heiligheid blijft gegarandeerd LPV stoort zich aan kanonnen Goese stoepranden blijven struikelblok Rechter buigt zich over schuldvraag aanvaring Mohawk 17 Inister Veerman: ontpolderen on-Zeeuws maar noodzakelijk ntzegging en ;e voor rijden slok op Drankrijder verliest rijbewijs KORTING TILROE OPTIEK Delta sluit minima niet zomaar af Wateroverlast in De Piek Fietswrakopruimactie Middelburg Automobilist rijdt tegen boom Geen straf voor vechtende vrouwen zeeuwse almanak Leedvermaak ttie: 0113-315649 jzc.nl ;redactie@pzc.nl is 31, 4460 AA Goes entie-exploitatie: - en Midden-Zeeland: 0113-315520; is-Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. dag 31 januari 2006 Hoek krijgt met Houtepen weer Hollands gezicht editie Walcheren inus Antonisse ELBURG - Ook al wordt shonderd hectare land- rond aan het water terug- de bescherming van id tegen overstromingen nverkort overeind. Daar- nag geen enkel misver- bestaan, stelde minister an (CDA, Landbouw, Na- Voedselkwaliteit) giste- üiddelburg. jn 53 jaar na de ramp van ■rplicht de veiligheid van twen en anderen te garan- zei de bewindsman, veiligheidsaspect wordt ntpolderen absoluut niet lomen." in toonde begrip voor af- le gevoelens over ontpol- ,Ik herinner me zelf og levendig. Ik was vier hoor nog het fluiten van d in de telefoondraden en het mes op de keukenta- trmee mijn grootvader de van de dieren wilde los- lerstreepte dat nochtans omvormen van polderge- tot getijdennatuur niet comen is. De minister duidelijk dat dit niet al- jrtvloeit uit Europese re- aar dat Nederland ook hzelf verplicht is te wer- i behoud en herstel van Westerschelde-systeem. rang ;s erop dat de positie van lbouw afgelopen halve erk is veranderd. „Ande- itschappelijke belangen om voorrang boven die landbouw." In die af we st ontwikkeling van nieu- 1LBURG - De Middel- politierechter I. Wol- eft gisteren een 37-jari- ner van Veere voor dron- den duizend euro boete maanden rijontzegging, n de helft voorwaarde- drie jaar proeftijd opge- rafmaat werd ook reke- louden met een ongeval, reed op 7 november vo- in Vrouwenpolder tegen )end portier van een au- lachte vertelde na het van een aantal glazen h nog goed in staat te >m een auto te besturen, imst van de blaastest be lt tegendeel: 705 micro- meer dan drie keer zo- )hol als is toegestaan, jarige Middelburger was lan gelegen om het rijbe- nogen houden. Hij had ruari vorig jaar, na een orzaken van een eenzij- ival in Grijpskerke, ver- rijf glazen bier te heb- 'onken. delburger was een ge- uwd man, want hij ver log in een proeftijd. De chter veroordeelde hem end euro boete en een ntzegging, waarvan ne- anden voorwaardelijk, l drie jaar. we getijdennatuur. Veerman noemde het een on-Zeeuwse op lossing. „En daar moeten we met verstand en begrip mee om gaan." De minister was in de provincie hoofdstad om de overeenkomst tussen Rijk en provincie te on dertekenen voor het natuurpak- ket Westerschelde. Daarin zit zeshonderd hectare nieuwe getij dennatuur. Desgevraagd be klemtoonde Veerman dat het wat hem betreft zeker bij deze oppervlakte blijft. In maart brengt hij de 'instand houdingsdoelen' voor de Wester schelde naar buiten. Daaruit blijkt wat er komende tijd alle maal moet gebeuren om het dy namische riviersysteem in stand te houden. De zeshonderd hecta re in het natuurpakket zijn daar een voorschot op. „Ik verwacht absoluut niet dat de instandhou dingsdoelen tot meer natuur- maatregelen voor de Wester schelde zullen leiden", gaf Veer man aan. Gedeputeerde M. Kramer (Pv dA, natuur water) uitte kritiek op leden van de Tweede Kamer die de discussie over de toe komst van het Scheldebekken beperken tot ontpolderen. „Het dossier gaat veel verder, het gaat om vergaande" grensover schrijdende samenwerking." De gedeputeerde herinnerde er fijntjes aan dat de Tweede Ka mer zelf om een verbrede aan pak had gevraagd. „Het is merk waardig dat de Tweede Kamer zijn eigen geschiedenis slecht kent." De zeshonderd hectare nieuwe natuur is nadrukkelijk géén compensatie wegens verdie- pingsschade, vertelde de gedepu teerde. „Het is nodig om verlo ren waarden te herstellen. We hebben wat dat betreft een reke ning te vereffenen met het verle den." Als groot pluspunt zag Kramer de koppeling van de nieuwe natuur aan regionale ontwikkeling, gericht op het ver beteren van de leefbaarheid. „Het is niet alleen natuur en har de economie." Dubbel gevoel Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, landbouw) en voorzitter P. de Koeijer van de ZLTO Zee land ondertekenden een overeen komst, waarin maatregelen staan voor landbouwontwikke ling. De laatste had er