Gemiste kans voor Delta Sport Kwiek laat een punt liggen Verlies Scaldina is ingecalculeerd PZC All Ready krijgt een gevoelige tik (1 Duel Mevo'80 vlak voor tijd gestaakt Thomas Kik wordt vierde op NK libre .18 Guido de Graaf maakt rentree bij Zierikzeese handballers Status quo in volleybalstrijd van Zierikzee EMM met beide benen op grond Moeilijke start Scaldina-jeugd ^an Asten Turnster Roxan Rijnberg mag naar de districtfinale uitslagen maandag 30 januari 2006 doorWim Kakebeeke GOIRLE - Een beetje scorend vermogen kan geen kwaad bij de handballers van LifeDesign/ Delta Sport. Na een lange perio de van afwezigheid was daar za terdagavond de terugkeer van Guido de Graaf. Hij had maar wat graag willen vlammen bij zijn rentree tegen GHV. Maar dat zat er wegens het ontbreken van wedstrijdritme niet in. De teller bleef steken op een tref fer. Delta Sport verloor onnodig met 20-18. ZIERIKZEE - De topvier in de A-poule van de recreatieve vol leybalcompetitie van Zierikzee heeft geen fouten gemaakt. Alle- vier wonnen ze met de maxima le 3-0-cijfers. In de rangschikking houdt kop loper vc Lob daardoor twee pun ten voorsprong op het tweetal Zeelandia en Big Boss. Nummer vier Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 staat al op tien punten ach terstand. In poule B bleef de marge van vier punten gehandhaafd tussen de nummer één (De Brug 2) en de nummer twee (HCR De Kroon/Wiska). De leider won met 3-0 van Schilde de Oude/Kwiek H4; de nummer twee won met dezelfde cijfers van Schouwse Bouwmaterialen handel. In de vrouwenpoule lijkt het pleit beslecht in het voordeel van DRV accountants/Wik 2. Vo rige week won de lijstaanvoer der met 3-0 van de enige overge bleven concurrent Juwelier Post- ma, waardoor de voorsprong zes punten werd. Nu won de leidersploeg weer (3-0 van Airpack Mevo'80 meis jes), terwijl Juwelier Postma puntverlies opliep tegen Bolle Dier&Tuin/Wik (2-1). MIDDELBURG - De handbal- ers van EMM zijn weer terug in ie realiteit. Groene Ster 2 zette Ie Middelburgse eersteklasser caterdag flink op zijn nummer: 15-19. \an een indrukwekkende in- laalslag kwam zaterdag een ein- le. Uit de laatste zeven duels naaide EMM maar liefst tien mnten. Dat er bij Groene Stel leen illusies gekoesterd moes- ;en worden, was ingecalculeerd. \1 vielen de cijfers zwaar tegen. Trainer Eric Dingemanse richt :'n pijlen nu op DOS'80, volgen- Ie week tegenstander in eigen ïuis. „Dat is onderin een naaste .-oncurrent. Die pot moeten we vinnen." Vally Houtepen en Alexander lenoit waren in Zevenbergen iet productiefst. Jean Marie Toubiana keerde terug van een ■nkelblessure. 5IERIKZEE - De eerste wed- trijd van het eerste Scaldi- ia-jeugdteam in de landelijke ompetitie C was niet makke- ijk. Koen en Niels van Veltho- 'en en Dennis Smalheer moes- en Rapidity uit Beverwijk met 1-7 voor laten gaan. voen van Velthoven hield zich net twee overwinningen nog iet best staande. Met vijfgamers von hij van Delano Laske en kamara- van Geest. Ook Dennis Imalheer won van Van Geest, net 16-14 in cle vijfde game. liels van Velthoven begon te- jen Dennis de Bruin met twee :eer 11-9 voortvarend, maar :wam er daarna met 7-11 en wee keer 6-11 niet meer aan te >as. Ook het dubbelspel ging :ansloos verloren, let tweede jeugdteam speelde i de tweede klasse met 5-5 ge- .jk tegen SAR'72. Jeffrey Bak- is won drie keer en samen met Jicolae Bakvis ook het dubbel, lartijn van de Maas pakte één •unt. ;ÜRICH - Leopold van Asten is isteren