zc Dolfijntje vreest ontruiming eiligheid blijft bij ontpolderen gegarandeerd Voormalige weverij wacht de sloophamer Vechtende vrouwen krijgen geen straf euws centrum ren welzijn at niet door 17 Beheerder Grevelingen wil kwestie niet meer eindeloos laten slepen start parkeerbeleid Middeiharms Fouten op rolemmerkaart Storing e-mail gemeentehuis Automobilist rijdt tegen boom ^nkrit kost i rijbewijs KORTING KORTING TILROE OPTIEK zeeuwse almanak Leedvermaak tie: 0113-315649 pzc.nl ":redactie@pzc.nl US 31. 4460 AA Goes tentie-exploitatie: -en Midden-Zeeland: 0113-315520; i/s-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. dag 31 januari 2006 Miriam van den Broek 1ELBURG - Er komt geen welzijnscentrum voor die- q Zeeland. Het hoofdbe- van de Dierenbescher- Nederland heeft, tot grote van de lokale afdeling, be- i er niet aan mee te wer- relzij nscentrum zou uniek derland zijn. Het plan was de Zak van Zuid-Beve- een complex te bouwen n de vijf Zeeuwse dieren* en de Dierenbescherming 1- en Midden-Zeeland zou- >men. Ook instelling of be- n als een hondentrainings- en een trimsalon hadden complex onderdak kun- ijgen. iee ontstond toen de die- iels in Vlissingen en Mid- rg besloten samen een onderkomen te bouwen issingen. Beide asiels zijn grouderd dat opknappen zin meer heeft. De Dieren- jerming Noord- en Mid- jeeland haakte bij die be- ingen aan met het idee sa- ëts nieuws te beginnen, pnks eerder gedane toezeg- ti van het landelijke be- I van de Dierenbescher- heeft dat bestuur nu toch aakt", maakte I. Zweedijk e afdeling Noord- en Mid- leeland gisteren bekend, is een bittere tegenvaller, kdden het verschrikkelijk avonden als het was door- jn. Maar het huidige inte- 'estuur heeft gezegd dat hij aanciële en organisatori- j consequenties niet kan ien omdat het uniek in Ne- ad zou zijn." i landelijke Dierenbescher- kvas gisteren niemand be- aar voor commentaar. waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Hoek krijgt met Houtepen weer Hollands gezicht editie Schouwen-Duiveland door Ali Pankow SCHARENDIJKE - Eigenaar H. de Grave van drijvend restau rant 't Dolfijntje annex onder water-aquarium het Aquadome aan de Grevelingen bij Scharen- dijke ziet de ontruiming van zijn bedrijf als een donderwolk op zich afkomen. Hij voelt zich onheus bejegend door het Groen- service Zuid-Holland (GZH), de beheerder van de Grevelingen. „Ze hebben me vrijdag verteld dat ik binnenkort een bericht van ontruiming tegemoet kan zien. Dat krijg ik dan een week van tevoren. Ze gaan eraan voor bij dat er nog een juridische pro cedure loopt. Als kleine onderne mer ben je nergens tegenover die grote organisaties", ver zucht De Grave. Het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen liet in 1995 al weten van het drijvend restau rant af te willen omdat het be drijf niet zou voldoen aan de spe cifieke eisen die voor dit natuur gebied gelden. Het schap wil op deze locatie steigers voor tien extra openbare ligplaatsen aan- leggen. Volgens De Grave is het hem door tal van redenen niet gelukt 't Dolfijntje en Aquadome te re noveren. Zijn bouwplannen ble ven ruim twee jaar liggen bij de gemeente en werden vervolgens afgewezen. In die tussentijd zag cle eigenaar zijn kans op mogelij ke co-financiers verkeken. Toen het hem in de ogen van het Grevelingenschap niet lukte met een aanvaardbaar alterna tief te komen, werd hem verteld dat hij na 2005 geen vergunning- meer zou krijgen. GZH nam als nieuwe beheerder die beleids lijn over en startte een juridi sche procedure. De kantom-ech ter stelde de beheerder in het ge lijk. Daarop heeft De Grave in overleg met zijn advocaat hoger beroep aangetekend bij de Raad van State in Den Haag en heeft hij tot 9 februari de tijd een pleitnota ten behoeve van zijn belangen in te dienen. Niet eindeloos „Het is niet zo dat wij De Grave voiïge week op stel en sprong ontruiming hebben aangekon digd, maar