zc eer klachten over spoorlawaai eiligheid Zeeland lijft gegarandeerd 50% Rekenfoutje legt bouw senioren woningen stil Vrouwen niet bestraft voor vechtpartij tra treinen 's nachts en maatregelen lijken averechts effect te hebben tomobilist at slagboom 17 Delta sluit minima niet zomaar af E-mailstoring gemeenten beperkt Onderzoek fietsverkeer Schotsman Verlies medicijn Struikelen op de Grote Markt KORTING TILROE OPTIEK zeeuwse almanak Leedvermaak die: 0113-315649 jzc.nl redactie@pzc.nl lus 314460 AA Goes rtentie-exploitatie: ■d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ws-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. sdag 31 januari 2006 editie Bevelanden-Tholen [Harmen van der Werf ELLE - De overlast door ferentreinen is langs de i\vse spoorlijn de afgelopen iden fors toegenomen, vol- actiegroep Belangenvereni- Aanvvonenden Spoor Spoorbeheerder ProRail jng reeent ruim twintig iten en bekijkt die. lil heeft vorig jaar juist igelen genomen om de linder terug te dringen, jn over vele kilometers op luwse lijn houten dwarslig- ■ervangen door betonnen, leeft sterk de indruk dat [eze operatie met name de jsoverlast, maar ook de ge inder is verergerd. [heeft klachten verzameld loes, Kapelle en Rilland, jiele huis staat te zwaaien', 'een melding uit Kapelle. iit Kapelle komt de opmer- l'Door de vervanging van farsliggers is de railonder- tng minder gelijkmatig borheen. Je kunt op sommi- aatsen zelfs 'deuken' zien, langs de rails kijkt', jonenden hebben het idee 's nachts extra goederen- Si rijden. 'Er zijn meer trei- ooral in de nacht', laat een snaar weten, 'en dan rijden jlist niet langzaam'. Oude- ömotieven worden ingezet, ibriefschrijver uit Goes I het over 'afgedankte Duitse loc's van Railion'. ieleving van het geluid kan de vervanging van houten jetonnen dwarsliggers ver ft zijn", onderkent woord- er M. Rouweler van Pro- een reactie. „De verde- .n lage en hoge tonen is an- NISSË - Op de Philips- :er hoogte van de Kram- lizen is gisterochtend een ige bestuurder van een be- msje uit de gemeente tegen een slagboom opge- ffi reed in de richting Tho- inegeerde twee waarschu- Iichten en een rood ver- icht waarna hij op de ge- slagboom voor de sluizen De auto raakte aan de jde zwaar beschadigd. De pm werd totaal vernield. ders geworden, maar bij het pas seren van een trein is er in deci bels wél sprake van een lagere geluidsproductie." Een deskun dige van BAS heeft dit tegenge sproken. ProRail denkt daar dus anders over en zet de vervan gingsoperatie door. Het werk aan het spoor is ook nog niet klaar. Het- grindbed op de Zeeuwse lijn is vijfentwintig tot dertig jaar oud. ProRail gaat dit tot 2008 vervangen. Dat is nodig, omdat het grind na ver loop van tijd fijner wordt én daardoor geluid en trillingen minder goed kan opvangen. ProRail bevestigt dat er 's nachts meer goederentreinen rijden. Twee treinen per dag zijn sinds oktober verschoven van de avond naar de nachtelij ke uren. Aan het gebruik van verouderde locomotieven of treinstellen zegt de spoorwegbe heerder niets te kunnen doen. „Het kan zijn dat er op dit mo ment door Zeeland zwaardere lo comotieven rijden", aldus de woordvoerster, „maar welke lo comotieven worden ingezet, mo gen wij alleen toetsen op basis door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - De bouw van vijf seniorenwoningen aan het Wolfertsplein in Wolphaartsdijk is stilgelegd, nadat de gemeentelijke landmeter had ontdekt dat de paden achter de woningen te smal zijn berekend. De paden moeten negentig centimeter breed zijn, maar zouden slechts zeventig centimeter gaan meten. Dat is te smal, laat een woordvoerster van de gemeente Goes weten. Directeur A. van den Berge van bouwbe drijf Nonnekes uit Goes kan niet direct aangeven wat de oorzaak van de verkeer