PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Missie Afghanistan is bijna rond 11 Ouderen krijgen korting op energienota PZC Dronken loods laat kustvaarder stranden WINNAARS C Advocaat laakt vele schadeclaims door politieagenten Tuurlijk... foto's gratis op CD! VERSCHOORE itzending militairen krijgt mogelijk steun van grote Kamermeerderheid atwa tegen eense soldaten duist moet weehonderd larkeerboetes ntrekken Tanker dreigt te zinken voor Franse kust Ex-burgemeester Don Burgers overleden COLLECTIE 19 Laurus stoot Edah en Konmar af Indonesië plaatst order korvetten Volleybalbondscoach op non-actief «m iet weer van vandaag 3e jaargang no. 27 ensdag 1 februari 2006 nummer 1,25 Bij inlevering van een digitaal bestand/filmrol in onze. Kodak Express fotoservice wordt alles: MIDDELBURG VUSSINGEN SOUBURG internet: www.pzc.nl <r Lianne Sleutjes >eet Vogels N HAAG - PvdA en A koersen aan op een 'ja' en de militaire missie ir Uruzgan. Dit bleek gis- sn nadat beide fracties in- a hadden vergaderd. Ze men samen een meerder- d in de Tweede Kamer ardoor de uitzending van 'O militairen nabij is. definitief besluit vellen de ities morgenavond na het de- met het kabinet. WD en PENHAGEN - Moslims uit iele wereld zijn ook gisteren r de westerse wereld heen ge en wegens maanden oude 'oons van de islamitische pro- Mohammed in de Deense nt Jyllands-Posten. bische landen eisten straf- rvoor de tekenaars. Een reli- ize moslimleider vaardigde fatwa uit tegen de 530 Deen- oldaten in Irak. Er zou spra- zijn van een reële dreiging, de de Deense minister van 'ensie Gade. itoren van het betrokken blad zijn gisteravond ont- nd na een telefonische bom- ding. De politie trof niets .ANP ÏULST - De parkeercon- roleurs in Hulst hebben vo- ig jaar vaak ten onrechte en parkeerbon uitgedeeld, "weehonderd van de 325 >ezwaarmaker kregen ge- ijk. )at blijkt uit het burger- aarverslag van burgemees- er J.F. Mulder. Het verslag alt deze week bij ieder uishouden in de gemeente n de brievenbus. )e parkeerwachters schre- en vorig jaar in totaal 500 bonnen uit. Mulder te- ent daarbij aan, dat het antal bezwaarschriften erhoudingsgewijs wel mee- lel, omdat er vorig jaar anzienlijk meer gecontro- ïerd is op fout parkeren an het jaar daarvoor. Dat ?idde er ook toe, dat veel leer parkeerbonnen zijn itgeschreven. Te snel a zijn burgerjaarverslag lat de burgemeester door- chemeren, dat de parkeer- ontroleurs hun werk lang iet altijd even zorgvuldig n soms wat te snel doen. Waarschijnlijk zijn be- aalde bezwaren te voorko- ïen, als er extra tijd voor ?ordt uitgetrokken. Het inden van de juiste balans assen snelheid en zorgvul- igheid is een zaak van .adere afstemming", kon- igt hij extra aandacht aan oor het fenomeen. SGP zijn voor de missie. Ook ChristenUnie en LPF lijken om. D66 blijft tegen, evenals Groen- Links en SP. Daardoor gloort een grote meerderheid van voor standers. D66 liet gisteren door schemeren bij een 'ja' van de Ka mer toch niet uit het kabinet te zullen stappen. „Dat heeft geen zin, nu het er naar uitziet dat de missie toch doorgaat", zei Ka merlid Bakker. Volgens PvdA-leider Bos 'be weegt het kabinet in de goede richting' met zijn antwoorden op 'stevige PvdA-eisen'. Prin cipieel hebben de meeste PvdA'- ers geen moeite met de operatie. Om de Nederlandse bijdrage is immers verzocht door de inter nationale gemeenschap: de Navo en de Verenigde Naties. Bij soortgelijke uitzendingen in het verleden stemde de PvdA voor. De fractie heeft dit keer praktische vragen over onder meer de mogelijkheid om de Ne derlandse missie te scheiden van de terroristenjacht door de VS die in de regio nog aan de gang is. Een handjevol PvdA'ers vindt dat die operaties onmoge lijk zijn te scheiden. Daarom zijn zij tegen de Nederlandse deelname. Zij mogen van Bos hun overtuiging volgen als het op hoofdelijk stemmen aan komt. CD A-buitenlandwoordvoerder Ormel wil voor zijn fractie 'de voorwaarden scheppen om ja te zeggen tegen de missie'. Evenals bij de PvdA zijn er geen prin cipiële bezwaren. Ormel heeft nog wel vragen over de ge- weldsinstructies, zoals: wanneer mag er worden geschoten? Daar over wordt de Kamer vandaag vertrouwelijk geïnformeerd. GPD CHERBOURG - Een chemietanker (links) en een vrachtschip zijn gisterochtend in ru we zee bij het eiland Guernsey in