we willen daar ook niet eindeloos lang meer mee wachten", zegt juridisch mede werker J. van Diete van GZH Volgens de uitspraak van de kantonrechter is de beheerder van de Grevelingen al sinds 1 ja nuari gerechtigd het bedrijf te laten opdoeken. „We hebben daar tot nu toe vanaf gezien om dat er een beroepsprocedure loopt, maar willen tegenover De Grave ook geen blanco verhaal neerleggen. Als die procedure te lang duurt, laten we alsnog ont ruimen", aldus Van Diete. Hij acht het niet ondenkbaar dat de advocaat van De Grave dan een kort geding aanspant om een zogeheten voorlopige voorziening af te dwingen, maar vertrouwt erop als GZH daarin sterk te staan gezien de eerdere uitspraak van de kan tonrechter. MIDDELHARNIS - Vanaf morgen geldt in Middelharnis een nieuw parkeerregime. Bij het winkelcentrum is een blauwe zone ingevoerd. Hier kan maximaal anderhalf uur geparkeerd worden en moet een parkeerschijf ge bruikt worden. In omliggende straten is vergunninghou der-parkeren ingevoerd. Voor langparkeerders zijn ten noorden van het winkelcentrum twee parkeerterreinen in gericht: een terrein aan de Joost van den Vondellaan en een terrein op het Spui. ZIERIKZEE - Op een deel van de vorige week huis- aan-huis verspreide rolemmerkaart, waarop de dagen ver meld staan dat het vuilnis opgehaald wordt, is een kader tje met foutieve data afgedrukt. Zo valt Pasen volgens het rolemmerschema op 28 maart in plaats van op 16 april en Pinksteren op 16 mei in plaats van 4 juni. Bij cle drukker is per ongeluk - bij een deel van de kaar ten - het vakantiedagenoverzicht van vorig jaar gebruikt, verklaart een woordvoerder van de gemeente Schouwen- Duiveland. De data staan op de kalender wel correct om cirkeld. Via de gemeenterubriek in het huis-aan-huisblad en via de gemeentelijke website wordt aandacht aan de data besteed. ZIERIKZEE - Het gemeentehuis is sinds donderdag on bereikbaar per e-mail. De storing wordt veroorzaakt door softwareproblemen bij de provider Gemnet, een bedrijf dat voor veel gemeenten het internetverkeer regelt. De oorzaak zit volgens Gemnet in de beveiligingssoftware. Hoe lang de storing gaat duren is onbekend. Naar ver wachting zal over uiterlijk een week de gemeente weer be reikbaar zijn. De storing treft niet alleen het inkomende e-mailverkeer. De gemeente kan ook geen mail versturen. Het is nog onduidelijk of alle mailtjes die vanaf donder dag naar het gemeentehuis zijn ook daadwerkelijk aan zullen komen. Woordvoerder R. Korstanje i-aadt mensen aan daar niet volledig op te verti'ouwen. „Misschien straks even opnieuw sturen of bellen." GRIJPSKERKE - Op de Middelburgseweg in Gi-ijpskerke is in de nacht van zondag op maandag even na midder nacht een 56-jarige automobilist uit de gemeente Veere met zijn auto tegen een boom gereden. De bestuurder kwam uit de richting van Buttinge. In een bocht naar rechts was de weg glad, waardoor de man de controle over zijn voertuig verloor. Zowel de auto als de boom raakten beschadigd. &INGEN - Op het Stad- lein in Vlissingen is zon- fond een 42-jarige Vlissin- jngehouden wegens rijden J invloed. De man had Ban tweeënhalf keer de toe- lie hoeveelheid alcohol op. Tijbewijs is ingenomen en peg een dagvaarding. H. de Grave ziet het einde van zijn drijvend restaurant naderen. foto Dirk-Jan Gjeltema lister Veerman: land teruggeven aan Westerschelde on-Zeeuws maar noodzakelijk voor natuurherstel Rinus Antonisse ELBURG - Ook al wordt hectare landbouwgrond jfet water teruggegeven, de Inning tegen overstrorain- llijft onverkort overeind. Iver mag geen enkel mis- pd bestaan, stelde minis- jerman (CDA, Landbouw, ir en Voedselkwaliteit) gis- n Middelburg. ijn 53 jaar na de ramp van ferplicht de veiligheid van uwen en anderen te garan- zei de bewindsman. m veiligheidsaspect wordt thee pntpoldei-en absoluut niet jnomen." lan toonde begrip voor af- laneei gevoelens over ontpol- Ikzelf herinner