de berekening is. „We weten alleen dat er een meetverschil zit tussen het bestek en de bouwtekeningen, maar hoe dat komt, is onduidelijk." Door het foutje staan de woningen in fei te iets te diep op de kavels. Volgens Van den Berge is dat euvel simpel op te lossen en hoeft de bouw niet veel vertraging op te lopen. „We overwegen nu om de schuurtjes minder diep en iets breder te bouwen. De oppervlakte van de schuur tjes blijft zo hetzelfde, terwijl er voldoen de ruimte overblijft om de achterpaden op de gewenste breedte te brengen. Ander werk De bouw van de vijf koopwoningen is vlak voor de kerst begonnen. De funde ring ligt er al. Hoewel even een pas op de plaats moet worden gemaakt, kunnen vol gens Van den Berge zijn bouwvakkers wel doorwerken. Er is nog genoeg ander werk op de bouwplaats. De vijf seniorenwoningen, die in de loop van dit jaar worden opgeleverd, grijpen in hun architectuur terug op grootmoe ders tijd. Ze zien er knus en gezellig uit. Van den Berge spreekt van 'lieve huis jes'. Ze zijn allemaal verkocht. „Ze wa ren zo weg." foto Willem Mieras lister Veerman: ontpolderen on-Zeeuws maar nodig jnus Antonisse ELBURG - Ook al wordt shonderd hectare land- rond aan het water terug- n, de bescherming van d tegen overstromingen nverkort overeind. Daar- aag geen enkel misver- bestaan, stelde minister m (CDA, Landbouw, Na- i Voedselkwaliteit) giste- Hiddelburg. jn 53 jaar na de ramp van ïrplicht de veiligheid van iwen en anderen te garan- zei de bewindsman, veiligheidsaspect wordt afpolderen absoluut niet tomen." jn toonde begrip voor al le gevoelens over ontpol- j „Ik herinner me zelf Pg levendig. Ik was vier ,hoor nog het fluiten van 1 in de telefoondraden en het mes op de keukenta- irmee mijn grootvader de van de dieren wilde los- jerstreepte dat nochtans omvormen van polderge- tot getijdennatuur niet tomen is. De minister iduidelijk dat dit niet al- irtvloeit uit Europese re- aar dat Nederland ook ttzelf verplicht is te wer- behoud en herstel van iVesterschelde-systeem. erop dat de positie van lbouw afgelopen halve p eeuw sterk is veranderd. „Ande re maatschappelijke belangen strijden om voorrang boven die van de landbouw." In die afwe ging past ontwikkeling van nieu we getijdennatuur. Veerman noemde het een on-Zeeuwse op lossing. „En daar moeten we met verstand en begrip mee om gaan." De minister was in de provincie hoofdstad om de overeenkomst tussen Rijk en provincie te on dertekenen voor het natuurpak- ket Westerschelde. Daarin zit zeshonderd hectare nieuwe getij dennatuur. Desgevraagd be klemtoonde Veerman dat het wat hem betreft zeker bij deze oppervlakte blijft. In maart brengt hij de 'instand houdingsdoelen' voor de Wester schelde naar buiten. Daaruit blijkt wat er komende tijd alle maal moet gebeuren om het dy namische riviersysteem in stand te houden. De zeshonderd hecta re in het natuurpakket zijn daar een voorschot op. „Ik verwacht absoluut niet dat de instandhou dingsdoelen tot meer natuur- maatregelen voor de Wester schelde zullen leiden", gaf Veer man aan. Gedeputeerde M. Kramer (Pv dA, natuur water) uitte kritiek op leden van de Tweede Kamer die de discussie over de toe komst van het Scheldebekken beperken tot ontpolderen. „Het dossier gaat veel verder, het gaat om vergaande grensover schrijdende samenwerking." De gedeputeerde herinnerde er fijntjes aan dat de Tweede Ka mer zelf om een verbrede aan pak had gevraagd. „Het is merk waardig dat de Kamer zijn ei gen geschiedenis slecht kent." De zeshonderd hectare nieuwe natuur is nadrukkelijk géén compensatie wegens verdie- pingsschade, vertelde de gedepu teerde. „Het is nodig om verlo ren waarden te herstellen. We hebben wat dat betreft een reke ning te vereffenen met het verle den." Als groot pluspunt zag Kramer de koppeling van