rleidooi sporthal op oude plek zc 'ZC Uitzicht moet wijken voor nieuwbouw Deelnemers Brede School Oostburg manen tot vaart achter plannen :11 Groot opvangcentrum voor dieren van de baan eb ruikers willen nieuwe zaal bij Den Dullaert ïema-avond mfoedeem Wilgen knotten met Duumpje en Steltkluut Kanonnen missen onderstel Overlast langs spoor neemt toe Onderzoek fietsverkeer Schotsman Portemonnee op school gestolen Geen onderzoek naar kerkhof bij Walsoorden agenda Nieuwvliet ÜBflKinVa yiiriam van den Broek dinsdag 31 januari 2006 lELBURG - Er komt geen welzijnscentrum voor die- n Zeeland. Het hoofdbe- van de Dierenbescher- Nederland heeft, tot grote 'igthan de lokale afdeling, be niet mee te werken. welzijnscentrum zou uniek derland zijn. Het plan was om in de Zak van Zuid-Beve land een complex te bouwen waarin de vijf Zeeuwse dieren asiels en de Dierenbescherming Noord- en Midden-Zeeland zou den komen. Ook andere instel ling of bedrijven zoals een hon- dentrainingsschool en een trim salon konden in het complex on derdak krijgen. Het idee ont stond toen de dierenasiels in Vlissingen en Middelburg beslo ten samen een nieuw onderko men te bouwen aan de Visode- weg in Vlissingen. Beide asiels zijn zo verouderd dat opknap pen geen zin meer heeft. De Die renbescherming Noord- en Mid den-Zeeland haakte bij die be sprekingen aan met het idee sa men iets nieuws te beginnen. „Ondanks eerder gedane toezeg gingen, heeft het landelijke be stuur van de Dierenbescher ming nu toch afgehaakt", maak te I. Zweedijk van de afdeling Noord- en Midden-Zeeland gis teren bekend, „tiet is een bitte re tegenvaller. We hadden het verschrikkelijk fijn gevonden als het was doorgegaan. Maar het huidige interim-bestuur heeft gezegd dat hij de finan ciële en organisatorische conse quenties niet kan overzien." Bij de landelijke Dierenbescher ming was gisteren niemand be reikbaar voor commentaar. Voorzitter W. Meijer van de ge fuseerde asiels van Vlissingen en Middelburg betreurt vooral de vertraging die is opgelopen door de plannen voor het dieren- welzijnscentrum. „Wij hadden ons plan voor een nieuw asiel in Vlissingen al klaar. Dat is in de ijskast gezet. We gaan nu weer met ons oude plan aan de slag." Harold de Puysseleijr ïkezi ST - Gemeenschaps- um Den Dullaert in Hulst met al zijn mogelijkheden dig intact blijven. is de mening van de wijk- de vier basisscholen die ge- -toJcmaakten van de sporthal 3P£ het gymonderwijs, de vere- igen en bezoekers van de bi- heek en spel-o-theek. tbewoner A. Verstraeten dit signaal namens al die jeringen af aan de gemeen- itiek. [hopen dat de politieke par- die zich al inspannen of die alsnog gaan inspannen herbouw van de sporthal :elfde plek, hun rug recht len en na de verkiezingen onsmakelijke spelletjes eldèspelen", zegt Verstraeten. vindt hij, dat alle politieke ,jen vóór de stembusgang linsdag 7 maart duidelijk jen maken wat hun stand- over de bouw van een nieu- porthal is. ens Verstraeten zien de lad, de scholen en ver- igen niets in de ontmante- van Den Dullaert.Wethou- van Driessche laat mo- teel alle mogelijkheden op ijtje zetten. Een van de op is, om een nieuwe sporthal •s in Hulst te bouwen, en de jotheek en theaterzaal van [Dullaert te verhuizen naar ïieuw gebouw in de binnen- was al een publiek geheim tr krachten van buitenaf via erkamertj esp'ólitiek bezig :n met de privatisering van lezorgklachten: D-0231231 p maandag t/m vrijdag ge- lurende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur IED ACTIE ieuws-vlaanderen Hem Alexanderlaan 45 'ostbus 145 530 AC terneuzen el: 0115-645769 ax: 0115-645742 rmail: redtern@pzc.nl jené Hoonhorst (chef) l/out Bareman Raymond de Frel van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 0ABhulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 •mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie idW Stationspark 28 Postbus 31 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl nternet "ww.pzc.nl •mail: web@pzc.nl Den Dullaert, zoals in het verle den ook met zwembad De Drie hoek is gebeurd. Daar betaalt de gemeente jaarlijks een subsi die van 200.000 euro aan. Is dan 100.000 euro bezuiningen door privatisering van Den Dullaert wel eerlijk?", vraagt Ver straeten zich af. Voor wethouder Van Driessche staat voorop, dat de nieuwe sporthal moet voldoen aan de minimale eisen die sportkoepel NOC/NSF stelt aan een sport hal. Dat betekent dat de nieuwe hal groter zou moeten worden dan de hal die eind november vo rig jaar instortte door een dik pak sneeuw. Volgens Verstraeten kan zo'n olympische hal echter ook aan de Sportlaan worden gebouwd. „Na onderzoek en opmeting door ons blijkt, dat er voldoen de ruimte is." [NEUZEN - De Zecuws- amse afdeling van de Borst- ker Vereniging Nederland dt maandag een bijeen- ïst over de lymfocdeempoli. rurg K. Ongenae, bandagiste Karmelk, mammacare- pleegkundige J. Vink en fy- ;J herapeute M. den Hamei- den een gezamenlijke lezing, una kunnen de aanwezigen (en stellen. jaar is in het Oostburgse miusziekenhuis een lymf- impoli opgericht, waar alle len van lymfoedeem wor- ibehandeld. De specialisten [er samenwerken, stellen een indelplan voor de patiënt ~'e themabijeenkomst in de :aal van ziekenhuis De Hon- ;Temeuzen duurt van 19.30 1.30 uur. In de Terneuzense wijk Othene-Zuid worden drie oude boerderijen ingeklemd door nieuwbouw. door Paul Begijn TERNEUZEN - Voor een aantal bewo ners van nieuwe woningen in de Terneu zense wijk Othene-Zuid is een droom werkelijkheid geworden. Vanuit hun huiskamers hebben zij een prachtig uit zicht over de Otheense kreek. Hoe an ders is het gesteld met de beleving van de eigenaren van drie oude boerderijen. Hun woningen worden steeds meer inge klemd tussen nieuwbouwhuizen. En hun uitzicht over het polderlandschap verdwijnt door al het verse cement als sneeuw voor de zon. Alleen al uit talloze foto's, schilderijen en kerstkaarten met afbeeldingen van de drie boerderijen blijkt hoezeer vele Terneuzenaren hechten aan het rustie ke beeld van het polderlandschap met haar karakteristieke panden. Wie enkele jaren geleden een wandeling of fietstocht maakte langs de Otheense Kreek, had een vrij zicht op de drie boerderijen. Nu verrijst in de polder in sneltreinvaart een nieuwe stadswijk. Kort na de eeuwwisseling werd het startsein gegeven voor de bouw van 1220 nieuwe huizen. Binnen het plange bied vallen twee boerderijen. De derde, die recht uitkijkt op de jachthaven aan de westkant van de la-eek, ligt aan de rand van het plangebied. Laatstgenoemde boerderij lijkt de ko mende jaren nog aan alle ellende te ont komen. Althans, voor de komende zes a zeven jaar, zo verzekert wethouder A. van Waes (wonen en ruimte). „Dan wordt er opnieuw gekeken naar de inde ling van het resterende landbouwge bied, dat reikt tot de rijksweg N61 bij de Kraagbrug." De kans dat ook dit ge deelte wordt volgebouwd, acht de wet houder vrij groot. Of de boerderij dan moet wijken, is nog niet bekend. De familie Dekker, die de meest zuidelij ke boerderij bewoont, heeft nog steeds grote lappen landbouwgrond rond hun boerderij in bezit. „We laten het maar op ons afkomen. Je kunt er toch niks te gen doen", schampert de eigenaresse. Zij wil niet verder op de kwestie in gaan. De middelste boerderij wordt al bijna drie jaar bewoond door de familie Slab- bekoom. Zij kochten het huis samen met de schuur, in de wetenschap dat er in hun directe omgeving een nieuwe wijk zou worden gebouwd. Dat ze hun weidse uitzicht zouden verliezen, wis ten ze dus al. „Maar", zegt L. Slabbe- koorn, „er komen nu meer huizen bij dan eerst was