tijdens het concours ippique van Zürich tweede ge worden in de Grote Prijs. De Ne- erlandse springruiter bleef met DL Groep Fleche Rouge in bei- e manches foutloos. De Duitser larcus Ehning won. ANP De rentree van De Graaf werd overschaduwd door schuldge voelens. De Zierikzeese forma tie had zichzelf tekortgedaan in sporthal De Wissel. Aanvoerder Rick Evertse: „Ik vond GHV niet gemotiveerd. De titel zien ze niet meer zitten. Dat was bin nen de lijnen goed te merken. Stom dat we daar niet voldoen de van hebben geprofiteerd." Dat was een welkom ruggen- steuntje geweest. Maar die mee valler spatte met minder dan twee minuten op de klok kei hard uiteen. Guust Sluijs teken de de gelijkmaker aan: 18-18. Jimmy Niemans had zich de aan val erop onsterfelijk kunnen ma ken met een snoeihard afstand schot. Zijn poging belandde ech ter op het houtwerk. De counter van GHV was dodelijk. Evertse: „Een puntje hadden we hier be slist moeten wegkapen, mis schien wel twee. Delta Sport heeft het voor de pauze ver prutst. Open kansen moeten er in en niet over of naast." De blonde routinier, die nog steeds met rugproblemen kampt uit de strijd tegen EMM, kwam na de pauze niet meer in actie. De positie aan de rechterkant van de aanvalslinie werd opge vuld door Guido de Graaf. De getalenteerde rechteropbouwer van Delta Sport speelde onop vallend in de voorste linies. Twee seizoenen terug verkaste de Zierikzeeënaar naar het Bra bantse Heerle. Het avontuurtje eindigde afgelopen seizoen op vervelende wijze door de ziekte van Pfeiffer. In november meld de de Graaf zich weer bij zijn oude club Delta Sport. De over gang van Heerle naar de Schouwse club werd in gang ge zet. Aanvoerder Rick Evertse is maar wat blij met terugkeer. „Een breekijzer kun je in deze klasse goed gebruiken. Guido is ook een echte afstandsschutter. Dat hij er vandaag maar eentje binnenknalt, heeft zo zijn rede nen. Hij heeft volgens mij acht a negen maanden niet gespeeld. Dat je dan geen ritme hebt, vind ik niet vreemd." Sluitpost Jaco de Looff onder scheidde zich zaterdagavond wél. Dankzij de talloze reddin gen koesterden de blauwhem- den lange tijd de hoop op een puntje. Maar het liep anders. Via 8-8 bij de pauze belandde de volle buit alsnog in handen van GHV. Evertse: „We hebben drie lijstjes gemaakt voor de laatste twee maanden. Kunnen, mogen en moeten winnen. GHV De 21-jarige Kwiek-speler Bart Ketting (nummer 11) speelde zaterdagavond een uitstekende wedstrijd tegen Phoenix. foto Dirk-Jan Gjeltema door Job van den Enk BRUINISSE - De volleyballers van Kwiek hadden zaterdagavond heel wat eerder onder de douche kunnen staan. De mannen van coach Tony van Breda maakten het zichzelf echter onnodig moeilijk tegen het Zaltbommelse Phoe nix. Na anderhalf uur was de buit dan toch binnen: 3-1. Na een gelijk opgaand begin bepaalde Kwiek het spelbeeld in de eerste set. De Bruenaren liepen uit naar 18-12. Hier- na ging het echter mis. Kwiek stapelde fout op fout en het Phoenix tot 20-18 te rugkomen. Coach Van Breda bracht rou tinier Leen de Jonge in het veld, maar dit mocht niet baten. Phoenix deed wat Kwiek naliet, het benutte het setpoint: 27-29. De tweede set werd vrij gemakkelijk ge wonnen: 25-21. De routiniers Leen de Jonge en Erik van Breda speelden hier in een belangrijke rol. De rust die zij uit straalden, sloeg over op hun teamgeno ten. Met name Raymond van Boven en Bart Ketting lieten zich steeds meer gel den. Voor aanvang van de wedstrijd sprak