PZC Zeeuws jeugd volley bal zit in lift Aanstelling Houtepen opent deuren Feestje om groepswinst 17 Terneuzenaar Finie Kiel regio coördinator van bondsinitiatief Van Goethem krijgt Z-status Patrick Goverse naar NK neo's Hoek haalt een nieuwe aanvaller Amerika vernedert Noorwegen Woods zegeviert in Torrey Pines Kotioega start niet op Winterspelen Majstorovic vertrekt naar Basel Miljoenentour poolbiljart in Weert Koller weg bij Borussia Dortmund uitslagen Sterk optreden Schweertman agenda dinsdag 31 januari 2006 door Peter van Kouteren PHILIPPINE - Waar is de tijd gebleven dat de volleybalteams van Morres/Hulst en Mevo'80 in de tweede divisie een rol van be tekenis speelden? IJVC, Dyna- mo'70 en Scheldesport draaiden nog niet zo lang geleden mee in de promotieklasse, maar ook dat is vergane glorie. De top van het Zeeuwse volley bal is smal en speelt een paar jaar na de herstructurering van het district op een veel lager ni veau. Aan de basis wordt echter hard gewerkt om de sport van een kwaliteitsinjectie te voor zien. Een nieuwe aanpak van de jeugdopleiding werpt de eerste vruchten af. Het aantal jeugdle den groeit gestaag en parallel daaraan zit ook de kadervor ming in de lift. Steeds meer be geleiders melden zich aan voor een trainerscursus. Oudgedien den vieren als trainer van jeugd hun rentree. Maar ook een aan tal nieuwkomers heeft zich aan gemeld voor een cursus. Afgelopen zaterdag namen meer dan vijftig jeugdteams uit een groot deel van de provincie het in Philippine en Axel tegen el kaar op. De term circulatie-mi- nivolleybal (cmv) is een mond vol en staat voor een nieuw ini tiatief, dat eigenlijk heel simpel van opzet is. Finie Kiel uit Ter- neuzen is coördinator voor Zee land en juicht het nieuwe bonds initiatief toe. „Veel mensen wa ren aanvankelijk nogal scep tisch", weet hij. „Ze waren bang dat iets goeds omver werd ge gooid. Maar vroeger stonden veel spelers stil. Bij circula- tie-minivolleybal doet iedereen altijd actief mee. Nu draait ie dereen na elke actie door." Nethoogtes „Dit is een landelijk initiatief van de volleybalbond", weet hij. „Voorheen waren in de regio's onderling kleine afwijkingen. De nethoogtes waren verschil lend, de afmetingen waren an ders, in de ene regio speelden ze drie-tegen-drie en in een andere vier-tegen-vier. Dat is nu alle- WESTDORPE - Femke van Goethem won in Westdorpe met Rebel de klasse Zl. De amazone uit Vogelwaarde pakte het eer ste winstpunt op dit niveau, waarmee de combinatie de offi ciële Z-status verwierf. Van Goethem stuurde Rebel naar 190 punten en bleef naaste concurrent, Gino Acke met Mer- bo van 't Haantje, tien punten voor. Kelsey den Exter uit Vogel waarde was met Aviv Shakira in de LI een klasse apart. Ze stapte onlangs over van pony's naar paarden en haalde 168 pun ten. Al na de tweede wedstrijd in de klasse L bij de paarden staat de teller voor Den Exter op twee winstpunten. Dieter Willems werd tweede met Tristan. De combinatie van de Biervlietse Haringruiters eindig de ver achter Den Exter, maar scoorde met 156 punten net ge noeg voor een winstpunt. De klasse Ml kende een sterke kopgroep. Met 171 punten won Katja van Cleemput met Ka- rush. De combinatie van de Axelse Oranjeruiters liet Esme ralda Babahmetovic met Uva- rea Vero achter zich. De Aarden- burgse haalde 168 punten. ALKMAAR - Patrick Goverse heeft zich geplaatst voor het NK allround voor neo-senioren. Za terdag reed Goverse in