gepland." Monument Volgens haar worden de grote kavels on derverdeeld in kleinere stukken, omdat de grote percelen moeilijk verkopen. Dat betekent dat er dus meer huizen worden gebouwd op een kleiner stuk grond. Behalve het uitzicht over de pol ders, vermindert ook hun zicht op de kreek. De boerderij van de familie Slab- bekoorn is aangewezen als monument. Een pas gekregen verbouwingsvergun- ning verzekert hen er in ieder geval van dat ze niet moeten verkassen. Even verderop, vlakbij buurtschap No ten aan de Otheensedreef, staat de boer- foto Peter Nicolai derij van de familie Dees. Op het dak van de grote boerenschuur staan de cij fers van het bouwjaar: 1908. Aan de muur in het huis herinneren verschillen de luchtfoto's en een tekening van de boerderij aan vervlogen tijden. G. Dees (74) woont al vanaf zijn derde jaar op de boerderij en moet erg wennen aan de nieuwe situatie. „Vroeger konden we he lemaal tot de kerktorens van Zaamslag kijken. Als ik nu naar buiten kijk, stuit ik al na een paar meter op een huis." Zijn landbouwgrond moest hij noodge dwongen verkopen. Dat hij daar een aardige cent aan heeft overgehouden wil hij niet ontkennen. „Er zijn goede regelingen getroffen met zowel de ge meente als de projectontwikkelaar. Maar ze hebben ons wel ons uitzicht ontnomen. Dat valt vooral in emotio neel opzicht tegen." Als het een beetje mooi weer is, is hij sa men met zijn vrouw buiten te vinden. Over ruimte heeft hij, ondanks de ver koop van zijn landbouwgrond, nog al tijd niet te klagen. „Met twee hectare grond zijn we er nog goed vanaf geko men. Bij gemeentelijke plannen kun je beter meewerken dan tegenwerken. Daar kom je veel verder mee." TERNEUZEN - Wie zaterdag een frisse neus wil halen en tege lijk zijn armen uit de mouwen wil steken, kan op twee plekken terecht om te helpen bij het knotten van wilgen. Dat is om te beginnen bij de fa milie De Milliano aan de Oranje straat 20 in IJzendijke waar de knotwerkploeg van natuurveren- ging' 't Duumpje vanaf negen uur 's morgens aan de slag gaat. Aanmelden kan bij Gerard van Daele, tel. 0117-301835 of e-mail: gvdaele@zeelandnet.nl Diezelfde dag houdt natuur beschermingsverenging De Steltkluut een wilgenknotdag op het terrein van de kin derboerderij aan de Evertsen- laan in Terneuzen. Vanaf tien uur 's morgens wordt er ge werkt. Contactpersoon is Luciën Calle. door Frank Gijsel SLUIS - Er kan een voorlopig ontwerp gemaakt worden voor de Brede Scholen op het terrein bij Den Hoekzak in Oostburg. De commissie samenleving van de gemeente Sluis ging gisteren akkoord met een krediet van ruim vijftigduizend euro voor zo'n ontwerp en het opstellen van een stedenbouwkundig mas- terplan. De Brede Scholen zijn eigenlijk een brede-schoolplein, want de deelnemers komen niet allemaal onder één dak, maar worden ge groepeerd rond een plein bij multifunctioneel centrum Den Hoekzak. De deelnemers, waaronder de rooms-katholieke Sint Bavo- school, christelijke basisschool De Drieklank, de bibliotheek, de kinderopvang, Stichting Wel zijn en het Centrum voor Werk en Inkomen, zien nu nog de nodi ge haken en ogen aan het ter rein. Het gebied bij Den Hoek zak kent te veel ontsluitingen en alle gebouwen zijn te veel naar buiten gericht. Bovendien wordt het door een loop- en fietslijn tussen twee woonwij ken doorkruist, schrijven ze in een rapportage. Die hobbels zou den moeten worden opgelost. In een opgesteld ruimteprogram ma voor het gebied zijn inmid dels.al de nodige wensen geuit. Zo wordt er vanuit gegaan dat het Centrum Werk en Inkomen naar het gemeentehuis verhuist. Voor kinderopvang, Stichting Welzijn en De Drieklank wordt geopteerd voor nieuwbouw in het projectgebied. Voor de rooms-katholieke school staat een uitbreiding met drie lokalen op de rol. Directeur M. van Vlierberghe