Het Kanaal met elkaar in aanvaring gekomen. De BBC meldde gisteravond dat het vrachtschip niet voldeed aan de veiligheidsnormen. Tijdens inspecties in België, Noorwegen en Canada zouden ernstige tekortkomingen zijn vastgesteld. De bulkcarrier General Grot-Rowecki liep lichte schade op. Het vrachtschip, dat onder Maltese vlag vaart en 21 bemanningsleden telt, kon op eigen door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - De ouderenbond Unie KBO heeft korting bedon gen op de energienota voor haar leden. De bond verwacht binnen een week de onderhandelingen met het Brabantse bedrijf Unie- DEN BOSCH - Oud-burgemees ter van Den Bosch mr. D.C.B. Burgers (CDA) is maandag over leden. Dat is gisteren op ver zoek van de familie bekendge maakt. Na zijn Bossche periode was Don Burgers tweemaal waarne mend burgemeester in Middel burg: van januari 1996 tot juni 1997 en van juli 2000 tot augus tus 2001. Burgers is 73 jaar oud gewor den. pagina 13 Don Burgers wilde mensen tot elkaar brengen gas Energie af te ronden. Voor zitter A. Heltzel verwacht dat het de ouderen per jaar een maand gratis gas en elektriciteit op zal leveren. Voor zover bekend is Unie KBO de eerste niet-bewonersorganisa- tie die een collectieve korting voor consumenten weet te bedin gen. Via woningcorporaties was het voor huurders sinds 1 juli 2004 al mogelijk korting te krij gen. Dat gebeurt via WoonEner- gie, een organisatie die is opge richt door Aedes, de vereniging van woningcorporaties. Volgens M. van Donselaar van WoonEnergie maken inmiddels al meer dan vijftigduizend huur ders gebruik van de korting, die jaarlijks rond de zeventig euro bedraagt. De meesten stappen over nadat ze zijn verhuisd. WoonEnergie heeft een contract met Cogas uit Almelo. Energie bedrijven hebben aangeboden om mensen die verstoken zijn van gas en elektriciteit weer aan te sluiten. Het gaat vooralsnog alleen om mensen die een aan vraag hebben lopen voor een wettelijk schuldsaneringstra ject. De Nederlandse Vereniging van Volkskrediet (NVVK) is blij met het aanbod, maar vindt het niet genoeg. Mensen die niet via de rechter in een schuldsane ringstraject zitten, vallen buiten de boot. Volgens de NWK is dit de grootste groep. Om deze mensen weer aan ener gie te helpen, zouden schuld- hulpverleners nu voor alle schul denaars naar de rechter moeten. Een ongewenste situatie, vindt NWK-voorzitter G. Jaarsma. Na de publiciteit deze week over mensen die al maanden zon der elektriciteit leven, hebben verscheidene mensen hulp aan geboden. Zo heeft een anoniem echtpaar uit Dronten de kosten (Advertentie) Deze bon is geldig voor alle boeken uit de collectie door Ben Jansen HANSWEERT - Een dronken Vlaamse loods heeft gistermor gen op de Westerschelde de En gelse kustvaarder Hoo Pride aan de grond laten lopen. Justi tie gaat de man vervolgen we gens varen onder invloed en het laten stranden van een schip. De Hoo Pride (58 meter lang en een laadvermogen van 794 ton) was met 130 ton kunstmest on derweg van Antwerpen naar Ips wich. Om kwart over zes gister morgen raakte het schip tussen Hansweert en Hoedekenskerke uit de vaargeul en liep vervol gens vast. De kapitein meldde zijn rederij dat de 56-jarige Vlaamse loods zich vreemd gedroeg. De Water- politie stelde een onderzoek in en constateerde dat de loods ver moedelijk te veel had gedron ken. De man werd aangehouden en op het politiebureau in Hans- weert bleek dat de loods ruim vier uur na de stranding nog een alcoholpromillage van bijna 0,8 had. Sleepboten van het Belgische bergingsbedrijf URS hebben de Hoo Pride gistermiddag rond vier uur vlotgetrokken. Daarna is het schip voor controle naar Hansweert gebracht. Vlaamse loodsen zijn ambtena ren. J. Waasdorp van het Neder lands Loodswezen in Vlissingen Een heel jaar Wim Hofman Laurus moet zijn ketens Edah en Konmar verkopen. De banken hebben het supermarktconcern gevraagd om de schuld terug te brengen van 370 miljoen euro naar 200 miljoen euro. Laurus behoudt alleen Super de Boer. Voor Konmar en Edah hebben zich al gegadigden ge meld. Laurus zit aan de grond door de prijzenslag die Albert Heijn in 2003 ontketende. Schelde Marinebouw heeft de order voor de bouw van nog eens twee korvetten voor de Indonesische mari ne definief binnengehaald. Met de order zijn honder den miljoenen euro's