Feyenoord is klaar voor topper PZC De Jong debuteert bij HSV met verlies Er zit iets goed fout bij Ajax Profvoetbal geen lokale zaak meer PSV wacht geduldig op fouten van ADO Vriendendienst aan Angola niet besteed -Kl Ook Ghaly en Östlund maken deel uit van grote schoonmaak bij Rotterdammers Willem II laat winst glippen Samaras toch weg bij Heerenveen f'J Romario scoort op 40e verjaardag Ajax wil Ryan Babel niet kwijt Zuid-Korea wint duel met Kroatië ADO zoekt tweetal versterkingen Vreven van Vitesse naar Nicosia maandag 30 januari 2006 door Arjen Vos DEN HAAG - Zonder een mo ment te boeien, nam PSV ook de horde ADO Den Haag. In het Zuiderpark wachtte de rege rend kampioen geduldig op fou ten van de tegenstander, om die bijna klinisch af te straffen: 0-2. ADO hield toch 78 minuten het gevoel dat er iets te halen viel te gen PSV. De thuisploeg gokte op strijd en opportunisme en had daardoor delen van de wed strijd het initiatief. Het leverde zelfs enkele kansjes op, maar PSV raakte geen moment in ho ge nood. In het Zuiderpark werkte de veldverwarming niet, dus werd het duel niet onder ide ale omstandigheden afgewerkt. Met de harde mat was vooral Ibrahim Afellay aanvankelijk niet in zijn sas. Hij had in de da gen voor het duel last van een lymfeklier bij zijn lies en wenk te gisteren na een kwartier naar de kant dat hij weer last had. Hiddink liet hem staan. „Hij speelde best goed en weet nu dat hij door kan zetten. Ik jaag niemand over de kling, want in dit geval was er geen risico dat de blessure zou verergeren." Afellay was uiteindelijk een van de weinige spelers die af en toe een mooie oplossing vonden. Hij stond aan de basis van de 0-2, twaalf minuten voor tijd. Na zijn vrije trap werd de bal niet goed weggewerkt, waarna Phil lip Cocu scoorde. Het openingsdoelpunt viel tien minuten na rust. Uit het niets, want op dat moment drong ADO aan. Een uittrap van doel man Gomes werd echter ver lengd door Cocu, waarna Farfan de 0-1 op het scorebord bracht. Farfan was opnieuw de man die PSV op het juiste spoor zette. Bij absentie van Jan Vennegoor of Hesselink (toch té gebles seerd om te spelen) en Arouna Koné (Africa Cup) was de Peru aan de diepe spits. Farfan deed wat hij moest doen: scoren. Na de 0-2 van Cocu was het energieke ADO gebroken en kwam de Eindhovense zege niet meer in gevaar. GPD door Barry van der Hooft ALMELO - Met de wedstrijd te gen de eeuwige rivaal in het ach terhoofd vijzelde Feyenoord gis teren het zelfvertrouwen op. Over zes dagen komt Ajax op be zoek in de Kuip en het doel is om de genadeklap aan de zwal kende Amsterdammers uit te de len. Voor trainer Erwin Koeman zijn de voortekenen goed, in Al melo boekte zijn ploeg een een voudige zege op Heracles: 0-4. De basis voor de ruime zege werd in een tijdsbestek van veer tien minuten gelegd. Feyenoord beleefde twintig moeizame mi nuten omdat Heracles er direct bovenop zat. De Rotterdammers profiteerden wel meteen van de eerste echte fout die de thuis ploeg maakte. Middenvelder Kwame Quansah leed na 25 mi nuten onder druk van Nicky Hofs balverlies, waarna Salo mon Kalou met een prachtige ge plaatste bal doelman Pieckenha- gen kansloos liet (0-1). Vormgever Met Hofs als vormgever legde de ploeg vervolgens Heracles ge decideerd over de knie. Nadat Jonathan de Guzman met een ge plaatst schot de paal raakte, be paalde Dirk Kuijt de marge op twee. De topscorer kwam na een dubbele één-twee met Greene al leen voor Pieckenhagen en rond de koel af. Drie minuten later zorgde Romeo Castelen na een heerlijke steekpass van Hofs voor 0-3. Een kwartier voor tijd zorgde Patrick Paauwe met een prachtige volley voor 0-4. Daar- TILBURG - Willem II moet nog altijd wachten op de eerste zege onder leiding van trainer Kees Zwam- born. Het thuisduel met NEC eindigde