Vismijn wil uitstel plan museum LEKKER WONEN. LIURi PRUI1N W O n Bestemmingsplan Bierkaai in ontwerp gereed ZMF twijfelt aan warmtekrachtcentra] Ruimte nodig voor opslag Bijeenkomst dorpsraad Westdorpe Recidiverende drankrijder ontsnapt Rechtszaak ovc ongeluk Mohan GEEF U OP VOOR DE CURSUS REANIMATIE en/of AED Prosta Totaal Pres. Rooseveltlaan 772 4382 NB Vlissingen tel. 0118-416188 fax.0118-440043 %0. Uw voordeel 10,95 Hulst: Drogisterij Bieijenbergh, Overdamstraat 3 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bieijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLM"! AANBIEDING VAN DE WEEK verpakking Prosta Totaal® (45 st.) van voor 14,95 i voordeelverpakking Prosta Totaal® (9o st.) VOOr 24,95 dinsdag 31 januari 2006 door Frank van Cooten BRESKENS - Het visserij museum in Breskens doet er verstandig aan de plannen voor uitbreiding uit te stellen tot er duidelijkheid is over de inrich ting van het havengebied en de positie van de vismijn hier in. Directeur F. Lokerse van de vismijn doet deze oproep in een brief aan de gemeenteraad van Sluis. Het museum is gevestigd in de vismijn. Het visserij museum wil uitbreiden met de ruimte naast het museum. De vismijn gebruikt deze ruimte voor de opslag van viskisten. Nu is ongeveeer zestig procent van de ruimte in gebruik. Na het gar- nalenseizoen gaan meer kisten naar boven. „De mindere aanvoer van vis de laatste jaren, is geen reden dat wij deze ruimte minder nodig hebben. Integendeel, bij minde re aanvoer staan de viskisten WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe houdt woensdag zijn jaarlijkse bewonersbijeen komst in verenigingsgebouw Concordia aan de Graaf Jans- dijk. Aan de orde komen onder meer zaken die de dorpsraad het afge lopen jaar heeft gerealiseerd. Ook is er uitleg over het politie werkplan 2006 door de C. Leys- sen, teamchef van de politie in Sas van Gent. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. langer ongebruikt op de boven verdieping van de vismijn in plaats van aan boord", stelt Lo kerse. „Wij kunnen deze ruimte dan ook niet missen voor een goede bedrijfsvoering. Een ver vangende ruimte in de directe omgeving van de vismijn, welke aan de eisen van stof- en vocht- vrij voldoet, is wellicht een alter natief." Belang Lokerse wil het beeld de wereld uit hebben dat de vismijn het museum dwars zou zitten. „De vismijn heeft tot nu toe altijd klaar gestaan met hulp aan het museum. Zoals het zonder kos ten gebruiken van de vishal bij evenementen van het museum en het gebruik van onze hef truck. Wij beseffen ook goed het belang van het museum voor het toerisme, maar het kan niet zo zijn dat onze bedrijfsvoering schade ondervindt omdat het museum wil uitbreiden. Dat laatste zou nadelige consequen ties hebben. Ook voor de sector die toch al in 'zwaar weer' ver keert", aldus Lokerse. De vismijn heeft al jaren plan nen om de mijn toeristisch inte ressant te maken. Naast rondlei dingen kan de toerist dan bij voorbeeld zijn eigen maaltje vis mijnen. Aanpassing of verplaat sing van de vismijn is niet uitge sloten. Burgemeester J. Sala zei vorige week dat de gemeente Sluis en rederij Vroon binnen kort een intentie-overeenkomst tekenen over een toeristisch-re- creatieve invulling van een deel van de haven. De plannen van de vismijn zijn bij deze ontwik keling betrokken. Lokerse vindt het daarom zin vol dat het visserijmuseum de plannen voor uitbreiding enige tijd uitstelt. De gedempte watergang naar de Bierkaai met op de achtergrond de Keldermanspoort. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer HULST - Het ontwerp-bestem- mingsplan van stadsvernieu wingsproject De Nieuwe Bier kaai is afgerond. Nu het bouw plan een nieuwe fase in kan gaan, wil de gemeente omwonen den en andere belangstellenden bijpraten over de vorderingen. De Hulster gemeenteraad heeft begin 2005 de bouwplannen goedgekeurd voor De Nieuwe Bierkaai, het noord-westelijk ge deelte van de binnenstad. Het centrumplan behelst ruimte voor 6500 tot 7000 vierkante me ter aan nieuwe winkels en 60 tot 75 nieuwe woningen of apparte menten. Ook wordt het water te rug in de binnenstad gebracht. De waterpartij loopt vanaf de Keldermanspoort tot aan de Vis markt en langs de Bierkaai straat wordt een verlaagde wan delkade aangelegd. Het centrum plan bestaat uit diverse fasen en per fase wordt bekeken welk on derdeel daarna wordt aange pakt. Visie Het bestemmingsplan, dat de ge wenste ontwikkelingen moge lijk moet maken, is in ontwerp gereed. De gemeente zal dit plan binnenkort indienen bij de provincie. Het afgelopen jaar hebben afgevaardigden van de gemeente diverse malen uitge breid overlegd met toezichthou dend instanties als Monumen tenzorg, de Monumenten- en Welstandscommissies en de pro vinciaal archeoloog. Ook plaat selijke organisaties, zoals de Oudheidkundige Kring, hebben de kans gekregen hun visie over het centrumplan naar voren te brengen en daarnaast heeft de gemeente gesproken met andere marktpartijen en mogelijke par ticipanten in het herstructure ringsplan. Samen met adviesbu reau Op Ten Noort Blijdenstein is verder geschaafd aan het con cept-bouwplan. De gemeente Hulst vindt de tijd nu rijp omwonenden en belang stellenden op de hoogte te bren gen van de gemaakte vorderin gen. Daarom wordt woensdaga vond 1 maart vanaf 19.30 uur een informatiebijeenkomst over de stand van zaken gehouden in het Hulster stadskantoor. Na de presentatie kunnen er vragen ge steld worden. Vanavond krijgen de leden van de adviescommissie Ruimte tij dens de vergadering (19 uur in het stadskantoor) inzage in het concept-bestemmingsplan. Ver tegenwoordigers van MKB Hulst, de Oudheidkundige Kring en de wijkraad krijgen in de loop van februari de gelegen heid hun visie op het concept-be stemmingsplan te geven. door Jan van Ommen DEN HAAG - De Zeeuwse Mi lieufederatie is tegen de bouw van een warmtekrachtcentrale aan de Europaweg in Ritthem zolang niet duidelijk is of de restwarmte van de centrale nut tig wordt gebruikt. Dat zei de woordvoerder van de milieuorganisatie gisteren tij dens een rechtszaak bij de Raad van State. Die behandelde de be zwaren van de milieufederatie tegen de nieuwe milieuvergun ning voor de warmtekrachtcen trale (WKC) van energiebedrijf Delta. De WKC wordt een gasge stookte centrale van 840 mega- MIDDELBURG - Een 44-jarige inwoner van Kapellebrug is de laatste vijf jaar vier keer gepakt voor dronken rijden. De gevol gen van de laatste alcoholrit dreigden gisteren in Middelburg fataal uit te pakken voor zijn be roep. De man zat vorig jaar juni im mers nog in zijn proeftijd van een veroordeling voor een drank delict toen hij in Terhole met een kleine overschrijding van de alcohollimiet werd gepakt. Offi cier van justitie M. Overmeer kende geen pardon en eiste vijf maanden rijontzegging plus acht maanden voorwaardelijke rijontzegging en 360 euro boete. De verdachte zei 24 uur per dag klaar te staan om mensen te hel pen. Volgens raadsman A. Bals dronk zijn cliënt op die bewuste avond thuis een wijntje toen hij werd weggeroepen voor zijn werk. Hij pleitte ervoor zijn cliënt het voordeel van de twij fel te geven en mogelijk compen satie te zoeken in een fikse ver hoging van de boete. Politierech ter I. Woltring ging overstag en legde de man 2000 euro boete en een jaar voorwaardelijke rijont zegging met een proeftijd van drie jaar op. watt die naar behoefte ene kan leveren. De centrale is gens een woordvoerder vanE ta onder meer bedoeld om tuaties in de windenergie oc vangen. De bedoeling is dat de rest we te van de centrale door and bedrijven in het Sloegebied; bruikt gaat worden. Maar dens de rechtszitting bleek d daar