mc Friends voor het leven Een huisdierboom om de hele dag te vertroetelen Zijn Nicole Kidman en Tom Cruise echt slechte ouders? W13 tapper Kanye Vest poseert Is Jezus August75 eenvoudig mooi Clap Your Hands Say Yeah Trio toont liefde voor hiphop zaterdag 28 januari 2006 Kelly Clarkson - Because Of You (3) Coldplay-TalkO) The Pussycat Dolls - Stickwitu (2) Anouk - One Word (5) Madonna - Hung Up (4) Eminem - When I'm Gone (6) James Blunt - Goodbye My Lover 113) Simon Webbe - No Worries (11) Bob Sinclar,- Love Generation (8) Katie Melua - Nine Million Bicy cles (9) Robbie Williams - Advertising r Space (7) |2. Sugababes - Ugly (10) (3 Hi-tack - Say Say Say (waiting 4 F U) (14) |4 Mary J Blige - Be Without You (30) 5 The Black Eyed Peas - My Humps (15) 5. Dannii Minogue The Soul Seek- erz - Perfection (23) Shakira - Don't Bother 16) I.Gavin Degraw - Chariot(12) I. Blof - Aanzoek Zonder Ringen (-) I. Lange Frans Baas B - Mee Naar Diemen-zuid (19) I. Racoon - Laugh About It (20) Lucie Silvas - Nothing Else Mat ters (17) I Direct ft. Wibi Soerjadi - Blind For You (22) I. Sean Paul - Ever Blazin' (-) i. Faith Evans - Mesmerized (25) i. Sugababes - Push The Button (24) James Blunt - You're Beautiful (26) I. Nickelback - Far Away (21 I. Katie Melua -1 Cried For You (-) I. Erick E ft. Gina J - Boogie Down/midnight Magic (31) I.Chris Brown - Run It(33) Christian Walz - Wonderchild (28) I. Jan Smit-Laura (29) I. Robbie Williams - Trippin' (18) i. The Notorious B.I.G. - Nasty Girl (-) 5. Roger Sanchez ft. Gto - Turn On The Music (27) Jupiter Ace ft. Shena -1000 Years (just Leave Me Now) (34) B, Jamie Lidell - Multiply (-) 9 Simple Plan - Untitled (how Could This Happen To Me?) (36) Deux - Sun Rising Up (35) I Katie Melua - Piece By Piece (1) II Divo - Ancora (3) I. Kelly Clarkson - Breakaway (14) Robbie Williams - Intensive Care (2) James Blunt - Back To Bedlam (5) Anouk - Hotel New York (7) Lucie Silvas - Breathe In (4) Eminem - Curtain Call (11) Guus Meeuwis - Wijzer (9) Jan Smit - Jansmit.com (13) Madonna - Confessions On A Dancefloor (6) Racoon - Another Day (10) Enya - Amarantine (8) Rowwen Heze - T Beste Van 20 Joar- Kilomeaters (12) Guus Meeuwis -10 Jaar - Levens echt (15) Coldplay-X&y (16) The Pussycat Dolls - Pcd (23) Gavin Degraw - Chariot (-) Anastacia - Pieces Of A Dream (20) Andre Hazes - Het Complete Hit- overzicht (24) Kus - Allereerste Kus (18) Aristakes - The Winetheatre (-) Robbie Williams - Greatest Hits (17) Mary J. Blige - The Breakthrough (-) David Bowie - The Platinum Col lection (40) Shakira - Oral Fixation Vol. 2 (22) Acda En De Munnik - Adem - Het Beste Van (28) B. The Black Eyed Peas - Monkey I Business (27) fi. Spinvis - Dagen Van Gras, Dagen I Van Stro (30) f). Frans Bauer -10 Jaar Hits (31) Destiny's Child - 1's (-) Jamie Cullum - Catching Tales (29) Kate Bush - Aerial (25) Youp Van't Hek - Zelfmoordcom mando (oudejaarsconf. 2005) (19) Boudewijn De Groot - Het Eiland In De Verte (32) i. Eros Ramazzotti - Calma Appa- rente (38) Jack Johnson - In Between Dreams (33) Opgezwolle - Eigen Wereld (-) Supertramp - Retrospectacle: Su pertramp Anthology (-) Dire Straits Mark Knopfler - Pri vate Investigations: The Best Of (-) 3 apper Kanye West wordt vervloekt door de Catholic eague in de Verenigde Staten, p de omslag van het muziek- ad Rolling Stone staat hij als izus Christus met een doornen- :oon afgebeeld. en woordvoerster van de Lea- ie heeft de provocerende foto in een bebloede West als 'aans- ongevend' en 'banaal' bestem de!. „Het is debiel, Kanye West s Jezus. Hij is een popster", Tklaarde Kiera