van de Sint Bavoschool drong gisteren in de commissie aan op een snelle voortgang in de plan vorming. Volgens hem liggen er al toezeggingen sinds 1999. Knelpunten Alle participanten geven de voorkeur aan een gefaseerde uit voering. Zo kunnen de meest ur gente knelpunten het eerst wor den opgelost. A. Vons, directeur van de Stich ting Kinderopvang Zeeuw- s-Vlaanderen stelde in de com missie de slechte huisvesting van de kinderopvang in Oost burg aan de kaak. Nu wordt ge bruik gemaakt van een nood voorziening. Ze vond het niet verantwoord in deze locatie te blijven. Middels een handteke ningenactie wil de stichting de wens tot een snelle bouw van een nieuw onderkomen kracht bij zetten. Het commissielid L. Flikweert (CDA) vroeg naar de totale kos ten voor de invulling van de Bre de Scholen. Wethouder L. Wille wilde nog geen bedragen noe men. Dit hangt af van de invul ling, zei hij. „Laten we geduld hebben en wachten tot er meer zekerheid is"„ hield hij de com missieleden voor. De invulling van de ruimte hangt mede af van de plannen voor nieuwbouw van verzor gingscentrum De Burght. VLISSINGEN - De onderstellen van de kanonnen op het Rondeel en de Oranjedijk in Vlissingen zijn weggehaald en komen op zijn vroegst voor de zomer terug. Dat deelt een woordvoerster van de gemeente Vlissingen mee. De houten onderstellen worden gerepareerd door leerlingen van de Bouwopleiding Zeeland in Goes. Ze waren toe aan een grondige onderhoudsbeurt. Sommige onderstellen wa ren zo ernstig verrot dat ze niet meer gerepareerd konden worden. De Lokale Partij Vlissingen (LPV) stoort zich al enige tijd aan de 'slordige groene boulevard'. „De kanon nen zijn gewoon aan de kant gegooid. Ook het gras wordt daar niet gemaaid. De groene boulevard maakt onderdeel uit van de toeristische i*oute, maar maar dit is geen visite kaartje", zegt G. van Marion van de LPV. KAPELLE - De overlast door goederentx*einen is langs de Zeeuwse spoorlijn de afgelopen maanden fors toegeno men, volgens actiegroep Belangenvereniging Aanwonen- den Spoor (BAS). Spoorbeheei'der ProRail ontving recent ruim twintig klachten en bekijkt die. Px-oRail heeft vorig jaar juist maatregelen genomen om de spoorhinder terug te dringen. Zo zijn over vele kilometers op de Zeeuwse lijn houten dwarsliggers vervangen door betonnen. BAS heeft sterk de indruk dat door deze operatie met name de trillingsoverlast, maar ook de geluidhinder is verergerd. BAS heeft klachten verzameld uit Goes, Kapelle en Ril land. „De beleving van het geluid kan door de vexwanging van houten door betonnen dwarsliggers vei-anderd zijn", onderkent woordvoerster M. Rouweler van ProRail in een reactie. „De verdeling van lage en hoge tonen is anders ge wordenmaar bij het passeren van een tx*ein is er in deci bels wél sprake van een lagere geluidsproductie.Een des kundige van BAS heeft dit tegengespx-oken. ProRail heeft daar dus een andex'e mening over en zet de vexwangings- operatie door. KAMPERLAND - Op verzoek van bewonei's van De Schotsman gaat waterschap Zeeuwse Eilanden deze zo mer verkeerstellingen doen op wegen in en rond het re creatiepark bij Kamperland. Het tellen van passerende auto's en fietsers gebeurt van 24 juli tot 18 augustus. In een deel van De Schotsman is nog niet zo lang geleden een vxijliggend fietspad aangelegd, waai'van een aantal bewoners zegt overlast te ondervinden. Het fietspad door het pax-k is tegen de zin van een groep bewoners aange- legd. De wijk zou er niet geschikt voor zijn en het was naar hun idee beter geweest een vrijliggend fietspad te maken langs de doox-gaande weg langs De Schotsman, langs de Schotsman- en Ruiterplaatweg. Aan de hand van de resultaten van het onderzoek deze zomer gaat het wa terschap bezien of en welke maatx-egelen nodig exi moge lijk zijn. SLUIS - Een veertiexxjarig meisje uit de gemeente Sluis is gister-ochtend op een middelbare school in oostburg besto len van haar portemonnee. De portemoxmee zat in haar schooltas. Rond elf uur merkte ze dat de beux's weg was. In de portemonnee zaten waardepapieren en enkele hon derden euro's. WALSOORDEN - Op een akker aan de Drogendijk nabij Walsoorden bevinden zich wel licht restanten van een oude be graafplaats. Toch vindt er geen nader archeologisch onderzoek plaats, omdat het gebied vol gens H. Jongepier, assistent-pro vinciaal archeoloog, niet be dreigd' wordt. De vondstmelding werd volgens Jongepier gedaan aan de hand van een luchtfoto die vorig jaar is gemaakt van het gebied. Daar op waren op heuveltjes lijkende vormen te zien. Het vermoeden bestond dat het ging om een be graafplaats met graven die in de vorm van een cixkel gegroe peerd waren. De heuveltjes zou den aarden walletjes tussen de graven zijn geweest. Volgens Jongepier is echter niet STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Party dansen; 13.30 uur; Kaarten, biljar ten, jokeren; De Halle, 13.30 uur; Kaar ten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koers- bal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljar ten, sjoelen; Markt, 19.00 uur: Lampionnenoptocht t.g.v verjaardag koningin; BIERVLIET - Dorpshuis, 18.30 uur: Lam pionnenoptocht t.g.v. verjaardag konin gin; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café De Troubadour, 13.30 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; Café Modern, 19.00 uur: Lampionnenop tocht t.g.v. verjaardag koningin; HEIKANT - t Heike. 14.00 uur: Oude ren zangkoor; 19,00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur. Biljarten, computeren; 13.30 uur Kaarten; 19.30 uur: Stijldan sen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUWVLIET - De dorpsraad van Nieuwvliet houdt vrijdag 10 februari een algemene vergade ring in Dorpshuis De Heerlijck- heijt. Er wordt een uiteenzetting gege ven over actuele zaken in Nieuw vliet en over de ontwikkelingen in het kustgebied. Ook worden nieuwe bestuursleden gekozen. Aanvang: 20.00 uur. KINDEROPVANG OP MAAT DAGOPVANG 0 TOT 4 JAAR BUITENSCHOOLSE OPVANG 4 TOT 12 JAAR WEEKENDOPVANG 0 TOT 12 JAAR Tel. 0115-686100 Locaties: Philippine, Schorrenkruidlaan 27a Terneuzen, Van Steenbergenlaan 30 Pastoor Zeemanstraat 216 Wagnerhof3 Zuiddorpe, Boekweitstraat 10 JUULTJE IS GEOPEND VAN MAANDAG T/M ZONDAG VAN 06.30 TOT 19.00 UUR WWW.JUULTIE.NL vastgesteld dat daar in vroeger tijden een begraafplaats heeft gelegen. De melding is doorge speeld aan de Rijksdienst voor oudheidkundig bodemonder zoek, maar die doet er niets mee zolang het gebied niet wordt 'be dreigd' door de geplande aanleg van een weg, waterpartij of wo ningbouw. Hetzelfde geldt voor de melding van een medewerker van de stichting Landschapsbeheer, die elders in de omgeving van Wals oorden bijlfragmenten had ge vonden. De medewerker ver moedde, aan de hand van een oude kaart, dat op die plaats in vroeger tijden een kerk of kas teeltje heeft gestaan. „Hij dacht dat zich daar mogelijk het twee de verdronken dorp Oud Honte- nisse bevond." Ook dit wordt vooralsnog niet onderzocht. NiEU W-N AMEN - Café St. Cecilia, 20.00 uur; Kaarten; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.00 uur: Computeren; 9.30 uur; Bloemschik ken; 13.00 uur. Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor, computeren; 19.30 uur: Zonnebloem, Palazolli; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur; Handwerken, bil jarten; 19.30 uur; Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrouwen hobbyclub; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur; Kaarten; WESTDORPE - Zaal Concordia,13.30 uur: KBO koersbal; (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35