoek. „Voor waarde voor Zeeuwland was dat het zonder huurders moest worden opgeleverd. Het is ons echter niet gelukt vervangende huisvesting te vinden voor het CJV en het Rode Kruis. Boven dien bleek toen het CJV zelf be langstelling te hebben voor de aankoop van het pand", zegt de wethouder. Vakantiekamp CJV-veteraan én adviseur van het bestuur B. Schot heeft na mens Samen Verder de onder handelingen met de gemeente ge voerd. In het verleden was hij ook nauw betrokken bij de fi nanciële constructie en de bouw van het CJV-vakantiekamp in Renesse. Ten behoeve van de exploitatie van Kerkhof NZ 8 is een nieuwe stichting opgericht onder de naam CJV gebouw De Driehoek. Deze stichting, die evenals het CJV-kamp los staat van de vere niging CJV, heeft tot doel de aanschaf en het beheer van het gebouw namens en voor de vere niging te regelen. Het bestuur van deze stichting, onder voor zitterschap van D. Groenendijk, dient rekenschap af te leggen aan de leden tijdens de jaarver gadering. Ook voordat er grote beslissingen worden genomen, dienen de leden te worden ge raadpleegd. De in totaal negen tig leden van Samen Verder zijn in overgrote meerderheid ak koord gegaan met de aankoop van De Driehoek. Het bestuur doet een dringend beroep op de zelfwerkzaamheid van de leden. Het CJV staat nu voor een flinke hoeveelheid ach terstallig onderhoud, evenals voor het treffen van enkele voor zieningen voor het verkrijgen van de gebruiksvergunning in het kader van de brandveilig heid. Het grotere werk, zoals aanleg van centrale verwarming - een voorwaarde bij de verkoop - wordt uitbesteed. Bij de bepa ling van de verkoopprijs is vol gens de wethouder terdege reke ning gehouden met het achter stallig onderhoud. De symbolische overdracht van het pand gebeurt woensdagmid dag 15 februari tijdens een fees telijke bijeenkomst. Wethouder R. van der Wekken zegt 'hartstikke blij' te zijn dat De Driehoek met deze aankoop door het CJV behouden blijft voor het Rode Kruis als vaste huurder, maar ook voor tal van andere groeperingen. Dat kun nen sociaal-culturele clubs zijn die incidenteel of voor wat langere duur een onderkomen zoeken. Daarnaast is ook com merciële verhuur toegestaan. „Misschien dat een beginnend bedrijfje er passende kantoor ruimte kan huren", geeft de wet houder als voorbeeld. Volgens hem zal het gebruik door der den het CJV welkom zijn om de BURGH-HAAMSTEDE - De se- nioren op Schouwen-Duiveland kunnen op 20 februari in discus sie met lokale politici. De geza menlijke ouderenbonden hou den die dag een 'lagerhuisdebat' in dorpshuis De Schutse in I Burgh-Haamstede waar aan de hand van stellingen wordt gedis cussieerd. Onderwerpen die aan de orde komen zijn bijvoorbeeld de gemeentelijke heffingen, mantelzorgers en sluiting van de dorpshuizen. I De avond begint om 19.30 uur (zaal open om 19.00 uur) en ui- j terlijk 21.30 wordt de discussie avond afgesloten. DREISCHOR - De PvdA houdt zaterdag een verkiezingsbijeen komst in Dreischor. De Kamerle den Ella Kalsbeek en Varina Tjon-A-Ten zijn daarbij aanwe zig. Tijdens deze bijeenkomst in het Dreister dorpshuis wordt het boekje Menselijke maat in het landelijk gebied gepresen teerd. In dit boekje zijn de oplos singen verwerkt van de discus siebijeenkomst op 26 septem ber. Projectleider J. Douma van Inno vation Island verzorgt een korte presentatie. Daarnaast geeft wethouder W. Renden uitleg over de gemeentelijke woonvi- sie. Het programma begint om 10.00 Wim Hillebrand (groene overal) en Goos Verwoest (rode trui), twee van de zes achter de rekwisietengroep van de Historische Spelen. Matthijs van der Wees komt zijn noormannenhelm passen. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIERIKZEE - Minimaal vier velletjes A4 lang is de lijst met rekwisieten die nodig zijn om Burgh komende zomer mee terug te nemen naar het jaar 927. En dat is nog slechts een fractie van alle spullen die worden gemaakt en verza meld om het straks zo echt mogelijk te laten lijken. Het wapentuig van de vredelievende dorpsbewoners en de aanstaande indrin gers liggen nu nog broederlijk naast el kaar in de werkplaats van Wim Hille brand. Waar de kostuumploeg van de Stichting Historische Spelen Zierikzee zich tot in de kleinste details heeft ver diept in de kledingstijl aan het eind van het eerste millennium, hebben ook de rekwisietenmakers via naspeuringen op internet en in boeken uitgezocht in wel ke omstandigheden werd geleefd. Een indrukwekkend arsenaal zwaarden in diverse soorten en maten ligt op de werkbank uitgestald. De slagwapens van de woeste Noormannen zijn iets bre der dan de Karolingische variant die straks wordt gedragen door bewoners van het Schouwse Scaltheim. „Meer ge schikt voor het grove geweld", ver klaart Hillebrand de voorkeur van de Vikingen indertijd. En dan zijn er nog de luxe varianten, bestemd voor de graaf van Scald en, de hoofdman van het dorp en andere hogergeplaatsen die hun opwachting maken in het open luchtspel De Bruiden van Burgh. Stuk voor stuk uit plaatstaal vervaardigd, voorzien van eveneens handgemaakte handgrepen, aan elkaar gelast, zorgvul dig met leerdraad omwikkeld en - af hankelijk van de pikorde - opgesmukt met zilveren versieringen. De zwaarden worden straks in een heus gevecht ge bruikt. Of dat niet gevaarlijk is? „Er zit ten geen scherpe kanten aan, dus dat valt wel mee. Als de mannen zich aan de spelregels van het toneelgevecht hou den tenminste, want reken maar dat het hard aankomt wanneer je doorslaat." Schilden, lansen, speren, messen en stokken maken het arsenaal compleet, voorlopig veilig opgeborgen. Maar ook iets verfijnds als diademen voor de da mes groeien onder de handige vingers van de rekwisietenmakers. In een ander hoekje van de overvolle werkplaats ligt een stapeltje zorgvuldig rondgeklopte helmen klaar voor hun ei genaar. Een aantal vriendelijk ogende mannen komt binnen om het hoofddek sel te passen. „Alles uit, behalve het on derbroekje, dat mag u aanhouden", roept Hillebrand met een stalen gezicht naar zijn 'klanten'. Zodra het kleinood met neusschild tot diep over de oren zakt, transformeert dat de toneelspelers direct tot vervaarlijke, nietsontziende plunderaars. Missie geslaagd, consta teert hij tevreden. De rekwisietengroep is al vanaf septem ber druk in de weer met alle toebehoren die het nieuwste historische spel van de Schouwse stichting zo realistisch moge lijk helpen maken. Het stuk wordt ge speeld tegen de originele Karolingische burcht bij Burgh, die nog voor de pre mière op 23 juni in opdracht van Staats bosbeheer gedeeltelijk wordt gerecon strueerd, een plan dat al langer in de pijplijn zat en waar de stichting voor de nieuwste productie mooi gebruik van kan maken. Noorman to be Piet Neele komt binnen. „Krijg ik een zwaard of een speer?" Hil lebrand bladert in de lijst van regisseur Cees Möhlmann de namen langs. „Hmmm, even zien hoor. Jij krijgt een tandenborstel." HULST - De afdeling Hulst van de Socialistische Partij (SP) is door burgemeester J.F. Mulder op de vingers getikt. De SP heeft de aanplakborden waar de partijen in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen hun pamfletten op kwijt kunnen, on geoorloofd gebruikt. De partij heeft posters geplakt met de leus 'Een beter Neder land begint hier -SP', die het volledige bord in beslag nemen. Dat is tegen de regels. De voor schriften luiden dat de politieke partijen pas vanaf 7 februari de negentien aanplakborden in de gemeente mogen voorzien van hun affiches. De pamfletten mo gen bovendien slechts eenacht ste deel van een aanplakbord in beslag nemen, om alle acht deel nemende partijen en groeperin gen in de gelegenheid te stellen campagne te voeren. STREEKACTIVITEITEN OUWERKERK - Watersnoodmonu ment bij caissons, 11.00 uur: Centrale herdenking watersnoodramp: OOSTERLAND - Begraafplaats, 13.45 uur: Herdenking watersnoodramp; SIRJANSLAIMD - Begraafplaats, 10.00 uur, herdenking watersnoodramp. door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Ze