:>ZC Hulst dubt over leerlingvervoer Cito Vervoer in Axel maakt doorstart Het is mijn lievelingskleur en ik ruik bloemengeur ChristenUnie wil weg effenen voor fietser dvies ambtenaren staat haaks op wens college zelf ritten te regelen Restant oude uitwateringssluis gevonden in Breskens B I ostkantoor w i sporthal ijken voor woningen 5 i Politie moet weer lesgeven op school Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Fietspaden bij Herbert Dowweg Gedenkplaat monument gestolen Woninginbraak: auto gestolen Meepraten in commissies Sluis zeeuwse almanak Gewoon ■rfjavmond de Frel ESKENS - Medewerkers van Koninklijke Wegenbouw Ste- (KWS) zijn woensdag tij- s werkzaamheden aan het ilop het Molenwater in Bres- gestuit op resten van een letselde uitwateringssluis. ifSheila van Doorsselaer jctie: 0113-315649 ivpzc.nl ail:redactje@ pzc.nl !bus 31,4460 AA Goes «rtentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; mvs-Vlaanderen: 0114-372770; ionaal: 020-4562500. j 27 januari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Hoe oud het muurtje is, durft projectleider E. van den Bergen niet te zeggen. „Zeker is wel dat het grootste gedeelte van de sluis net na de Tweede Wereld oorlog is gesloopt. Op oude teke ningen van Rijkswaterstaat uit de tijd dat ze de dijk aanlegden, is te zien dat er vroeger een. af voerkanaal richting Westerschel- de is geweest. We wisten dus wel dat er iets onder de grond zat." De KWS-medewerkers stuitten tijdens de riolerings werkzaamheden vooral op brok ken beton en palen die ooit in het afvoerkanaal zijn gegooid. „Maar opeens troffen we een ge metseld gewelfje aan, een zoge naamde duiker van het uitwate ringssluisje. Het grootste gedeel te zit 25 meter diep in de grond en is tijdens de werkzaamheden intact gebleven. Maar op de kop v* 1ST - Er zitten heel wat ha- ,en ogen aan het voornemen het Hulster college van bur- leester en wethouders om leerlingenvervoer in eigen ir te gaan uitvoeren. (Hulster gemeenteraad moet oenkort besluiten of Hulst [vervoer van scholieren zelf- ig gaat regelen of toch aansluiting zoekt bij het :enwerkingsverband Collec- waar ook Sluis en izen lid van zijn. meerderheid van het dage- Jijj i bestuur van de gemeente jus 1st wil het leerlingenvervoer eigen beheer uitvoeren. Dit hut staat haaks op het ad- van de ambtenaren en de ('slang van wethouder F. van ;che. Zij willen graag lid hen van het samenwerkings- s'iï [band. jgens wethouder P. Weemaes ancien) kan Hulst, door het eigen hand houden van het rlingenvervoer, een veel bete- raliteit bieden en is het ook [goedkoper. Zo'n 25.000 eu- jaarbasis. Daarnaast kan 1st 20,000 euro aan btw terug- rderén op de kosten. I ambtenaren en Vejn Dries- diebben nu echter dok de an- kant van de zaak op papier irEugène Verstraeten tfi a 5 gezet. Hun bevindingen zullen ook deel uitmaken van de discus sie die de raadsleden in de eerst volgende commissievergadering Samenleving voeren. Volgens de ambtenarij wordt Hulst hoe dan ook met extra kos ten geconfronteerd als het leer lingenvervoer zelfstandig wordt opgepakt. De ambtenaren stellen dat sa menwerking tussen de drie ge meenten als groot voordeel heeft dat ritten gecombineerd kunnen worden. Zo blijft ook het tarief voor de-rit redelijk. „Bij het wegvallen van gecombi neerde ritten zal de prijs per rit ongetwijfeld stijgen", aldus de brief van de ambtenarij aan de commissieleden. Geen bezuiniging De kosten voor het leerlingen vervoer worden in het samen werkingsverband op basis van de inwoneraantallen verdeeld onder de drie gemeenten. Bij het zelfstandig uitvoeren van het leerlingenvervoer zal Hulst alle kosten zelf voor rekening moe ten nemen en dat betekent vol gens de ambtenaren voor Hulst geen bezuiniging. Ook zal Hulst zelf moeten aanbe steden. „Men zal er niet onder uit kunnen externe ondersteu ning in te huren om tot een gede gen bestek te komen." Ook zul len de medewerkers van het team Onderwijs veel meer uren maken. „Het is niet mogelijk binnen de huidige formatie van het team onderwijs de extra werkzaamhe den als gevolg van het zelfstan dig uitvoeren van het leerlingen vervoer op te vangen. Dit zal dan ook ongetwijfeld tot proble men leiden op dit beleidster