>zc stijging rioolrecht van de baan r PZC Maike Boerdam even terug bij de oma's n Lintje voor inzet bij brandweer Hulst Cultureel pleit voor theaterzaal in binnenstad Hulst 'luis heeft voldoende reserves om tarief in 2007 vrijwel gelijk te houden Wekelijkse iordic Walking ond Graauw GOESE RESTANTEN 3 daagse Subsidie voor buitengewone sport GroenLinks blij met vervoersidee Bijeenkomst over buurtbus Schoorsteenbrand in Reggestraat agenda vrijdag 27 januari 2006 i»rFrank van Cooten DIS - Inwoners van Sluis hoe- n volgend jaar nauwelijks sr te betalen voor het riool- dit. Omdat de reservepot not genoeg is, ziet het dage ts gemeentebestuur af van de plande tariefsverhoging van ulijks twintig procent. ■zoek toont aan dat de re- [vepot van 4,25 miljoen euro ai de riolering voldoende is orde komende jaren. De reser- positie is de afgelopen jaren lie gevoed door de Sluise be- lingbetaler. )r dit jaar lukt het niet de ntig procent verhoging terug draaien. De Sluise belasting- iler betaalt dit jaar aan riool- at 167,65 euro, gebaseerd op iverbruik tot driehonderd ku- iemeter water per jaar. itarief zou oorspronkelijk vol ui jaar met twintig procent gen tot 201,08 euro. Omdat (college deze stijging loslaat, git het rioolrecht volgend irenkel verhoogd met de infla- correctie. „Dat is slechts een procent", zegt wethouder Leentfaar. (jaarlijkse stijging met twin- iprocent van het rioolrecht is sist sn geleden ingezet door de ie gemeente Oostburg. Deze ithodiek is overgenomen door ueuwe gemeente Sluis. «eerste fase van ons nieuwe (ringsplan 2006-2010 leek ail- seen uitgelezep moment de fi- (iering te bekijken." ravoudiger it college kreeg de uitkomst d het onafhankelijke onder- ekhalf januari binnen. „Con- isie is dat ons financierings- «leem voor de riolering veel ,'oudiger kan. Daarnaast is ie reserve riolering voldoen- voor de komende jaren. Daar- a is door dit college besloten trendmatige verhoging van intigprocent te bevriezen." entfaar maakt wel een voorbe- ud. „Het is natuurlijk aan het luwe college en de nieuwe ge- ienteraad de actuele situatie ulijks te bekijken. Dit college BAAUW - Liefhebbers van irdic Walking kunnen vanaf wekelijks in groepsver- ind een wandelingetje in de lurtvan Graauw maken. lere zondag starten belang eenden wandelaars om 10.30 r vanaf Herberg De Graauw )reen tochtje van zo'n vijf ki- aeter in de polderrijke omge- ag, Nordic Walking, intensief indelen met twee stokken, is ipulair bij jong en oud en niet ;aar voor de gewrichten. Na loop van de tocht is er nog ge- genheid om gezellig onder het sot van een drankje na te bab- len. in de Nordic Walking-tocht geen kosten verbonden. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuvus-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Renè Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl I Sheila van Doorsselaer I centrale redactie I Stationspark 28 I Postbus 31 4460 AA goes I Tel: (0113)315500 I Fax:(0113)315669 I E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl heeft nog wel invloed op de ka dernota van 2007. Vandaar ons voorstel om het tarief rioolrecht van dit jaar in 2007 te handha ven, behoudens de inflatiecor rectie." Leentfaar zegt dus niet dat het rioolrecht nooit meer stijgt. „Dat is uiteraard de verantwoor delijkheid van de nieuwe ge meenteraad. Daarnaast blijft voorzichtigheid geboden. Dit college wil immers niet de in druk wekken nu mooie sier te maken. De nieuwe raad moet jaarlijks bekijken hoe de vlag er bij hangt." De tarieven voor het rioolrecht worden 1 februari in de raadscommissie Middelen be sproken. Laatst trad Maike Boerdam op bij het afscheid van directeur Joop de Rechter van de stichting Woongoed, ook in het Ledeltheater. foto Wim Kooyman door Wilma Valk SLUIS - Maike Boerdam (29) uit Sluis viert momenteel triomfen in