Breda een sterke 1500 meter in 1.57,70. Op de 500 meter klokte de Kapellenaar 40,75. Om zich direct te plaatsen voor het NK moest Goverse bij de eer ste acht zitten in het klassement over drie afstanden óf derde worden op de 3000 meter, die zondag in Alkmaar werd verre den. Hij wérd derde (4.05,43). HOEK - Hoek heeft een vervan ger gevonden voor Sam Ysebae- rt. Edip Yaramis moet de plek van de langdurig uitgeschakel de Belgische aanvaller innemen. Edip Yaramis is een 20-jarige aanvaller uit Antwerpen. Hij heeft overschrijving aange- j vraagd van Tubantia Borger- hout naar Hoek, dat in de hoofd klasse A van het zaterdagvoet bal tegen degradatie vecht. maal eenduidig en veel duidelij ker. We zitten aan een dekkings graad van tachtig procent." „Op Walcheren, de Bevelanden en in Zeeuws-Vlaanderen gaat het erg goed, hoewel daar ook clubs zijn die het moeilijk heb ben. Er is een aantal clubs dat geen mini's en aspiranten heeft. Dat wordt op langere termijn een bedreiging voor het voortbe staan van die clubs. Dynamo'70 heeft bijvoorbeeld helemaal geen jeugd meer. Van Schouwen -Duiveland tot Rotterdam heb ben we het nog niet echt van de grond gekregen. Maar er is nu al sprake van dat volgend seizoen het eerste NK circulatie-mini- volleybal wordt gehouden." Het circulatie-minivolleybal is een initiatief van ex-internatio nal Arnold van Ree, die namens de volleybalbond de regio's heeft kunnen overtuigen. De nieuwe opzet is volgens Finie Kiel zó'n groot succes dat het in de etalage staat om aan het bui tenland te verkopen. In eigen streek ontstond er een nauwe sa menwerking tussen de clubs en de bond uit. Dat betekent dat de bond onder meer clinics en trai nerscursussen organiseert. Kiel: „De trainerscursussen zijn erg laagdrempelig. Mensen wor den in eerste instantie opgeleid als cmv-begeleider, maar kun nen doorgroeien tot trainer van een team in de promotieklasse of regiodivisie. Vorig jaar had den we voor onze eerste cursus 22 deelnemers. Binnenkort star ten we bij BOK met een man of dertien een vervolgcursus." Voelsprieten De Terneuzenaar, die met de Zeeuwse achterban overlegt en tevens zijn voelsprieten in de ge hele regio Zuid-West heeft, spreekt van een schot in de roos. „We zitten drie keer per jaar met zijn allen rond de tafel. Dan worden allerlei knelpunten be- sproken.We krijgen uit alle re gio's feedback dat er een enor me groei is bij de jeugd. Er zijn nu veel meer clubs die de boer op gaan en kunnen zeggen dat ze iets te bieden hebben. Vorig jaar hadden we in Zeeland onge veer vijftig teams van drie kinde ren. Nu ligt dat tussen de vijftig en zestig, maar bestaat elk team uit vier spelers. Over het alge meen is er weinig verloop. Wel worden er landelijk gezien veel meer meisjes lid dan jongens." De clubs zijn volgens Kiel heel enthousiast. „We hebben in on ze regio een grote sprong voor waarts gemaakt. Vroeger werd in de mini-competitie op tijd ge speeld, bijvoorbeeld vijftien mi nuten. Nu leren ze dat het om winnen gaat. Ieder speelt bij on ze toernooitjes twee volledige wedstrijden. De clubs zijn eigen lijk eigenaar van de toernooien. Per toernooi is een club verant woordelijk. De kracht van dit systeem is dat iedereen vanaf zes jaar kan instromen op zijn ei gen niveau. Het begint met gooien en vangen. Aan het eind van groep acht van de basis school moeten ze volledig volley bal kunnen spelen en bij de aspi ranten mee kunnen draaien." Finie Kiel