zaterdag in 2-2. Bij rust stonden de Til- burgers nog met 2-0 voor door goals van Dembele en Van Mosselveld. Manchester United-huur- ling Jones zorgde er met twee treffers in het laatste kwartier voor dat NEC toch nog een punt pakte. Dankzij een doelpunt in de laatste minuut van Lind- gren won FC Groningen met 3-2 van NAC Breda. Levtsjenko zette de thuis ploeg voor rust op 1-0 uit een strafschop. NAC kwam langszij via Van Gessel, maar Salmon maakte 2-1. Invaller en debutant Leo nardo leek NAC een punt te bezorgen, maar Lind- gren besliste anders. RKC verloor thuis met 0-1 van Vitesse door een goal van Dingsdag na de rust. Sparta won eindelijk weer eens sinds 16 december, toen Vitesse met 1-0 werd geklopt. FC Twente was za terdag op het Kasteel de klos met dezelfde cijfers. Een treffer van Oost in de tweede minuut was vol doende voor de overigens onverdiende drie punten. Heerenveen pakte de eerste overwinning na de korte winterstop. De Friezen wonnen zaterdag bij hek kensluiter RBC Roosendaal met 2-0. Bruggink voor rust en Hansson na de pau ze scoorden. ANP na leefde het stadion nog één keer op, bij de rentree van Pier re van Hooijdonk. De terugge keerde spits scoorde niet. De manier waarop Feyenoord zich in Almelo profileerde, ver leidde Koeman tot een uit spraak die hij zelden doet. „Ik heb vandaag een zeer goed Feye noord gezien", zei de trainer. In de Feyenoord-selectie is geen plaats meer voor Hossam Ghaly en Alexander Östlund. De ge blesseerde Egyptenaar staat dicht bij een overgang naar Tot tenham Hotspur, terwijl de Zweedse verdediger gisteren al in Engeland werd gekeurd. Sout hampton neemt de rechtsback per direct over en daarmee ver trekt opnieuw een overbodige speler uit Rotterdam. Goed alternatief „Ik kan wel zeggen dat die jon gens moeten blijven, maar ik denk ook met ze mee", zei Koe man. „Östlund moet spelen om naar het WK te kunnen en bij ons had hij daar weinig kans op. Omdat ik met Pieter Collen een goed alternatief als rechtsback heb, mocht hij vertrekken." In de afgelopen maanden ver diende de club aan de transfers van Shinji Ono, Jackson de Coel- ho en Edwin de Graaf, terwijl het contract van Bruno Basto werd ontbonden. Jonge spelers als Timothy Derijck, Evander Sno (beiden NAC) en John Owoeri (Westerlo) zijn inmid dels verhuurd en daarbij hoopt Feyenoord uiteraard op een ont wikkeling zoals andere huurlin gen als De Ceulaer en Zuiver- loon bij RKC doormaken. Het probleemgeval Leonardo heeft de club ook aan NAC weten te slijten en Lazovic maakt het sei zoen bij Partizan Belgrado af. „De grote schoonmaak is in vol le gang", beaamde Koeman, die nog een oplossing hoopt te vin den voor de verdedigers Saidi en Gibbs. „Aan het begin van dit seizoen hadden we geen ba lans in de selectie en daarom mochten overbodige jongens ver trekken. Dat levert ons geld op of bespaart wat salarissen." En daarom zou Feyenoord best wel eens op korte termijn een speler kunnen aantrekken. Koeman: „We hebben tot dinsdag (mor gen), dus wie weet wat er nog gaat gebeuren." Ajax komt zondag op bezoek. Eerder dit seizoen won Feye noord in Amsterdam met 1-2. „Toen was het al een hele tijd ge leden dat we van Ajax won nen", zei Kuijt. „Als dat ons nu twee keer in een seizoen lukt, zou dat heel erg mooi zijn." van onze sportredactie NURNBERG - De debuterende Nigel de Jong kon zaterdag niet voorkomen dat zijn nieuwe club Hamburger SV al in het eerste duel na de winterstop verder achterop raakte bij koploper Bayern München. De van Ajax gekomen middenvelder maakte in het uitduel met FC Nürnberg een goede indruk, maar verliet het veld als verliezer (2-1). HSV heeft negen punten minder dan Bayern. Werder Bremen stoof HSV voorbij naar de twee de plek (op acht punten van Bayern) door bij Arminia Biele feld met 1-0 te