ROVINÖIAL Fatah wijst toenadering af :ei Verkoop Westerscheldetunnel is nabij PZC Politie sluit Vrouwenpolder af na overval op supermarkt PZC Auto MS stitie jaagt knoeiers ;t veevoer idelpack irapt banen Poortvliet ellink rekent grotere groei n economie Verliezer Palestijnse verkiezingen voelt niets voor coalitie met Hamas Dodental winterweer blijft oplopen 19 Zwart werk kan legaal worden Kamer steunt ontpoldering Kenner van de oesters 15 Baghdatis finalist ichtend NO 4 middag jaargang no. 23 „ag 27 januari 2006 nummer 1,25 raymóhöo maandmenu 23,50 internet: www.pzc.nl ■HHnM HAAG - Politie, justitie en overheden openen de aan- p malafide bedrijven in de lerbranche. Slachterijen, re- rs van dierlijke vetten en ïelterijen kunnen voortaan hcrpere controles en hoge- affen rekenen. itoriteiten willen daarmee ■inde maken aan het ge- met veevoer, dat deze [opnieuw een schandaal op- fle. Met dioxine vervuild it België blijkt via een Bra- veevoerbedrijf bij tiental- arkensbedrijven te zijn te- gekomen. ens onderzoeker H. Siebe- het Functioneel Parket, ipeciale afdeling van het baar Ministerie op het ge- van fraude en milieu, heeft sevoersector te lang 'vrij gehad. De controle wordt Aangescherpt en bedrijven in voortaan bij overtredin- ïiet meer gewaarschuwd, meteen zwaar beboet of ge- lard. De veevoersector is justitie aantrekkelijk malafide personen. Vooral liet geknoei met dierlijke valt veel geld te verdie- Doordat vetverwerkers en irproducenten niet altijd amenstelling controleren evetten die ze binnen krij- bestaat het risico dat ge- jke stoffen in de voedselke- ïechtkomen. In Nederland sporen aangetroffen van dioxine vervuild varkens- fkomstig van het Belgische jf Profat. GPD na 5 onrust na dioxine in Vlaams mengvoer Martijn de Koning ITVLIET - Bij Budelpack lortvliet verdwijnen onge- 35 arbeidsplaatsen. Vol- directie is een reorgani- [noodzakelijk door de afne- vraag naar de diensten ;t bedrijf. iack verpakt allerlei pro- De onderneming heeft diet twee fabrieken: Bu- icklen Budelpack 2. men verdwijnen bij Budel- Daar worden verzor- .ddelen en was- en reini- iroducten verpakt, zoals loo en wasmiddel, [de 140 werknemers wordt leel gedwongen ontslagen, linderheid mag overplaat- naar een andere fabriek it bedrijf tegemoet zien. Ipack 1, waar 170 mensen smiddelen verpakken, t niet getroffen door de re- ïisatie. 5 irectie is van plan de twee eken in Poortvliet binnen e jaren samen te voegen, al zich dan, naast het ver in van producten, ook toe- op het produceren van ar wasmiddel. Budel- heeft in totaal tien vestigin- zeven landen. Daar wer- 100 mensen. STERDAM - De Nederland- Bank heeft zijn prognose le economische groei aan- irpt. Bankpresident N. uk verwacht dat de econo- 't jaar en volgend jaar met ocent groeit. 'rwege december verhoog- ellink zijn groeivoorspel- voor dit jaar al tot ruim 2 flt. Hij preciseerde zijn ver dingen gisteren in een toe- ak voor de Nederlandse Ver- ig Toeleveranciers Bouw- ?élt zijn verwachtingen op ïtrekkende consumenten- ingen en een herstel van 'eidsmarkt. Tegelijkertijd de hoge olieprijs een onze- factor voor de economische waarschuwde Wel- ANP door Ad Bloemendaal RAMALLAH - Na haar monsterzege in de Palestijn se parlementsverkiezing is de moslimbeweging Hamas op zoek naar coalitiepart ners. Hamas zei gisteren dat zij wil samenwerken met de regerende Fatah. Maar het verslagen Fatah liet gister avond weten niets te voelen voor samenwerking. Hamas wil niet alleen regeren en lijkt bereid tot concessies als Fatah wellicht alsnog toehapt. Premier Qurei en zijn regering traden gisteren af, nog voor de verkiezingsuitslag was bekend gemaakt. Hamas bezet in het nieuwe parlement 76 zetel, te gen Fatah 43. Van de totaal 132 afgevaardigden wordt de helft nationaal gekozen en de rest via districten. Hamas heeft natio naal nipt van Fatah gewonnen, maar in bijna alle districten de volle winst binnengehaald. Dat heeft opiniepeilers en de or ganisatoren van schaduwverkie zingen op het verkeerde been ge zet. Zij voorspelden woensdaga vond zonder uitzondering een kleine overwinning voor Fatah. In Israël liet