Duitsland. Nadat ze eerder doorbrak in België en Nederland heeft de musicalster ook Duitsland veroverd. Ze vertolkt er de hoofdrol in de musical Elisabeth over het leven van de Oostenrijkse keizerin Sissi. De .carrière van Maike raakte al tijdens haar opleiding op het conservatorium in Gent in een stroomversnelling. Ze werd gewaagd voor de hoofdrol in Asse poester, was te zien in een groot aantal kleinere producties en in de musical Sound of Music in Antwerpen. In België speelde ze in de jeugdserie Big en Betsy en als advocate in de tv-reeks De we reldvolgens Milo. De rol van Elisabeth, die ze sinds het voorjaar van 2005 in Stuttgart speelt, was niet nieuw voor Maike. „Ik heb Elisabeth al vanaf 2002 anderhalf jaar in Essen gespeeld. Mis schien was ik toen nog te jong voor die rol. Ik speel Elizabeth toch van haar vijftiende tot haar 61e levensjaar. Het lijkt alsof ik de keizerin nu beter versta. Haar doen en denken. Ik heb me heel erg in de persoon verdiept. Op dit mo ment lees ik gedichten van de Duitse dichter Heinrich Heine, omdat ik weet dat Elisabeth ze ook las en prachtig vond. Het is een heel omvangrijk stuk met vele kanten. Gelukkig hebben we een heel goede Abendspielleiter. Ie mand die iedere avond kritisch ons spel beoordeelt en opmerkingen maakt. Daardoor blijven we aan de personen werken. Juist omdat het een historische figuur is, iemand die echt heeft geleefd, is het spelen van deze rol zo interessant, al blijft het zwaar. Ik hoop Elisabeth nog te kunnen spelen tot de voorstellin genreeks in Stuttgart stopt. Het einde is gepland op 17 september 2006, al maak ik straks een pauze van drie maanden." Tour Een pauze, maar zeker geen vakantie. Van februari tot april maakt ze een theatertour langs zeven Duitse steden en Wenen: „Onder de titel Best of Musi cal doen we met deze productie ieder weekeinde een andere stad aan. In mei mag ik dan meedoen aan Musicals in Ahöy, mijn eerste grote optreden in ei gen land." Het lijkt Maike niet moeilijk om daarna weer in de rol van de keizerin van Oos tenrijk te kruipen: „Die afwisseling is juist welkom. Ik kan dan nieuwe ideeën opdoen." Voordat het zover is, staat eerst haar hu welijk met verloofde Michael Strober in de agenda. Vorig jaar was er voor Mai ke niets anders dan haar carrière: „Het is allemaal anders gelopen. Ik zag in eens de goede persoon. Ik leerde Mi chael - hij speelt gitaar in een Duitse rockband - kennen via zijn broer, die bij ons in het theater werkt. Het ging heel snel. Ik had direct een heel helder beeld van ons beiden in m'n hoofd. Zo iets plan je niet. We hebben nu gelukkig één woning en, ook heel belangrijk, een gezamenlijke agenda. Michael reist door heel Europa met zijn band. Hij is net terug uit Zwitserland, moet straks naar Denemarken en Engeland en Frankrijk staan ook nog op het pro gramma. Hij is gelukkig meestal maar een paar dagen weg en we plannen zo veel mogelijk wije tijd met elkaar." Deze week waren ze samen even in Sluis. Net als in november 2004 is Mai ke overgekomen voor een gastoptreden met de Young Ones, zaterdagavond in het Ledeltheater. Destijds moest Maike speciaal overvliegen uit Los Angeles, waar ze een masterclass film en televi sie volgde. Toen ze voor de rol van Elisa beth werd gevraagd, keerde ze terug en maakte cle opleiding niet af. Ze compen seert het met een enorme dosis büh- ne-ervaring, opgedaan in de praktijk. Tijdens haar bezoek aan Sluis regelde ze alvast wat dingen voor haar bruiloft. „Het echte huwelijk, de kerkelijke inze gening, is op 24 april in een klein barok kerkje in de buurt van Stuttgart en daar geven we ook een feest. We trou wen voor de wet in Sluis omdat dan mijn beide oma's erbij kunnen zijn. Hartstikke leuk! HULST - Albert Verstraeten uit Sint-Jansteen is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. Burgemeester