winnen. HSV kwam door een eigen goal van Wolf op voorsprong. Sajen- ko maakte in de 67e minuut ge lijk. Kiessling leidde zes minu ten later later de tweede compe titienederlaag van HSV in: 2-1. De Jong kreeg in zijn eerste wed strijd meteen de gele kaart. Zonder de Nederlanders Hoo- gendorp, Van der Leegte en Hof land verloor VfL Wolfsburg bij Borussia Dortmund: 3-2. Spanje Patrick Kluivert viel gisteren te gen Zaragoza een kwartier voor tijd in en scoorde. Met Aimar voorkwam hij zo een blamage voor Valencia. Het duo werkte in de slotfase een achterstand weg van 0-2. Mocht Valencia de strijd met Barcelona nog aan willen, dan kwam dit nieuwe puntenverlies slecht uit. Osa- suna verging het echter nog slechter. De nummer drie van de ranglijst lijkt de weg kwijt en verloor thuis met 0-2 van Betis. Barcelona snelt richting het kampioenschap. De titelverdedi ger won gisteren bij Mallorca met 3-0. Giuly opende de score voor rust. Messi besliste de wed strijd met twee goals. Real Ma drid won bij Celta: 1-2. Italië Juventus blijft onbedreigd bo venaan in Italië. De ploeg uit Tu rijn won bij Ascoli met 1-3. In- ter Milan staat na de 0-2-zege bij Lecce op acht punten. Milan faalde thuis tegen Sampdoria (1-1) en staat op twaalf punten. België Anderlecht, Standard Luik en Club Brugge verspeelden in de Belgische competitie alledrie Nurnberg-middenvelder Jan Polak wordt in de mangel genomen door HSV-debutant Nigel de Jong (rechts) en de nieuwe ploeggenoot van de Nederlander Piotr Trochowski. foto Alex Grimm/RTR Als wij vroeger met Sparta of Hee renveen naar Ajax moesten, zagen we daar altijd tegenop. Het uitgangs punt was de nederlaag zo klein moge lijk te houden. Ajax was een topclub en kon je volledig zoek spelen. Ik heb nog eens met Sparta bij Ajax een wedstrijd gespeeld en toen riep het publiek na een kwartier al tien, tien... Ik heb in die bewuste wedstrijd geen bal geraakt. In die periode won Ajax ook nog wel eens een thuiswedstrijd met grote cijfers, met 9-0 ofzo. Tegenwoordig is dat er niet meer bij. De clubs gaan nu graag naar Amster dam. omdat er iets te halen valt. Er zit iets goed fout bij Ajax. Je kunt je na tuurlijk afvragen of dat aan Blind ligt. Het is altijd wel makkelijk om naar de trainer te wijzen. Van mij hoeft-ie ook niet weg, maar je mag zo langzamer hand toch wel vraagtekens plaatsen bij zijn beleid. Ik vind dat er enorm veel gegoocheld wordt met spelers. De opstelling is elke week anders. Uit ervaring weet ik dat dat heel vervelend is. Je weet nooit waar je aan toe bent, terwijl je daar in moeilijke tijden wel behoefte aan hebt. Klaas-Jan Huntelaar moet zich nu al ongelukkig voelen. Hij is als diepe spits gehaald en is vervolgens tegen FC Utrecht doodleuk de man achter de spitsen. Ik vind dat de omgekeerde we reld. Als je Huntelaar als spits haalt, moet je er alles aan doen om hem op die positie tot z'n recht te laten komen. We hebben het wel over de topscorer van Nederland hoor. Het resultaat is nu dat-ie opnieuw niet heeft gescoord en dat-ie opnieuw niet lekker heeft ge speeld. En hoe komt dat? Omdat hij dus niet op de goede plek staat. Wat ik ook zo opvallend vind, is dat er zoveel spelers weg willen bij Ajax. Ik kan natuurlijk niet in de keuken kij ken, maar het is wel een teken aan de wand. Ajax is in en buiten het veld geen team, het hangt als los zand aan elkaar. En dan hoor ik Heitinga na de wed strijd tegen Utrecht zeggen dat hij zijn uiterste best heeft gedaan. Hallo, denk ik dan. We hebben het over Ajax, een ploeg die vroeger alles op kwaliteit HEERENVEEN - Georgios Samaras vertrekt met onm^.' dellijke ingang naar Manchester City. De Engelse club be taalt 7,5 miljoen euro voor de Griekse spits van SC Hee renveen, die vorige week nog een arbitragezaak aanspan- de om een transfer naar