>zc Niet alle cafés hoeven eerder dicht Dntpolderen is on-Zeeuws maar onvermijdelijk kr r. o/ Brood bakken voor de boerderij Vraagtekens bij plan Waterdunen Heen horeca binnenstad Terneuzen krijgt vaste sluitingstijd KORTING 50% KORTING TILROE OPTIEK Vrouwen niet bestraft voor vechtpartij 17 Hulst pakt riolering aan Delta sluit minima niet zomaar af Kerken in actie voor voedselbank Boete voor stelen twee containers Politie ruimt fietswrakken bij station op dactie: 0113-315649 nv.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl stbus 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: iord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; »uws-Vlaanderen: 0114-372770; lionaal: 020-4562500. nsdag 31 januari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen iorRené van Stee SNEUZEN - De gemeente nieuzen voert geen vaste dtingstijd in voor horecagele- nheden in Sas van Gent, Axel de overige kleine kernen. Uit jlitierapporten blijkt dat er in plaatsen nauwelijks pro- ■men zijn met bezoekers in de Ie uurtjes. Daarom is het Igens burgemeester J. Lonink ►t nodig om cafés gelijktijdig deuren te laten sluiten. oral horeca-ondernemers in van Gent en Axel vreesden een dergelijke maatregel de mdizie zou wegjagen naar bij- urbeeld Zelzate, waar geen ütingstijd geldt. De regels or de horeca in het uitgaans- ntrum van Terneuzen worden 3 aangescherpt. Alleen op die snier kan het gevoel van onvei- jheid in de Nieuwstraat en om ring worden teruggebracht en n de kwaliteit van de horeca jrden opgekrikt, is de overtui- ag van Lonink. ieweld en overlast komen oral voor in de zeer late of oege uurtjes. Een vaste slui- :gstijd is dan ook noodzaak, ait daardoor is gerichter toe- At mogelijk. Andere maatre- len zijn al ingevoerd, waaron- rde aanscherping van het sys- »m van verblijfsontzeggingen mensen die zich misdra- Striktere handhaving be- iort ook tot de mogelijkhe- n", verklaart Lonink. anvullende eisen invoering" van een sluitings- moeten de cafés en disco's twee uur 's nachts dicht, larna aanwezigen een uur de krijgen om afscheid te ne- uiskillenaar estraft voor egeren rijverbod DDELBURG - De Middel- irgse politierechter I. Wol- ng heeft gisteren een 24-jari- drankrijder uit Sluiskil ver- rdeeld tot duizend euro boete, [tig uur werkstraf en een jaar ontzegging, waarvan vier landen voorwaardelijk. men. Ondernemers die langer willen openblijven (tot 4.00 uur), hebben een vergunning no dig. Voor hen gelden aanvullen de eisen zoals een portier voor de deur. Eetgelegenheden mo gen tot drie uur open blijven. De uitgangspunten van de nieu we aanpak zijn uitgewerkt in de startnotitie Horecabeleid. Dat is mede gebeurd op verzoek van de politie, die regelmatig wordt geconfronteerd met een te grote werkdruk als gevolg van de in zet van manschappen in de Ter- neuzense binnenstad en bij eve nementen. Daardoor komt het politietoezicht elders in de regio in het gedrang. Verloop De gemeente scherpt niet alleen de regels aan, ook wordt ge streefd naar kwaliteitsver betering van de horeca in de Ter- neuzense binnenstad. Want er zijn niet alleen bovengemiddeld veel horecazaken, ook het het verloop van exploitanten is groot. Lonink stelt dat die kwaliteits verbetering in belangrijke mate samenhangt met het vergunnin genbeleid en andere maatrege len, zoals de verdere concentra tie van horecabedrijven aan de kop van de Nieuwstraat. Tegelij kertijd is het de bedoeling om de woonfunctie in het gebied rond de Korte Kerkstraat en het zuidelijke deel van de Nieuw straat te versterken en horeca- vrij te maken. „Die striktere scheiding van functies moet er bovendien voor zorgen dat de positie van Markt als horecagebied wordt 'ver sterkt. Uiteraard moeten we te- iverdachte werd afgelopen no- mber in Sluiskil betrapt met alcoholgehalte van 605 mi- igram; bijna drie keer zoveel is toegestaan. het politiebureau in Terneu- werd hem een rijverbod van kele uren opgelegd. De Sluis- lenaar wilde echter naar huis besloot nog geen uur later er in zijn auto te stappen. Op Buitenhaven van Terneuzen id hij daarna aangehouden. moest opnieuw blazen, en )orde weer te hoog. Omdat hij ■n(* k het rijverbod had gene- erd, kreeg hij een