Van Breda nog zijn twijfel uit over de inzetbaarheid van de routiniers Leen de Jonge en aanvoerder Erik van Breda. Met name de inbreng van Leen de Jonge was belangrijk. „Leen is een enorm goede passer. Hij heeft vier me ter rust om zich heen", aldus zijn coach. De routiniers konden echter niet voor komen dat het halverwege de derde set enigszins uit de hand liep. Phoenix kwam van 10-6 terug naar 10-10 en liet dit zowel verbaal als non-verbaal we ten. Hun provocerende houding en een dubieuze beslissing van de scheidsrech ter verleidde spelmaker Michel Versae- vel tot een discussie met de leidsman. Uit onmacht trok hij aan het net, waar na Phoenix ook nog eens de 10-11 kreeg toegewezen wegens een opstellingsfout. Een woedende blik van Michel Versae- vel richting de scheidsrechter werd be antwoord met een smalende van de leidsman. Van Breda greep in en bracht Ivo Mun ter voor Michel Versaevel. Kwiek kwam terug tot 12-11, waarna Van Breda een time-out aan vroeg. „Dat was even no dig, anders zou het escaleren", meende Van Breda. „Volleyballen! Niet kloten", schalde het uit de mond van de coach door sportzaal de Vanger. Onder lei ding van Leen de Jonge herpakte Kwiek zich en kroop moeizaam naar 26-24. Knalhard De vierde set kende het bekende ver loop. Kwiek liep uit naar 12-6 en liet Phoenix weer terugkomen tot 12-9. De Bruenaren herpakten zich en in rap tem po was het 20-11. Met name de knalhar de smashes Erik van Breda, maar ook die van Raymond van Boven, zorgden hiervoor. Raymond van Boven maakte zijn naam in de laatste twee sets helemaal waar. Vanuit het achterveld kwam hij gere geld naar het net om de set-up van spel maker Michel Versaevel af te maken. Door zijn sprongkracht torende hij gere geld boven het defensieve blok uit. De thuisploeg liet de Brabantse tegenstan der uiteindelijk toch weer terugkomen tot 24-18. Na vijf matchpoints werd de klus dan eindelijk geklaard: 25-22. „Ik ben tevreden met de vier punten, maar eigenlijk hebben we er één laten liggen", sprak Van Breda. Te veel onno dige fouten en te weinig rust, luidde het oordeel. „Plet gaat soms te makkelijk, dan lukt het gewoon niet", wist de coach. Bij een ruime marge zette Van Breda de jonge jongens in, maar te vaak moest hij hier op terugkomen. „Het zou eigen lijk niet nodig moeten zijn", vond hij. Van Breda is dan ook blij met de terug keer van zijn routiniers. Kwiek staat momenteel achtste en moet uitkijken voor degradatie. Des te pijnlijker was het verlies van de eerste set. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina opende de voorjaarscompetitie in de twee de klasse met een 7-3-nederlaag tegen titelkandidaat The Back Hands 3. Een klasse hoger start te Kerkwerve met een 5-5—ge lijkspel tegen het Markiezaat 5. The Back Hands 3-Scaldina 7-3: Heel reëel hadden Hans Volkeri, Arjan Bom en Cor Smalheer vooraf een nederlaag ingecalcu leerd. De gewonnen drie punten tegen de titelkandidaat stemde het Zierikzeese trio niet eens on tevreden. Volkeri, die al had ge wonnen van Guido Jaspers, kon net het vierde punt niet inpik ken. Tegen Arjan Schijven moest hij de vijfde game laten schieten met 11-9. Smalheer (vier games) en Bom (drie ga mes) wonnen elk van Schijven. Kerkwerve 1-Markiezaat 5 5-5: Vaste waarde Maurice van Slob be is mentaal niet in orde en zal dit voorjaar niet spelen. Naast Arie de Mik en Stoffel van de Wekken zal daarom steeds een invaller als derde man fungeren om het team compleet te maken. Dit keer