fsbaan Nieuwerkerk in zicht Iedereen kent echtpaar Van der Goot ZC Benefiet Pakistan levert meer dan 10.000 euro op 11 leente Schouw en-Duiv eland werkt mee aan project fe inda Nieuwe paddenstoel ontdekt Fietsendiefstal snel opgelost Twee aanhoudingen bij vechtpartij Man laat auto in sloot achter Brandje in wasdroger Middelburg Mannendag in teken van maken van keuzen www. a u tost urm .nl maandag 30 januari 2006 3 Soesman RKERK - Nog dit jaar stuur van de IJsvereni- werkerk beginnen met I van een nieuwe ijs- :gemeester en vvethou- gre^ren zich achter het Ie bestemming van een het volkstuinenterrein Unastraat in sportter- eranderen. Wel wordt en Ogen op bijzondere Ij voor verlichting van istr tzijg li mg, fonl orgklachten: j-0231231 t/m vrijdag ge- devinde de openingstijden; fdags tot 12.00 uur ÏACTIE lOUWEIM-DUIVELAIMD chtweg 23a tbus 80 DAB ZIERIKZEE |0111-454647 0111-454657 lail: redzzee@pzc.nl __'cel Modde (chef) tKleemans Pankow ne Soesman Jita Lanting ^ly Boogert (sport) NTRALE REDACTIE jtionspark 28 Btbus 31 30 AA GOES ■J: (0113)315500 (0113)315669 Hv"a'': recJact'e®pzc'n' ƒ2 TERIMET vw.pzc.nl *nail: web@pzc.nl Nieuwerkerk een flinke stap dichterbij. Worden de komende vier weken geen zienswijzen in gediend dan kan de aanleg nog dit jaar beginnen, bevestigt S. Flikweert van de Nieuwerkerk- se club. Dat betekent dat Duive- landse schaatsliefhebbers vol gend jaar hun rondjes kunnen rijden op de plek waar voorheen volkstuinen waren gevestigd. Met medewerking van de Nieu- werkerkse dorpsraad is het volkstuinencomplex achter de Unastraat heringericht, waar door braakliggend terrein aan één kant geconcentreerd is. De plaatselijke ijsclub werkt al en kele jaren aan het plan om daar een schaatsbaan aan te leggen. De vijver aan de Schoolstraat die nu als ijsbaan wordt ge bruikt, is te diep en te zout om daadwerkelijk als schaatsvoor- ziening te kunnen dienen. De plannenmakerij, het bij el kaar krijgen van de benodigde centen en het procedureel in kannen en kruiken krijgen van dit plan heeft inmiddels een paar jaar gekost. Het clubbe stuur staat, nu de eindstreep in zicht komt, echter nog steeds te trappelen om de baan te realise ren. Flikweert; „We zetten hoog in." Enkele maanden geleden is huis-aan-huis contributie geïnd. Vrijdag 10 februari is de dag waarop de inmiddels tradi tionele Snert van Bert over het dorp wordt uitgestort. De op brengst van de verkoop van zes honderd liter snert is bestemd voor de nieuwe baan. ig door schijnwerpers [orlijke hinder opleve- komen moet worden 'alend licht van lampen direct op licht- ide openingen van de i valt, stelt het college en wethou- |j doen zij in reactie op Dek van het ijsclubbe- de bestemming die op rust te wijzigen. Door ge maatregelen moet leuvel echter kunnen opgelost. Wat geluids- jtreft ziet het gemeente- ivenmin veel beren op |Op een ijsbaan wordt en geluid - gemaakt. In het algemeen gaat |r om een korte periode, izoen dat ramen en deu- Inabijgelegen woningen jis gesloten zijn. I'ng meespeelt in de afwe- at de aanleg van een ijs- en gevolgen heeft voor '/5e)uiksmogelijkheden van zende gronden en bouw- !Zoals er ook geen spra- |n van aantasting van ar- iqufiische, cultuurhisto- n archeologische waar- omgeving. Waterschap Eilanden heeft aanslui- Igegeven wat waterhuis- betreft evenmin proble- ie nieuwe gebruikswijze en W reppen dan ook wenselijke ontwikke- taraan zij medewerking irlenen. is de langgekoesterde van de IJsvereniging <erd\EKACTIVITEITEN LAND - Dorpshuis Oosterhof, open repetitieavond Chr. ge- zangvereniging Oosterland - Gemeentehuis, 9.30 uur: i vergadering Seniorenraad; c"2iehuis, 19.30 uur: Commissie rï 0l^ Ruimte en Economische Za- Advertentie) Streetdancers tonen hun kunsten tijdens een wedstrijd bij Kramer Dance Masters in Zierikzee. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Speciale schoenen en je haar uit je gezicht. Voor streetdance heb je weinig nodig. Maai* leuk is het ab soluut, vinden de meiden van het Zierik- zeese team Red Devils. Zij leefden zich, met zo'n driehonderd andere streetdan cers gisteren helemaal uit bij de wed strijd die gehouden werd bij Kramer Dance Masters in Zierikzee. „Het is stoer dansen op stoere muziek", vat Ilse Heikamp (9) de kick samen. Je hoeft niet aan te dringen om de Red Devils ergens in een verlaten kleedka mer in actie te zien. De haren wegge stopt onder een rood glitterdoekje. Gro te handbewegingen, ferme sprongen en indrukwekkende draaien. „Als je boos bent, kun je je hiermee afreageren", legt Claire van Gernerden (11) uit. „De eerste keer ben je wel moe, maar je bouwt steeds meer conditie op", vertelt Vanity Bakvis (11). Ook voor Red Devil Daphne Kramer (10), die als dochter van de Zierikzeese dansschoolhouders wel op drie 'soorten' dans zit, is streetdance het helemaal. „Ik vind het het leukste. Vooral nieuwe pasjes le ren." De meiden, die bijna allemaal wel een voortraject van K3-dansen of jazz- ballet hebben doorlopen, zijn het roe rend eens; „Dit vinden we gewoon stoer." Op de door een dikke haag van toe schouwers omgeven dansvloer in de Zie rikzeese dansschool doen ruim driehon derd deelnemers in teamverband hun 'ding', luid aangemoedigd door de me nigte. Drie minuten bewegen op opzwe pende R&B en hiphopmuziek; ondanks tempo en omvang van de bewegingen, oogt het heel relaxed. Streetdance is ooit ontstaan in de Ame rikaanse getto's en heeft zich, vooral ook door de populariteit van clips, de laatste jaren razendsnel over Europa verspreid, weet dansschoolhouder On- no Kramer. Zelf heeft hij sinds 1995 streetdance op het cursusprogramma staan. Die vroege inzet werpt duidelijk vruchten af. Van de paar honderd deel nemers zijn er 120 afkomstig van de Zie rikzeese dansschool Kramer. De overige deelnemende scholen zijn Janvier Dan ce Masters uit Goes, Van Eijkeren Dan ce Masters uit Middelburg, Bra Dance Masters uit Roosendaal, Tiggelman Dan ce Masters uit Breda en Gladdines Dan ce Masters uit Steenbergen. De Zierik zeese school scoort ook opmerkelijk goed. In de vier onderscheiden catego rieën zijn het stuk voor stuk Kramer teams die - zo blijkt na afloop van de spannende strijd - de eerste plaats be zetten. „We hebben altijd wel eerste prijzen, maar we hebben hier nu ook wel heel hard aan gewerkt" verklaart Kramer. Vanaf oktober zijn zijn teams al bezig met hun gisteren gepresenteer- foto Dirk-Jan Gjeltema de dansen. A-Track en K-One hebben bovendien, naast de reguliere lessen, nog extra training gehad. Want ook dat maakt, althans wat Kramer betreft, deel uit van de kick. De dansers van A-Track doen ook mee op landelijk ni veau. „Dat is leuk. Dat is toch je hori zon verleggen." Wat de jonge Red Devils betreft doet de uitslag er nog niet zo toe. „Ik ging ver keerd", meldt Ilse openhartig. „Nou ja, eigenlijk zelfs twee keer." Niet zo gek als je als jeugdig team als eerste op de dag moet beginnen. Het levert haar hoe dan ook geen enkel scheef gezicht van haar teamgenoten op. Vanity: „Nee na tuurlijk niet. Je moet wel een beetje po sitief blijven." Eerste bij de beginners onder de 12 jaar was Ghost Dancers uit Zierikzee. Bij de gevorderden onder de 12 jaar werd Miss Sixty's uit Zierikzee eerste. In de catego rie beginners boven de 12 ging het Zie rikzeese Orange Juize er met de eerste prijs vandoor. A-Track uit Zierikzee was eerste in de categorie gevorderden boven de twaalf. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Zierikzeeënaar K. van der Goot (82) sjeest vliegensvlug door het huis, ener giek herinneringen ophalend. Zijn evenoude - bijna rimpello ze - echtgenote E. van der Goot-Schults doet het rustiger aan, maar heeft - net als haar man - haar gevoel voor humor nog steeds niet verloren. Het tweetal vierde gisteren zijn zes tigjarig huwelijksjubileum. En blikte terug op een onderne mend bestaan. Er zijn niet veel Zierikzeeën- aren die het echtpaar Van dei- Goot niet kennen van gezicht. Zevenentwintig jaar lang exploi teerden zij het Texaco-benzine- station, vlakbij de rotonde. Ja renlang reed Van der Goot daar naast rond met onderdelen van General Motors Corporation (GMC), die hij aan huis ver kocht. Zijn vrouw bemande ondertus sen het winkeltje thuis. De Van der Goots rolden daar min of meer in, na jarenlang in de hore ca te hebben gewerkt. Eerst - vanaf mei 1945 - als uitbaters en later als eigenaren van het in middels verdwenen Café Biljart aan de Nieuwe Haven. Daarna volgde het Duivelands Koffie huis op het Kraanplein in Zierik- Het echtpaar Van der Goot vierde gisteren zijn zestigjarig huwelijksjubileum, foto Dirk-Jan Gjeltema Van der Goot kan er verhalen over vertellen. Over de ver woesting die eerst de oorlog en later de watersnoodramp aanrichtten in beide etablis sementen. Maar ook over de vier kinderen die zij ondertussen kregen, waarvan er twee nog altijd in de buurt wonen. Twee dochters zijn verder uitgevlo gen, waarvan één zelfs naar Griekenland. Haar zoon van een half jaar oud - het vijfde klein kind van het echtpaar Van der Goot - komt voor het huwelijks jubileum van opa en oma voor het eerst naar Nederland toe. Sprookje Dat huwelijk, ja. Het klinkt haast als een sprookje. Toen malig Amsterdammer Van dei- Goot („Ik ben Zierikzeeënaar geworden hoor. Ik mis Am sterdam niet, ik heb daar niks verloren".) werd in 1943 door de arbeidsdienst ingezet bij het bin nenhalen van de oogst op Schou- wen-Duiveland. Toen hij 's avonds in Zierikzee op wacht stond ontmoette hij zijn latere wouw, die op weg was om ergens op te passen. Liefde op het eerste gezicht. Maar vergis je niet, relativeert hij. Er zijn heel wat potten en pannen door de keuken gevlo gen, terwijl je ondertussen als gastheer en - vrouw van een ho recagelegenheid naar buiten toe wel leuk moest doen. „Ach, je moet elkaar 's avonds wel weer een klap op de kont kunnen geven", lacht Van der Goot. „Het is geven en nemen", vult zijn wouw aan. En dat lijkt het tweetal, hoewel de heer Van dei- Goot inmiddels fulltime mantel zorgen is van zijn vrouw, na zes tig jaar nog altijd goed af te gaan. HULST - In Hulst en in Breukelen is deze week een nieu we paddenstoel ontdekt. Het gaat om de winterkorrel hoed of de Cystoderma simulatam. De paddenstoelsoort is zeer zeldzaam en is tot nu toe alleen in Duitsland, Enge land en op het eiland Elba gevonden. De winterkorrel- hoed groeit op hout en is oranje tot roodbruin gekleurd. De hoedrand blijft lang ingerold en heeft okerkleurige vlokken. De paddenstoel is bestand tegen vorst. De paddenstoel werd ontdekt door Luciën Noens uit Hulst. Hij vond de winterkorrelhoed achter zwembad de Driehoek in Hulst. Noens zag onder cle microscoop dat het om de winterkor relhoed ging. In Breukelen werd op 16 januari een winterkorrelhoed ge vonden. GOES - Een oplettende burger heeft de politie vrijdag naar de oplossing van een fietsendiefstal geleid. De voorbijganger had gezien dat iemand een fiets in een vrachtwagen laadde en noteerde de gegevens van de auto. Zo kwam de politie bij een 34-jarige inwoner van Oud-Gastel, die zich, eenmaal gesnapt, vrij willig in Goes kwam melden. Het kostte hem 300 euro en de politie haalde de fiets op uit zijn schuurtje in Oud-Gastel. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden in de Bonedij- kestraat in Vlissingen. De twee gingen elkaar te lijf met ij zeren voorwerpen. Eén van de twee, een 21-jarige Vlissinger. raakte gewond aan zijn hoofd. Hij is na behandeling in het ziekenhuis overgebracht naar Torentij d. De ander, een 25-jarige Vlissinger, is daar direct heenge bracht. Volgens de politie ligt de oorzaak van de vechtpar tij in de relationele sfeer. BIGGEKERKE - Een 23-jarige man heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn auto in een sloot langs de Oost- weg in Biggekerke gereden. De auto werd gisterochtend rond hall' negen zwaar be schadigd en onbeheerd gevonden. De politie heeft de eige naar opgespoord. Die verklaarde dat hij de situatie niet goed had ingeschat en de sloot ingereden was. De auto is weggesleept. MIDDELBURG - De brandweer is gistermorgen rond kwart over elf uitgerukt voor een brand in een woning aan Buitenhove in Middelburg. De buren hadden gemeld dat er rook uit het dak kwam. Bij aankomst van de brandweer bleek het mee te vallen, er was brand ontstaan in de wasdroger op zolder. Het vuur kon snel worden geblust. De wasdroger en het wasgoed raakten beschadigd, verder was er wat rook- en waterschade. Niemand raakte ge wond. door Esme Soesman NEELTJE JANS - Het benefiet concert voor Pakistan dat vrij dag is gehouden in Delta Plaza op Waterland Neeltje Jans heeft in totaal een dikke 10.000 euro opgebracht. De organiserende stichting Help Pakistan spreekt van een zeer geslaagd evene ment. „Het enige waar we achteraf écht spijt van hebben, is dat we gezegd hebben dat het voor een goed doel is", geeft Louis Klein geld van de stichting aan. Done ren stoot op dit moment eerder af dan dat het aantrekt, ver klaart hij zijn uitspraak. Was al leen het feit dat er een feest werd gehouden onder de aan dacht gebracht, dan waren er wellicht meer mensen op het eve nement afgekomen, vermoedt Kleingeld. „Dat is een trieste constatering, want het is toch de bedoeling van de stichting om een paar mensenlevens te redden. Met een kleine bewe ging kun je iets goeds doen en had je jezelf voor 12 euro 50 ook nog een leuke avond bezorgd." Dankzij gratis gebruik van loca tie en personeel, gratis medewer king van muzikanten, artiesten en en kunstenaars, die een be paald percentage van hun geveil de werk afdroegen, kwam de to taalstand toch nog boven de 10.000 euro uit. Mede dankzij donaties van ondernemingen en de provincie. Het centraal geveil de schilderij van Helma Kotoun heeft 2100 euro opgebracht. Theo Voorzaat maakte het cir keltje rond. Tijdens een eerder voor Pakistan gehouden bene fiet in Zierikzee kwam de kun stenaar spontaan met een litho aanzetten. Die actie bracht de Zierikzeese stichting op het idee de grote benefietavond op Neel tje Jans te houden. Ook daar ver- rastte Voorzaat weer met een spontaan aangeboden werk. De ze litho heeft 320 euro opge bracht. De Stichting Help Pakistan zet de inzameling door. Geld is te storten via banknummer 113081146. Meer informatie is te vinden op www.zeelandh.elpt- pakistan.tk. OUDDORP - Na een jaar onder breking wordt zaterdag 4 maart weer een Mannendag gehouden op Goeree-Overflakkee. Het the ma is 'Wie durft?'. Daarmee wordt verwezen naai de vele keuzen die in het leven gemaakt moeten worden. En meer in het bijzonder dat je als Christen regelmatig moet kie zen voor een leven met God. Dit thema wordt verder uitgewerkt door twee bekende sprekers. Schrijver en schilder Otto de Bruyne, die vooral bekend is als presentator van EO-program- ma's en Ido Buwalda, hoofd van de afdeling 'verkondigende pro gramma's' bij de Evangelische Omroep. Voorheen werden de Mannenda- gen gehouden in de Technische School in Middelharnis. Dit jaar vindt de bijeenkomst plaats in de Doopsgezinde Kerk aan de Dorpstienden in Ouddorp. De dag begint om 9.30 uur en wordt afgesloten om 15.00 uur. Meer informatie en inschrijving is mogelijk via de website www.mcgoereeoverflakkee.nl of via de telefoonnummers: 0187-603141 (Johan van Broek hoven) of 0187-493515 (Peter Soeteman). (Advertentie) AL HET LAATSTE NIEUWS OVER NISSAN STAAT NATUURLIJK OP:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29