tijdelijk premier 01- mert weten dat hij geen vertrou wen heeft in een Palestijns lei derschap waarin een rol is toebe deeld aan Hamas. „Israël kan geen situatie aanvaarden waar bij Hamas, in zijn huidige vorm een terroristische groep die op roept tot Israëls vernietiging, on derdeel is van het Palestijnse Be stuur, zónder zich te ontwape nen", zei een woordvoerder. De Amerikaanse president Bush op zijn beurt zei dat de VS niets te maken willen hebben met Pa lestijnse leiders die Israëls be staansrecht weigeren te erken nen. Abbas Ondanks de overwinning van Hamas in de parlementsverkie zing wil de Palestijnse president Abbas blijven streven naar on derhandelingen met Israël. „Ik ben gehouden aan de uitvoering van het programma waarop u me een jaar geleden heeft geko zen", vertelde Abbas gister avond. Hamas is tegen onder handelen met Israël, maar Ab bas kan als president en als lei der van de PLO zijn beleid bepa len. Hij zei dat hij zijn politiek blijft baseren op een regeling met twee staten: Israël en Pales tina. Het handvest van Hamas roept op tot de vernietiging van Israël en de vestiging van een is lamitische staat. GPD pagina 4 commentaar hoofdpijn door verkiezingswinst Een arrestatieteam moest controleren of de overvaller nog in de supermarkt was, voordat bewoners van Vrouwenpolder hun huis weer uit mochten. door Selma Osman VROUWENPOLDER - De poli tie heeft nog geen spoor van de dader van een gewapende over val gisterochtend op super markt Pryma Melse in Vrouwen polder. Een gemaskerde jongeman drong kort voor half negen via het magazijn de winkel aan de Dorpsdijk binnen. De twee me dewerksters wisten via de voor deur te ontkomen. Of de overval ler iets heeft buitgemaakt, is on bekend. Het dorp is gisteroch tend vanwege de overval ruim drie uur afgesloten geweest. De toegangswegen waren afgezet en buurtbewoners mochten hun huizen niet uit. De politie hield er rekening mee dat de dader nog in het pand was en hield het omsingeld. Arrestatieteam Het wachten was op een arresta tieteam, waarvan de leden ver spreid over Zuid-Nederland wo nen. Rond tien over elf viel het achtkoppige arrestatieteam de supermarkt binnen. Een klein half uur later hadden zij de win kel en de erboven gelegen wo ning doorzocht en werden de straten weer vrijgegeven. De supermarktmedewerksters zijn direct na de overval opge vangen in een café aan de over kant van de straat. Zij zijn door de man, die even voor half ne gen bij het magazijn aanbelde, bedreigd met een vuurwapen. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Minister Zalm (VVD, Financiën) laat het aan de provincie om te beslissen of de tarieven van de Westerschel detunnel worden verhoogd om een tunnel bij Sluiskil te beta len of dat daarvoor de tolperio- de wordt verlengd tot vijftig jaar. Hij liet de Tweede Kamer gisteren weten 'zeer binnenkort' te komen met een voorstel om de tunnel te verkopen. (Advertentie) Zalm reageerde op vragen van het PvdA-Kamerlid Crone. Die twijfelt of de tunnel moet wor den verkocht. „Ik weet niet of de Zeeuwen dat wel willen. Gaat de nieuwe eigenaar van de tunnel wel voldoende meebeta len aan de brandveiligheid?" Om de tunnel bij Sluiskil te beta len, is het helemaal niet nodig de Westerscheldetunnel te ver kopen, betoogde Crone. „Na tuurlijk heb je dan in één keer geld beschikbaar, maar dat kun je toch ook uit het rendement van de tunnel halen? Als je de koe verkoopt, heb je ook geen uiers meer. Waarom zouden we de melk niet voor Sluiskil be stemmen?" Volgens Zalm heeft Zeeland lie ver een vast bedrag waaruit de tunnel bij Sluiskil wordt gefi nancierd. Hij zei vast te houden aan zijn voornemen de aandelen te verkopen. Daarvoor moet hij eerst toestemming vragen aan de Kamer. Binnenkort komt hij met een voorstel. Na afloop van het debat, giste- VACATURES Bent u de Zelfstandig verkoper telefonie die Van der Krieke Telecom zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door Robert Bloemen WARSCHAU - Het dodental door het winterweer in grote de len van Europa loopt op. Ook gisteren waren er talrijke mel dingen van nieuwe slachtoffers door de