luizen Philippine minder waard ïtra Sluise partij wil helft minder drempels Genieten van vertier van eigen bodem www.autosturm .nl Hulst verwerpt bouw woningen Heikant Geen nieuwbouw in Korte Kerkstraat zonder inspraak Bonte avond in Nieuwvliet der char is tie 'woners Kasteelstraat willen vermoeden van gif vertaald zien in lagere ozb Vermeulen beste jonge pleiter Zonnebloem huldigt vrijwilligers Ruim 1000 euro voor pater Cyriel Brandweerwagen voor Breskens agenda Advertentie elle 0113 344 151 w.intra-kapelle.nl hier winkelt de winkelier sfeermakers voor etalages en winkels m gfeorgklachten: 10-0231231 //^i;0lnaandag t/m vrijdag ge- ifdevjende de openingstijden; srdagstot 12.00 uur dactie "^uws-vlaanderen ilern Alexanderlaan 45 >tbus 145 10 AC terneuzen 0115-645769 1:0115-645742 nail: redtern@pzc.nl ié Hoonhorst (chef) lut Bareman ^^^rmond de Frel van Stee :s Bakker (sport) iideloo 16 Stbus 62 iO AB hulst 11 (0114)372776 j: (0114)372771 *^iail: redhulst@pzc.nl ,„a«ci'la v3n Doorsselaer ntrale redactie itionspark 28 stbus 31 30 AA goes (0113)315500 ^5:10113)315669 hail: redactie@pzc.nl nilii ternet ^4/w.pzc.nl nail: web@pzc.nl Het bruidspaar Eva en Max mét de bruidskinderen Thomas en Danique tijdens de kindermodeshow. door Frank Gijsel NIEUWVLIET - Afgelopen weekeinde konden de inwoners van Nieuwvliet en omstreken weer eens lekker genieten van vertier van eigen bodem. Het dorps huis De Heerlijckheij't' zat vrijdag en za terdag aardig vol met dorpsbewoners die hun plaatsgenoten graag wilden zien optreden. Bij het betreden van het dorpshuis rond de klok van half zeven is het al een drukte van belang. Geschminkte kinde ren zitten voorin lekker te genieten van een videofilmpje, terwijl de mensen die het allemaal in goede banen moeten lei den nog wat zaken staan te regelen. Thomas (7) en Lizzy (4) Minderhoud gaan nog snel even naar het toilet. Ma Magda Minderhoud bekijkt of alles goed in de plooi zit. „Tijdens de generale repetitie gisteren was het een drukte van belang. Best wel spannend allemaal voor die kinderen", merkt Magda op. Geluidsman Jan Lucieer en lichttechni- cus Theo Hanenbergh staan er op dat moment nog vrij rustig bij. „Eigenlijk kan er weinig misgaan", zegt Jan. Hij weet nog wel hoe het allemaal begon, ruim twintig jaar geleden. „Enkele da mes uit het dorp zaten destijds lekker op een terrasje toen ze tot de slotsom kwamen dat er in de wintermaanden best wel wat activiteit in het dorp mocht komen. Het is ze nog gelukt ook. En we zijn nog steeds enthousiast bezig. Er ontstonden uit de optredens zelfs nieuwe dingen, zoals een zanggroep. He laas zijn die clubjes ondertussen alweer verdwenen. In zo'n kleine gemeenschap is het moeilijk alles draaiende te hou den." Sjaak Michielsen vormt samen met zijn vrouw Sarie, Jeroen en Jeanot Lohman, Tonny Provoost en Michel Palmen het dragende comité. Michielsen: „Nieuwe leden vinden om het allemaal te organi seren is geen enkel probleem. Dat ver loopt allemaal prettig. We willen de be volking graag wat ontspanning bieden en het kost niets. De kosten proberen we te dekken met de verkoop van lo ten." De Sinte Pierse Bonte Avond is in middels niet meer weg te denken uit het cultuurprogramma van het dorp. Ieder een wil erbij zijn. „Gezelligheid bieden in de winter, als de mensen veel binnen zitten, daar gaat het ons om. Bij de voor bereidingen hebben we de grootste pret. Ik ben de laatste weken niet veel thuis geweest, maar dat heb je er graag voor over", vertelt Michielsen. Het accent van spreekstalmeester Mi chel Palmen verraadt dat hij uit Lim burg komt. Maar, haast hij zich te zeg gen: „Ik ben een genaturaliseerde Zeeuw. Mooi toch, dat Limburgs accent je op een Zeeuws feestje." Zijn toe spraak en bindende