verzekerden verliezen no-claim Jaspers triomfeert in Sluiskil PZC WINNAARS Drama postduivenbeurs Polen eist zeker 66 levens VdA is tegen afsluiten as en licht in winter ooral ouderen en chronisch zieken zouden worden gedupeerd COLLECTIE Ouderen naar consultatiebureau .jheran gedoogt ai specteurs VN Dood en verderf in Russische leger Ajax bereikt nieuw dieptepunt Cees Houtepen trainer van Hoek DA en VVD m postkantoor bruna >or wegsturen jntillianen iiiii ii inn )et weer van vandaag dt Be jaargang no. 25 andag 30 januari 2006 nummer 1,25 internet: www.pzc.nl Consultatiebureaus voor baby's en peuters zijn sinds jaar en dag heel gewoon. Nu is ook het consultatiebureau voor ouderen in opkomst. Ouderen kunnen er terecht voor pre ventief onderzoek. Er wordt gekeken naar de li chamelijke situatie, maar ook hoe het geestelijk en met de sociale contacten is gesteld. N HAAG - Ruim de helft de mensen die vorig verzekerd waren via ziekenfonds krijgt geen no-claim terug. Zij heb- zo veel zorg gebruikt oe zij hun 'gezondheidsbo- ïini'van maximaal 255 euro iben verspeeld. blijkt uit onderzoek van al l, een van de grootste zorg pa ekeraars. De koepel van pa- enorganisaties, de NPCF, eert geschrokken, rmalig ziekenfondsverzeker- hebben sinds begin vorig te maken met de m-regeling. Van de premie 11 zij in 2005 betaalden voor basispakket kunnen zij 255 terugverdienen als zij hele- l geen zorgkosten hebben ge- II kt (de huisarts telt niet H Wie voor minder dan dat rag aan kosten maakte vij; gt het verschil terug. In april den de bonussen voor het (I el i NEN - VN-wapeninspec- Ij s mogen het voormalige mili- complex Lavizan in Tehe- bezoeken. Dat meldde giste- het Internationaal Atoom- njFrgie Agentschap. Daarmee Iran toe te geven aan de bej k om inzicht te geven in de eaire ambities. ANP/AFP Sylvia Marmelstein eerst op de rekeningen gestort. De NPCF spreekt van 'een aan zienlijk aantal mensen dat niks terugkrijgt'. Volgens woordvoer ster J. Dangremond worden vooral ouderen en chronisch zie ken de dupe van de regeling. „Zij hebben de meeste zorg no dig en worden daar financieel voor gestraft." Het ministerie van Volksgezondheid noemt de aantallen 'volgens verwachting'. VGZ is de eerste maatschappij die met een prognose over de no- claim-teruggaaf naar buiten komt. Vorig jaar stonden in het bestand van deze verzekeraar een miljoen ziekenfondsverze kerden die onder de regeling vie len. „Aan ruim de helft van hen hebben we al een brief gestuurd dat ze geen geld terugkrijgen omdat hun no-claim op is", zegt woordvoerder E. Lelieveld. Dit aantal kan volgens hem nog flink oplopen. „Van de mensen die nog geen brief hebben gekre gen, is niet zeker of ze een terug gaaf kunnen verwachten. Dage lijks komen bij ons nog rekenin gen binnen van behandelingen die verzekerden vorig jaar heb ben ondergaan. Die gaan in veel gevallen ook nog van de no-claim af. En de bonus is snel op, want gezondheidszorg is erg duur", zegt Lelieveld. Leeftijdsgroepen VGZ kan nog niets zeggen over welke leeftijdsgroepen de mees te no-claim terugkrijgen en over de hoogte van de bedragen die in april worden uitgekeerd. Het ministerie van Volksgezondheid gaat uit van een bedrag van ge middeld 91 euro per persoon. Vanaf dit jaar vallen alle verze kerden die ouder zijn dan acht tien jaar onder de regeling, dus ook mensen die vorig jaar parti culier verzekerd waren. De no-claim regeling is bedoeld om mensen bewuster te maken van de kosten van de zorg. GPD Regenboogtrui vwo-leerlinge Marianne Vos Cees Houtepen is vanaf volgend seizoen trainer van zater dag-hoofdklasser Hoek. De voetbaltrainer uit Oost-Sou burg heeft momenteel de Goese eersteklasser SSV'65 on der zijn hoede. Houtepen fungeerde in het sei zoen 2002/2003 al eens enkele maanden als inte rim-trainer bij Hoek. Balancerend op het dunne koordje tussen het