was dat de jonge Robin Kool uit het vijfde team. En dat hij drie klassen hoger uitko mend, niet werd weggespeeld, pleit voor zijn mentaliteit. Arie de Mik won alles, al moest hij te gen Mark Schouten in vier ga mes met 13-11, 6-11, 12-10 en 12-10 alles uit de kast halen en speelde hij tegen Nipius een vijf- gamer. Van de Wekken rolde Ni pius in de eerste partij compleet op met 11-7, 11-2 en 11-3, won ook ruim van Hopman, maar moest in de laatste partij Schou ten de eer laten in een vijfgamer (7-11). Door de dubbel te verlie zen bleven de vijf punten het hoogst haalbare. Scaldina 2-SVNB 1 6-4: Jan Kik en Pang Yuen pakten twee keer de winst. Mario van Popering be wees met zijn winst op Mario de Bruijne dat hij een sterke inval ler is. Kik en Yuen zorgden in de dubbel voor het zesde punt. Middelburg 9-Kerkwerve 2 3-7: Met drie keer winst van Appie Kroezeman, waaronder een uit stekende partij tegen de 72-jari- ge nestor uit Middelburg Rinus Hofman, twee winstpartijen van Albert de Vos, één van Jaap Hui- gens én de dubbelwinst kwamen de Kerkwerfse reserves goed uit de startblokken. Scaldina 3-Hotak'68 6 6-4: Jan Remmers bleef ongeslagen, me de doordat hij Erik Diepering in de vijfde game met 11-9 ver sloeg. Richard Smalheer schreef twee punten op zijn naam door onder andere Ronald Konings met 15-13 in de vijfde game de winst te ontfutselen. Van Pope- ring won, met 14-12 in de vijfde game, van Diepering. Yerseke 4-Kerkwerve 3 4-6: Met name Jos Lindeman opende goed door Van Iwaarden en De Rooy te verslaan, de laatste met 11-13 in de vijfde game. Ook in valster Anja Plandsoen won twee keer. Gerard Knol voegde één punt toe aan het totaal. Oudelande 3-Scaldina 4 7-3: Scaldina was niet opgewassen tegen de routine van Ton Schaafsma en Jan Kole van Oudelande 3. Alleen zwakke schakel Annie Zonnevylle was prooi voor de drie Scaldina Kees Deurloo, Arno van Gruns- ven en Youri van Dijken. Kapelle 4-Kerkwerve 4 5-5: Daan van de Hoek boekte twee winstpartijen, Anja Plandsoen en de niet geheel fitte Leo Flik- weert beiden één. Bij Kapelle was Wendy Fredericks de sterk ste tegenspeler. Door de winst ma stond in het eerste, dus er is nog niks verspeeld." Zoals de zaken er nu voorstaan, degraderen er drie ploegen uit de eerste klasse. Maar het verle den heeft uitgewezen, dat dat net zo makkelijk weer kan ver anderen. „Dat is de ellende van handbal", vindt Evertse. „Het is en blijft een verrassing. Elke pot is opnieuw een gevecht. We moeten nog naar Desk toe, D'n Boemelaer en Artemis krijgen we thuis. Die wedstrijden moe ten zes punten opleveren voor Delta Sport. Zolang we EMM en D'n Boemelaer onder ons hou den, blijven we erin." door Pieter van Klinken ALMKERK - All Ready heeft za terdag een gevoelige nederlaag geleden bij ACKC. De Zierikzee se tweedeklasser speelde niet best en maakte foutjes waar door het onnodig achter kwam. Met de 18-15-nederlaag ziet de korfbalploeg van trainer Hans Landman de concurrentie weer naderen. Op papier zou het niet zo'n pro bleem geweest moeten zijn. Een 13-10-overwinning in het begin van het zaalseizoen en acht pun ten voorsprong in de stand smaakte al naar meer. All Rea dy ging echter gehandicapt naar Almkerk. Desiree Voshart was geblesseerd, evenals aanvoerder Dennis Voshart. Hierdoor moest het team dermate worden aange past dat het niet direct vanaf het begin liep. Al snel kwam ACKC op een voorsprong van steeds één of twee punten. De ploeg was wat scherper in de afronding dan