me ïog levendig. Ik was vier hoor nog het fluiten van d in de telefoondraden en het mes op de keukenta- armee mijn grootvader de van de dieren wilde los- P; Iderstreepte dat nochtans it omvormen van polderge- (idantf getijdennatuur niet ssentjpomen is. De minister laamaje dui'delijk dat dit niet al- Europese re- eiPaar Nederland ook ovendf^zelf verplicht is te wer- ïn behoud en herstel van Westerschelde-systeem. ïes erop dat de positie van adbouw afgelopen halve jterk is veranderd. „Ande- xatschappelijke belangen om voorrang boven die I landbouw." In die afwe- fest ontwikkeling van nieu- tetij dennatuur. Veeiman e het een on-Zeeuwse op- „En daar moeten we rstand en begrip mee om- bister was in de provincie rad om de overeenkomst Rijk en provincie te on- ;eum iet bè v?' dei'tekenen voor het natuurpak- ket Westerschelde. Daarin zit 600 hectare nieuwe getijdenna- tuur. Desgevraagd beklemtoon de Veerman dat het wat hem be treft zeker bij deze oppervlakte blijft. In maart brengt hij de 'instand houdingsdoelen' voor de Wester schelde naar buiten. Daaruit blijkt wat er komende tijd alle maal moet gebeuren om het dy namische riviersysteem in stand te houden. De 600 hectare in het natuurpakket zijn daar een voor schot op. „Ik verwacht absoluut niet dat de instandhoudingsdoe len tot meer natuurmaatregelen voor de Westerschelde zullen lei den", gaf Veerman aan. Gedeputeerde M. Kramer (Pv dA, natuur water) uitte kritiek op leden van de Tweede Kamer die de discussie over de toe komst van het Scheldebekken beperken tot ontpolderen. „Het dossier gaat veel verder, het gaat om vergaande grensover schrijdende samenwerking." De gedeputeerde herinnerde er fijntjes aan dat de Tweede Ka mer zelf om een verbrede aan pak had gevraagd. „Het is merk waardig dat de Tweede Kamer zijn eigen geschiedenis slecht kent." De 600 hectare nieuwe natuur is nadrukkelijk géén compensatie wegens verdiepingsschade, ver telde de gedeputeei'de. „Het is nodig om verloren waarden te hei-stellen. We hebben wat dat betreft een rekening te vereffe nen met het verleden." Als groot pluspunt zag Kramer de koppe ling van de nieuwe natuur aan regionale ontwikkeling, gericht op het vei-beteren van de leef- baarheid. „Het is niet alleen na tuur en harde economie." Dubbel Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, landbouw) en voorzitter P. de Koeijer van de ZLTO Zee land ondeitekenden een overeen komst, waarin maatregelen staan voor landbouwontwikke ling. De laatste had er een dub bel gevoel bij. De agrariërs heb ben nog altijd het gevoel dat goe de landbouwgrond wordt opge offerd voor de ontwikkelings- di-iften van de Antwerpse ha ven, betoogde hij. Aan de andere kant zetten de boeren nu aan ontpolderen niet te ontkomen is, de tei'ing naai de nering en willen ze mee- wei'ken de nadelen als het even kan om te buigen in kansen. De Koeijer waarschuwde er wel voor dat grond offei'en de ko mende tijd nog heel wat emoties zal oproepen. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De Schouwen- Duiveland- se woningbouwcorpoi-atie Zeeuwland heeft bij de gemeente vergunning ge vraagd voor de sloop van het voormalige UVV-gebouw aan het Kerkhof in Zierik- zee. Zeeuwland wil er een 'woonservice- punt' neerzetten. Het markante gebouw - ingeklemdtussen het kantoor van Zeeuwland en het poli- tiebureau - dateert volgens een ingemet selde gevelsteen uit 1840. Het was ooit de westvleugel van katoenweverij Salomon- son. Er stonden 82 weefgetouwen opge steld, en nog eens 38 op de zolder. Het ge bouw is eigendom van Zeeuwland, maar het ondex-houd is voor rekening van de ge meente Schouwen-Duiveland. De afgelo pen 28 jaar werd het verhuurd aan de Schouwen-Duivelandse afdeling van vrij- willigergsorganisatie UVV. Zeeuwland wil het gebouw slopen en op de vrijkomende plaats een woonservice- punt bouwen. Opknappen en aanpassen van het zwaar verpaupex-de pand - geen