»zc laad wil extra starterswoningen Gemeente denkt aan virtuele rit door plan Poortambacht Celstraf geëist voor verkrachten vrouw Leerlingen trappen muur naar binnentuin in Geld voor hulp aan Cambodja Kandidaten waterschap Besluit Noorderpolder uitgesteld Defect licht en te veel vermogen Gedenkplaat monument gestolen Speciale straf enige optie voor veelpleger astexposanten ij galerie Orelio Haamstede rede steun voor WD-motie Hypotheken Verzekeringen Pensioenen editie Schouwen-Duiveland zeeuwse almanak Gewoon De buurvrouw deed onlangs verslag van een feestje bij een van haar kennissen die aan het Goese Meer woont. Ja, het was erg gezellig en druk. Er waren wel twintig mensen, allemaal woonachtig aan het Goese Meer en - voeg de ze er aan toe - 'vier gewone mensen'. door Aector Dooms MIDDELBURG - De vraag was, gisteren bij de rechtbank in Mid delburg, of een 34-jarige man uit Brouwershaven op basis van vrijwilligheid seks had gehad met een vrouw of dat hij haar had verkracht. De vrouw deed aangifte bij de politie nadat ze op 3 juli in haar woning in Zierikzee zou zijn ver kracht. Ook officier van justitie M. Overmeer vond gisteren bij de rechtbank het bewijs overtui gend genoeg om tegen de ver dachte wegens verkrachting an derhalf jaar cel te eisen. Daar naast zou hij 500 euro smarten geld aan het slachtoffer moeten betalen. Uitgedaagd De vrouw was gisteren als getui ge opgeroepen. Ze gaf toe de man te hebben uitgedaagd, na dat ze elkaar op een terras in Zierikzee hadden ontmoet. Hij was na het stappen haar woning gegaan en werd door haar zoon tje binnengelaten. Toen ze daar na thuiskwam gaf ze aan naar bed te gaan. De verdachte ging later naar haar slaapkamer. „Ik lag te slapen. Hij heeft mij ge dwongen tot seks door mij in be dwang te houden." Volgens het slachtoffer was het twee keer ge beurd. De man beweerde het te gendeel. Zij was op het terras handtastelijk en had hem uitge nodigd. „Ik heb seks gehad, maai- niet tegen haar wil." De of ficier meende dat de verkrach ting paste bij het profiel van de verdachte, omdat hij erom be kend staat hardhandig met vrou wen om te gaan. Zo deed een ex-partner aangifte van mishan deling in 2004. De officier nam de mishandeling van de vrouw in haar eis mee. In de verkrachtingszaak hechtte de officier vooral waarde aan de verklaring van de vriend van haar zoon, die die nacht bleef slapen. „Hij heeft gegil en ge bonk gehoord. Ook heeft hij 'au' en 'nee' horen roepen." Het slachtoffer kampt met een borderline-syndroom. Volgens de psycholoog lijdt de verdachte aan een ziekelijke stoornis. Raadsman W. Suijkerbuijk be pleitte vrijspraak van de ver krachting. „Zij zocht contact. Het initiatief kwam van haar. Ze heeft nog naar haar vriendin gechat dat ze seks met hem zou hebben." Daarnaast verwees de strafpleiter naar haar borderli ne-syndroom, waardoor ze wis selende stemmingen heeft. Hij bepleitte voor de mishandeling een werkstraf. De rechtbank doet 8 februari uitspraak. OVEZANDE - Voorzitter H. Loontjens van de Stichting Sa- wasdee heeft gisteren in Ovezan- de 700 euro en 102 gevulde schoenendozen met speelgoed en knuffels in ontvangst geno men van basisschool De Zand plaat. Het geld gaat naar de schoolkin deren in Cambodja. De stichting zet zich al jaren in voor het Azia tische land, onder mèer met on derwijsprojecten. De Zandplaat hield dit jaar voor de twaalfde maal een pro- jectweek met daaraan verbon den een actie voor een goed doel. Dit jaar viel de keuze op de stichting Sawasdee. De stichting steunde het project onder meer met films en fotoma teriaal. jactie: 0113-315649 w .pzc.nl uiliredactie@pzc.nl tbus 31» 4460 AA Goes ertentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jWs-Vlaanderen: 0114-372770; 0naal: 020-4562500. jdag 27 januari 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 ZIERIKZEE - T. Sluijter, G. Houtekamer en R. Lievense zijn namens Schouwen-Duiveland kandidaat voor het be stuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Het drietal doet mee in de categorie 'ingezetenen', waar voor Schou wen-Duiveland één zetel te verdelen valt. Alle inwoners van Schouwen-Duiveland