rein." Ook herinneren de ambtenaren eraan dat het in eigen hand hou den van het leerlingenvervoer haaks staat op het voornemen binnen Zeeuws-Vlaanderen nau- 3 INEUZEN - Op de plaats ahet postkantoor en de leeg- lande sporthal 't Zwaantje de Alvarezlaan in Terneu- ,rc_wil de Brabantse projectont- 'ocdl kkelaar Scheldekroon negen- •WS appartementen bouwen. Dat wethouder A. van Waes imtelijke ordening). teldekroon is al eigenaar van an, FC I postkantoor en ontwikkelt met aannemersbedrijf ider Poel de plannen voor de artementen. Zowel de pro- 'ontwikkelaar als het bedrijf lorna, dat het nabijgelegen awe sportcomplex Vliegende te art bouwde; brachten een i uit op 't Zwaantje. Schelde- :on deed het hoogste bod, lassc dat was volgens Van Waes steeds beduidend lager dan itaxatierapport. lierhandelingen leidden ver lens tot een koopprijs van 000 euro. Een bedrag waar burgemeester en wethou- 5 tevreden zijn. Vooral om- de gemeente nog twee ton jgt als de projectontwikke- L'inderdaad de woningen vol 's plan bouwt. Het geld is be eld om de kosten te dekken er de aanleg van de benodig- infrastructuur. a et is een leuke plek voor wo- raÜ ^en"' zegt wethouder Van „Er zijn veel voorzienin- in de buurt, zoals het win- intrum. Omdat ook ver- jhuis Ter Schorre vlakbij is de locatie ook geschikt c''seniorenwoningen. Dus ik aan dat een deel van de ap- tementen zeker voor die doel- eepbestemd zal zijn." de bouw van de woningen lelijk te maken, moet eerst bestemming van het perceel 'fden veranderd. Burgemees- weth°uders hebben daar bezwaar tegen. Voor de wo- "en worden gebouwd, moet ^hgens nog wel overeenstem- H worden bereikt met Post- toren BV. Dat bedrijf heeft ''Postkantoor twee jaar gele- ..hP weliswaar verkocht aan ldekroon, maar heeft het tod direct teruggehuurd. Het 3. 'Contract loopt tot 2008 en pantoren BV heeft geen inen voor het verminderen dienstverlening of een ver lig, meldt woordvoerder •Sterk. Esmee leest in het kader van de landelijke gedichtendag haar gedicht voor, over de kleur groen, terwijl Soraya de tekst vasthoudt. door Wilma Valk AARDENBURG - „Oranje is de kleur van mandarijnen groot en klein. Ik lust ze graag, maar niet van marsepein. Het is mijn lievelingskleur en ik ruik bloemen geur." Zo luidde gistermiddag het ge dicht van Nadi van tien uit groep acht van de Vorsterman van Oyenschool in Aardenburg. De kinderen waren in het kader van de landelijke gedichtendag in de biblio theek van Aardenburg om hun zelfge maakte gedichten voor te dragen. „We besteden in de klas veel aandacht aan gedichten", vertelde juffrouw Marie ke Pera. „Iedere morgen beginnen we met een gedicht. Een van de kinderen leest dan een versje voor, dat ze zelf mo gen uitzoeken. Voor deze gedichten heb ben we het thema 'vorm en kleur' geko zen. Ze hebben dan ook allemaal een ge dicht gemaakt over kleuren of hun lieve lingskleur." Het verschil tussen de meisjes en jongens werd duidelijk tijdens het voorlezen. Over de kleur groen dacht Sander vooral aan moclclergroen, terwijl Melissa aan ge- latinegroen dacht. Esmee en Soraya lazen ook hun dichtkun sten over de kleur groen voor. In de ge dichten van de meisjes werd veel aan lief de gedacht: „Denk ik aan rozen, dan moet ik blozen", was een tekst van de twaalfjarige Soraya. En bij blauw dach ten veel kinderen aan 'houden van', ter wijl de één jaar jongere Sander het vol gende rijmpje dichtte: „Kleuren zitten foto Peter Nicolai soms op deuren, verf is duur en zit soms ook op de muur." De bezoekers van de bibliotheek en de le den van de literaire commissie van de Stichting Cultureel Aardenburg luister den met veel plezier naar de gedichten. „Jammer dat maar één school wilde deel nemen", meende Marleen Dujardin van de commissie. Voor de andere bezoekers lazen leden van de literaire commissie ge dichten van 'De Reiziger' voor. Dit zijn de gedichten die her en der in Aarden- burg te lezen zijn. door René van Stee AXEL - Vervoersbedrijf Cito Vervoer uit Axel maakt een doorstart. De rechtbank in Mid delburg verklaarde het bedrijf woensdag failliet, maar gisteren werd bekend dat Zeebra Tom-s uit Bergen op Zoom de activitei ten voortzet. Voor de zes oproep krachten van Cito Vervoer is geen plaats