had den altijd veel mensen over de vloer en gisteren was het al niet anders. In het Brouwse Tonnen- magazijn vierden Johannes Ma- rinus Franke en Huberdina Franke-Scherpenisse gisteren hun zestigjarig huwelijksjubi leum. Hij was van Sint-Maartensdijk, zij van Sint-Annaland. En het was in het uitgaansleven van Sint-Annaland dat de vonk tus sen beiden oversprong. De wor tels van het diamanten echtpaar liggen op Tholen, maar de Fran- kes wonen al 56 jaar in Brou wershaven en dat bevalt hen op perbest. Het echtpaar trouwde 31 januari 1946 in Sint-Anna land. De eerste huwelijksjaren woonden ze in bij de ouders van Huberdina. Tot het moment waarop de jonge echtelieden een schildersbedrijf in Brouwersha ven over konden nemen. Franke ging er aan de slag als schilder en zijn vrouw dreef de schilders winkel. Franke is zijn hele werk zame leven schilder geweest. Ei genlijk had hij, net als zijn zus sen, onderwijzer willen worden maar dat zat er voor hem niet in. Zijn ouders konden het sim pelweg niet opbrengen. Franke werd dus schildersknecht. Voor een kwartje per week. ZIERIKZEE - De e-mailstoring van de gemeente Schou wen-Duiveland is opgeheven. De gemeente kan weer e-mail verzenden en ontvangen. Vanaf afgelopen donder dag was de gemeente verstoken van het digitale briefver keer door softwareproblemen bij de gemeentelijke inter- netprovider. De storing heeft veel gemeenten in Neder land getroffen. ZIERIKZEE - Een 21-jarige automobilist uit Rotterdam is dinsdagnacht rond half vier in de Zierikzeese Schelde- straat aangehouden voor het rijden onder invloed van al cohol. Uit de ademanalyse bleek dat de man dusdanig veel had gedronken dat zijn rijbewijs direct werd ingevor derd en hij zijn gedrag mag gaan uitleggen aan de recht bank. SLUIS - Medewerkers van reïntegratiebedrijf Dethon ver zorgen vanaf vandaag de interne postbezorging en ver spreiding van raadsstukken van de gemeente Sluis. Zij ne men daarmee werk uit handen van de gemeentebodes, die nu kunnen worden ingezet voor andere werkzaamheden, zoals gastheerschap bij ontvangsten en andere representa tieve aangelegenheden. Sluis is de eerste Zeeuwse gemeente die op deze manier met Dethon samenwerkt. De gemeente verwacht een flink efficiencyvoordeel door de inzet van Dethon-medewer kers, omdat de gemeentebodes tot nu toe veel tijd besteed den aan de postbezorging op de vijf locaties van de ge meente. HULST - Café Take One aan de Houtmarkt in Hulst ver oorzaakt zo vaak geluidsoverlast dat de gemeente is over gegaan tot het opleggen van een dwangsom. Elke keer dat het café de geluidsnormen overtreedt, kost dat de uitba ters vijfhonderd euro. BUSSUM - De jeugdjury van het Ei van Columbus heeft het project Duurzaam Ondernemen Tholen van de ge meente Tholen en de provincie Zeeland niet genomineerd bij de beste vijf inzendingen. Het Ei van Columbus is een prijs voor innovatie en duur zaamheid. Naast de reguliere prijsuitreiking, op 14 fe bruari, was er gisteren een jeugdjurybijeenkomst in thea ter 't Spant in Bussum. Vijfhonderd leerlingen uit groep acht van basisscholen uit alle provincies voerden reclamespotjes op voor de ge nomineerden. De oudste leerlingen van basisschool OBS De Vlieger uit Vlissingen waren namens de provincie Zee land naar Bussum afgereisd. Uit de inzendingen werden de vijf beste projecten gekozen. Duurzaam Ondernemen Tholen hoorde niet tot die groep. Het project maakt nog wel kans bij de echte prijsuitrei king op 14 februari. De winnaars, verdeeld over zes ver schillende categorieën, krijgen een wisseltrofee en een be drag van 12.500 euro. Op 14 februari wordt ook de win naar van het jeugd-Ei van Columbus bekend gemaakt. nus allemaal voor. Alleen deel name aan de vier koopzondagen in de zomer en aan de aanbiedin gen in het kader van de Grote Clubactie zijn optioneel. Als er nou echt kleinere ondernemers zijn die duidelijk kunnen bear gumenteren dat die contributie niet is op te brengen, wil we be zien of we maatwerk kunnen bieden met