kunnen in deze categorie kie zen. Voor de categorie huiseigenaren (gebouwd) staan ook drie kandidaten op de lijst. Dat zijn M. van den Hoek uit Kerkwerve, G. Buth uit Serooskerke en L. Boom uit Burgh-Haamstede. Ook in deze categorie is één zetel voor Schouwen-Duive land beschikbaar. De categorie ongebouwd (landeigenaren) heeft maar één kandidaat: L. Klompe uit Dreischor. Voor de categorie be- drijfsgebouwd is W. Ginjaar uit Burgh-Haamstede kandi daat. Deze categorie wordt verkozen via het bestuur van de Kamer van Koophandel. ZIERIKZEE - De Bewonersvereniging Noorderpolder kon gisteren opgelucht ademhalen. Haar roep om uitstel van het raadsbesluit over uitbreiding van buitenwijk Noorderpolder werd gisteren door een raadsmeerderheid gehonoreerd. Woofdvoerder M. Le Clercq van de bewonersvereniging betoogde gisteren tijdens de gemeenteraadsvergadering meer tijd te willen hebben om de plannen grondig te kun nen bestuderen. Le Clerq vond bij CDA, CU, Alert!, GroenLinks, Lijst Raats en Leefbaar Schouwen-Duiveland een gewillig oor. Zij stemden voor uitstel. WD, PvdA en SGP stemden te gen. 's-GRAVENPOLDER - De politie heeft gisteren bij een verkeerscontrole in 's-Gravenpolder drie bromfietsers, vier automobilisten en zes fietsers beboet. Eén automobi list reed door het rode licht, twee reden te hard en een vierde had defecte verlichting. De.bromfietsen bleken een te hoog vermogen te hebben. Zes fietsers kregen een boete voor defecte verlichting. WAARDE - De gedenkplaat van het oorlogsmonument aan Parkzicht in Waarde is gestolen. De koperen gedenkplaat, die zestig bij veertig centimeter meet, moet tussen donderdag 18 januari en gisteren zijn weggenomen. De waarde van de plaat is niet bekend. (Advertentie) door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het bouwrijp ma ken van de grond begint volgen de maand, in mei volgt een wo ningmarkt en de eerste paal voor uitbreidingsplan Poortam bacht in Zierikzee gaat augus tus dit jaar de grond in. De ge meente overweegt een driedi- mensionele presentatie van de woningbouwplannen. Uitbreidingsplan Poortambacht 11 behelst de bouw van zo'n 330 woningen. Allerlei woningen, va riërend van kadewoningen tot twee-onder-één-kappers, 'gewo ne eengezinswoningen en appar tementen. Gemeentelijk project leider P. van Beveren: „Je praat echt over heel veel verschillende types woningen in allerlei hoog tes breedtes en kleuren. Aan de definitieve ontwerpen voor de woningen in het nieuwe gedeelte van Poortambacht wordt nog gewerkt. Van Beve ren verwacht binnen niet al te lange tijd de ontwerpen te kun nen presenteren. Hij hoopt in mei een woningmarkt te kunnen houden waar geïnteresseerden alle bijzonderheden over het wo ningbouwproject te weten kun nen komen. Het is de bedoeling dat op de website van de ge meente www.schouwen-duive- land.nl) een bescheiden presen tatie van in elk geval de gevel rijen te vinden is. Voor techni sche details kunnen bezoekers via een druk op de knop via de gemeentelijke website naar die van de aannemer. Als het finan cieel haalbaar is wil de gemeen te gaan werken met driedimen sionale beelden. Bij een dergelij ke presentatie kunnen bezoe kers een denkbeeldige rit of wandeling door de straten ma ken en technisch gezien is het zelfs mogelijk virtueel een huis binnen te gaan en de indeling te bekijken en beleven. Van Beve ren benadrukt dat het nog niet zeker is of het lukt een dergelij ke presentatie neer te zetten. „Het is heel mooi, maar er hangt ook een stevig prijskaartje aan." Ondertussen wordt gewerkt aan de voorbereidingen van het uit breidingsplan. In februari of maart gaat de bouwaanvraag de deur uit. De raad moet zich nog uitspreken over het ontwerpbe- stemmingsplan dat het uitbrei dingsplan mogelijk moet ma ken. Van Beveren verwacht dat de raad zich in april over het ontwerp-bestemmingsplan zal buigen. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 jfAfictor Dooms ODELBURG - Officier van {tie M. Overmeer wil een Ipleger uit Noordgouvvc voor ejaar laten opnemen in de jchling voor Stelselmatige t de ISD-maatregel voelde 51-jarige man gisteren in delburg echter niets. Ook fcman M. van der Want vond dat zijn cliënt een laatste kans moet krijgen om via een be handeling in Emergis van zijn drugs- en alcoholverslaving af te raken en te werken aan een te rugkeer in de maatschappij. „Het is een slecht moment om nu de ISD-maatregel op te leg gen, want hij kan zo worden op genomen in de gesloten afdeling van de kliniek", stelde Van dei- Want. De Noordgouwenaar heeft zijn strafblad (zestien pagina's) te gen en eerder is gebleken dat hij hulpverlening aan zijn laars lap te. „Er is in u veel geïnvesteerd, zonder tot resultaat te komen. U bent niet te stoppen, u vervalt telkens in herhaling", meende de officier. Zij vond de vijf straf bare feiten bewezen. De ver dachte werd 4 september vorig jaar in Middelburg aangehou den. In zijn sokken had hij 68 xtc-pillen verstopt. „Ik handel niet. De pillen zijn voor eigen ge bruik", vertelde hij. Op 12 no vember kreeg hij in de auto ru zie met zijn vriendin, voor haar woning in Kamperland. De buurman en diens zoon kwamen naar buiten. Hij dreigde hen te slaan met een krik. De politie kwam ter plaatse en doorzocht de auto. Daarin werden 34 xtc-pillen gevonden. Ook had hij 75 kogelpatronen en een dui kersmes in bezit. „U bent een bron van ellende'.', merkte rechter A. Gaakeer op. De strafpleiter vroeg een straf gelijk aan het voorarrest. Zijn cliënt zit nu 82 dagen in deten tie. Daarnaast pleitte Van der Want voor een voorwaardelijke gevangenisstraf, te koppelen aan de behandeling voor zijn verslavings- en persoonlijkheids problematiek. De officier eiste de ISD-maatregel. De rechtbank doet 8 februari uitspraak. RGH-HAAMSTEDE - Ate- IBceldentuin Daniëlle Orelio ml morgen na een winterslui- weer zijn deuren. Tot eind mari is hier ook werk te zien i (wee gastexposanten: Sia akman uit Philippine en ins Kegels uit Sas van Gent. ie kunstenaars hebben hun kling gevolgd aan de Acade- voor Schone Kunsten in lo. Braakman is keramiste leeft in Philippine een eigen ine/atelier waar zij schalen, en, potten, beelden en objec- van keramiek vervaardigt in mamelijk blauw, opgesierd 1 gouden lijne. Verder schil- m. iels is na een opleiding tot ficus, kunstrestaurator ge- den, waardoor zijn vrije op een zijspoor kwam. ds 2001 legt hij zich toe op nies van brons met glas. Hij ht met die materialen een roe beeldtaal te vormen met rode draad de ontmoeting »n mensen, het ontstaan van a. humor en ernst, is ook werk van Daniëlle Ore- zelf te zien. De drie kunste- rs geven op gezette tijden de- straties van de procedure zij volgen tijdens het ver- [digen van hun objecten, üo is zaterdag en zondag ge lid van 12.00 tot 17.00 uur en 18 tot en met 26 februari van 12.00 tot 17.00 uur. Ook itpraak: 0111-651100. Sanne Duinhouwer en Juliën van de Berg trappen de muur in en verschaffen de leerlingen van de Bruse basisschool De Meerpaal zo toegang tot de nieuwe binnentuin. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman BRUINISSE - Bij de christelijke basis school Op Dreef galmt het welbekende vuistlied van Ome Willem door de gan gen. Entertainer Ronnie Snipperdag zet, een deur verder, de leerlingen van open bare basisschool De Meerpaal aan tot het meegalmen van een zelfgeschreven lied. Door overdekking van de binnentuin zijn beide scholen groter geworden. Gisteren werd - in tweevoud - de offi ciële opening gevierd. Het door de over heid - in het kader van onderwijsvernieu wing - beschikbaar gestelde geld is goed besteed, zeggen de directeuren eensge zind. Op Dreef benut de ruim honderd vierkante meter die erbij zijn gekomen voor remedial teachingactiviteiten, een rustige directieruimte en voor een gloed- jenieuwe iet-ruimte. „Want daar gaat het om in de toekomst", verklaart direc teur E. Hoogendijk de keuze van zijn school. Bij de Meerpaal is - naast de van transpa rante wanden voorziene directie- en werkruimte - gekozen voor een 'leertuin'. De met glas overdekte grote lichte ruim te is multifunctioneel inzetbaar en zal zo wel als - tijdelijk - groepslokaal als bij voorbeeld voor presentaties of de weekaf- sluiting gebruikt worden. Daarnaast heeft de ruimte de functie van biblio theek. „Ruimte