McCaffrey, 'est, wiens laatste grote hit Jes- s Walks is. zegt in Rolling Sto- echter dat hij heel veel ge- een heeft met Christus, omdat j ook voor erkenning moet ichten en moet lijden om suc- 5 te krijgen. GPD De 'friends' Jennifer Aniston, David Schwimmer, Matt LeBlanc Lisa Kudrow, Courteney Cox en Matthew Perry (vanaf boven met de klok mee). foto GPD Friends komt terug! Na lang nadenken zijn de beroemde spelers toch over stag gegaan. Alleen Jenni fer Aniston had nog even haar bedenkingen, maar hapte voor de kerst toch toe en helpt zo haar collega's, die niet zo'n denderende aiter-Friends carrière heb ben. Namen personages Ross, Chandler, Rachel, Monica, Phoebe en Joey bijna twee jaar geleden - 7 mei 2004 om precies te zijn - afscheid van het Ameri kaanse publiek, nu komt de hit serie Friends weer terug op de buis, zo melden de entertain- mentsites iol.com en hol- lywood.com. Acteurs Courteney Cox, Jenni fer Aniston, Matt LeBlanc, Mat thew Perry, David Schwimmer en Lisa Kudrow zouden net voor kerst een geheime ontmoe ting gehad hebben met de grote bonzen van NBC - de televisie zender die Friends jarenlang uit zond. Tijdens dit héimelijke on deronsje schijnen de zes sterren een deal gesloten te hebben waarin ze zich verbinden aan vier Friends-specials van een uur lang. De scriptschrijvers van de show zijn vervolgens druk aan het werk gegaan om geestige oneliners uit hun pen te wrikken voor de afleveringen, die later dit jaar op de Ameri kaanse televisie moeten verschij nen. Voor hun terugkeer krijgt de cast een flinke bom duiten. Naar het schijnt toucheren de acteurs maar liefst vijf miljoen dollar per persoon. De enige die nog ietwat huiverig was om haar naam onder het contract te zetten, bleek Jennifer Aniston. Afgelopen augustus liet ze ook al weten niet meer aan een reü nie-aflevering van Friends mee te willen doen, niet zo verras send, aangezien Jennifer de eni ge is met een noemenswaardige after -Friends carrière. Terwijl het met Matt LeBlancs Friends spin-off Joey niet goed gaat (de show is in de VS zelfs tijdelijk van de buis gehaald), de televisieserie The Comeback van Lisa Kudrow helemaal ge stopt is, Courteney Cox zich even niet meer aan het witte doek waagt en een TV-sitcom produceert en David Schwim mer na het uitblijven van film hits naar het Londense West- End is uitgeweken om daar te spelen in het theaterstuk Some Girls,, neemt Jennifer Aniston de ene na de andere film op. Witte doek Zo verbond ze zich sinds Friends aan de films Along Ca me Polly (met Ben Stiller), Ru mor Has It (met Kevin Costner) en de hier nog te verschijnen producties Derailed (met Clive Owen), Friends With Money (met Joan Cusack) en The Break Up (met haar nieuwe liefde, Vin- ce Vaughn). Maar nu is Jen dus toch over de streep getrokken. Een NBC insi der vertelt: „Eerst wilde ze niet, maar nu heeft ze afgesproken toch Rachel weer nieuw leven in te blazen." De bron voegt toe: „Friends terugbrengen is een droom die waarheid wordt, de kijkcijfers zullen door het dak gaan." Een reële inschatting, want naar de allerlaatste afleve ring van Friends keken meer dan 51 miljoen Amerikanen. Als de specials succesvol blijken, worden mogelijk plannen voor een tweede spin-off van Friends gerealiseerd. Plet zou gaan om een serie met Joey, Ross en Chandler die luistert naar de naam It's A Guy Thing. Een woordvoerder van NBC meldt: „Onderhandelingen over toe komstige projecten zijn continu 'GPD Een mix van bonsai en Tama gotchi staat klaar om Ne derlands nieuwste rage te wor den. Piepkleine 'knuffelplant jes' voor aan de sleutelbos of