een aangepast ta rief", aldus de voorzitter. Hij is blij dat een groot deel van de Zierikzeese ondernemers de noodzaak van een eensgezind en krachtig naar buiten treden als Zierikzeese middenstand nu on derschrijft. Volgens Kersten heeft de uitstekende presentatie van de werkgroep contributie daar deze week toe bijgedragen. Het thema voor de huidige situa tie binnen Neptunus is 'pompen of verzuipen'. Daar speelde de werkgroep op in met een ludie ke presentatie met onder meer beelden van een zinkende Tita nic, die plotseling weer horizon taal kwam te liggen toen op de schoorstenen en de boeg het woord 'Neptunus' werd gepro jecteerd. De kritiek van sommige leden dat de verschillende activiteiten te veel in het stadscentrum wor den geconcentreerd, neemt het bestuur serieus. „Als we in derdaad de plannen tot uitvoer kunnen brengen, gaan we alle locaties erin betrekken, tot en met de winkels in Poortambacht toe", zegt Kersten. Een 'Nep- tunus-bakfiets' van waaruit attenties aan het kooppubliek worden uitgedeeld moet een beeld van herkenning gaan ople- Burgemeester Asselbergs kwam gisteren de jubilerende echtelieden feliciteren, foto Dirk-Jan Gjeltema Na zijn militaire diensttijd werk te Franke nog enige tijd bij de militaire politie, maar uiteinde lijk keerde hij toch terug naar het schildersvak. Niet in de laat ste plaats omdat hij na difterie te hebben gehad werd afge keurd voor de marechaussee. In 1943 werd Franke krijgsge vangen genomen en te werk ge steld in Stuttgart. Na de Twee de Wereldoorlog keerde hij te rug naar Brouwershaven. Johannes Franke (87) en Hu berdina Franke-Scherpenisse (86) kregen twee kinderen: een zoon en een dochter. Het echtpaar heeft vijf kleinkinde ren en vijf achterkleinkinderen. Namens de gemeente Schou wen-Duiveland kwam burge meester J. Asselbergs het dia manten echtpaar feliciteren. As selbergs is wegens ziekte enige tijd uit de roulatie geweest, maar hervat met ingang van 1 maart al zijn taken weer. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Zierikzeese ondernemersvereniging Neptu nus houdt het hoofd nog steeds boven water. Of het defi nitief 'emergo' wordt, hangt af van de strijd die de komende da gen nog geleverd moet worden om te voldoen aan de basisvoor waarde voor het voortbestaan. Die eis houdt in: minstens negen tig leden die het volledige contri butiebedrag van 900 euro beta len. De teller staat nu op vijfen zeventig. „Die negentig is echt de onder grens, voor minder doen we het niet", benadrukt voorzitter D. Kersten. Samen met J. Nauta en J. Geleijnse vormt hij het da gelijks bestuur van Neptunus. Daar moet ook versterking bij met minstens twee leden, zeker nu Geleijnse te kennen heeft ge geven bij de voorjaarsvergade ring in april definitief te stop pen. Verder is er behoefte aan vijf a zes mensen ter versterking van de verschillende werkgroepen om alle activiteiten verant woord te kunnen uitvoeren, vindt Kersten. Goede hoop Hij heeft redelijk goede hoop dat het allemaal gaat lukken. Sfeer en gevoel van eenheid tij dens de extra ledenvergadering deze week geven hem nieuwe moed dat het na een moeilijke periode weer de goede kant op gaat met Neptunus. „Bij het be gin van de vergadering hadden slechts vijftig leden de verhoog de contributie ondertekend. Aan het einde van de avond wa ren dat er vijfenzeventig. De ko mende dagen spannen wij als be stuur samen met de leden van werkgroep contributie ons in door middel van persoonlijke ge sprekken die negentig volledig betalende leden bijeen te krij gen", zegt Kersten. De voorzitter erkent dat 900 eu ro een fors bedrag is, vooral voor kleinere ondernemers. Toch is er bewust niet gekozen voor differentiatie. „Voor deze contributie doen de leden met al le activiteiten mee en hebben ze geen omkijken meer naar promo tiemateriaal. Daar zorgt Neptu- (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Wij zijn verhuisd van Middelburg naar Goes Amundsenweg 15 Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35