merkt dat het enthousiasme voor circulatie-minivolleybal toeneemt. „Veel mensen waren aanvankelijk nogal sceptisch. Ze waren bang dat iets goeds omver werd gegooid. Maar vroeger stonden veel spelers stil. Bij circulatie-minivolleybal doet iedereen altijd actief mee. Nu draait iedereen na elke actie door." foto Camile Schelstraete Met de aanstelling van Cees Houtepen als trainer zijn de bedoelingen van Hoek weer verduidelijkt. De hekken sluiter in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal wil vanaf komend seizoen een andere koers varen. Hoek moet met een overwegend Nederlands gezicht weer uit straling krijgen. Met de komst van Houtepen doet de club daarom op meerde re gebieden goede zaken. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Er zijn maar weinig voetballers die hardop durven uitspreken wat ze van hun trainer vinden. Die voor zichtigheid is begrijpelijk, want een kritische noot kan een spe ler zomaar zijn basisplaats kos ten. Toch sijpelen er zo af en toe geluiden door die niet echt vleiend zijn voor een trainer. Ook bij Hoek, waar Eddy Mest- dagh bij zijn spelers niet bekend staat als een tactisch brein. De Belg loste enkele maanden gele den Eric Tetaert af, kreeg het zwalkende Hoek ook niet aan de praat en krijgt daarom sinds kort hulp van Paul Telussa. Het duo mag dit seizoen afmaken en heeft maar één opdracht: Hoek behouden voor het hoogste ama- teumiveau. Daarna is het de beurt aan Cees Houtepen, die momenteel met SSV'65 op weg is naar de hoofdklasse. Daarmee begint voor het eerst sinds Frans Vermeulen (1998) een Nederlander als hoofdtrai ner aan een nieuw seizoen. De Brabander werd na zijn ontslag opgevolgd door Angelo Nijskens (weliswaar een Nederlander, maar volledig op Belgische leest geschoeid) en daarna mochten Johan Ballegeer, Eric Tetaert en nu Mestdagh op succes jagen. Met Houtepen kiest Hoek einde lijk weer een trainer die voort komt uit de Nederlandse school, maar dat lijkt niet de enige re den voor zijn aanstelling. Houtepen was enkele jaren te rug al eens als interim-trainer actief bij Hoek. Hij leidde de ploeg destijds naar de tweede plaats in de hoofdklasse én naai de bekerfinale. Hij weet dus bij wat voor club hij terechtkomt en wat het van hem vergt om op timaal te kunnen functioneren bij de vaak broeierige vere niging. En er is voor Houtepen eigenlijk geen beter moment denkbaar om in het avontuur bij Hoek te stappen. Óf hij start met een schone lei in de hoofd klasse, óf hij moet Hoek binnen één jaar terugbrengen naar het hoogste amateurniveau. In beide gevallen zal de trainer vooral afhankelijk zijn van de kwaliteit van zijn spelersmateri aal. Met de achterliggende ge dachte dat de selectie een over wegend Nederlands gezicht moet hebben, heeft Hoek met het binnenhalen van Houtepen vooral op dat gebied een strate gisch sterke zet gedaan. De kans is groot dat de betere spelers van SSV'65 in het kielzog van hun trainer meegaan naar Zeeuws-Vlaanderen. En het is een publiek geheim dat SSV'65 komend seizoen over de Hoek- spelers Thomas Ragut en Pieter de Munnik wil beschikken. Nu Houtepen zelf naar Hoek gaat, zal het duo het verblijf in Ploek waarschijnlijk wel verlengen. Ragut heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat hij een analyse liefhebber is van de wijze waar op Houtepen als trainer werkt. Hetzelfde geldt voor twee voet ballers met een Hoek-verleden, die met plezier onder Houtepen werken