een dub bel gevoel bij. De agrariërs heb ben nog altijd het gevoel dat goe de landbouwgrond wordt opge offerd voor de ontwikkelings driften van de Antwerpse ha ven, betoogde hij. Aan de andere kant zetten de boeren nu aan ontpolderen niet te ontkomen is, de tering naar de nering en willen ze meewer ken de nadelen als het even kan om te buigen in kansen. De Koe ijer waarschuwde er wel voor dat grond offeren de komende tijd nog heel wat emoties zal op roepen. VLISSINGEN - De onderstellen van de kanonnen op het Rondeel en de Oranjedijk in Vlissingen zijn weggehaald en komen op zijn vroegst voor de zomer terug. Dat deelt een woordvoerster van de gemeente Vlissingen mee. De houten onderstellen worden gerepareerd door leerlingen van de Bouwopleiding Zeeland in Goes. Ze wa ren toe aan een grondige onderhoudsbeurt. Sommige onderstellen waren zo ernstig verrot dat ze niet meer gerepareerd konden worden. De Lokale Partij Vlissingen (LPV) stoort zich al enige tijd aan de 'slordige groene boulevard'. „De kanonnen zijn gewoon aan de kant gegooid. Ook het gras wordt daar niet gemaaid. De groene boulevard maakt onderdeel uit van de toeristische route, maar maar dit is geen visi tekaartje", zegt G. van Marion van de LPV. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Op het Stad huisplein in Vlissingen is zon dagavond even na tienen een 42-jarige automobilist uit Vlis singen aangehouden wegens rij den onder invloed. De man had meer dan 2,5 keer de toegestane hoeveelheid alco hol gedronken. Zijn rijbewijs werd ingenomen en de man kreeg een dagvaarding mee naar huis. (Advertentie) DEZE KORTINGEN GELDEN BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL {MONTUUR GLAZEN) E COLLECTIE BRILMONTUREN ZIJN ALLEMAAL UIT DE COLLECTIE 2005/2006 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl door Cornelleke Blok GOES - Struikelpartijen op de Grote Markt in Goes blijven aan de orde van de dag. De natuur stenen stoepranden zijn de boos doeners. Met het plaatsen van witte stippen en verlagingen, vindt wethouder C. Linssen van de gemeente Goes dat hij ge daan heeft wat hij kon. Beter op letten, is zijn advies. „Twee van de tien mensen strui kelen hier over de stoep", zegt N. van Oosten, eigenaresse van restaurant De Landbouw. „Vori ge week nog moest een vrouw naar het ziekenhuis gebracht worden." Ook bij Brammetje Dump, aan de andere kant van de markt, ho ren de medewerkers veel klach ten. De oorzaak is duidelijk. „Die rand had nooit dezelfde kleur moeten krijgen als de bestra ting", zegt M. Oreel, medewer ker van Brammetje Dump. Van Oosten is het met hem eens. „Vroeger hadden wij drie op stapjes voor de deur, maar die hadden verschillende kleuren. Toen gebeurde er nooit wat." De klachten over de stoepran den zijn niet van gisteren. De ge meente Goes bracht in juli 2005 al witte stippen aan op de stoep randen. „Die helpen niets. Als het regent, of het is een beetje zanderig, dan krijgen ze dezelf de kleur", aldus Van Oosten. „Als het donker of schemerig is, zie je ze ook niet", vult Oreel aan. Wethouder Linssen van de ge meente Goes vindt dat hij ge daan heeft wat hij kon, om het probleem tegen te gaan. „We hebben de stippen geplaatst en we maken bij elke entree van een café of winkel een verlaging in de stoep. Dat is alles wat we kunnen doen." De situatie op de markt is naar zijn mening al veel vooruit ge gaan in vergelijking met vroe ger. „Eerst waren er meer dan twintig oneffenheden. Nu is dat er nog maar één. Het lijkt wel alsof iedereen dat vergeten is. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta heeft nog geen mi nima afgesloten van water, gas en licht. Het bedrijf wil dat niet. Wel heeft het tweeduizend brieven gestuurd naar diegene die hun energierekening niet betalen. Maar dat zijn niet alleen mensen met lage inkomens. Dat zegt Delta-woordvoerder M. van Zuilen. „Het zijn ook mensen die zich er niet van bewust zijn dat er maandelijks geen energierekening meer wordt afgeschreven. Sommige we ten dat wel, maar houden zich van de domme. En het zijn wellicht ook mensen die het bedrag niet kunnen betalen. Delta zegt niet zo maar te willen afsluiten. „Het is niet re delijk om streng te zijn, als je zelf de afgelopen twee jaar je werk niet op orde hebt gehad", zegt Van Zuilen, doe lend op de problemen met de facturen. Voor mensen die de rekening echt niet kunnen betalen, heeft Delta afspra ken gemaakt met de kredietbank. VLISSINGEN - De Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middelburg is gisterochtend rond half elf uit gerukt naar het jongerencentrum De Piek aan de Helle- bardierstraat in