Manchester City af te dwingen, maar die verloor. De Friese voetbalclub incasseerde in de winterstop al ne gen miljoen euro voor de naar Ajax vertrokken spits' Klaas-Jan Huntelaar. ANP RIO DE JANEIRO - Romario de Souza Faria heeft giste- ren zijn 40e verjaardag gevierd met een doelpunt voor! zijn club Vasco da Gama tegen America. Het feestje van de Braziliaanse oud-PSV'er werd wel een beetje verpest,; want Vasco verloor met 1-2. Romario maakte in de 42emi nuut gelijk met zijn 950e doelpunt uit zijn loopbaan.Hog N' vijftig en hij bereikt de mijlpaal die alleen door zijn legen darische landgenoot Pele werd gepasseerd. ANP/RTR 1 AMSTERDAM - Ryan Babel mag niet weg bij Ajax. Vol gens zijn zaakwaarnemer Winnie Plaatrecht bood eeni)l club zes miljoen euro voor de aanvaller, maar Ajax vroeg het dubbele. Haatrecht: „Ik krijg van de club te horen: hij is niet te koop en niet te huur." De aanvaller speelt am per. Babel behoorde tijdens de WK-kwalificatie van het 16 Nederlands elftal regelmatig tot de selectie van bonds- coach Marco van Basten. Als hij bij Ajax niet speelt, kan hij het WK waarschijnlijk vergeten. Maxwell vertrektmo-ai gelijk nog vandaag of morgen. Zijn zaakwaarnemer MinoH Raiola onderhandelt daarover met onder meer Intemazio- 3 nale. De club uit Milaan is niet de enige gegadigde. GPD HONGKONG - Dick Advocaat heeft Zuid-Korea ingoe de vorm gebracht. De Nederlandse bondscoach zag zijn iai ploeg met 2-0 van Kroatië winnen in Plongkong bij een n= vriendschappelijk toernooi. Zuid-Korea en Kroatië in juni ook op het WK. Dong-jin Kim zette Zuid-Koreas de 34e minuut op 1-0. De tweede treffer kwam in de50e minuut op naam van Chun-soo Lee. Dick Advocaat: „Ve speelden uitstekend en maakten mooie goals." ANP/AF? DEN HAAG - Voordat de transfermarkt morgen sluit, wij ADO Den Haag zich nog op twee posities versterken,He; gaat om een centrale verdediger en een spits. Feyenoorfe Cory Gibbs is één van de kandidaten. Na het afketsen va 'a' de komst van Danko Lazovic wil ADO een andere ADO heeft behoefte aan scorend vermogen. GPD ARNHEM - Stijn Vreven gaat naar Omonia Nicosia. K101 32-jarige Belg had bij Vitesse nog een contract totmedi r 2007, maar die club laat de rechtsachter transfervrij ver trekken. Vreven werd vorige week uit de selectie gezet, na dat hij meerdere keren openlijk kritiek had geuit. GPD .VI punten. Brugge kwam bij Roese- lare niet verder dan 1-1. Eloi zet te Roeselare op voorsprong, Is- hiaku maakte gelijk. Standard, dat bij Sint Trui den op 0-0 bleef steken, en Club Brugge delen de koppositie met 39 punten. An derlecht, dat vrijdag bij Germi nal (2-0) verloor, staat derde op twee punten. Racing Genk profi teerde via een 2-0-zege op Wes terlo en staat op vijf punten. Engeland Chelsea wint veel, maar niet al tijd. Zaterdag hield Everton in Liverpool de belangrijkste En gelse titelkandidaat op 1-1 in de vierde ronde van de FA Cup. Mc- Fadden zette de thuisclub voor rust op 1-0. Lampard maakte een kwartier voor tijd de replay om Stamford Bridge nodig. Ook Middlesbrough en Coven try gaan op herhaling (1-1). Has- selbaink hielp 'Boro' na de pau ze aan de voorsprong. Stern Jo hn maakte gelijk. Derdedivisie- club Brentford verraste Sunder land: 2-1. Manchester City haal de de volgende ronde ten koste van Wigan Athletic (1-0) en Manchester United won met 3-0 van Wolverhampton Wanderers. Kieran Richardson (2) en Saha scoorden. Liverpool klopte Portsmouth met 2-1. Gerrard (strafschop) en Riise maakten er 0-2 van, voordat Davis de span ning terug terug bracht. Arsenal werd uit de beker gekegeld door Bolton Wanderers: 1-0. ANP door Henri van der Steen DEN HAAG - Toen gistermid dag om half drie werd afgetrapt bij Ajax-FC Utrecht stond er één Amsterdammer op het veld. Dave van den Bergh, linksbui ten van FC