meer. De tien full-ti me chauffeurs en twee admini stratieve krachten houden hun baan. De activiteiten van het Cito Ver voer bestaan uit groepsvervoer, personeelsvervoer en busreizen. Dat gebeurt met zeven bussen. Inclusief oproepkrachten telt Zeebra Tours twintig personeels leden. Het wagenpark bestaat uit twintig bussen. Op termijn verdwijnt de bedrijfsnaam Cito Vervoer. Eigenaar-directeur J. Vreugden- hil van Zeebra Tours ziet in de doorstart van Cito Vervoer een uitgelezen mogelijk om vaste voet op Zeeuws-Vlaamse bodem te krijgen. „Uiteraard richten wij ons ook op de rest van Zee land. Met de doorstart van Cito Vervoer in Axel is een eerste stap in die richting gezet", al dus Vreugdenhil. Cito Vervoer wordt dus onder deel wordt van een groter ge heel, en daarom is Vreugdenhil stellig overtuigd van de overle- vingskansen van het Axelse be- di'ijf. Als voordelen van de sa- onze samenleving tonen aan dat we moeten blijven investeren in veiligheid en leefbaarheid. Normvervaging beperkt zich niet tot stedelijke gebieden. Ook in onze gemeente is die merk baar." Misdaadpreventie begint bij het basisonderwijs, zei hij, daar wordt de basis gelegd voor het latere gedrag van jongeren. Loonen vraagt het college daar- om zo snel mogelijk te overleg gen met de regioléiding van de politie Zeeland. Nieuw West pleit ook voor een wijkagent in elk doi-p, die dan ook de lessen op de basisschool kan verzor- gen. door Frank van Cooten SLUIS - De politie moet weer les gaan geven op de West- Zeeuws-Vlaamse basisscholen. Burgemeester J. Sala van de ge meente Sluis overlegt met de po litie Zeeland over een herinvoe ring van het schooladoptie plan. De politie verzorgde ruim zes jaar lang lessen op de West- Zeeuws-Vlaamse basisscholen. Doel van het project was posi tief gedrag onder kinderen van de groepen 7 en 8 te bevorderen en hun vei-trouwen in de politie te versterken. Deze lessen wei den echter geschrapt omdat aan andere zaken een hogere priori teit werd gegeven. P. Loonen van de fractie van Nieuw West spreekt in een brief aan het college teleurstelling uit over het besluit van de regiolei ding van de politie Zeeland te stoppen met liet schooladoptie plan. „Ik ben hierover in over leg met de politie", reageert bur gemeester Sala op de brief van Nieuw West. Hij zei ook, in het kader van het project Duur zaam Veilig veel waarde te hech ten aan het schooladoptieplan. Loonen: „De ontwikkelingen in Thuis in... RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 van het gewelfje ligt nu een nieu we rioolbuis", aldus Van den Bergen. Overigens is het oude sluis je voor omstanders niet lang zichtbaar geweest. Meteen na de vernieuwing van het riool werd de duiker weer met zand be dekt. wer te gaan samenwerken met de andere gemeenten. Daar naast zitten er ook juridische as pecten aan het onttrekken van het leerlingenvervoer aan het sa menwerkingsverband. Hulst pleegt dan contractbreuk. „Met alle eventuele financiële en juri dische gevolgen van dien." De leden van de commissie Sa menleving discussiëren donder dag 2 februari om 19.30 uur over het leerlingenvervoer in het stadskantoor. TERNEUZEN - Er wordt gewerkt aan plannen voor veili ge fietspaden langs de Herbert H. Dowweg bij Terneuzen. De provincie laat dat weten na vragen van het Terneuzen- se raadslid J. Baart (TOP/Gemeentebelangen). Op dit mo ment ontwerpt de provincie een vijfhonderd meter lang fietspad tussen de Lovenpolderstraat en het fietspad langs de Savoyaardsweg. Over een veilige oversteek voor fietsers naar Poort 3 wordt overlegd met Dow Chemical. „Het ontwerpplan van het fietspad gaat binnenkort naar de gemeente Terneuzen voor de planologische inpassing", belooft de provincie. Na afronding van cle planologische procedure kan met de aanleg worden begonnen. Voor de werknemers van Elsta is de provincie nog op zoek naar een veilige oplossing. Het gaat hier om een vijfhonderd meter lang fietspad vanaf de Lovenpolderstraat tot de toe gang van Elsta. De provincie wil hier een fietspad in de berm tussen de Plerbert H. Dowweg en de dijk aanleggen. WAARDE - De gedenkplaat van het oorlogsmonument aan Parkzicht in Waarde is gestolen. De koperen gedenk plaat, die zestig bij veertig