Vlissingen omdat rookontwikkeling was ontstaan in het ketelhuis. De beheerster had een harde knal gehoord. Bij aankomst constateerde de brandweer dat er geen brand was, maar wel wateroverlast door een defect aan de geiser. Om kortsluiting te voorkomen, werd een deel van het pand spanningsvrij gemaakt. MIDDELBURG - Politie en gemeente Middelburg begin nen vandaag met het opruimen van fietswrakken rondom het station in Middelburg. Fietsen die het niet meer doen en waarvan de reparatie meer kost dan de fiets waard is, zullen worden meegenomen naar een depot. Daar contro leert de politie of er gestolen fietsen tussen zitten. Op ver toon van fietssleutel en legitimatie kan de eigenaar de fiets binnen twee weken ophalen. Ook moet de fiets als vermist geregistreerd staan. Fietsen die niet opgehaald zijn, worden vernietigd. Voor het maken van een afspraak kan de eigenaar van een fiets bellen naar telefoonnummer 0118-675322. GRIJPSKERKE - Op de Middelburgseweg in Grijpskerke is een 56-jarige automobilist uit de gemeente Veere in de nacht van zondag op maandag met zijn auto tegen een boom gereden. De bestuurder kwam uit de richting van Buttinge. In een bocht naar rechts was de weg glad, waar door de man zijn stuur niet meer kon houden. Zowel de auto als de boom raakte beschadigd. door Edith Ramakers MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg begint een rechtszaak over de aanvaring in 2004 tussen de Ar- nemuidse viskotter ARM 20 en het Noorse zeiljacht Mohawk II. Dat bevestigt de belangenbehar tiger van de Noren, de Vlissin- ger N. Peters. De schipper van de Mohawk heeft een dagvaar ding ontvangen voor 23 maart. Het zeiljacht dat bemand was met veertien scouts en zes bege leiders, zonk na de aanvaring naar de bodem van de Wester schelde. Dat gebeurde in de nacht van 18 op 19 juli 2004 ter hoogte van Vlissingen. Alle be manningsleden overleefden het incident maar wie schuld had, bleef altijd onduidelijk. „Het is de hoogste tijd dat de rechter een uitspraak doet wie schuldig is. Zolang daarover geen duidelijkheid bestaat, kan bijvoorbeeld de Mohawk niet ge repareerd worden", zei Peters. De kosten voor reparatie, onder houd en de reddingsactie zijn hoog opgelopen. Peters schat de schade aan de Mohawk op een miljoen euro. Bovendien heeft Rijkswaterstaat een claim van 150.000 euro neergelegd bij de Mohawk voor de berging van het zeiljacht. Ook die rekening staat nog open en die kan pas worden betaald, als duidelijk is wie schuld heeft aan het onge val. Bij het transport van het schip naar Noorwegen heeft De Schelde een bijdrage geleverd. De Mohawk ligt al anderhalf jaar op het droge. Volgens de No ren verpaupert het schip. Voor uitlopend op de rechtszaak zei Peters eerder dat hij dacht dat beide schepen gedeeltelijk schuld hebben aan de aanva ring. Bij een beslissing over de vergoeding van de schade zou het daarom kunnen uitdraaien op een verdeling van de kosten. MIDDELBURG - Waar er twee vechten hebben er twee schuld. Zo redeneerde gisteren de Mid delburgse politierechter I. Wol- tring in de geweldszaak tegen een 31-jarige vrouw uit Elle- woutsdijk en een 36-jarige vrouw uit Middelburg. De politierechter achtte beide verdachten wel schuldig, maar legde geen straf op. De vrouwen vlogen elkaar op 10 mei vorig jaar in Nieuwdorp in de haren. Tijdens de confrontatie werd ge schopt en geslagen. De aanlei ding lag in de relatiesfeer. De Middelburgse was op verzoek van haar ex langsgekomen met een cadeau voor him zoontje. Toen ze haar auto voor zijn wo ning parkeerde, kwam hij naar buiten om zijn nieuwe vriendin voor te stellen. Er volgde een scheldpartij die escaleerde in een ordinair gevecht. Officier van justitie M. Over- meer eiste tegen de verdachten vijfhonderd euro boete, waar van de helft voorwaardelijk. De Goese wethouder C. Linssen reageert op klachten over de stoepranden: „Mensen moeten beter oplet ten. Ik ben niet van plan om oranje stoepranden met knipperlichten aan te leggen." foto Willem Mieras Die stoeprand is nu eenmaal no dig, om voor een goede afwate ring te zorgen." Linssen is niet van plan om iets aan de situatie te veranderen. „Mensen moeten gewoon beter opletten. Ik ben niet van plan om oranje stoepranden met knip perlichten aan te leggen." „Heb je het al gehoord?", meesmuilde de ene Vlissinger tegen de andere. „Nou heb ben die Middelburgers weer moeite met de nieuwe plek die ze voor de bouw van een theater bedacht hebben. Op de plaats van Miniatuur Wal cheren. De andere Vlissinger grinnik te. „Asbest ontdekt in die huisjes, zeker?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9