is rust. En dat is goed voor de school. We zaten hier wel heel erg op elkaar", schetst directeur A. Fluijt de meerwaarde die de leertuin zijn leer lingen biedt. De twee panden zijn 28 jaar geleden ge bouwd als gekoppelde scholen rond een binnentuin. Toen beide scholen wilden uitbreiden kwam overkapping van de pa tio als beste - qua ruimte en kosten - op tie uit de bus. September vorig jaar werd de eerste paal geslagen. Poëzie Met het oog op de opening hebben de leerlingen van De Meerpaal de afgelopen tweeënhalve week op vele manieren aan dacht aan poëzie besteed. De Landelijke Gedichtendag gisteren werd aangegre pen om de resultaten van dit project aan de buitenwereld te presenteren, tezamen met de officiële opening van de nieuwe binnenruimte. Dat werd gedaan door de leerlingen Sanne Duinhouwer en Juliën van de Berg, respectievelijk uit groep 1 en 8, die een papieren muur (inclusief aquarium) opentrapten. In de achter de muur verborgen leertuin zat Ronnie Snip perdag paraat die direct de bubs over haalde mee te zingen met het couplet: 'Het is de school. Het is een stukje uit m'n leven'. Bij buurschool Op Dreef zorg de entei'tainer Ab van der Valk van Hap py Music voor een heus kinderfeest. RISICOBEHEER fPiet Kleemans KIKZEE - De Schouwen- jvelandse gemeenteraad wil de komende jaren extra star- iironingen worden gebouwd iel eiland. Een motie van die ikking werd gisteravond tij- sde raadsvergadering met al- iene stemmen aangenomen. motie werd door de WD in- end in het kader van de dis- ie over de gemeentelijke nmilieuvisie. Een ambitieus imet als uitgangspunt de ko lde tien tot vijftien jaar tus- de 200 en 250 woningen pel tte bouwen op het eiland, d plan in de visie van de Wat de liberalen er niet weerhield om mede namens tA,SGP, CU, Alert! en Leef- r Schouwen-Duiveland de iwplannen nog wat verder itescherpen. In de aldus ont- ne motie krijgt de werkgroep tterswoningen de opdracht aentien jaar 150 starterswo- jente realiseren. Hard nodig gens WD-woordvoerder H. imans. Want nu komt het, be- gde hij, nog maar al te vaak ;cdat men vergeefs op een wo- jvvacht en vervolgens Schou wen-Duiveland teleurgesteld de rug toekeert. Om het tij te keren is extra aan dacht voor starters op de wo ningmarkt onontbeerlijk, zei Coomans. Hij benadrukte dat de starterswoningen betaalbaar moeten zijn. „Want de financiën zijn juist bij deze doelgroep vaak een probleem." Eén voor één betuigden de overi ge raadsfracties steun aan de motie. Wethouder volkshuisves ting W. Renden liet in reactie op de raadsbrede roep om meer aandacht voor starterswoningen weten dat hij kan leven met de motie. Hij tekende daar wel bij aan dat het niet mogelijk zal zijn in alle kernen starterswo ningen te bouwen. De gemeente heeft weliswaar niet meer te ma ken met tevoren vastgestelde maximum aantallen (contingen ten) maar wel met afspraken over verdeling van de woningen. Verdeeld In de praktijk betekent het voor Schouwen-Duiveland dat zeven tig procent van de nieuwe wo ningen in groeikern Zierikzee ge bouwd dient te worden en de res terende dertig procent wordt verdeeld over de andere kernen. „Natuurlijk kunnen we starters woningen naar voren halen, maar we moeten wel aan de bun- delingseis voldoen", hield Ren den zijn gehoor voor. Voor wat betreft de prijs van starterswo ningen hield Renden een slag om de arm. Wat hem betreft mo gen deze zeker niet meer dan 160.000 euro kosten. „En als het goedkoper kan, dan graag. Maar dat zal onder meer afhangen van de grondprijs." WD-woord voerder Coomans toonde zich zeer in zijn nopjes met de raads brede steun en de welwillende houding van wethouder Ren den. „En we hopen natuurlijk dat die bundelingseis in de toe komst nog versoepeld wordt." Geniet van onze uitverkoop LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAMILANOBAXSTERSAHCO ROYALBO.ANIALEOLUX TRIBUVERSUSLUXAFORM INTERSTARLOEWEJOR! ROLFBENZDUTCHORIGINALS PAR.vETPILATPILAT GRANDEARREDOVANROSSUM DEDONCOROGLOSTER SUNFURNITURETOPFORM i/m 40% korting - V*Binnenuit - - Schouwersweg 7 borgen laatste kans! Heinkenszand 0113 561482

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29