centimeter meet, moet tussen donderdag 18 januari en gisteren zijn weggenomen. De waarde van de plaat is niet bekend. MIDDELBURG - In een woning aan de Granaat in Mid delburg is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken. Uit het huis zijn een ring, een mobiele telefoon, een bankpas en autosleutels meegenomen. Later is ook de auto weggehaald. Het gaat om een witte Renault Clio. SLUIS - Inwoners van de gemeente Sluis moeten de moge lijkheid krijgen mee te praten tijdens commissievergade ringen, vindt de politieke partij Dorpsbelangen en Toeris me (D&T). „Met een goede commissievoorzitter mondt het meepraatrecht zeker niet uit in een Poolse landdag", zegt lijsttrekker C. Bolijn. Alleen burgers die zich hebben aangemeld voor een be paald agendapunt kunnen meepraatrecht opeisen. Nu is het alleen toegestaan voorafgaand aan de behandeling van een agendapunt in te spreken. D&T hoopt met het meepraatrecht de burgers meer te betrekken bij politieke besluitvorming. Ook is D&T voorstander van raadplegen de referenda als blijkt dat inwoners verschillend denken over een bepaald onderwerp, zoals Sluis aan Zee en de extra kustrand in Cadzand-Bad. Ook moet er regelmatig een informatieve raadsvergadering in de dorpen zijn, vindt de partij. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet meer werk ma ken van voorzieningen voor fiet sers. De ChristenUnie pleit daar voor in het verkiezingsprogram ma voor de komende gemeente raadsverkiezingen. De paftij wil dat Terneuzen een fietsplan maakt met een zo groot mogelijke scheiding tus sen langzaam en snel verkeer. „Voldoende goede en gratis fiet senstallingen bij alle openbare gebouwen en winkelgebieden", betoogt de ChristenUnie. De par tij wil dat het stadscentrum, scholen en winkelgebieden be ter bereikbaar zijn op de fiets dan met de auto. Er moet een uitvoeringsprogramma 'Fiets' worden opgesteld waarin de be langen van de fietser centraal staan (bereikbaarheid van ge bouwen, fietsenstallingen, goe de fietspaden en bewegwijze ring). De ChristenUnie vindt ook dat de gemeente moet inves teren in het verstevigen en uit breiden van cle sociale samen hang in buurten, met een sterke nadruk op de vragen en behoef ten van cle bewoners. Alledaag se leefbaarheidsvraagstukken moeten volgens cle partij beter worden opgepakt. Er moet serieus werk gemaakt worden van buurtbeheer. De Chris tenUnie wil bijstandsgerechtig den die nog geen zinvol vrijwilli gerswerk doen, verplichten om zich in te zetten voor de eigen buurt. Verder wil de partij een verbod op hondenpoep in de openbare ruimte. Tot slot dient de winkelfunctie van cle Terneu- zense binnenstad versterkt wor den. „Ook de winkelgebieden in Sas van Gent en Axel verdienen de aandacht." menvoeging noemt hij de moge lijkheid van een betere plan ning, betere aflosmogelijkheden voor chauffeurs en logistieke winst. Inmiddels heeft Vreugdenhil contact gehad met alle klanten van Cito Vervoer. Die zijn vol gens hem zonder uitzondering binnenboord gebleven. Bij een definitief faillissement van het bedrijf had hij vooral proble men voorzien voor het perso neelsvervoer. Dat gebeurt onder meer voor Dow en Yara. „Want in dit geval had er een tussenoplossing gevonden moe ten worden. Er was ongetwij feld iemand in dit gat gespron gen, maar dat zou nog niet zo eenvoudig zijn geweest. Daarom prijs ik de opstelling van de chauffeurs van Cito Vervoer. Zij hebben de voorbij dagen ge woon doorgewerkt, zonder dat zij zekerheid hadden over hun baan. De dienstverlening is dus niet in gevaar geweest." (Advertentie) Geniet van onze uitverkoop LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAMILANOBAXSTERSAHCO ROYALBO ANIALEOLUX TRIBU ERSUSLUXAFORM INTERSTARLOEWIJORI ROLFBENZDUTCHORIGINALS PAR ETPILATPILAT GRANDEARRED1VANROSSUM DEDONCOROGLOSTER SUNFURNITURETOPFORM Morgen laatste kans! Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 De buurvrouw deed onlangs verslag van een feestje bij een van haar kennissen, die aan het Goese Meer woont. Ja, het was erg gezellig en druk. Er waren wel twintig mensen, allemaal woonachtig aan het Goese Meer en - voeg de ze eraan toe - 'vier gewone mensen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35