gsm. Japan en Korea vielen snel voor de verleiding en Amerika volgde. De Nederlandse im porteur verwacht een storm loop. Net als Tamagotchi gaat de 'wishplant' of 'pettree' dood bij slechte verzorging. Het troetel plantje heeft echter behalve aan dacht geen batterij nodig, maar is al tevreden met een beetje licht en af en toe wat water. Vruchtbaarheid, dankbaarheid, liefde, overwinning, kracht... Het zijn nobele thema's die wor den verbonden aan de mini-vet- plantjes die in navolging van Ja pan en Korea ook in Nederland een rage moeten worden. Wie wil er nou geen plantje als knuf felmaatje bij zich hebben? Sinds de Tamagotchi in 1996 op de markt kwam, wordt er niet meer vreemd gekeken als ie mand een klein ding van zijn sleutelhanger haalt en dat lief kozend toespreekt. De eivormi ge poppetjes die je digitaal in leven moet zien te houden, zorg den voor een ware rage. In twee jaar werden er wereldwijd veer tig miljoen van verkocht. Het succes van Tamagotchi was aanleiding voor nieuwe pogin gen om met dit soort hebbedin getjes te scoren. In 2004 werd bijvoorbeeld het 'waterhuis dier' aquapet gepresenteerd, na dat Japan daar wel voor in was gebleken. Afgelopen najaar kwam Nintendo met digitale puppies, waar het baasje innig contact mee kan onderhouden A(|fj j Jakko Zeeman en Simone Muller hebben met hun bedrijf Nonstopsale.nl een aantal series knuffelplant jes klaarliggen, de kersverse broertjes van de Tamagotchi. foto Cees Baars en die met dank aan een specia le techniek zelfs gaan blaffen als er een ander baasje met een 'Nintendog' binnen dertig me ter afstand komt. Slurpje water Het knuffelplantje (inclusief capsule slechts 4 bij 2,5 centime ter) heeft weinig eisen; slechts een liefdevolle behandeling, wat zonlicht en op zijn hoogst eens per week een slurpje wa ter. In ruil daarvoor heeft de ge lukkige eigenaar altijd een le vende compagnon bij zich, die wel een jaar lang uit de voeten kan in zijn krappe behuizing en daarna wil worden verpoot. Jakko Zeeman (36) en zijn vrien din Simone Muller (24) uit Apeldoorn zien wel brood in de nieuwste gadget, die voor 6,95 euro te koop is. Zeeman zegde zelfs zijn baan bij een computer bedrijf op om zich geheel op de in- en verkoop van de plantjes te storten. Een groepje Haagse studenten presenteert de gad gets momenteel onder de inter nationale aanduiding 'pettree' (huisdierboompje). Zeeman heeft met zijn nieuwe bedrijf Nonstopsale.nl gekozen voor de aanduiding 'wishplant'. Elf ver schillende minuscule vetplant- jes en cactusjes, in meerdere soorten capsules, staan bij Non- stopsale inmiddels klaar voor verzending. In eerste instantie richt Zeeman zich op de ver koop via internet, maar over niet al te lange tijd hoopt hij ook de interesse van Nederland se winkelketens te hebben ge wekt. Zodra het knuffelplantje ook bij Blokker en het Kruidvat te koop is, is de doorbraak wat hem betreft definitief. Gep Leeflang Ivo Dinkelaar en Dennis Wind werden geboren in de broeieri ge zomer van 1975, vandaar de bandnaam August75. In een eerder muzikantenleven toerden ze met The Dollybirds langs de Nederlandse podia en Met Vloeistof vestigde Opge zwolle zich in 2003 in de top van Nederlandse hiphop. Ei gen Wereld zal de status van de gevatte tekstdichters Rico en Sticks en beatmaker Delic in de relatieve underground bevesti gen. Voor hitparadesucces a la Lange Frans Baas B. blijft het compromisloze Opgezwolle te rauw. Om dat te beseffen, hoef je alleen maar naar de hommage aan Nederland Made In NL) te luisteren. Dat is andere koek dan het gladgestreken, melodra matische Het Land Van. Het