monument, maar wel vallend onder het beschermd stadsgezicht - is volgens Zeeuwland- directeur A. de Ceuster geen optie. „Daar is het te slecht voor. Sloop is echt de enige oplossing en het is ook on ze bedoeling om er iets totaal andei-s neer te zetten." Het voormalige UVV-gebouw (rechts) is er dusdanig slecht aan toe dat er niets anders rest dan slopen. Eigenaar Zeeuwland wil er een soort 'verkooppunt' voor de eigen pro ducten voor terugzetten. foto Dirk-Jan Gjeltema Genoemd woonservicepunt is bedoeld voor klanten van de woningbouwcorpo ratie die op zoek zijn naar een woning of vragen hebben over nieuwbouwpro jecten. „Die mensen kunnen uiteraard nu ook bij ons terecht, maar ons kan toor leent zich er niet zo goed voor. Wij willen een open ox-ganisatie met een la- door Aector Dooms MIDDELBURG - Waar er twee vechten, hebben er twee schuld. Zo redeneerde gisteren de Mid delburgse politierechter I. Wol- tring in de geweldszaak tegen een 31-jarige inwoonster van El- lewoutsdijk en een 36-jarige in woonster van Middelburg. De politierechter achtte beide ver dachten wel schuldig maar leg de hen geen straf op. De twee wouwen vlogen el kaar 10 mei vorig jaar in Nieuw- dorp in de haren. Tijdens de con- frontatie wei-den over en weer schoppen en klappen uitge deeld. De aanleiding voor de vechtpar tij lag in de relatiesfeer. De Mid delburgse was op verzoek van haar ex-man bij hem langs geko men in verband met een cadeau tje voor hun zoontje. Toen ze haar auto voor de woning van de vooimalige echt genoot parkeerde, kwam hij naar buiten en wilde hij zijn nieuwe vriendin aan haar voor stellen. Dat liep echter uit op een scheldpartij, en die esca leerde vervolgens weer in een or dinair gevecht tussen de vrou wen. Officier van justitie M. Over- meer eiste tegen beide verdach ten dezelfde straf: 500 euro boe te, waaxwan de helft voorwaarde lijk. Zij vond het kwalijk dat het zoontje getuige was geweest van het incident. De politiei'echter loste het nog simpeler op; die besloot beide vrouwen niet te bestraffen. (Advertentie) WEGENS GROOT SUCCES MET EEN WEEK VERLENGD ge drempel zijn en dat is in het huidige gebouw lastig te realiseren. Daarom wil len we wat wij 'klantcontacten' noemen gaan c'öüëentreren in een nieuw ge bouw. Het woonservicecentrum moet een soort etalage worden voor wat Zeeuwland te bieden heeft. Er moet ruimte zijn voor presentaties van nieuwbouwplannen. Mensen moeten er ook makkelijk bin nen kunnen lopen om te zien of er (huur)woningen beschikbaar zijn en zo ja welke. Administratie Het woonservicepunt moet zich qua vormgeving duidelijk gaan onderschei den van het bestaande kantoor. Vrij vertaald komt het er op neer dat het bestaande kantoor van Zeeuwland het administratieve hart van de corporatie wordt en het woonservicecentrum een soort 'verkooppunt'. Zodra de sloopvei- gunning binnen is, wil Zeeuwland een ar chitect aan het werk zetten om een ont werp voor het woonsei-vicecenti-um te ma ken. De Ceuster: „Daarbij staat wat ons betreft voorop dat het transparant, eigen tijds en uitnodigend moet zijn. En uiter aard moet het passen in de omgeving." De Ceuster hoopt dat er voor de zomer van dit jaar een concreet plan op tafel ligt en dat dat bimxen twee jaar uitge voerd kan worden. OP DE GEHELE COLLECTIE BRILMONTUREN EN OOK NOG OP ALLE SOORTEN GLAZEN DEZE KORTINGEN GELOEN BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL (MONTUUR GLAZEN) DE COLLECTIE BRILMONTUREN ZIJN ALLEMAAL UIT DE COLLECTIE 2005/2006 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl „Heb je het al gehoord meesmuilde de ene Vlissinger tegen de andere. „Nou heb ben die Middelburgers weer moeite met de nieuwe plek die ze voor de bouw van een theater bedacht hebben. Op de plaats van Miniatuur Wal cheren. De andere Vlissinger grinnik te. „Asbest ontdekt in die huisjes, zeker?" 't Dolfijntje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27