de Zierikzeeënaren en dat betaalde zich uit. Maar spannend bleef liet wel, want All Ready liet de opponent niet ver uitlopen. Me! een punt verschil de rust in en na rust weer een kwartier hetzelfde beeld. In de laatste vijftien minuten kende ACKC echter geen mede, dogen meer. Verdedigende fö3 ten werden afgestraft. De gebles seerde Dennis Voshart kon het niet aanzien en viel toch in in de hoop nog wat punten te maken. Het bleef voor hem bij een tref fer en ACKC kwam na een voor sprong van vijf punten uit op 18-15. „Het is zonde", vond Dennis Voshart. „Als we hadden gewon nen waren we op vier verliespun- ten van Sagitta gekomen. Dan was promotie al bijna zeker ge weest. Nu moeten we de komen de drie wedstrijd echt aan de bak." Volgende week is All Rea dy vrij. Daarna volgt een reeks tegen RWA (nummer vier), Olympia (nummer drie) en Sagit ta (koploper). Scores All Ready: Maurice. Brul en Remy Quist beiden 4, Luuk van Eijken 3, Henk de Graaf 2, Dennis Voshart en Esther Snoek beiden 1, door Bas Abresch BURGH-HAAMSTEDE - De basketbalwedstrijd tussen Me vo'80 en Scheldesport 2 is vijf minuten voor tijd gestaakt. De stand was op dat moment 36-42. Bij beide ploegen was de reden van het staken onduidelijk. „Er was verbazing alom. Het was een sportieve wedstrijd. De scheidsrechter floot strak, maar dat is niet erg. Volgens mij wil de hij er gewoon zijn avond van maken, en dat is hem gelukt", al dus Mevo'80-speler Jan-Kees Jongejan. Leidsman Jasper Mol hoek stond daags na het inci dent nog steeds achter zijn be slissing. „Het spel werd te grof en er werd gezeurd. Ik had al wat waarschuwingen uitge deeld, maar er werd niet op reageerd. Scheidsrechters wor den altijd overal voor uitge maakt, maar eens is het teveel." Veel meer wilde Molhoek er niet over zeggen. „Eerst moet de bond over de zaak oordelen." Mevo'80 gaat de bond in ieder geval een brief schrijven met haar kant van de zaak. Volgens Jongejan is Scheldesport dit ook van plan. De Schouwse ploeg zal in ieder geval niet akkoord gaan met een 36-42-eindstand. Jongejan: „We hadden nog kun nen winnen, want het was open wedstrijd." Een mogelijk heid is dat de wedstrijd in zijn geheel wordt overgespeeld. Het uitspelen van de laatste vijf mi nuten is ook een optie. van onze sportredactie WAALWIJK - Tijdens de regio- kampioenschappen turnen in de vierde divisie greep Roxan Rijn berg net naast een podium plaats. De Schouwse turnster van gymnastiekvereniging Del ta Sport plaatste zich wel voor de district- en toestelfinale. Roxan Rijnberg uit Renesse be gon bij de jeugd NTS 8 uitste kend op de sprong met de hoog ste score van 8.55 punten. Ook op de brug (8.70) en balk (8.40) presteerde ze goed. Op de vloe roefening liet ze punten liggen, waardoor ze uiteindelijk op de vijfde plaats eindigde in een deelnemersveld van 45 turn sters. Daphne van Gastel bleef haar clubgenoot Evi Timmerman een paar honderdsten voor bij de ju nioren NTS 8. Beide Zierikzeese turnsters plaatsen zich wel voor het Nederlands kampioenschap. Marjolein Mulder eindigde bij de turnmeerkamp op de negen de plaats bij de pupil 2 NTS 9, Ook zij plaatste zich voor de dis trict- en toestelfinale. Bij de senioren NTS 8 misten Di ane Groenedijk met de 15c plaats en Cassandra Somers (22e) een plaats bij het Neder landse kampioenschap. in de dubbel pakte Kerkwerve een gelijkspel mee. 