of hebben gewerkt. Björn Langeveld is nu bij SSV één van de verlengstukken van de trainer in het veld en een te rugkeer naar de club waarvoor hij eerder al één seizoen speel de, lijkt logisch. Iedere club kan een type als Langeveld gebrui ken en hetzelfde geldt voor een spits als Arjan Human. Met de Belg Ballegeer botste de Middel burger meermaals, maar als een trainer bij hem de juiste snaar weet te raken, kan hij goud waard zijn voor een ploeg. Het bewijs wordt al anderhalf jaar geleverd bij AS WH, waar Human prima presteert onder een trainer (Jack van den Berg) die hij hoog heeft zitten. Van den Berg vertrekt na dit seizoen naar Barendrecht, wil Human dolgraag meenemen, maar de topscorer twijfelt. Als Houtepen zich ook nog in de strijd om de spits mengt, zal die twijfel bij Human alleen maar toenemen. Een aantal mensen binnen Hoek zal niet staan te springen om mondige jongens als Langeveld en Human terug te halen. Die ge voelens vloeien vooral voort uit zaken die zich in het verleden buiten het veld afspeelden. Maar juist dit seizoen wordt het bewijs geleverd dat met te veel brave spelers ook niet de ge wenste resultaten worden be haald. Hoek moet weer een selec tie met kwaliteit en bravoure krijgen en daarvoor zullen bui ten het veld enkele ego's opzij moeten worden gezet. Het zal even wat pijn en moeite kosten, maar als Hoek daardoor vol gend seizoen op de plaats staat waar het wil staan, is iedereen dat razendsnel vergeten. ALEXANDRIA - De voetballers van Guinee vierden gisteravond uitgebreid feest nadat de ploeg in groep C van het toernooi om de Afrika Cup verrassend concurrent Tunesië met 3-0 versloeg en daardoor groepswinnaar werd. Beide landen waren al zeker van een plaats bij de beste acht. Bangoura opende de score na ruim een kwartier. Sterspeler Feindouno besliste het duel twintig mi nuten voor tijd. Vlak voor het laatste fluitsignaal nam aanvoer der Kaba Diawara de derde treffer voor zijn rekening. Zambia redde in dezelfde poule het gezicht enigszins door het eveneens al uitgeschakelde Zuid-Afrika, gastheer van het volgende WK in 2010, met 1-0 de baas te blijven. Christopher Katongo haalde het archief als maker van het doelpunt. foto Adrian de Kock/EPA CARSON - Het voetbalelftal van de Verenigde Staten heeft in een oefeninterland Noorwegen op een zware ne derlaag getrakteerd. Amerika, dat in juni meedoet aan het WK in Duitsland, won in het Californische Carson voor eigen publiek met 5-0. Taylor Twellman was de gro te man, hij maakte drie van de vijf goals. ANP/RTR TORREY PINES - Golfer Tiger Woods heeft zijn eerste toernooi van het jaar meteen gewonnen. De nummer een van de wereld was de beste in het Buick Invitational in het Californische Torrey Pines. Woods greep de titel na een play-off. Hij was samen met de Spanjaard Olazabal en de Australiër Green na vier ronden op 278 slagen uitge komen, tien onder par. Op de extra holes viel Green af met een bogey op de eerste en Olazabal op de tweede. Hij miste een putt voor par op een meter. ANP/RTR TURIJN - Schaatsster Anzhelika Kotioega doet niet mee aan de Winterspelen in Turijn. De Wit-Russische, omstrek- den door een dopingzaak, voldoet niet aan de nieuwe door de ISU uitgegeven limieten. In september werd Ko tioega voor twee jaar geschorst wegens gebruik van steroï- den. In hoger beroep werd ze vrijgesproken, op voorwaar de dat het sportribunaal CAS de uitspraak zou bevesti gen. Aangezien