dagvaar- igmee. Bakker Melse laat kinderen van de Axelse Antoniusschool zien hoe je een Antoniusbrood bakt. door Paul Begijn AXEL - Trots toont de achtjari ge Richela haar zelfgemaakte brood. Als het aan haar ligt, komt haar klas binnenkort weer langs bij bakkerij Melse in Axel. Want wat is er nu leuker dan je eigen brood bakken? De groepen drie en vier van de Antoniusschool uit Axel gingen gisteren zelf aan de slag in de bakkerij, om kennis te maken met het Antoniusbrood. Dit brood werd vroeger regelmatig uitgedeeld aan arme mensen. In februari gaan alle leerlingen van de Axelse basisschool de straat op om zoveel mogelijk An- toniusbroden te slijten. Op deze manier wil de school de Terneu- zense kinderboerderij helpen. De kinderboerderijen in Terneu zen en Clinge komen jaarlijks zo'n dertigduizend euro tekort om in de huidige vorm te kun nen voortbestaan. De kleuters van de Antoniusschool brengen elk jaar een bezoek aan de Ter- neuzense kinderboerderij. En dus kwam de ouderraad van de basisschool op het idee om een deel van de opbrengst van het brood aan de kinderboerderij te schenken. Bakker Luuc Melse leerde de kinderen allerlei baktechnie- ken. Het hele bakproces werd aan de kinderen uitgelegd. De opbolmachine, de trechter, de oven - alle apparatuur in de bak kerij mochten de leerlingen uit proberen. Op de vraag wat 'rij zen' nu precies is, riep een leer ling meteen:. „Op vakantie gaan!" Vlechten Het rollen en vlechten van deeg vonden de kinderen het leukst. „Maar", zei Merwe (8) er bij, foto Camile Schelstraete „het is wel heel zwaar werk." Van 8 tot 13 februari proberen de kinderen van alle groepen zo veel mogelijk bestellingen bin nen te krijgen. Ze bezorgen de Antoniusbroden, die door bakke rij Melse worden gemaakt, op vrijdag 24 februari bij de men sen thuis. Vijftien procent van de opbrengst is bestemd voor de kinderboerderij in Terneuzen. Van de rest worden schoolspul len gekocht. lorRinus Antonisse DDELBURG - Ook al wordt 600 hectare landbouwgrond het water teruggegeven, de scherming tegen overstromin- blijft onverkort overeind, aarover mag geen enkel mis stand bestaan, stelde minis- Veerman (CDA, Landbouw, atuur en Voedselkwaliteit) gis- en in Middelburg. 'e zijn 53 jaar na de ramp van 53 verplicht de veiligheid van Zeeuwen en anderen te garan- ren", zei de bewindsman. Iet veiligheidsaspect wordt w ontpolderen absoluut niet ggenomen." erman toonde begrip voor af- jzende gevoelens over ontpol- [ing. „Ik herinner me zelf 53 nog levendig. Ik was vier r en hoor nog het fluiten van wind in de telefoondraden en nog het mes op de keukenta- waarmee mijn grootvader de 'Wen van de dieren wilde los- jden." onderstreepte dat nochtans "het omvormen van polderge- 'den tot getijdennatuur niet ontkomen is. De minister 'akte duidelijk dat dit niet al- i voortvloeit uit Europese re- 5, maar dat Nederland ook aan zichzelf verplicht is te wer ken aan behoud en herstel van unieke Westerschelde-systeem. Hij wees erop dat de positie van de landbouw afgelopen halve eeuw sterk is veranderd. „Ande re maatschappelijke belangen strijden om voorrang boven die van de landbouw." In die afwe ging past ontwikkeling van nieu we getijdennatuur. Veerman noemde het een on-Zeeuwse op lossing. „En daar moeten we met verstand en begrip mee om gaan." De minister was in de provincie hoofdstad om de overeenkomst tussen Rijk en provincie te on dertekenen voor het natuurpak- ket Westerschelde. Daarin zit 600 hectare nieuwe getijdenna tuur. Desgevraagd beklemtoon de Veerman dat het wat hem be treft zeker bij deze oppervlakte blijft. Voorschot In maart brengt hij de 'instand houdingsdoelen' voor de Wes terschelde naar buiten. Daaruit blijkt wat er komende tijd alle maal moet gebeuren om het dy namische riviersysteem in stand te houden. De 600 hectare in het natuurpakket zijn daar een voor schot op. „Ik verwacht absoluut niet dat de instandhoudings doelen tot meer natuurmaatrege- len voor de Westerschelde zul len leiden", gaf Veerman aan. Gedeputeerde M. Kramer (Pv dA, natuur water) uitte kritiek op leden van de Tweede Kamer die de discussie over de toe komst van het Scheldebekken beperken tot ontpolderen. „Het dossier gaat