de nieuwe natuur aan regionale ontwikkeling, gericht op het ver beteren van de leefbaarheid, „Het is niet alleen natuur en har de economie." Dubbel gevoel Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, landbouw) en voorzitter P. de Koeijer van de ZLTO Zee land ondertekenden een overeen komst, waarin maatregelen staan voor landbouwontwikke ling. De laatste had er een dub bel gevoel bij. De agrariërs heb ben nog altijd het gevoel dat goe de landbouwgrond wordt opge offerd voor de ontwikkelings driften van de Antwerpse ha ven, betoogde hij. Aan de andere kant willen de boeren meewerken de nadelen als het even kan om te buigen in kansen. De Koeijer waarschuw de er wel voor dat grond offeren de komende tijd nog heel wat emoties zal oproepen. door Cornelleke Blok GOES - Struikelpartijen op de Grote Markt in Goes blijven aan de orde van de dag. De natuur stenen stoepranden zijn de boos doeners. Met het plaatsen van witte stippen en verlagingen, vindt wethouder C. Linssen van de gemeente Goes dat hij ge daan heeft wat hij kon. Beter op letten, is zijn advies. „Twee van de tien mensen strui kelen hier over de stoep", zegt N. van Oosten, eigenaresse van restaurant De Landbouw. „Vori ge week nog moest een vrouw naar het ziekenhuis gebracht worden." Bij Brammetje Dump, aan de an dere kant van de markt, horen de medewerkers veel klachten. De oorzaak is duidelijk. „Die rand had nooit dezelfde kleur moeten krijgen als de bestra ting", zegt M. Oreel, medewer ker van Brammetje Dump. Van Oosten is het met hem eens. „Vroeger hadden wij drie op stapjes voor de deur, maar die hadden verschillende kleuren. Toen gebeurde er nooit wat." De klachten over cle stoepran den zijn niet van gisteren. De ge meente Goes bracht in juli 2005 al witte stippen aan op de stoep randen. „Die helpen niets. Als het regent, of het is een beetje zanderig, dan krijgen ze dezelf de kleur", aldus Van Oosten. Wethouder Linssen van de ge meente Goes vindt dat hij ge daan heeft wat hij kon, om het Hoek krijgt met Houtepen weer Hollands gezicht van de technische toestand en niet op het gewicht." BAS-voor zitter P. Gruijters heeft geen goed woord voor ProRail over. Het bedrijf komt volgens hem zijn beloftes niet na, gezien de toename van de hinder. BAS telt 170 leden. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta heeft nog geen mi nima afgesloten van water, gas en licht. Het bedrijf wil dat niet. Wel heeft ze 2000 brieven gestuurd naar diegene die hun energierekening niet betalen. Maar dat zijn niet alleen mensen met lage inkomens. Dat zegt Delta-woordvoerder M. van Zuilen. „Het zijn ook mensen die zich er niet van bewust zijn dat er maande lijks geen energierekening meer wordt afgeschreven. Som mige weten dat wel, maar houden zich van de domme. En het zijn wellicht ook mensen die het bedrag niet kunnen betalen." Delta zegt niet zo maar te willen afsluiten. „Het is niet redelijk om streng te zijn, als je zelf de afgelopen twee jaar je werk niet op orde hebt gehad", zegt Van Zui len, doelend op de problemen met de facturen. Voor men sen die de rekening echt niet kunnen betalen, heeft Delta afspraken gemaakt met de kredietbank. GOES - Een storing in het netwerk van Gemnet, de lande lijke internetprovider van veel gemeenten, heeft bij de ge meente Schouwen-Duiveland geleid tot problemen in het e-mailverkeer. Het netwerk van Gemnet zag de beveiligingssoftware van bedrijven die toegang verlenen tot het internet, voor 'on veilig' aan. E-mailberichten die sinds donderdag verzon den zijn, kunnen door het euvel niet aangekomen zijn bij de gemeente Schouwen-Duiveland. De vijf Bevelandse ge meenten en de gemeente Tholen meldden geen problemen te hebben ondervonden. De meeste gebruiken Zeeland- net. Alleen Tholen en NoordBeveland zitten voor