teksten bereidt hij onder de douche voor, verklaapt Pal men Rond de klok van zeven uur staan de ar tiesten al klaar voor hun act. De mode show Stars on Stage van het clubwerk Nieuwvliet gaat erin als koek. Tijdens foto Peter Nicolai de pyjamaronde, in een schitterend de cor met ster en maan en passende num mers als Kom uit de bedstee mijn liefste en Ik heb zo waanzinnig gedroomd wordt een huwelijk in scène gezet. Brui degom Max en bruid Eva schuiven ver liefd de ringen aan eikaars vinger. In de zaal pinkt een ouder een klein traantje weg. Sporthelden en verschillende be roepen maken de act compleet. Onder tussen zorgen Robin en Loran voor de nodige rekwisieten. Even later speelt de accordeongroep van Mark en Focquaert en Tim Jansen krakers van toen. De mensen in de zaal zingen schoorvoetend mee. De twaalfja rige Stijn Fenijn laat voor de pauze zien uit het goede hout te zijn gesneden. Als of hij al jaren op het podium staat weet hij het publiek te bespelen tijdens Idols 2006. De gelegenheidstoneelgroep brengt na de pauze toneel van eigen bodem met het stuk Een gekkenhuis in hel zieken huis. Naast de toneelgroep, tieners en clubwerk gaf ook het jeugdcorps van muziekvereniging Excelsior acte de pre sence. Zaterdag werden de feesten in Sinte Pier afgesloten met een bal. door Raymond de Frel SLUIS - Het aantal verkeers remmers in de gemeente Sluis moet tenminste worden gehal veerd. Dat is één van de speer punten in het verkiezingspro gramma van de Sluise partij Ge meentebelangen. Lijsttrekker W. Gijsel betoogt dat het aantal hobbels in de ge meente Sluis de spuigaten uit loopt. „En dan met name in Oostburg. Er moet daar een veel betere verkeersdoorstroming ko men. Een flinke reductie van de drempels zorgt er echt niet voor dat het gevaarlijker op de weg wordt. De drempels remmen ove rigens niet alleen het verkeer af, maar ook de klantenstroom. Die dingen zijn echt een probleem, met name voor gehandicapten", aldus Gijsel. Hij grijpt de verkeersdrempel- problematiek ook aan om te plei ten voor een betere dienstverle ning. „Sommige remmers liggen pal voor de deur van inwoners. Die hebben daar last van, kla gen daarover in brieven, maar vervolgens gebeurt er niets meer. De dienstbaarheid van de gemeente Sluis naar de burger moet beter en vooral vlotter", zegt Gijsel. Hij beaamt dat soortgelijke ge luiden ook tijdens de vorige ver kiezingsstrijd (ruim drie jaar ge leden) meer dan eens klonken. „Maar nu blijkt dat de uitvoe ring van de dienstbaarheid nog veel te wensen overlaat. We zijn nu drie jaar onderweg met het dualisme, dat ervoor moet zor gen dat het gemeentebeleid transparant is. In de voorbije (Advertentie) AL HET LAATSTE NIEUWS OVER NISSAN STAAT NATUURLIJK OP: raadsperiode is daar nog te wei nig van gebleken." Gijsel hoopt samen met Bram Basting (voorheen raadslid van Dorpsbelangen en Toerisme) en Jaeky Boogaard (tot voor kort PvdA-fractievoorzitter en nu in de Sluise gemeenteraad onder de noemer Lijst Boogaard) hoge ogen te gooien in de verkiezings periode. Laatstgenoemde is aan gewezen als kandidaat voor een post in een nieuw college van B en W, waarin volgens Gemeente belangen maximaal drie wethou ders mogen zitten. Gemeentebelangen hamert ver der op een goede samenwerking met de Belgische buurgemeen ten op het gebied van brand weer, politie, toerisme, cultuur, sport en het ophalen en verwer ken van huisvuil. Bovendien moet een gelijke verkeersregel- geving in Nederland en België worden gepromoot. De partij, die zich na een samen werkingsverband van ruim tien jaar afscheidde van de WD, heeft geen moeite met de voort gang van grote projecten in de gemeente Sluis, zoals de ontwik keling van Breskens en Cad- zand-Bad en het Zwingeulpro- ject Sluis