heden en de toekomst tuimelde Ajax gistermiddag nog ver der op de ranglijst. Na de afgang voor eigen publiek tegen FC Utrecht (1-4) rei zen de dolende Amsterdam mers komende zondag als nummer zeven van de rang lijst af voor de klassieker te- gen Feyenoord. Moorden, zelfmoorden, fa tale ongelukken en ernstige verwondingen komen welis waar bijna dagelijks voor bij de Russische strijd krachten, maar die geval len halen zelden de publici teit. Groot was de veront waardiging toen de afranse ling die een soldaat kreeg, eindelijk tot Moskou door drong. plaatsje op de wereldranglijst, jaar wordt er in Sluiskil weer de organisatie graag het wereld- De biljarter van Delta Ocken- een wereldbekertoernooi drie- kampioenschap organiseren, burgh staat nu zesde. Volgend banden gehouden. In 2008 wil zie ook pagina 15 en 22 Dick Jaspers won opnieuw het wereldbekertoernooi en ontving van directeur Marc van 't Westeinde van de hoofdsponsor de bijbehorende trofee. foto Camile Schelstraete Varia: 2; Binnenland: 3; Gezondheid: 4; Buitenland: 5; Radio 8e Televisie: 7; Zeeland: 9, 11 en 13; Sport: 15,16, 17, 18, 19, 20,21 en 22 Deze bon is geldig voor alle boeken uit de collectie o.a. verkrijgbaar bij Naam: Uw postcode: Uw huisnummer: terdag aan het eind van de mid dag in. Er waren toen vijfhon derd bezoekers en standhouders in de hal. Een deel van de aan wezigen slaagde erin de hal tij dig te verlaten. Volgens oogge tuigen waren slechts twee van de nooduitgangen open, waar door veel mensen niet weg kon den. Duivensportliefhebber P. Ge- boers uit Nuenen vertelde hoe hij ontkwam: „We hoorden ge rommel en dachten dat een stand was omgevallen. Maar het lawaai hield aan en toen ik naar boven keek, zag ik het dak naar beneden komen. We zijn gered omdat het dak bleef hangen op een pilaar. Daarna maakten we dat we wegkwamen." Na zaterdag 22.00 uur zijn er geen overlevenden meer gered. In de nacht van zaterdag op zon dag vroor het 15 graden in Kato wice. Overlevenden die nog onder het ingestorte dak lagen zijn toen door de kou bezweken. Laag sneeuw Ooggetuigen zeiden dat het dak van de in 1999 gebouwde hal het begaf onder het gewicht van de sneeuw. De directie van de hal meldde dat de sneeuw gere- >1 HAAG - CDA en WD steu- het plan van minister Ver- (Vreemdelingenzaken) om e Antillianen en Arubanen in Nederland zijn veroor- d voor een misdrijf, terug te en naar de Caraïben. (ens CD A-Tweede Kamerlid Sterk is het een manier om straatterreur in Rotterdam Antillianen tegen te gaan. donk ontvouwde haar plan afgelopen weekeinde, -fractieleider B. Dittrich het voorstel eerst op papier voordat hij erop reageert. 'vdA ziet er geen heil in. Ka- lid K. de Vries vraagt zich af iet juridisch mogelijk is An- 26 anen, die immers Nederlan- zijn, uit te zetten. Verdonk EJgisteren in het televisiepro- nma Business Class, dat er op gestudeerd is en dat de die mogelijkheid biedt, rechter moet van Verdonk de Bra (elijkheid krijgen jonge An- inen die nog geen twee jaar lederland zijn en zich schul- maakten aan een misdrijf veld, drugsdelicten), terug te v :en. GPD Brandweerlieden zoeken naar overlevenden tussen de resten van de ingestorte evenementenhal in Chorzow bij Katowice. door Akijn Visser CHORZOW - In Chorzow, bij de stad Katowice in het zuiden van Polen, zijn zeker 66 mensen om gekomen na het instorten van het dak van een evenementen hal waar een postduivenbeurs gaande was. Onder de doden is een Nederlander. Zeker 141 mensen raakten gewond. Het zoeken naar lichamen is gis teravond gestaakt nadat het 66e slachtoffer vanonder het puin was gehaald. Brandweercom mandant J. Skulich zei dat alle doden geborgen waren. Onder de doden is de Nederland se standhouder D. Basch uit het Gelderse Deil. Dat heeft het mi nisterie van Buitenlandse Za ken gisteravond bevestigd. Een tweede Nederlander ligt nog met