het CAS zich waarschijnlijk pas na de Spelen over de zaak buigt, kreeg Kotioega enkele weken geleden toestemming deel te nemen aan het WK sprint in Heerenveen om haar een kans te geven zich te kwalifice ren. Maar de ISU stelde afgelopen weekeinde de limieten nog wat scherper en daaraan voldoet Kotioega niet. ANP ENSCHEDE - Daniël Majstorovic verhuist per direct van FC Twente naar FC Basel. Hij moet nog wel medisch wor den gekeurd. Majstorovic kwam in de zomer van 2004 naar Enschede, waar hij een gewaardeerde kracht cen traal in de defensie werd. Onlangs raakte de Zweed op de training slaags met Blaise N'Kufo. Enkele dagen later diende hij een verzoek in om weg te mogen. ANP WEERT - Weert mag een kwalificatietoernooi voor de In ternational Pool Tour organiseren. De laatste twee start- plekken voor de serie Amerikaanse poolbiljarttoernooien, waarin 8 miljoen dollar prijzengeld wordt verdeeld, zijn in het House of Billiards in de Limburgse plaats te verdie nen. Het toernooi is van 8 tot en met 10 maart. De Neder landers Alex Lely, Niels Feijen en Nick van den Berg zijn' al zeker van een startplek in de hoofdtoernooien. ANP DEN HAAG/PRAAG - Jan Koller, de Tsjechische spits van Borussia Dortmund, gaat de Duitse club komende zo mer verlaten. Koller is al maanden uitgeschakeld door een zware knieblessure. Volgens de Tsjech slaagt hij erin op tijd fit te zijn voor het komende WK. GPD Hoek. Braakmancross, scholieren loop. Jongens, 12 en 13 jaar: 1Davy Poppe (Oude Vaart). 10 en 11 jaar: 1. Samuel van Horen (De Hille), 2. Aron Platteeuw (Hille), 3. Brian de Haan (De Maatjes). 8 en 9 jaar: 1. Douwe Zee- gers (De Maatjes), 2. Aron de Vilder (De Komme), 3. Sander van der Plasse (Sint Antonius). 6 en 7 jaar: 1. Giovanni Bur ton (Op de Hoogte), 2. Stijn van de Wouw (De Komme), 3. Meivin Puyen- broeck (De Maatjes). Meisjes, 12 en 13 jaar: 1. Kimerley de Visser (De Maat jes). 10 en 11 jaar: 1. Tamara van der Plasse (Sint Antonius), 2. Naomi Oppe neer (Gaspar van der Heijden), 3. Anne van Strien (De Komme). 8 en 9 jaar: 1. Valerie Volleman (Op de Hoogte), 2. Maureen Sprenkels (Oude Vaart), 3. Christy Verschelden (Oude Vaart). 6 en 7 jaar: 1. Laura van Strien (De Kom me), 2. Amber Boutens (Sint Antonius), 3. Ilja van der Staal (Willem van Oran je). 4 Willems, Tristan (Haringr.) 156; 3. Anne- lie de Waal, Tenderwood (Hulst) 154. Pony's klasse Z1 cat. D: 1. Carmen Krijgsman, Ryethems Nomar (Klepper- tjes) 184. M2 cat. D: 1Valerie de Cock, Trixie (Vlakter.) 165. Ml cat. DE: 1. Peter van Remortel, Levade (Vosser.) 165. M1 cat. C: 1Zachay Saelens, Ma- rissa (Haringr.) 166. L2 cat. DE: 1. Ja- ney Vermunt, Prins (Hulst) 155. L2 cat. C: 1 Jasmien de Koeyer, Figaro (Hulst) 159. L1. Cat. D: 1. Ivan van Leuven, Noë (Kleppertjes) 165. Breda en Alkmaar. Regioselectie wedstrijden NK. 500, 1500 en 3000 meter. Patrick Goverse (Kapelle) 40,75 (19), 1.57,70 (7), 4.05,45 (3). Orevo futsal Oostburg: la Porte d'Or-Signtex/de Sutter 1-6, Spits- broek-Telepost 3-8, Security Neder land-De Oranje Duivels 5-2, Marco Po- 10-Potterie Sluis 4-4, Meeuwsen-Blauwe Tulp 3-10, l'Equipe-RVS-Engelaar 4-5, Avance-GAOS 2-4. Stand A-poule: 1. Signtex/de Sutter 13-25, 2. Oud Sluis 12-21, 3. Blauwe Tulp 13-17, 4. Meeuw- sen 12-12,5. Polderman 12-10,6. Securi ty Nederland 12-10, 7. la Porte d'Or 13-10, 8. de Eenhoorn 12-9, 9. de Oranje Duivels 11 -8, 10. RVS-Engelaar 12-7, 11 l'Equipe 12-5. Stand B-poule: 1. Tele- post 11-20, 2. GAOS 12-18, 3. Riemens 11-15, 4. Marco Polo 11-12, 5. Avance 12-12, 6. Drie Koningen 11-10, 7. Spits- broek 12-10, 8. Olympiakos 11-8, 9. Pot- terie Sluis 11-5, 10. Expert Bakker/Diancy 10-2. I Westdorpe. Dressuur PSV de Vlak- teruiters. Paarden klasse Z2: 1. Pe tra Verschueren, Remboley (Oranjer.) 