aan Zee. Het onlangs ingestelde project bureau, dat de grote projecten in de gemeente stroomlijnt, acht Gemeentebelangen echter over bodig. „Er is geen noodzaak voor een projectorganisatie, waar (te) veel gemeenschaps geld naartoe gaat", vindt de par tij. Jean-Lou de Gucht j (ant - De gemeente Hulst Ojiet meewerken aan de enkele woningen aan ilianastraat en de Vlas- j in Heikant. Op de perce- ijn geen woningen toege- ten de gemeente wil de be lling niet aanpassen. ps het bestemmingsplan is jrceel aan de Julianastraat tnd voor landbouw, vee- in tuinbouw. De aanvrager voor de bouw van een woning stelt dat het perceel nauwelijks geschikt is voor landbouw van wege de samenstelling van de grond. Ook stelt hij dat er in het verle den een woning heeft gestaan, hetgeen hij baseert op de aanwe zigheid van de aansluitingen van telefoon en water. Van dit argument is het dagelijks be stuur van de gemeente Hulst echter niet onder de indruk. 'De aanwezigheid van laatstgenoem de aansluitingen rechtvaardigt niet de gedachte dat er een of meerdere woningen kunnen wor den gerealiseerd.' Ook de aanvrager uit Sint-Jan- steen met een woonwens aan de Vlasstraat hoeft niet op mede werking van het college te reke nen. Op de grond waar hij een woning wil bouwen is volgens het bestemmingsplan enkel land bouw toegestaan. Gelijke wijze De gemeenteraad wees eind de cember al verzoeken af voor de bouw van woningen in Heikant aan de Julianastraat en de Ellen- dijk. Het college van burgemeester en wethouders verwijst daar nu ook naar. 'In het kader van het gelijkheidsbeginsel dienen deze verzoeken op gelijke wijze te worden behandeld.' Het Hulster college van burge meester en wethouders stelt de gemeenteraad dan ook voor, geen medewerking te verlenen aan de bouw van de twee wonin-: iuqène Verstraeten in h st zit, 00 iT IPPINE - Bewoners uit de ïrenjelstraat in Philippine wil- it hun woning opnieuw ge rei wordt voor de onroeren- jkbelasting (OZB). Omdat w0Jjercelen mogelijk zijn ver- te Snigd, zijn de huizen moei- verkopen en is de waarde dan de door de ge- 'p vastgestelde WOZ-waar- Kvoners zijn in de pen ge- on hnen naar aanleiding van :e liq-ief die ze van de gemeente pus hebben gekregen en de f ssie over de problematiek commissie Omgeving, fnstige bodemverontreini- Js vastgesteld op de perce- asteelstraat 20 en 22. Het om vervuiling met zware en en in mindere mate po- •ische aromatische koolwa- jffen (PAK's). De verontrei- l zit op een diepte van e/se,dan een halve meter, zodat gens de gemeente geen risi- voor de volksgezondheid, alle zekerheid hebben de ïers echter toch maar het gekregen om geen groen- |t de tuin te eten. pht plaatse liep vroeger een i/estinggracht. Het vermoe- cstaat dat nog acht andere .en waaronder de gracht vervuild zijn. Omdat de treiniging geen gevaar op- voor de gezondheid kan el eens tot 2030 duren voor dat de grond gesaneerd word. Tijdens de vergadering van de commissie Omgeving wezen de bewoners erop dat hun wonin gen al die tijd praktisch onver koopbaar zullen zijn. Immers, niemand wil een perceel kopen waaronder mogelijk vervuiling zit. Wethouder C. van Schaik kan zich wel voorstellen dat de bewoners nu een verzoek indie nen om de waarde van de wonin gen te herzien. „De aanslagen voor de ozb-be- lasting zullen al wel in de bus liggen en formeel zal de be zwaartermijn wel voorbij zijn. Maar ik denk dat we dit soepel moet benaderen", vindt Van Schaik. „Die mensen zijn al ge dupeerd en om ze nu langs alle kanten te duperen gaat ons te ver. Als het om het vaststellen van de economische waarde gaat, zullen we dit fatsoenlijk benaderen." Volgens Van Schaik zal vermindering van de ozb-belasting voor de bewoners maar een j&ruppel op een gloeien de plaat