verwondingen in het zieken huis. Een derde Nederlander is uit het ziekenhuis ontslagen. De zoon van standhouder Basch had al gezegd dat zijn vader was omgekomen. Basch jr. stond naast zijn vader toen het drama zich voltrok, maar hij kon tijdig een ruimte induiken die niet door de meta len constructie werd verplet terd. Volgens hem was zijn va der op slag dood. Het dak van de tienduizend vier kante meter grote hal stortte za- foto Adam Gil/RTR geld was verwijderd. De Poolse minister van Transport Polac- zek zei gisteren dat uit een eer ste onderzoek is gebleken dat een deel van de sneeuw was ver wijderd en dat er nog een halve meter op het platte dak lag. Veruit de meeste slachtoffers zijn Pools. De andere buiten landse slachtoffers zijn zeker twee Duitsers, twee Tsjechen, twee Slowaken, een Belg en een Roemeen. De postduivenexpositie in Kato wice is een van de grootste van Europa. Elk jaar komen er meer dan twaalfduizend bezoekers. ANP/RTR/AFP Lianne Sleutjes N HAAG - Energiebedrijven (gen mensen in de winter niet io"( u'ten van gas en licht. Boven- moeten zij de sociale dienst Iplegen als zij een huishou- afsluiten van energie. Ken- jk doen zij dat niet altijd, tPvdA'er Crone. initiatief van Crone zijn de- voorwaarden destijds in de opgenomen. Hij wil van mi er Brinkhorst van Economi- e Zaken weten waarom ener- >edrijven zich hier niet aan den. Crone wil dat de her- sluitkosten voor gas en licht een afbetalingsregeling vol- c n kunnen worden. Hij krijgt tfbij de steun van D66-Ka- 'üd Bakker. ige week bleek dat duizend ihoudens permanent leven Ier elektriciteit. Vaak is bij ook het gas afgesloten. Hun inkomen is te laag om de kosten van heraansluiting. 500 euro. te kunnen betalen. Het gaat om al leenstaanden maar ook ook ge zinnen met kinderen. Zij leven bij kaarslicht en liggen vaak in bed om zich warm te houden. Vorig jaar sloten drie grote ener giebedrijven samen 24.000 huis houdens af. De meeste worden binnen een paar weken weer aangesloten, na betaling. Het be drag van 500 euro dient in een keer te worden voldaan aan de netbeheerder. Energiebedrijven eisen daarna soms een borg van drie tot zes maandbedragen voor de levering van energie. Aan betalingsregelingen willen zij niet meewerken. „Voor mij is de hoofdlijn: de energierekening moet betaald worden. Maar het moet de men sen wel mogelijk worden ge maakt om dat te doen, bijvoor beeld via een regeling", aldus Crone. GPD van onze sportredactie SLUISKIL - Biljarter Dick Jasp- sers heeft voor de tweede achter eenvolgende keer het wereldbe kertoernooi driebanden in Sluis kil gewonnen. De Brabander won gisteren na een max-athonfinale van ruim drie uur in vijf sets van de Turk Adnan Yüksel. De setstanden waren 15-9, 11-15, 15-9, 14-15 15-11. Jaspers, oud-wereldkampioen, had in de vierde set al kansen om de wedstrijd uit te spelen. Hij miste twee keer een beslis sende carambole. In de vijfde set liet de Sint Willebrorder de zege nog bijna uit handen glip pen met een paar klosballen op wedstrijdpunten. Yüksel profi teerde niet van de foutjes. Jean Paul de Bruijn uit Hulst reikte tot de kwartfinales. Daar in verloor hij van wereldkampi oen Daniel Sanchez. Na een mee slepend gevecht werd het 3-2 voor de Spanjaard. Doordat hij de laatste acht bereikte steeg Jean Paul de Bruijn wel een (Advertentie) Deze bon ingevuld inleveren bij bovenstaande verkooppunten U ontvangt 2,55 korting op een boek uit de Winnaars Collectie. w ww. wi n n a a rscoll ecti en I het alfabet van Zeeland (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55)". (Zl per kwartaal mei automatische incasso (€59.751'. CD per jaar met automatische incasso 229,20)'. met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland Kijk op mvw.pic.nl/abonnsren, bel gratis 0800 - 0231231 ol stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1