185. Zl: Femke van Goethem, Rebel (Honter.) 190; 2. Gino Acke, Merbo van 't Haantje (Biezenr.) 180. M2: 1. Liza La- perre. Schimmel (Oranjer.) 159; 2. Brigit te Maltha. Parnassia Z (Honter.) 152. M1: 1. Katja van Cleemput, Karush (Oranjer.) 171; 2. Esmera;da Babahme tovic, Uvarea Vero (Haringr.) 168; 3. Ger ard van Rooijen, Starlight (Eenhoornr.) 166 L2: 1. Benjamin van Vooren, Mar kant (Biezenr.) 166; 2. Jolanda Lootens, Rafiki (Oranjer.) 161; 3. Monique Beel- dens, Tiamo (Oranjer.) en Suzanne de Plaa, Roos (Hulst) 156. L1: 1. Kelsy den Exter, Avis Shakira (Hulst) 168; 2. Dieter GOES - Piëdro Schweertman uit Koudekerke heeft een prima indruk gemaakt met het Ne derlands squashteam onder 23 jaar. De nationale ploeg won de oefeninterlands tegen Schot land en Wales. Beide keren met 3-1. Schweertman won zijn beide partijen. Hij versloeg de Schot Jamie Macaulay (9-0, 9-5, 9-7) en Nic Birt uit Wales. In die laat ste partij kwam Schweertman sterk terug na een achterstand: 9-10, 4-9, 9-3, 9-0 en 9-2. De squasher doet dit weekeinde mee aan het NK in Amsterdam. Lucky Day: 2-10-11-14-18-19-22-25-29- 31 -32-38-40-45-58-60-65-70-76-80 On der voorbehoud Zagreb. Mannen. Eerste ronde: Djor kovic (SMo)-Vik (Tsj) 6-1 7-5, Cilic (Kro)- Andrejev (Rus/7) 6-3 1-6 6-3, Henman (GBr)-Clement (Fra) 6-3 6-2. Vina del Mar (Chl). Mannen. Eerste ronde: Cu- adrado (Spa)-Behrend (Dui) 7-5 6-0, Montanes (Spa)-Monaco (Arg) 6-4 6-2, Calleri (Arg/4)-Vicente (Spa) 6-1 3-6 6-3. Africa Cup. Groep C: Tunesie-Guinea 0-3, Zambia-Zuid-Afrika 1-0. Eind stand: Guinea 3-9, Tunesie 3-6, Zambia 3-3, Zuid-Afrika 3-0. Al Khor. Ronde van Qatar. Eerste etappe. Khalifa Stadion-Al Khor: 1. Boonen (Bel) 131 km in 2.56.34, 2. Zabel (Dui), 3. Hunter (ZAf), 4. Cancellara (Zwi), 5. Guidi (Ita), 6. Clerc (Zwi), 9. Vierhouten, 10. De Jongh, 13. Tjallingii 0.06, 14. Van Hummel, 18. Knaven 0.26," 20. Van Bon 1.33, 23. Erik Dekker. Vrouwen. Eerste klasse: HVW-EMM 13-13, HMC-Elshout 14-18, Internos 2-Swift H 15-25, DOS'80-Aristos 14-13, DESK-PSV 2 16-12, Tachos 2-Tremeg 21-17 Tweede klasse: Olym- pus-Blauw Wit 10-8, Tornado 2-EMM 2 11-13, GHV-Aristos 3 22-7, Artemis-Don- gen 17-14, Mixed Up-RHV 21-18, Witte Ster'75-HMC 2 17-18. Mannen. Eerste klasse: GHV-Delta Sport 20-18, Groene Ster 2-EMM 35-19, Artemis-d'n Boemelaer 28-23, de Sprint-VHC 22-25, DOS'80-Aristos 19-17. DESK-Bergeijk 24-28, Tachos 2-White Demons 2 28-35. Tweede klas se: Orion R-GSC sno, PSV 2 -Torna- do'70 27-22, Mixed Up-Taxandria 18-21, Heerle 2-Witte Ster'75 2 23-14. Derde klasse: Roem'98-Delta Sport 2 15-24, HMC 3-Blauw Wit 2 34-27. Vierde klas se: Olympus/EMM 2-Dongen 2 20-16, Handbal Breda-Witte Ster'75 3 22-20. dinsdag Biljarten Pool. Eerste klasse: Cue Action-The Roadhouse. Locatie: Cue Action, Vlissin- gen. Aanvang: 20.00. Tweede klasse: Roadhouse Roadies-Ge kikt maar. Loca tie: The Roadhouse, Middelburg. Aan vang: 20.00. Dammen PZDB-bekercompetitie. Kwartfina le. Locatie: de Lammerenburcht in Vlis- singen. Aanvang 19.30. Voetbal Vriendschappelijk: Kieldrecht-Zaam- slag (19.30).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37