zijn. „Want je praat uit eindelijk over enkele tientjes." Sanering van de vervuilde grond is de enige oplossing. Dat kost veel geld en er zijn in Ter- neuzen wel zo'n drieduizend ver dachte locaties die mogelijk ver ontreinigd zijn. „Dus het is ze ker niet zo dat we als gemeente alles zomaar even kunnen oplos sen." ïc/onj o eerü!LLEBRUG - In de kapel Onze Lieve Vrouw ter in in Kapellebrug wordt [dag 6 februari een gezon- lucharistieviering voor de eucharistieviering begint °1.00 uur. maandag 30 januari 2006 zl 1 MIDDELBURG - Hermeline Vermeulen heeft zaterdag de pleit wedstrijd voor advocaten van het arrondissement Middelburg gewonnen. De wedstrijd wordt jaarlijks ge houden onder jonge advocaten. Vermeulen combineerde volgens de jury goede juridische kennis met een goede pre sentatie. Vermeulen mag nu naar de regionale wedstrijd die op 1 april in Breda wordt gehouden. Vermeulen werkt bij advocatenkantoor Adriaanse en van der Weel in Mid delburg. Ze is gespecialiseerd in arbeids- en onderne mingsrecht. Ze is dit jaar als advocaat beëdigd. KLOOSTERZANDE - De regio Hontenisse van De Zonne bloem heeft tijdens de jaarvergadering in hotel Van Leu ven in Kloosterzande tien trouwe vrijwilligers in het zon netje gezet. Trees de Rijk, Emmy Janssen, Lies van Baste- laar, Ida Vink, Rosa Dobbelaar, Jenny van Leemput, Mag da de Rooze, Marloe de Boeij, Annie Voet en Marleen Andriessen dragen in deze regio al 25 jaar hun steentje bij aan het werk van De Zonnebloem. Zo bezoeken zij gere geld zieke en eenzame mensen en helpen bij een boottocht en ontspanningsbijeenkomsten. De jubilarissen kregen uit handen van J. van Dongen en L. van Asperen, respec tievelijk voorzitter en secretaris van de afdeling Zeeland, een gouden insigne, een erepenning met inscriptie, een oorkonde en een vaas. CLINGE - De zevende editie van een bridgedrive heeft gisteren ruim duizend euro opgebracht voor pater Cyriel Swinne. De uit Sint-Jansteen afkomstige goede herder verricht met zijn team al enkele tientallen jaren missie werk in de Colombiaanse havenstad Barranquilla. Een werkgroep in Clinge zamelt net als de caritas Sint - Jansteen/Heikant geld in voor het missiewerk. In zaal Malpertuus in Clinge schoven gisteren 96 deelnemers aan tafel voor de bridgedrive. De paren speelden in drie lijnen zeven ronden van vier spellen. Ineke de Deckere van de or ganiserende werkgroep: „We hadden een record aantal deelnemers en kunnen de pater op 10 juni tijdens een bon te avond in het gemeenschapscentrum persoonlijk een leuk bedrag aanbieden. Hij zal hier dan zelf aanwezig zijn." De afgelopen week hield ook de ouderenbond in Heikant een actie voor de pater. Zijn missiewerk werd met videobeelden toegelicht. De aanwezige ouderen ga ven gul: ruim 400 euro in totaal. BRESKENS - ,,De grootste brandweerauto uit de plaatse lijke speelgoedwinkel is voor de eerstvolgende baby die in de kern Breskens wordt geboren." Die belofte deed burge meester J. Sala van Sluis zaterdag tijdens de officiële overdracht van het nieuwe blusvoertuig voor de groep Breskens. De tankautospuit, die de roepnaam 'Sneeuwwit je' kreeg maar officieel 5531 heet, is volgens de bouwers, de firma Ziegler in Winschoten, op dit moment de stilste brandweerwagen van Nederland. De wagen is ingericht volgens het standaard bestek van het ministerie van Bin nenlandse Zaken, aangevuld met specifieke wensen van het korps. Nadat Sala de sleutels aan groepscommandant Hans Jogman had overhandigd mocht de immens grote ba by met veel gehuil van sirenes de garage verlaten. gen en geen vrijstellingsprocedu re op te beginnen. Maar er is eventueel nog hoop voor de aan vragers die op de afgewezen per celen willen bouwen. Wethou der B. Pauwels zei in de vorige commissie Ruimte dat het colle ge aanvragen wil meenemen in het bestemmingsplan Heikant. De commissie Ruimte praat dins dag over de voorstellen van het college van B en W. De vergade ring begint om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis in Hulst. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, koersbal; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, kaartjes maken, computeren; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten, compute ren; 13.30 uur: Yoga, jeu de boules; 15.00-17.00 uur: Repetitie orkest Oud Hulst; 19.00 uur: IPV; De Halve Maan, 13.00 uur: Bridge drive KVG Hulst; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal, SWO creatief; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO koersbal en handwerken; OOSTBURG - De Schotse Hoek, 19.30 uur: Werken met kleur; SAS VAN GENT - St. Albert, 14.00 uur: Bingo; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT-JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Biljartles, KVO volksdansen; 13.15 uur: Engels; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; TERNEUZEN - De Veste. 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country dance voor beginners; 19.45 uur: Coun try dance voor gevorderden; Café Ter Nose, 19.30 en 20.15 uur: Free Country Dancers; door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De bewoners en de wijkraad Binnenstad krijgen nog volop gelegenheid om mee te praten over de ontwikkelin gen op de hoek van de Korte Kerkstraat en Dijkstraat in de Terneuzense binnenstad. Burge meester en wethouders schrij ven dat aan raadslid Peter Clij- sen (GroenLinks) naar aanlei ding van vragen over de Korte Kerkstraat. Onder de binnenstadbewoners is nogal wat ongerustheid ont staan, nadat er in de gemeente lijke informatierubriek plots een mededeling kwam dat een sloopvergunning is gevraagd en meteen ook een bouwvergun ning voor zes woningen en drie appartementen. Plet gaat om een project van woonstichting Clavis en projectontwikkelaar Marsaki. Volgens het college bevindt de voorbereiding van het bewuste bouwproject zich nog in de fase van het haalbaarheidsonder zoek. Er is dus nog geen defini tief besluit over genomen, zo wordt benadrukt. „Alvorens een dergelijk besluit wordt geno men zal - zoals gebruikelijk - in het kader van de planologische procedure een brede inspraak plaatsvinden." Die inspraak komt er volgens B en W echter pas als het haalbaar heidsonderzoek is afgerond en er 'voldoende inzicht in de reali teitswaarde' is gevormd. De plannen voor de Korte Kerksti-aat/Dijkstraat passen in het project stadsherstel binnen stad. Een versterking van de woonfuncties staat daarbij voor op. „Tegen die achtergrond von den en vinden inventarisaties, ruimtelijke studies, onderhande lingen over verwerving van gron den en opstallen en onderzoek naar het financiële draagvlak plaats", aldus B en W. Het college verwacht het haal baarheidsonderzoek op korte termijn te kunnen afronden, waarna de ontwerpplannen in de publiciteit worden gebracht. „Uit het feit, dat recent aanvra gen om bouw- en sloopvergun ningen zijn gepubliceerd mag niet worden afgeleid, dat de plannen al vast staan", verzeke ren B en W. „Bouwvergunnin gen kunnen immers slechts ver leend worden, nadat de vereiste planologische procedure heeft plaatsgevonden." Voldoende Het college vindt overigens dat de wijkraad op geregelde tijden 'in voldoende mate' op de hoog te is gehouden van de voortgang van het project. „Bij de te bieden inspraak zal op inhoudelijke wijze kunnen worden gereageerd op de ont werpplannen. Onze verwach ting is dus, dat deze ontwerp plannen op redelijk korte ter mijn zullen kunnen worden ge presenteerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35