vrieskou. Bij de sterfge vallen gaat het vooral om daklo zen of ouderen die zijn doodge vroren. In Oekraïne vielen er de afgelo pen dag zeker veertig doden, waardoor het voorlopige totaal alleen al in dat land op 181 staat. Roemenië meldde dat bij temperaturen van 33 graden on der nul al zeker 46 doden zijn ge teld. Polen meldde de dood van nog eens tien mensen. Het aan tal 'koudedoden' daar beloopt nu zeker 185. In de Russische hoofdstad Moskou staat de ba- Georgiërs wachten in de kou tot ze hun gasfles mogen vullen, lans op zeker 139. ANP foto Zurab Kurtsikidze/EPA Volvo C70 heeft een kunstig vouwwerk Een huishoudster, kinderoppas of tuinman moet 500 euro in de maand kunnen bijklussen bij particulieren zonder daar belasting of premies over te hoeven betalen. Dat ad viseert de Raad voor Werk en Inkomen. De grootste partijen in de Tweede Kamer hebben het idee positief ontvangen. De Kamerfracties van CDA en WD hebben gisteren hun bezwaren tegen ontpoldering van de Hedwigepolder laten varen. Daardoor kreeg minister Veerman voldoende steun van de Kamer om in Zeeland een convenant over de Wes- terschelde te ondertekenen. Eerder waren WD en CDA nog tegen de ontpolderingsplannen in de Ontwikkelingsschets 2010. Hij duikt al ongeveer der tig jaar en zag ze daarbij in ruime mate onder water. Maar tegenwoordig is Ro ger Puttaert ook boven wa ter een expert op het ge bied van oesters, die bij alerlei gelegenheden wordt uitgenodigd in verband met zijn ken nis over de schelpdieren. Marcos Baghdatis heeft gis teren verrassend de finale van de Australian Open be reikt. De bij het grandslam- toernooi ongeplaatste ten nisser uit Cyprus stuntte na een 0-2-achterstand te gen de favoriete Argentijn David Nalbandian. De Cy priotische surprise in Mel bourne sleepte er nog een zege in vijf sets uit: 3-6, 5-7, 0Ê "f 6-3, 6-4, 6-4. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16 en 17: Redactie Reactie: 18; Auto: 19 en 21 foto Ruben Oreel (Advertentie) De aandacht van de politie richt te zich na het doorzoeken van het pand op sporen- en buurton derzoek. Van de overvaller is be kend dat hij tussen de 1.65 en 1.70 meter lang is. Hij droeg een donkere jas en had een sjaal om. De politie hoopt dat er mensen zijn deze man hebben gezien. Zij kunnen zich melden via 0900-8844. Woensdag 1 februari a.s. verschijnt de Ondernemer Met o.a. de volgende onderwerpen: Interview Maria Le Roy Ondernemend Terneuzen Privacy ren, gaf hij aan dat nog druk ge rekend wordt welk model het voordeligst is: dertig jaar tol te gen een wat hoger tarief of vijf tig jaar tol tegen wat schappelij- ker prijzen. „Mij maakt het niet zoveel uit", aldus Zalm. „Het is vooral aan de provincie om dat af te we gen." Als de tolperiode wordt verlengd, moet de Tunnel wet worden aangepast. Maximumtarief Gedeputeerde Suurmond (WD, Financiën) bevestigt de twee sce nario's. „Het is heel aardig dat Zalm de bal bij ons legt, maar hij zal geen dingen doen die hij zelf niet wil. Wat wij willen, is een tunnel bij Sluiskil en zo laag mogelijke tarieven voor de Westerscheldetunnel. Dat wil niet per se zeggen dat de tolpe riode wordt verlengd. Er wor den nu allemaal rekenmodellen gemaakt waaruit nog conclusies moeten worden getrokken." Vol gens Suurmond is het de bedoe ling dat het hele aandelenpak ket 95,4 procent van het Rijk en 4,6 procent van de provincie) naar één eigenaar gaat. Die moet een concessie onderteke nen waarin onderhoud, veilig heid en een maximumtarief zijn gegarandeerd. Zalm: „We zijn aan het rekenen met twee variabelen, de tolperio de en de tarieven." (Advertentie) i (post[bankrekeningnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste tes maanden geen 1 proefabonnement gehad. LJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55)" per kwartaal met automatische incasso 59.75)" O per jaar met automatische incasso 229,20)" mei gratis P2C-paraplu i Kijk op www.iac.nl/abonneien, bel gratis 0300 - 0231231 ol stuur deze bon naar. P2C. atdeling lezersservice i Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes ||711688"555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1