't Batje 4-Scaldina 5 9-1: Ed Voshol (tegen Gijs van Dale) schreef als enige een punt bij op het conto van Scaldina. Joop van Houdt en Koop Broekhui zen konden het niet bolwerken in Wolphaartsdijk. Kerkwerve 5-SVNB 2 4-6: Alle vijfgamers gingen verloren voor Kerkwerve. Johan Pannekoek en Edwin van de Bok wonnen één keer. Marcel van Slobbe zorgde voor twee punten, waar bij met name zijn partij tegen Meester spannend was: 20-18 in de vierde game. Scaldina 6-Big Smash 2 4-6: Nieuweling Jan Kastelein maak te indruk met twee winstpar tijen. Rita van de Zande en Bert de Jong zorgden voor de andere helft van de productie. Scaldina 7-Scaldina 8 10-0: Plet zevende Scaldinateam met Ger- rit van den Bosch, Bram Vroeg- op en Jan Willem Uil pleegde in de zevende klasse broeder moord door Leon Boogaard, Ilo- na Broekhuizen en Leon Ver schoor van Scaldina 8 met 10-0 te overmeesteren. door Joop van den Oudenhoven NIEUW AMSTERDAM - Tho mas Kik van BV De poedel is in Nieuw Amsterdam vierde geworden op het NK libre vierde klasse. Winnaar werd Westerhaar-Vriezenveen. Veteraan Thomas Kik keek met opgeheven hoofd terug op het Nederlands kampioen schap. Zoals hij zelf al voor aanvang van het toernooi zei: „Mijn debuut kan hóe dan ook niet stuk. Welke plaats ik ook verover. Op mijn leeftijd (zeventig jaar) nog een NK meemaken, is al bijzonder en ik ga ervan uit dat het niet al leen de eerste maar ook de laatste keer zal zijn." Kik, woonachtig in Middel- harnis en broer van de Brouw- se bakker Kik, was getuige van een strafexpeditie van de latere winnaar De Lange. Twaalf punten, finalegemid delde van 15.00, hoogste serie van 55 en een eindgemiddelde van 4.39. Menig eersteklasser zou met zulke cijfers blij zijn. Thomas Kik behaalde zes pun ten uit zeven partijen, noteer de 2.59 als moyenne en een hoogste partij van 4.61. Zijn hoogste serie bedroeg 22. Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: Profile Tyrecenter Rinus Roon - vc Lob 0-3, Brogum - Zeelandia 0-3, Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf - Big Boss 0-3, Bijdevaate Hypotheken - Dui veland Vastgoed/Kwiek H3 0-3. Stand: 1. vc Lob 13-34, 2. Zeelandia 13-32, 3. Big Boss 13-32, 4. Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 13-24, 5. Mevo'80 12-22, 6. Profile Tyrecenter Rinus Roon 13-22, 7. Brogum 11-11, 8. Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 12-8, 9. Bijdevaate Hypotheken 12-7, 10. Marleco/C 1000/Cluzona 12-7, 11. con- nexxion 12-5. Poule B: Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix - Sgravo-de Verfbron 1-2, De Brug 2 - Schilder de Oude/Kwiek H4 3-0, De Brug 1 - Zeelandia 2 3-0, Sgravo-DEK verkeersopleidingen - Marleco/C 1000/Cluzona 0-3, Schouwse Bouwma terialen handel - HCR De Kroon/Wiska 0-3. Stand: 1. De Brug 2 12-32, 2. HCR De Kroon/Wiska 12-28,3. Fixet Schudde- beurs 12-27, 4. De Brug 12-23, 5. Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix 13-22, Schilder de Oude/Xwiek H4 13-21, 7. Sgravo-de Verfbron 12-18, 8. Sgra vo-DEK verkeersopleidingen 12-11, 9. Marleco/C 1000/Cluzona 13-11, 10. Zee landia 2 13-8,11. Schouwse Bouwmate rialen handel 12-2. Poule DA: Grand Café Helder - C 1000/Cluzona 2-1, Airpack Mevo'80H meisjes - DRV accountants/Wik 2 0-3,Ij Bolle Dier&Tuin/Wik - Juwelier Postmal 1-2. Stand: 1. DRV accountants/Wik 2j| 13-35, 2. Juwelier Postma 13-28, 3. Me-|j vo'80 Dames 12-26, 4. Airpack Mevo'80 meisjes 13-21, 5. Bolle Dier&Tuin/Wik E 13-13, 6. Kwiek/Sporthuis Zierikzee Dl 13-12, 7. C 1000/Cluzona 13-11, 8. Grand Café Helder 12-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32