te kent de liefde voor pure en on versneden hiphop. Het trio kiest ervoor geen concessies te doen, laat geen populaire invloeden uit R&B toe en houdt zich met Al veel besproken toen het nog een demo in eigen be heer was, nu ook officieel uit: het debuut van de Amerikaanse band Clap Your Hands Say Yeah. De bandnaam roept al om aandacht en de licht schizofre ne, maar boeiende plaat bevre digt de nieuwsgierigheid. Belletjes, krakende gitaren, (draai)orgeltjes, synthesizers, tamboerijnen, kinderpianootjes en koortjes. Een stem die klinkt alsof de man erachter elk mo ment zijn realiteitszin kan ver liezen. En natuurlijk handge klap en voetgestamp. Clap Your Hands Say Yeah klinkt romme- Nicole Kidman kwam de af gelopen weken alleen maar met blije berichten in het nieuws. Zo gaat de actrice naar verluidt in maart trouwen met haar nieuwe liefde, countryzan- ger Keith Urban. Maar celebri- ty-kindermeisje Suzanne Han sen, bekend als 'The Hollywood Nanny'gooit een flinke bak modder over Nicole's onberispe lijke imago. In haar controversiële nieuwe boek You'll Never Nanny In This Town Again, vertelt Suzan ne Hansen dat ze, toen ze als nanny werkte voor bekendhe den als Rhea Perlman en Danny De Vito en Will and Grace-ster Debra Messing, Nicole geen en kele bijdrage zag leveren aan de opvoeding van haar (adop tie) kinderen Connor (10) en Isa bella (12). Zo laat de nanny aan de website Page Six (van de New York Post) weten: „Ik zag haar nooit met haar kinderen." festivals, maar de postpunk van die band bleek niet helemaal 'hun ding'. Het contrast met het titelloze debuut van August75 had bijna niet groter kunnen zijn: twaalf wonderschone, vaak akoestische popliedjes telt de plaat, die soms Crowded House Pass You By) en dan weer Cros by, Stills, Nash Young (Julia) in herinnering roepen. Het zijn bedrieglijk eenvoudige num mers, die zich zonder moeite in je hoofd nestelen. De hitgevoelige single Let It Go is daarvan het beste voorbeeld. Martin Groenewold August75: August75 - Who's Next/Coast to Coast, 44.27 min. bevriende gasten als Ja wat, Du vel en Raymzter bij de pure leest. Peter van der Heide Opgezwolle: Eigen Wereld - TopNotch/PIAS, 69:34 min. lig, een beetje amateuristisch en daarmee ontwapend - zij het dat zanger Alec Ounsworth iets bescheidener mag zijn in de doorgedraaide imitatie van Da vid Byrne. Achter de warrige fa cade schuilt gelukkig veel kwali teit in de opwindende spanning sopbouw en de lustige arrange menten. De band speelt 19 fe bruari in de Amsterdamse Melk weg. Maaike Borst Clap Your Hands Say Yeah: Clap Your Hands Say Yeah - Wichita/V2, 38.41 min. Suzanne onthult ook dat Tom Cruise extreem strenge vertrou- welijkheidsregels stelde aan de genen die hij inhuurt om voor zijn spruiten te zorgen: „Tom liet de nannies vertrouwelijk heidscontracten tekenen. Deze overeenkomsten waren zo strikt, dat zij niet eens mochten onthullen voor wie ze werkten. Dus wanneer Cruise voor de ca mera zei dat hij geen mensen in huurde om te helpen met de op voeding van zijn kinderen, kon den de kindermeisjes daar geen weerwoord op geven." Het lijkt erop dat Tom de touw tjes ook strak in handen heeft in zijn relatie met zijn huidige ver loofde, de zwangere actrice Ka tie Holmes. Zo bleek bij de scree ning van Katie's nieuwste film Thank You For Smoking, op het Sundance Film Festival, een seksscène tussen haar en tegen speler Aaron Eckhart op myste rieuze wijze uit de film te zijn verdwenen. GPD Nicole Kidman met haar kinderen Isabella (links) en Connor. foto Shaun Best/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39