Utrecht. Die overi gens nog bij Ajax speelde. De recordkampioen van Neder land deed het in eerste instantie met zes buitenlanders en vijf Ne derlanders. van wie doelman Stekelenburg - uit Haarlem - nog het dichtst uit de buurt van de hoofdstad komt. Een jaar of vijftien, twintig geleden leek het volgens futurologen, luchtfiet sers en andere voorspellers dat een Europese competitie een kwestie van tijd zou zijn. Intus sen hoor je er bijna niemand meer over. Ook de grote clubs zijn er inmiddels van overtuigd dat voetbal in de eerste plaats lo cal business is. Een club is een merk en dat heeft een beperkte populariteit in geografische zin. Dus wil Bayern München bij na der inzien toch liever gewoon in de Bundesliga blijven spelen en kan Benfica ermee leven dat de club in de Portugese competitie uitkomt. Als je de opstellingen ziet, is er van een lokale zaak nauwelijks meer sprake. RKC heeft Ramon van Haaren als dorpsmascotte, Theo Janssen is (nog even?) de enige Arnhemmer van Vitesse en als Ronnie Stam speelt, loopt er bij NAC ook een Bredanaar rond. Zo is het bijna overal. Ro- da JC presteerde het al met buitenlanders te spelen. In de top is het nog beter zié baar dan elders dat voetbafe "1 zen meer op handelsmissie a dan dat zij een sportverï leiden. Feyenoord had met Pascal Bosschaart ook authentieke Rotterdammer de basis, PSV in aanvoeij Phillip Cocu ook één autte tieke Eindhovenaar. Nou ja, thentiek? Cocu werd geboi Eindhoven, maar heeft ven® delijk met Hengelo en Goesn zo veel als met de stad waai zijn moeder woonde toen van kleine Phillip beviel. Est later verhuisde de familie. uv )oren;I .■era» 1 Joes n 1 Voetbalstad Als er ergens 'autochtonen' zs en den moeten spelen, is het well D Ajax uit Amsterdam, de as oudsher grootste voetbalg van Nederland. Begin dit zoen had Danny Blind nog ffa elftal kunnen opstellen datffl j"11 de helft uit geboren Amsterdj mets bestond. Dat kan meer. Daniël de Ridder werdi geschikt bevonden en speelt in Spanje. Nigel de Jong bevc Ajax ongeschikt en voetbalt bij HSV. Doelman Kennethl meer wacht op zijn kansjes,i talenten Babel en Emanue] deden dat gisteren ook; zij len nog in tegen FC Utrecht. Bij het laatste fluitje van G Jol stonden er zo toch nogc echte Amsterdammers op veld. Inclusief die ene van: Utrecht dus. GPD won. Eigenlijk is het verhaal simpel: de kwaliteit is er op dit moment niet. Als ik toch zie hoe er verdedigd wordt bij Ajax. Misschien hadden ze in plaats van een dure spits beter een goede ver dediger kunnen halen. Wat dat betreft heeft Feyenoord met Erwin Koeman zijn zaakjes beter voor elkaar. Daar is de organisatie goed. De ploeg geeft wei nig doelpunten weg en maakt een soli de indruk. Dat kan nog wat worden als Ajax zondag ook van Feyenoord ver liest. Dennis de Nooijer van onze sportredactie CAIRO - Kameroen deed tijdens de Afrika Cup zijn sportieve plicht door gisteren het derde duel in groep B te winnen. De Democratische Republiek Con go was de dupe, maar klaagde niet: 2-0 via Geremi en Eto'o. Angola kon niet profiteren van de vriendendienst. Door zelf met 3-2 te winnen van het al uit geschakelde Togo haalde Ango la op doelsaldo de kwartfinales niet. Maurito maakte de winnen de vier minuten voor tijd. was een treffer te weinig. Egypte haalde in navolging1 Ivoorkust de kwartfinales De onderlinge confrontatie digde zaterdag in Cairo in! voor van het gastland. Daaré werd Egypte eerste in groe? Marokko en Libië, die 0-0 sp den, zijn uitgeschakeld. Al na acht minuten voetbsi zorgde Emad Motaeb voor! Vlak voor rust maakte Arouna Koné gelijk. Maar® med Abo Treka en Motaeb: zorgden Egypte de zege. My~ El la R( foto Peter Lous/GPD Feyenoorder Romeo Castelen duelleert met Mark Looms van Heracles (rechts).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16