nog niet veel schot in Alleen een dochterbedrijf Delta is bereid warmte a| nemen. Delta onderhandelt met raffinaderij Total om i restwarmte kwijt te kun Maar dat lijkt geen eenvou zaak. Het gebruik van restwarm gunstig voor het milieu on de bedrijven zelf niet hoeve stoken waardoor er minder het broeikasgas kooldioxid de atmosfeer komt. De milie deratie vindt bovendien da- centrale een zogeheten nox-installatie moet boui Een dergelijke installatie h de vervuilende stikstofox (NOx) uit de lucht, wat wee bijdrage aan de verbetering luchtkwaliteit levert. De l van State stelde tijdens rechtszitting kritisch vn over de terugdringing var NOx en het gebruik van de- warmte. MIDDELBURG - Het Openl Ministerie (OM) in Middell begint een rechtszaak ovei aanvaring in 2004 tussen dc nemuidse viskotter ARM 21 het Noorse zeiljacht Mohaw Dat bevestigt de belangende: tiger van de Noren, de Vlis ger N. Peters. De schipper de Mohawk heeft een dagv ding ontvangen voor 23 maa Het zeiljacht dat bemand met veertien scouts en zes b leiders, zonk na de aanvz naar de bodem van de Wes schelde. Alle bemanningsl; overleefden het incident c wie schuld had, bleef altijc duidelijk. Als u morgen getuige bent van een hartstilstand, wilt u dan hulpeloos toeschouwer zijn of geoefend hulpverlener? Reanimatie is levensreddend, maar kan niet uit een boekje geleerd worden. Geef u op voor een praktische cursus die gemiddeld zo'n 4 tot 6 uur duurt. Toelatingseisen zijn er niet. Leren defibrilleren met de AED Krachtige prostaat- formule met vitaminen en antioxidanten. Voor meer seksuele energie en een gezonde doorbloeding. Aangevuld mei ginseng, ginkgo biloba, groene thee en druivenpit. Goed voor het behoud van een normale prostaat Goed voor geestelijke energie en concentratievermogen Bevat een hoogwaardig complex van o.a. saw palmetto, zink en lycopeen Bevat een uitgebreid vitaminen- complex Prosta Totaal bevat een uitgebalanceerd complex van voedingsstoffen dat bijdraag! aan een goede prostaatfunctie. Plantextracten Dwergpalm (saw palmetto), pygeum er brandnetelwortel in combinatie met bèta sitosterol zijn goed voor het behoud va- een normale prostaat. Het bevordert di normale urinestroom. Lycopeen heeft invloed als antioxidant e- is goed voor de prostaat. Zink is essentiee voor een goede prostaatfunctie. DaarnaaS ondersteunt dit mineraal het antioxidan- tensysteem, de lichaamseigen afweer en is goed voor gezonde weefsels. Bovendier ondersteunt zink de potentie. Voor meer informatie kijk op www.prostatotaal.nl De kortingsbon kunt u inleveren bij: Reanimeren in combinatie met de AED maakt de overlevingskans van een slachtoffer groter. De AED of shockbox is een belangrijk apparaat dat de hartactie registreert, gesproken opdrachten geeft en op een veili ge en betrouwbare manier een stroomstoot kan geven, ledereen in het bezit van een geldig reanimatiediploma, kan leren defibrilleren in een cursus van circa 3 uur. Reanimatie en AED zijn voor iedereen belangrijk, maar vooral voor familieleden van hartpatiënten, brand weer, politie, portiers, sporttrainers, winkelpersoneel, mensen van het openbaar vervoer etc. Meer weten over een reanimatie en/of AED cursus in Zeeuws Vlaanderen? Neem contact op met dhr. T. de Witte, telefoon 0115 451040, e-mail tdewitte@zeelandnet.nl Voor andere plaatsen neem contact op met het Bureau Reanimatie van de Nederlandse Hartstichting, telefoon 0900 0400 020 (lokaal tarief), reanimatie@hartstichting.nl NederlandseVj/ Hartstichting vrienden van de hartstichting voor een goede prostaatfunctie. n Onze openingstijden zijn: Maandag, van Dinsdag, van Woensdag, van Donderdag, van Vrijdag, van Zaterdag, van 13:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 18:00 uur. 10:00 tot 21:00 uur. 10:00 tot 17:00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36