ge moeid. De verwachting is dat de marineschepen in 2008 wor den overgedra gen aan Indone- eft sië. -• v - - -- - kracht de reis naar België voortzetten. De ruim 8000 ton metende chemietanker Ece lekte na de aanvaring een deel van de lading van 10.000 ton fosforzuur. Volgens de Britse kustwacht vormt het fosforzuur geen ernstige bedreiging voor het milieu. De tanker staat geregistreerd op de Marshalleilanden. De bemanning van een sleepboot was gisteravond nog steeds in de weer om te voorkomen dat de tanker ten onder gaat. De Britse kustwacht haalde de 22 bemanningsleden van boord. foto RTR betaald voor de 57-jarige P. van der Werf uit het Friese Lemmer. De man wordt over uiterlijk rijf werkdagen weer aangesloten op het energienet. GPD gaat ervan uit dat de dronken loods behalve vervolging door justitie in Nederland ook disci plinaire maatregelen in eigen land te wachten staan. Neder landse loodsen - geen ambtena ren, maar in maatschapsver- band werkende zelfstandigen - kennen een tuchtrecht om naast de gebruikelijke vervolging over tredingen te bestraffen. Ondersteunend personeel van het Nederlands Loodswezen, zo als de bemanningen van redebo- ten, heeft de uitdrukkelijke op dracht te verhinderen dat dron ken loodsen aan boord gaan. Waasdorp: „De procedures die wij hebben, werken kennelijk voldoende afschrikwekkend. Ik kan me gelukkig niet heugen dat we bij het Nederlands Loodswezen met een dronken loods te maken hebben gehad." De Waterpolitie haalde maan dagmiddag een dronken binnen vaartschipper van boord. Het schip, met zand op weg van Bres- kens naar Antwerpen, hep bij Terneuzen aan de grond. Het lukte de schipper op eigen kracht los te komen. De ver- keerscentrale in Terneuzen kon via de marifoon geen contact krijgen met hem krijgen en waarschuwde de Waterpolitie. Die bespeurde drankgebruik. De ademanalyse kwam uit op een alcoholpromilage van 1,3. De schipper kreeg een vaarver- bod van vier uur. De Nederlandse volleybalbond NeVoBo heeft bondscoach Harry Brokking op non-actief gesteld. Tussen beide par tijen bestond onenigheid over het te volgen traject rich ting de Spelen van 2008. Ook speelde mee dat de resulta ten van het Nederlands mannenteam de laatste tijd niet om over naar huis te schrijven waren. Brokking was pas negen maanden bezig. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 17 en 18; Kunst: 19, 20 en 21, Uit: 23, 24 en 25. Spronssen stelde hem echter in het ongelijk. De agent kan nog wel een civiele procedure aan spannen. Officier van justitie H. Benaissa meende dat 300 euro smartengeld aan de politieman kon worden vergoed, maar ook zij stelde dat de politie wordt op geleid om met geweld om te gaan. Dat nam niet weg dat ze vond dat de vier verdachten, drie Middelburgers van 23, 24 en 25 jaar en een 24-jarige Bre- danaar, zich agressief en geweld dadig hadden gedragen tegen over de politie. De Brabander werd voor mishandeling van de agent en het negeren van een po- litiebevel tot 40 uur werkstraf veroordeeld. De 24-jarige en 23-jarige kregen voor hun aan deel in het uitgaansgeweld werk straffen van 24 uur en 20 uur op gelegd, terwijl de 25-jarige Mid delburger 440 euro boete kreeg. door Aector Dooms MIDDELBURG - De schade claims door politieagenten die met geweld te maken hebben ge had, rijzen de pan uit. Dat zei advocaat E. Smit gisteren tij dens een strafzaak bij de Middel burgse politierechter. De claim van de agent werd niet gehono reerd. „Beroepsmatig weet de politie dat dergelijke situaties zich kun nen voordoen", aldus Smit. Zijn cliënt en drie anderen waren in de nacht van 5 juni vorig jaar be trokken bij een vechtpartij met de politie in Middelburg. Bij de aanhouding viel een agent door een etalageruit. De politieman diende daarom een schadeclaim in van 1100 euro en 200 euro smartengeld omdat hij was beledigd. Politierechter N. van (Advertentie) (post)banktekeningnummer Kijk op vAw.prc nl'abonneien, bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antv/oordnummer 713.4460 WB Goes r een proefabonnement €14,95 Ik geel daarbij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 20.55)'. O per kwartaal met automatische incasso 59,751". O per jaar met automatische incasso 229.20)'. met gratis PZC-paraplu svmss'issssso1 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1