J.F. Mulder van Hulst speldde hem gisteravond de bijbehorende versierselen op tijdens een bijeenkomst in de brandweerkazerne in Hulst. Verstraeten is op 1 januari 1975 lid geworden van de vrijwillige brandweer in Hulst. Hij begon als aspirant-brand wacht en klom in 1988 op tot on derbrandmeester. Op 31 decem ber vorig jaar heeft hij afscheid van de brandweer genomen. Bur gemeester Mulder prees Verstraeten als ie mand die zich langdurig ten ba te van de samenleving heeft in gespannen en als iemand die zijn verantwoordelijkheid ten opzichte van zijn leefomgeving niet uit de weg is gegaan. foto Wim Kooyman Advertentie 26 - 27 - 28 januari door de hele goese binnenstad HULST - De gemeente Hulst heeft besloten drie buitenge wone sportevenementen te subsidiëren. Zes andere verzoe ken zijn afgewezen. Het Pinkstergala van cle Hulster atle tiekvereniging RKHAV, het OZ Wielerweekend en de Hulster autorally kunnen vanwege hun grote promotione le waarde allemaal rekenen op een Hulster bijdrage. De afgewezen verzoeken zijn niet bijzonder genoeg om voor extra subsidie in aanmerking te komen, stelt Hulst. Het gaat onder andere om de avondvierdaagse van Honte- nisse, een verzoek van de schutters van Sint Cecilia en de biljarters van De Lieve in Hulst. TERNEUZEN - GroenLinks Terneuzen is blij met het idee van TOP/Gemeentebelangen om een proef te doen met gratis openbaar vervoer voor ouderen, gehandicapten en vrijwilligers in de zorg. GroenLinks organiseerde eer der in Terneuzen een debat over gratis openbaar vervoer. „Oud-staatssecretaris Michel van Fluiten heeft toen al aangegeven dat het zomaar invoeren van gratis openbaar vervoer niet reëel is", zegt lijsttrekker P. Clijsen. „Dat het beter zou zijn ervaring, op te doen door bijvoorbeeld scho lieren en ouderen te betrekken in een beperkt gratis open baarvervoersysteem." Zowel de gemeenteraad als het col lege waren destijds niet bereid hier verder onderzoek naar te doen. „Voor ons is dit Onderwerp echter nog lang niet van de agenda. Daaarom verwelkomen we de actie van TOP/Gemeentebelangen en de Partij voor Zeeland." KLOOSTERZANDE - 'Help de buurtbus blijven!' kopt het affiche, waarmee de voorlichtingsmiddag op dinsdag 7 februari in woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzan- de wordt aangekondigd. „De mensen weten te weinig over de buurtbus. Zo vroeg ik de prijs van een ritje aan mijn collega's, maar niemand wist het. Dat moet verande ren", vindt L. de Bruijn van het woonzorgcentrum. De Bruijn ging laatst zelfs met de bus vanuit Kloosterzande naar Hulst. Er is een bushalte voor het woonzorgcentrum, maar daarvan wordt weinig gebruik gemaakt. „Veel van onze bewoners weten niet dat je tot op de markt in Hulst komt met de bus." De bijeenkomst is niet alleen bedoeld voor bewoners van Antonius. „Iedereen is welkom, want de buurtbus moet echt blijven. De proefperiode loopt op 1 juni 2006 af en er gaan nog steeds te weinig mensen mee." De informatiebijeenkomst begint om 14.00 uur. TERNEUZEN - In een vrijstaande woning in de Regge straat in Terneuzen heeft gisteravond ruim een halfuur een schoorsteen in brand gestaan. De brandweer kreeg tij dens een oefensessie bij het bedrijf Zeeland Supply in Ter neuzen om kwart over acht een melding dat er in de wijk Zeldenrust echt wat aan de hand was. Een tankautospuit en hoogwerker werden ingezet om de schoorsteenbrand te blussen. Om kwart voor negen was de brand onder con trole. Bevelvoerder E. Blaauw van de Terneuzense brand weer kon gisteravond nog niets zeggen over de oorzaak van de brand en de geleden schade. ,,De eigenaar van de woning zegt dat hij altijd goed hout heeft gestookt. Pas als de schoorsteen helemaal is afgekoeld, kunnen we bepa len hoe groot de schade is", aldus Blaauw. door Jean-Lou de Gucht HULST - De gemeente Hulst doet er goed aan een nieuwe theaterzaal in het centrum van Hulst te bouwen. Dat is de me ning van voorzitter Wim van Baarle van de Stichting Hulst Cultureel! De stichting, die is voortgeko men uit de stichting Uit in Hulst en de culturele commissie Hontenisse, programmeert cul turele evenementen in de ge meente Hulst. Het hoofdpodium is gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. „In een nieuwe zaal in de bin nenstad kun je een echte thea tersfeer creëren", stelt Van Baarle. „Dat kan niet in een ge meenschapscentrum als Den Dullaert." Van Baarle denkt aan een klein theater met zo'n 250 zitplaatsen. „Waar je bij voorbeeld lunchvoorstellingen, eenakters en exposities kunt or ganiseren. Bijvoorbeeld in sa menwerking met de horeca in de binnenstad. Als een theater in de binnenstad is gelegen zul len mensen ook na afloop mak kelijker ergens iets gaan drin ken. Hulst heeft immers veel ge zellige ten-assen en kroegen. Dat gebeurt nu niet. De woon wijk waar Den Dullaert is gele gen, is te ver van de binnenstad gelegen." Van Baarle haakt met zijn uitspraken aan bij een dis cussie die op dit moment in Hulst wordt gevoerd na de sloop van de sporthal. Is het mis schien een versterking voor Hulst als je de sporthal, de thea terzaal en de bibliotheek ver plaatst naar een andere locatie? Volgens wethouder Frank van Driessche is het nu het moment om die vraag te stellen. Een theaterzaal kan volgens hem zeer zeker de binnenstad verle vendigen. Een theaterzaal en bi bliotheek kunnen onderdeel zijn van het plan Bierkaai. Maar Van Driessche wil wel rea listisch blijven. Er hangt im mers een duur prijskaartje aan een nieuw theater in de binnen stad. De gemeente is op dit mo ment bezig een en ander op een rijtje te zetten. Het bestuur van Den Dullaert wijst de optie bin nenstad resoluut van de hand. Grootheidswaanzin, zo vatte waarnemend voorzitter Theo Baert onlangs de plannen sa men. Met een nieuw theater hoopt Van Baarle ook beter op te boksen tegen de theaters in Antwerpen en Gent. „En met het Scheldetheater in Terneu zen en het Ledeltheater in Oost burg moet je natuurlijk niet con curreren. Kijk, drie theaters in Zeeuws-Vlaanderen is rijkelijk veel. Het is een gebied met ruim honderdduizend inwoners. Daar om doe je er beter aan om sa men te werken. De ene voorstel ling past beter in Terneuzen en de andere in Hulst." De voorzitter van de Stichting Hulst Cultureel! denkt dat Zeeuws-Vlamingen makkelijker de weg weten te vinden naar een echt theater in de binnenstad. „Nu doen muziekvoorstellingen en cabaret het goed. Maar in een nieuw theater is misschien ook wel meer belangstelling voor to neel voorstellingen. Het loont de moeite dat te onderzoeken." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten (Kanaalzone); De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 15.30 uur; Zitgymnastiek; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur; Kaarten, biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur; Spelmiddag; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur; KBO kaarten, KBO bingo; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur; biljar ten, pieren; Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur; Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; NIEUWVLIET - Dorpshuis, 19.00 uur: Bonte Avond; SAS VAN GENT - Sint Albert, 13.00 uur: Regionale biljartcompetitie; De Regenboog, 13.00 uur; Anbo biljar ten; SINT-JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.30 uur: Bijeenkomst ZLTO; SPUI - De Drie Gehughten, 19.00 uur: Kindercafé; 21.00 uur: Open huis; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00-21.00 uur: Dis co jeugd 8 t/m 12 jaar; De Honte, 14.00 uur: Lotgenotencontact borstkankerpatiënten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37