e-mail verkeer bij Gemnet, maar de storing heeft daar geen merk bare gevolgen gehad, aldus woordvoerders van beide ge meenten. KAMPERLAND - Op verzoek van bewoners van De Schotsman gaat waterschap Zeeuwse Eilanden deze zo mer verkeerstellingen doen op wegen in en rond het re creatiepark bij Kamperland. Het tellen van passerende auto's en fietsers gebeurt van 24 juli tot 18 augustus. Ook de snelheid van auto's wordt geklokt. In een deel van De Schotsman is nog niet zo lang geleden een vrijliggend fietspad aangelegd, waarvan een aantal bewoners zegt overlast te ondervinden. Het fiets pad door het park is tegen de zin van een groep bewoners aangelegd. De wijk zou er niet geschikt voor zijn en het was naar hun idee beter geweest een vrijliggend fietspad te maken langs de doorgaande weg langs De Schotsman, langs de Schotsman- en Ruiterplaatweg. Aan de hand van de resultaten van het onderzoek deze zomer gaat het wa terschap bezien of en welke maatregelen nodig en moge lijk zijn. MIDDELBURG - Waar er twee vechten, hebben er twee schuld. Zo redeneerde gisteren de Mid delburgse politierechter I. Wol- tring in de geweldszaak tegen een 31-jarige vrouw uit Elle- woutsdijk en een 36-jarige vrouw uit Middelburg. De poli tierechter achtte beide verdach ten wel schuldig maar legde hen geen straf op. De vrouwen vlogen elkaar 10 mei vorig jaar in Nieuwdorp in de haren. Tijdens de confronta tie werd er over en weer schop pen en klappen uitgedeeld. De Middelburgse was op ver zoek van haar ex langs gekomen in verband met een kadootje voor hun zoontje. Toen ze haar auto voor zijn woning parkeer de, kwam hij naar buiten en wil de hij zijn nieuwe vriendin voor stellen. Niet veel later volgde een scheldpartij die escaleerde in een ordinair gevecht tussen de vrouwen. Officier van justitie M. Ovei- meer eiste tegen beide verdach ten dezelfde straf: 500 euro boe te, waarvan de helft voorwaarde lijk. Zij vond het kwalijk dat het zoontje getuige was geweest van het incident. De politierechter loste het nog simpeler op door de vrouwen niet te bestraffen. GOES - In Goes zijn gisteren me dicijnen verloren. Het betreft een doosje met drie strips met tien pillen Serocsat. De pillen kunnen bij inname gevaarlijk zijn voor kindei'en. (Advertentie) WEGENS GROOT SUCCES MET EEN WEEK VERLENGD OP DE GEHELE COLLECTIE BRILMONTUREN EN OOK NOG OP ALLE SOORTEN GLAZEN De stoepranden op de Goese Grote Markt zouden gevaarlijk zijn. Verantwoordelijk wethouder Linssen kan de situatie niet verbeteren. „Mensen moeten gewoon beter opletten." foto Willem Mieras probleem tegen te gaan. „We hebben de stippen geplaatst en we maken bij elke entree van een café of winkel een verlaging in de stoep. Dat is alles wat we kunnen doen." De situatie op de markt is naar zijn mening al sterk vooruit ge gaan in vergelijking met vroe ger. „Eerst waren er meer dan twintig oneffenheden. Nu is dat er nog maar één. Het lijkt wel alsof iedereen dat vergeten is. Die stoeprand is nu eenmaal no dig, om voor een goede afwate ring te zorgen." Linssen is niet van plan om iets aan de situatie te veranderen. „Mensen moeten gewoon beter opletten. Ik ben niet van plan om oranje stoepranden met knip perlichten aan te leggen." DEZE KORTINGEN GELDEN BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BRIL (MONTUUR GLAZEN) DE COLLECTIE BRILMONTUREN ZIJN ALLEMAAL UIT DE COLLECTIE 2005/2006 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl „Heb je het al gehoord?", meesmuilde de ene Vlissinger tegen de andere. „Nou heb ben die Middelburgers weer moeite met de nieuive plek die ze voor de bouw van een theater bedacht hebben. Op de plaats van Miniatuur Wal cheren. De andere Vlissinger grinnik te. „Asbest ontdekt in die huisjes, zeker?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23