veel verder, het gaat om vergaande grensover schrijdende samenwerking." De gedeputeerde herinnerde er fijntjes aan dat de Tweede Ka- (Advertentie) wegens groot succes met een week verlengd i jt y^[i| SOP DE GEHELE COLLECTIE BRILMONTUREN 1 EN OOK NOG OP ALLE SOORTEN GLAZEN DEZE KORTINGEN GELDEN BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL (MONTUUR GLAZEN) DE COLLECTIE BRILMONTUREN ZIJN ALLEMAAL UIT DE COLLECTIE 2005/2006 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-112370 www.tilroe.nl mer zelf om een verbrede aan pak had gevraagd. „Het is merk waardig dat de Tweede Kamer zijn eigen geschiedenis slecht kent." MIDDELBURG - Waar er twee vechten, hebben er twee schuld. Zo redeneerde gisteren de Mid delburgse politierechter I. Wol- tring in de geweldszaak tegen een 31-jarige vrouw uit Elle- woutsdijk en een 36-jarige vrouw uit Middelburg. De politierechter achtte beide verdachten wel schuldig maar legde hen geen straf op. De vrou wen vlogen elkaar 10 mei vorig jaar in Nieuwdorp in de haren. Er werden over en weer schop pen en klappen uitgedeeld. De Middelburgse was op verzoek van haar ex langsgekomen in verband met een kadootje voor hun zoontje. De man wilde zijn nieuwe vriendin voorstellen, maar dat mondde uit in een scheldpartij en vervolgens een gevecht tussen de vrouwen. De 600 hectare nieuwe natuur is nadrukkelijk géén compensatie wegens verdiepingsschade, ver telde de gedeputeerde. „Het is nodig om verloren waarden te herstellen. We hebben wat dat betreft een rekening te vereffe nen met het verleden." Als groot pluspunt zag Kramer de koppe ling van de nieuwe natuur aan regionale ontwikkeling, gericht op het verbeteren van de leef- baax-heid. „Het is niet alleen na tuur en harde economie." Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, landbouw) en vooi-zitter P. de Koeijer van de ZLTO Zee land ondertekenden een overeen komst, waairin maatregelen staan voor landbouwontwikke ling. De laatste had er een dub bel gevoel bij. De agrariërs heb ben nog altijd het gevoel dat goe de landbouwgrond wordt opge offerd voor de ontwikkelings driften van de Antwei-pse ha ven, betoogde hij. Aan de andere kant zetten de boeren nu aan ontpolderen niet te ontkomen is, de tering naar de nei'ing en willen ze meewer ken de nadelen als het even kan om te buigen in kansen. De Koe ijer waai-schuwde er wel voor dat grond offex-en de komende tijd nog heel wat emoties zal op- roepen. Hoek krijgt met Houtepen weer Hollands gezicht gelijkertijd waken voor veiplaat- sing van overlast uit de Nieuwst raat", aldus Lonink. Hij heeft ook hoge verwachtingen van de komst van een bioscoop aan de Veemarkt. Verder benadrakt hij dat een aantrekkelijk uitgaans gebied de vei-antwoordelijkheid is van alle betrokken partnei's. Mede daarom komt er structu reel overleg tussen horeca-on dernemers, gemeente en politie. HULST - De gemeente Hulst wil dit jaar voor 8,5 ton ver timmeren aan de riolering. Daarnaast staan wegverbete- ringen voor een bedrag van ruim twee ton op de planning. Plaatsen waar de xdolering wordt vernieuwd zijn Heikant, Nieuw-Namen, Sint Jansteen, Kapellebi'ug en Clinge. Ver- der wordt ook bij de i'econsti*uctie van de Hulsteiwveg in Kloosterzande het rioolstelsel aangepakt en zit de aanleg van ïioleiing in het buitengebied van Hontenisse in het to taalbedrag. Op het gebied van ondei-houd aan straten en wegen komt dit jaar de Wali-oodensestraat in Walsoorden aan bod, evenals de Leeuwerikstraat en de Zwaluwstraat in Hulst. Op de Absdaalseweg in Hulst, de Bossestraat in Vogelwaarde en de Lange Nieuwstraat in Kruispoldei'ha- ven vinden asfaltreparaties plaats. Verder wordt de Vos- straat in Nieuw-Namen opnieuw besti'aat. Datzelfde ge beurt rond de gedempte vijver aan de Oosthof in Klooster zande, en het Jacinthaplein in Gi'aauw. Tenslotte pakt de gemeente ook de Gixxte Bagij nestraat in Hulst en de Haze laarstraat in Vogelwaarde aan. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta heeft nog geen mi nima afgesloten van water, gas en licht. Het bedrijf wil dat niet. Wel zijn tweeduizend brieven gestuurd naar de genen die hun energiei'ekening niet betalen. Dat zijn niet alleen mensen met lage inkomens, zegt Delta-woordvoer der M. van Zuilen. „Het zijn ook mensen die zich er niet van bewust zijn dat er maandelijks geen energierekening meer woi'dt afgeschreven. Sommigen weten dat wel, maat houden zich van de domme. En het zijn wellicht ook men sen die het bedrag niet kunnen betalen." Delta zegt niet zo maar te willen afsluiten. „Het is niet redelijk om streng te zijn, als je zelf de afgelopen twee jaar je werk niet op oi-de hebt gehad", zegt Van Zuilen, doelend op de problemen met de facturen. Voor mensen die de rekening echt niet kunnen betalen, heeft Delta afspraken gemaakt met de kredietbank. TERNEUZEN - In alle kerken van de Elisabeth-parochie woi'dt komend weekend een viering rond het thema ar moede gehouden. In Zuiddoipe en Tei-neuzen zijn er spe ciale gezinsvieringen. Ook de kindei-nevendiensten van Sluiskil, Hoek, Philippine en Axel besteden aandacht aan armoede. Reden voor de actie is het groeiend aantal mensen in Zeeuws-Vlaanderen dat gedwongen door armoede een be roep moet doen op de voedselbank. De Elisabethparochie heeft de kei-kgangers opgeroepen voedsel, schoonmaak middelen of artikelen voor persoonlijke verzorging mee te nemen naar de kerk. De spullen worden via de voedsel bank uitgedeeld. door Frank van Cooten BRESKENS - Recreatiepark Schoneveld in Breskens wil meewerken aan het Plan Water dunen, maar plaatst in een reac tie op de milieu-effectrappor tages wel een paar kanttekenin gen. Er zijn twee milieu-effecti'ap- portages gemaakt, waarvan een gaat over de aanpak van de zwakke schakels aan de kust. Om de kust te verstei*ken zou den er tussen Cadzand en Bres kens brede, robuuste duinen moeten komen. Gevolg daarvan is onder meer dat camping Na poleonhoeve onder het zand ver dwijnt. Het plan Waterdunen be helst een gedeeltelijke vei'plaat- sing van deze earning en de aan leg van honderd hectare recrea- tienatuur en 150 hectare hoog waardige natuur. Bij 'de nieu we' Napoleonhoeve zijn vierhon- dei-d i-ecratiewoningen gepland. Schoneveld ligt midden in dit ge bied. Aan de westkant van dit re creatiepark is i-uimte voor veer tig hectare verblijfsrecreatie waarin de viei'honderd vakantie woningen zijn gepland. Daai- naast komt het natuui-gebied, waarin via duikers zout water wordt ingelaten. Schoneveld heeft interesse in de MIDDELBURG - Een twintigja rige inwoner van Roosendaal is gisteren in Middelburg veroor deeld tot 190 euro boete. De Brabander stal voi'ig jaar juni twee containers van de ge meente Terneuzen. Hij was niet aanwezig toen de Middelburgse politierechter uitspraak deed. bouw van recreatiewoningen. Het park wordt echter geheel omsloten door honderdvijftig hectare natuurterrein. „Daarin is geen enkele ruimte gelaten voor uitbreiding van onze camping," schrijft Schoneveld aan Gedeputeerde Staten. De vierhonderd recreatiewoningen zouden op flinke loopafstand van het park worden gebouwd. Dit kan voor ons een belemme ring vormen voor de bouw of deelname in de bouw van deze woningen." Tevens sluit de di rectie niet uit dat het nieuwe va kantiepark concuiTei'end is voor Schoneveld. Het pai'k wil dat haar uitbreidingsplannen in de rapportage worden meegeno men. MIDDELBURG - Politie en ge meente Middelburg beginnen vandaag met het opruimen van fietswrakken rondom het sta tion in Middelburg. Fietsen die het niet meer doen en waarvan de repai-atie meer kost dan de fiets waard is, zul len woi'den meegenomen naar een depot. Daar conti'oleert de politie of er gestolen fietsen tus sen zitten. Op vertoon van fiets- sleutel en legitimatie kan de eigenaar de fiets binnen twee weken ophalen. Ook moet de fiets als vermist gei-egistreexd staan. Fietsen die niet opgehaald zijn, worden vernietigd. Voor het maken van een af spraak kan de eigenaar van een fiets bellen naar telefoonnum mer 0118-675322. zeeuwse almanak Leedvermaak „Heb je het al gehoord", mees muilde de ene Vlissinger te gen de andere. „Nou hebben die Middelbur gers weer moeite m.et de nieu we plek die ze voor de bouw van een theater bedacht heb ben. Op de plaats van Minia tuur Walcheren. De andere Vlissinger grinnik te. „Asbest ontdekt in die huisjes, zeker?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33